Wimbledon: povedený den! Češky postupují a dojde na vzájemný souboj

1
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Třetí den Wimbledonu se výtečně povedl českým tenistkám! Vítězně do turnaje vstoupila Karolína Muchová,  která přehrála Číňanku Čangovou. O poznání víc se nadřela Kristýna Plíšková, jež otáčela duel s Astrou Sharmaovou, náhradnicí za původně avizovanou soupeřku Cvetanu Pironkovovou. Kateřina Siniaková vyprovodila z kurtu Číňanku Wang Ja-fan jasně 6:1 a 6:0. Markéta Vondroušová po výhře 2:6, 6:4, 6:2 nad 24. nasazenou Anett Kontaveitovou z Estonska prošla na čtvrtý pokus prvním kolem. Karolína Plíšková zvládla po Paříži i ve Wimbledonu duel s Donnou Vekičovou a Chorvatku ve 2. kole na londýnské trávě porazila 6:2 a 6:2, postoupila i Tereza Martincová, která zdolala Nadiu Podoroskou z Argentiny 6:3, 7:6. Martincová ve třetím kole narazí na Karolínu Plíškovou. V turnaji skončil jediný český muž v turnaji Jiří Veselý, který svůj zápas musel kvůli zranění skrečovat. Sledujte reportáž z průběhu celého turnaje s komentáři tenisového experta deníku Sport Jana Jarocha.

Komentovaná reportáž z Wimbledonu s Janem Jarochem >>>

Úspěšné dnes byly v All England Clubu i všechny české hráčky v dohrávkách zpožděného prvního kola. Kristýna Plíšková otočila zápas s Australankou Astrou Sharmaovou a vítězstvím 3:6, 6:4, 6:4 ukončila sérii 11 porážek v hlavní soutěži turnajů WTA. Čtvrtfinalistka z minulého ročníku londýnského grandslamu Karolína Muchová porazila 6:3, 6:3 Číňanku Čang Šuaj.

Kateřina Siniaková navázala na sobotní finálovou účast na trávě v Bad Homburgu a porazila Číňanku Wang Ja-fan jasně 6:1 a 6:0. Markéta Vondroušová otočila duel s 24. nasazenou Anett Kontaveitovou z Estonska a po výhře 2:6, 6:4 a 6:2 prošla ve Wimbledonu prvním kolem na čtvrtý pokus.

V turnaji skončil jediný český zástupce ve dvouhře mužů Jiří Veselý. V utkání druhého kola s Maďarem Mártonem Fucsovicsem za stavu 3:6, 4:5 a 30:15 při podání soupeře ve druhém setu podklouzl, nechal si ošetřit na kurtu i mimo něj záda a poté zápas vzdal.

Vítězka wimbledonské juniorky z roku 2010 Kristýna Plíšková se musela před vstupem do turnaje vyrovnat se změnou soupeřky. Původně měla hrát s Dankou Koviničovou z Černé Hory, jež se ale na poslední chvíli odhlásila a do hlavní soutěže poslala poraženou hráčku ze závěrečného kola kvalifikace Sharmaovou. "Dozvěděla jsem se to dvacet minut před zápasem, což nebylo nic moc. Byla jsem z toho nesvá, ale říkala si, že fakt už musím vyhrát. Kde jinde než tady," řekla.

Devětadvacetiletá Plíšková byla při jubilejní desáté wimbledonské účasti po prohraném prvním setu dvakrát na hraně vyřazení. Ve druhé i třetí sadě prohrávala shodně 2:4, ale pokaždé dokázala čtyřmi vyhranými gamy za sebou set získat. "Ani popravdě nevím, jak jsem to dokázala. Jsem ráda, že se to nakonec trošku přehouplo na moji stranu, ona znervózněla a já pak vybojovala spoustu míčů. Tohle by mi mohlo do dalších zápasů pomoct," řekla.

Po rovných 100 minutách mohla sestra bývalé světové jedničky Karolíny Plíškové slavit první vítězství na okruhu WTA od konce loňského září, kdy uspěla v 1. kole odloženého Roland Garros. Od té doby už vyhrála jen tři zápasy v kvalifikaci březnového turnaje v Dauhá. V druhém kole čeká Plíškovou ve čtvrtek finalistka letošního French Open Anastasia Pavljučenkovová.

Devatenáctá nasazená Muchová splnila roli žebříčkové favoritky za 66 minut. Hned v první hře získala podání soupeřky, což se jí v utkání povedlo celkem čtyřikrát. V úvodu druhé sady sice čtyřiadvacetiletá olomoucká rodačka měla slabší chvilku a pustila Čang Šuaj do vedení 2:0, dalších pět gamů ale vyhrála a dokráčela vstříc zápasu druhého kola s Italkou Camilou Giorgiovou.

"Pomohlo mi, že jsem brzy získala brejk. Snažila jsem se zvyknout si na kurt, protože jsem na zápasovém kurtu netrénovala. První zápasy jsou vždy ošidné. Ona ví, jak hrát na trávě. Snažila jsem se zůstat soustředěná a bojovat o každý míč. Na začátku druhého setu se mi trochu nezadařilo, ale vrátila jsem se. Na svém podání jsem se cítila sebevědomě," řekla Muchová.

Karolína Plíšková porazila nedávno Vekičovou v 1. kole Roland Garros také ve dvou setech, ale po vyrovnanějším průběhu. V Londýně Češka nepovolila soupeřce ani jeden brejkbol, hrála agresivně a má šanci postoupit ve Wimbledonu potřetí za sebou do 4. kola. Dál se zde nedostala.

Martincová zvládla drama s Podoroskou. V prvním setu proměnila až šestý setbol. Ve druhém vedla 5:3 a podávala, ale neuspěla a za stavu 5:6 odvrátila čtyři setboly. V tie-breaku jí k mečbolu pomohlo jestřábí oko, které odhalilo aut, a k postupu dvojchyba soupeřky.

Johnson (USA) - Novak (Rak.) 7:6 (9:7), 6:2, 7:5,
Raducanuová (Brit.) - Ďjačenková (Rus.) 7:6 (7:4), 6:0.

Fognini (26-It.) - Djere (Srb.) 6:3, 6:4, 0:6, 6:4,
Tiafoe (USA) - Pospisil (Kan.) 6:4, 6:4, 6:4.

Burelová (Fr.) - Perezová (Austr.) 6:2, 6:2,
Ostapenková (Lot.) - Fernandezová (Kan.) 6:1, 6:2.

Osoriová (Kol.) - Alexandrovová (32-Rus.) 7:5, 6:2,
Golubicová (Švýc.) - Collinsová (USA) 6:2, 6:0.

ONLINE PŘENOS - Wimbledon, komentovaný ONLINE
1. 7. 2021
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Barbora Krejčíková Barbora Krejčíková Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Karolína Plíšková Karolína Plíšková Novak Djokovič Novak Djokovič Petra Kvitová Petra Kvitová Roger Federer Roger Federer
Obnovit
Zprávy ze dne 1. 7. 2021
21:07
1. 7. 2021
Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně

Nejvíc výher na jednotlivých grandslamech, 2x Federer, 1x Nadal, 1x Connors. Jsme rozmazlení touhle érou.

21:04
1. 7. 2021

Přemožitelka Markéty Vondroušové zaujala nejen tenisem. Minimálně Jamese Blakea, bývalého tenistu a dnes ředitele turnaje v Miami. Že by příští rok volná karta?

20:56
1. 7. 2021

Ve 3. kole Wimbledonu je tedy pět českých tenistek, spolu s Američankami nejvíc. Reprezentantek USA bylo ale na startu turnaje 21, Češek pouze 9.

20:54
1. 7. 2021

Markéta Vondroušová prohrává s osmnáctiletou Britkou startující na volnou kartu Emmou Raducanuovou 2:6, 4:6. Promarněná šance, Raducanuová je až na 338. místě žebříčku, Markéta se ale na trávě prostě necítí.

20:35
1. 7. 2021

České derby 3. kola Karolína Plíšková - Tereza Martincová zítra od 12.00 českého času na kurtu číslo 2.

18:03
1. 7. 2021

Katka Siniaková má pavouk v oku. Ví, že pokud vyřadí Ashleigh Bartyovou, mohla by se utkat s Barborou Krejčíkovou: „Vím o tom, ale ještě je to daleko. Pokud na náš zápas dojde a obě vyhrajeme, budeme rády. Ale ještě je kus práce před námi.“ Byla by to premiéra, na seniorském okruhu se ty dvě ještě nestřetly.

18:01
1. 7. 2021

Karolína Muchová o lehkém zranění, kvůli kterému se nechala ošetřovat: „Dobíhala jsem k balónku a palec mi narazil do špičky boty. A zlomil se mi nehet. Bylo to docela nepříjemné. Pomohlo, že mi prst fyzioterapeutka zatejpovala. Ve třetím setu jsem na to ještě jednou špatně stoupla a noha začala trošku bolet. Ale teď mám den volna, ošetříme to a další zápas mě prst snad omezovat nebude.“

16:25
1. 7. 2021

Světová jednička Ashleigh Bartyová postoupila do 3. kola a teď se musí připravit na české útoky. V dalším kole ji čeká Kateřina Siniaková, poté možná Barbora Krejčíková. Australanka zatím na turnaji neprokazuje extra formu.

16:23
1. 7. 2021

Kdyby někoho zajímalo, co dnes dělá poslední česká semifinalistka z Wimbledonu...

15:37
1. 7. 2021

Pátá Češka ve 3. kole. Kateřina Siniaková otočila zápas s americkou ranařkou Coco Vandewegheovou na 4:6, 6:2, 6:2. V příštím kole ji čeká zřejmě světová jednička Ashleigh Bartyová.

14:24
1. 7. 2021

I Karolína Muchová postupuje do třetího kola, jako čtvrtá česká tenistka na letošním Wimbledonu. Camilu Giorgiovou poráží 6:3, 5:7, 6:3 a zahraje si s finalistkou Roland Garros Anastasií Pavljučenkovovou.

13:44
1. 7. 2021

Na osmnáctce, dějišti legendárního jedenáctihodinového maratonu Isner – Mahut, se prostě hrají dlouhé zápasy. Karolína Muchová musí do třetí sady, Camila Giorgiová srovnala na 1:1 (6:3, 5:7).

13:25
1. 7. 2021
Barbora Krejčíková

Tahle holka prostě zapomněla prohrávat. Čtrnáctá výhra je na světě, Barbora Krejčíková poráží Andreu Petkovicovou 7:5, 6:4. Využila 4 z 5 brejkbolů, soupeřku převýšila chytrostí i přehledem. Ve 3. kole čeká buď mladá Ukrajinka Kosťuková nebo zkušená Lotyška Sevastovová. V osmifinále možná světová jednička Bartyová.

13:13
1. 7. 2021

První český výsledek čtvrtečního programu. Kristýna Plíšková se držela slušně, ale finalistce Roland Garros Anastasii Pavljučenkovové podlehla 3:6, 3:6.

12:47
1. 7. 2021

Barbora Krejčíková vykročila k čtrnácté výhře v řadě. S Andreou Petkovicovou získala těsnou první sadu 7:5. Ve výměnách je lepší, tohle by snad mělo dobře dopadnout.

Wimbledon je zpět! Král Djokovič největším favoritem, kdo zazáří z Češek?