Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Bochum - 31. října 2021   17:30

Mönchengladbach
12' Pléa (Scally) • 40' J. Hofmann (Pléa)
2:1
(2:0)
Bochum
86' Blum
Sommer – Scally, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Zakaria, Koné (69. Neuhaus) – J. Hofmann, Stindl (C) (69. Thuram), Pléa (82. H. Wolf) – Embolo.
Sippel – Bénes, Bennetts, Herrmann, Müsel, Netz, Neuhaus, Thuram, H. Wolf.
Reichel – Bandurski, Siewer
Borussia-Park, Mönchengladbach
Bochum
Riemann – Gamboa (46. Stafylidis), Mašović, Lampropoulos, Soares – Löwen (77. Pantovič), Losilla (C), Rexhbecaj – Asano (76. Antwi-Adjei), Polter (83. Novothny), Holtmann (46. Blum).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Fotbalisté Borussie Mönchengladbach potvrdili roli favorita a 10. kolo německé Bundesligy uzavřeli domácím vítězstvím 2:1 nad Bochumí.

Oba góly vstřelili domácí už v průběhu prvního poločasu. Skóre otevřel ve 12. minutě Alassane Pléa, náskok posléze navýšil Jonas Hofmann. Hráči Bochumi ve druhém dějství přidali, ale dočkali se pouze kontaktního gólu, o nějž se zasloužil v 86. minutě krásnou střelou z volného přímého kopu Danny Blum. V nastaveném čase zahrozil Pantovič, jeho pokus ovšem Sommer vyrazil a udržel vítězství pro Gladbach.

Svěřenci kouče Hüttera díky zisku tří bodů poskočili tabulkou na desátou pozici. Bochum zůstává na čtrnácté příčce, náskok na baráží ohroženým Augsburgem se však ztenčil na jediný bod.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:7. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 7:15.
90+5'
90+4'
Poslední poslední příležitost k vyrovnání měli hosté po standardce z pravé strany. Centr Bluma odvrátil mimo vápno Matthias Ginter.
90+3'
Yann Sommer možné zachránil Mönchengladbachu tři body! Do poslední chvíle počkal, kam Miloš Pantovič vypálí, tvrdou střelu mířící na jeho osobu zvládl vyrazit do bezpečí.
90+2'
Snaha Bochumi pokračuje. Míč získal Danny Blum a okamžitě posunul po levé lajně na Losillu, jemuž nedovolil průnik na střed Zakaria.
90+1'
Při zpracování dlouhého nákopu si Soma Novothny pomohl horní končetinou. Arbitr Reichel reagoval a přisoudil míč domácím.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Parádní gól málem zaznamenali i fotbalisté Gladbachu! Do centru se akrobatickým způsobem opřel Rámí Binsibajní, jeho pokus ještě lehce tečoval Embolo do pravé tyče. Dorážející Thuram stál v metrovém ofsajdu.
88'
Domácí se inkasovaného gólu nezalekli a okamžitě se vrhli do útoku. Po sraženém centru Mašovićem budeme sledovat jejich rohový kop.
86'
Bochum právě vstřelil branku!
Velká paráda v podání DANNYHO BLUMA, je zaděláno na drama! Německý fotbalista si troufl na přímé zakončení z přímého kopu, byť nebyl v ideálním úhlu směrem k bráně. Nicméně střelu zvládl fantasticky, když střelu zakroutil přes zeď k bližší, levé tyči, Sommer neměl šanci zasáhnout.
85'
Premiérovou žlutou kartu domácích vyfasoval před pár minutami nastoupivší Hannes Wolf. Těsně za pokutovým územím zezadu podrazil Rexhbecaje.
84'
Anthony Losilla využil dvou pasivně stojících protihráčů a proskočil mezi nimi. Vzápětí natáhl ke střele, balón vyslal nad horní tyč.
83'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Sebastian Polter, přichází Soma Novothny.
82'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Hannes Wolf.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Bochum usiluje o kontaktní gól a zdramatizování zápasu, ale Sommer nadále drží čisté konto.
80'
Příliš dlouho otálel s nahrávkou Pléa, nakonec ho obral Danny Blum. Sám ovšem nezvládl pas, když Elvedi přečetl úmysl hrát na Losillu.
79'
Fotbalisté v bílých dresech opět kontrolují hru s míčem na kopačkách. Soupeř nemá dostatek sil neustále presovat, což rovněž hraje do karet hříbatům.
78'
Jonas Hofmann střílel z dvaceti metrů k pravé tyči. Manuel Riemann na přízemní pokus dobře viděl a míč zalepil.
77'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Eduard Löwen, přichází Miloš Pantovič.
76'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Christopher Antwi-Adjei.
75'
Následný roh nepřinesl žádné vzrušení před hostující bránou. Dopředu vyběhl Manuel Riemann a ze vzduchu míč lapil do rukavic.
74'
Definitivní rozhodnutí měl na kopačce Marcus Thuram. Po průnikovém pasu od Pléy udělal kličku brankáři a mířil do odkryté brány, ale výborně zapracoval Soares, který kousek před brankovou čárou odvrátil míč do autu.
73'
Zdvižený praporek pomezního zastavil protiútok Bochumi. Danny Blum neměl dojet, že by v době nahrávky stál za posledním obráncem, ale bylo tomu tak.
72'
Výborný skluz předvedl Danilo Soares. Zastavil tak d příležitosti nabíhajícího Thurama, navíc míč přiťukl k nohám spoluhráče Losilly.
71'
Akce Bochumi pokračovala rohovým kopem a od vyrovnání hosty dělily centimetry! Centr Bluma na přední tyč si našel Vasilis Lampropoulos, Řek poslal míč do levé tyče!
70'
Florianu Neuhausovi první doteky s míčem nevyšly ideálně. Nezvládl odklidit kulatý nesmysl z vlastní šestnáctky, Sommer musel zasahovat proti technickému pokusu Asana.
69'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Marcus Thuram.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Kouadio Koné, přichází Florian Neuhaus.
68'
Alassane Pléa nepochopil úmysl Koného, který nahrával do lajny, zatímco Francouz běžel na střed. Byl to Erhan Mašović, kdo se chopil volného míče.
67'
Hosté drží míč na kopačkách, ale v místech, odkud nehrozí pro domácí svatyni žádné nebezpečí. Bochum si s dobře rozestavenou defenzivní řadou Gladbach neví rady.
66'
Dezorientovaný Nico Elvedi si poradil v rámci možností obstojně. Hlavou odklidil dlouhý nákop Bluma alespoň do autu.
65'
Všechno udělal Breel Embolo dobře, až na zakončení. Hodil si míč po pravé ruce kolem Asana, technicky zakončil vysoko nad.
64'
Danilo Soares vystihl rozehrávku Koného a po pravé lajně nastartoval Stafylidise, toho čistým skluzem zastavil Zakaria.
63'
Hráči v bílém nemají strach zapojit do hry i Sommera, neboť si jsou vědomi, že nohama umí. Švýcarský reprezentační gólman dlouhým odkopem poslal míč na útočnou polovinu.
62'
Domácí s přehledem kontrolují míč na kopačkách. Hosté pokračují v poměrně vysokém napadání, nicméně zatím jim to k ničemu není.
61'
Hodina z utkání je minulostí, do konce zápasu zbývá třicet minut. Borussia Mönchengladbach drží vedení o dva góly a směřuje za ziskem tří bodů.
60'
Dlouho netrvalo a domácí získali míč zpět do své moci. Opět šla nahrávka na Koného, jehož tvrdě, leč čistě dohrál Konstantinos Stafylidis.
59'
K pravé lajně roztáhl hru Kouadio Koné, aby vzápětí sám naběhl do vápna na střílený centr Stindla, špičkou levé kopačky usměrnil míč těsně vedle pravé tyče.
58'
Danilo Soares v obraně zase bezchybný. V situaci jeden na jednoho proti Pléovi uspěl, očekával jeho kličku po pravé lajně.
57'
Do hry nohama se zapojil i domácí gólman Yann Sommer. Dovolil si rychlé zpracování, následně před Asanem nahrál volnému Elvedimu.
56'
Joe Scally byl nejprve faulován Mašovićem, načež zabránil pádu ta, že se přel rukama o jeho obličej. Strhla se menší roztržka, arbitr Reichel hráče brzy zklidnil.
55'
Do defenzivy se včas vrátil Danilo Soares. Lars Stindl sice zaběhl za jeho záda, nicméně levý bek odvrátil míč hlavou do zámezí.
54'
A znovu Pléa. Tentokráte dostal vysoký míč na pravou stranu pokutového území, odkud centroval z otočky, našel pouze rukavice gólmana.
53'
Alassane Pléa je při chuti. Kousek za šestnáctkou si hodil míč do střelecké pozici, přízemním pokusem těsně minul prostor u pravé tyče.
52'
Potlesk fanoušků si vysloužil Rámí Binsibajní za ukázkový skluz proti Blumovi. protihráč mu pak bolestivě stoupl na pravé lýtko, řev Alžířana byl slyšet i přes hlasité fanoušky.
51'
První žlutou kartu střetnutí a svou třetí v sezóně obdržel Erhan Mašović. Kousek za polovinou hřiště zatáhl za dres Pléu, čímž zabránil možnosti rozvíjet protiútok.
50'
Tvrdě Denis Zakaria sestřelil k zemi Takumu Asana. Hostující hráč zůstal v bolestech ležet na trávníku, pro Bochum vybojoval volný přímý kop.
49'
Čistým způsobem Alassane Pléa sebral balón Losillovi. Brejk rozvinul na Stindla, jemuž nevyšla klička proti Soaresovi.
48'
Už se zdálo, že Danny Blum bude postupovat z pravé strany sám na gólmana. jenže mu hrubě nevyšlo zpracování, takže jej doběh a obral Elvedi.
47'
Zatímco domácí trenér podle očekávání žádnou změnu neudělal, tak hostující kouč sáhl hned ke dvěma změnám, od nichž si slibuje oživení hry.
46'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Cristian Gamboa, přichází Konstantinos Stafylidis.
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Gerrit Holtmann, přichází Danny Blum.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:30.
Papírové předpoklady zatím vycházejí, neboť Borussia Mönchengladbach vede po prvním poločase nad Bochumí 2:0. Důležitý první gól vstřelil ve 12. minutě Alassane Pléa, jenž přetavil v gól centr Scallyho z pravé strany. Současnou podobu výsledku dal Jonas Hofmann, který si do šestnáctky naběhl na nahrávku Pléy a křižnou střelou o tyč nedal Riemannovi šanci zasáhnout. Domácí navazují na skvělý výkon proti Bayernu, hosté musí výrazně přidat, pokud chtějí pomýšlet na bodový zisk.
45'
44'
Ani teď Takumu Asanovi akce nevyšla. Sice z pravé strany šestnáctky vystřelil, avšak trefil hned prvního bránícího protihráče.
43'
Přečíslení tří proti dvěma dopadlo pro Bochum neúspěchem. Takuma Asano zbrzdil akci nepovedeným zpracováním, pas na střed posléze zachytil vracející se Koné.
42'
Domácí nemají dost a útočí na třetí zásah. Alassane Pléa si zaběhl za obranu, ale s těžkým zpracování, navíc těsně bráněný Mašoviće, si neporadil.
40'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Důležitý gól do šatny, hříbata navyšují náskok na rozdíl dvou branek! Pléa udržel míč na pravé straně šestnáctky nahrál mezi dvěma protihráči na střed JONASU HOFFMANOVI, křižné střele výrazně pomohla do sítě i pravá tyčka.
40'
V rychlostním souboji uspěl Joe Scally. Natlačil tělo před Asana, načež jej z otočky nastřelil a získal tak výhodu autového vhazování.
39'
Váhajícího Losillu obral Lars Stindl, místo rychlého brejku ovšem hru zklidnil pasem na Gintera. Domácí nikam nespěchají.
38'
Další akce Bochumi začíná u brankáře. Manuel Riemann dostal dlouhou přihrávku od Mašoviće, načež přenesl hru doprava na Gambou.
37'
První dotek zvládl Takuma Asano na jedničku. Naslepo pak odcentroval do vnitra pokutového území, kde Elvedi přehlavičkoval Poltera.
36'
Standardku v podobě rohového kopu vybojoval Breel Embolo. Pod tlakem zvládl nakopnout Soarese takovým způsobem, aby míč následně skončil v autu.
35'
Do dvou protihráčů si Alassane Pléa jít netroufl. Přihrál do středu Zakariovi, jeho střela ze střední vzdálenosti proletěla nad břevnem.
34'
Vasilis Lampropoulos nejprve obral Stindla, načež odkopem napálil míč na útočnou polovinu. Zde si se zpracováním poradil nikým neatakovaný Elvedi.
33'
Pro nepovedený nákop Rexhbecaje vystartoval gólman Yann Sommer. Nenechal nikoho na pochybách, míč bez problémů schoval v rukavicích.
32'
V posledních minutách se hra přeci jen vyrovnala. Anthony Losilla hledal uličku na Poltera, tu v poslední chvíli zavřel skluzující Ginter.
31'
Tvrdě byl dohrán Kouadio Koné. Sudí Riemann celou situaci velmi dobře viděl a Erhanu Mašovićovi odpískal faul, i ho ústně varoval.
30'
Rozběhnutého Takumu Asana zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Japonec vystartoval příliš brzy.
29'
Breel Embolo signalizoval, že míč přešel postranní čáru celým objemem a měl pravdu. Borussia Mönchengladbach bude vhazovat.
28'
Kombinovat zkouší Bochum. Vysoký presink ovšem dělá hostům velké problémy, proto si míč vyměňuje prozatím jen zadní řada.
27'
Ofenzivu podpořil Rámí Binsibajní. Z levé strany šestnáctky střílel nártem na přední tyč, bránu ovšem minul o pořádný kus.
26'
Nebezpečí zažehnal vyběhnuvší brankář Manuel Riemann. Míč nepustil ke Stindlovi, jenž marně čekal na případné zaváhání gólmana.
25'
Je zřejmé, že by domácí rádi navýšili náskok. Příležitost mají z volného přímého kopu, Danilo Soares vysokou nohou trefil do obličeje Zakariu.
24'
Alassane Pléa kličkou po pravé ruce obelstil Asana. Francouzský fotbalista si posléze věřil i na Gambou, přes toho ale nepřešel.
23'
Do defenzivy včas zasprintoval Matthias Ginter. Udržel za sebou Poltera a pod tlakem volil nejjednodušší řešení, malou domů.
22'
Sám proti třem vybojoval Denis Zakaria faul na svou osobu. Špičkou kopačky zvládl míč šikovně posunout, načež mu nohu přišlápl Löwen.
21'
Na druhé straně pokusil štěstí Lars Stindl. Rozmyslel si zakončení z úhlu a pouze centroval do vápna, pro kulatý nesmysl vyběhl Manuel Riemann.
20'
Gerrit Holtmann obral váhajícího Scallyho a delším centrem našel na pravé straně vápno volného Asana, jehož rána z voleje se mezi tři tyče nevešla.
19'
Narážečka mezi Löwenem a Losillou nevyšla. První jmenovaný viditelně nepočítal se zpětným pasem, balón se dokutálel do zámezí.
18'
Fanoušci požadovali přezkoumání momentu u videa, k tomu ovšem nedošlo. Rozhodnutí sudího bylo správné, Kostaričan hrál skutečně nejprve míč.
17'
Druhý gól chtěj na své konto přidat Alassane Pléa. V pokutovém území proti němu šel skluzem Cristian Gamboa, arbitr Reichel vyhodnotil zákrok beka jako čistý.
16'
Za obranu domácích se zničehonic objevil Gerrit Holtmann. Zpracování nezvládl ideálně, takže zakončil z velkého úhlu a nepřesně.
15'
Zatím tak neučinila. Na balónu pokračují hráči Gladbachu, jejichž kombinace probíhá v poklidném duchu kolem poloviny hřiště.
14'
Bude zajímavé sledovat, jak Bochum na inkasovaný gól zareaguje. Určitě bude muset dříve nebo později více otevřít hru a začít více útočit.
12'
Tak jsem to zakřikl! Více volného prostoru využil k centru Joe Scally a našel přesně místo, kam si naběhl nikým neatakovaný ALASSANE PLÉA, za jehož hlavičkou k pravé tyči se Riemann jenom ohlédl.
11'
Hostující defenziva zatím brání velmi dobře. Bochum sice hraje většinu času bez balónu, ale zatím soupeře nepustila do žádné větší příležitosti.
10'
Odvážně si na vlastní polovině zakličkoval Lars Stindl. Míč mu zůstal u kopaček, přičemž ze hry vyřadil Losillu a Mašoviće.
9'
Do protiútoku vystartoval po levé lajně Elvis Rexhbecaj. Věřil si na Scallyho, který ovšem protihráče výborně vystál pozičně a čistým způsobem mu míč sebral.
8'
Pokračuje kombinace favorita na útočné polovině. Do hry se zapojili i stopeři, po vzájemné výměně Nico Elvedi přnesl hru k levé lajně na Pléu.
7'
Breel Embolo je při chuti. Věřil si na Koného, jehož se zbavil, ale cestu mu okamžitě zkřížil Soares, na toho již Švýcar nevyzrál.
6'
Druhý rohový kop hříbat hosté bez potíží ubránili. nejvýše vyskočil Anthony Losilla a hlavou odvrátil míč mimo pokutové území.
5'
Od prvních minut je jasné, kdo bude hrát častěji na balónu. Domácí jsou povzbuzeni drtivým pohárovým vítězstvím nad Bayernem, Bochum přijela hlavně bránit.
4'
Do pokutového území obdržel nahrávku Breel Embolo. Chtěl se obtočit kolem Gamboy, ten soka za svá záda nepustil.
3'
Fotbalisté Mönchengladbachu rozehrávali rohový kop, po němž následovalo první střelecký pokus na bránu. Hlavičku Stindla do středu brány zachytil Manuel Riemann.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Fotbalisté Bochumi pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy modré.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Scally, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Zakaria, Koné – J. Hofmann, Stindl, Pléa – Embolo.
Náhradníci: Sippel – Bénes, Bennetts, Herrmann, Müsel, Netz, Neuhaus, Thuram, H. Wolf.

VfL Bochum: Riemann – Gamboa, Mašović, Lampropoulos, Soares – Löwen, Losilla (C), Rexhbecaj – Asano, Polter, Holtmann.
Náhradníci: Esser – Antwi-Adjei, Bella-Kotchap, Blum, Chibsah, Novothny, Osterhage, Pantovič, Stafylidis.

Rozhodčí: Reichel – Bandurski, Siewer.
VfL Bochum

Bochum jakožto nováček není v jednoduché pozici a hlavním cílem je tedy podle očekávání hlavně udržení se v nejvyšší soutěži. V současné situaci vytyčený cíl plní, neboť okupuje s deseti body čtrnáctou příčku a na šestnáctý Augsburg má k dobru čtyři body. Reisova družina aktuálně drží sérii dvou ligových vítězství v řadě, poradila si s Fürthem a Frankfurtem. Vítězně zvládla i pohárové střetnutí proti Augsburgu, který vyřadila výsledkem 3:2 po penaltách.
Borussia Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach neprožívá povedený vstup do sezóny. V dosavadních devíti ligových kolech nasbírala pouze jedenáct bodů, což ji řadí v tabulce na dvanáctou pozici. Na ligové vítězství čeká dva zápasy, když nejprve remizovala 1:1 se Stuttgartem, načež prohrála 0:1 v Herthe Berlín. Náladu si ovšem svěřenci kouče Hüttera výrazně spravili ve 2. kole Německého poháru, v němž senzačně deklasovali Bayern 5:0. Na tomto vítězství a parádním výkonu celého mužstva rozhodně lze stavět, důležité bude na něj navázat hned dnes proti Bochumi.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní podvečer. Vítám vás při sledování 10. kola německé Bundesligy, u zápasu mezi týmy Borussia Mönchengladbach a VfL Bochum.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.