FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Karviná - 20. dubna 2021   17:00

Jablonec
9' Schranz  • 21' Doležal (Pleštil) • 41' Pleštil (Jovović)
3:0
(3:0)

Hanuš – Štěpánek, V. Kubista, Zelený, Podaný – Pleštil (69. Smejkal), Považanec (86. Chramosta), Kratochvíl (80. Hübschman), Jovović – Doležal (C) (80. R. Hrubý), Schranz.
V. Hrubý, Vajner – Martinec, Hübschman, R. Hrubý, Smejkal, Chramosta.
Ciupa – Mikuš, Šindelář, Santos, Mazáň – Qose (31. Ostrák), S. Dramé (31. Smrž) – Čmelík (67. Siňavskij), Herc, Bartošák (86. Jursa) – Papadopulos (C) (67. Haša).
Bolek – Janečka, Jursa, Ostrák, Haša, Smrž, Siňavskij.
Ciupa

SESTŘIH: Jablonec - Karviná 3:0. Hotovo do půle, Severočeši jsou druzí!

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne.
Jablonec poráží Karvinou 3:0 a průběžně se vrací na druhé místo tabulky FORTUNA:LIGY! Po jasném prvním poločase nabídl ten druhý o poznání vyrovnanější podívanou. Slezané by si za aktivitu alespoň gól zasloužili, žádnou z mnoha šancí však neproměnili. Do střelecké listiny se zapsali Ivan Schranz, Martin Doležal a Dominik Pleštil.
90'
Ciupa ránu Schranze z úhlu vytlačil
90+2'
90+1'
Vladimir Jovović hezkou kolmicí oslovil Ivana Schranze, který ještě vyždímal poslední zbytky sil a doběhl až do pokutového území. Levačkou mířenou k bližší tyči poté donutil Ciupu k dobrému zákroku.
90+1'
Rozhodčí nastavuje dvě minutky, které by hosté rádi využili alespoň k čestné brance. Zatím se nicméně nemohou dostat do šestnáctky.
90'
Vladimir Jovović vyzval ke střele Tomáše Hübschmana. Ten to uvnitř pokutového území neměl se skákavým míčem jednoduché, stylově patičkou mu nakonec ve střele zabránil Martin Šindelář.
89'
Vojtěch Smrž zkusil napřáhnout přibližně ze třiceti metrů, zle se však ukopl a poslal balon až do lesíka za jabloneckým stadionem.
88'
Ivan Schranz se stáhl do středu pole a pomáhá svým spoluhráčům s kombinací. Jablonečtí do hry zapojují i Jana Hanuše.
87'
Severočeši se drží hluboko na útočné polovině a přes autová vhazování se postupně posouvají stále blíže karvinské brance.
86'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Tomáš Jursa.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Jan Chramosta.
85'
Po špatné Kubistově rozehrávce to pro Slezany chvíli vypadalo zajímavě, ale své zkušenosti pak prodal Tomáš Hübschman, který získal míč.
84'
Jakub Podaný se vydal podpořit kombinaci prakticky až na hrot. Škoda pro Jablonec, že ho zradil první dotek.
83'
Vasilij Siňavskij svým centrem našel pouze brankáře Hanuše. Karviná se dostala do tempa, jenže aktuálně už tempo hry diktuje znovu domácí celek.
82'
Vladimir Jovović se od levé postranní čáry drze prokličkoval do pokutového území a ještě si dokázal míč navést na pravačku. Následnému obstřelu černohorského reprezentanta chyběly decimetry!
81'
Jakub Považanec výborně zabojoval a na polovině hřiště získal míč. Domácí následně získali aut v blízkosti šestnáctky.
80'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Miloš Kratochvíl, přichází Tomáš Hübschman.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Robert Hrubý.
79'
Vladimir Jovović vyčkával s centrem, až trefil prvního bránícího hráče. Pak se ale Jovović dobře vrátil a pomohl překazit protiakci Slezanů.
77'
Roman Haša je na hřišti vidět. Jeho hlavička teď byla poměrně snadným soustem Jana Hanuše, jablonecká obrana s ním má ale co dělat.
76'
Haša bombou z malého vápna málem rozpáral břevno
76'
Christián Herc pohotově vrátil míč před branku. Jaroslav Zelený jeho centr nedokázal odkopnout a připravil tak naprosto vyloženou šanci Romanu Hašovi, který z malého vápna napálil balon do břevna!
75'
Karviná v posledních minutách hraje zajímavě a snaží se připravit Hanuše o nulu. Domácí teď mají vzadu co dělat.
73'
Neuvěřitelný závar hostí, Herc trefoval Zeleného s Kubistou
73'
Neuvěřitelné věci v pokutovém území Jablonce. Lukáš Bartošák zavezl míč až do vápna a začalo velké ostřelování Hanušovy branky. Když už byl gólman překonaný, zastoupil ho na čáře proti Hercově střele Zelený. Po dalším zblokovaném pokusu se k opakovanému zakončení dostal ještě Vojtěch Smrž, Jaroslav Zelený tentokrát lehkou tečí brankáři příliš nepomohl, přesto Jan Hanuš dokázal s vypětím všech sil zasáhnout!
73'
Jaroslav Zelený na obranné polovině dobře vyhodnotil situaci a přihrál brankáři Hanušovi. Následný postup však domácím nevyšel a musejí se bránit.
72'
Karviná kombinuje okolo jabloneckého vápna. Dostat míč do nebezpečného prostoru se jí zatím nedaří.
70'
Vasilij Siňavskij skvěle napadal a odměnou mu byl zisk balonu proti Zelenému. Siňavskij pak nastřelil míč před branku, nikdo z Karvinských se však k teči nepropracoval.
69'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Tomáš Smejkal.
69'
Christián Herc zkusil štěstí z dálky. Jan Hanuš jeho skákavou střelu pouze vyrazil, načež se ještě z ostrého úhlu pokoušel o střelu Lukáš Bartošák. Branku nicméně vůbec neohrozil.
68'
Roman Haša byl hned po svém příchodu faulován, Slezané na polovině hřiště rozehrávají nakrátko.
67'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Michal Papadopulos, přichází Roman Haša.
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Vasilij Siňavskij.
67'
David Štěpánek chtěl zaskočit bránící hráče přihrávkou na Pleštila, balon však končí v zámezí, Jiří Ciupa bude vykopávat od své klece.
66'
Znovu výborný presing Severočechů. Eduardo Santos se marně snažil rozehrát a byl rád, že z toho je alespoň karvinský aut.
64'
David Štěpánek hezkou přihrávkou po lajně nastartoval Dominika Pleštila. Ten si možná ve velké rychlosti předkopl míč trošku více, než by chtěl. Přesto ho ještě dokázal poslat pod sebe, načež Ivan Schranz na penaltovém puntíku netrefil balon dobře a z šance tentokrát nic nebylo.
63'
Doležal zblízka Ciupu nepřekonal
63'
Martin Šindelář zaváhal před vlastním pokutovým územím a za záda se mu dostal Martin Doležal. Jablonecký útočník už před sebou měl pouze Jiřího Ciupu, který jeho střelu reflexivně vykopl!
61'
Trenér Weber od svých svěřenců požaduje větší aktivitu zejména co se týká pohybu bez míče. Hosté jsou zatím vcelku čitelní, Jablonečtí nemají s bráněním problémy.
60'
Smržova šajlte bránu nenašla
60'
Dalekonosný projektil jsme viděli i na druhé straně. Vojtěch Smrž byl od branky ještě o poznání dál a minul také o větší kus.
59'
Kratochvílův halfvolej plachtil k šibenici, Ciupa jen koukal
59'
Vladimir Jovović nezištnou přihrávkou za vápno oslovil Miloše Kratochvíla, jehož pohotová rána prolétla asi metr okolo horního rohu karvinské pokladnice.
58'
Vladimir Jovović přihrával na hranu pokutového území Ivanu Schranzovi na paty a domácí přišli o míč. Ve druhé půli se jim zatím po kombinační stránce tolik nevede.
56'
Prudký centr Tomáše Ostráka z pravé strany si před vlastní brankou zpracoval Jaroslav Zelený, který odkopl míč do bezpečí. Jablonecká stoperská dvojice zatím funguje znamenitě.
55'
Ivan Schranz zůstal ležet na zemi, hosté pak přerušili kombinaci a velmi sportovně zakopli míč do zámezí.
54'
Vojtěch Kubista zůstal po střetu na hraně středového kruhu ležet na zemi. Rozhodčí nakonec odpískal nedovolený zákrok jednoho z Karvinských.
53'
Jablonečtí se drželi na balonu, jenže nevěděli kudy. Jaroslav Zelený chtěl roztáhnout hru na Jovoviće, který byl dobře bráněný.
51'
Vladimir Jovović z první prodloužil balon do pokutového území. Tam měl situaci zdánlivě pod kontrolou Eduardo Santos, kterému ještě nadělal menší problémy dotírající Pleštil.
50'
Jakub Podaný vhazoval na Martina Doležala, jenž se snažil hlavou prodloužit míč za sebe. Těsně na něj však nedosáhl.
49'
Vladimir Jovović utržil nějaký šrám a jen těžko se zvedá na nohy.
48'
Christián Herc neměl daleko k nakopnutému míči, nicméně Jan Hanuš dobře vyběhl na hranu šestnáctky a nepřipustil komplikace.
47'
Doležal blízko dalšímu gólu, hosty zachránil Eduardo Santos
47'
Jan Hanuš poslal dlouhý nákop na útočnou polovinu. Jakub Podaný pak roztáhl hru doleva, Vladimir Jovović hezkou zasekávačkou posadil na zem Čmelíka a prosmýkl se až do vápna. Hosté měli co dělat, aby si přízemní centr na malé vápno pohlídali.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:01.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka se nesla jasně v režii Jablonce. Svěřenci Petra Rady byli ve všech ohledech lepší, navíc se mohli opřít o slušnou produktivitu. Slezané budou mít ve druhém dějství co dělat, aby ze stavu 0:3 dokázali zápas alespoň zdramatizovat.
45'
45'
Domácí celek kontroluje hru a už se nikam nežene. Spíše se čeká na poločasový hvizd.
44'
Martin Doležal chtěl míč nechat do tandemu Ivanu Schranzovi, kombinace na malém prostoru nakonec úspěch neslavila.
43'
Centr Miloše Kratochvíla proletěl pokutovým územím bez toho, aby jej někdo z domácích zasáhl. Jablonečtí nadále útočí.
41'
Pleštil nasadil Ciupovi jesle, 3:0
41'
Jablonec právě vstřelil branku!
Severočeši po skvěle provedeném brejku přidávají další gól. Vladimir Jovović nakopl motory a prohnal se po levém křídle. Lukáš Bartošák jej svým skluzem minul, Eduardo Santos se nechal oklamat rychlou zasekávačkou. Jovović pak nádhernou přízemní přihrávkou našel v pokutovém území DOMINIKA PLEŠTILA, který zblízka chladnokrevně zamířil mezi nohy Jiřího Ciupy!
40'
Lukáš Bartošák si chystal střelu zpoza vápna. Mohutné "ven" z úst Petra Rady nicméně vyhnalo jablonecký blok ke střelci tak blízko, že už nebylo kudy.
39'
Ivan Schranz se z levé strany vydal až do šestnáctky. Střelu pak nechal na Martinu Doležalovi, jehož pravačka z velice nadějné pozice prosvištěla těsně nad břevnem!
38'
Už poněkolikáté dnes zkoušel štěstí Vladimir Jovović. Střela zpoza vápna se mu nicméně ani teď zrovna nepovedla, Jiří Ciupa mohl zůstat v klidu.
37'
Ivan Schranz v pokutovém území sice zahrál bránícímu hráči na housle, už se však přes něj neměl jak dostat.
35'
Karviná rozvážně kombinuje na vlastní obranné polovině. Domácí ale podobně, jako před týdnem proti Spartě, výborně kontrolují střed pole. Slezané nevědí kudy.
34'
Dominik Pleštil nedal rozehrávajícímu Santosovi ani centimetr hřiště zadarmo. Brazilec ho nakonec nastřelil, míč se od Pleštila odrazil do autu.
32'
Bartošák prováhal skvělou příležitost, nebyla z toho ani střela!
32'
Jovovič placírkou nebyl důrazný
32'
První větší šance pro Karvinou! Přetažený centr doplachtil až k Lukáši Bartošákovi, který si ještě snažil obhodit Štěpánka. Jablonečtí ho ale o balon stihli připravit.
32'
Po hezké narážecče s Martinem Doležalem se míč vrátil k Vladimiru Jovovićovi, který zakončil placírkou hodně slabě. Snadný zákrok pro Jiřího Ciupu.
31'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Soufiane Dramé, přichází Vojtěch Smrž.
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Kristi Qose, přichází Tomáš Ostrák.
30'
Za postranní čárou jsou připraveni hned dva hostující hráči, vypadá to na rychlá střídání v podání Josefa Webera. Jeho družina se znovu musí bránit.
28'
Christián Herc (KAR) si hodně okatě snažil vymodlit odpískání faulu. Rozhodčí jeho ochotný let ohodnotil žlutou kartou.
28'
Na Jana Hanuše mířil hodně vysoký centr. Jablonecký brankář se tak musel zadívat do sluníčka a asi i kvůli tomu nepředvedl vůbec přesvědčivý zákrok. Karvinou může mrzet, že nablízku nebyl žádný z jejích hráčů.
27'
Lukáš Bartošák dobře vyvezl balon, hostující celek se může usadit na útočné polovině. Zdá se, že Karviná konečně získává půdu pod nohama.
26'
Slezané měli k dispozici standardní situaci. Rozehrál ji znovu Lukáš Bartošák, jehož centr prodloužil hlavou Soufiane Dramé jen do rukavic Jana Hanuše.
25'
Jakub Podaný byl u balonu dříve, než dobíhající Lukáš Čmelík. Mohl ho tak odehrát do zámezí, hosté budou vhazovat.
24'
Čmelík minul zařízení
24'
Karvinské mlčení se pokusil dělovkou z dálky prolomit Lukáš Čmelík, jenže branku minul o pořádný kus.
23'
Karviná zatím působí trošku opařeným dojmem a prakticky se nemůže dostat do hry. Zápas zatím běží jednoznačně v režii Severočechů.
21'
Pleštil není chrt a daroval gól Doležalovi, 2:0
21'
Akce až do kuchyně, domácí vedou 2:0! Miloš Kratochvíl za hranicí pokutového území parádní prostrkávačkou mezi bránící hráče vysunul Dominika Pleštila. Ten už sám mohl zakončovat, ještě ale nesobecky připravil lahůdku pro MARTINA DOLEŽALA, který už před prázdnou bránou nemohl minout.
20'
Michal Papadopulos dobře přečetl hru a snažil se ji přenést na pravou stranu. Škoda pro Karvinské, že přece jenom scházela špetka přesnosti.
19'
Vladimir Jovović na levém křídle zamotal hlavy hned dvojici bránících hráčů. Centr už ale přišel z těžké pozice a přistál v zámezí. Jiří Ciupa bude vykopávat od své brány.
17'
Souboje s Martinem Doležalem mnohdy bolí, což teď ochutnal Martin Šindelář. Rozehrávat budou Slezané.
16'
Ivan Schranz čechral centr na hranici malého vápna, kde souboj se Santosem sváděl Dominik Pleštil. Přes urostlého protihráče se nicméně k zakončení nedostal.
15'
Miloš Kratochvíl na první pohled trošku laciněji ztratil míč na středu hřiště, rozhodčí ho však vysvobodil hvizdem. Hostům se rozhodnutí moc nelíbilo, každopádně se ale budou muset bránit standardce.
14'
Lukáš Čmelík se opřel do míče směřujícího mimo pokutového území a napálil jej do malého vápna, kde dobře zapracoval Jaroslav Zelený.
13'
Lukáš Bartošák se hezky opřel do balonu ze střední vzdálenosti, tvrdý projektil nicméně schytal bránící hráč Jablonce.
12'
Přetažený centr Jakuba Považance jeden z Karvinských nešikovně vrátil do nebezpečného prostoru. Ke střele z hranice vápna se pak propracoval Vladimir Jovović, jehož projektil až k brance neprošel.
11'
Domácí ani po vstřeleném gólu neustávají v aktivitě. David Štěpánek se připletl prakticky až na hrot útoku, karvinská obrana se musela znovu ohánět.
9'
Schranz zkušeně proměnil penaltu, 1:0
9'
Pokutový kop si vzal na povel ve formě hrající IVAN SCHRANZ, který si počínal suverénně. Míč napálil k pravé tyči, zatímco Jiří Ciupa plachtil na opačnou stranu.
8'
Eduardo Santos zahrál rukou, penalta!
8'
Eduardo Santos (KAR) ještě za svůj přestupek vidí žlutou kartu.
8'
Penalta pro Jablonec! Martin Doležal se snažil hlavičkovat po dobrém centru Považance a míč se svezl po ruce Eduarda Santose.
7'
Lukáš Bartošák rozehrál standardní situaci přímo do ohně. K míči se dostal Soufiane Dramé, kterému se zakončit nepovedlo, ale jeho jemná teč mohla posloužit jako pobídka pro Eduarda Santose na vzdálenější tyči. Brazilský stoper nicméně na balon nedosáhl.
6'
Vojtěch Kubista fauloval, Karviná bude mít k dispozici standardní situaci. A to z pozice, odkud se dá poslat kvalitní centr.
5'
Severočeši jsou zatím jasně iniciativnější, hostující defenziva si na nedostatek práce stěžovat nemůže.
4'
Miloš Kratochvíl se s tím nepáral a práskl do míče z velké dálky. Jiří Ciupa mohl zůstat v klidu, rána mířila daleko mimo prostor jeho klece.
3'
Do nevysokého Štěpánkova centru dobře nastavil hlavu Martin Doležal, v těžké pozici ale nasměroval svůj pokus příliš vysoko.
3'
Miloš Kratochvíl těžkou zpětnou přihrávku asi úplně nepotěšil Vojtěcha Kubistu. Ten se musel rychle vracet, nakonec si pomohl s brankářem Hanušem.
2'
Kristi Qose byl ve středu pole trošku dezorientovaný a balon poslal hlavou jen do autu, Jablonečtí se pomalu přibližují k pokutovému území.
1'
Zápas vykopla Karviná, za hezkého slunečného počasí jdeme na věc! Po zisku míče se kupředu prodíral Martin Doležal, který byl na půlicí čáře podražen.
1'
MFK KARVINÁ

Také v Karviné zřejmě může s dosavadním průběhem sezóny panovat spokojenost. Nachází se totiž v relativně klidném středu tabulky, kam ji po slabším úvodu kalendářního roku vyšvihla povedená poslední tři kola. Stejně jako Jablonec jsou tady Slezané ve velice slušné fazóně! Nejdříve urvali ve Zlíně vítězství 2:1, poté na domácím hřišti remizovali 1:1 se silnou Plzní a následně přehráli České Budějovice jasně 3:0. Rozšíří své bodové konto i na horké půdě jablonecké Střelnice?
FK JABLONEC

Svěřenci Petra Rady jsou ve skvělé formě. V lize neprohráli od konce února a se Spartou se přetahují o druhé místo zaručující účast v předkole milionářské Ligy mistrů! Jablonec v posledním týdnu neměl vůbec jednoduchý los, vypořádal se s ním ovšem parádně. Nejdříve ve velice důležitém střetnutí zaslouženě zdolal Spartu 1:0, následně v Plzni získal bod za remízu 1:1. Teď Severočechy čeká papírově slabší soupeř, jak se s rolí favorita vypořádají?
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu! Letošní ročník FORTUNA:LIGA se rychlým tempem řítí ke svému závěru, hrát se v úterý bude i na severu Čech. Jablonec v rámci 28. kola vyzve Karvinou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.