FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Brno - 21. dubna 2021   15:00

Slovácko
11' Havlík  • 24' M. Petržela  • 66' V. Daníček  • 71' Jurečka (L. Sadílek)
4:2
(2:1)
Brno
34' Pernica   • 60' Štepanovský  (Růsek)

Nemrava – Reinberk, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Divíšek (68. Šimko) – M. Petržela (68. Jurečka), Havlík, V. Daníček, Jakub Rezek (46. Tomič) – L. Sadílek (85. Kohút) – Kliment (77. Kubala).
Bajza – Jurečka, Kohút, Srubek, Tomič, Kubala, Šimko.
O. Berka – A. Horák, J. Kříž
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
Berkovec – Jan Moravec, Dreksa (C), Pernica, Záhumenský – Ad. Čermák – Reiter (72. Přichystal), Texl (55. Růsek), Pachlopník (55. Gajić), Štepanovský (72. A. Fousek) – Hladík (72. Fila).
Floder – Fila, Přichystal, Růsek, Hlavica, Gajić, A. Fousek.

SESTŘIH: Slovácko - Brno 4:2. Domácí zvládli šestigólovou přestřelku

Slovácko nakonec poráží Zbrojovku Brno 4:2. Brňanům se podařilo stáhnout dvoubrankové manko, o vyrovnání se postaral ve druhém poločase Štepanovský. Modrobílí šli do znovu do vedení, když po faulu Dreksy na Klimenta odpískal penaltu sudí Berka až na doporučení videorozhodčího. Úspěšným exekutorem byl Daníček. Definitivně o výsledku rozhodl střídající Jurečka, který tvrdou ranou prostřelil Berkovce. Zbrojovka se už v následujících minutách na větší odpor nezmohla. Slovácko výhrou stále drží pětibodový odstup od páté Plzně. Oba dva týmy se střetnou v přímém duelu v sobotu. Zbrojovka je stále na první sestupové pozici a stále má manko čtyř bodů na Teplice, které prohrály právě s Plzní.
90+5'
90+4'
Pravděpodobně poslední akce Brna proběhla po levé straně a žádné nebezpečí pro domácí tým neznamenala.
90+2'
I tuto situaci zkoumá videorozhodčí, po krátké pauze sudímu Berkovi avizoval, že žádný přestupek proti pravidlům se nestal.
90+2'
Míč je v nastaveném čase na polovině Slovácka. Záhumenský vhodil dlouhý aut do pokutového území. Po krkolomné situaci hosté reklamovali ruku domácího hráče.
90+1'
V nastaveném čase dostává žlutou kartu Václav Jurečka, pro něj to znamená, že má čtvrtou žlutou a vynechá zápas v Plzni.
90'
Druhý poločas se bude prodlužovat o čtyři minuty.
89'
Brno zahrávalo rohový kop na vzdálenější tyč, kde hlavičkoval Přichystal, balon skončil na vrchní síti branky.
88'
Patrik Šimko zezadu fauloval Přichystala a hlavní rozhodčí mu bez rozmyšlení ukázal žlutou kartu.
87'
Dlouhý nákop ze zadních řad Brna skončil až v pokutovém území, kde si pro balon došel Nemrava.
86'
Michal Tomič sprintoval s míčem na polovině Brna, balon v pokutovém území předal Šimkovi, který se snažil ještě najít své spoluhráče, ale obránci Brna byli proti.
85'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Michal Kohút.
85'
Fila se dobře uvolnil a v pokutovém území vystřelil na přední tyč, Nemrava balon vyráží.
84'
Centr do šestnáctky si pohlídal Nemrava a balon chytil do rukavic.
83'
Záhumenský byl faulovaný Jurečkou, Brno bude mít příležitost ohrozit branku Nemravy.
82'
Brno sice kombinovalo v zadních řadách, o míč se samo připravilo, když levý obránce Záhumenský nezpracoval u postranní čáry balon.
81'
Slovácko stále aktivně napadá na polovině Zbrojovky. Brňané mají s presinkem docela problémy.
80'
Modrobílí jsou nyní na polovině Brna, hosté dobře zareagovali a domácímu mužstvu balon odebrali.
78'
Havlík zahrál rohový kop, Pernica balon odhlavičkoval mimo prostor pokutového území.
77'
Střídající Jurečka vybojoval rohový kop, nesnažil se přejít přes čtveřici hostujících hráčů.
77'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Kliment, přichází Filip Kubala.
75'
Vypadá to, že čtvrtá branka v síti Zbrojovky znamená tvrdý direkt, hosté jsou po inkasované brance docela otřeseni a zatím se nedokáží prosadit před Nemravou.
73'
Slovácko nyní kombinuje na polovině Zbrojovky, nevyšla mu ale souhra mezi záložníkem a obráncem.
72'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Adam Fousek.
72'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Daniel Fila.
72'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Jakub Přichystal.
71'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Slovácko znovu odskakuje na rozdíl dvou branek. VÁCLAV JUREČKA, který byl na hřišti čtyři minuty vystřelil tvrdou střelu a z hranice vápna překonal Berkovce.
69'
Zbrojovka se nyní bude tlačit více do vápna, hosté se nebudou chtít s nepříznivým stavem spokojit.
68'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Josef Divíšek, přichází Patrik Šimko.
68'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Václav Jurečka.
66'
Daníček poslal Berkovce na druhou stranu, 3:2
66'
VLASTIMIL DANÍČEK proměňuje spolehlivě pokutový kop, když balon poslal po pravé straně Berkovce, jenž skákal na druhou stranu.
65'
Rozhodčí Berka si situaci několikrát prohlédl a nařizuje druhou penaltu, tentokrát pro Slovácko.
64'
Dreksa zfauloval Klimenta, sudí Berka nařídil penaltu
64'
Sudí Berka se jde na doporučení videorozhodčího podívat na monitor.
63'
Nyní je ještě táto situace přezkoumávána videorozhodčím.
62'
Havlík kolmicí našel Klimenta, který s míčem uháněl do pokutového území, ve kterém upadl po kontaktu s Dreksou, sudí Berka penaltu ale nepíská.
61'
Na druhé straně centroval Tomič míč na hlavu Klimenta, jeho pokus ale nebyl důrazný, Berkovec v pohodě balon chytil.
60'
Růsek našel osamoceného Štěpanovského, který prostřelil Nemravu, 2:2
60'
Brno právě vstřelilo branku!
Slovácko ztrácí dvoubrankové vedení! Střídající Růsek našel v pokutovém území obloučkem nehlídaného PETERA STEPANOVSKÉHO, který prostřelil Nemravu a srovnává na 2:2!
58'
Dobrá akce Slovácka. Z levé strany centroval Divíšek na přední tyč, kde hlavičkoval Tomič vedle brány.
56'
Sudí Berka rozjel karetní mariáš. Dalším potrestaným hráčem jen Jan Hladík, který fauloval Michala Kadlece.
55'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází Zoran Gajić.
55'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jiří Texl, přichází Antonín Růsek.
54'
Domácí hráči se přesunuli na polovinu Brna, kde míč z autu vhodil do pokutového území Sadílek.
54'
Žlutou kartu dostává Peter Štepanovský (FC Zbrojovka Brno).
53'
Slovácko zahrávalo rohový kop, ze kterého nezahrozilo, nicméně na míči zůstalo, balon nakonec skončil od brněnského hráče za autovou čárou.
52'
Berkovec parádně zakročil proti Sadílkovi
52'
Reinberk tak tak stihl míč na hrací ploše, od brankové čáry odcentroval našel ve druhé vlně Sadílka, jehož střelu vyrazil na roh Berkovec.
51'
Ten přihrál balon Tomiče, který ovšem si netroufl jít s balonem dopředu, naopak jej přihrál dozadu.
51'
Havlík byl faulovaný ve středu hřiště Štepanovským, standardku bude rozehrávat Sadílek.
50'
Jan Moravce fauloval šlapákem Tomiče, což Berka ocenil žlutou kartou.
49'
Po faulu na Kadlece modrobílí rozehráli, nakonec balon skončil v zámezí, jelikož přihrávka na Tomiče byla dlouhá.
47'
Nyní probíhá hlavičkovaná u postranní čáry, balon nakonec skončil v zámezí. Vhazovat bude domácí mužstvo.
46'
Dreksa vysunul Hladíka, který získal míč, ale udělal s ním otočku ke své brance, předal balon svému spoluhráči, posléze kombinace Brna byla zastavena nepřesnou přihrávkou Čermáka.
46'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Michal Tomič.
46'
Po prvním poločase vede Slovácko nad Zbrojovkou 2:1. Domácí hráči šli do vedení Havlíkem, který velice dobře zahrál volný přímý kop z hranice vápna na bližší tyč, i když si Berkovec na míč sáhl, nedokázal jej vyrazit. O druhou branku se postaral z protiútoku Petržela, který využil nedůslednosti brněnského hráče v pokutovém území, obešel Berkovce a pohodlně vstřelil branku. Brno si vytvořilo velkou šanci Záhumenským, ale brankář Nemrava podržel svůj celek. Zbrojovka se přece jen dostala do zápasu, po faulu Nemravy na Hladíka. Jedenáctku proměnil Pernica.
45'
45'
Zbrojovka kombinovala na levé straně, měla zahrávat rohový kop, sudí Berka ale ukončil první půli.
44'
Brno ještě bude zahrávat na konci první půle rohový kop. Centr Reiter odvrátila domácí obrana k Záhumenskému, následná střela obránce Zbrojovky se mezi tři tyče nevlezla.
44'
Josef Divíšek fauloval Reitera za cenu žluté karty.
43'
Petržela dribloval s míčem v pokutovém území, nakonec slibnou akci zastavila nepřesná přihrávka domácího hráče.
42'
Pachlopník hledal vepředu Hladíka, který se k míči nedostal, protože byl u něj dříve v pokutovém území Nemrava.
41'
Adrián Čermák viděl žlutou kartu, jelikož loktem ve výskoku fauloval Reinberka.
41'
Nakonec balon na kopačkách hráčů Slovácka moc dlouho nevydržel, jelikož přihrávka na Reinberka byla nepřesná.
40'
Daníček byl faulovaný ve středu hřiště. Domácí tým může rozehrát ze středu hřiště.
38'
Nemrava poslal míč na hlavu Klimenta, který prodloužil míč za sebe, kde už sprintoval do volného prostoru Sadílek, u míče byl dříve vybíhající Berkovec, jenž balon odkopl.
37'
Výhoda přímého volného kopu Slovácku šanci nepřinesla. Hosté mohou na chvíli v obranných řadách vydechnout.
36'
Reinberk přihrál Klimentovi, který u postranní čáry se snažil přejít přes dvojici protihráčů, nakonec udělal dva kroky zpět, Štepanovský jej ale u čáry fauloval.
34'
Pernica poslal tvrdou ránu a Nemrava neměl šanci, 2:1
34'
LUDĚK PERNICA s přehledem proměnil pokutový kop. Míč nasměřoval k pravé tyči. I když brankář Nemrava vystihl směr, tak neměl na tvrdou ránu nárok.
33'
Nemrava fauloval Hladíka. Rozhodčí bez váhání pískl penaltu
33'
Hladík dostal přihrávku od Texla za obranu balon si pokopl a brankář Nemrava u brankové čáry jej fauloval.
33'
Z ničeho nic bude Zbrojovka kopat pokutový kop.
32'
Slovácko nechává nyní Brno hrát, balon se nachází u obránců Brna, kteří se snaží založit útočnou akci.
31'
Pachlopník dohrál po odkopu Havlíka u postranní čáry, sudí Berka nechal tento přestupek bez žluté karty.
30'
Zbrojovka má nyní více míč na svých kopačkách. Hladík si nabíhal na dlouhý centr za obranu, ale Kadlec s Nemravou situaci vyřešili.
29'
Slovácko se přemístilo na polovinu Brna, tam ale dlouho kombinovat nevydrželo.
28'
Jejich snaha však byla ukončena faulem Pernici na Klimenta.
27'
Nemrava vytáhl parádní zákrok proti hlavičce Záhumenského
27'
Ze standardní situace se hosté neprosadili, nicméně stále pokračují v útočné aktivitě.
26'
Šance Brna. Záhumenský mohl snížit na rozdíl jedné branky, ale proti byl Nemrava, který balon vyrazil na roh.
24'
Petržela si poradil s obranou Zbrojovky a překonal Berkovce, 2:0
24'
Brno mělo sice k dispozici standardní situaci, kterou nevyužilo, navíc šlo Slovácko do rychlého kontru. Sadílek našel hezky MILANA PETRŽELU, kterému nepodařilo ihned zužitkovat skvělou přihrávku, domácí hráč využil však nedůrazu Reitera, obešel Berkovce a dal druhou branku.
24'
Štepanovský se snažil v pokutovém území přejít přes Reinberka, to nepodařilo.Nakonec hostující hráč vystřelil, jeho rána byla zblokována na roh.
23'
Petr Reinberk byl v souboji s Čermákem pozdě a hostujícího hráče sestřelil ve středu hřiště.
21'
Reiter nasměroval míč nad břevno Nemravovy brány
21'
Rudolf Reiter se dostal za obranu Slovácka, v pokutovém území záložník Zbrojovky vystřelil, ale branku domácího celku netrefil.
20'
Petržela to udělal výborně, podržel míč pro Reinberka, který si ale na hranici vápna hodně předkopl balon, o který následně přišel.
19'
Hofmann se snažil vysunout Reinberka, který ale balon nestihl na hřišti.
17'
Lukáš Sadílek se dopustil na polovině Zbrojovky faulu, rozehrávat bude Berkovec.
16'
Hra se po odkopu brankáře Nemravy přenesla na polovinu Brna, odkud se balon dostal zpět k zadákům Slovácka.
14'
Hladík se snažil dostat míč na Čermáka, jeho rána byla sražena
14'
Na balon naskakoval Dreksa, ale k míči se nedostal. Poté hosté byli u míče, ale žádnou velkou šanci si nevytvořili.
14'
Nyní si Zbrojovka vytvořila zajímavou situaci. Po pěkné kombinaci v pokutovém území Hladík se snažil přiťuknout balon Čermákovi, jehož rána byla sražená na roh.
13'
Štepanovský se snažil přejít přes Petrželu, ale na zkušeného záložníka Slovácka si nepřišel.
11'
Střela Havlíka zapadla přesně za Berkovcova záda, 1:0
11'
MAREK HAVLÍK trochu nachytal na holičkách brankáře Berkovce. Šikovný domácí záložník zakroutil míč na přední tyč, brněnský brankář si sice na balon šáhl, ale nedokázal jej už vyrazit.
10'
Sadílek zahrál rohový kop na zadní tyč, kde se k hlavičce nedostal Reinberk, modrobílí však zůstali u míče, navíc Reinberk byl faulovaný na hranici vápna.
10'
Po centru Sadílka hlavičkoval Hofmann, ale balon ještě byl tečovaný na roh.
9'
Kliment byl po rychlé akci faulovaný Pernicou, domácí mužstvo bude mít výhodu standardní situace.
8'
Centr z rohového kopu odvrátil Kadlec, hosté dobře kombinovali, Reiter od brankové čáry v pokutovém území hledal své spoluhráče, dobře však zasáhl obrana Slovácka.
7'
Také se tak stalo, dobrým zákrokem se prezentoval Divíšek, který hlavičkoval na roh.
7'
Reiter byl faulovaný u postranní čáry na polovině Slovácka. Poprvé tak můžou Brňané poslat míč do pokutového území.
6'
Na druhé straně centroval vápna, tam ale nikoho ze spoluhráčů nenašel a míč opustil hrací plochu. Od své brány bude odkopávat Berkovec.
5'
Berkovec rozehrál balon až na domácí polovinu. Po krkolomné situaci mířil míč k brankáři Nemravovi, který musel ven z branky, aby míč odkopl před dobíhajícím hráčem Zbrojovky.
4'
Modrobílí i nadále mají územní převahu a kombinují na polovině Zbrojovky. Za obranu Brna si zabíhal Jan Kliment, ale byl nachytaný v ofsajdu.
3'
Sadílek vhodil dlouhý aut až do šestnáctky soupeře, domácí hráči však výhodu nezužitkovali.
2'
Hofmann se snažil dlouhou přihrávkou na polovinu Brna vysunout svého spoluhráče. Do dráhy míče však vstoupil brněnský hráč a akci zastavil.
2'
První akce však domácímu celku nevyšla, od své svatyně bude rozehrávat brankář Berkovec.
1'
Slovácko se ujalo rozehrávky a hned se přesunulo na polovinu Brna.
1'
-1'
Obě dvě mužstva jsou na hrací ploše. Slovácko bude hrát v bílých kompletech a Zbrojovka nastupuje celá v červeném.
Samozřejmě, že dnešní zápas jako každý jiný bude sledovat videorozhodčí. Dnes jím bude Petřík s asistentem Flimmelem. Utkání bude hráno bez diváků.

1.FC Slovácko: Nemrava – Reinberk, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Divíšek – M. Petržela, Havlík, V. Daníček, Jakub Rezek – L. Sadílek – Kliment.
Náhradníci: Bajza – Jurečka, Kohút, Srubek, Tomič, Kubala, Šimko.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Jan Moravec, Dreksa (C), Pernica, Záhumenský – Ad. Čermák – Reiter, Texl, Pachlopník, Štepanovský – Hladík.
Náhradníci: Floder – Fila, Přichystal, Růsek, Hlavica, Gajić, A. Fousek.

Rozhodčí: O. Berka – A. Horák, J. Kříž.
Kouč Svědík udělal proti zápasu na Spartě dvě změny. Do zálohy se vrací Vlastimil Daníček a od úvodní minuty si zahraje na kraji zálohy Jakub Rezek.
Richard Dostálek udělal jednu změnu v obraně místo Bariše bude hrát Záhumenský, v záloze Reiter a v útoku místo Fila jeho spoluhráč Hladík.
Slovácko se Zbrojovkou negativní bilanci. Z 31 zápasů vyhrálo devětkrát, v sedmi duelech se dělily body a patnáctkrát odešlo poraženo. Naopak v domácím prostředí modrobílí neprohráli s Brnem od sezony 2012/2013, kdy se traduje poslední výhra Zbrojovky na Slovácku. Sudí rozdali ve vzájemných zápasech celkem 125 žlutých karet, což představuje čtyři karty na zápas. Nejčastější výsledek mezi oběma týmy byl 1:0.
1. FC Slovácko

Slovácko je na opačném pólu tabulky, momentálně je na 4. místě, které zajišťuje předkolo nového pohárové soutěže, tzv. Evropské konfederační ligy. Na svém kontě má 50 bodů a na pátou Viktorii Plzeň má náskok pět bodů. Modrobílí poslední dva zápasy vyšly naprázdno, nejprve v dohrávce 22. kola podlehli Pardubicím 1:3, i když vedli od 9. minuty Klimentem. Domácí ovšem třemi brankami, dvěma do poločasu otočili nepříznivý vývoj zápasu. V neděli fotbalisté Slovácka nastoupili na Letné proti Spartě, vytvořili si šanci Klimentem, ale Pražany podržel brankář Nita. Sparta si vytvořila dostatek šancí a Nemrava se musel několikrát činit. Nakonec se domácím hráčům podařilo vstřelit rozdílový gól, když jim vyšla kombinace střádajících hráčů. Plavšič centrem našel Wiesnera, který ve výskoku přeskočil Divíška a balon nasměřoval přesně k tyči. Slovácko na konci zápasu si vytvořilo územní převahu, nejnebezpečnější byla střela Kubaly, jenž šla kousek vedle levé tyče.
FC Zbrojovka Brno

Zbrojovka je na 16. místě, tedy na první sestupové pozici, získala 20 bodů a na Teplice před ní má manko 4 body. Brno má lepší bilanci na venkovních hřištích než na těch domácích. Venku získalo 13 bodů a hned 8 bodů z posledních 11 zápasů. V domácím prostředí obralo soupeře o sedm bodů, za jednu výhru a čtyři remízy. Jediná domácí výhra byla právě se Slováckem, duel dokázali svěřenci Richarda Dostálka, rodáka z Uherského Hradiště otočit v posledních pěti minutách, nejprve proměněnou penaltou vyrovnal Vaněk, a v posledních minutě dal knockout slováckému celku Fousek. Vraťme se ale k poslednímu zápasu, který Zbrojovka odehrála doma s Pardubicemi, který prohrála 1:2. V zápase musela dotahovat po úvodním brance Tomla. Ve druhém poločase vyrovnal Přichystal, jenže domácí borci remízový stav neudrželi a inkasovali podruhé z kopačky Ewertona.
Příjemné středeční odpoledne, v úterý a ve středu je na programu vložené 28. kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají spolu dva moravské týmy, 1.FC Slovácko a FC Zbrojovka Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.