FORTUNA:LIGA - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Slovácko - 3. dubna 2021   16:00

Opava
63' Kania (Lukáš Holík)
1:2
(0:0)
Slovácko
73' Kliment  (Reinberk) • 88' L. Sadílek  (Reinberk)

Digaňa – Harazim (46. Helešic), Schaffartzik, Žídek (C), Hrabina – Tiéhi, Večerka (89. Hnaníček) – Nešický – Lukáš Holík (74. Mondek), Smola, Kania.
Fendrich – Jan Řezníček, Gorčica, Hnaníček, Mondek, Dedič, Helešic.
Lerch – Caletka, Mojžíš
Stadion v Městských sadech, Opava
Nemrava – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Kalabiška – V. Daníček (C) – M. Petržela (81. Jakub Rezek), Jurečka (90+3. Melekescev), Kubala (62. Kohút), L. Sadílek – Kliment (90+3. Šimko).
Bajza – Srubek, Melekescev, Kohút, Divíšek, Šimko, Jakub Rezek.

SESTŘIH: Liberec - Baník 0:0. Tlak hostů nestačil, Stronati nedal penaltu

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a u dalších přenosů zase někdy na viděnou.
Další zápas čeká opavské fotbalisty za týden na půdě nedalekého Baníku Ostrava, kde dojde na Slezské derby. Ani tentokrát mu bohužel nebudou přihlížet v ochozech diváci. Slovácko bude o další body usilovat na hřišti olomoucké Sigmy.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:8. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 4:8. Fauly: 19:12.
Fotbalisté Slovácka porazili v utkání 25. kola FORTUNA:LIGY 2:1 Opavu a polepšili si v neúplné tabulce na třetí místo. Spoustu velkých šancí měli aktivně hrající hosté už v prvním poločase, vše podstatné se ale na stadionu v Městských sadech událo až po změně stran. Do vedení šli po hodině hry paradoxně domácí. Holík nejprve promarnil nadějně vypadají brejk, o chvíli později ale našel centrem zprava na zadní tyči Lukáše Kaniu, jenž premiérovou trefou v nejvyšší soutěži otevřel stav. Radost vydržela domácím jen deset minut. Poté neuhlídali žlutomodří ve vápně Jana Klimenta, který měl po Reinberkově centru dostatek času a prostoru na nekompromisní zakončení do levého horního růžku. Obrat dokonal dvě minuty před koncem řádné hrací doby Lukáš Sadílek, jenž znovu zužitkoval v gólovou hlavičku centr Reinberka.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Kliment, přichází Patrik Šimko.
90+3'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Timur Melekescev.
90+2'
Stanislav Hofmann faulován při bránění standardky před vlastní brankou. Následuje dvojité střídání Slovácka, které dělí od vítězství poslední desítky vteřin.
90+1'
Pro Klimentův nákop si vyběhl mimo šestnáctku Tomáš Digaňa. Míč odkopl před dobíhajícím Lukášem Sadílkem, kterého je dnes doslova plné hřiště.
90'
Utkání bude nastaveno o tři minuty.
89'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Dalibor Večerka, přichází Josef Hnaníček.
88'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Hosté otáčejí těsně před koncem utkání výsledek na svou stranu! Zprava odcentroval Petr Reinberk a LUKÁŠ SADÍLEK přeskočil ve vzdušném souboji dotírajícího Hrabinu. Hlavička hostujícího záložníka zamířila nechytatelně k pravé tyči, Digaňa byl bez šance.
87'
Hosté otočili stav utkání! Hlavička Sadílka zapadla nechytatelně k tyči, 1:2
87'
K deští se v Opavě přidává i sníh – aprílové počasí se vším všudy. Důležité ale je především to, co se děje na hřišti. Míč drží na útočné polovině Slovácko.
86'
Petr Reinberk dostává v přerušené hře dodatečnou žlutou kartu za stažení Matěje Helešice poblíž půlící čáry.
85'
Duel spěje za vydatného deště pomalu ke svému konci. Zatím to v Městských sadech vypadá na dělbu bodů.
84'
Na druhé straně centrovali Hrabina s Mondekem. Nemrava ani v jednom případě zasahovat díky spoluhráčům nemusel.
83'
Z levé strany odcentroval Jakub Rezek. Digaňa tentokrát schoval mokrý míč v rukavicích.
82'
Přetažený roh Opava ubránila. Momentálně mají Slezané k dispozici vhazování.
81'
Tomáš Digaňa pouze vyboxovával centrovaný balon. Následná rána Michala Kadlece byla sražena vedle levé tyče na roh.
81'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Jakub Rezek.
79'
Rozehrávky se ujal Lukáš Kania, centr na přední tyč se ale příliš nepovedl. O chvíli později přišel ještě centr z levé strany, do kterého se položil Jan Žídek. Před malým vápnem hlavičkoval daleko vedle levé tyče.
78'
Matěj Helešic si došel na levém okraji hřiště pro Daníčkův faul. Následnou standardku odvracel na roh Michal Kohút.
77'
Hra se po vyrovnávací brance trochu uklidnila. Aktuálně se nic zajímavého neděje. Balon se pohybuje v prostorech mezi šestnáctkami.
75'
Jan Kliment naskočil do zad Janu Schaffartzikovi. Rozehrávat bude Opava.
74'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Karol Mondek.
73'
Srovnáno! Centr Kohúta propadl až ke Klimentovi, jenž ho napálil do brány, 1:1
73'
Hosté z Uherského Hradiště zaslouženě srovnávají krok. Reinberkův centr z pravé strany propadl až k levé tyči k nehlídanému JANU KLIMENTOVI, který měl dost času na jeho zpracování. Poté jej neomylně napálil do levé horní šibenice.
73'
Slovácko z rohu neudeřilo, nadále ale zůstává u balonu. Hosté se z inkasované branky oklepali a už jsou znovu aktivnějším týmem.
72'
Centrovaný míč tečoval Lukáš Kania. Tomáš Digaňa musel zasahovat u své levé tyče a vyrážet míč na roh.
71'
Tomáš Smola posunul míč na levou stranu vápna nabíhajícímu Matěji Helešicovi, jeho ránu ale zblokoval Stanislav Hofmann.
69'
Po rohovém kopu dostali Opavští balon až na druhou polovinu. Následně se nepřesné přihrávky za postranní čáru dopustil Vít Nemrava, který se spoluhráčům bleskově omluvil. Stane se...
68'
Michal Kohút dostal prostor na levé straně a využil ho v centr do vápna. Na roh jej zblokoval dnes výborně hrající Jan Žídek.
66'
K individuální akci se nadechl Christ Joel Tiéhi, který prošel skrze dva bránící protihráče. Nakonec ale zacílil z hranice velkého vápna nalevo od branky.
65'
Bude zajímavé sledovat, kterak Slovácko na situaci zareaguje. Gól pro něj znamená studenou sprchu.
63'
Slezané využili rychlý protiútok, centr Holíka poslal do brány Kania, 1:0
63'
Opava právě vstřelila branku!
Slezané využívají rychlý protiútok a jdou po hodině hry do vedení! Z pravé strany odcentroval na zadní tyč Lukáš Holík a našel jmenovce LUKÁŠE KANIU. Dost možná nejmenší hráč na hřišti hlavičkoval Nemravovi do protipohybu a raduje se z premiérové trefy v nejvyšší soutěži.
62'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází Michal Kohút.
60'
Na druhé straně si na hranici šestnáctky navedl míč na střelu Milan Petržela. Přízemní rána zamířila zhruba půl metru vedle levé tyčky.
59'
Lukáš Holík běžel po chybě hostující obrany zprvu sám na branku, neměl ale dostatečnou rychlost a místo střely si nakonec balon zasekl. Následně o něj definitivně přišel.
58'
Michal Kadlec naskočil ve vzdušném souboji do zad Aleše Nešického. Další faul do statistik.
56'
Zahrozilo ovšem až na druhé straně. Tomáš Digaňa vyběhl na okraj šestnáctky pro balon, který ovšem nečekaně zpomalil. Ke střele do prázdné branky se tak dostal Václav Jurečka a orazítkoval pravou tyčku! Teď stáli při Opavě všichni svatí.
55'
Nešického střílený centr z levého okraje hřiště přizvedl Vít Nemrava na rohový kop.
54'
Na trávníku tentokrát střídající Matěj Helešic. Standardní situace pro Opavu.
53'
Na zemi skončil po Žídkově faulu Milan Petržela. Střet dvou velezkušených fotbalistů skončil sportovním podáním rukou.
52'
Aleš Nešický to přehnal na útočné polovině s důrazem. Rozehrávat bude po jeho přižduchnutí Kadlece Vít Nemrava.
51'
Hrabinův ostrý centr z pravé strany vyhlavičkoval mimo šestnáctku pohotový Vlastimil Daníček.
50'
Lukáš Sadílek rozehrál standardku Slovácka centrem od postranní čáry. Jan Kliment sklepl míč hlavou Stanislavu Hofmannovi, ten se ale nakonec ke střele uvnitř vápna nedostal.
49'
Hra je zatím po změně stran hodně rozkouskovaná. Míč se stěhuje ze strany na stranu, avšak bez výraznějšího efektu.
48'
Podobná situace i na druhé straně, kde byl odpískán ofsajd Matěji Hrabinovi.
47'
Jan Kliment si opět nepohlídal ofsajdovou linii. Rozhodčí byli pozorní.
46'
Domácí kouč Radoslav Kováč provedl o přestávce jednu změnu v sestavě. Slovácko nastoupilo v totožném složení jako v první půli.
46'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Štěpán Harazim, přichází Matěj Helešic.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:01.
Je za námi úvodní poločas zápasu Opava – Slovácko, ve kterém byli o poznání nebezpečnější favorizovaní hosté. Ti si vypracovali celou řadu nadějných šancí, ve vedení ale zatím ani jednu nepřetavili. Sám na branku se hnal třeba Sadílek, který ale mířil vedle pravé tyče. Z hranice malého vápna vyprášil Digaňovy rukavice Jurečka. Aktivní byli i Kliment s Kubalou, ani jejich pokusy se ale mezi tři tyče nevešly. Na opavské straně zahrozil ranou do boční sítě pouze Tiéhi, jinak si toho domácí směrem dopředu příliš nevypracovali.
45+1'
45+1'
Slovácko dostalo balon mimo šestnáctku. Proti následnému dlouhému centru Tiéhiho se vydal Vít Nemrava, který byl ve výskoku faulován.
45+1'
Opavští kopali roh z levé strany. Ten byl odvracen na další, a tak se bude celá situace opakovat.
45'
Náznak rychlé opavské akce, Lukáš Holík ale prováhal možnost odcentrovat a nakonec byla jeho snaha zblokována.
44'
Na konci úvodního dějství potrestán žlutou kartou domácí obránce Štěpán Harazim.
43'
Na centr z levé strany si naskakoval u pravé tyče Petr Reinberk, jenž dnes dostal přednost před Patrikem Šimkem. K lepšímu zakončení mu několik decimetrů scházelo. Balon hlavou jen lehce tečoval do zámezí.
42'
Na Sadílkův centr si nabíhalo hned několik spoluhráčů. Nakonec se jej naposledy dotkl Jan Žídek. Následovat bude roh.
41'
Střela Klimenta levačkou se mezi tři tyče nevešla
41'
Dalibor Večerka přidržel rozběhnutého Milana Petrželu. Standardní situace pro Slovácko.
41'
Slovácku není v zakončení přáno. Jan Kliment přetlačil v souboji Dalibora Večerku a posunul si míč na střelu levačkou. Ta se mezi tři tyče nevešla.
40'
Z pravé strany odcentroval Milan Petržela. Do odraženého balonu se na hranici šestnáctky opřel ex-opavský Václav Jurečka, pálil ale vysoko nad branku.
39'
Matěj Hrabina nedosáhl podle představ na padající vysoký balon a je z toho tak trochu laciný rohový kop pro Slovácko.
37'
Centr Nešického doletěl z levé strany pouze do rukavic Víta Nemravy. Ten rychle rozehrál.
36'
Slezané se drali do rychlého protiútoku. Lukáš Kania uplatnil svou rychlost a vybojoval pro své barvy rohový kop.
35'
Milan Petržela upadl po drobném kontaktu s Janem Žídkem na hranici pokutového území. Píšťalka sudího zůstala němá.
33'
Opavě se rýsovala možnost vydat se do protiútoku, ten ale výrazně zpomalil nepřesným přenesením míče na pravé křídlo Tomáš Smola. Balon nabral opačnou faleš a Slovácko se stihlo vrátit.
32'
V ofsajdovém postavení načapán Jan Kliment. Z téhle akce favorizované Slovácko nezahrozí.
31'
Slovácko rozehrávalo standardní situaci. Sadílkův centr propadl až k Filipu Kubalovi, kterého neuhlídali Smola s Žídkem. Jeho hlavička z prostoru malého vápna ovšem zamířila vedle levé tyče.
30'
Opavská kombinace vyústila v nepřesnou průnikovou přihrávku Aleše Nešického. Balonu se zmocnil Vít Nemrava.
29'
Petrželova přihrávka na Lukáše Sadílka byla příliš prudká. Míč skončil v zámezí. Rozehrávat bude Tomáš Digaňa.
28'
V Opavě se vydatně rozpršelo. Aktérům zápasu není v těchto chvílích moc co závidět.
27'
Aleš Nešický poslal do vápna čechraný centr. Ihned poté byl ale pískán Žídkův ofsajd.
26'
Filip Kubala fauloval před dopadem vysokého balonu Tiéhiho. Aleš Nešický se chystá na rozehrání standardky.
25'
Na druhé straně zlikvidoval skvělým zákrokem Tomáš Digaňa Jurečkovu střelu z hranice malého vápna! Následně pálil bez přípravy ze druhé vlny Vlastimil Daníček, míč ale zakroutil nad pravou šibenici.
24'
Digaňa skvělým zákrokem zlikvidoval střelu Jurečky
24'
Holík posunul míč na pravou stranu pokutového území nehlídanému Christu Joelu Tiéhimu. Ten svou dělovku umístil jen do boční sítě. To byla velká šance!
23'
Šance domácích! Tiéhi poslal dělovku do boční sítě
23'
Slovácko znovu zakombinovalo na levé straně. Opavská obrana tentokrát včasným odkopem zasáhla.
22'
Dalibor Večerka přižduchl zezadu Milana Petrželu, který se poroučel na trávník. Faul.
21'
Střela Petržely prosvištěla těsně vedle tyče
21'
Lukáš Sadílek odcentroval zleva k penaltovému puntíku, kde se do míče bez přípravy opřel trestuhodně nehlídaný Milan Petržela. Hrál ho těsně před odskokem ze země a netrefil ho podle představ. Míč prosvištěl kousek vedle levé tyče.
19'
Sadílkův vysoký centr z levé strany skončil jen v rukavicích Digani. Ten nákopem rychle hledal Lukáše Kaniu, vše ale skončilo míčem v zámezí a vhazováním pro Slovácko, kterého se ujme Michal Kadlec.
18'
Vlastimilu Daníčkovi odskočil balon, následkem čehož byl pozdě v souboji s Matějem Hrabinou. Toho hostující kapitán sestřelil skluzem a vyfasoval žlutou kartu.
17'
Klimentovi nesedla rána ideálně, míč letěl vedle tyče
17'
Slovácko se kombinací po levé straně dostalo až do zakončení. Jan Kliment měl ale balon na dlouhou nohu a rána mu tak nesedla ideálně. Míč letěl vedle pravé tyče.
15'
Menší závar před brankou Slovácka, Nemrava ale zasahovat nemusel. Následný zárodek hostujícího protiútoku byl včas zastaven faulem na Jana Klimenta.
14'
Hosté z Uherského Hradiště z rohového kopu nezahrozili. U míče už jsou Slezané – konkrétně Matěj Hrabina, který bude vhazovat.
13'
Po nákopu do šestnáctky upadli před opavskou brankou dva domácí hráči. Kadlecovu hlavičku odvracel před Filipem Kubalou na poslední chvíli na roh Jan Žídek.
13'
Hra je kouskována častými fauly. Tentokrát sudí Lerch domlouval Štěpánu Harazimovi. Standardka pro Slovácko.
12'
Vít Nemrava se ve vzduchu natáhl a stáhl si do rukavic prudký centr vyslaný z pravé strany.
11'
Jan Žídek opět nedovoleně atakován před vlastní brankou. Tentokrát se proti pravidlům provinil Jan Kliment.
9'
Nemrava vytáhl dobrý zákrok proti Smolovi, sudí pískal ofsajd
9'
A znovu Tomáš Smola. Tentokrát běžel nikým neohrožen sám na branku, Vít Nemrava ale jeho přízemní střelu vyrazil nohou. Opavu to příliš mrzet nemusí, následně byl pískán ofsajd.
9'
Tomáš Smola dotíral u postranní čáry na Stanislava Hofmanna. Jeho odkop tečoval do zámezí. U balonu zůstává po vhazování Slovácko.
8'
Až příliš důrazně si v souboji s Janem Žídkem počínal Filip Kubala. Sudí Lerch píská útočný faul.
7'
Jan Žídek vracel před napadajícím protihráčem míč až k vlastnímu brankáři Digaňovi.
6'
Hra se přesunula na protější konec hřiště, kde se s míčem seznámil Vít Nemrava. Merunu si pohodlně nabral z trávníku do náruče.
5'
Další útočný výpad Slovácka končí rozehrávkou od domácí branky. Hosté jsou zatím, dle očekávání, lepším týmem.
3'
Lukáš Sadílek se zničehonic zjevil za domácí obranou a běžel sám na Digaňu. Naštěstí pro Opavu střílel hostující záložník z hranice šestnáctky vedle pravé tyče!
2'
První akci Slovácka zastavil zdvižený praporek pomezního sudího, který spatřil ofsajd.
1'
Ještě před začátkem proběhla symbolická minuta ticha za zesnulého pana Hynka Rafaje. Bývalý hráč a později mládežnický trenér Slezského FC zemřel minulou sobotu ve věku 89 let.
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Opava bude hrát v tradičních pruhovaných žluto-modrých dresech, hosté v bílých.

SFC Opava: Digaňa – Harazim, Schaffartzik, Žídek (C), Hrabina – Tiéhi, Večerka – Nešický – Lukáš Holík, Smola, Kania.
Náhradníci: Fendrich – Jan Řezníček, Gorčica, Hnaníček, Mondek, Dedič, Helešic.

1.FC Slovácko: Nemrava – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Kalabiška – V. Daníček (C) – M. Petržela, Jurečka, Kubala, L. Sadílek – Kliment.
Náhradníci: Bajza – Srubek, Melekescev, Kohút, Divíšek, Šimko, Jakub Rezek.

Rozhodčí: Lerch – Caletka, Mojžíš.
Slovácko s Opavou naposledy prohrálo 29. září roku 2018. Od té doby se oba týmy střetly pětkrát, z toho třikrát se radovalo Slovácko a dvakrát se zrodila remíza. Naposledy zvítězilo 28. listopadu loňského roku Slovácko 3:1. Rozhodnuto bylo de facto už po první půlhodině, kdy se v krátkém rozmezí postupně trefili Hofmann, Sadílek a Petržela. Čestný úspěch Opavy tehdy zařídil Holík, na více to ale nestačilo.
Slovácko patří k nejvýraznějším překvapením letošního ročníku. Tým kouče Svědíka bojuje o pozice zajišťující účast v evropských pohárech. Momentálně je celek z Uherského Hradiště na čtvrtém místě. Na třetí Jablonec ztrácí tři body a navíc má o dva odehrané zápasy méně. Z posledních pěti kol vyhrálo Slovácko hned čtyřikrát – naposledy před reprezentační pauzou 2:1 nad ostravským Baníkem. Nejlepším klubovým kanonýrem je sedmadvacetiletý útočník Jan Kliment. V aktuálním ročníku české nejvyšší soutěže se prosadil osmkrát.
Opava je po 24 odehraných zápasech s pouhými 15 body na předposlední pozici. Horší už je pouze Příbram. Slezané momentálně ztrácejí na nesestupovou patnáctou příčku 5 bodů. Svěřenci trenéra Kováče doplácejí na mizernou produktivitu, s 15 vstřelenými brankami mají vizitku vůbec nejhoršího útoku celé soutěže. Po Příbrami mají Opavští i druhou nejhorší obranu. Před reprezentační přestávkou se Slezský FC představil na horké půdě lídra, Slavii podlehl vysoko 0:4. V posledním domácím utkání žlutomodří porazili 1:0 Pardubice. Jedinou trefu obstaral v půlce března z penaltového puntíku Tomáš Smola. Nejlepším střelcem Opavy je poté Aleš Nešický, který se v jarní části prosadil třikrát.
Hezké sobotní odpoledne. 25. kolo FORTUNA:LIGY má dnes na programu čtyři zápasy. V jednom takovém přivítají fotbalisté SFC Opava na domácím stadionu favorizovaný 1.FC Slovácko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.