FORTUNA:LIGA - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Pardubice - 3. dubna 2021   14:00

0:1
(0:0)
Pardubice
84' Ewerton  (Huf)

Mandous – Breite, Beneš, R. Hubník (C), Zmrzlý – P. González, Mihalík (69. Zifčák), Houska (60. Nešpor), Daněk, Hála – Yunis (60. Chytil).
Macík – Zifčák, Nešpor, Chytil, Poulolo, Sladký, Zahradníček.
Julínek – Podaný, Lakomý
Andrův stadion, Olomouc
Letáček – F. Čihák, Toml (C), Prosek, T. Čelůstka – Hlavatý, Tischler (88. Jeřábek), D. Kostka, Ewerton – P. Černý (66. Pfeifer), Huf (87. Lee).
Hrnčíř – Lee, Pfeifer, S. Šimek, Šejvl, Jeřábek, Vít.
žlutá karta

SESTŘIH: Olomouc - Pardubice 0:1. Pardubice vyhrály po třech kolech a v tabulce poskočily před Olomouc

90+3'
90+2'
Již probíhá druhá minuta tříminutového nastavení a hraje se na polovině Sigmy.
90+1'
González měl na kopačce srovnání, ovšem do jeho rány padl tělem obránce soupeře. Letáček měl poté už jen lehkou práci.
90+1'
Za zdržování obdržel žlutou kartu Letáček.
90+1'
Po rohovém kopu se útočného faulu dopustil Hála.
90'
Poté, co jeden z pardubických hráčů podklouzl, šel Hála sám po pravé straně. Následně poslal míč Nešporovi, před kterým obránce odehrál na roh.
89'
Z rohového kopu Sigmy byl rychlý brejk Pardubic. Hubník se včas vrátil a Sigma tento pokus soupeře ustála.
88'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Emil Tischler, přichází Jan Jeřábek.
88'
Ještě před tím ale ošetřování hostujícího hráče.
87'
Olomoučtí se nevzdávají a budou kopat rohový kop.
87'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází David Huf, přichází Sang-hjuk Lee.
84'
Ewerton po chybě Mandouse zařídil hostům vedení, 0:1
84'
Pardubice právě vstřelily branku!
Obrovskou chybu předvedl gólman Mandous, který za hranicí vápna chtěl odehrát míč, ale trefil pouze pardubického Hufa. Míč se následně dostal do šestnáctky, kde jej do odkryté branky uklidil EWERTON.
83'
Podobně si nyní vedla na druhé straně Sigma. Hála centroval do šestnáctky, kde si míč možná zbytečně zpracovával Chytil a ztratil.
81'
Hosté chvíli kombinovali poblíž domácí šestnáctky, ale nic zajímavého z toho nevzešlo.
79'
Za faul loktem proti Gonzálezovi obdržel žlutou kartu hostující Prosek.
76'
González se opřel na hranici šestnáctky do míče a Letáček se mohl jen ohlédnout, jak projektil domácího hráče orazítkoval pravou tyč.
74'
Letáček včasným vyběhnutím zneškodnil pokus Žifčáka
74'
Olomoučtí mohli jít do vedení. Sám proti gólmanovi šel Zifčák, který si ale míč příliš předkopl, a tak se dostal příliš blízko hostujícímu gólmanovi. Letáček navíc včas vyběhl a soupeře zneškodnil. .
71'
Do konce utkání zbývá zhruba 20 minut a zatím jsme žádnou branku neviděli. Hostující gólman dokonce stále čeká na první zákrok.
69'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jaroslav Mihalík, přichází Pavel Zifčák.
67'
Hálovi byl odpískán těsný ofsajd, za což si domácí hráč neodpustil pár slov směrem k rozhodčímu na lajně. Navíc i trenér Látal něco zmínil, a tak si s ním jde hlavní sudí Julínek popovídat.
66'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Lukáš Pfeifer.
65'
Hála prostrčil míč na rozběhnutého Daňka se Zmrzlým, kteří byli sami před Letáčkem. Hostující gólman dokázal míč zblokovat, navíc byl máván ofsajd.
64'
Ewerton si chtěl narazit s Kostkou, zpětná přihrávka na hráče Pardubic ale byla zachycena obranou Sigmy.
61'
Mandous vyboxoval míč před šestnáctku, kde si jej zpracoval Kostka a vypálil. Jeho projektil však jen trefil záda jednoho z jeho spoluhráčů.
61'
Další akce hostů, tentokrát Hlavatý vybojoval rohový kop.
60'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jakub Yunis, přichází Mojmír Chytil.
60'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází David Houska, přichází Martin Nešpor.
59'
Krásná akce hostů skončila vedle tyče domácí brány
59'
Nádherná akce v podání hostujícího celku skončila těsně vedle levé tyče domácí branky. Kombinaci na jeden dotek zakončil Ewerton.
57'
González se proboval do velkého čtverce, jeho následný centr Letáček vyboxoval do bezpečí.
56'
Olomoučtí se dostali k rohovému kopu, ovšem míč jen prolétl šestnáctkou až na druhou stranu hřiště. Hanáci u míče zůstávají.
54'
Houska obdržel žlutou kartu za zákrok, který předcházel první šanci Pardubic před zhruba dvěma minutami. Sudí čekal na přerušení hry.
53'
Pardubičtí opět hrozí. Rychlý brejk východočeskému celku málem vyšel, Mandous byl ale u míče jako první. Vzápětí musel domácí gólman až na hranici vápna, aby nedovolil soupeři zakončit.
50'
Olomoučtí měli k dispozici standardku, po které míč letěl na zadní tyč. Letáček si zařval, ale míč netrefil. Naštěstí pro hosty jej zachránila obrana, která před domácím hráčem míč odvrátila.
49'
Z rohového kopu už hosté tolik nezahrozili. Sigma je u míče a jde do útoku.
48'
Černého tečovaná rána těsně minula domácí bránu
48'
Do odraženého míče se opřel Černý a z pětadvaceti metrů těsně minul domácí branku. Kapitán Sigmy Hubník se navíc hlásí k teči, takže hosté budou mít roh.
46'
45+1'
45+1'
Houska napřáhl ze střední vzdálenosti, ale jeho projektil byl zblokován. Odražený míč naopak zamířil k Hufovi, který jej rychle potáhl až k šestnáctce Sigmy. Jeho pas na volného spoluhráče zastavil na poslední chvíli Hubník.
45+1'
První půle bude nastavena o jednu minutu.
44'
Černý dostal míč do vápna soupeře, kde se s ním otočil a pokusil se zakončit. Celou jeho snahu ale přerušil hvizd sudého, který viděl ofsajd.
43'
Hanáci se dostali k rohovému kopu, který zkusili rozehrát signálem. Míč mířil na Housku, ten se ale k zakončení nedostal. Defenziva Pardubic situaci přečetla.
41'
Pardubičtí svým atakováním soupeře v hloubi jeho pole dělají domácím velké problémy. Defenziva Sigmy má velmi málo času na rozehru.
39'
Po rohovém kopu se dopředu okamžité dostali hosté. Dlouhý centr do šestnáctky mířil na Kostku. Nicméně jako první u míče byl Mandous.
37'
Závar před hostující brankou končí na rohovém kopu. Olomoučtí teď svému soupeři zatápí, ale gólovou příležitost si stále ne a ne vypracovat.
36'
Olomoučtí roh sice nevyužili, u míče ale stále zůstávají.
34'
Olomoučtí byli chvíli nastěhování před hostující šestnáctkou. K zakončení se ale nedostali. Pár příležitostí k tomu ale měli. A další bude následovat, Sigma má roh.
32'
Hanáci se vlastními nepřesnostmi dostávají pod tlak. Pardubičtí svého soupeře dobře a důrazně napadají.
31'
Olomoučtí ztratili míč a hosté toho chtěli využít. Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Čelůstka, ale nesetkal se s přesností.
29'
Před domácí brankou šli do souboje Huf se Zmrzlým, přičemž druhý jmenovaný zůstal na trávníku. Sudí hru raději přerušil, aby se ujistil, že je domácí hráč v pořádku.
27'
Míč v síti! Gól neplatí kvůli ofsajdu
27'
Mihalík našel Hálu, který ještě poslal míč do prostoru před brankou, odkud Sigma skórovala. Nicméně Hála se nacházel v ofsajdu, takže branka platit nemůže.
26'
Po rohovém kopu se domácí dostali k zakončení, ale defenziva soupeře ani tentokrát nepropustila míč k brance.
25'
Mihalík prostrčil na Housku, který vnikl do šestnáctky a vystřelil. Zblokovaná rána skončila na rohu.
23'
Čelůstka měl k dispozici rozehrávku standardky, která mu ale příliš nevyšla. Míč skončil na prvních hráčích Sigmy.
21'
Mihalík ponechal míč Yunisovi, který našel v šestnáctce Daňka. Tomu ale míč utekl od kopačky, a proto se ke střele domácí opět nedostali.
19'
Další pokus z pravé strany, tentokrát byl adresátem Yunis. Útočníkovi Sigmy ale chyběl zhruba metr, aby na míč dosáhl.
17'
Hubník hlavičkoval hodně nad bránu
17'
Po šlapáku na Hálu Sigma rozehrávala z pravé strany standardku. González poslal do vápna soupeře dlouhý míč, na který si na zadní tyči naskočil Hubník. V těžké pozici ale kapitán Sigmy branku soupeře hlavou přestřelil.
15'
Olomoučtí zahrozili. Z pravé strany se k centru dostal González, jehož pokus byl přetažený. Na levé straně pak vrátil míč před branku jeden z jeho spoluhráčů a Letáček musel boxovat míč z šestnáctky.
14'
Exekuce se ujal Huf, jehož tvrdší rána neprošla přes zeď. Byl to Beneš, který neuhnul a horní částí těla míč zblokoval.
13'
Olomoučtí zbytečně chybují a nabízejí soupeři šance. Houska chybně adresoval Hubníkovi, který nedokázal přesně odehrát. A tak Houska musel následně faulovat. Hosté tak mají přímák ze zhruba 25 metrů.
13'
Centrovaný míč mířil na Černého. Výše ale vyskočil domácí Beneš, který odvrátil do autu.
12'
Beneš byl u míče až jako druhý hráč a sestřelil hostujícího Hufa. Další žlutá karta pro domácího hráče.
11'
Ewerton z přímého kopu trefil tyč
11'
Přímáku se chopil Ewerton a hosté šli málem do vedení. Hostující hráč orazítkoval pravou tyč domácí svatyně!
10'
Krásné přenesení hry předvedli hosté, kdy už jeden z pardubických chtěl vlétnout s míčem do šestnáctky. Kousek před pokutovým územím jej ale zastavil žlutým faulem González.
9'
Breite poslal prudký míč dopředu, kde jej nikdo z domácích nemohl stihnout. U míče jsou tak opět hosté.
8'
Hraje se především na polovině domácího celku. Olomoučtí se dostávají k míči až po nedovoleném zákroku na Yunise.
6'
Střele Ewertona chyběla patřičná razance, Mandous neměl problém
6'
Hosté se dostali do první střelecké příležitosti. Ewerton si navedl míč na pravačku a vypálil. Střelecký pokus byl možná tečován některým z obránců, Mandous ani tak ale neměl problém míč chytit.
4'
Hubník si poradil na levé straně s Černým a odehrál míč do bezpečí. Vzápětí se navíc faulu dopustil Huf, a tak Sigma mohla celou situaci uklidnit.
3'
Východočeši se první standardce soupeře ubránili a sami se pustili dopředu.
2'
Na druhé straně vybojoval Yunis pro svůj tým rohový kop.
2'
Nedovolený zákrok hostujícího hráče poblíž domácí šestnáctky. Sigma bude rozehrávat.
1'
Výkopu se ujalo hostující mužstvo, které okamžitě nakoplo míč dopředu. Hubník jej odehrál do autu před dotírajícím Černým.
1'

SK Sigma Olomouc: Mandous – Breite, Beneš, R. Hubník (C), Zmrzlý – P. González, Mihalík, Houska, Daněk, Hála – Yunis.
Náhradníci: Macík – Zifčák, Nešpor, Chytil, Poulolo, Sladký, Zahradníček.

FK Pardubice: Letáček – F. Čihák, Toml (C), Prosek, T. Čelůstka – Hlavatý, Tischler, D. Kostka, Ewerton – P. Černý, Huf.
Náhradníci: Hrnčíř – Lee, Pfeifer, S. Šimek, Šejvl, Jeřábek, Vít.

Rozhodčí: Julínek – Podaný, Lakomý.
SK Sigma Olomouc

Olomoučtí jsou na tom v tabulce jen o bod lépe než jejich sobotní soupeř. Naposledy Sigma získala všechny tři body na hřišti v Karviné, kde zvítězila 1:0. Před tím v lize dvakrát stejným výsledkem prohrála.
FK Pardubice

Východočeši jsou jedním z největších překvapení ligového ročníku. Nováček soutěže se po 23 odehraných kolech nachází na deváté pozici a místo starostí o udržení se může soustředit na boje o pohárové příčky.

Před reprezentační přestávkou Pardubičtí třikrát v řadě ztratili. Po porážkách v Liberci a Opavě dokázali získat alespoň bod proti Mladé Boleslavi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.