FORTUNA:LIGA - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Karviná - 11. prosince 2021   15:00

Zlín
9' Poznar (R. Hrubý) • 50' Poznar (Hlinka)
2:1
(1:1)
Karviná
28' Bartošák  (Čmelík)

Rakovan – Fantiš (82. Nečas), Simerský, Vraštil, Procházka – Conde – Reiter (76. Fillo), R. Hrubý (20. Hlinka), Tkáč, Čanturišvili – Poznar (C).
Šiška – Fillo, Bobčík, Hrdlička, Nečas, J. Kolář, Hlinka.
Machálek – Lakomý, Dresler
Stadion Letná, Zlín
Ciupa – Křapka (73. Mikuš), Šindelář, Santos, Šehić – Qose (56. Nešický), Túlio (73. Stropek) – Čmelík (46. Siňavskij), Papadopulos (C), Bartošák – Svoboda (56. Durosinmi).
Drobek – Stropek, Nešický, Durosinmi, Mikuš, P. Buchta, Siňavskij.
Ciupa

SESTŘIH: Zlín – Karviná 2:1. Výhru ševcům zařídil dvěma góly Poznar, červená karta pro Santose

To už je z mojí strany pro dnešek vše. Mějte se fajn a někdy zase na počtenou!
Fotbalisté Zlína poráží Karvinou 2:1 a připisují si do tabulky velmi důležité tři body v boji o záchranu. Hosté prohráli pátý zápas v řadě, v této sezóně stále nevyhráli a jejich situace začíná být už velice kritická.

Fastavu vyšly vstupy do obou poločasů. V 9. minutě je poslal do vedení hlavičkou po rohu Tomáš Poznar a v úvodu druhé půle se stejný hráč prosadil znovu po přízemním centru Hlinky. Hosté kontrovali ve 28. minutě, kdy srovnával na 1:1 Lukáš Bartošák. V závěru úvodního dějství kap chytil domácí brankář Rakovan penaltu Qosemu, což byl asi klíčový moment celého duelu. Po změně stran si totiž hosté už žádnou gólovou příležitost nevytvořili. V nervózním závěru navíc viděl červenou kartu jejich obránce Eduardo Santos.
90+6'
90+6'
Nic dalšího se už řešit nebude. Rozhodčí dal pokyn k rozehrání...
90+6'
Rozhodčí je navíc ještě v kontaktu s kolegy u VARu...
90+5'
Žlutou kartu dostává Martin Fillo (FC Fastav Zlín).
90+5'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Eduardo Santos (MFK Karviná).
90+4'
Rozhodčí Machálek pustil na obou stranách v krátkém sledu několik tvrdších zákroků a závěr se mu vymkl z rukou! Hráči obou týmů se do sebe pustili a máme tu strkanici!
90+3'
Domácí rozehráli nakrátko a chtěli šetřit čas. Vhazovat však bude Karviná.
90+2'
Domácí teď šetří cenný čas. Marek Hlinka nahrál doleva Nečasovi, po jehož sraženém nástřelu bude Zlín zahrávat roh.
90+1'
Lukáš Bartošák, jenž většinou operuje nalevo, centroval z pravé strany. Domácí se ubránili, Karviná však zůstává u míče na útočné polovině.
90+1'
Rozhodčí Jan Machálek nastaví utkání o čtyři minuty!
89'
Žlutou kartu dostává Jakub Kolář (FC Fastav Zlín).
89'
Poznar sklepl hrudí míč pro Čanturišviliho. Ten si snažil najít prostor ke střele, ovšem k té ho hosté nepustili.
88'
Hosté si ve druhé půli stále nevytvořili šanci, která by volala po vyrovnávacím gólu. Čas jim rychle dochází.
87'
Rafiu Durosinmi si v pokutovém území skákal na centrovaný míč. Nedosáhl na něj.
85'
Martin Fillo byl podražen Bartošákem. Ševci mohou setrvat na útočné polovině.
84'
Zákrok Mateje Rakovana po centru Šehiče
84'
Rakovan alespoň tečoval míč po centru Eldara Šehiće, který směřoval na vzdálenější tyč. Díky tomu se k balónu nikdo z hráčů hostí nedostal.
83'
Cheick Conde nasadil jesličky Nešickému. Pro domácí škoda, že jeho nahrávka pak nenašla nikoho ze spoluhráčů.
82'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Martin Nečas.
82'
Conde na vlastní polovině dobře držel míč a donutil k faulu Durosinmiho. Zlín bude střídat.
81'
Matej Rakovan tak dlouho čekal s výkopem, až mu sudí Machálek udělil žlutou kartu.
80'
Vasilij Siňavskij při průniku kolem pravé postranní čáry podklouzl. Míč mu utekl do zámezí.
80'
Fantiš už odchází v doprovodu fyzioterapeuta za postranní čáru. Odsud se zřejmě i vrátí do hry.
79'
Antonína Fantiše postihla křeč. Marek Hlinka mu pomáhá s protažením, ale dost možná to bude na střídání.
78'
Hosté zahrávali standardní situaci od levé postranní čáry. S centrem Bartošáka si defenziva Fastavu poradila.
76'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Martin Fillo.
75'
Tomáš Poznar po výkopu Rakovana přistrčil Bartošáka. Dostal za to žlutou kartu.
74'
Teď jsme zaregistrovali první střelecký pokus hosté ve druhé půli. Ten byl ale hodně nepřesný a Rakovan se musel proběhnout, aby sebral míč a připravil si ho k odkopu.
73'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Marco Túlio, přichází Daniel Stropek.
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Antonín Křapka, přichází Rajmund Mikuš.
72'
Zhruba dvacet minut do konce utkání. Zlín vede o jeden gól. Karviná se zatím k vyrovnání nepřiblížila, ve druhém poločase ještě její hráči ani nevystřelili.
71'
Durosinmi si ještě na vlastní polovině došel pro faul. Karviná rozehrává.
70'
Žlutou kartu za zákrok na Čanturišviliho vyfasoval Marco Túlio.
69'
Ofsajd byl odpískán domácímu Davidovi Tkáčovi.
67'
Střela Condeho mířila těsně vedle pravé tyče
67'
Cheick Conde a jeho další pokus. Zpoza šestnáctky střílel těsně vedle levé tyče z pohledu Ciupy!
66'
To se mohlo nyní změnit! Na přihrávku do brejku si naběhl Vasilij Siňavskij. Ten ještě hledal Michala Papadopulose, který už by postupoval sám na Rakovana. Zkušený útočník však balón nezpracoval!
66'
Karviná zatím po změně stran tápe. Směrem dopředu toho moc nepředvedla.
64'
Další domácí zakončení. Conde z dálky nepřekvapil Ciupu.
63'
Domácí předvedli přímočarý přechod do útoku. Zprava si naběhl za obranu Vachtang Čanturišvili, jehož křížná střela skončila vedle vzdálenější tyče.
61'
Nepřehledná situace před Rakovanovou bránou
61'
Pro rohový kop Nešického si šel brankář Rakovan. Při zákroku mu vypadl míč z rukou, ale rozhodčí viděl útočný faul na gólmana Zlína. Domácí si tak mohou oddechnout.
60'
Eldar Šehić ještě zachránil míč na hřišti a nástřelem o Vraštila získal pro Karvinou rohový kop...
59'
Michal Papadopulos si při zpracování míče nastřelil vlastní ruku. Rozhodčí nechává hosty pokračovat v akci.
58'
Z dálky napřáhl domácí Cheick Conde. Mířil nepřesně.
57'
Ciupa musel vyběhnout mimo své pokutové území a odkopnout míč do bezpečí před nabíhajícími hráči Fastavu.
56'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Antonín Svoboda, přichází Rafiu Adekunle Durosinmi.
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Kristi Qose, přichází Aleš Nešický.
55'
David Tkáč to zkusil tak z 20 metrů a nezamířil zase o tolik mimo. Následně dostal žlutou kartu Martin Šindelář, po jehož faulu nechal sudí hru pokračovat a dal Zlínu výhodu.
54'
Domácí Václav Procházka si vyšlápl na Lukáše Bartošáka a za hokejový bodyček vyfasoval žlutou kartu.
53'
Rudolf Reiter vypálil z větší vzdálenosti. Míč dolétl do rukavic Jiřího Ciupy, pro kterého to nebyl složitý zákrok.
53'
Domácí jsou vedoucím gólem povzbuzeni a více se tlačí dopředu.
52'
Tkáčův centr boxoval Ciupa. Poté se ocitl pod tlakem Eduardo Santos, který míč raději odehrál do autu.
52'
Domácím tedy výborně vyšel také start do druhé půle. Karviná musí opět dotahovat.
50'
Druhý gól Tomáše Poznara zajistil vedení Zlína 2:1
50'
Zlín právě vstřelil branku!
Domácí se radují! Podruhé v zápase vedou. Marek Hlinka zůstal zapomenut na pravém křídle, kam dostal míč a v klidu mohl poslat před bránu přízemní centr. Na ten si naběhl TOMÁŠ POZNAR, který byl důraznější než obránce a zblízka dopravil balón za záda Ciupy – 2:1.
48'
Conde adresoval pěknou přihrávku za obranu pro Davida Tkáče. Ten bohužel pro domácí nezpracoval ideálně a jeden z hostujících zadáků balón odkopl.
46'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Vasilij Siňavskij.
46'
První poločas přinesl dva góly a několik zajímavých momentů. Lépe začali domácí, které už v 9. minutě poslal do vedení hlavičkou po rohu Tomáš Poznar. Karviná se nenechala zlomit a dostala se do hry. Ve 28. minutě se pak po Čmelíkově centru dostal k míči Lukáš Bartošák, který ho uklidil ke vzdálenější tyči a vyrovnal. Stejný hráč pak měl krátce po rozehrávce ještě jednu příležitost, ale Mateje Rakovana tentokrát nepřekonal. Brankář Fastavu byl nakonec hrdinou úvodního dějství. Již v nastavení totiž chytil penaltu Qusemu a uhájil pro svůj tým alespoň nerozhodný stav 1:1.
45+2'
45+1'
Exekuce pokutového kopu se ujal Kristi Qose. Ten zvolil střelu k levé tyči, ovšem Matěj Rakovan vystihl směr a balón skvěle vyrazil! Zlínští hráči mohou děkovat svému gólmanovi.
45'
Ano! Karviná bude zahrávat pokutový kop po ruce Vraštila.
44'
Lukáš Vraštil zasáhl rukou míč ve vápně, penaltu Qoseho vychytal Rakovan
44'
Lukáš Vraštil se balónu paží rozhodně dotkl a u těla ji neměl. Tohle by měla být penalta! Sudí se už také jde podívat na monitor.
43'
Hosté reklamují, že jeden z domácích hráčů zahrál v šestnáctce rukou! Sudí Machálek signalizoval, že vše bylo v pořádku, ovšem nyní už vstoupil do hry VAR!
43'
Antonín Svoboda držel míč u rohu domácího pokutového území. Předávka na Michala Papadopulose pak nevyšla.
42'
Lukáš Čmelík pracoval s míčem před vlastním pokutovým územím. Po faulu Tkáče mohou hosté rozehrát z klidu.
41'
Lukáš Bartošák nedostihl na hřišti nákop svého spoluhráče do levé lajny. Domácí vhazují.
40'
Cheick Conde získal pro domácí ve středu hřiště balón a následně ho posílal kolmo dopředu. Spoluhráči zůstal nevyslyšen. Balón vybojovali karvinští zadáci.
38'
Domácí zahrávali rohový kop. Centrovaný míč dokázal vyboxovat do bezpečí hostující gólman Ciupa.
37'
Poznar převzal na levém křídle míč od Hlinky. Situaci řešil prudkým centrem na vzdálenější tyč, kde na balón nedosáhl Rudolf Reiter.
37'
Tomáš Poznar si nabíhal na centrovaný míč. Fauloval však bránícího Eduarda Santose. Rozehrává Karviná.
35'
Následný přímý kop zahrával Marek Hlinka. Jeho slabou střelu snadno lapil Ciupa.
34'
Marco Túlio rozehrával pod talkem a tak balón jen odevzdal domácích. Jejich následný kontr zastavil faulem Eduardo Santos, který dokonce viděl žlutou kartu.
32'
Nepovedený centr z levé strany nenašel Čmelíka. Rozehrává domácí celek.
29'
Další šance pro Bartošáka, zasáhnout musel Rakovan
29'
Další příležitost Lukáše Bartošáka, který se z levé strany řítil na domácí bránu. Po zemi však nepropálil gólmana Rakovana!
28'
Vyrovnávací gól Karviné na 1:1 vstřelil Lukáš Bartošák
28'
Karviná právě vstřelila branku!
Hosté srovnávají! Nejprve zahrávali standardní situaci a Quseho centr musel boxovat brankář Rakovan. Karvinští ale zůstali u míče a z pravé strany centroval Lukáš Čmelík. Ten svým přetaženým balónem našel LUKÁŠE BARTOŠÁKA, který se z první trefil ke vzdálenější tyči – 1:1.
27'
Eduardo Santos se snažil přenést hru na levé křídlo, kde měl Lukáše Bartošáka. Balón ale odehrál do autu Fantiš.
26'
Momentálně se hraje v poklidném tempu. Oba celky se střídají v držení míče.
24'
Dominik Simerský si nyní několikrát vyměnil míč s brankářem Rakovanem a pak ho nakopl na útočnou polovinu. Před nabíhajícím Čanturišvilim dobře zasáhl Křapka.
23'
Domácí se po vstřeleném gólu nikam netlačí a dávají prostor ke hře i Karviné.
21'
Marco Túlio si našel odražený míč a z nějakých 18 metrů ho rovnou napálil směrem na bránu. Zamířil jen o kousek vedle bližší tyče Rakovanovy brány!
20'
Je tu avizované střídání na domácí straně. Zraněného Roberta Hrubého nahradil Marek Hlinka.
19'
Kristi Qose se před pokutovým územím dostal k odraženému míči. Tam obehrál protihráče a vystřelil směrem na bránu domácích. Zamířil však nad břevno.
17'
Robert Hrubý se odebral za postranní čáru a drží se za tříslo. Dokonce signalizoval ke střídačce, že zřejmě bude muset střídat.
17'
Protiútok Karviné skončil ofsajdem Eldara Šehiće.
16'
Standardní situace domácích. Rozehrával ji Hrubý, pro jeho centr si však došel Ciupa.
15'
Vachtang Čanturišvili zkusil štěstí z velké dálky. Střela mu ale nesedla a Ciupa si chystá balón k odkopu od své brány.
15'
Po rohovém kopu se snažil zakončovat Lukáš Čmelík, který se však nakonec proti obráncům soupeře neprosadil.
14'
Záložník Zlína bude v pořádku. Hra pokračuje. Hosté vybojovali rohový kop...
13'
Na hrací ploše zůstává ležet domácí Cheick Oumar Conde. Rozhodčí po chvíli raději přerušil hru.
12'
Rozehrával ji Hrubý. Po jeho centru se dostal Lukáš Vraštil k hlavičce, která tentokrát skončila v náručí Ciupy.
12'
David Tkáč se dral na pravém křídle dopředu a byl faulován Šehićem. Standardní situace pro domácí...
11'
Domácí odstartovali utkání proti poslednímu týmu tabulky dobře. Karvinský Marco Túlio navíc na půlce pokazil rozehrávku a Fastav bude vhazovat.
9'
Po rohovém kopu se hlavou prosadil TOMÁŠ POZNAR, stav utkání 1:0
9'
Domácí se po rohovém kopu prosazují! Na centr Roberta Hrubého si naskočil TOMÁŠ POZNAR, kterého hostující obrana nechala trestuhodně neobsazeného a zlínský kapitán hlavou usměrnil balón pod břevno.
8'
Střelu Procházky tečoval Čanturišvili, Ciupa míč vytěsnil na roh
8'
Ze střední vzdálenosti to zkusil Václav Procházka. Míč ještě zády tečoval Čanturišvili a Jiří Ciupa musel u své pravé tyče zasahovat! Bude z toho roh!
7'
Z pravé strany centroval Antonín Křapka. Těsně před nabíhajícím Lukášem Bartošákem si balón stáhl do rukavic Rakovan. Hostujícímu hráči však byl máván ofsajd.
5'
Michal Papadopulos si nabíhal za domácí obranu, přesné přihrávky se ale nedočkal. Míč se pak ještě snažil doběhnout Lukáš Čmelík, nestihl to však před brankovou čarou. Rozehrává domácí brankář Matej Rakovan.
3'
Domácí kombinovali u šestnáctky soupeře. U malého vápna se hlásil o přihrávku Tomáš Poznar. Obrana hostí ho však dokázala pohlídat.
2'
Poprvé se dotkl míče navrátilec do karvinské brány Jiří Ciupa. Ten si v klidu došel pro nakopnutý balón.
1'
Hosté rozehráli zápas. Po jejich nákopu se však míče ujímají Zlínští.
1'

FC Fastav Zlín: Rakovan – Fantiš, Simerský, Vraštil, Procházka – Conde – Reiter, R. Hrubý, Tkáč, Čanturišvili – Poznar (C).
Náhradníci: Šiška – Fillo, Bobčík, Hrdlička, Nečas, J. Kolář, Hlinka.
Trenér: Kameník

MFK Karviná: Ciupa – Křapka, Šindelář, Santos, Šehić – Qose, Túlio – Čmelík, Papadopulos (C), Bartošák – Svoboda.
Náhradníci: Drobek – Stropek, Nešický, Durosinmi, Mikuš, P. Buchta, Siňavskij.
Trenér: Páník

Rozhodčí: Machálek – Lakomý, Dresler.
Karvinští překvapili nasazením brankáře Jiřího Ciupy, který byl zraněný a ani dnes ještě neměl být k dispozici. Petr Bolek se po hrubce v duelu se Spartou nevešel ani na lavičku náhradníků.
V posledních třech vzájemných zápasech se z výhry radovaly hostující týmy. V loňské sezóně Zlín vyhrál v Karviné 2:0, ta pak oplácela triumfem 2:1 na Letné.

V prvním duelu v tomto ročníku pak Fastav zvítězil 3:2. Hráči MFK přitom vedli o dva góly po trefách Buchty a Papadopulose, ovšem hosté srovnali zásahy Martina Filla a Tomáše Poznara z penalty. V nastavení pak dokonal velký obrat Zlína Tomáš Cedidla.
FC Fastav Zlín (13. místo, 4 – 3 – 10, skóre 20:35, 15 bodů)
Také Zlín bojuje o záchranu, přeci jen je na tom ale lépe než Karviná. Na svého sobotního soupeře má v tabulce k dobru deset bodů. Fastav nicméně poslední čtyři zápasy nevyhrál. Uhrál v nich dvě domácí remízy a z výjezdů do Mladé Boleslavy a Teplic si odvezl porážky. Především poslední zmíněná prohra jistě mrzí. Rovněž Tepličtí hrají o udržení a Zlín se na Stínadlech po bezgólové první půli dokonce ujal vedení. Pak ale čtyřikrát inkasoval. Fastav bude postrádat Mardina Cedidlu, který musí stát kvůli žlutým kartám.

Posledních 5 zápasů Zlína:
Zlín – Č. Budějovice 2:0
Zlín – Jablonec 0:0
Ml. Boleslav – Zlín 1:0
Zlín – Ostrava 2:2
Teplice – Zlín 4:1
MFK Karviná (16. místo, 0 – 5 – 12, skóre 15:33, 5 bodů)
Fotbalisté Karviné stále zůstávají jediným týmem, který dosud nedokázal v lize zvítězit, dosud uhráli jen pět remíz. Na předposlední Teplice ztrácejí tři body. Připomínám, že poslední místo znamená přímý sestup. Další dva celky pak budou moci hájit účast mezi elitou v baráži. Svěřence kouče Páníka poměrně nedávno přibrzdila také nákaza Covidem v řadách mužstva. Karvinští i proto proto prohráli posledních pět utkání. Naposledy doma padli 1:2 se Spartou, když hostům pomohl málo vídaným kiksem i zkušený brankář Bolek, který zavinil úvodní gól duelu. Sáhnout ke změně mezi tyčemi však trenér MFK asi nebude moci. Další gólmani Ciupa a Neuman jsou totiž zraněni.

Posledních 5 zápasů Karviné:
Karviná – Liberec 1:2
Karviná – Ostrava 1:2
Hradec – Karviná 1:0
Bohemians – Karviná 3:0
Karviná – Sparta 1:2
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V 19. kole FORTUNA:LIGY se odehraje také důležitý souboj týmů ze zadní části tabulky. Třináctý Zlín hostí poslední Karvinou. Hosté jako jediný tým soutěže dosud nezažili radost z výhry a jejich situace začíná být kritická. Také Fastav by si určitě rád bodově polepšil a zadělal si na přeci jen klidnější zimní pauzu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.