FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Sparta - 25. září 2021   19:00

Zlín
41' Simerský (Vraštil) • 90' Poznar (Jawo)
2:5
(1:2)
Sparta
8' O. Čelůstka  (Pešek) • 45+1' Panák  (O. Čelůstka) • 57' Pešek  (Hložek) • 81' Simerský (vl.)  • 90+1' Minčev  (Hložek)

Rakovan – Fantiš, Simerský, Cedidla, Vraštil – Conde – Y. Dramé (75. Janetzký), Tkáč (75. Jawo), R. Hrubý (84. Hrdlička), Čanturišvili (75. Nečas) – Poznar (C).
Šiška – Bobčík, Hrdlička, Janetzký, Jawo, Nečas, Kulíšek.
Machálek – Hrabovský, Hurych
Stadion Letná, Zlín
4520 diváků
Nita – Wiesner, Panák, O. Čelůstka, Hancko – Pavelka (C), Sáček – Pešek (88. Vindheim), Hložek, Haraslín (88. Moberg Karlsson) – Drchal (64. Souček, 71. Minčev).
Heča – A. Gabriel, Moberg Karlsson, Minčev, Souček, Štetina, Vindheim.

SESTŘIH: Zlín - Sparta 2:5. Letenský koncert pošramotilo zranění Součka

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a ze Zlína přeju příjemný zbytek večera.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 1:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:9.
Sparta Praha tedy ve Zlíně bez problémů potvrdila roli favorita. Ve druhém poločase postupně navýšila vedení až na rozdíl tří branek a bylo hotovo. Zlín se od té doby dopředu moc nepouštěl, ale přece se ještě jednou prosadil a trochu si zlepšil náladu. Hosté ale okamžitě zareagovali a nakonec si do Prahy odvezou vítězství 5:2, které se samozřejmě rovná třem bodům.
90'
Poznar se zjevil sám před Nitou a snížil na 2:4
90+5'
90+4'
Florin Nita ještě musel krýt jeden pokus o centr, příliš se ale nezapotil.
90+1'
Sparta právě vstřelila branku!
Pražané nakonec nejspíš zvítězí o tři branky! Postaral se o to MARTIN MINČEV, který se také ukázkově uvolnil mezi dvěma protihráči a po přihrávce Adama Hložka překonal překvapeného Mateje Rakovana. Asistence: Adam Hložek.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Zlín právě vstřelil branku!
Fastav přece jen vylepšuje podobu závěrečného skóre, ale na vyrovnání nejspíš nedosáhne. TOMÁŠ POZNAR dostal výbornou přihrávku mezi dva protihráče od Lamina Jawa, díky čemuž mířil sám na Florina Nitu, kterého překonal střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Lamin Jawo.
Dnešní utkání sleduje 4520 diváků.
88'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Andreas Vindheim.
88'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází David Moberg Karlsson.
87'
Antonín Fantiš opět dostal parádní vzdušný pas na pravou stranu. Následovala okamžité zakončení, které ale skončilo přímo v náruči Florina Nity.
86'
Ševci se přece jen ještě dostali k míči a dopředu zkouší postupovat přes pravou stranu. Tam to ale protihráči okamžitě zahustili.
85'
Zlín už zápas odevzdává, brání jenom z principu. Hosté si tak mohou dělat na útočné polovině, co chtějí.
84'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Lukáš Hrdlička.
81'
Haraslín po několika odrazech upravil na 1:4
81'
Sparta ještě více zlepšuje náladu svým fanouškům, kteří do Zlína dorazili v hojném počtu! Lukáš Haraslín zůstal úplně zapomenutý v levé části pokutového území, odkud dostal míč do sítě po teči DOMINIKA SIMERSKÉHO.
79'
Jakub Pešek mohl přidat svou druhou branku, protože prošel celou domácí obranou, avšak nepřekonal vybíhajícího Mateje Rakovana!
78'
Pešek přesprintoval obranu, blafák mu nevyšel
78'
Martin Cedidla si dnes také připíše žlutou kartu, kterou uviděl za tvrdý skluz zezadu.
77'
Minčev ve skluzu minul
77'
Dávid Hancko v ponechané výhodě vymyslel nádhernou přihrávku na nabíhajícího Martina Minčeva, který ale v těžké pozici nezakončil přesně!
76'
Adam Hložek bude první Sparťanem se žlutou kartu, kterou si vysloužil za příliš tvrdý zákrok.
75'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vachtang Čanturišvili, přichází Martin Nečas.
75'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází David Tkáč, přichází Lamin Jawo.
75'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Jakub Janetzký.
75'
Tak se nakonec bude pokračovat. Zlínský kapitán Tomáš Poznar se vydal zklidnit příznivce svého klubu a nejspíš se mu to povedlo.
73'
Zápas přerušen! Fanoušci Fastavu se s vulgaritami utrhli ze řetězu
73'
Tak se nejspíš bude přerušovat! Domácí kotel má totiž už nějakou chvíli rasistické poznámky vůči Florinu Nitovi.
73'
Robert Hrubý to také myslel velice dobře, Davida Pavelku obešel dokonalým obhozením, ale následně nestihl míč na hrací ploše.
72'
Ondřej Čelůstka to se svým nákopem mínil dobře, ale scházelo přesné provedení. Míč tak skončil u domácího beka, který ho raději posunul ke svému gólmanovi.
71'
Souček po čtyřech minutách se zraněním vystřídal
71'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Filip Souček, přichází Martin Minčev.
70'
Filip Souček si zahrál pouhé čtyři minuty. Nyní opouští trávník na nosítkách a nejspíš určitě nebude pokračovat.
68'
Lukáš Vraštil ho praštil. Tento zlínský hráč si počínal v souboji s Filipem Součkem příliš tvrdě, nebezpečně do něj zajel a přivodil mu nějaké zdravotní potíže. Za tento svůj počin vidí žlutou kartu.
67'
Přece jen může Sparta pořádně zahrozit, avšak centr od rohového praporku se absolutně nepovedl, protože skončil jen někde mimo hřiště.
66'
Ševci se v posledních minutách skoro vůbec nedostávají k balónu. Daří se jim alespoň bránění, protože se soupeř nemůže přiblížit k jejich vápnu.
65'
Sparta v klidu kombinuje na útočné polovině, přičemž náladu by si ještě určitě chtěla zlepšit dalším gólem. Tentokrát ale přišel jen nedovolený zákrok.
64'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Filip Souček.
63'
Youba Dramé nezvládl sprinterský souboj o balón, Dávid Hancko totiž nakonec vymyslel geniální skluz, díky kterému nakonec získal i odkop pro svého brankáře.
62'
Florin Nita s rozehrávkou samozřejmě vůbec nespěchá, kvůli čemuž si pro něj domácí příznivci žádají žlutou kartu. Tu ale zatím nedostává.
61'
Matej Rakovan si pořád nemůže dát přestávku od chytání, nyní k němu proskákal centr od rohového praporku, který jen tak tak zkrotil.
59'
Zlín se samozřejmě potřebuje z inkasované branky vzpamatovat, čehož Sparta využívá. Jen tak si přihrává na vlastní půlce a už začíná vyhlížet konec zápasu.
57'
Peškův lobíček nachytal Rakovana, 1:3
57'
Hosté odskakují na rozdíl dvou branek a výhru už nejspíš nepustí! Adam Hložek šikovným přenesením hry našel na pravé straně šestnáctky JAKUBA PEŠKA, který šikovným lobem poslal míč přes Mateje Rakovana až do sítě. Asistence: Adam Hložek.
56'
Antonín Fantiš šel tentokrát na pravé straně do centru, který se mu ale vůbec nepovedl. Skončil totiž jen mimo hrací plochu a hrát bude Florin Nita.
55'
Antonín Fantiš sice dostal famózní pas na pravou stranu, ale stejně z toho nic nebylo, protože Vachtang Čanturišvili nakonec selhal při zpracování přihrávky.
54'
Sparťané napadají až u brankáře Mateje Rakovana, ten to ale se spoluhráčem zkušeně zvládl a Zlín tak může postupovat dopředu.
53'
Lukáš Haraslín si šikovně prohodil míč s protihráčem a následně se pokusil o technické zakončení ke vzdálenější tyči, ale to skončilo jen na nejbližším bekovi.
51'
Robert Hrubý zkušeně udržel míč pod kontrolou, následně však domácí museli přihrávat dozadu, jelikož to hosté mají velmi dobře pokryté.
50'
Adam Hložek je už plný energie, nyní se pokoušel o zpracování přihrávky na hraně šestnáctky, ale na to dostal od protihráčů příliš málo prostoru.
49'
Cheick Conde si při hlavičkovém souboji počínal příliš tvrdě, odnesl to Adam Hložek, který se už nějakou chvíli sbírá z trávníku.
48'
Antonín Fantiš odkopl míč tak silně, že přeletěl až jednu ze zdejších tribun. Nic to ale nemění na tom, že hosté budou vhazovat.
47'
Druhá půle začíná v poklidném tempu. Zlín se sice velmi aktivně pokouší o útočnou akci, ale Sparta jeho postup vždy velmi rychle zastaví.
46'
Panák udeřil hlavou a slaví první gól za Letenské, 1:2
46'
První poločas měl nakonec velmi slušný náboj, i když to tak dlouho nevypadalo. Sparta se totiž brzy dostala do vedení zásluhou Ondřeje Čelůstky a od té doby kontrovala průběh zápasu. Zlín však dokázal vyrovnat v závěru první půle, o což se postaral Dominik Simerský, avšak vyrovnaný stav nevydržel dlouho, po rohovém kopu se totiž prosadil Filip Panák. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:04.
45+3'
45+2'
Žlutou kartu dostává David Tkáč (FC Fastav Zlín).
45+1'
Pražané skórují po další standardce a vedení si berou rychle zpátky! Centr od rohového praporku proletěl přes několik hráčů až k FILIPU PANÁKOVI, který z bezprostřední blízkosti protlačil míč do sítě.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Lukáš Haraslín ještě něco zkouší vymyslet na levé straně, ale jeho přihrávku na střed srazil na roh Cheick Conde.
44'
Na trávníku končí další domácí hráč a tentokrát to bylo s faulem Sparty, takže si míč bere Matej Rakovan, který nejspíš nakopne až na útočnou polovinu.
43'
Dominik Simerský sice před chvílí vstřelil gól, ale nyní neprožívá šťastné chvilky, protože si při souboji přivodil nějaké menší zranění. Nic vážnějšího to ale naštěstí není.
41'
Od Simerského se odrazil míč za Nitu, 1:1
41'
Ševci srovnávají krok a dnes nás ještě čeká zajímavé utkání! Lukáš Vraštil využil velkého zmatku v pokutovém územím po rohovém kopu a v málem vápně našel DOMINIKA SIMERSKÉHO, který jen tak tak procpal míč přes brankou čáru. Asistence: Lukáš Vraštil.
40'
Tkáčovi sebral gólovku Wiesner
40'
Přece jen mohlo být srovnáno, protože David Tkáč dostal přihrávku až před sparťanského gólmana, avšak se zakončením váhal moc dlouho. Přiběhl k němu tedy protihráč, který míč odklidil na roh!
39'
Youba Dramé sice velmi obětavě vybojoval míč, ale stejně to bylo k ničemu, protože jeho průniková přihrávka skončila jen v rukavicích Florina Nity.
38'
Tomáš Wiesner si dává s rozehrávkou autu poměrně na čas, ale ani to mu nepomohlo k přesné přihrávce. Zlín se tak okamžitě žene do protiútoku.
37'
V posledních minutách se toho příliš neděje. Sparta sice opatrně zkouší něco vymyslet, ale veškeré pokusy likviduje domácí obrana, v krajních případech si vezme slovo také Matej Rakovan.
35'
Youba Dramé málem vystihl rozehrávku protihráčů, na míč ale jen těsně nedosáhl. Následoval okamžitý sparťanský nákop, který ale mířil jen do ofsajdu.
34'
Zlín opět nedokázal úspěšně rozehrát, hosté ale výhodu zahodili příliš prudkým pasem, který skončil až u Mateje Rakovana.
33'
Míč má zase rychle v moci Sparta, která zkoušela další útok opět přes Jakuba Peška. Ten ale nedostal přesný pas.
32'
Pešek zakončil brejk střelou z blízka
32'
Další rohový kop hosté bez problémů odvrátili a Jakub Pešek následně mířil do přečíslení, při kterém chtěl přelobovat zlínského gólmana, ale to se mu nepovedlo!
30'
Lukáš Haraslín je na levé straně přichycen v ofsajdovém postavení, nemohl tedy pokračovat v rozvíjení útočné akce.
29'
Zlín se však stále nevzdává a po odkopu svého brankáře lehce zahrozil. Florin Nita však stále nemusel zasahovat.
28'
Po velké šanci Davida Pavelky je Sparta na koni a soupeře pořádně svírá na jeho polovině. K další vyložené šanci to ale zatím nevede.
26'
Pavelkovu hlavičku skvěle vytáhl Rakovan na břevno!
26'
David Pavelka měl na hlavě druhý gól, a to když mířil do pravé části brány. Matej Rakovan se však vymrštil do vzduchu a jeho zakončení vytáhl na břevno!
25'
Sparta po delší době může pořádně zahrozit, protože bude rozehrávat rohový kop, kterého se chopí Jakub Pešek.
24'
Ševci také zkouší aktivně napadat, ale i Sparťané si s nimi bez problémů poradili. Rozehrávky se nakonec chopil až Florin Nita.
22'
Robert Hrubý neunesl prohraný souboj a do protihráče celkem tvrdě zajel, za což nemohl čekat nic jiného než žlutou kartu.
20'
Po brance Sparty se toho už moc nestalo. O míč se dost často bojuje na středu hřiště, ale ani jeden tým po zisku balónu nedokáže nic vymyslet.
19'
Jakub Pešek možná nechtěně, ale každopádně poslal k zemi Lukáše Vraštila, který se chvíli sbíral. Naštěstí se ale vážněji nezranil.
18'
Vachtang Čanturišvili sice předchozí boj o míč zvládl, ale nyní úspěšně nebyl, navíc si počínal příliš tvrdě a vysloužil si tak žlutou kartu.
17'
Vachtang Čanturišvili úspěšně odolával i proti dvěma protihráčům. Souboj navíc dotáhl do vítězného konce, protože získal autové vhazování.
16'
Tomáš Poznar měl na hlavě další nadějný centr, ale v těžké pozici selhal a ani nezakončil. Míč tak opět patří hostům.
15'
Jakub Pešek neudržel rovnováhu při souboji s Cheickem Condem, který ale nefauloval. Souboj následně ještě chvíli pokračoval a nakonec míč získali žlutomodří.
14'
Další centr Robert Hrubého už byl o něco nadějnější, ale stejně k ničemu nevedl. Rozehrává tedy Florin Nita.
13'
Tentokrát už se Sparta při obraně dopustili nedovoleného zákroku a Zlín bude mít další výhodu přímého kopu.
12'
Útok hostů skončil až nepřesnou přihrávkou na Mateje Rakovana, který své spoluhráče hecuje k dalšímu útočnému snažení.
11'
Tomáš Poznar byl při přebírání přihrávky poslán k zemi, hlavní sudí ale získává klidný, takže mohou hrát Pražané.
10'
Také ševci mají výhodu standardní situace, ale v jejich podání to gólem neskončilo. Robert Hrubý se totiž prezentoval příliš vysokým centrem, který se jen tak tak udržel ve hře.
8'
Čelůstka udeřil proti svým, 0:1
8'
Zlín měl sice raketový nástup do utkání, ale stejně jako první inkasuje on! Jakub Pešek vyslal do pokutového území nádherný centr, který si i pod tlakem našel ONDŘEJ ČELŮSTKA, který zakončil nechytatelně do levé šibenice. Asistence: Jakub Pešek.
7'
Lukáš Vraštil svým autem nenašel žádného spoluhráče, což poté jeden z domácích hasil nedovoleným zákrokem.
6'
Sparta se poprvé v zápase může pořádně uklidnit. Ševci trochu polevili při napadání a soupeře nechávají jen tak kombinovat na jeho půlce.
5'
Jakub Pešek se šikovným průnikem prodral až k centru, který byl ale příliš vysoký, takže z toho nic nebylo.
3'
Ondřej Čelůstka si vůbec nerozuměl se svým brankářem, kterému neposlal vůbec ideální pas, takže míč skončil na rohovém kopu pro domácí.
2'
Zlín začínají aktivněji a už kombinuje na pokutového území. Tam letěl také centr, který zkoušel hlavičkovat Youba Dramé, ale ten to nezvládl.
1'

FC Fastav Zlín: Rakovan – Fantiš, Simerský, Cedidla, Vraštil – Conde – Y. Dramé, Tkáč, R. Hrubý, Čanturišvili – Poznar (C).
Náhradníci: Šiška – Bobčík, Hrdlička, Janetzký, Jawo, Nečas, Kulíšek.

AC Sparta Praha: Nita – Wiesner, Panák, O. Čelůstka, Hancko – Pavelka (C), Sáček – Pešek, Hložek, Haraslín – Drchal.
Náhradníci: Heča – A. Gabriel, Moberg Karlsson, Minčev, Souček, Štetina, Vindheim.

Rozhodčí: Machálek – Hrabovský, Hurych (Zaoral), VAR: Adam, AVAR: Vlček.
AC Sparta Praha
Spartě se v poslední době také příliš nedaří, tedy když nepočítáme utkání MOL Cupu s Líšní, které Pražané jednoznačně vyhráli. Jinak ale ale v nejvyšší soutěži zaznamenali z posledních dvou duelů jen jeden bod za remízu s Jabloncem, předtím si vylámaly zuby na Plzni, které podlehli po přestřelce 2:3. Dnes je ale čeká mnohem papírově slabší soupeř, tak uvidíme, jestli zvládnout potvrdit roli favorita.

Poslední tři utkání
Líšeň vs. Sparta – 0:3
Sparta vs. Jablonec – 1:1
Brondby vs. Sparta – 0:0
FC Fastav Zlín
Zlín se sice v tabulce nachází na přijatelném desátém místě, ale poslední výsledky tomu příliš neodpovídají. Fastav totiž poslední dvě utkání jednoznačně prohrál, v domácím prostředí nestačil na Bohemians 1:3 a následně vůbec nezvládl derby se Slováckem, se kterým padl 0:3. Ševci by se tak nutně potřebovali dostat zpátky na vítěznou vlnu, avšak dnes proti nim stojí tvrdý oříšek.

Slovácko vs. Zlín – 0:3
Zlín vs. Bohemians – 1:3
Blansko vs. Zlín – 1:4
Dobrý podvečer u českého fotbalu! Od od 19 hodin nás čeká poslední dnešní klání v rámci 9. kola FORTUNA:LIGY, kde na sebe narazí Zlín a Sparta Praha. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.