FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Ml. Boleslav - 13. srpna 2022   16:00

Brno
49' Souček (Fousek) • 79' M. Ševčík (Hladík) • 90+4' Matejov (Hladík)
3:1
(0:1)
Ml. Boleslav
26' Mil. Škoda  (Matějovský)

Berkovec – Hrabina, Šural, Endl, Granečný – Texl, Souček (80. Blecha) – Alli (46. Hladík), M. Ševčík (90. Matejov), Přichystal (46. Fousek) – Řezníček (C) (90+4. Hlavica).
Šiman – Divíšek, Nečas.
Proske – Kotík, Bureš
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
6 218 diváků
Polaček – Pech, D. Šimek, Suchý, Karafiát – D. Mareček (57. Mašek), Matějovský (C) (87. Stránský), Donát (70. Dancák), Fulnek (70. Skalák) – Ladra (87. Krobot), Mil. Škoda.
Poláček

SESTŘIH: Brno - Mladá Boleslav 3:1. Zbrojovka otočila v závěru, trefily se „mladé pušky“

To je z mojí strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního večera. U onlajnů se budu těšit zase někdy příště, na shledanou!
Druhá půle se od té první lišila skutečně razantně. Zbrojovka získala převahu jak herní, tak výsledkovou a slaví přesvědčivé vítězství 3:1 po obratu z 0:1. Brněnské trefy postupně nastříleli Souček, Ševčík a Matejov, čímž se Jihomoravané stále drží v popředí tabulky FORTUNA:LIGY. Boleslav zato je dvanáctá.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:19.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Jakub Řezníček, přichází Jan Hlavica.
90+4'
Brno právě vstřelilo branku!
RÓBERT MATEJOV potvrzuje tříbodové představení Zbrojovky Brno. Střídající hráč se rozběhl na pravé straně, počkal si na přihrávku od Hladíka z opačné strany a důraznou střelou pod horní tyč stvrdil vítězství domácích 3:1. Asistence: Jan Hladík.
90+4'
Závěr je ještě poměrně nervózní. Boleslav kouše a Zbrojovka působí vzadu celkem nervózním dojmem.
90+3'
Poláčkova nabídka se dostává k Hladíkovi, který na nic nečeká a z prvního doteku odklízí až na polovinu soupeře.
90+3'
Brněnský gólman ani na vteřinu nezaváhal a stáhl ze vzduchu jednoduchý míč.
90+2'
Matejov prodlužoval dalekonosný kop Berkovce, Středočeši se nicméně ještě snaží vykřesat poslední šanci.
90'
Lukáš Mašek se nevytočil i přes dobrou přihrávku do střelecké pozice.
90'
ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Róbert Matejov.
89'
Berkovec po krátkém ošetření šel zpět do brány a vyboxoval štiplavý centr z produkce Mladé Boleslavi.
87'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Vojtěch Stránský.
ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Ladislav Krobot.
86'
Zezadu se nabízí daleký nákop Poláčkovi. Brno se stahuje vzad, kde nechce ponechat nic náhodě.
85'
Fousek ze standardní situace hledá na přihrávku Granečného, ale tato varianta nevyšla. Boleslav se poměrně brzy vrací k balonu.
84'
Řezníček si vynucuje nedovolený zákrok a získává velmi cenný čas pro svůj mančaft.
83'
Rozběhnutého Hladíka eliminoval Suchý v obranné fázi a nepustil ho blíže k vápnu.
83'
Zbrojovka se snaží nadále diktovat tempo a být aktivní vepředu. Zároveň se ale nabízí i okénka, která by ráda využila Boleslav.
80'
ze hřiště odchází Filip Souček, přichází Filip Blecha.
79'
Aktivní Ševčík otáčí vývoj utkání, Zbrojovka vede 2:1
79'
Zbrojovka využívá zlepšeného výkonu ve druhém poločase a přidává druhou trefu, která znamená obrat na 2:1! Nejdříve to vypadalo na střelu Hladíka, který se ale s míčem zamotal vedle brány a z posledních sil vyslal aspoň přihrávku skrz vápno. Na ni Poláček trestuhodně neuměl zareagovat a MICHAL ŠEVČÍK jeho laxnost potrestal. K míči se totiž dostal jako první a uklidil ho přímo do sítě. Asistence: Jan Hladík.
78'
Centr Hladíka narazil jen do zad blokujícího obránce Mladé Boleslavi. Míč tak plachtí do zámezí.
77'
Hrabinův dlouhý aut jde jen k Suchému, který kontroluje události těsně před půlicí čarou.
76'
Poláček si sáhl do příchozího centru od praporku a zabránil tomu, aby vznikl větší rozruch v jeho blízkosti.
76'
Brněnský průnik přináší možnost rozehrát si rohový kop.
75'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Pavel Hoftych, trenér).
75'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Jakub Šural).

Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Milan Škoda).
74'
Filip Souček si udělal místo a z dálky vyslal dobrý pokus přímo na bránu. Boleslavský strážce měl co dělat, aby ztlumil pokus v rukavicích.
73'
Brňané opět vysunují hru blíže Poláčkovi a mohou se pokusit ho ohrozit.
71'
K volnému balonu se přihrnula Boleslav a zkoušela štěstí v útočných místech. Nebyla však příliš úspěšná a nabízí se odkop ve prospěch Berkovce.
70'
ze hřiště odchází Jakub Fulnek, přichází Jiří Skalák.
ze hřiště odchází Denis Donát, přichází Samuel Dancák.
69'
Po zisku balonu se rozhodl pro zadovku Karafiát. Boleslav přesto nemá situaci zcela pod kontrolou.
68'
Dlouhý balon sbírá Zbrojovka a může se pustit do postupné akce z hloubi vlastní poloviny.
67'
Lukáš Mašek otestoval pozornost brněnské defenzivy, ale příliš velkou práci Berkovcovi nenadělal. Balon mu totiž nešel ideálně na nohu a finální střela byla pomalá.
66'
Šimek se zapojuje do kombinace Boleslavi, nicméně Brno si veškeré dění pečlivě střeží.
65'
Adam Fousek vzal zodpovědnost na sebe a od hranice pokutového území zkusil střelbu. Míč ale dával hodně nepřesně.
64'
Hrabina si neťukl míč do běhu, jak původně zamýšlel. Do akce se tak vrací Souček.
63'
Míč si předávají domácí fotbalisté a nenechávají se vyvést z klidu. Boleslav musí dávat velký pozor, co se děje na její části hřiště.
62'
Tísněný Hladík byl zastaven v zajímavě se rozvíjejícím průniku. Hra pokračuje dále bez přerušení.
61'
Fulnek nezvládl vzdorovat početní převaze soupeřů na malém prostoru a musel přenechat balon Brňanům.
60'
Ševčíkův dalekonosný pokus orazítkoval tyč boleslavské branky
60'
Ševčík i přes ztrátu vybojoval balon zpátky a ještě se děly divy. Postavil se tváří v tvář dalšímu soupeři, toho obešel a navedl si míč do míst před vápnem, odkud se odhodlal ke střele. Ke smůle Zbrojovky však orazítkoval jen tyč.
59'
Zákrok musel předvést Poláček, který si pohlídal přízemní prostor a sebral balon přímo do svých rukou.
58'
Granečný se skvěle rozběhl na levém křídle a předložil do vápna centr pro Ševčíka. Jeho hlavička měla super razanci a znamenala velké nebezpečí, jenže nakonec se odrazila o kousek vedle.
57'
ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Lukáš Mašek.
56'
Hladík se nevymotal od postranní čáry, kde úřadovala Mladá Boleslav.
54'
Souček vypracoval tutovku pro Fouska, ten se ale prosadit nedokázal
54'
Tento protiútok znamenal obrovskou příležitost domácích! Nejprve se otevřel prostor Fouskovi, jenž prošel mezi dvěma soupeři a vyslal prvotřídní střelu proti Poláčkovi. Ten vyrazil ještě k Součkovi, ovšem ani on už z dorážky neobstál.
53'
Na levé straně hřiště se Karafiát nedostal do lepší situace, a proto musel volit křižný pas.
52'
Odkop provádí boleslavský brankář a snaží se hledat spoluhráče v ofenzivních pozicích.
51'
Dopředu se hnal tentokrát Hladík, jenže hostující obránce mu zamezil v jakékoliv podobě zakončení.
49'
Souček se poprvé trefuje v dresu Zbrojovky
49'
Nakrátko rozehraný roh záhy pokračoval kvalitním centrem Ševčíka, který v hloubi vápna prodlužoval Hrabina. Právě po něm se k balonu prodral jako první FILIP SOUČEK, který se skvěle zorientoval ve vzduchu a dokázal svým kopem usměrnit míč pod břevno, kam Poláček nedosáhl. Asistence: Matěj Hrabina.
48'
Domácí mužstvo se snaží neudělat žádnou nepřesnost a nepůjčuje míč nikomu ze soupeřů.
48'
Zbrojovácká obrana posílá míč jen ke Karafiátovi a hostující tým stále spolupracuje vepředu.
47'
Zbrojovce se nabídl nadějný útok ze strany, jenž nakonec přinesl střelu Hrabiny z druhé vlny. Ten ale výrazně minul.
46'
Míč je v moci Boleslavi, která se snaží získat převahu na polovině domácích.
46'
ze hřiště odchází Wale Musa Alli, přichází Jan Hladík.
ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Adam Fousek.
46'
Mírný náskok urvala v první půli Mladá Boleslav, která těžila ze standardních situací. V případě gólu šlo o razantní rohový kop Matějovského, který však už předtím založil několik slibných situací. Zůstává otázkou, zdali se Brňané střelecky zvednou v následující pětačtyřicetiminutovce, nebo Středočeši uhájí příznivý výsledek.
45+2'
45+2'
Útok Boleslavi nedostal Berkovce pod žádný větší nápor, stejně tak dopadla i situace na druhém konci trávníku.
45+1'
První poločas už dospěl k nastavenému času a Poláček je stále v péči klubových zdravotníků.
45'
Vypadá to na větší ošetřování mladoboleslavského brankáře. Alli se zvládá brzy po zákroku vrátit na nohy.
44'
Ševčík se postavil k rozehrávce standardní situace a hned dva jeho spoluhráči naskakovali na centr. Ani jeden z nich ho však nezískal a následně se sráží s Poláčkem brněnský Alli.
44'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Denis Donát).
43'
Po rozběhu na levé straně hledal Karafiát ve vápně naskakujícího Ladru, avšak ten si nevypracoval šanci a Brňané ho eliminovali.
42'
Solidní centr jen o pár decimetrů minul hlavu Jakuba Řezníčka, a proto se míč zastavil až mimo hrací plochu.
42'
Endl chtěl po centru ze standardní situace dávat balon do vápna, nakonec alle jde balon na rohový kop.
41'
Do volného prostoru, kudy chtěla projít Zbrojovka, šel o vteřinku dříve Škoda a nedopustil, aby vzniklo ohrožení před Poláčkem.
40'
Po vhazování se nechal faulovat Souček. Míč uvádí znovu do pohybu Berkovec.
40'
Protiútok vytvářela Boleslav, na Granečného si však nepřišel David Pech.
39'
Boleslav teď zacouvala na vlastní defenzivní půlku, zatímco nechává poměrně dost místa ke spolupráci Brna.
39'
Ladra se nedostal přes pozornou stoperskou dvojici Zbrojovky a hra se otáčí opačným směrem.
38'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Marek Suchý).
37'
Do zajímavých prostor si nabíhal Wale Musa Alli, jenže nezosnoval šanci podle plánů a musel odevzdat balon gólmanovi soupeře.
37'
Potom, co se míč ztratil mimo pažit, se chystá k odkopu Martin Polaček.
36'
Brňané se po nějaké době vrací k míči a mají možnost rozvíjet situaci po křídlech.
35'
Po rohovém kopu se dral k míči David Šimek, jenž škrtl centr a donutil jít Berkovce k zemi. Ten dokázal míč v prostoru malého vápna vypíchnout nohou pryč.
34'
Přímák se nevydařil Boleslavi podle původního záměru, nicméně i přesto přichází roh pro hosty.
34'
Faulu se dopouští Zbrojovka, což znamená výhodu v podobě standardní situace pro hostující celek.
33'
Matějovský vyslal další velmi jedovatý centr od rohového praporku, po němž se dral neúspěšně ke střele Mareček. Potom se ale ještě vložil do situace Marek Suchý, po jehož pokusu zabrněla branková konstrukce.
32'
Míč je v držení boleslavského Pecha, který odrazem o Přichystala získává výhodu rohového kopu.
31'
Boleslavští hráči využívají kraťoučké pauzy k občerstvení u postranní čáry. Rychle se však vrací do plného zápřahu.
31'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Denis Granečný).
30'
Hra se teď přesouvá z jedné strany na druhou. Na opační straně se rozběhl Alli a centroval ke vzdálenější tyčce na Přichystala, jenže ten si gólovku nevypracoval.
29'
Nakonec se měla situace úplně jinak a vzadu musel odrážet brejkový balon Šural.
29'
Endl se zbavil napadajícího Matějovského a dost možná se ještě zrodí situace v podání Zbrojovky na pravém křídle.
28'
Berkovec zkoušel předat balon dalekonosným způsobem na Hrabinu, ale přihrávku vzduchem posílá jen do zámezí.
26'
Škoda dal první gól od listopadu a Boleslav vede
26'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Důrazný roh v podání Matějovského prosvištěl do těsné blízkosti malého vápna, kde operoval MILAN ŠKODA. Mladoboleslavský střelec si skvěle naběhl a vyslal hlavou natolik důraznou ránu, že ji nedokázal nikdo z domácího mančaftu zastavit v její cestě mezi tyče. Asistence: Marek Matějovský.
25'
V předbrankovém prostoru zapracoval dokonale Endl, jenž pomohl k pohodlnému zákroku Berkovcovi.
23'
Nebezpečný balon se blížil k boleslavské bráně, rozhodčí však nakonec signalizuje ofsajd a bude se konat pouze rozehrávka z kopaček Středočechů.
22'
Po Matějovského rohu se pořádně opřel do střely Tomáš Ladra, míč ale netrefil vůbec podle představ a poslal ho daleko nad břevno.
22'
Pech jednoho protihráče sice obešel, na Texla si však nepřišel a musí se spokojit s rohovým kopem.
21'
Poláček provádí dalekonosný odkop až na půlku protivníka. Domácí hráči jsou ale vzadu pozorní.
20'
Filip Souček rozbíhá hru ze středu hřiště. Brno se zkouší propracovat do střeleckého postavení.
19'
Ránu z dálky zkusil vyprodukovat Fulnek, ovšem mířil hodně nepřesně. Zbrojovce tentokrát žádné nebezpečí nehrozilo.
18'
Standardní situace Marka Matějovského přeletěla brněnskou zeď a šla přímo na Berkovce. Ten sebejistě chytá do náručí.
17'
Boleslav přesunuje hru blíže k pokutovému území domácích. Brňané se drží v neprostupném rozestavení.
16'
Teď vznikla poměrně nečekaná akce před Poláčkem, kde se snažil dostihnout balon Řezníček. Hostující brankář nicméně měl výhodu několika kroků navíc a lapil balon s relativním klidem.
16'
Souček hledal kolegu v místě před brankou, odkud se však míč odráží do mimo vápno.
15'
Šural spolupracuje s Endlem a snaží se posunout hru za středovou čáru.
15'
Nahrávky teď putují mezi hostujícími fotbalisty. Dosud se jim ale neotevřela možnost k přímému ohrožení Berkovce.
14'
Zbrojovce se otevírá prostor na levém křídle, kde přihrává dopředu Šural.
13'
Na pravé straně se rozběhl do šance Pech a ještě se mu podařilo prodloužit míč na Milana Škodu. Ten ovšem byl ve vápně tísněný a nevytvořil si příležitost.
12'
Po souboji zůstává na trávníku Alli, netrvá to ale dlouho a hra se může brzy vrátit do plného tempa.
11'
Centr ze strany zdárně eliminoval Texl. Následuje vhazování ve prospěch Jihomoravanů.
11'
Boleslav se správně rozestavěla v pokutovém území, kde s klidem hlavičkuje do bezpečí.
10'
Vzadu byl nejrychleji Šimek, jenže brněnský pressing přináší Zbrojovce rohový kop.
9'
Průnikový pas Endla odrazili sice boleslavská obrana odrazila, nedokázala ho však udržet na delší dobu. Kombinace domácích tak pokračuje.
7'
Další uvedení hry od postranní čáry bere na sebe Granečný. Brzy poté získává míč na své kopačky Hrabina.
7'
Vzadu si zpracoval odražený míč Granečný a zamezil tomu, aby se Boleslav prodrala do zajímavější příležitosti.
6'
Stoperské duo Zbrojovky přenáší hru na levé křídlo, kde nicméně vytahuje soupeř perfektní obrannou činnost.
6'
Brno zůstává u míče potom, co ho Středočeši dostali do zámezí jen za cenu autu.
5'
Rozehrávku si berou na starosti Brňané těsně za hranicí půlicího kruhu. Hosté ale zacpali vzadu všechny mezírky.
4'
Průnik se Fulnekovi úplně nepodařil a brněnská formace si ho dobře pohlídala.
3'
Na pravém křídle se pokouší převzít inciativu Texl, který provedl míč do útočné fáze. Následuje střela Ševčíka, který ovšem mířil vysoko nad.
3'
Balon ve prospěch Středočechů nakonec ukořistil Marek Matějovský. Brzy potom se dostává přihrávka až k brankáři Poláčkovi.
2'
Pech přispěchal ke ztracenému balonu a Boleslav se může uklidnit na obranné polovině.
1'
Vhazování se ujímá Granečný, který zakládá postup Zbrojovky poblíž levé postranní čáry.
1'
Po úvodním výkopu se hrnou dopředu domácí. Alli si však lepší příležitost nevypracoval.
1'

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Šural, Endl, Granečný – Texl, Souček – Alli, M. Ševčík, Přichystal – Řezníček.
Náhradníci: Šiman – Hlavica, Fousek, Matejov, Hladík, Blecha, Divíšek, Nečas.
Trenér: Richard Dostálek

FK Mladá Boleslav: Polaček – D. Mareček, Suchý, D. Šimek, Karafiát – Pech, Fulnek, Donát, Ladra – Matějovský, Mil. Škoda.
Náhradníci: Šeda – Skalák, Stránský, Dancák, Látal, Krobot, Mašek, Darmovzal.
Trenér: Pavel Hoftych

Rozhodčí: Proske – Kotík, Bureš.
INDIVIDUÁLNÍ STATISTIKY

Brňanům zkraje ročníku vychází sázka na Michala Ševčíka, jenž skóroval dvakrát v dosavadních dvou střetnutích a přidal ještě jednu asistenci. Slibné statistiky má i Jakub Řezníček, jenž se naopak jednou trefil a připravil dvě gólové nahrávky. Zato v boleslavské sestavě se zatím urodili dva jednobrankoví střelci – konkrétně Daniel Mareček a Marek Matějovský.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Ve vzájemných zápasech dominuje Boleslav, která neprohrála se Zbrojovkou osm soutěžních měření sil v řadě. Při poslední účasti Brna v nejvyšší soutěži došlo na remízu 1:1 a středočeské vítězství 3:2. Dosud poslední výhra Brňanů se potom datuje do dubna 2015, kdy Zbrojovka doma slavila skóre 1:0.
 FK MLADÁ BOLESLAV

Soupeřem domácích se stane Mladá Boleslav, jež vstoupila do ročníku dvěma remízovými výsledky. Nejprve přišlo utkání 0:0 se Zlínem, načež se Středočeši rozešli smírně také s Jabloncem 2:2. Co se tedy týče postavení v tabulce, Boleslav se nachází až na jedenáctém místě FORTUNA:LIGY. Potřebuje tedy nutně nabrat body, aby si přilepšila oproti aktuální situaci.
 FC ZBROJOVKA BRNO

Nováček z Brna měl nadmíru vydařený návrat do nejvyšší soutěže. V premiérovém kole sezóny urvali svěřenci trenéra Richarda Dostálka bod za nerozhodný výsledek 2:2 se Slováckem. Kvalitní hra navíc pokračovala také do následujícího duelu, kdy Brňané porazili 2:0 Sigmu Olomouc na její půdě. Momentálně tak Zbrojovka drží třetí pozici tabulky.
Dobrý den u třetího kola nejvyšší české fotbalové soutěže. V rámci FORTUNA:LIGY na sebe narazí hráči FC Zbrojovka Brno a FK Mladá Boleslav, a to na domácím stadionu Jihomoravanů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.