FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Bohemians - 19. února 2023   15:00

Č. Budějovice
84' Potočný
1:0
(0:0)

Janáček – Sladký, L. Havel, Králik (C), Skovajsa (64. Mršić) – M. Čermák (65. Čolić), J. Hora I – Jak. Matoušek I (74. Potočný), P. Hellebrand, Adediran (87. Penner) – Mic. Škoda (74. Čmelík).
Šípoš – Broukal, Čavoš, Čoudek, Zajíc, Grič.
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
1974 diváků
Jedlička – Hůlka (C), Petrák (13. A. Kadlec), Vondra – M. Dostál, Jánoš (81. Jindřišek), A. Čermák, Kovařík – Prekop (59. Jan Matoušek) – Drchal, Puškáč (81. Beran).
Jedlička

SESTŘIH: České Budějovice - Bohemians 1:0. První body pro kouče, rozhodl Potočný

Bohemians Praha 1905 odehráli na Střeleckém ostrově herně velice dobré utkání, jenže doplatili na střeleckou nemohoucnost a Dynamu navíc vystřelil v závěru zápasu důležité tři body v boji o záchranu střídající Roman Potočný, který výrazně ožil hru domácího mužstva a nakonec také rozhodl. Konečný výsledek. Dynamo České Budějovice 1 Bohemians Praha 1905 0.
90+6'
90+5'
Lukáš Čmelík předvedl krásné sólo a mohl rozhodnout, Martin Jedlička ho ale chytal!
90+3'
Tamní Dynamo České Budějovice vybojovalo v polovině nastaveného času autové vhazování a je blízko vítězství.
89'
Josef Jindřišek oživil hru v závěru zápasu a nyní se snažil dostat do zakončení, jenže vzápětí neuspěl.
87'
Bohemians rozehráli standardní situaci a Josef Jindřišek se snažil poslat míč před bránu, jenže ve své snaze neuspěl a fotbalisté Dynama se tedy dobře ubránili.
87'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Quadri Adebayo Adediran, přichází Nicolas Penner.
84'
Potočný se prosadil z dorážky, 1:0
84'
Dynamo právě vstřelilo branku! Quadri Adebayo Adediran hlavičkoval u levé tyče a Martin Jedlička ho skvělým zákrokem vychytal, proti dorážce ROMANA POTOČNÉHO už byl ale bezmocný! Dynamo se ujalo v závěru vedení.
81'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Michal Beran.
81'
ze hřiště odchází Adam Jánoš, přichází Josef Jindřišek.
77'
Quadri Adebayo Adediran se řítil sám na bránu a v obrovské šanci trefil tyč, vzrušení ale nakonec bylo zbytečné, protože se stejně pískal ofsajd!
76'
Benjamin Čolić poslal do šestnáctky pěkný centr a v šestnáctce už se chystal zakončovat Quadri Adebayo Adediran, jenže Martin Jedlička stáhl míč ze vzduchu.
74'
ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Lukáš Čmelík.
74'
ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Roman Potočný.
74'
České Budějovice se ocitly pod tlakem a brankář Martin Janáček si nekomplikoval situaci. Razantní odkop pryč.
70'
Lukáš Hůlka se snažil vysunout Jana Kovaříka, jenže jeho úmysl dobře přečetl Martin Sladký. Stav je 0:0.
66'
Michal Škoda se opřel do míče zpoza vápna a mířil mezi tři tyče, zároveň ale pouze doprostřed brány, kde byl teď připravený Martin Jedlička!
65'
ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Benjamin Čolić.
64'
ze hřiště odchází Lukáš Skovajsa, přichází Matej Mršić.
64'
Jan Kovařík krásně odcentroval a na vzdálenější tyči se ocital ve slibné šanci Adam Kadlec, jenže míč netrefil dobře a střela na bránu z toho tedy nebyla. Stále 0:0.
63'
Fotbalisté Dynama se poněkolikáté v zápase pokoušeli rozehrát standardní situaci nakrátko, jenže to opět dopadlo tak, že míč skončil na kopačkách Klokanů.
60'
Erik Prekop nesl odchod ze hřiště hodně nelibě a vzteky praštil lahví s vodou o zem. Kdo hrál fotbal, zná pocit.
59'
ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází Jan Matoušek.
55'
David Puškáč se nádherně položil do centru ze strany a jeho hlavička byla málem gólová, míč ale nakonec zamířil těsně mimo! Velká šance!
54'
Čermákova hlavička prosvištěla těsně mimo
54'
Aleš Čermák nyní krásně odcentroval z křídla a na vzdálenější tyči zavíral situaci Lukáš Hůlka, jenže míč netrefil vůbec dobře a fotbalisté Dynama přežili.
51'
Aleš Čermák fauloval a od rozhodčího viděl žlutou kartu.
50'
Martin Králik chtěl vysunout kolmou přihrávkou do šance Michala Škodu, jeho úmysl ale skvěle přečetl Adam Kadlec. Po přestávce zatím čekáme na šanci.
49'
Jan Kovařík rozehrál standardní situaci, jenže jeho následný centr domácí hráči snadno odvrátili pryč.
46'
Lukáš Havel chyboval a Bohemians 1905 vyrazili do protiútoku tři na tři, domácí obránce ovšem svou chybu dokázal napravit a hosté se tedy k ničemu nedostali.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:07.
Ačkoliv jsme se během prvního poločasu žádného gólu nedočkali, rozhodně jsme se nenudili. Oba týmy měly šance, prosadit se ale nedokázaly. Největší šanci měl hostující kapitán Lukáš Hůlka, který po rohovém kopu napálil z blízkosti tyč. Skóre po prvním poločase duelu. Dynamo České Budějovice 0 Bohemians Praha 1905 0.
45+4'
45+3'
Martin Sladký poslal do šestnáctky fantastický centr a Michal Škoda byl hodně blízko gólu, když hlavičkoval do protipohybu brankáře a také nad!
45+2'
Aleš Čermák poslal míč do ohně z pravého křídla a David Puškáč se málem ocitl na hranici malého ve velké šanci, jenže míč nedokázal zpracovat. Střela nikde.
45'
Václav Drchal se ocitl v pokutovém území ve slibné brankové příležitosti, jenže míč minul a Bohemians 1905 vzápětí kombinační akci překombinovali. Stále 0:0.
43'
Quadri Adebayo Adediran se ocitl ve vyložené šanci a z blízkosti mohl poslat České Budějovice do vedení, jenže jeho střela levačkou minula levou tyč přibližně o metr! To byla velká šance!
41'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát necelých pět minut plus nějaké nastavení a zatím jsme gól na Střeleckém ostrově neviděli. Bohemians jsou lepší.
40'
Aleš Čermák se dostal na křídle k centru, který byl sražený na rohový kop. Hostující záložník je v dnešním zápase hodně aktivní, zatím si ale nepřipsal asistenci.
37'
Jakub Hora byl nepříjemně dohrán a drží se za pravý kotník. Vypadá to ale, že po ošetření bude v pořádku.
36'
Jakub Hora si nerozuměl s Martinem Sladkým a bylo z toho autové vhazování hráčů Bohemians 1905.
34'
Václav Drchal si to namířil do šestnáctky, jenže byl až příliš urputný a byl mu vzápětí odpískán útočný faul.
30'
Lukáš Havel mohl poslat České Budějovice z ničeho nic do vedení, po centru z rohového kopu ale hlavičkoval těsně vedle vzdálenější levé tyče brány. Pouze odkop.
29'
Lukáš Hůlka napálil z blízkosti v obrovské šanci levou tyč, kdežto hlavičkujícího Davida Puškáče vychytal fantastický brankář Martin Janáček!
28'
Jan Kovařík rozehrál rohový kop a na přední tyč poslal centr, který parádně odvrátil obránce Martin Sladký.
26'
Jakub Hora se parádně opřel do míče a jeho nádherná střela ze standardní situace či volného přímého kopu těsně minula pravou tyč brány!
26'
Patrik Hellebrand už dal dávno míč od nohy a Adam Jánoš ho zbytečně dojel. Následuje standardní situace.
25'
Marek Jedlička se zapojil do rozehrávky domácího týmu poté, co si nerozuměli hráči mužstva Bohemians 1905.
22'
Quadri Adebayo Adediran měl další obrovskou šanci, když běžel sám na bránu, jenže Martin Jedlička proti němu teď vyběhl a míč vyrazil!
20'
Quadri Adediran předvedl parádní individuální akci a zakončil ji střílenou přihrávkou, kterou Martin Jedlička pohotovým zákrokem zneškodnil!
18'
Bohemians 1905 mají mírnou územní převahu a České Budějovice spoléhají na protiútoky, zatím se ale do žádné brankové příležitosti nedostaly. Stále stav 0:0.
16'
Václav Drchal se dostal po odvráceném míči z rohového kopu ke střele, která byla jedním z domácích hráčů sražena na rohový kop, který rozehrál Aleš Čermák.
15'
Lukáš Skovajsa se dostal na pravém křídle k centru a v pokutovém území si nabíhal na míč Quadri Adebayo Adediran, Martin Dostál ale míč dobře odvrátil pryč.
13'
ze hřiště odchází Ondřej Petrák, přichází Adam Kadlec.
11'
Ondřej Petrák zůstal ležet na hrací ploše po předchozím souboji a vypadá to, že bude muset střídat. Zranění.
9'
Martin Janáček má v úvodu zápasu poměrně hodně práce, když do jeho šestnáctky létá jeden míč za druhým. Bohemians 1905 jsou zatím lepším týmem.
6'
Martin Dostál mohl využít chyby v rozehrávce domácího týmu, když se pohotově opřel do míče na hranici šestnáctky, jeho nevyzpytatelnou ránu ale vyrazil Martin Janáček! Úvodní šance utkání.
5'
Jeden z fotbalistů na hrací ploše zlomil rohový praporek, který je potřeba vyměnit. Hra byla tedy přerušena.
2'
Michal Škoda dokázal prodloužit míč na jednoho ze svých spoluhráčů, Quadri Adebayo Adediran se ale do zakončení nedostal a hosté z Prahy se tedy ubránili.
1'
Václav Drchal obstaral výkop dnešního utkání a u míče tedy byli jako první fotbalisté týmu Bohemians 1905.
1'

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Sladký, L. Havel, Králik (C), Skovajsa – M. Čermák, J. Hora I – Jak. Matoušek I, P. Hellebrand, Adediran – Mic. Škoda.
Náhradníci: Šípoš – Broukal, Čavoš, Čolić, Potočný, Čoudek, Zajíc, Penner, Čmelík, Mršić, Grič.
Trenér: Marek Nikl

Bohemians Praha 1905: Jedlička – Hůlka (C), Petrák, Vondra – M. Dostál, Jánoš, A. Čermák, Kovařík – Prekop – Drchal, Puškáč.
Náhradníci: Valeš – Jindřišek, Beran, Mužík, Jan Matoušek, Novák, A. Kadlec, Hála, Nový.
Trenér: Jaroslav Veselý

Rozhodčí: Marek Radina. Asistenti: Petr Kotalík, Lukáš Matoušek. Čtvrtý rozhodčí: Daniel Vokoun. VAR: Jana Adámková. AVAR: Jakub Hrabovský.
Bohemians 1905

Zatímco České Budějovice mají záchranářské starosti, Bohemians 1905 se nachází na šestém místě a kdyby hráli evropské poháry, byla by to obrovská senzace. I kdyby v uvozovkách jen Evropskou konferenční ligu. Klokani naposledy venku vyhráli, když porazili Hradec.
SK Dynamo České Budějovice

České Budějovice se naposledy představily v Plzni, kde je dvěma góly sestřelil Roman Květ, a utrpěli čtvrtou ligovou porážku v řadě. Pozitivní zprávou je pro domácí alespoň postup v českém poháru, když na začátku února porazili 2:0 Hradec a postoupili do čtvrtfinále.
Navzdory porážce se Spartou 6:2 se Bohemians 1905 nachází mezi nejlepšími šesti týmy a bojují o evropské poháry, zatímco jejich nadcházející soupeř naopak o záchranu. České Budějovice jsou čtrnácté a budou se snažit odvrátit sérii pěti ligových porážek za sebou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.