FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Jablonec - 19. února 2023   18:00

Sparta
31' Haraslín (Zelený) • 55' Kuchta  • 71' Haraslín (Laci)
3:0
(1:0)

M. Kovář – Vitík, Sörensen, Krejčí ml. (C) – Wiesner, Kairinen (29. Laci), Sadílek, Zelený (76. Goljan) – Haraslín (76. Daněk), Mabil (46. Minčev) – Kuchta (70. Jankto).
Vorel, Tůma – P. Vydra, Kamenović, Karabec, Panák.
Černý – Hájek, Antoníček
Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč
10 917 diváků
Hanuš – Akpudje, Král, Martinec – Šulc, Hübschman (C), Jovović (61. Černák), Považanec (61. Surzyn), D. Souček – Ikaunieks (77. Velich), Chramosta (77. Štěpánek).

Červené karty: 0 – 0
V prvním poločase Jablonec sehrál na Letné důstojnou roli, po změně stran se ale brzy dostal pod obrovský tlak a Sparta na trávníku postupně naprosto dominovala.

Konečný výsledek 3:0 je pro Jablonec vzhledem k průběhu zápasu ještě přijatelný, neboť jen Jan Kuchta dvakrát trefil tyč a Sparta promarnila velké množství dalších výrazných příležitostí.

K výhře domácí tým táhl zejména autor dvou branek Lukáš Haraslín. Ten se trefil po půlhodině hry, kdy vstřelil nakonec vítěznou branku, po zvýšení Jana Kuchty ve druhém poločase se pak znovu trefil Haraslín a uzavřel skóre na 3:0 pro Spartu.
90+2'
90+1'
Přeci jen si po čase ještě připsal šanci Jablonec! Michal Černák svým průnikem po levé straně připravil dobrou pozici pro Davida Štepánka, ten svůj technický pokus zakroutil za vzdálenější tyč branky zkoprnělého Matěje Kováře.
90+1'
Hlavní arbitr oddaluje závěrečný hvizd o dvě minuty.
90'
Ve druhém poločase se dá čekat jen minimální nastavení, k delšímu rozhodčí Černý nemá nejmenší důvod.
89'
Asgeru Sörensenovi nejdříve nevyšel nezvyklý průnik do pokutového území, pak tam dánský stoper ještě zůstal a zamířil k němu Wiesnerův centr, v těžké pozici se ale Sörensenovi nepovedlo zakončit.
87'
Krejčí o pár sekund později fauloval i Pavla Šulce, za což už si vykoledoval žlutou kartu.
87'
Tomáš Hübschman byl ve středovém kruhu faulován Ladislavem Krejčím, chvíle klidu pro Jablonec.
86'
Střely se nakonec ujal Martin Minčev, mířil ale zhruba metr a půl vedle horního rohu jablonecké branky.
85'
Po Sadílkově centru se sparťané do zakončení sice ještě nedostali, ovšem Ladislav Krejčí byl faulován v půlkruhu u pokutového území, což bude znamenat velmi nebezpečný volný kop pro Spartu a obrovské nebezpečí pro Jana Hanuše.
84'
Předchozí situace se zkoumala u videa, nyní už je potvrzeno, že se nejednalo o nedovolený zásah jabloneckého obránce.
83'
Martin Minčev na pravém křídle trefil ruku Jakuba Martince, jenž ji nechal za sebou, sparťané se pak marně dožadovali odpískání pokutového kopu.
83'
Tentokrát byl Štěpánek pozdě v souboji s Ladislavem Krejčím, velmi podobný zákrok, jaký vedl před malou chvílí Král, jeho spoluhráč vyvázl bez žluté karty.
81'
Po rozehrávce volného kopu nakrátko se do míče zpoza pokutového území opřel Qazim Laci, jeho ránu pokryl Jan Hanuš.
80'
Lukáš Sadílek byl ve skluzu nepříjemně zasažen Janem Králem, jenž za svůj pozdní zákrok inkasuje žlutou kartu.
79'
Jan Hanuš pokračuje v plejádě svých zákroků, tentokrát měl obrovské množství prostoru Lukáš Sadílek, jehož prudká rána Hanuše pořádně protáhla.
79'
K Wiesnerově centru se protlačil Jakub Jankto a jeho hlavička kolem Akpudjeho mířila do horního rohu, tam si ji pohlídal Jan Hanuš.
77'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Davis Ikaunieks, přichází Oliver Velich.
77'
ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází David Štěpánek.
76'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Jaroslav Zelený, přichází Adam Goljan.
76'
ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Kryštof Daněk.
75'
Dnešní dominantní výkon Sparty sleduje přímo na Letné 10 917 diváků.
75'
Martin Minčev dostal příliš dlouhý pas na levé křídlo, pak se ještě snažil zabojovat a udržet míč ve hřišti, to se mu i přes veškerou snahu nepovedlo, dostalo se mu alespoň potlesku publika.
73'
I nadále se hraje zcela pod taktovkou Sparty, ta teď rozehrává na vlastní polovině.
71'
Jankta vyvolávají tribuny, založil akci na Haraslínovu trefu na 3:0!
71'
Sparta právě vstřelila branku! Sparťané střílí třetí branku! Po souhře Jakuba Jankta a Qazima Laciho se v pokutovém území dostal k míči LUKÁŠ HARASLÍN a parádní ránou do horního rohu nedal Janu Hanušovi nejmenší šanci zasáhnout! Po své druhé trefě v zápase si Haraslín mohl užít oslavu branky po vzoru Cristiana Ronalda.
71'
Martin Minčev aktivním výkonem jednoduše získal míč na útočné polovině, pak se mu ale nepovedlo přesně přihrát Haraslínovi.
70'
Jankto střídá a míří na trávník za potlesku tribun
70'
Na hrot se posune Martin Minčev, Jakub Jankto bude hrát z křídla.
70'
ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Jakub Jankto.
69'
Sparta zahrávala standardní situaci, z niž se prosadit nedokázala a bude se kopat od jablonecké branky.
68'
Po akci Minčeva s Kuchtou tentokrát pálil Haraslín, jeho pokus ale byl zablokován, Jana Kuchtu následně trápí zdravotní potíže. Kuchta se v průběhu akce srazil s Martincem a utrpěl bolestivý šrám.
67'
Z jabloneckých fotbalistů se v defenzivě pomalu stávají kužely, Lukáš Haraslín si vyměnil míč s Jaroslavem Zeleným, pak jeho pohotovou ránu kryje Jan Hanuš.
66'
A je tu další úžasná kombinace domácích! Kuchta vysunul po útočné polovině Haraslína, ten přihrál do běhu Zelenému, jenž připravil další dobrou pozici pro Jana Kuchtu, jenž tuto akci rozjel a zakončil ji přízemní střelou, kterou zachytil Jan Hanuš.
65'
Další tyč! Zelený se skvěle proháčkoval, Kuchta trefil konstrukci
65'
Sparťanští fanoušci pískají při prodlevě před Hanušovým odkopem, domácí příznivci jsou netrpěliví po dalších útočných taženích svého celku.
65'
Jaroslav Zelený výborně načasovanou kolmicí vysunul do pokutového území Jana Kuchtu, jenž obstřelem okolo Jana Hanuše orazítkoval tentokrát levou tyč jeho branky!
64'
Davis Ikaunieks pronikl po ose hřiště k pokutovému území, pak se snažil kolmicí najít v pokutovém území Jana Chramostu, přihrávka však byla nepřesná a pohlídal si ji Matěj Kovář.
62'
Kuchta po Minčevově pobídce trefil tyč!
62'
Sparťané nadále baví své fanoušky, po další výborné kombinaci na pravém křídle Martin Minčev našel před brankou Jana Kuchtu, jenž zakončoval do tyče! Brankář Hanuš by byl zcela bez šance zasáhnout.
61'
ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Michal Surzyn.
61'
ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Michal Černák.
60'
Sparta se zdatně pokusila rozjet rychlý protiútok, Jan Kuchta se uvolnil u pokutového území, pak ale místo střely volil průnik do „šestnáctky“, kdy mu míč odskočil od kopačky.
60'
Další útočná snaha Jablonce končí střílenou přihrávkou Ikauniekse, která doputovala k Matěji Kovářovi.
59'
Teď si sparťané zavařili sami, když Kovář čekal na přihrávku Sörensena daleko vedle branky, dánský obránce ale zahrál malou domů přímo do prostoru mezi třemi tyčemi, Kovář si pak musel máknout, aby dokázal odkopnout míč směřující do branky.
58'
Vůbec poprvé ve druhém poločase mohl zahrozit i Jablonec, když po nepovedené souhře Sadílka s Wiesnerem mohli Severočeši rychle vyrazit dopředu, Jovović připravil zajímavou pozici pro Jana Chramostu, ten ale střílel přímo doprostřed branky, navíc velmi slabě a Matěj Kovář si připisuje jednoduchý zákrok.
57'
Sparta pokračuje v ohromném tempu. Po výkopu Matěje Kováře Jan Kuchta prodloužil míč do běhu na Martina Minčeva, ten se snažil posunout míč kolem brankáře Hanuše, dostal se však do ostrého úhlu, tak přihrával zpět na Haraslína, jenž dobíhal z druhé vlny, slovenský reprezentant ale nedostal přesnou přihrávku.
55'
Kuchta dorazil míč do sítě a trefu oslavil s Janktem! 2:0
55'
Sparta právě vstřelila branku! Neuvěřitelný nápor Sparty ve druhém poločase vrcholí vstřelenou brankou! Po souhře Sadílka s Vitíkem střílel Tomáš Wiesner doprostřed branky, Hanuš tentokrát nezasáhl dobře, když vyrazil míč jen před sebe, JAN KUCHTA jej pak dorazil do sítě!
53'
Haraslín se dostal před Hanuše, který musel znovu výborně zasáhnout
53'
Sparta pokračuje v ohromném náporu, Sadílek vysunul do obrovské šance Lukáše Haraslína, proti němu se znovu zaskvěl Hanuš!
53'
Hanuš se pak zmocnil i rohového kopu Lukáše Sadílka.
52'
Hanuš musel vytáhnout skvělý zákrok po Akpudjeho teči
52'
Minčev napřáhl z velké dálky, jeho nepříliš povedenou ránu Akpudje nešťastně srazil směrem pod břevno vlastní branky a Jan Hanuš musel vytasit výborný zákrok, aby vytěsnil míč nad horní konstrukci!
51'
Po souhře se Sadílkem Wiesner centroval ke vzdálenější tyči, tam si situaci pohlídal Jan Hanuš.
51'
Na Sadílkův povedený centr si naskočil Jaroslav Zelený a hlavou těsně minul jabloneckou branku!
50'
Martin Vitík byl faulován při průniku po pravém křídle, stopku mu nedovoleným způsobem vystavil Daniel Souček a prohlíží si žlutou kartu.
48'
Na Krejčího zajímavý centr si nabíhal Minčev, k míči se ale neprotlačil a po odrazu balónu za protější postranní čáru může vhazovat Jablonec.
47'
Druhá minuta, druhá střela. Haraslín si u pokutového území zpracoval odražený míč, levačkou ale pálil výrazně mimo branku.
46'
Sparťané se rychle vrhli do útoku, Qazim Laci si našel palebnou pozici, jabloneckou branku ale pohotovou ránou minul, následně byl sražen Akpudjem a marně se dožadoval odpískání pokutového kopu.
46'
ze hřiště odchází Awer Mabil, přichází Martin Minčev.
46'
Do druhého poločasu už nezasáhne Awer Mabil, jehož na trávníku nahradí Martin Minčev, střelec tří branek v posledních dvou zápasech, v obou pokaždé šel do hry jako střídající hráč.
Sparta vede po prvním poločase nad Jabloncem 1:0 v utkání s minimem vyložených příležitostí. Hned tu první proměnil Lukáš Haraslín, další akce už sparťané nedokázali dotáhnout do ideální finální fáze.

Na opačné straně výrazně zahrozil až v nastavení Pavel Šulc, jenž mohl využít velkého zaváhání Ladislava Krejčího a následné přihrávky Jana Chramosty, skvělý zákrok ale vytáhl Matěj Kovář.
45+5'
45+4'
Nepovedená souhra Jablonce na vlastní polovině, Považanec po Součkově přihrávce odevzdal míč soupeři pasem za postranní čáru.
45+3'
Z rohového kopu se pak Jablonec neprosadil a hosté museli spěchat hodně rychle dozadu, aby zamezili Spartě v rychlém brejku, to se nakonec povedlo Šulcovi proti Haraslínovi.
45+2'
První obrovská možnost Jablonce! Nejdříve trestuhodně chyboval Ladislav Krejčí při zpětné hlavičce, kterou vystihl Chramosta, tomu nevyšla možnost na samostatný únik, připravil ale dobrou palebnou pozici pro Pavla Šulce, jenž mířil dobře k tyči, skvělý zákrok ale vytáhl Matěj Kovář!
45+1'
Tomáš Wiesner si zpracoval dlouhé přenesení hry na pravé křídlo, pak padl k zemi po průniku kolem Daniela Součka, rozhodčí Černý ale k nevoli obecenstva faul nepískal.
45+1'
Rozhodčí Černý k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává pět nastavených. Ty způsobilo zejména dlouhé ošetření Kairinena a Akpudjeho.
44'
Po Hübschmanově pasu za sparťanskou obranu je třetí ofsajd máván Chramostovi, byl na první pohled zjevný.
43'
Martinec se dostal pod tlak po přihrávce Akpudjeho a odevzdal míč Sparťě, od průšvihu jej uchránil odpískaný domácí faul.
42'
Mabilův velmi vysoký rohový kop hlavičkoval směrem k brance Zelený, Ladislav Krejčí mladší pak nedovoleně atakoval brankáře Hanuše.
42'
Další centr Sadílka Jan Kuchta sklepl k Haraslínovi, jehož tečovaná střela proletěla vedle jablonecké branky.
41'
Sparta výraznějším presinkem donutila Jana Hanuše k odkopu do zámezí, následný centr Mabila je rovněž sražen za postranní čáru.
40'
Sörensenovi nevyšla přízemní přihrávka na Haraslína, ten se neprotlačil k míči přes Pavla Šulce.
38'
Mabilovi se třetí sparťanský roh vůbec nepovedl, příliš krátký centr hosté snadno odkopli.
37'
Zeleného centr odvrátil bránící Akpudje na rohový kop.
36'
Po centru Awera Mabila se k hlavičce dostal Ladislav Krejčí mladší, jeho pokus pokryl Jan Hanuš.
35'
Sörensen odzbrojil od míče Jovoviće, navíc pak dokázal povedeným lobem přesně rozehrát, Haraslín posunul míč do běhu Zelenému, jenž byl nedovoleně atakován Pavlem Šulcem.
34'
Zelený neprošel přes Akpudjeho, Jablonci se pak nepovedlo rozjet rychlý brejk.
33'
Znovu se hraje pod taktovkou domácích, ti si přihrávají v okolí středové čáry.
31'
Haraslín po krásném ťukesu otevírá skóre! 1:0
31'
Sparta právě vstřelila branku! První gólová radost na Letné! Jablonec dopřál domácím plno volného prostoru u svého pokutového území, po souhře Sadílka se Zeleným se k míči dostal LUKÁŠ HARASLÍN, jenž si od rohu pokutového území posunul míč k ose hřiště a přízemní střelou ke vzdálenější tyči pokořil Jana Hanuše!
30'
Laci vstoupil do zápasu nepřesným vzdušným pasem do pokutového území, mířil mimo dosah nabíhající dvojice Kuchta – Mabil.
29'
Od střetu Kairinena s Akpudjem a následném navázání hry Sparta nakonec odehrála v deseti přes šest minut.
29'
ze hřiště odchází Kaan Kairinen, přichází Qazim Laci.
27'
Sparta je stále oslabena, brzy už ale půjde do plného počtu, neboť Kairinen skutečně nebude schopen pokračovat a do hry přijde albánská posila z francouzského Ajaccia Qazim Laci.
26'
Vladimir Jovović potáhl míč k pokutovému území, kde ale nepřesně přihrával Pavlu Šulcovi a sparťané odkopli balón na soupeřovu polovinu.
24'
Mabil se snažil vysunout po pravém křídle Tomáše Wiesnera, včas ale vyběhl ze své branky Jan Hanuš a byl u míče dříve než adresát tohoto pasu.
24'
Joshua Akpudje už je zpět na trávníku, početně oslabena už je jen Sparta.
23'
Wiesnerův centr si zpracoval Kuchta, pak připravil palebnou pozici pro Zeleného, jenž ránu bez přípravy nasměroval výrazně mimo branku.
22'
Jablonecký obránce bude pokračovat se zavázanou hlavou, to Kairinen je na tom výrazně hůře a jeho pokračování v zápase je více než ohroženo. Momentálně je odnášen na nosítkách.
19'
Akpudje a Kairinen se střetli hlavami, oba hráči zůstávají otřeseni na trávníku, shodně jsou krvavě zraněni.
18'
Kuchta šel do úniku na Hanuše, ale neproměnil! A byl v ofsajdu
18'
Jan Kuchta se zapomněl za jabloneckou obranou, od Sadílka pak dostal přihrávku do dvoumetrového ofsajdu, přesto rozhodčí nechali akci dohrát, Kuchta nevyzrál na Jana Hanuše, pak už se mává jeho ofsajd.
18'
Haraslínovi nevyšla přihrávka kolem Akpudjeho, sám si trefil míč do stojné nohy, po odrazu míče do zámezí mohou vhazovat hosté.
17'
Mabil uvolnil na pravém křídle rozběhnutého Wiesnera, jeho nebezpečný centr padal před branku, kde se hostům povedlo odkopnout míč do bezpečného prostoru.
16'
Centr Lukáše Haraslína si pohlídal Jan Hanuš, hostující brankář pak marně hledal někoho na rychlý brejk.
16'
Sparťané vybojovali míč v blízkosti soupeřova pokutového území, Mabilova rána je sražena na rohový kop.
15'
Mabilův centr odrazil do zámezí Daniel Souček, sparťané rychle vhodili míč zpět do hry.
13'
Wiesner výrazně chyboval při zpětné přihrávce, z Chramostova zisku míče pak mohl těžit Považanec, jeho dalekonosný pokus ale byl zablokován.
12'
Už druhý ofsajd je máván Janu Chramostovi, Sparta rychle rozehrála u svého pokutového území.
11'
Vladimir Jovović potáhl míč kolem Martina Vitíka, pak si ale neporozuměl s Janem Chramostou a přihrával mu do protipohybu.
10'
Také sparťané teď nepovedeným nákopem Asgera Sörensena jen odevzdali míč, bude se kopat od branky Jana Hanuše.
9'
Ta hostující rozehrávka neměla valný úspěch, Joshua Akpudje jen napálil míč mimo dosah svých spoluhráčů na sparťanskou polovinu a Jablonec se musí znovu zformovat do defenzivního postavení.
8'
Do sparťanské souhry se vložil Pavel Šulc a vynutil si Kairinenův faul, Jablonec může rozehrávat míč z klidu.
8'
Kaan Kairinen se rozběhl po otevřeném prostoru před pokutovým územím, ovšem prováhal ideální možnost ke střeleckému zakončení a o míč byl připraven.
6'
Domácí publikum o sobě dává slyšet od úvodu zápasu, fanoušci na klasických tribunách se snaží nahradit absenci kotle.
5'
První střelecké pokusy zapisují do statistik Haraslín a Sadílek, Haraslín zakončil svoji individuální akci střelou do bránícího protihráče, Sadílek pak odražený míč napálil mimo branku.
3'
Ladislav Krejčí mladší nepřesnou přihrávkou odevzdal míč soupeři na vlastní poloviny, měl ale velké štěstí, že se velmi rychle odrazil zpět k němu.
2'
Znovu v akci Mabil s Haraslínem, první jmenovaný zahrával rohový kop, který se odrazil ke slovenskému fotbalistovi, jemuž následný centr vůbec nevyšel a letěl zcela mimo dosah všech hráčů na trávníku.
2'
Lukáš Haraslín se snažil prostrčit míč do pokutového území na Awera Mabila, před ním stačil ukopnout balón na rohový kop Tomáš Hubschman.
1'
Úvodního výkopu se ujal Jablonec a je rozehráno! Hosté v prvním poločase útočí na branku směrem k Letenské pláni.
1'
Před zápasem Sparta ocenila legendárního trenéra Dušana Uhrina staršího, jenž před dvěma týdny oslavil osmdesát let.
Na Letné dozněla klubová hymna Sparty „Zpívej, kdo jsi sparťanem!“. I přes velmi slušnou návštěvu se tu ale dá znovu čekat komornější atmosféra, neboť místní kotelníci bojkotují domácí zápasy kvůli napjatým vztahům s vedením klubu.
Trojice rozhodčích v čele s Daliborem Černým přivedla fotbalisty na trávník, úvodní výkop se pomalu blíží.
Oba trenéři udělali oproti úspěšnému minulému týdnu jen vynucené změny, v domácí sestavě vykartovaného Čvančaru při své premiéře v základní sestavě nahrazuje Awer Mabil, hostující trenér Horejš sparťany Sejka a Polidara nahradil Ikaunieksem a Součkem.

AC Sparta Praha: M. Kovář – Vitík, Sörensen, Krejčí ml. (C) – Wiesner, Kairinen, Sadílek, Zelený – Haraslín, Mabil – Kuchta.
Náhradníci: Vorel, Tůma – P. Vydra, Kamenović, Karabec, Minčev, Daněk, Jankto, Laci, Panák, Goljan.
Trenér: Brian Priske

FK Jablonec: Hanuš – Akpudje, Král, Martinec – Šulc, Hübschman (C), Jovović, Považanec, D. Souček – Ikaunieks, Chramosta.
Náhradníci: Surovčík – Heidenreich, Štěpánek, Konda, Surzyn, Černák, Velich.
Trenér: David Horejš

Rozhodčí: Černý – Hájek, Antoníček.
FK Jablonec

Jablonec v poslední době prolomil bídné období, kterým olemoval zimní přestávku. Od říjnové prohry s Pardubicemi totiž prohrál sedm z osmi zápasů. Úspěšnější je až v únoru, domácí remíza 2:2 se Zlínem ještě nebyla nějak úctyhodným výsledkem, to výhra 2:1 nad Baníkem v Ostravě minulou sobotu už byla příjemným překvapením Severočechů. Nutno dodat, že při prvním gólu si střelu Tomáše Hübschmana srazil do vlastní branky Jiří Klíma, druhou branku pak dal Václav Sejk, jenž je kmenovým hráčem Sparty, kvůli čemuž dnes bude chybět.

V tabulce to pro tradičně ambiciózní tým není žádná sláva, Jablonec je aktuálně dvanáctý, když na disponuje náskokem jen dvou bodů na čtrnácté České Budějovice, tedy tým v pásmu případné baráže.

Kromě Sejka budou trenéru Horejšovi chybět i další sparťané Matěj Polidar a Vojtěch Patrák, mimo hru jsou zranění Kratochvíl, Krob a Malínský.
AC Sparta Praha

Sparta je v lize neporažena od extrémně nepovedeného derby v Edenu, dalších šest zápasů odehrála s bilancí 5-1-0, když jedinou bodovou ztrátu v tomto období utrpěla při prvním zápase jarní části v Olomouci, kde remizovala 1:1. V posledních dvou zápasech pak vstřelila neuvěřitelných deset branek, když zde na Letné porazila Mladou Boleslav 4:1 a o výhře 6:2 v Ďolíčku už byla řeč.

Po včerejší ztrátě Slavie v Teplicích je rozdíl mezi oběma pražskými „S“ osm bodů ve prospěch vršovického celku, Sparta ale disponuje dnešním zápasem k dobru. Na druhou Viktorii Plzeň Sparta ztrácí šest bodů, přičemž Západočechy čeká ještě dnes odpoledne těžký zápas na Slovácku.

Ve sparťanském celku jsou mimo hru zranění Pešek, Čelůstka a Höjer, kvůli trestu za žluté karty chybí Tomáš Čvančara, jehož by měl nahradit ve výborné formě hrající Martin Minčev nebo zimní posila Awer Mabil.
Hezký večer z pražské Letné, kde se v rámci dvacátého kola střetne Sparta s Jabloncem a oba týmy budou chtít navázat na velmi úspěšný minulý víkend, kdy Sparta deklasovala Bohemians 1905 v jejich Ďolíčku 6:2 a Jablonec si přivezl cenné vítězství 2:1 z Ostravy.