FORTUNA:LIGA - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Bohemians - 9. dubna 2023   16:00

Olomouc
37' Chytil  • 51' Chytil (Navrátil)
2:2
(1:1)
Bohemians
25' Jan Matoušek   • 54' Jan Matoušek

Macík – Chvátal, Pokorný, Sláma (82. Zmrzlý) – Breite (C), Vodháněl (61. Zifčák), Pospíšil, Greššák (71. Poulolo) – Navrátil (82. Zorvan), Ventúra – Chytil (82. Vaněček).
Digaňa – Šíp, Ola.
Starý – Paták, Slavíček
Andrův stadion, Olomouc
4007 diváků
Jedlička – Křapka, Hůlka, A. Kadlec (58. Vondra) – Köstl (46. Jánoš), Beran, Jindřišek (C), Kovařík – Hála (58. M. Dostál), Jan Matoušek – Drchal (77. Necid).

SESTŘIH: Olomouc - Bohemians 2:2. Obrat, pak smutek. Show dvou střelců

V tabulce tak Bohemians navyšují náskok na páté Slovácko, od kterého je nyní dělí tři body. Sigma naopak umazala alespoň bod z náskoku moravského celku. Celkově tak mají Bohemians z této trojice nejlepší výchozí pozici do závěrečných kol.
Dnešní utkání vítěze nepoznalo. Olomoučtí fotbalisté se sice na začátku druhé půle rychle ujali vedení díky druhé brance Chytila, ovšem vzápětí hosté využili chyby v olomoucké obraně a zásluhou Matouška srovnali. I pro střelce Bohemians to byl druhý zásah v utkání.
90+3'
90+3'
Olomoučtí budou mít jednu z posledních šancí na gól. Standardka z levé strany.
90+3'
Ze střední vzdálenosti vypálil Vondra, ovšem rána po zemi Macíka nevystrašila.
90+2'
Hraje se na polovině Bohemians.
90'
Matoušek se ze strany řítil pro hattrick, vyběhnutý Macík mu ale zkazil radost. Zakončit hostující hráč nedokázal.
90'
Hosté se několikrát dostali na dostřel domácí branky, ale střelecký pokus jim chyběl. Olomoučtí se dobře bránili.
88'
Pospíšil chyboval na polovině hřiště a hosté mířili dva na dva. Pokorný tak musel zatáhnout za záchranou brzdu a soupeře nedovoleně zastavit.
87'
Zifčák mohl pro domácí rozhodnout! Jeho rána ale skončila na tyči
87'
Zifčák se dostal k zakončení z hranice vápna a přesnou střelou orazítkoval tyč hostující branky!
85'
Zifčák dostal hodně prostoru, aby odcentroval do vápna. Místo přesného centru ale přišel přetáhlý pas do autu.
84'
Závar před domácí brankou skončil centrem Dostála do míst, kde nikdo nebyl. Domácí se osvobozují.
82'
Chytil se sice vrátil na hřiště, ovšem během přerušení a trojího střídání domácích ho trenér Jílek stahuje ze hřiště.
82'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází David Vaněček.
82'
ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Filip Zorvan.
82'
ze hřiště odchází Jiří Sláma, přichází Ondřej Zmrzlý.
81'
Olomoučtí pokračují o deseti. Chytil je v péči lékařů. Hráči Bohemians mají míč pod kontrolou.
79'
Macík dlouhým výkopem chtěl nastartovat Chytila, který ovšem skončil v autu, kde jej chytají problémy se svalem. Bohemians nemusí čekat a hrají dál. Chytilovi mezitím pomáhá s nataženým svalem jeden z podavačů míčů.
77'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Tomáš Necid.
77'
Beran v souboji stáhl Zifčáka, takže rozehrávat z vlastní poloviny budou domácí.
76'
Chytil neprošel přes dva protihráče, přičemž skončil na zemi a snažil se vymodlit faul. Sudí na to nepřistoupil, hra pokračuje.
75'
Sláma křížnou přihrávkou přes celou šíři hřiště našel Zifčáka, jenž posunul v šestnáctce Chytilovi. Ten se zbavil protihráče, ovšem následně selhal v zakončení. Míč poslal nad branku Jedličky.
74'
Chytil posunul na Navrátila, který střelou po zemi doprostřed branky vyzkoušel pozornost Jedličky.
73'
Breite poslal dlouhý míč, za kterým sprintoval Chvátal. Jedlička šel ven z vápna a chtěl rozehrát, přičemž napálil právě domácího hráče. Naštěstí pro něj skončil míč v zámezí.
71'
ze hřiště odchází Lukáš Greššák, přichází Florent Poulolo.
70'
Olomoucká defenziva nechala soupeře kombinovat vpravo, z čehož resultoval průnik Hůlky až do vápna, kde ze strany hledal spoluhráče. Naštěstí pro domácí poslal hostující hráč míč přesně do míst, kde nebyl hráč Bohemky ani Sigmy.
67'
Navrátil vypálil a Jedlička měl problémy. Na ránu zřejmě moc dobře neviděl, a tak není divu, že mu míč vypadl z rukavic. Dobíhající Zifčák měl blízko brance, ovšem tísněný dvěma obránci nedokázal dostat míč do branky.
65'
Zifčák vpravo podruhé. Tentokrát centrem hledal vzdálenějšího Navrátila, ke kterému se míč sice dostal, proti dvěma protihráčům ale neměl moc šancí.
64'
Zifčák se chytře zbavil protihráče a postupoval sám po pravém křídle. Jeho následný centr měl najít Chytila, ale hráči Bohemians dokázali soupeře přečíslit a akci ukončit.
62'
Greššák ztratil míč a Matoušek mohl zkompletovat hattrick. Macík byl ale u míče jako první a akci soupeře přerušil.
61'
ze hřiště odchází Jan Vodháněl, přichází Pavel Zifčák.
60'
Chytil se dostal k centru ze strany šestnáctky, dlouhým míčem ale nenašel nikoho v modrém. Hostující Kovařík pak poslal míč raději na tribunu.
59'
Centr Berana sebral ze vzduchu Macík.
58'
ze hřiště odchází Adam Kadlec, přichází Jan Vondra.
58'
ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Martin Dostál.
57'
Bohemians mohli jít znovu do vedení. Obrana Sigmy nechala propadnout míč, za kterým unikal Drchal. Macík vyběhl daleko ze své branky, ovšem k míči se nedostal. Hostující útočník pak musel znovu doběhnout míč, který poslal na domácí branku. Vracející Macík jej ale dokázal se štěstím zastavit.
54'
Klokani bleskově srovnávají krok, podruhé se prosadil Matoušek, 2:2!
54'
Bohemians právě vstřelili branku!
Hosté brzy odpovídají a opět je z toho branka, po které nebude domácí trenér šťastný. JAN MATOUŠEK šel za dlouhým pasem, ke kterému měl blíže Greššák. Jenže domácí hráč podklouzl a hostujícímu záložníkovi se otevřel prostor. Macík si na jeho pokus sice sáhl, zlikvidovat jej ale nedokázal.
54'
Vodháněl vlétl mezi dva soupeře a upadl. Sudí píská faul proti Bohemians.
53'
Hosté se pokusili odpovědět z kopačky Kovaříka, který ze střední vzdálenosti poslal míč nad branku Macíka.
51'
Domácí otáčejí zápas, po úniku skóroval Chytil, 2:1!
51'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hanáci se dostávají do vedení. Navrátil z vlastní poloviny vyslal do samostatného úniku MOJMÍRA CHYTILA, který sprintem s míčem u nohy přes půl hřiště doběhl až do vápna, kde prostřelil Jedličku.
49'
Hála zbytečně tvrdě sestřelil Ventúru, který odehrál míč hlavou. Sudí ihned hru přerušil a bývalému hráči Sigmy důrazně domlouvá. Tentokrát to bude bez karty.
48'
Hosté se dostali přes pravou stranu až k zakončení. Nový muž na hřišti Jánoš se opřel do míče, který nasměroval vedle branky Macíka.
47'
Ventúra kousek za polovinou hřiště parádně prodloužil hlavou na rozběhnutého Navrátila, který se ze strany řítil sám na branku. Olomoucký záložník možná ani nečekal takovou příležitost a v zakončení selhal. Jeho rána mířila nad branku.
47'
Navrátil hledal ve vápně Ventúru, ovšem míč přes obranu soupeře neprošel.
46'
ze hřiště odchází Daniel Köstl, přichází Adam Jánoš.
46'
V první půli byla aktivnější Olomouc, nicméně jako první udeřili paradoxně hosté. Matoušek využil slabší chvilky domácí obrany a ve 25. minutě poslal svůj tým do vedení. Hanáci reagovali o chvíli později, kdy nadvakrát dostal míč za záda brankáře Chytil. Ten tak zaznamenal desátou branku v sezóně.
45+2'
45+2'
Chvátal prudkým centrem z pravé strany našel Chytila, který se musel kvůli hlavičce sklánět. Míč pak poslal hlavou nad branku hostů.
45'
Chvátal dostal míč do dobré pozice na středu hřiště, odkud mohl zkusit vystřelit. Míč ale domácímu záložníkovi utekl z kopačky.
44'
Olomoučtí drží míč na svých kopačkách a pomalou kombinací se snaží přejít do útoku.
42'
Hosté se z ničeho nic dostali až před branku Sigmy, kde lehkou tečí přízemního centru poslal míč těsně vedle branky Macíka hostující Hála.
41'
Po centru Chvátala se odražený míč dostal ke Slámovi. Ten měl možnost pokračovat v obléhání hostující šestnáctky, nebo vypálit. Domácí záložník zvolil druhou variantu a míč poslal nad branku.
39'
Pospíšil se protáhl ze strany až do vápna, kde poslal z úhlu přízemní centr. Míč prolétl malým pokutovým územím, kde jej nikdo nedokázal usměrnit.
37'
Je vyrovnáno, Chytil dotlačil míč do sítě, 1:1!
37'
Olomoučtí zaslouženě srovnávají stav duelu. Jedlička sice dokázal parádně zlikvidovat první domácí pokus, ovšem vyražený míč prakticky z brankové čáry dorazil MOJMÍR CHYTIL.
36'
Standardku rozehrál sám faulovaný, který našel hlavu Ventúry. Míč mezi tři tyče nemířil.
35'
Pospíšil vzal zodpovědnost na sebe a vrhl se s míčem mezi tři hráče soupeře. Projít nedokázal, ovšem bylo to s faulem. Sigma tam zůstane na míči.
34'
Kovařík se sice nedostal přes Breiteho, ovšem sudí viděl ze strany domácího hráče nedovolený zákrok.
33'
Vodháněl chtěl jít za dlouhým míčem do vápna, ale obránci Bohemians jej nepustili.
32'
Pražané měli k dispozici rohový kop, po kterém došlo před brankou Sigmy k menšímu závaru. Nic neřešitelného pro Macíka.
31'
Olomoucká defenziva málem připravila druhý šok pro domácí fanoušky. Nikdo z obránců totiž neodehrál zdánlivě jednoduchý míč, který tak propadl až k Macíkovi, kde se zjevil také Drchal. Domácí brankář skokem míč zalehl na poslední chvíli.
30'
Vodháněl ťukl míč na Chytila, který ale v danou chvíli přebíhal na druhou stranu. U míče je tak Jedlička.
29'
Chvátal nenašel nikoho ze spoluhráčů, a tak poslal míč z útočné poloviny až k Macíkovi.
28'
Kovařík se hnal s míčem po lajně. Domácí Pospíšil jej dostihl a o míč obral, sám ale skončil na trávníku v nefotbalové pozici. Domácí raději přerušují.
27'
Hanáci se snaží o odpověď. K dispozici měli rohový kop, po kterém hosté odvrací míč do autu.
25'
Olomoučtí hrají, útočí, jsou aktivnější a branku střílí hosté. JAN MATOUŠEK získal míč na brankové čáře, kde si položil jednoho z domácích obránců. Poté se dostal ke střele, po které nemá Macík čisté svědomí. Z téměř nulového úhlu propálil hostující hráč míč mezi nohama brankáře Sigmy.
23'
Vzápětí gólman hostů vyběhl proti dlouhému centru, který odehrál na roh jeden z jeho spoluhráčů. Toho Jedlička doslova zboural, a tak šel sudí okamžité zkontrolovat jeho stav.
22'
Rychlý protiútok Sigmy zakončil po přiťuknutí Navrátila kapitán Breite. Ránu z úhlu Jedlička vykryl.
22'
Halův centr obrana Sigmy srazila ke Kadlecovi, který chtěl následně vystřelit z hranice vápna. Sláma jeho pokus zblokoval.
21'
Hosté dostávají možnost ohrozit domácí branku. Po faulu domácího hráče se bude rozehrávat ze zhruba třicetimetrové vzdálenosti od Macíka.
20'
Pospíšil poslal do vápna centr, který směřoval na Breiteho. Jedlička byl u míče jako první a schoval míč v rukavicích.
19'
Centr z kopačky Vodháněla byl příliš dlouhý, a tak jej nikdo v šestnáctce nedokázal získat. Jedlička bude rozehrávat.
17'
Breite si narazil s Pospíšilem, ale míč k němu nedoputoval. Zpětná přihrávka Pospíšila nebyla tak důrazná, aby ji obrana soupeře nedokázala zastavit.
16'
Pospíšil dostal od obrany soupeře dost prostoru, aby s míčem pronikl do šestnáctky, ovšem jeho následný pokus levou nebyl přesný. Domácí záložník v poslední chvíli podklouzl.
15'
Olomoucký kapitán je zpět. U míče jsou hráči pražského celku. Kovařík poslal přetažený centr, pro který si na druhé straně doběhl Pokorný.
14'
V šestnáctce Bohemians zůstal ležet Breite, který potřebuje ošetření. Hra je přerušena.
13'
Olomoučtí postupně poslali míč až doprava na Chvátala, který poslal nízký prudký centr před branku, kde se k zakončení dostal Navrátil. Jeho pokus k tyči Jedlička vyrazil!
11'
Greššák se dostal do problémů, když na hranici vlastního vápna nevěděl, kam rozehrát. Matoušek nebyl daleko od toho, aby domácímu hráči sebral míč.
10'
Navrátil si zaběhl za obranu soupeře a už si zpracovával míč v šestnáctce Bohemians. Bohužel pro domácí mu ale při zpracování uskočil a dobíhající Křapka jej odehrál pryč.
9'
Olomoučtí se snaží kombinovat po zemi, což nyní vedlo k zakončení z kopačky Chytila. Tomu míč zpracoval Vodháněl, ovšem domácí útočník nedokázal v záklonu míč dobře trefit.
7'
Na polovině hřiště došlo k tvrdšímu zákroku ze strany hostujícího Berana, který inkasuje žluté napomenutí.
7'
Hosté se dostali poprvé k ohrožení domácí branky. Míč si na střelu navedl Hála, kterému se do cesty postavil Pokorný. Sražená rána skončila na kopačkách domácích hráčů.
6'
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet Breite, ale hra pokračovala. Domácí kapitán se po chvíli zvedl a bude pokračovat.
5'
Breite se snažil posunout na Chvátala, ale spoluhráče netrefil. Hra pokračuje na polovině Bohemians.
4'
Hanáci soupeře nepouští k míči a sami kombinují. Nyní se přesunuli až téměř k vlastní brance.
3'
Olomoučtí zakombinovali na levé straně, přičemž Navrátil místo centru zvolil zpětnou přihrávku na Ventúru. Ten chtěl následně poslat opět spoluhráči, ale míč skončil v autu.
2'
Další nepříjemný centr před branku soupeře poslal Navrátil, ovšem ani jednoho z dvojice Chytil – Vodháněl nenašel. Defenziva hostů opět odehrává do bezpečí.
1'
Pospíšil našel od rohového praporku také jen hlavu soupeře. Pražané dostávají míč z šestnáctky ven.
1'
Vodháněl hledal centrem na malém vápně Chytila, ke kterému se ale míč nedostal. Obrana soupeře odvrací na roh.
1'
Utkání právě začalo. Výkop měla Sigma.
Oba týmy jsou na hrací ploše. Domácí Sigma nastupuje v tradiční modré kombinaci dresů, hosté z Prahy mají na sobě černou.

SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Pokorný, Sláma – Breite (C), Vodháněl, Pospíšil, Greššák – Navrátil, Ventúra – Chytil.
Náhradníci: Digaňa – Zifčák, Šíp, Zorvan, Zmrzlý, Poulolo, Vaněček, Ola.
Trenér: Jílek

Bohemians Praha 1905: Jedlička – Křapka, Hůlka, A. Kadlec – Köstl, Beran, Jindřišek (C), Kovařík – Hála, Jan Matoušek – Drchal.
Náhradníci: Valeš – Jánoš, Mužík, Necid, Novák, Vondra, M. Dostál, Nový.
Trenér: Veselý

Rozhodčí: Starý – Paták, Slavíček.
První vzájemný duel této sezóny skončil remízou 1:1. Za Sigmu skóroval už ve třetí minutě Poulolo. Bohemians zásluhou Dostála vyrovnala ve druhém poločase.
SK Sigma Olomouc

Olomoučtí až do minulého víkendu nepoznali na jaře hořkost porážky. Tvrdý direkt inkasovalo mužstvo na hřišti Slavie Praha, které podlehli vysoko 0:4. V tabulce tak Sigmě nadále patří šestá pozice s tříbodovou ztrátou na Slovácko a pětibodovou na Bohemians.

Tým trenéra Jílka se bude chtít spolehnout na branky z kopačky Mojmíra Chytila, který jich zatím nastřílel devět a pokukuje po posunu mezi top10 střelců soutěže.
Bohemians Praha 1905

Klokani zavítají na Hanou k veledůležitému souboji. Na čtvrté pozici mají na svého nedělního soupeře v tabulce náskok pěti bodů a případný zisk by rozdíl navýšil. Do karet Pražanům zahrál i výsledek Slovácka, které doma podlehlo Baníku. Kdyby tak tým trenéra Veselého na Hané uspěl za tři body, získal by pětibodový náskok na Slovácko a osmibodový na Sigmu.

Na rozdíl od olomouckých fotbalistů mají klokani v nohách těžké středeční utkání v rámci semifinále národního poháru. V pražském Edenu museli Bohemians absolvovat 120 minut bitvy, ze které vyšli jako poražení a do finále se nepodívají.

V ligové soutěži má tým z hlavního města parádní sérii čtyř výher v řadě, přičemž na stadionech soupeře si vyšlápli na Liberec a Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.