La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Real - 22. srpna 2021   22:00

Levante
46' Martí (Melero) • 57' Campaña (De Frutos) • 79' Rober
3:3
(0:1)
Real
5' Bale  (Benzema) • 73' Vinícius Júnior  (Casemiro) • 85' Vinícius Júnior  (Benzema)
Levante
Aitor Fernández – Miramón, Rober, Vezo (89. Cárdenas), C. Clerc – Melero (66. Martínez), Radoja, Campaña (78. E. Bardhi) – De Frutos, Martí (66. Malsa), Morales (C) (78. Cantero).
Cuadra – De Francisco, López
Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
9838 diváků
Real
Courtois – L. Vázquez (65. Carvajal), Nacho Fernández, Militao, Alaba – Isco (59. Asensio), Casemiro, Valverde (82. Jović) – Bale (59. Rodrygo), Benzema (C), E. Hazard (59. Vinícius Júnior).

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 17:7.
Tohle byl, panečku, zápas! Hlavně druhý poločas... Ten první byl přitom relativně poklidný. Už v 5. minutě otevřel skóre Gareth Bale a až do přestávky se pak už nic podstatného nestalo. ´

Druhá půle však byla jiná káva. Domácí do ní vstoupili jako velká voda a už po 30 sekundách srovnal Roger Martí, který s trochou štěstí prostřelil brankáře Courtoise. V 57. minutě se navíc po De Furtosově centru trefil krásným volejem José Campaña a Levante rázem vedlo 2:1. V 73. minutě však do té doby fungující domácí obrana nechala utéci střídajícího Viníciuse Júniora, který vyrovnal, ovšem ani to nebylo zdaleka vše. Nejprve vrátil domácím náskok Rober, jenž využil špatného bránění soupeře při standardní situaci, v 85. minutě ale zaúřadoval opět Vinícius Júnior. Ten z ostrého úhlu poslal balón do sítě odrazem o vzdálenější tyč. O chvíli později navíc zahrál domácí gólman Aitor rukou daleko mimo svou šestnáctku, dostal červenou kartu a Levante muselo dohrávat o deseti. Bílý balet už však nedokázal vstřelit vítězný gól a utkání tak končí dělbou bodů za remízu 3:3.
90+7'
90+6'
Domácí se ubránili a Cantero se vzápětí nechal faulovat! Zdá se, že valencijský celek už remízu udrží!
90+5'
Střelu Marca Asensia srazil těsně vedle tyče bránící hráč! Roh pro Real...
90+4'
Karim Benzema byl přistižen v ofsajdu. Z tohoto útoku Realu tedy nic nebude.
90+2'
Hostující Rodrygo se marně dožadoval nařízení rohového kopu. Místo toho dostal žlutou kartu za nesportovní chování.
90+1'
Druhá půle bude nastavena ještě o šest minut!
89'
Utkání za Levante dochytá náhradní brankář Dani Cárdenas. Místo na hřišti mu přepustí Rúben Vezo.
87'
To je infarktový závěr! Vinícius Júnior si mohl jít pro hattrick, ovšem brankář Aitor Fernández proti němu vyběhl téměř až na polovinu hřiště a zahrál rukou! Za to samozřejmě musela přijít červená karta. Levante bude dohrávat o deseti a bez brankářské jedničky!
85'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Po rohu se míč dostlal mimo šestnáctku, ovšem Madristé zůstali v útoku. Karim Benzema pak v pokutovém území nahrál doleva VINÍCIUSOVI JÚNIOROVI, který z ostrého úhlu zakončil parádně! Technickým obstřelem, po němž se míč odrazil do sítě od zadní tyče – 3:3.
85'
Málem bylo srovnáno! Centr Rodryga z pravé strany si našel Jović, jehož hlavičku reflexivně vyrazil Aitor. Dorážku Carvajala pak srazil na roh obránce!
84'
To je panečku zápas! A není daleko k senzaci, kterou se bude snažit Real odvrátit.
82'
Mohlo být vymalováno! Přihrávku za obranu dostal střídající Álex Cantero. Ten obešel vybíhajícího brankáře Courtoise, ale nastřelil jen vzdálenější tyči již prázdné brány Realu. To byla obrovská možnost Levante na zvýšení náskoku!
82'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Luka Jović.
79'
Levante právě vstřelilo branku!
To je neuvěřitelné, domácí opět vedou! Hosté si nepohlídali standardní situaci soupeře. Po centru Bardhího měl míč na hlavě David Alaba, ovšem nepochopitelně ho odehrál přímo před bránu, kde se nacházel stoper Levante ROBER, který hrací předmět s díky uklidil za bezmocného Courtoise – 3:2.
78'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Álex Cantero.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Campaña, přichází Enis Bardhi.
76'
Nyní probíhá přestávka na občerstvení.
75'
Casemirovi byl odpískán nedovolený zákrok na Josého Luise Moralese. Hostující záložník reklamuje, že trefil míč, sudí je ale neoblomný.
73'
Domácí se nechali vylákat ze své obranné ulity a přichází trest! Casemiro našel nádherným pasem z vlastní poloviny rozběhnutého VINÍCIUSE JÚNIORA. Ten na levé straně utekl bránícímu Miramónovi a obstřelem kolem levé nohy na vzdálenější tyč překonal brankáře Aitora – 2:2.
73'
Po delší době si podrželi míč i domácí, kteří si tak mohou oddechnout a zklidnit hru.
72'
Hráči Realu soupeře přitlačili před jeho šestnáctku. Tam je ale prostor přehuštěn. Je těžké dostat míč do ohně.
70'
Tohle by mohl být recept. Rodrygo na pravé straně uvolnil Daniho Carvajala, který odcentroval a domácí mohou být rádi, že míč propadl pokutovým územím, aniž by ho zasáhli Benzema nebo Vinícius Júnior.
69'
Hosté se snaží vylákat soupeře z obranné ulity. Hráči Levante jsou zataženi v deseti u své šestnáctky.
68'
Hráči Realu drží míč na kopačkách. Zatím tomu ale schází nějaké zakončení.
66'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Pablo Martínez.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Mickaël Malsa.
65'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Dani Carvajal.
63'
Střely na bránu – 3:2
61'
Domácím se v úvodní čtvrthodině druhé půle podařil skvělý obrat. Real teď bude mít co dělat, aby se vrátil do utkání.
59'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Marco Asensio.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Vinícius Júnior.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Rodrygo.
58'
Žlutou kartu dostává José Campaña (Levante UD).
58'
Éder Militao obdržel žlutou kartu zřejmě za nesportovní chování.
57'
Pro Levante to je ještě veselejší! Krásný centr Jorgeho De Frutose z pravé strany našel JOSÉHO CAMPAÑU, na kterého zcela zapomněla defenziva Realu a domácí fotbalista míč z první napálil k bližší tyči z pohledu brankáře Courtoise – 2:1.
56'
Hráči Realu si zápas zkomplikovali a nyní budou muset tvrdě bojovat o tři body.
55'
Nyní to zkoušel ze střední vzdálenosti Casemiro. Míč, který proskákal vedle levé tyče, kontroloval Aitor.
53'
Konečně se osmělili po změně stran i hosté. Dalekonosná střela Edena Hazarda ale brankáře Aitora Fernándeze nepřekvapila.
52'
Rohový kop domácích. Campañův centr nebyl moc povedený, ale míč se k němu ještě vrátil. Balón se opět dostal do šestnáctky, kde si ho našel Roger Martí. Jeho slabý pokus však Thibaut Courtois hravě chytá.
50'
Clerc na levé straně posunul míč na Moralese, který svůj centr přetáhl. Merunu ale ještě doběhl De Frutos, jenž ji nabídl před šestnáctku Gonzalovi Melerovi a jeho ránu musela blokovat obrana Madridu.
49'
Real prospal začátek druhé půle. Na hráčích Levante je patrná herní euforie.
46'
Tak jsem to přivolal! Domácí srovnávají po 30 sekundách druhé půle! Gonzalo Melero prostrčil míč za obranu na ROGERA MARTÍHO. Jeho zakončení prošlo pod levou nohou vybíhajícího Courtoise, následně si belgický brankář ještě stačil sáhnout na balón rukou. Tím ho sice zpomalil, ale v cestě za brankovou čáru mu už nezabránil – 1:1.
46'
Druhý poločas rozehrálo domácí Levante, jehož hráči se jistě budou snažit něco udělat s výsledkem.
46'
První poločas je za námi. Levante nastoupilo do samotného úvodu aktivně, ale v 5. minutě utekl obraně domácích na levém křídle Benzema, který našel zpětnou přihrávkou Garetha Balea a ten přízemní střelou otevřel skóre. Real pak s přibývajícími minutami přebral kontrolu nad zápasem a především v závěru poločasu jeho tlak gradovat. Druhý gól se ale zatím Bílému baletu přidat nepodařilo.
45+3'
45+3'
Domácí se z tlaku na chvíli vymanili. Miramón dokonce centroval do šestnáctky. Našel ale hlavu Vázqueze, který míč bezpečně sklepl do náruče brankáře Courtoise.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Tohle je už hokejově vypadající zámek. Hosté dlouho obehrávali pokutové území soupeře. Až teď si může Levante oddechnout. Po centru Alaby se snažil zakončovat Benzema, ten byl ale v ofsajdu.
44'
Hosté by rádi ještě do přestávky navýšili. Rána Karima Benzemy z pokutového území byla zablokována.
44'
Real v závěru poločasu kontroluje hru. Má viditelnou územní převahu.
43'
Další faul na aktivního Isca, sudí ponechává Realu výhodu.
42'
Benzema byl v ofsajdu. Rozhodčí ho nechali akci dohrát a hra byla přerušena po nepřesné přihrávce francouzského útočníka.
41'
Gonzalo Melero zatáhl za záchrannou brzdu proti unikajícímu Iscovi. Tady už musela přijít žlutá karta.
40'
Tlak Realu sílí. Roh Isca přizvedl mimo dosah nabíhajících hráčů brankář Fernández. O chvíli později to zkoušel právě Isco technicky z hranice šestnáctky, míč zapadl za břevno.
39'
Hned dvakrát to teď zkoušel Federico Valverde. Po první zablokované ráně se k němu balón vrátil, druhou srazil na roh Radoja.
38'
Gareth Bale to zkusil přímo a vůbec ne zle! Balón prosvištěl možná půl metru vedle pravé tyče z pohledu brankáře Fernándeze.
37'
Isco si to namířil středem hřiště k šestnáctce a byl faulován Gonzalem Melerem. Přímý kop ze zajímavé pozice pro bílé.
36'
Roh Isca domácí odvrátili. O chvíli později centroval zleva Éder Militao. Balón ale trefil špatně a poslal ho za bránu.
36'
Po defenzivním odkopu Clerca budou hosté zahrávat rohový kop.
35'
Eden Hazard si troufl na kličku u vlastní šestnáctky, která mu vyšla. Real tak může pokračovat v postupu dopředu.
34'
Na levé straně se tlačil dopředu Carles Clerc. Jeho centr zablokoval Lucas Vázquez.
34'
Nadále se hraje v poklidném tempu. Real kontroluje těsný náskok.
33'
Po krátké přestávce se již opět hraje.
30'
Ze střední vzdálenosti to zkusil David Alaba, který minul levou tyč domácí svatyně. Sudí vzápětí nařídil pauzu na občerstvení.
30'
Domácí se ubránili, Madristé ale zůstávají v ofenzivě.
29'
Carlos Clerc fauloval Isca, za což vyfasoval žlutou kartu. Navíc standardní situace pro Real.
28'
Militao je zpět na trávníku v již čistém trikotu.
27'
Éder Militao zřejmě utrpěl nějaký drobný krvavý šrám. Sám je už asi v pořádku, ale na jeho dresu zůstaly stopy po krvi a s tím hrát nesmí. Už spěchá ke střídačce, kde bude muset vyměnit dres.
26'
Bale ve vzdušném souboji fauloval obránce. Rozehrávat bude Levante.
24'
Držení míče – 46 % : 54 %
22'
Federico Valverde poslal z pravé strany do pokutového území dobrý centr. Ten si našel Gareth Bale, ovšem těžkým kopem balón neusměrnil mezi tyče.
22'
Hosté nyní drží míč na svých kopačkách. Aktivita Levante z úvodu utkání opadla.
21'
Hra se uklidnila. Momentálně se na hřišti nic moc zajímavého neděje.
19'
Éder Militao vystihl přihrávku na Martího. Protihráče předskočil a vzápětí se nechal domácím hroťákem faulovat.
18'
Tentokrát se dostal Carlos Clerc k centru, který musel uklízet hlavou Nacho.
17'
Domácí si nyní v útoku nerozuměli. Morales se snažil vysunout Clerca, který se ale zrovna vracel z ofsajdu.
15'
Gareth Bale prostrčil míč na střed na Isca, který mohl zpoza šestnáctky už střílet. Místo toho ale poslal do pokutového území oblouček, po němž Alaba sklepával hlavou míč na Karima Benzemu. Toho defenziva Levante do zakončení nepustila.
14'
Hra se uklidnila, hosté kombinují na vlastní polovině hřiště.
11'
Hráči Levante pokračují v aktivitě. De Frutos centroval z pravé strany. Roger Martí míč trefoval hlavou v záklonu a neohrozil bránu Bílého baletu.
10'
Rozehrával ho Campaña, hosté se ale ubránili. Stejný hráč se pak dostal k ještě jednomu centru, ten však skončil v zámezí.
10'
Po zákroku Édera Militaa budou domácí zahrávat rohový kop.
9'
Pro domácí je inkasovaný gól studenou sprchou. Začali odvážně, ovšem Real je pak posadil na zem z první kloudné akce.
7'
Situaci ještě prověřoval VAR. Ve hře byl těsný ofsajd Benzemy, ovšem vedení Realu je nakonec potvrzeno.
5'
Do vedení jdou ale hosté, kteří proměňují svou první vážnější příležitost! Karim Benzema dostal přihrávku na levé křídlo, odkud balón dotáhl až do pokutového území. Mohl i sám pálit, místo toho však míč zasekl, předložil pod sebe GARETHOVI BALEOVI a ten střelou po zemi překonal brankáře Aitora Fernándeze.
4'
Domácí začínají odvážně. José Luis Morales si navedl míč na střelu zpoza šestnáctky. Ta mu ale nesedla a míč skončil vysoko nad bránou.
3'
José Campaña se snažil u levé postranní čáry posunout míč na rozběhnuté křídlo. Proti byl Lucas Vázquez, který míč odehrál do autu.
2'
Souboj o míč ve středu hřiště. Nakonec se ozvala píšťalka sudího, který viděl nedovolený zákrok Casemira.
1'
Poprvé se dotkl míče hostující brankář Courtois, který ho na hranici šestnáctky sebral do rukavic a rozehrál na své spoluhráče.
1'
Rozhodčí již přivádějí hráče obou týmů na hrací plochu. Utkání začne za malou chvíli.

Levante UD: Aitor Fernández – Miramón, Rober, Vezo, C. Clerc – Melero, Radoja, Campaña – De Frutos, Martí, Morales (C).
Náhradníci: Cárdenas – Coke, E. Bardhi, Franquesa, Ó. Duarte, Martínez, N. Vukčević, Malsa, Son, Cantero, Hernâni, José Manuel.

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Nacho Fernández, Militao, Alaba – Isco, Casemiro, Valverde – Bale, Benzema (C), E. Hazard.
Náhradníci: Lunin, Fuidias – Vinícius Júnior, J. Vallejo, Jović, Blanco, Asensio, Rodrygo, Gutiérrez, Carvajal, Odriozola Arzallus.

Rozhodčí: Cuadra – De Francisco, López.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně měly tyto dva kluby vyrovnanou bilanci, oba vyhráli na půdě soupeře. Nejprve vyhrál Real Madrid 2:0 a pak Levante 2:1. Levante to vůbec v posledních letech na Real docela umí, neprohrálo s ním pětkrát z posledních osmi vzájemných soubojů.
Real Madrid CF

Real Madrid je největším a nejslavnějším klubem ve Španělsku a jeho každoročním cílem je zisk ligového titulu a nejinak je tomu i letos. V minulé sezoně skončil Real druhý o pouhý bod za městským rivalem Atléticem. Real taktéž přes léto zatím moc neposiloval, jednoznačně tou největší posilou je příchod obránce Davida Alaby po skončení smlouvy v Bayernu Mnichov. Jinak se Real hráčů spíše zbavoval, odešel legendární stoper a kapitán Sergio Ramos, další stoper Raphael Varane a naposledy i mladý ofenzivní záložník Martin Odegaard. Před pár dny pak klub prodloužil o rok smlouvu se svým současným kapitánem Karimem Benzemou. Sezonu zahájil Real úspěšně, v prvním kole vyhrál na půdě Alavesu vysoko 4:1.
Levante UD

Levante je menším klubem z Valencie, jehož primárním cílem je záchrana v nejvyšší soutěži. V minulé sezoně Levante obsadilo čtrnáctou příčku s šestibodovým náskokem na sestup. Novou sezonu Levante zahájilo remízou 1:1 na hřišti Cádizu. Levante před sezonou příliš neposilovalo. Několik hráčů se vrátilo z hostování nebo přišli jako volní hráči, jediným opravdovým nákupem byl ten Enrica Franquesy z Villarrealu. Velká posila je i Roberto Soldado, který přišel zadarmo z Granady.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 2. kola La Ligy mezi týmy Levante UD a Real Madrid CF. Zápas se odehraje na Estadi Ciutat de València ve Valencii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.