La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : D. Alavés - 26. ledna 2024   21:00

0:3
(0:1)
D. Alavés
10' Omorodion  (Vicente) • 52' Rioja   • 88' Omorodion  (Benavídez)
Almeria
Maximiano – Pubill, Montes, Brandáriz, Akieme (56. Centelles) – González (56. Melero), Lopy – Arribas (79. Romero), Robertone /C/, Embarba (75. Lázaro) – Baptistão (56. Milovanović).
Martínez, Mariño – Fernandes, Pozo, Baba, Šviderský, Radovanović.
Ortiz – Garrido, Santiago
Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería)
13 817 diváků
D. Alavés
Sivera – Gorosabel (78. Tenaglia), Marín, Duarte /C/, López – Guevara, Blanco, Guridi (62. Benavídez) – Vicente (89. Parada), Omorodion (89. Simeone), Rioja (78. Sola).
Rodríguez – Maraš, Mendes, Hagi, Alkain, Rebbáš, K. García.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 10:4. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 17:12.
Poslední Almería utrpěla krutou a obrazu hry naprosto nevypovídající porážku 0:3 a na vítězství čeká marně již 25 ligových kol. Dnes měla proti nováčkovi z města Vitoria-Gasteiz hlavně ve druhém poločase drtivou převahu, jenže všechny její šance skončily buď mimo, nebo je pochytal vynikající Sivera. Z brejku přes celé hřiště otevřel skóre Omorodion, který ho pak i v závěru zpečetil, mezitím proměnil penaltu po faulu právě na tohoto mladého útočníka nigerijského původu Rioja.
Alavés získal ve čtyřech lednových zápasech 10 bodů a může dnes slavit díky lepší produktivitě.
90+6'
90+6'
López hrábl do zátylku skorojmenovci Lopymu, ke kterému směřuje na hřiště masér.
90+3'
Ve skrumáži při rohu schytal ránu do zátylku Marín a útočný faul je pískán domácímu Montesovi.
90+3'
Ze shluku hráčů se centrovaný míč odráží na bránu Alavésu od Tenagliovy hlavy a Sivera musel pohotově vyrážet na další roh.
90+2'
López si narazil míč s Guevarou a z ojedinělého brejku hostů vystřelil vedle.
89'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Samu Omorodion, přichází Giuliano Simeone,
ze hřiště odchází Carlos Vicente, přichází Víctor Parada.
88'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Domácí neúnavně útočí, hraje se na jednu bránu, a gól zase padl do té jejich, když odkopli míč ze šestnáctky jen před Carlose Benavídeze. Od něj dostal přihrávku SAMU OMORODION a z těžkého úhlu zavěsil pod břevno.
86'
Lázaro Marques přímo z rohového kopu posadil míč do břevna, brankář Sivera se zamotal při skoku za míčem do své sítě a mohl si oddechnout, že jeho zásah nebyl potřeba.
85'
Nahuel Tenaglia odkopl míč na další roh pro fotbalisty Almeríe, kteří neúnavně útočí a porážka by pro ně dnes byla zase krutá.
84'
Dnešní utkání sleduje 13 817 diváků.
82'
Za pískotu hlediště se nechal krátce ošetřit hostující brankář Sivera.
81'
Antonio Sivera byl opět dobře postavený a odrazil ránu, kterou po skákavém nákopu přes obránce vyslal Milovanović.
80'
Centelles z přímého kopu odcentroval míč Milovanovićovi, urostlý srbský útočník však hlavičkou netrefil zařízení.
79'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Sergio Arribas, debut v La Lize si odbyde devatenáctiletý Luka Romero.
79'
Ander Guevara (Alavés) dostává žlutou kartu za faul na Lopyho.
78'
ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Nahuel Tenaglia,
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Álex Sola.
78'
Zato hned po rozehrávce nakrátko od brány přišla další obrovská šance Almeríe. Marín se nechal obrat o míč Lázarem Marquesem, jehož střelu vyrazil zblízka famózní Sivera a úplně volný Melero zblízka zakroutil míč z dorážky těsně nad břevno.
77'
Roh byl opět jen čárkou do statistik.
76'
Do palebné pozice se proháčkoval všudypřítomný Robertone a jeho točenou skákavou střelu na zadní tyč s námahou vyškrabuje na další roh Sivera.
75'
Rafa Marín odvrací Pubillův centr na roh, z nějž se Almería neprosadila. Z druhé vlny rozběhl další útok Centelles a sraženým centrem získal alespoň vhazování.
75'
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Lázaro Marques.
74'
Milovanović na pravém křídle marně hledal prostor k centru, proto přistrčil míč pod sebe Robertonemu, který hledal přetaženým centrem Lopyho. Hosté však přerušili akci odkopem za půlící čáru.
71'
Před Omorodionem odehrál ve středovém kruhu míč Robertone loktem.
69'
Centrovaný míč odhlavičkoval hostující hráč do zad rozhodčího, který tak obligátně přerušuje hru.
67'
Na rohový kop vyskočil nejvýše Gonzalo Melero a prudkou hlavičkou z malého vápna těsně přestřelil.
66'
Z pokračujícího tlaku získává Almería alespoň roh.
65'
V obraně mužstva z Vitorie-Gasteizu se otevírají nečekaně často okénka až okna od lodžie, nicméně domácí toho teď vinou nepřesných centrů nedokázali dvakrát využít.
62'
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Carlos Benavídez.
62'
Po rohu je pískán útočný faul zřejmě Robertonemu.
61'
Robertoneho lehce tečovaná střela zpoza pokutového oblouku změnila směr a Sivera musel vytáhnout jednou rukou pohotový zákrok, aby ji vyškrábl zpod břevna na roh.
60'
Sergio Arribas utekl obraně zelenobílých, dostal se až před Siveru, jenže ve vyložené šanci ho pouze nastřelil zblízka.
58'
Milovanović poslal příliš nízký centr do vápna, odkopává ho hostující Vicente.
57'
Montés přerušil akci hostů odkopem na rohový kop, který si stahuje ze vzduchu do rukavic Luís Maximiano.
56'
ze hřiště odchází Sergio Akieme, přichází Álex Centelles,
ze hřiště odchází Edgar González, přichází Gonzalo Melero,
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Marko Milovanović.
55'
Pro červenobílé je to tvrdý direkt, zase inkasovali hned v úvodu poločasu po vlastním aktivním nástupu. Trenér Gaizka Garitano už na lavičce chystá okysličení sestavy.
52'
Z pokutového kopu zvyšuje do protipohybu brankáře zkušeně LUIS RIOJA.
51'
Rozhodčí Ortiz nařizuje penaltu pro hosty. Omorodion dostal dlouhý míč od brankáře Sivery, zbavil se Brandárize a udělal kličku jeho protějšku Maximianovi a ten mu podrazil nohy.
50'
Po rohu Almeríe posílal ostrý centr před bránu Embarba, brankář Alavésu míč opět vyboxoval.
48'
Poslední mančaft ligy byl blízko k vyrovnání, když Pubill předběhl Lópeze a postupoval sám na brankáře. Křížnou ránu zpoza rohu malého vápna však Sivera vyrážel na čáře do výšky a míč pak ne zrovna stylově, ale účinně vyplácl napodruhé do bezpečí.
47'
Ošetřený hráč se staví na nohy, hosté vhazují a do vápna směřuje několik nakopávaných míčů i centrů, Almería se však nakonec ubránila.
46'
A začal nepříjemností pro domácího Akiemeho, kterého sestřelil míčem do obličeje Gorosabel.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 65% – 35%, střely na bránu 2:1, střely mimo 4:2, rohy 4:2, ofsajdy 0:2, fauly 9:7.
Jediný gól poločasu padl do sítě poslední Almeríe, paradoxně po protiútoku přes celé hřiště po sérii tří domácích rohů. Domácí se snaží o aktivní hru, jenže kvalitu v koncovce postrádají a žádné další vyložené šance k vidění nebyly, pouze na každé straně po jednom náznaku.
45+5'
45+3'
Gorosabelovu průnikovou přihrávku snadno sbírá ze země brankář Maximiano.
45+2'
Edgar González (Almería) dostává žlutou kartu za faul loktem na Guevaru uprostřed hřiště.
45+1'
Z rohového kopu hosté nezahrozili.
45'
Alavés se revanšuje po Guridiho kolmici tvrdou střelou Andera Guevary ze střední vzdálenosti, kterou domácí Edgar González obětavou hlavičkou přesměroval na roh.
44'
Sivera skočil po levici a vyráží nebezpečně se stáčející přímý kop Adriána Embarby.
43'
Po faulu na Arribase získali Andalusané trestný kop z 25 metrů.
41'
Hra po několikátém ošetření pokračuje, stále není nutné střídat. Oba celky si vyměnily nepřesné nákopy, míč mají domácí.
39'
Guridi stále leží na zemi po tvrdém čelním střetu s Lopym, když oba sledovali míč a nevšimli si jeden druhého.
38'
Lopyho průnik zastavovali hosté trochu nešikovně, když jeden obránce nakopl míčem druhého, ale nakonec přece jen senegalského záložníka nepustili ke střele.
34'
Embarba se prokličkoval osou hřiště a připravil palebnou pozici Arribasovi, jenž zpoza velkého vápna vysoko přestřelil.
33'
Guridi se dobře zorientoval v domácí šestnáctce a přihrávkou pod sebe našel Omorodiona, jenž tentokrát střelou zpoza stojné nohy těsně minul šibenici.
32'
Trestný kop ze střední vzdálenosti poslal před bránu domácí César Montes, jenže míč přes hlavy všech spoluhráčů doletěl do nastavené náruče Antonia Sivery.
30'
V ofsajdu byl přistižen hostující Rioja.
28'
Ve vzduchu se projel na bicyklu Dion Lopy, krkolomným způsobem však nakopl odražený míč z docela výhodného místa daleko vedle.
27'
Na zemi sedí faulovaný Léo Baptistão, kterého k zemi poslal podražením Vicente.
26'
Duarte nachází průnikovou přihrávkou zatím jediného úspěšného střelce Omorodiona v ofsajdu.
23'
Po rohu nakrátko skočil Embarbův kroucený centr nepříjemně o trávník před Siveru, který po něm musel skočit a vyrážet po své levé ruce. Tam hosty vysvobodil Gonzálezův útočný faul na Omorodiona.
22'
Poslední celek La Ligy dál neúnavně útočí, ale zatím tomu vždy chybí finální přihrávka. Hosté se brání odkopem na další roh.
20'
Dva hráči Almeríe marně naskakovali na nadýchaný Embarbův centr zleva.
19'
Guridi dlouho míč nepodržel, vypíchl mu ho González a přistrčil Arribasovi, jenže ten následnou střelu posílá vysoko nad břevno Deportiva Alavés.
18'
Protiútok červenobílých zakončil Lopy střelou z 20 metrů jen do nejbližšího obránce.
16'
Ani průnikovku do běhu na Guridiho nedal hostující Rioja přesně, míč patří domácím.
14'
Riojův nízko kopnutý roh neprošel před bránu Almeríe. Domácí zatím hrají o deseti.
12'
Domácí Robertone se svíjel po střetu s Lópezem na zemi, hosté pokračovali za pískotu diváků ve hře a Lópezův centr musel srazit na roh Edgar González.
10'
Pravidlo tři rohy = gól sice potvrdilo platnost, jenže jinak, než si domácí představovali. Do brejku přes celé hřiště se vydal po ubráněné sérii standardek SAMU OMORODION, dostal míč pěkně do běhu od Carlose Vicenteho a v zakončení široko daleko sám zachoval chladnou hlavu.
10'
Pro centrovaný míč si došel brankář Sivera a jednou rukou ho vytahuje mimo pokutové území.
9'
Z malého vápna odhlavičkoval míč rázně do bezpečí Jon Guridi, následovala ale další domácí útočná vlna a Embarbův centr srazil na třetí roh v rychlém sledu opět RAfa Marín.
9'
Po obranné hlavičce hostů si Almería roh zopakuje z pravého křídla.
8'
Robertone si zpracovával dlouhý míč, který před ním odkopl na roh Marín a u rozhodčího neuspěl s poukazem na zpracování útočícího hráče rukou.
5'
Rozhodčí nejsou u příznivců Almeríe nemají po minulém skandálu v Madridu zrovna v oblibě a teď si to sudí Ortiz za kolegy nevyžehlil, když píská útočný faul Baptistãovi. Na zemi se svíjí faulovaný Guridi.
3'
Andoni Gorosabel (Alavés) dostává za úmyslnou ruku poměrně přísnou žlutou kartu.
3'
Trestný kop zatím o něco aktivnějších hostů posouval hlavou do vápna Guevara, domácí však míč odkopli a navíc na Gorosabelovu ruku.
2'
Na čtvrtině hřiště fauloval Rioju domácí Lopy a hra se stěhuje před území Almeríe.
1'
Domácí fotbalisté hrají v červenobíle pruhovaných sadách, Alavés nastoupil v zelených dresech a bílých trenýrkách. Ve Španělsku panuje v lednu už jarní počasí, večer ukazuje teploměr příjemných 19 stupňů.
1'
Na sestavě Alavésu je v dnešním fotbale pozoruhodné, že v ní nefiguruje žádný cizinec, celá je výhradně španělská, i když Omorodion je naturalizovaný Nigerijec.
Na domácí lavičce jsou dvě nové posily. Mladý argentinský záložník Luka Romero přichází na hostování z AC Milán, kde jen paběrkoval. Srbský obránce Aleksandar Radovanović posílil Almeríi z belgického Kortrijku.

UD Almería: Maximiano – Pubill, Montes, Brandáriz, Akieme – González, Lopy – Arribas, Robertone (C), Embarba – Baptistão.
Náhradníci: Martínez, Mariño – Fernandes, Pozo, Centelles, Baba, Melero, Šviderský, Marques, Milovanović, Romero, Radovanović.
Trenér: Garitano

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Marín, Duarte (C), López – Guevara, Blanco, Guridi – Vicente, Omorodion, Rioja.
Náhradníci: Rodríguez – Parada, Tenaglia, Maraš, Sola, Mendes, Hagi, Alkain, Rebbáš, Benavídez, K. García, Simeone.
Trenér: L. García

Rozhodčí: Ortiz – Garrido, Santiago.
Ani jeden z klubů nepatří k tradičním účastníkům španělské nejvyšší soutěže, v níž se letos potkávají úplně poprvé. Poslední výjezd Alavésu na hřiště tehdy ještě druholigové Almeríe k pohárovému klání skončil před třemi lety debaklem 0:5.
Na podzim zvítězil Alavés doma 1:0 gólem srbského obránce Sedlara, který si krátce nato přetrhl zkřížené vazy a sezona pro něj předčasně skončila.
Deportivo Alavés
Nováček z baskického města Vitoria-Gasteiz má po Novém roce formu a ze tří zápasů si remízou v San Sebastianu a vítězstvími v Seville a nad Cádizem 1:0 gólem Rioji z pokutového kopu v 51. minutě vybudoval v klidném středu tabulky osmibodový polštář na sestupové příčky.
Pouhé čtyři góly stačí na post nejlepšího klubového střelce, kterým je devatenáctiletý nigerijský host z Atlética Madrid Samu Omorodion.
Alavésu chybí dlouhodobě zraněný obránce Sedlar, na mistrovství Afriky reprezentují náhradní brankář Owono Rovníkovou Guineu a další stoper Abqar Maroko.
UD Almería
Dva roky starý neslavný rekord Levante, které nevyhrálo 27 zápasů v řadě, se pomalu otřásá. Beznadějně poslední Almería letos nasbírala jen šest bodů za remízy a v součtu se závěrem loňského jara čeká na výhru 24 kol.
Přitom minulý týden byla blízko senzačního ukončení série na hřišti Realu Madrid, kdyby do zápasu pro mnohé pozorovatele skandálně nezasahoval VAR, který posoudil tři sporné situace vždy ve prospěch favorita a z výsledku 1:3 tak byla jeho vydřená výhra 3:2. Ve vyhroceném závěru byl vykázán na tribunu hostující trenér Gaizka Garitano.
Nejlepším střelcem Almeríe je s pěti góly Sergio Arribas. V trestu za žluté karty je po madridské divočině Largie Ramazani.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.