La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Cádiz - 19. ledna 2024   21:00

D. Alavés
51' Rioja
1:0
(0:0)
D. Alavés
Sivera – Gorosabel, R. Marín, R. Duarte (C), J. López – Guevara, Blanco (90+2. Tenaglia), Guridi (84. Benavídez) – Vicente (76. Sola), K. García (75. Omorodion), Rioja (90+2. Simeone).
Rodriguez – Diallo Selu, Maraš, Alkain, Parada, Hagi, Rebbáš.
Muñiz – Fernándezová, Blanco
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
Cádiz
Ledesma (C) – Zaldúa (88. Negredo), Fali, Chust, Pires (88. Carcelén) – Alejo (70. Etta Eyong), Alcaraz, Escalante (76. Á. Fernández), Navarro – C. Ramos, Guardiola (70. Ocampo).
Gil – Mbaye, Mari, Ma. Gómez, Kouamé, Meré.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 6:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:18.
Fotbalisté Alavésu vítězí nad Cádizem 1:0 a posouvají se do relativně klidného středu tabulky! To Cádiz pokračuje ve svém trápení, kdy od září nevyhrál a také po tomto kole bude figurovat v pásmu sestupu.

Domácí vstoupili do utkání náporem a hned v úvodu nastřelil břevno Guridi. Cádiz pak obraz hry vcelku srovnal a na konci úvodní čtvrthodiny také zahrozil. Poté se už v první půli nic moc zajímavého nedělo. Rozhodující moment zápasu přišel krátce po změně stran. Alejo šlápl v pokutovém území na nohu Kikeho Garcíi a nařízena byla penalta, kterou proměnil Luis Rioja. Poté se už v plné nahotě ukázalo, že největší slabina hostí se skrývá v ofenzivě. Cádiz si totiž do konce zápasu nedokázal vytvořit žádný výraznější nápor. V nastavení naopak nedokázali potvrdit výhru Deportiva ve svých šancích Benavídez s Omorodionem.
90+8'
90+7'
Giuliano Simeone táhl protiútok Deportiva na levé straně. Nakonec hru zbrzdil a počkal si na Javiho Lópeze. Ten se protáhl dopředu a poslal do šestnáctky přízemní centr, po němž minul v gólové šanci bránu Samu Omorodion!
90+6'
Samu Omorodion prošel do pokutového území Cádizu. Nakonec se ale ukličkoval a spoluhráči na obou křídlech gestikulují, že měl využít některého z nich.
90+5'
Domácí to hrají takticky velmi dobře a drží hru na své útočné polovině.
90+4'
Rozhodnout mohl Carlos Benavídez! Ten si našel na hranici šestnáctky odražený míč a hosté měli štěstí, že pálil do prostoru blízko středu brány. Ledesma tak dokázal tvrdou střelu vyrazit.
90+2'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Giuliano Simeone,
ze hřiště odchází Antonio Blanco, přichází Nahuel Tenaglia.
90'
Etta Eyong šel do souboje s obráncem až příliš důrazně a tak fauloval.
90'
Začíná poslední minuta řádné hrací doby. Hosté u míče, ale dále od pokutového území, než by chtěli.
88'
Hosté teď už asi budou chtít vše sypat ze stran do šestnáctky. Tam se budou mít za úkol prosadit Ramos nebo velezkušený Negredo.
88'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Joseba Zaldúa, přichází Álvaro Negredo,
ze hřiště odchází Lucas Pires, přichází Isaac Carcelén.
87'
Po něm se míč odrazil k Andonimu Gorosabelovi, jenž trefil protihráče.
86'
Álex Sola to zkusil poměrně nečekaně přímo. Byla tam teč, takže ještě roh pro Deportivo.
85'
Joseba Zaldúa poslal k zemi Guevaru, který před tím nasadil protihráči jesličky a domácí mají k dispozici standardku z levé strany.
84'
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Carlos Benavídez.
82'
Chris Ramos posouval hlavou míč za obranu na Karla Ettu Eyonga. Ten byl v ofsajdu.
80'
Rioja byl volný na levém křídle. Také se ale nacházel v ofsajdu.
79'
Luis Rioja táhl akci domácích na levém křídle. Ve snaze přihrát pak ale trefil jen obránce Faliho.
77'
Samu Omorodion se hned dostal do zajímavé pozice. Z hranice šestnáctky netrefil domácí útočník bránu.
76'
ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází Álex Fernández.
76'
ze hřiště odchází Carlos Vicente, přichází Álex Sola.
75'
Domácí veterán Kike García se opět ocitl na zemi a tentokrát už gestikuloval k lavičce, že to dál nepůjde. Do hry zasáhne Samu Omorodion.
73'
Domácí důrazně napadali rozehrávku soupeře. Javi López ale nakonec fauloval Rubéna Alcaraze.
72'
Drobné zdravotní problémy hlásí Kike García, kvůli kterému se chvíli nehrálo. Zdá se ale, že lékařský tým nebude muset do akce.
70'
ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Brian Ocampo,
ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Karl Etta Eyong.
69'
Gólman Cádizu Ledesma měl už poněkolikáté problém s centrovaným míčem, který mu vypadl z rukavic. Pomohli mu spoluhráči. Ledesma dnes není příliš jistý.
69'
Fali fauloval Kikeho Garcíu a dostal žlutou kartu. Domácí budou zahrávat standardní situaci. Vypadá to, že hostující trenér zase počká se střídáním.
68'
Po Navarrově nahrávce se málem dostal do šance Christopher Ramos! Ten se už řítil proti brankáři Siverovi, ale v poslední chvíli jeho zakončení zablokoval protihráč, který stihl útočníka andaluského celku zakřižovat!
67'
Střídání ale přijde až po rohovém kopu Deportiva. Ten obrana Cádizu přestála.
66'
A jako by Sergio má slova slyšel a chystá hned dvojitou změnu.
64'
Uvidíme, kdy hostující trenér Sergio sáhne do sestavy. Nějaké oživení ofenzivy se nabízí. Takový Sergi Guardiola dnes není moc výrazný. To Christopher Ramos alespoň hrozí ze vzduchu.
62'
Sergi Guardiola ztratil na útočné polovině míč. Rychle ho dostoupil a odzbrojil Guevara.
60'
Domácí rychle přešli k pokutovému území soupeře. Carlos Vicente nahrál do středu Antoniovi Blancovi, který chtěl najít někoho ze spoluhráčů v pokutovém území. Kop se mu však úplně nepovedl a míč skončil v rukavicích brankáře Ledesmy.
58'
Domácí zahrávali rohový kop. Ten nepřinesl nic významného.
56'
Nyní se chvíli nehrálo. Krátké ošetření musel podstoupit Rubén Duarte. Domácí stoper se už ale vrací zpátky na trávník.
55'
Hosté se snaží! Centr Lucase Pirese zleva opět našel Christophera Ramose, který ale ani teď nehlavičkoval mezi tyče.
54'
Hosté zahrozili z rohového kopu. Na centr Aleja si naběhl na přední tyč Christopher Ramos. Ten hlavičkoval nad.
53'
Pokud by Cádiz tento zápas prohrál, už by se asi hodně kývala židle pod trenérem Sergiem Gonzálezem. Fanoušci si žádali jeho hlavu už po poslední domácí porážce 1:4 s Valencií.
51'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Pokutový kop proměňuje LUIS RIOJA! Ten svou přízemní střelu poslal relativně blízko středu brány, ale také do protipohybu brankáře Ledesmy. Deportivo se tak ujímá k radosti fanoušků na tribunách vedení.
51'
Tu schytal za nesportovní chování také Lucas Pires.
50'
Iván Alejo dostal žlutou kartu.
50'
Iván Alejo v pokutovém území šlápl na nohu Kikeho Garcíí! Domácí budou kopat penaltu!
49'
Centr po standardní situaci vracel hlavou před bránu Christopher Ramos. Míč skončil v rukavicích Sivery.
48'
Rozhodčí viděl ruku Carlose Vicenteho při snaze zpracovat míč. Rozehrávat tak budou hosté.
46'
Ani jeden z trenérů nesáhl o přestávce k možnosti střídat.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 47 % : 53 %
Střely na bránu – 1:1
Střely mimo – 3:4
Rohové kopy – 1:3
Po prvním poločase hrají Alavés s Cádizem bez gólů. Domácí začali aktivněji a v rámci jejich úvodního náporu nastřelil Guridi dokonce břevno. Hosté postupně srovnali hru a z jejich produkce stojí za zmínku hlavička Ramose, kterou přizvedl nad břevno brankář Sivera, a o chvíli později pak střela Guardioly, která skončila metr vedle tyče. Tím se uzavřela úvodní čtvrthodina a pak se už hrálo bez dalších příležitostí.
45+1'
45+1'
Rohový kop Luise Rioji ale skončil na obraně. První poločas už nic dalšího nenabídne.
45'
Alejo ho zahrál na bližší tyč. Domácí tam byli připraveni.
44'
Joseba Zaldúa poslal z levé strany do domácí šestnáctky kvalitní centr. Ten odvrátil na roh Rafa Marín.
43'
Standardní situaci z pravačky Carlose Vicenteho odvrátil hlavou Rubén Alcaraz.
42'
Iván Alejo podkopl pronikajícího Antonia Blanca. Rozhodčí si vystačils napomenutím.
41'
Střely celkem – 5:5
40'
Atmosféra na Mendizorroze je velmi dobrá. Fanoušci Deportiva svůj tým ženou dopředu.
39'
Luisovi Riojovi se nepovedl centr z levé strany. Balón skončil za hostující bránou.
37'
Hra se hodně uklidnila. Ani jednomu z týmů se nedaří dostat do nebezpečné vzdálenosti od brány soupeře.
36'
Kike García zasáhl v hlavičkovém souboji loktem do tváře Faliho. Obešlo se to bez žluté karty pro útočníka Alavésu.
33'
Domácí se po aktivním začátku už nedostávají do dalších příležitostí. Obrana Cádizu si od nějaké 15. minuty počíná bezchybně.
32'
Pomezní rozhodčí Eliana Fernándezová zastavila akci hostí odmávaným ofsajdem.
30'
Domácí fanoušky a lavičku trochu vystrašil brankář Antonio Sivera. Ten při odkopu trefil napadajícího Ivána Aleja a měl štěstí, že se balón odrazil mimo bránu.
29'
Kike García doběhl na pravém křídle nákop spoluhráče, nasadil jesličky Chustovi a pokusil se najít Vicenteho. K míči měl ale blíže brankář hostí Ledesma.
28'
Po útočném faulu Guevary na Escalanteho budou rozehrávat hosté.
26'
Právě Vicente rozehrával přímý kop centrem na vzdálenější tyč. Tam nabíhal Duarte, který však hlavou nedosáhl na míč.
25'
Carlos Vicente si nabíhal do prostoru, zatímco míč vedl jeho spoluhráč Kike García. Alcaraz ho takticky fauloval a domácí budou zahrávat standardní situaci.
24'
Hosté zahrávali standardní situaci. Centr Ivána Aleja prodloužil do zámezí Rubén Alcaraz.
22'
Sergi Guardiola psychicky neustál atak od domácího obránce Rubéna Duarteho a oplácel tím, že se po kapitánovi Deportiva ohnal rukama. Dostal za to žlutou kartu.
21'
Centr od praporku nebyl dostatečně kvalitní a baskický celek se tak ubránil.
20'
Střelu Escalanteho z dálky tečoval bránící hráč. Hosté tak budou zahrávat rohový kop.
20'
Hosté zřejmě přestáli úvodní nápor Alavésu. Momentálně se hraje většinou dál od jejich brány.
19'
O míč se bojovalo u postranní čáry. Iván Alejo ho odkopával už v těsném autu a vhazovat tak bude domácí celek.
17'
V půlícím kruhu byl faulován domácí útočník Kike García. Deportivo tak zůstane u míče.
15'
Hosté po sém rohu zůstali u míče. Ke střele z hranice pokutového území se nakonec dostal Sergi Guardiola, který minul pravou tyč tak o metr!
14'
Christopher Ramos hlavičkoval zády k bráně a z poměrně velké vzdálenosti. Balón se ale nepříjemně snášel pod břevno a domácí brankář Antonio Sivera ho tak musel přizvedávat nad!
12'
Z levé strany odcentroval Luis Rioja. Našel Kikeho Garcíu, jehož hlavička nebyla dostatečně umístěná či prudká na to, aby překonala Jeremíase Ledesmu.
10'
Ve žlutém hrající hosté se nyní snaží trochu zklidnit hru a podržet míč na svých kopačkách.
9'
Hezká kombinace domácích na levé straně. Po narážečce se spoluhráčem poslal přízemní centr na zadní tyč Luis Rioja. Našel Carlose Vicenteho, který zamířil vedle brány!
8'
Hosté se zatím nedostávají s míčem na útočnou polovinu. Tempo hry diktuje Deportivo.
7'
Standardní situaci z pravé strany rozehrával Vicente. Našel hlavu obránce Faliho.
5'
Ledesma není v úvodu vůbec jistý! Centr Jona Guridiho mu nejprve vypadl. Pak se snaží míč před Vicentem chytit na druhý pokus, v čemž mu ale zabránil vlastní obránce, na kterého si buď nekřikl a nebo brankáře neslyšel. Hrací předmět se naštěstí pro Cádiz odrazil do míst, kde se nikdo v modrobílém nenacházel.
3'
Domácí začali aktivně. Střílený centr Kikeho Garcíi neudržel brankář Ledesma v rukavicích. K balónu se tak dostal Jon Guridi, který napálil břevno!
1'

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, R. Marín, R. Duarte (C), J. López – Guevara, Blanco, Guridi – Vicente, K. García, Rioja.
Náhradníci: Rodriguez – Diallo Selu, Maraš, Tenaglia, Simeone, Sola, Alkain, Parada, Hagi, Benavídez, Omorodion, Rebbáš.
Trenér: Luis García

Cádiz CF: Ledesma (C) – Zaldúa, Fali, Chust, Pires – Alejo, Alcaraz, Escalante, Navarro – C. Ramos, Guardiola.
Náhradníci: Gil – Mbaye, Ocampo, Mari, Á. Fernández, Negredo, Carcelén, Ma. Gómez, Kouamé, Meré, Etta Eyong.
Trenér: Sergio

Rozhodčí: Muñiz – Fernándezová, Blanco.
Deportivo Alavés (13. místo, 5 – 5 – 10, skóre 18:27, 20 bodů)
Alavés je na tom o pět bodů lépe než Cádiz. Oba celky ale mají společný problém s nízkou produktivitou. Deportivo skórovalo osmnáctkrát a v tomto ohledu je s dalšími dvěma týmy druhým nejhorším v La Lize. V poslední době se Alavésu dařilo v zápasech s andaluskými soupeři. Po pohárové domácí výhře 1:0 nad Betisem přišlo ligové vítězství 3:2 na půdě Sevilly. Naposledy však fotbalisté tohoto celku nezvládli baskické derby v Bilbau, kde prohráli 0:2. nejlepším střelcem mužstva je se čtyřmi góly Samu Omorodion.

Posledních 5 zápasů Alavésu:
Alavés – Real Madrid 0:1
R. Sociedad – Alavés 1:1
Alavés – Betis 1:0 (Copa del Rey)
Sevilla – Alavés 2:3
Bilbao – Alavés 2:0
Cádiz CF (18. místo, 2 – 9 – 9, skóre 15:30, 15 bodů)
Fotbalisté Cádizu se nacházejí na osmnácté příčce, která by již byla sestupová. Na sedmnáctou Sevillu ztrácejí bod. Celek z Andalusie naposledy zvítězil na začátku září, od té doby už sbírá body jen za remízy. V posledních dvou utkáních v Granadě a doma s Valencií navíc vyšel zcela bodově naprázdno. Tým sráží také nejhorší ofenziva v soutěži. Ve 20 utkáních totiž fotbalisté tohoto celku skórovali jen patnáctkrát. Z toho pět jich nastřílel Christopher Ramos.

Posledních 5 zápasů Cádizu:
Cádiz – Osasuna 1:1
Las Palmas – Cádiz 1:1
Cádiz – R. Sociedad 0:0
Granada – Cádiz 2:0
Cádiz – Valencia 1:4
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V páteční předehrávce 21. kola La Ligy se utkají Alavés a Cádiz, tedy dva celky, které bojují hlavně o záchranu. Domácí Deportivo je na tom lépe, když mu patří v tabulce třinácté místo. Cádiz se nachází na třinácté pozici. Tedy první sestupové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.