La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : D. Alavés - 2. ledna 2024   19:15

Real Sociedad
90+6' Zubimendi (Merino)
1:1
(0:0)
D. Alavés
76' Rioja
Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, Tierney (90+3. A. Muñoz) – Kubo (90+3. Zacharjan), Zubimendi, Merino, B. Méndez (86. Sadiq) – A. Silva (39. Marrero), Oyarzabal (C) (86. Barrenetxea).
Olasagasti, C. Fernández, Cho, Turrientes, Pacheco, U. González, Odriozola.
García – Villaseñor, Álvarez
Reale Arena, Donostia-San Sebastián
34 051 diváků
D. Alavés
Sivera – Gorosabel, Tenaglia, R. Marín, J. López – Guevara, Blanco (57. Vicente), Guridi (70. Benavídez) – Rebbáš (57. K. García), Omorodion (70. Simeone), Rioja (C) (90+6. Alkain).
Owono, Rodriguez – Parada, Maraš, Sola, Hagi, T. Mendes.

Utkání je u konce a my vítěze nepoznali. Hosté se dlouho trápili a nemohli využít svou přesilovku pro nějaký tlak a významné šance. Vysvobození pro ně přišlo až v 76. minutě, kdy se k penaltě za zákrok na Guevaru postavil Luis Rioja a míč uklidil přesně za tyč. San Sebastian se ale nevzdal, bojoval až do úplného závěru a dočkal se srovnání. Kubo nejprve trefil břevno, ale v šesté nastavené minutě se po odrazu dostal ke střele Martín Zubimendi a zamířil mimo Siverův dosah. Duel tak skončil remízou 1:1 a po tomto výsledku patří San Sebastianu šesté místo s 32 body, zatím co Alavés je na 15. místě a má 17 bodů.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 34 051 diváků.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:17.
90+11'
90+11'
Nervózní závěr graduje, následuje další žlutá pro domácí tým, nyní pro Umara Sadiqa.
90+10'
Míč je na půlce domácího celku, už se ale čeká na závěrečný zbizd.
90+9'
Sadiq se u brankové čáry zbavil obránce, odcentroval, našel Merina, jenže ten hlavičkoval kousek nnad břevno Siverovy branky.
90+9'
López při zpracování zahrál rukou, dopředu jde ještě San Sebastian.
90+8'
Alavés ještě útočí a má rohový kop.
90+8'
Žlutá karta pro San Sebastian, potrestán byl Mikel Oyarzabal, který už sedí na lavičce.
90+6'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Tlak domácích přináší své ovoce a ti se dočkali vyrovnání na poslední chvíli. Další útok u vápna přinesl několik odrazů, míč se dostal na nohu MARTÍNA ZUBIMENDIHO, ten zachoval chladnou hlavu a zamířil k tyči mimo Siverův dosah – 1:1.
90+6'
Sadiq byl na hranici vápna zablokován, ke střele se nedostal.
90+6'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Xeber Alkain.
90+4'
Po rohovém kopu hlavičkoval zcela nepokrytý Sadiq, jenže přesně do míst, kde stál připravený Sivera.
90+3'
Ještě jedna žlutá pro hosty, sudí ji ukázal Kikemu Garcíovi.
90+3'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Arsen Zacharjan.
90+3'
ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Aihen Muñoz.
90+2'
Kousek za hranicí vápna střílel Kubo, dělovkou ale trefil jen břevno!
90+1'
Ještě přijdou další dvě změny na domácí straně, trenér Alguacil už nemá na co čekat.
90'
Tu si ale prohlédl hostující gólman Antonio Sivera, zřejmě za nějaké řeči.
89'
Video rozhodlo o tom, že Marín zahrál nejprve míč a teprve poté atakoval soupeře. Penalta se tak odvolala a s ní i červená karta.
88'
Vše se ale bude ještě kontrolovat na videu.
Penalta pro San Sebastian! Rafa Marín ve vápně přehnal důraz a srazil Zubimendiho. Sudí neváhal ani okamžik a navíc viníkovi ukázal rovnou červenou kartu!
86'
ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Ander Barrenetxea.
86'
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Umar Sadiq.
85'
Změna v domácích barvách bude dokonce dvojnásobná, ale stále se čeká na přerušení hry.
84'
Alavés u míče, hosté teď nebudou zrovna spěchat.
83'
Roh skončil u Oyarzabala, jenže v přehuštěném prostoru neměl místo na otočení se a střelu.
83'
Po Kubově průniku a centru střílel Méndez, jeho lehce tečovaná rána skončil mimo.
82'
Na lavičce San Sebastianu se chystá střídání, ale ještě si na změnu budeme muset chvíli počkat.
81'
Oyarzabal se do šance nedostal, v souboji o míč skončil na Tenagliovi.
80'
Domácí vhazují na své polovině, u míče je Traoré.
78'
Zase nehrajeme, na trávníku roste nervozita a leží také jeden z hostujících hráčů.
77'
Domácí tým teď bude muset pospíchat, pokud nechce z tohoto derby odejít překvapivě s prázdnou.
76'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Míč si na penaltový puntík postavil LUIS RIOJA, svou střelu uklidil přesně za tyč, takže i kdyby gólman Marrero trefil směr, tak by neměl nárok. Takže gól a je to 0:1!
74'
A také Carlos Fernández na lavičce San Sebastianu.
74'
Hamari Traoré navíc za protesty obdržel žlutou kartu.
74'
Penalta pro Alavés. Po nepříliš dobře odvráceném centru se Guevara dostal do kontaktu s Merinem, šel k zemi a rozhodčí neváhal ani okamžik!
73'
Domácí Kubo se snaží zásobovat spoluhráče centry, ale zatím mu to neklape s přesností. Nyní hledal Oyarzabala, ale vysoký pas skončil mimo hrací plochu.
71'
Žlutá karta pro lavičku domácích, někdo si ji prohlédl za nemístné poznámky.
70'
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Carlos Benavídez.
70'
ze hřiště odchází Samuel Omorodion, přichází Giuliano Simeone.
69'
Kubo nepřesně centroval z pravého křídla, hosté míč odhlavičkoval ven z vápna.
67'
Le Normand ukazoval sudímu otisk kopačky, nicméně vše zůstalo bez trestu.
66'
Zase nehrajeme, neboť po souboji ve vápnu zůstal ležet domácí Le Normand. Samotný souboj byl v klidu, pak ale na něj Samuel Omorodion šlápl.
65'
Po centru z levé strany hledal Marín Kikeho Garcíu, ten už ale byl pod těsnou obranou a nevystřelil.
64'
Chvilku se po ostřejším souboji o míč nehrálo, domácí Kubo zůstával lehce otřesený na trávníku, ale už je zase připraven.
62'
Další akce hostů navíc skončila nedovoleným zákrokem na Kuba.
61'
Alavés zatím neumí využít přesilovku, hosté prakticky ještě gólmana Marrera neprověřili.
59'
Další žlutá karta na straně hostujícího celku, za nesportovní chování si ji prohlédl Samuel Omorodion.
57'
Střela zpoza pokutového území Siveru moc nevyděsila, ten se stihl včas postavit a zakročit.
57'
ze hřiště odchází Antonio Blanco, přichází Carlos Vicente.
57'
ze hřiště odchází Abdelrahman Rebbáš, přichází Kike García.
56'
Sražená střela i na opačné straně, Marrero zasahovat nemusel.
54'
Po rozehrání byl centr prodloužen k zadní tyči, kde sklepával Oyarzabal, ale na brankové čáře odvracel pozorný Rafa Marín!
53'
Roh pro San Sebastian.
51'
Centr z pravé strany trefil do hlavy Lópeze, stojícího ve zdi. Ten je lehce otřesená a domácí se budou chystat na autové vhazování.
50'
První žlutá karta na straně Alavésu, za nedovolené zastavení Kuba si ji prohlédl Abdelrahman Rebbáš.
50'
Zprava se do vápna kličkami prodíral Kubo, ale poté necokázal svým spoluhráčům přesně přihrát.
49'
A nyní už hosté. Zleva centroval Rebbáš, ale nízkým pasem našel jen vracející se obranu.
47'
Vše se rychle kontrolovalo na videu a nakonec z toho penalta nebyla. A ani faul.
46'
Na hranici vápna se k obrannému zákroku trochu neobratně přimotal Gorosabel a domácí reklamovali faul a tedy penaltu.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:21.
Je za námi první poločas, který sice přinesl převahu domácího San Sebastianu, nicméně to vše bylo bez opravdu velkých šancí. Nejblíže úspěchu byl Oyarzabal, toho ale na poslední chvíli zastavil vracející se Tenaglia. Ve 39. minutě přišel kritický moment pro domácí, když vyběhnutý gólman Remiro zahrál mimo vápno rukou, byl vyloučen a do brány musel debutující Unai Merrero. Branky jsme se v první půli nedočkali, do šaten se odešlo za stavu 0:0.
45+4'
45+2'
Žluta karta na straně San Sebastianu, za zastavení rodící se akce byl potrestán Igor Zubeldia.
43'
Po rozehrávce nakrátko mohl zakončovat Abdelrahman Rebbáš, prostor Marrerovy branky ovšem netrefil.
42'
Obrana San Sebastianu pokryla centr z pravého křídla, Alavés bude rozehrávat rohový kop.
40'
Následoval přímý kop, Marrero ale zasahovat nemusel, vše za něj vyřešila dobře postavená zeď.
39'
ze hřiště odchází André Silva, přichází Unai Marrero.
38'
Ještě se rychle kontrolovala situace, zda nebyl někdo z hostů po nákopu v ofsajdu, což by červenou kartu zrušilo. K porušení tohoto pravidla ale nedošlo a domácí tak budou definitivně hrát v deseti.
37'
Na lavičce San Sebastianu se tak bleskově chystá rezervní gólman Marrero a někdo bude muset jít dolů.
36'
Teď je tu ale velký problém pro domácí celek. Dlouhý nákop od Sivery přelétl i obranu a šel k vápnu. Vyběhnutý Álex Remiro neodhadl situaci a zřejmě svými reclexy sáhl velký kus mimo své vápno po míči. Nemohlo následovat nic jiného, než červená karta!
34'
Sivera chce tempo hry alespoň trochu uklidnit, s rozehrou teď nikam nepospíchá.
33'
Mezi obránce Alavésu si nabíhal Méndez, byl ale vzat do nůžek a o míč přišel.
32'
Alavés toho směrem kupředu opravdu mnoho nepředvádí, je to jen o úporné obraně před Siverou.
30'
Tohle už bylo ze strany domácích lepší a gól nebyl daleko. Za obranu dostal pas Oyarzabal a na poslední chvíli jej zastavil čistým zákrokem Tenaglia. O oblouček se pak ještě pokoušel Merino, ale míč skončil na horní síti branky.
29'
Dlouhý Tierneyho aut do pokutového území, po několika odrazech se pískalo proti domácím, faulu se dopustil Méndez.
27'
Méndez se snažil na levé straně vysunout Tierneyho, poslal mu ale až moc prudký pas a míč skončil mimo hrací plochu.
25'
Po Siverově rozehrávce od své branky se hosté moc dlouho u míče neudrželi, dopředu už jde tým ve světlých dresech.
24'
Pokus o narážečku do vápna Alavésu, André Silva to ale měl na dlouhou nohu.
23'
Hosté se sice probojovali blíže k šestnáctce soupeře, vše ale skončilo útočným faulem na Mendéze.
21'
Alavés se v posledních minutách pouze brání, hraje se teď pouze na polovině hostů.
19'
Nápor San Sebastianu tak pokračoval a o technickou střelu předvedl Traoré. Míč prolétl kousek nad břevnem.
18'
Rozehrávku této standardky hosté s menšími problémy uklidili na autové vhazování.
17'
Domácí předvedli výpad pravou stranou, Méndez stihl míč před brankovou čárou, jeho centr byl obranou Alavésu odvrácen na další roh.
15'
Už je po všem, standardní situace nevyšla ani hostujícímu celku, míč je u půlky.
14'
Šance hostů na otevření skóre. Po vystihnutí rozehry San Sebastianu vznikl rychlý kontr, poměrně volný Guridi střílel, ale jeho pokus byl na poslední chvíli sražen na roh!
13'
Další centr domácích, nízký pas na malé vápno skončil v náruči připraveného Sivery.
12'
Na centr si nejlépe naběhl gólman Sivera a zcela bez problémů dostal míč mimo své pokutové území.
11'
Zase domácí. Tierneyho centr nebyl sice nebezpečný, ale obrana Alavésu nechtěla riskovat a tak raději odvrátila na rohový kop.
9'
Centr Alavésu z levé strany, adresátem byl Omorodion, to ho si už ale obrana San Sebastianu pohlídala a ke střele nedošlo.
8'
San Sebastian začíná pomaličku přebírat iniciativu a zase se tlačí na útočnou polovinu.
7'
Hra se se ale velice rychle otočila opačným směrem a k odraženému míči se dostal Traoré. Jeho rána letěla zcela mimo.
6'
Pískalo se proti domácímu celku, faulu na Rebbáše se dopustil Takefusa Kubo.
5'
Ten si obrana Alavésu v čele s gólmanem Siverou pohlídala, hra se otáčí opačným směrem.
4'
San Sebastian u míče, akce pravou stranu skončila sraženým centrem, bude tu první rohový kop.
3'
Alavés u míče, dlouho to ale nevydrželo, neboť po vzdušném souboji o míč se pískal útočný faul.
2'
Opatrný úvod utkání, zatím se oba celky oťukávají a hledají postupně centu k vápnu.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, Tierney – Kubo, Zubimendi, Merino, B. Méndez – A. Silva, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Marrero – Olasagasti, C. Fernández, A. Muñoz, Sadiq, Cho, Turrientes, Pacheco, Zacharjan, U. González, Barrenetxea, Odriozola.
Trenér: Imanol Alguacil

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Tenaglia, R. Marín, J. López – Guevara, Blanco, Guridi – Rebbáš, Omorodion, Rioja (C).
Náhradníci: Owono, Rodriguez – Parada, Maraš, Sola, Benavídez, Hagi, K. García, T. Mendes, Vicente, Alkain, Simeone.
Trenér: Luis García

Rozhodčí: García – Villaseñor, Álvarez.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Reale Areně začne v 19:15, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Víctor García, kterému budou na pomezí asistovat Julián Villaseñor a Carlos Álvarez.
Real Sociedad San Sebastian

Domácí tým je v tuto chvíli na šestém místě s 31 body, což znamená tříbodový náskok na sedmý Real Betis, ale také čtyřbodovou ztrátu na páté Bilbao. San Sebastian je teď velice dobrý v obraně, neinkasoval už pět soutěžních zápasů v řadě, ale ve třech posledních také neskóroval. Výsledkem 0:0 tak skončil zápas Ligy mistrů s Interem Milán a ligové duely s Realem Betis a Cádizem.

Deportivo Alavés

Hosté jsou na tom hůře, na 16. místě mají jen 16 bodů a musí se dívat pod sebe, neboť sedmnáctý Cádiz má jen o bod méně a osmnáctá Celta Vigo o tři méně. Alavés se navíc potýká se ztrátou formy, poslední tři ligové zápasy totiž prohrál. Nad síly byly celky Las Palmas, Girony a naposledy i Realu Madrid. Favorit dnešního utkání je tak dán.
Dobrý večer u španělské La Ligy. Společně se podíváme na duel 19. kola mezi týmy Real Sociedad San Sebastian a Deportivo Alavés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.