Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a někdy příště se s Vámi opět budu těšit na počtenou!
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 5:11.
Je konec, druhý poločas tohoto utkání nám už žádnou branku nenabídl, oba celky si tak po remíze 2:2 do tabulky připisují první bod. První půle byla reklamou na fotbal, po dobu její větší části podávali parádní výkon především domácí fotbalisté, kteří byli za svou aktivitu odměněni už v deváté minutě, kdy se trefil Admir Mehmedi. Chaos v obraně CSKA pokračoval i nadále, po čtvrthodince hry na rozdíl dvou branek zvýšil Hakan Çalhanoğlu a vše nasvědčovalo tomu, že v podání Leverkusenu půjde o jasnou záležitost.

Třetí gól, který by asi byl tím definitivně rozhodujícím, ale Schmidtova družina nepřidala, v rozmezí mezi šestatřicátou a osmatřicátou minutou si navíc vybrala slabší pasáž a hosté zásluhou Alana Dzagojeva s Romanem Jerjomenkem dokázali srovnat! Druhý poločas už se nesel v o poznání klidnějším duchu, šancí bylo k vidění opravdu poskrovnu, remíza se nakonec asi dá označit jako spravedlivý výsledek.
90+3
90+2
V samotném závěru jsme ještě svědky taktického střídání na straně CSKA. Ze hřiště odchází Golovin, na posledních pár okamžiků do boje zasáhne druhý z bratru Berezuckých, tedy Alexej.
90+1
Nad rámec základní hrací doby se italský sudí rozhodl nastavit jen dvě minuty!
90
Po několikaminutové pauze se na útočné polovině na delší dobu dokázali usadit i hosté. Jerjomenko nakonec vymyslel šikovnou kolmici pro útočníka Strandberga, ten si ale v souboji s Toprakem pomohl faulem.
89
Po povedené kombinaci středem hřiště se kulatý nesmysl ocitl u kopaček Admira Mehmediho, který měl sice na střelu dostatek času i prostoru, branku ale vůbec neohrozil a zamířil opravdu hodně vysoko nad.
88
Ne, rohové kopy dnes domácím zkrátka a dobře nefungují. Téměř nic nelze vyčítat ve vápně si nabíhajícím hráčům, v drtivé většině případů jde vina za exekutorem, výjimkou nebyl ani Kevin Kampl, jehož centr byl opravdu prachmizerný.
87
Bayer teď svého soupeře doslova uzamkl kolem jeho pokutového území, nakonec z toho všeho ale znovu je pouze kop od rohového praporku. Dokáží si domácí bilanci při této standardní situaci vylepšit?
86
Domácím s blížícím se koncem utkání lehce tečou nervy. Henrichs ve snaze zastavit brejk soupeře zcela jasně fauloval Wernblooma, udělení žluté se karty se zkrátka a dobře nemůže divit.
85
Po sáhodlouhých přípravách dal sudí Orsato konečně pokyn k rozehrání přímého kopu. Hosté s ním nenaložili vůbec zle, po Dzagojevově centru na kraj šestnáctky se ke střele z první dostal Milanov, Leno byl ale znovu na svém místě.
83
Poprvé v utkání je sudí nucen tasit žlutou kartu. Oním potrestaným hráčem se stal domácí bek Wendell, který po velmi špatně načasovaném skluzu poslal k zemi Milanova.
82
Z něj se hosté nakonec zvládli propracovat k zakončení. Dzagojevův kroucený centr totiž brankář Leno vyboxoval pouze na hranici šestnáctky, odkud po Jerjomenkově sklepnutí pálil Wernbloom, mířidla ale neměl seřízena přesně.
81
Volland nechal balon za sebou a díky této jeho nedůslednosti měli Moskvané k dispozici bleskurychlý brejk. Možná trochu sobecky to sám ne sebe vzal před pár minutami příchozí Milanov, jehož rána byla ztečována na roh.
80
Tentokráte už z toho zakončení bylo. Admir Mehmedi v souboji rameno na rameno přetlačil nedůrazného Ščennikova a poté vyslal kupředu Joela Pohjanpala, ten ale v moment střely lehce zaškobrtl, Akinfejev tak příliš starostí neměl.
79
Zajímavá možnost pro domácí tým. Brandtovi se nejprve nepodařilo individuálně prosadit, poté ale zabojoval Mehmedi, který balon stačil přenechat Kamplovi. Na jeho velice dlouhý pas na zadní tyč si sbíhal Pohjanpalo, k hlavičce se ale nedostal.
78
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Alexej Ionov, přichází Georgi Milanov.
77
Brandt se u levé lajny po povedeném manévru zbavil dotírajícího Ionova, poté hru přenesl k na druhé straně číhajícímu Henrichsovi, tomu ale vůbec nevyšlo zpracování. Následovat tak bude aut pro CSKA.
76
Hosté si ale nepočínají o mnoho lépe. Jerjomenko si seběhl pro nahrávku od kupředu postupujícího Ščennikova, poté se dokázal obtočit okolo Aránguize, po jeho pasu ale míč doputoval pouze k Lenovi.
75
V posledních okamžicích chybí Bayeru v konečné fázi útočné kombinaci daleko více klidu a přesnosti. Názorným příkladem budiž Kamplovo počínání, jehož pas na sbíhajícího si Pohjanpala byl opravdu sakramentsky nepřesný.
74
Berezuckij si vyměnil míč s Ignaševičem a poté jej po dlouhém nákopu přenesl ke Golovinovi. Ten byl ale obrán Henrichsem, který do protiakce okamžitě vyslal Kevina Vollanda, vše ale včasným skluzem vyřešil Ščennikov.
73
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Lacina Traoré, přichází Carlos Strandberg.
72
Míč je v síti, gól ale neplatí. Po Henrichsově centru sklepl Pohjanpalo balon pro Vollanda, ten ale stál v jasném ofsajdu a jeho následná přihrávka a přesná trefa v podání Mehmediho už se tak počítat nemohly.
71
Admir Mehmedi nejspíše mohl střílet, místo toho ale zcela zbytečně zazmatkoval a přihrával Wendellovi, ten však v akci Bayeru pokračovat nemohl, jelikož stál zhruba v dvoumetrovém ofsajdu.
69
Golovin rozkmital své rychlé nohy, nakonec se mu podařilo přejít přes Henrichse, načež si míč píchl směrem ke středu a vypálil, zacílil ale přesně doprostřed branky, kde číhal přichystaný Bernd Leno.
68
Fotbalisté CSKA se však stále ne a ne poučit. Znovu velmi zbytečně ve středu hřiště přišli o balon, Admir Mehmedi si na to konto balon obhodil okolo Fernandsese, nacentroval ale přesně do Akinfejevovy náruče.
67
Další protiakci Bayeru opět táhl Julian Brandt. Tentokráte si ovšem počínal o poznání slaběji než v předchozích případech, jeho přihrávka byla velice snadno čitelná, čehož využil Mário Fernandes.
66
Kevin Kampl i s trochou štěstí dokázal přejít přes Wernblooma, balon ale i tak dokázal udržet. Poté jej slovinský rychlík dokázal poslat směrem k Mehmedimu, ten si ale o pořádný kus nepohlídal ofsajdové postavení.
65
Domácí fotbalisté i diváci se po faulu na Pohjanpala dožadují odpískání pokutového kopu. Opakovaný záběr ale ukázal, že finský útočník byl faulován ještě před šestnáctkou, dle italského sudího se však o nedovolený zákrok vůbec nejednalo.
64
Zdá se, že domácí opět začínají přebírat zápasové otěže. Po jejich dlouhém obléhání branky soupeře oslovil Pohjanpalo přesnou přihrávkou Vollanda, jeho technický pokus ale zamířil přesně do náruče Igora Akinfejeva.
62
Hostující fotbalisté nyní doslova zaspali při návratu do defenzivy, protiútok Bayeru táhl obdivuhodně rychlý Kevin Kampl, jehož pas na Brandta sice nevyšel, po sérii odrazů se však do dobré příležitosti dostal Pohjanpalo, na Akinfejeva ale nevyzrál!
61
Ani tentokráte z toho ovšem nic světoborného nevzešlo. Domácí fotbalisté však znovu selhali při pokusu balon odklidit od branky, po Golovinově centru si navíc málem vlastní branku vsítil Toprak, brankář Leno ale byl pozorný.
60
V posledních minutách jsou aktivnějším celkem Moskvané. Potvrdil to i Jerjomenko, který si balon píchl okolo Henrichse, ten ale stačil v poslední okamžik zasáhnout a ztečovat kulatý nesmysl na roh.
58
Standardní situace ale dnes ani jednomu z týmů nefungují. Nyní to pouze a jen podtrhl Alan Dzagojev, jehož centr z poměrně zajímavé pozice nestál za nic, obrana Bayeru s ním neměla sebemenší problémy.
57
Lacina Traoré ukázal, že i přes svou výšku umí pracovat s balonem. V souboji s Henrichsem si dovolil velice odvážnou kličku, poté se hodlal vrhnout střemhlav směrem do šestnáctky, byl ale zastaven faulujícím Toprakem.
56
Druhý poločas se, co se atraktivity týče, tomu prvnímu nemůže rovnat. Trenéři měli k hráčům v šatnách zřejmě důrazný proslov týkající se zaměření na defenzivu.
55
Brandt si v kombinaci ale vůbec neporozuměl s Kamplem. Na to konto se směrem vpřed mohl vydat Alan Dzagojev, který si balon potáhl na levý kraj pokutového území, odkud se pokusil najít sbíhajícího si Jerjomenka, včas ale zasáhl Tah.
54
Ani Moskvanům se ale rozehrání rohového kopu nezdařilo. Po Brandtově faulu se však hosté ještě na pár okamžiků udrželi na útočné polovině, jejich tlak ovšem vyústil pouze v nezdařilý individuální průnik v podání Traorého.
53
Rohový kop bude k vidění i na opačném kraji hrací plochy. Postaral se o to Alexej Ionov, který si sice dokázal poradit s Wendellem, poté ale narazil na zodpovědně bránícího Ömera Topraka.
52
Rohový kop, který byl rozehrán na přední tyč hostující svatyně, žádné výraznější vzrušení nepřinesl. Leverkusen nakonec zvládl vybojovat možnost na reparát, Brandt ale ani napodruhé netrefil balon ideálně.
51
Tak to je nepříjemné. Lars Bender kvůli svému problému se zadním stehenním svalem nebude v utkání moci pokračovat, místo něj nastupuje ofenzivněji založený Kevin Volland.
50
Julian Brandt si balon píchl okolo nestíhajícího Ščennikova, ten ale na poslední chvíli stačil ještě zasáhnout, balon ale stačil odvrátit pouze na rohový kop.
49
Lars Bender si v souboji s Wernbloomem zřejmě sám ublížil, když poněkud neortodoxně došlápl. Nyní domácí kapitán běhá po hrací ploše s bolestivou grimasou a drží se za stehenní sval na pravé noze.
48
Jerjomenkův pas pro Traorého byl až příliš dlouhý, útočník CSKA se ale i tak vydal o balon zabojovat, v souboji s pozorným Toprakem si ale počínal za hranicí fotbalových pravidel a regulí.
47
Hned zkraje druhé půle si Bayer mohl ztracené vedení vzít zpět! Po dalším zaváhání hostujících stoperů balon doskákal až na hranici pokutového území, kde se zjevil neobsazený Brandt, ve velké šanci ale zacílil těsně vedle pravé tyče!
46
Do druhého poločasu vstupují domácí se dvěma změnami. Ze hry jsou staženi Hernández s Çalhanoğlem, místo nichž dostávají trenérovu důvěru Aránguiz a v úvodu sezoně ve výborně formě hrající Pohjanpalo.
46
46
První poločas je za námi, zatím sledujeme velice divoké utkání, o čemž svědčí i aktuální skóre 2:2! Bayeru vyšel vstup do utkání o několik úrovní lépe, domácí svého soupeře téměř ve všem převyšovali a po patnácti minutách vedli už o dvě branky, o což se postarali Mehmedi a Çalhanoğlu. Jejich tlak a takřka bezchybný výkon ještě nějaký ten čas pokračoval, jeden chvilkový výpadek však pro Schmidtovu družinu měl katastrofální dopad. Nejprve na rozdíl jediné branky snížil Dzagojev, nedlouho nato se trefil ještě Jerjomenko. Nechme se tedy překvapit, co nám nabídne nadcházejících pětačtyřicet minut.
45
44
Fotbalisté německého týmu přestávku mezi poločasy naopak netrpělivě vyhlížejí, ztráta dvoubrankového náskoku se na nich podepsala opravdu hodně. Henrichs zbytečně zazmatkoval při rozehrávce a mohl být jen rád, že si Ionov v jejich vzájemném souboji pomohl faulem.
43
Hostující fotbalisté jsou s momentálním výsledkem, zdá se, spokojeni, což je vzhledem k dosavadnímu průběhu utkání naprosto logické. Vypadá to, že první poločas už se budou snažit jen dohrát, jejich hlavním cílem je neinkasovat.
42
Na kopačky domácích fotbalistů se začíná lepit nervozita. Názorným příkladem budiž aktuální počínání obránce Wendella, který nebyl absolutně pod tlakem, i tak ale jeho přenesení hry na Henrichse skončilo až v autu.
41
Lacina Traoré opět těžil ze svých tělesných parametrů, když odstavil marně bojujícího Taha. Poté zvedl hlavu a rozhodl se pro přihrávku na sbíhajícího si Jerjomenka, počínal si ale velice nepovedeně.
40
Chvilkový výpadek a dvoubrankový náskok Leverkusenu je fuč. Do konce prvního poločas už zbývá jen pět minutek, tak uvidíme, zda se ještě nějakého gólu dočkáme.
38
CSKA právě vstřelilo branku!
Panečku, to jsou věci – v krátkém časovém sledu se totiž Moskvané prosazují už podruhé, v BayAreně je tedy srovnáno! Dzagojev nahrál bojujícímu Traorému, ten se odpoutal od svého strážce a z první našel na hranici ofsajdu si sbíhajícího ROMANA JERJOMENKA, který nekompromisní ranou mezi nohy propálil Lena!
36
No vida, máme tu zápletku! Fotbalisté CSKA se totiž zničehonic dokázali prosadit, a svému soupeři se tak přibližují už jen na rozdíl jediné branky. Po velice zdařilém Fernandesově bochánku se balonu ujal ALAN DZAGOJEV, který si nejprve přehodil jednoho ze stoperů a poté z bezprostřední blízkosti vyzrál i na vybíhajícího Lena!
36
Çalhanoğlu ale znovu trefil zeď, o pár okamžiků později ale CSKA podržel Akinfejev a to hned dvakrát! Obrana hostí totiž úplně zapomněla na Mehmediho, jehož ránu ruský brankář stačil eliminovat, chvíli nato zneškodnil i jeho technickou dorážku
35
Obrana CSKA bude muset i nadále zůstat v plné permanenci, Wernbloom totiž dvaadvacet metrů od vlastní svatyně zahrál rukou, a domácí tak čeká přímý kop z velice nadějně vypadající pozice.
34
Kampl byl velice nepříjemně atakován napadajícím Traorém, proto se rozhodl kombinovat s brankářem Lenem. Ten po rychlé rozehrávce započal další rychlý brejk Leverkusenu, tentokráte ale vše ztroskotalo na Mehmediho přetaženém centru.
33
Javier Hernández si seběhl pro nahrávku téměř až ke středovému kruhu a balon nakonec také dostal. Poté se s ním dokázal otočit a vymyslel chytrý bochánek za obranu pro Brandta, na poslední chvíli ale stačil zasáhnout Ignaševič.
32
Tohle už bylo o poznání nebezpečnější! Tentokráte měli hosté k dispozici volný přímý kop, Dzagojev sice znovu žádného ze svých kolegů nenašel, obrana Leverkusenu však kulatý nesmysl odvrátila pouze k nehlídanému Ionovovi, jehož ráně příliš nescházelo!
31
Zásluhou rychlých nohou křídelníka Ionova měli Moskvané k dispozici další kop od rohového praporku. Ani nyní z něj ale nic světoborného nevzešlo, po Dzagojevově centru balon do bezpečné vzdálenosti od branky poslal Toprak.
30
Ne, na rychlé výpady Leverkusenu prostě hosté nedokáží zareagovat. Henrichs udělal kličku ke středu, čímž ze hry vyřadil Golovina, načež se rozhodl kombinovat s Brandtem, který ještě prostrkával na Mehmediho, toho ale včas dostoupil Ščennikov.
28
Wendell si nyní v rozehrávce neporozuměl s kolegou Toprakem, těžit z toho mohl Ionov, ovšem s nabídnutou možností nenaložil vůbec dobře. Po jeho přihrávce totiž balon přebíral v jasném ofsajdu stojící Lacina Traoré.
27
Mnoho nescházelo a domácí mohli vést už o tři branky! Çalhanoğlu vymyslel parádní kolmici pro rozběhnutého Brandta, který možná mohl zkusit vystřelit, místo toho ale zvolil pas pro z druhé vlny si nabíhajícího Wendella, toho ale vychytal Akinfejev!
26
Po Henrichsově zaváhání se CSKA mohlo vydat do ojedinělého útočného výpadu, Golovin se ale s balonem daleko nedostal, výborně se totiž vrátil Lars Bender a ukázal, že je jedním z nejlepších štítových záložníků v Německu.
25
Domácí pokračují ve svém suverénním výkonu, svému soupeři v posledních minutách téměř nepůjčují balon. Nyní se k centru z pravé strany dostal obránce Henrichs, neprovedl to ale úplně ideálně, načež vše rezolutním odkopem vyřešil Berezuckij.
24
Jonathan Tah doslova vykoupal napadajícího Traorého a poté vyslal směrem vpřed Hernándeze. Ten se ovšem daleko nedostal, velice tvrdým zákrokem jej totiž zastavil faulující Wernbloom. Tady se klidně mohlo žlutit.
23
Exekuce standardní situace se podle očekávání ujal tradiční exekutor Çalhanoğlu, jeho ránu ale stačila zablokovat dobře postavená zeď, od níž se ovšem balon odrazil k Hernándezovi, ani jeho centr ale do vápna neprošel.
22
Henrichs se rozhodl zrychlit kombinaci dlouhým nákopem na Brandta, který se ale nedokázal procpat přes Fernandese. O chvíli později se o to pokoušel Wendell, jenž si došel pro jasný faul. Uvidíme tedy přímý kop v podání Bayeru.
21
Rozjíždět se začínají i fanoušci Bayeru, kteří momentálně na stadionu vytváří velmi sympatickou atmosféru. Za jejich hlasitého povzbuzování domácí kombinují na vlastní polovině, napadání ze strany CSKA nikterak aktivní není.
20
Rozehrávka CSKA zatím vázne. Tentokráte se chyby při přechodu do ofenzivy dopustil Dzagojev, který nechal míč za sebou, a nabídl tak bleskurychlý brejk pro Çalhanoğla, tomu ale rána absolutně nevyšla, Akinfejev mohl zůstat klidný.
19
Domácí mají k dispozici velice komfortní náskok, ale i tak se snaží pokračovat v ofenzivním fotbalu, což je velice sympatické. Hernández vybojoval téměř ztracený balon, poté jej navíc ještě zvládl předložit pro Brandta, jehož pokus Akinfejev zkrotil až napodruhé!
18
V ofenzivě si hosté nevedou vůbec špatně, jejich obrana však zatím pořádá den otevřených dveří. Stoperská dvojice ve složení Berezuckij – Ignaševič se opět nedokázala domluvit, načež si za ně naběhl Hernández, ale nevyšlo mu zpracování.
17
No, takovýto vstup do utkání si hosté zcela určitě nepředstavovali. Po první inkasované brance se sice herně zvedli, vzápětí ale obdrželi druhý gól a teď se musí z této nezáviděníhodné šance zkusit vyhrabat. Povede se jim to?
15
Leverkusen právě vstřelil branku!
Tohle už je pro hosty velice špatné, po patnácti minutách totiž v Leverkusenu prohrávají o dvě branky! Na levé straně se balonu ujal Kampl, který zvedl hlavu a našel sbíhajícího si HAKANA ÇALHANOĞLA, na jehož tečovanou rán neměl překvapený Akinfejev šanci dosáhnout!
14
Nyní už si Wendell tak dobře nepočínal, když zpětným pasem zadělal na problémy pro Topraka. Ten byl kvůli dotírajícímu Traorému balon pouze odkopnout, uvidíme, s čím přijdou hosté.
13
Další útočné snažení hostí táhl Alexej Ionov. Zodpovědně se s ním ale vrátil obránce Wendell, který navíc ještě stačil vytáhnout povedený a hlavně včas načasovaný skluz – Bayer tak může hru alespoň trochu uklidnit.
12
Inkasovaná branka hráčům CSKA paradoxně herně pomohla. Jerjomenko s Golovinem se sice nedokázali prokombinovat až na dostřel domácí svatyně, alespoň ale vybojovali rohový kop, po jehož rozehrání mimo hlavičkoval Wernbloom.
11
Moskvané se téměř okamžitě vydali dopředu a pokusili se o odpověď na inkasovanou branku. Nejprve to po pravé straně zkoušel Ionov, jeho pokus o centr byl ale zablokován, o pár okamžiků později si na vlas stejně počínal Golovin.
9
Na úvodní branku jsme nečekali ani deset minut, do vedení se zcela zaslouženě dostávají domácí! Celá akce se odehrála poměrně nenápadným způsobem, Henrichsův kolmý pas byl totiž lehce tečován dezorientovaným Berezuckým, což hrálo do karet ADMIRU MEHMEDIMU, který si balon stačil zpracovat a tváří v tvář brankáři Akinfejevovi nezaváhal!
8
Moskvané zatím hrají v hluboké defenzivě, vzhledem k aktivnímu napadání svého soupeře se jim nedaří na delší dobu usadit na útočné polovině. Nyní navíc Dzagojev nepříjemně dohrál Bendera, Bayer tak bude zahrávat přímý kop.
7
Julian Brandt zatím hraje v opravdu velké pohodě. Kevin Kampl jej našel po velice přesně mířené kolmici, na to konto se talentovaný německý záložník pokusil prosadit individuálně, zkušený stoper Ignaševič byl ovšem proti.
6
Lars Bender se rozhlédl kolem sebe a všiml si úplně osamoceného Brandta. Německý mladík se dokázal prodrat až na hranici šestnáctky, kde po sérii rychlých kliček vyřadil ze hry Ščennikova, jeho centr ale nabíhajícího si Hernándeze nenašel.
5
Alan Dzagojev se obtočil okolo svého strážce a poté dlouhým pasem našel Traorého, který v hlavičkovém souboji s Tahem těžil ze svých centimetrů. Sice ze vzduchu dokázal balon sklepnout pro Ionova, ten si ale vylámal zuby na Wendellovi.
4
Rychlá kombinace domácích zatím dělá CSKA problémy. Vracející se Golovin nyní absolutně nestíhal sprintujícího Wendella, jenž si šikovně vyměnil míč s Brandtem a poté se rozhodl pro centr, s přesností si ale příliš nepotykal.
3
Za hlasitého povzbuzování domácích příznivců se podél levé postranní lajny pokusil kupředu vrhnout obránce Ščennikov, vzhledem ke kvalitnímu dostoupení ze strany soupeře se ale daleko nedostal, a byl tak nucen hru přesunout směrem vzad.
2
První dlouhý nákop hostujícímu celku nevyšel, Berezuckij se balonu v podstatě jen zbavil, a kupředu se tak mohla vydat Schmidtova družina. Ta už si vedla o poznání lépe, Brandtova kombinace s Hernándezem ztroskotala až těsně před šestnáctkou.
1
Daniele Orsato právě foukl do píšťalky, a dnešní utkání mezi Leverkusenem a Moskvany tak může začít! Výkop byl přisouzen hostujícím fotbalistům, kteří nastupují ve žlutých dresech, naopak Bayer zvolili tradiční černou kombinaci.
1
Daniele Orsato, čtyřicetiletý Ital, jenž bude mít dnešní utkání na povel, právě oba celky přivádí na travnatou plochu před solidně zaplněné tribuny BayAreny, za pár okamžiků tedy budeme moci začít!

Bayer Leverkusen: Leno – Henrichs, Tah, Toprak, Wendell – Mehmedi, Kampl, L. Bender (C), Brandt – J. Hernández, Çalhanoğlu.
Náhradníci: R. Özcan – Baumgartlinger, Jedvaj, Pohjanpalo, Aránguiz, Dragović, Volland.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Fernandes, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov – Dzagojev, Wernbloom – Ionov, Jerjomenko, Golovin – L. Traoré.
Náhradníci: Pomazun – A. Berezuckij, Z. Tošić, G. Milanov, Nababkin, C. Strandberg, Natcho.

Rozhodčí: Daniele Orsato – Riccardo Di Fiore, Lorenzo Manganelli (všichni Itálie).
Ještě jednou Vás všechny srdečně vítám a zdravím u sledování našeho online přenosu! Při pohledu na sestavu domácího Leverkusenu registrujeme pouze jednu změnu oproti víkendovému duelu s Hamburkem, zraněného Bellarabiho nahradí Julian Brandt, jeden z největších talentů německé kopané. I CSKA sází na osvědčenou jedenáctku, trenér Sluckij se i dnes bude opírat o zkušenou obranu a vytáhlého hrotového útočníka Traorého.
Věděli jste, že...?

V rámci evropských pohárů se poslední dobou fotbalistům Leverkusenu daří především před vlastními fanoušky. V BayAreně červeno-černí naposledy prohráli v listopadu roku 2014, tehdy si s sebou tři body odvezlo AS Monaco.

Ve stejném ročníku Ligy mistrů Bayer změřil síly s dalším elitním celkem z Ruska. Jednalo se o petrohradský Zenit, který si ale na svěřence trenéra Schmidta ani jednou nepřišel, naopak musel skousnout dvě porážky po výsledcích 0:2 a 1:2.

V Německu se Moskvanům dlouhodobě nedaří. CSKA zde v historii odehrálo pět utkání a pokaždé se muselo smířit s rolí poraženého. Naposledy se tak stalo loni v září, když Sluckého svěřenci tím nejtěsnějším možným rozdílem prohráli ve Wolfsburgu.
CSKA Moskva

V ruské nejvyšší soutěži není konkurence úplně vysoká, Moskvanům tak stačí podávat své stabilní výkony, které jim v drtivé většině případů účast v pohárové Evropě zajistí. Do Ligy mistrů se fotbalisté CSKA dokázali kvalifikovat už počtvrté za sebou, v posledních letech se jim však ani jednou nepodařilo postoupit ze základní skupiny, kolikrát proti nim stál i velice obtížný los. Loni byli svěřenci trenéra Sluckého nasazeni už do třetího předkola, v němž přetlačili Spartu, poté si zvládli poradit i s lisabonským Sportingem. Z vyrovnané skupiny B, kde se ruský celek střetl s Manchesterem United, Wolfsburgem a Eindhovenem, se určitě postoupit dalo, po zisku čtyř bodů však červeno-modří obsadili poslední pozici.

Uvidíme, zda se jim letos tyto nelichotivé výsledky z měření sil se zbytkem Evropy podaří prolomit. Pokoušet se o to bude téměř na vlas stejný kádr, jako v minulé sezoně. Jedinou změnu registrujeme na hrotu útoku, kde dlouholetou gólovou jistotu v podobě Ahmeda Musy, který přestoupil k Liškám z Leicesteru, nahradí bez tří centimetrů dva metry měřící Lacina Traoré. Formu před dnešním kláním má parta okolo zkušeného brankáře a kapitána Akinfejeva velice solidní. Ruská Premier Liga má odehraných už šest kol, v nichž CSKA ukořistilo čtrnáct bodů a je druhé za Spartakem. O víkendu Sluckého družina před vlastními fanoušky přehrála Těrek Groznyj poměrem 3:0, dvakrát se trefila již zmíněná útočná akvizice z Monaka, jeden přesný zásah zaznamenal Carlos Strandberg.
Bayer Leverkusen

V minulém ročníku se Bayer musel vypořádat už s nástrahami čtvrtého předkola kvalifikačních bojů do Ligy mistrů, souboj s římským Laziem však zvládl s přehledem, a do této milionářské soutěže se tak prokousal už potřetí v řadě. A tuto šňůru se fotbalistům Leverkusenu podařilo ještě prodloužit, po třetím místě v německé nejvyšší soutěži si tentokráte dokázal zajistit přímou účast ve skupinové fázi, kromě dnešního soupeře změří síly ještě s monackým AS a Tottenhamem. Jedná se o velice vyrovnanou čtveřici týmů, postoupit může prakticky kdokoliv. Ještě se ale na chvíli vraťme k loňskému působení družiny vedené trenérem Schmidtem v Champions League.

Jejich cesta i přes úctyhodný počet třinácti nastřílených branek skončila už ve skupině, díky lepší bilanci ze vzájemných mačů šel se suverénní Barcelonou dále AS Řím. Na černo-červené tak zbyla „pouze“ vyřazovací fáze Evropské ligy, v níž Bayer sice nejprve úspěšně přešel přes Sporting Lisabon, o kolo dál si však vylámal zuby na pozdějším semifinalistovi z Villarrealu. Podoba kádru naznačuje to, že letos by měl Leverkusen být silnější. Kostru týmu se totiž podařilo udržet, navíc přišlo několik kvalitních posil, jmenovitě třeba Kevin Volland nebo Julian Baumgartlinger. V aktuálně běžící Bundeslize má parta okolo kapitána Bendera po dvou kolech na svém kontě tři body. Po těsné porážce s Mönchengladbachem si západoněmecký celek spravil chuť v sobotu proti Hamburku, hattrickem za pouhopouhých patnáct minut se blýskl finský útočník Joel Pohjanpalo.
Příjemný úterní večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Konečně jsme se dočkali, v polovině září totiž začíná další soutěž, kterou fotbalová veřejnost už dlouho vyhlížela, tedy Liga mistrů. Polovinu zápasů v rámci prvního kola základních skupin už máme za sebou, dnes náš čeká další osmička duelů, v tomto online přenosu se zaměříme na střetnutí, v němž Bayer Leverkusen vyzve CSKA Moskva! Výkop je naplánován 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.