Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Maccabi : Kajrat - 7. července 2021   19:00

Maccabi
Maccabi
45' Atzili
1:1
(1:0)
Kajrat
Kajrat
76' Alip
Maccabi
Cohen – Meir, Planić, Gershon, Menachem – Lavi (C) (14. Rodríguez), Mohamed (66. Dahan), Abu Fani – Chery (66. Haziza), Donyoh (66. David), Atzili (82. Sahar)
Milačić – Djikanović, Vujović
Sammy Ofer Stadium (Haifa) [Kapacita: 30 780]
Kajrat
Pokatilov – Hovhannisjan (85. Mikanović) , Dugalić, Alip, Sujumbajev (C) – Kosović, Abiken (70. Usenov), Poljakov – Kanté (85. Burančijev), Love, Šušenačev (70. Alykulov)
Ustimenko, Anarbekov – Keiler, Alykulov, Astanov, Ulšin, Mikanović, Seidachmet, Usenov, Burančijev

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek středečního večera a někdy příště opět na shledanou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:9. Rohy: 8:3. Fauly: 15:17.
Dnešní utkání je za námi. Hosté vstoupili do druhého poločasu aktivněji, ale dlouho se nedokázali střelecky prosadit. To se jim povedlo až v 76. minutě, kdy se z rohového kopu prosadil stoper Alip. Domácí se ke konci utkání snažili ještě vstřelit gól na 2:1, ale střídající Ben Sahar v největší šanci selhal. Utkání tak skončilo smírně 1:1.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Gulžigit Alykulov (FC Kajrat Almaty).
90+3'
Tento rohový kop však hosty nijak nezaměstnal.
90+2'
Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.
90+1'
Žlutou kartu dostává Dino Mikanović (FC Kajrat Almaty).
90+1'
Haziza se snažil vybojovat penaltu, ale nakonec se mu to nepovedlo, neboť na jeho manévry na trávníku rozhodčího nijak nevzrušily.
90'
Sahar se dokázal dostat ke střele uvnitř vápna, ale svým střeleckým pokusem trefil pouze jednoho z protihráčů ve skluzu.
89'
Jeden z hostujících hráčů se snažil projít poblíž vápna soupeře mezi dvěma obránci. To se mu však nakonec nepovedlo a o míč tak přišel.
87'
Ben Sahar dostal skvělou přihrávku za obranu, ale Pokatilova překonat nedokázal! Ten míč vyrazil do zámezí.
86'
Žlutou kartu dostává Danijar Usenov (FC Kajrat Almaty).
85'
Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází José Kanté, přichází Arsen Burančijev.
Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Kamo Hovhannisjan, přichází Dino Mikanović.
85'
Kanté se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak budou moci domácí.
84'
Po nepřesné přihrávce jednoho z domácích hráčů skončil míč v zámezí. Dopředu tak budou moci vyrazit hosté.
83'
Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.
82'
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Omer Atzili, přichází Ben Sahar.
81'
Domácí teď byli blízko brance na 2:1! Menachem poslal do vápna přízemní centr z levé strany, který zblokoval jeden z obránců jen do břevna Pokatilovy branky!
81'
Po nepřesné přihrávce jednoho z hostujících hráčů na polovině soupeře skončil míč jen u Cohena.
80'
David se při zakončení ještě srazil s vyběhnuvším Pokatilovem, který chvíli zůstal ležet na trávníku, ale ošetření si nevyžádal.
79'
David dostal do vápna skvělý centr z levé strany hřiště. Jeho následný střelecký pokus z první však skončil vysoko nad brankou.
78'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
76'
Kajrat právě vstřelil branku!
A je to gól! Hosté srovnávají na 1:1! Míč se od rohového praporku snesl na hlavu NURALYHO ALIPA, a ten zády k brance překonal Cohena!
75'
Hosté budou zahrávat rohový kop, který vybojoval na levé straně hřiště Love.
75'
Ve druhém poločase jsme zatím nebyli svědky žádné vážnější šance. Hosté jsou mírně aktivnější, ale Cohenovu branku zatím nijak nebezpečně neohrozili.
75'
Oba týmy jsou občerstveni a zápas tak může pokračovat dále.
73'
Rozhodčí dává pokyn na občerstvení. Zápas je tedy na malinkou chvíli přerušen.
71'
Menachem se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.
70'
Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Aibol Abiken, přichází Danijar Usenov.
Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Artur Šušenačev, přichází Gulžigit Alykulov.
69'
Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře, avšak následná střela Rodrígueze skončila mimo tři tyče.
67'
Hosté to zkusili přímo na branku. Míč však skončil vysoko nad ní.
66'
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Ali Mohamed, přichází Ori Dahan.
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Godsway Donyoh, přichází Din David.
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Tjaronn Chery, přichází Dolev Haziza.
66'
Hosté budou zahrávat zajímavý přímý kop kousek za hranicí vápna soupeře.
64'
Gershon poslal do vápna přízemní centr z levé strany hřiště, který však skončil pouze v rukavicích brankáře Pokatilova.
63'
Následný centr do vápna z přímého kopu nenadělal hostům větší potíže.
62'
Domácí rozehráli rohový kop na krátko. Následně byl poblíž vápna faulován Atzili a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.
62'
Donyoh se dostal ke střele z hranice vápna, ale jeho slabý pokus Pokatilov vyrazil do zámezí. Domácí budou zahrávat rohový kop.
61'
Meir si neporozuměl poblíž vápna soupeře s Atzilim a dopředu tak mohou vyrazit hosté.
60'
Následný centr do vápna však skončil pouze v rukavicích brankáře Cohena.
60'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba ze třiceti metrů.
59'
Sujumbajev byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.
58'
Abu Fani napřáhl ke střele z velké dálky. Jeho střelecký pokus však zablokoval jeden z hostujících hráčů.
57'
Chery se skácel k zemi po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.
55'
Vágner Love napřáhl ke střele z hranice vápna, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
55'
Cohen zaváhal s odkopem ve vlastním vápně, ale následná hlavička Loveho skončila nad brankou.
54'
Nepřesný odkop od branky zaznamenal Cohen a hosté tak budou vhazovat na polovině soupeře.
53'
Atzili dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
52'
Ani z opačné strany však nebezpečí pro domácí nepřišlo a navíc byl jeden z domácích hráčů ve vápně faulován.
51'
Míč od rohového praporku odvrátil do zámezí jeden z domácích hráčů a hosté si tak rohový kop zopakují z opačné strany hřiště.
50'
Kanté vystřelil z hranice vápna, ale jeho střelecký pokus zblokoval jeden z obránců do zámezí. Hosté budou zahrávat rohový kop.
49'
Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře.
48'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
47'
Abiken napřáhl ke střele poblíž vápna soupeře, ale jeho střelecký pokus skončil daleko vedle pravé tyče Cohenovy branky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:04.
První poločas je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný, ale domácí se gólem v závěru první poločasu dokázali dostat do vedení, když se střelecky prosadil Atzili. Hosté se v první půli dostali do dvou velkých šancí, které však nedokázali přetavit v gól a stav utkání je tak po prvním poločase 1:0.

Držení míče: 60% – 40%
Střely celkem: 3 – 5
Střely na branku: 2 – 0
45+4'
45+2'
Vágner Love dostal skvělý pas do vápna, kde však svou následnou střelou poslal míč jen těsně vedle pravé tyče Cohenovy branky!
45'
Maccabi Haifa právě vstřelila branku!
Domácí se dostávají do vedení! OMER ATZILI se skvěle prokličkoval s míčem až do vápna, kde si narazil s Abu Fanim a následnou razantní střelou pod břevno nedal Pokatilovi sebemenší šanci zasáhnout.
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
43'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
42'
Následný rohový kop rozehráli domácí opět na krátko. Poté však nic nevymysleli a o míč přišli.
41'
Menachem se snažil odcentrovat z levé strany, ale jeho pokus o centr zblokoval Hovhannisjan do zámezí.
41'
Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.
39'
Mohammad Abu Fani se skácel k zemi po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal, nýbrž udělil žlutou kartu domácímu záložníkovi za simulování.
38'
Donyoh poslal do vápna centr z pravé strany, který však skončil pouze v moci brankáře Pokatilova.
37'
Domácí ho opět zahráli na krátko. Následný centr do vápna však nenadělal hostům větší potíže.
36'
Meir poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který však odvrátil do zámezí Dugalič. Domácí budou zahrávat další rohový kop.
35'
Hosté začnou akci směrem dopředu od svého brankáře, kterém adresoval míč Alip.
34'
Chery se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale následně byl ztrojen a o míč tak přišel.
33'
Domácí tento rohový kop rozehráli na krátko. Následně se však nikdo z nich do zakončení nedostal a hrát tak mohou hosté.
33'
Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště, který pro ně vybojoval Chery.
32'
Šušenačev se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a domácí tak zůstanou u míče i nadále.
32'
Zápas pokračuje dále, u míče jsou domácí.
30'
Rozhodčí dal nyní pokyn všem hráčům na občerstvení.
29'
Tento rohový kop však nenadělal hostům větší potíže.
29'
Domácí budou zahrávat první rohový kop v dnešním utkání.
28'
Donyoh dostal skvělou přihrávku za obranu, ale následně tváří v tvář brankářovi neuspěl. Pokatilov předvedl skvělý zákrok a zachránil tak svůj tým od inkasování.
27'
Nepřesný centr jednoho z domácích hráčů z levé strany hřiště skončil jen v rukavicích brankáře Pokatilova.
25'
Nepřesný výkop Cohena vystihl jeden z hostujících hráčů, ale následně poslal nepřesnou přihrávku na rozeběhnutého Loveho a míč tak skončil jen u Gershona.
24'
Chery dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
23'
Sujumbajev poslal do vápna centr z levé strany, který však odvrátil do bezpečí Planič.
22'
Žlutou kartu dostává Godsway Donyoh (Maccabi Haifa FC).
22'
20'
Atzili se snažil projít s míčem poblíž vápna soupeře mezi dvěma obránci. To se mu však nepovedlo a domácí tak o míč přišli.
19'
18'
Poljakov byl faulován poblíž vlastního vápna a hrát tak mohou hosté.
18'
Atzili se dostal k míči poblíž vápna soupeře, ale vystřelit nedokázal, neboť mu na poslední chvíli vzal míč od kopaček Alip.
16'
Chery to vzal na sebe poblíž vápna soupeře, ale po projetí přes dva hráče nakonec o míč přišel.
15'
Atzili poslal nepřesnou přihrávku na Donyoha a míč tak získali na své kopačky hosté. Ti však o pár vteřin později o balon také přišli.
14'
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Neta Lavi, přichází José Rodríguez.
13'
Lavi si sedl na trávník a vypadá to, že v utkání už pokračovat nebude.
11'
Kosovič po jednom ze soubojů na polovině hřiště zůstal ležet na trávníku, ale ošetření si nevyžaduje a hra tak může pokračovat dále.
10'
Nepřesný centr Meira z pravé strany hřiště skončil pouze v zámezí.
10'
8'
A další velká šance, do které se dostal tentokrát Kanté. Avšak jeho následný střelecký pokus skončil na břevně. Pomezní rozhodčí následně odmával ofsajd.
7'
Následně ho však vybojovali zpět a Vágner Love se ocitl ve velké šanci, kterou však spálil střelou nad branku!
7'
Hosté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.
6'
Domácí rozjíždějí akci směrem dopředu až od vlastního brankáře.
5'
Lavi už poklusem míří za pomezní čáru a vypadá to, že bude moci v zápase pokračovat.
5'
Lavi po jednom ze soubojů na vlastní polovině zůstává ležet na trávníku a žádá si ošetření.
4'
Love napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, ale jeho pokus zablokoval jeden z obránců.
3'
Kanté byl faulován na vlastní polovině jedním z protihráčů a hosté tak zůstanou u míče i nadále.
3'
Donyoh poslal nepřesnou přihrávku do běhu na Cheryho a míč tak skončil pouze v moci Dugaliče.
2'
1'
Hosté se ujali výkopu dnešního utkání a míč směřují ihned na Loveho.
1'
Na Sammy Ofer Stadium panuje velice dobrá atmosféra, neboť je zhruba ze třičtvrtě kapacity zaplněn.
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v zeleno-bílých dresech, hosté dnes oblékli žluto-černé pruhované dresy.

Maccabi Haifa FC: Cohen – Meir, Planić, Gershon, Menachem – Lavi (C), Mohamed, Abu Fani – Chery, Donyoh, Atzili
Náhradníci: Israeli, Fucs – Goldberg, Haziza, Sahar, Rodríguez, Ashkenazi, David, Dahan, Jaber, Levi, Laufer

FC Kajrat Almaty: Pokatilov – Hovhannisjan, Dugalić, Alip, Sujumbajev (C) – Kosović, Abiken, Poljakov – Kanté, Love, Šušenačev
Náhradníci: Ustimenko, Anarbekov – Keiler, Alykulov, Astanov, Ulšin, Mikanović, Seidachmet, Ussenov, Burančijev

Rozhodčí: Milačić – Djikanović, Vujović.
FC Kajrat Almaty

Kajrat Almaty je kazašský klub, který se probojoval do 1. předkola letošní Ligy mistrů z první příčky tamní Premier League. Po dvaceti odehraných zápasech si připsali na své konto pětačtyřicet bodů, za 14 výher, 3 remízy a 3 porážky. Venku odehráli svěřenci trenéra Kirilla Kekera deset zápasů, ze kterých 6x vyhráli, 2x remizovali a 2x prohráli. V Kazachstánu je momentálně tamní nejvyšší soutěž v plném proudu. Kajrat se po devatenácti kolech nachází na třetí příčce se ztrátou pěti bodů na první Tobol.

Nejlepším střelcem hostů je momentálně v rozehrané soutěži kazašský útočník Artur Šušenačev, který má na svém kontě 9 branek.

Maccabi Haifa FC

Maccabi Haifa je klub z Izraele, který se kvalifikoval do letošního ročníku Ligy mistrů z prvního místa tamní Ligat ha'Al. Po šestatřiceti zápasech si připsala na své konto devětasedmdesát bodů, za 24 výher, 7 remíz a 5 porážek. Na domácí půdě odehráli svěřenci trenéra Baraka Bakhara osmnáct zápasů, ze kterých 14x vyhráli, 3x remizovali a pouze 1x prohráli. V Izraeli skončila tamní nejvyšší soutěž 30.5. a Maccabi Haifa od té doby neodehrála žádný zápas.

Nejlepším střelcem uplynulé sezóny se stal s dvaceti brankami australský 34-letý útočník Nikita Rukavytsya.

M. Haifa – H. Beer Sheva 3:2
Kiryat Shmona – M. Haifa 1:1
M. Haifa – Ashdod 2:0
M. Haifa – M. Tel Aviv 0:2 (POHÁR)
M. Tel Aviv – M. Haifa 2:2
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky u dnešního zápasu 1. předkola Ligy mistrů 2021/22 mezi Maccabi Haifa FC a FC Kajrat Almaty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.