Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Malmö - 10. srpna 2021   21:00

Rangers
Rangers
18' Morelos
1:2
(1:0)
Malmö
Malmö
53' Čolak   • 58' Čolak
Rangers
McGregor – Tavernier (C), Goldson, Balogun, Barišič – Davis, Aribo, Arfield (70. Hagi) – Wright (63. Sakala), Morelos, Kent
Vinčić – Klančnik, Kovačič
Ibrox Stadium, Glasgow
Malmö
Dahlin – Lewicki, Ahmedhodzič, Nielsen, Moisander – Birmančevič (74. Rakip), Bonke, Christiansen (C), Rieks – Čolak (90+1. Abubakari), Berget (82. Beijmo)

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:6.
Je konec! Skotové pláčou, jelikož Rangers vypadává z 3. předkola Ligy mistrů, neboť švédské Malmö zvítězilo také odvetě a to poměrem 2:1 a tudíž celkově 3:1!
Do zápasu domácí vstoupili velice aktivně a v 19. minutě otevřel brankový účet Morelos. Posléze se nám hra srovnala, ale v nastavení první půle uviděl druhou žlutou kartu Bonke a švédský celek tak hrál v oslabení. Ovšem to hostům paradoxně pomohlo, protože v 53. minutě dokázal srovnat Čolak a o pět minut později právě Čolak otočil vývoj celého zápasu! Následně se Rangers sice snažilo něco vymyslet se zápasem, ale obrana Malmö už nepovolila.
90+5'
90+5'
Hosté ještě získali autové vhazování na polovině svého soupeře a nikam nespěchají.
90+4'
Joe Aribo se chtěl ještě pokusit o zázrak, ale jeho pokus z dálky letěl hodně vedle hostující svatyně.
90+3'
Další nepřesná střela ze strany domácích a trenér Steven Gerrard pouze sedí na lavičce a přemýšlí. Doufejme, že švédský celek Malmö pustí alespoň do šaten.
90+2'
Fanoušci skotského mistra Rangers vzdávají tento zápas a odcházejí do útrob Ibrox stadionu.
90+1'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Čolak, přichází Abubakari.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.
90'
Posléze přišel rychle rozehraný roh a další dvě střely, ovšem ani jedna se nevlezla mezi tři tyče!
90'
Následně už musel vytáhnout zákrok Johan Dahlin, který si dokázal poradit se sraženou střelou zpoza vápna!
89'
Ovšem centr z rohu letěl pouze na přední tyč, kde byl připraven protihráč, jenž odhlavičkoval balón.
89'
A další zblokovaný pokus o centr, tentokrát z nohy Morelose. Rangers tak má k dispozici opět rohový kop.
88'
Ani další standardní situace Rangers ovšem nepřinesla nic nebezpečného a hostům se posléze podařilo odkopnout míč do bezpečí.
87'
Následně přišel pokus o přízemní centr z levé strany, který ale zblokoval Ahmedhodzič a následuje rohový kop.
86'
Rohový kop Malmö ale nepřinesl žádnou vážnější šanci a Rangers se může pokusit o zázrak.
85'
Faul ze strany domácích zbrzdil útok švédského celku, který zvládá druhou půli s přehledem a to pouze v deseti hráčích.
83'
Hagi se sice zbavil obránce, ale následně svůj pokus poslal pouze nad bránu soupeře.
82'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Berget, přichází Beijmo.
80'
Zbývá už pouhých deset minut a Rangers musí vstřelit dvě branky, aby se šlo do prodloužení.
79'
A další střelu ze strany domácích kontroluje brankář Dahlin, jenž chytil míč do rukou.
78'
Malmö ovšem dlouho u míče nezůstalo a směrem dopředu už opět postupuje skotský celek.
77'
Ahmedhodzič uviděl žlutou kartu za zdržování při autovém vhazování.
76'
Opět skončila útočná akce Rangers jen v zámezí za bránou Dahlina.
74'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Birmančevič, přichází Rakip.
72'
Domácí mužstvo nadále drží míč, ale daleko od brány Dahlina, kterého tak nemůže ohrozit.
71'
Další rohový kop Rangers, ale ani nyní se fanoušci nedočkali druhé branky domácího mužstva, protože Morelos zakončil hlavou vedle.
70'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Arfield, přichází Hagi.
69'
A opět končí centr pouze v rukou gólmana Dahlina, který dnes působí velmi jistě.
68'
Ovšem standardní situace se domácím prostě nedaří využít a obrana Malmö opět odkopla míč.
67'
Alfredo Morelos chtěl navázat na úvodní branku zápasu, ale jeho pokus byl zblokován a následuje tak rohový kop Rangers.
65'
Domácím se nedaří něco vymyslet a přesilová hra jim spíše uškodila, neboť Malmö hraje ve druhé půli fantasticky.
63'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Wright, přichází Sakala.
63'
Znovu se Rangers dostalo ke hlavičce, ale Dahlin byl připraven.
62'
Ovšem standardní situace Rangers nepřinesla nic vážnějšího, ale po chvilce přišlo zakončení, které bylo zblokováno mimo bránu.
61'
Tentokrát ovšem domácí mužstvo získalo rohový kop z levé strany a má možnost srovnat stav zápasu.
60'
Hodina hry je u svého konce a Malmö vede nad Rangers 2:1, když dalo dva góly v oslabení po červené kartě Bonkeho.
59'
A oslabené Malmö rozhodně nekončí a opět se snaží něco vymyslet směrem dopředu.
58'
Malmö právě vstřelilo branku!
Spravedlnost existuje a hostující celek otáčí zápas a vede 2:1, což je pro skotské fanoušky obrovský šok! Niklas Moisander se ujal autového vhazování a našel uvnitř vápna ANTONIA-MIRKO ČOLAKA, který se skvěle zbavil svého obránce a následně zakončil k levé tyči a připisuje si druhou branku v krátkém sledu. Asistence: Niklas Moisander.
56'
Morelos si sbíhal za obranu Malmö, ale ocitl se jen v ofsajdu a tak jeho střela posléze do boční sítě už byla navíc.
55'
Rangers se sice následně rychle dostalo dopředu, ale nebylo z toho nic vážnějšího.
53'
Tak tohle je šok, jelikož hostující celek v oslabení srovnává na 1:1 a celkově tak jde do vedení 3:2! Veljko Birmančevič totiž místo naznačené střely poslal skvělou přihrávku do vápna ANTONIO-MIRKO ČOLAKOVI, který se obtočil kolem míče a následně zakončil přesně k levé tyči! Asistence: Veljko Birmančevič.
52'
Tentokrát se hosté sice dostali dopředu a málem také do zakončení, ale obrana Rangers si poradila.
51'
Alfredo Morelos zcela schválně v souboji kopl do hráče a zaslouženě uviděl žlutou kartu.
49'
Malmö ovšem zažilo těžké tlaky hned zpočátku druhé poloviny zápasu a bude to mít nesmírně těžké.
48'
Po centru z levé strany musel jít vyboxovat balón Dahlin, ale s sebou do cesty vzal také spoluhráče, který chvíli ležel na trávníku, ale vypadá to, že bude v pořádku.
47'
Domácí celek by nejraději okamžitě po začátku druhé půle proměnil přesilovou hru.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
První polovina zápasu je u konce a Rangers vede nad Malmö 1:0. Do zápasu domácí vstoupili velice aktivně a v 19. minutě otevřel brankový účet Morelos. Posléze se nám hra srovnala, ale v nastavení první půle uviděl druhou žlutou kartu Bonke a švédský celek tak bude hrát v oslabení.
45+1'
45+1'
Tak tohle je velká nepříjemnost pro hosty, jelikož těsně před přestávkou uviděl druhou žlutou a následně červenou kartu Innocent Bonke, který měl přišlápnout nohu domácímu hráči, který se následně skácel k zemi, jakoby mu nohu zlomil, ovšem podle záběrů se jej ani nedotkl. Divadlo na straně Rangers.
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.
45'
Ovšem centr po standardní situaci skončil jen na hlavě soupeře, který odvrátil míč do bezpečí.
45'
Útočná akce po pravé straně byla následně zblokována a následuje tak rohový kop skotského mistra.
44'
Hosté nyní sice kombinovali na polovině soupeře, kde ale přišli o míč a do protiútoku se vrhá Rangers.
43'
Malmö se sice dostalo do úzkých na své polovině, ale nakonec pro hosty vše dobře dopadlo.
41'
Innocent Bonke nenechal hrát Morelose, když jej přidržel a uviděl od sudího žlutou kartu.
40'
Znovu musel být připraven domácí gólman McGregor, který si poradil se střelou Birmančeviče. Posléze ještě mezi ním a soupeřem došlo k menší strkanici.
39'
Nakonec útočná akce hostů skončila hlavičkou Sorena Riekse nad bránou Rangers.
37'
Posléze muselo Rangers zblokovat další pokus o centr a následně ještě jeden. Švédský celek ale má nadále míč ve své moci.
36'
Ovšem následný střelecký pokus navíc trefil pouze zeď z domácích hráčů, ale Malmö zůstává u míče.
35'
Následně ještě byly různé dohady, stavění zdi a nehraje se dobré dvě minutky.
33'
Nyní přišel nebezpečný nákop za obranu domácích a gólman McGregor si špatně vypočítal kroky a míč chytil mimo šestnáctku! Rozhodčí Vinčić mu tak ukázal žlutou kartu a Malmö navíc získalo přímý kop z velice dobré pozice.
31'
Domácí mužstvo už je opět u míče ve středu hrací plochy a snaží se něco vymyslet postupnou kombinací.
30'
Půl hodina utkání je u svého konce a Rangers vede nad Malmö poměrem 1:0. Celkově je to tedy 2:2.
28'
Jo Inge Berget se tentokrát ocitl jen v ofsajdové pozici a nemohl tak pokračovat v útočném tažení Malmö.
26'
Malmö je poslední minuty více na míči a chce zareagovat na obdrženou branku, jelikož nyní se vlastně hraje od znova.
25'
Po menší pauze to ale vypadá, že domácí klenot bude moct pokračovat v zápase i nadále.
24'
Nyní se ovšem hra přerušila, protože právě střelec úvodního gólu Alfredo Morelos zůstal sedět na trávníku a je ošetřován.
22'
Standardní situace ale nebyla příliš dobrá, protože trefila jen domácího hráče, ovšem Malmö zůstává u míče nadále.
21'
Rangers se ale bude muset mít na pozoru, protože se dopustilo faulu a švédské mužstvo získalo volný kop z levé strany.
20'
Malmö se nyní sice dostalo dopředu po levém křídle a následně také do zakončení, ovšem to bylo zblokováno.
18'
Rangers právě vstřelili branku!
Domácí celek otevírá brankový účet dnešního utkání a celkově tak srovnává na 2:2! Ryan Kent z levé strany našel přesným centrem uvnitř vápna ALFREDA MORELOSE, který hlavou zakončil přesně k pravé tyči a gólman Dahlin vyrazil míč jen do boční sítě. Asistence: Ryan Kent.
17'
Morelos byl tentokrát zezadu zfaulován protihráčem a Rangers získalo přímý kop, ovšem z velké dálky.
15'
Protiútok švédského celku ovšem nepřinesl takřka nic a k míči se dostává opět Rangers.
14'
Následná standardní situace ovšem byla přetažená a Malmö se tak dostalo dopředu.
13'
Domácí mužstvo následně získalo také rohový kop z levé strany a bude tak mít šanci na otevření brankového účtu.
12'
Malmö si ovšem opět nevydechne ani na chvíli a už se opět musí bránit dalšímu nátlaku Rangers. Tentokrát přiletěl do vápna centr z levé strany, ovšem ten skončil jen v moci brankáře Dahlina.
11'
Následný centr mířil do vápna, ovšem míč si našel hostující hráč a hlavou jej odvrátil do bezpečí.
10'
Nyní se hostující celek dopustil faulu na své polovině a skotské Rangers bude zahrávat volný kop.
9'
Wright nyní podrazil svého soupeře a u míče tak bude švédský celek.
7'
Tentokrát byla hra přerušená, protože se právě Aribo ocitl v ofsajdu.
6'
Malmö to dnes bude mít velice těžké, jelikož je od úvodu zápasu pod tlakem na plném Ibrox Stadium.
5'
Tentokrát skotský celek získal rohový kop z levé strany, ale ten nepřinesl nic nebezpečného.
3'
Aribo se dostal ke střele po přihrávce Morelose, ale jeho pokus skončil těsně vedle levé tyče!
2'
Domácí se okamžitě po úvodu zápasu natlačili dopředu a získali autové vhazování.
1'

Rangers FC: McGregor – Tavernier (C), Goldson, Balogun, Barišič – Davis, Aribo, Arfield – Wright, Morelos, Kent
Náhradníci: Hogarth, McCrorie – Bassey, Hagi, Helander, Itten, Kelly, Lundstram, Patterson, Sakala, Simpson

Malmö FF: Dahlin – Lewicki, Ahmedhodzič, Nielsen, Moisander – Birmančevič, Bonke, Christiansen (C), Rieks – Čolak, Berget
Náhradníci: Ellborg, Johansson – Abubakari, Beijmo, Bjorkqvist, Eile, Gwargis, Larsson, Nalič, Nanasi, Rakip

Rozhodčí: Vinčić – Klančnik, Kovačič.
Malmö FF

Malmö je klub ze Švédska, který se do 3. předkola letošního ročníku Ligy mistrů probojoval z prvního místa tamní nejvyšší fotbalové soutěže Allsvenskan, když skončil na první příčce s šedesáti body a následně přes 1. a 2. předkolo. V prvním předkole se švédský mistr utkal s lotyšskou Rigou FC, kterou vyřadil celkovým skórem 2:1 (1:0 a 1:1). Ve 2. předkola se utkali svěřenci trenéra Jona Dahla Tomassona utkali s finským HJK Helsinki, kterého porazili celkově 4:3 (2:1 a 2:2) a zajistili si tak účast ve 3. předkole. Ve Švédsku je momentálně nejvyšší fotbalová soutěž v plném proudu. Malmö se po čtrnácti kolech nachází na prvním místě se 30 body.

Nejlepším střelcem "Di blåe" se stal v uplynulé sezóně švédský útočník Isaac Kiese Thelin, který si připsal na své konto dohromady ze všech soutěží 16 branek. Kiese Thelin však už v Malmö nepůsobí a svému týmu tak v dnešním utkání nepomůže. Hned za ním se však umístil dánský záložník Anders Christiansen se čtrnácti góly. Ten v mužstvu stále působí.
Rangers FC

Rangers je nám všem velmi známý klub ze Skotska, který se probojoval do 3. předkola letošního ročníku Ligy mistrů z prvního místa tamní nejvyšší fotbalové soutěže Premiership. Mimochodem Rangers v minulé sezóně oslavili titul po dlouhých deseti letech. Po osmatřiceti odehraných zápasech si připsali svěřenci trenéra Stevena Gerrarda na své konto 102 bodů, za 32 výher a 6 remíz! "The Gers", jak se také skotskému šampionovi přezdívá nemusel hrát ani 1. a ani 2. předkolo. Minulý rok se Rangers probojoval až do osmifinále Evropské ligy, kde však padl s pražskou Slávií. Tento dvojzápas si určitě většina fotbalových fanoušků pamatuje hlavně díky incidentu mezi Kúdelou a Kamarou. Před začátkem nové sezóny odehrál Rangers pět přáteláků, ze kterých 2x zvítězil, 2x remizoval a 1x prohrál. V domácí lize si v prvním zápase sice Rangers připsalo vítězství, ovšem ve druhém utkání podlehlo Dundee United 0:1

Nejlepším střelcem uplynulé sezóny se stal v Rangers anglický záložník Kemar Roofe, který si připsal na své konto dohromady ze všech soutěží 18 branek.
V odvetě 3. předkola Ligy mistrů se proti sobě utkají týmy Rangers FC a Malmö FF. V prvním zápase nám toho první půle kromě tří žlutých karet moc nepřinesla. Do druhé části ovšem domácí švédský celek vstoupil skvěle a ve 47. minutě otevřel brankový účet Rieks. O dvě minuty později to bylo už o dva góly, když se trefil také Birmančevič. Rangers se ale povedlo alespoň snížit v samém závěru utkání, přesněji v 90+5. minutě, když se trefil Davis. Dnes se bude hrát v Ibrox stadium v Glasgow. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Vinčić a jeho asistenti Klančnik a Kovačič. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.