Ze Serie A je to pro tuto chvíli vše. Od komentování zápasu mezi Neapolí a AC Milán se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Příjemný zbytek sobotního večera! Na shledanou.
Adel Taarabt prožil skvělou premiéru, když poslal již v sedmé minutě AC Milán do vedení, jenže jeho debut mu poté zkazili přesnými trefami Inler a Higuaín, který vstřelil ve druhém poločase dva góly a vystřelil Neapoli tři body. Domácí byli po většinu zápasu lepším celkem a zaslouženě zvítězili. Konečné skóre. Neapol 3 AC Milán 1.
90+3
Do konce zápasu už zbývají jen sekundy a nyní už je jasné, že se nic nestane.
90+2
... tak nakonec jen autové vhazování. Buď jak buď, domácí se do zakončení nedostali.
90+2
Neapol vybojovala po rychlém protiútoku rohový kop...
90+2
Montolivův pas byl odvrácen.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
AC v držení míče. Nyní už to ale neplatí. Pazzinimu byl odpískán útočný faul.
89
Essien předvedl v obraně hrubou chybu, kterou mohl potrestat střídající Džemaili, jeho pokus ale postrádal razanci a Abbiati si s ním hravě poradil.
89
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Gökhan Inler, přichází Blerim Džemaili.
88
Mexés zvolil dlouhý nákop vpřed, který Reina v pohodě ukryl v náručí.
87
Callejónův zákrok byl zezadu a hodně tvrdý, hráč Neapole nyní mohl být rád, že neviděl červenou.
87
Žlutou kartu dostává José María Callejón (SSC Neapol).
86
Neapol minulý víkend prohrála na hřišti Atalanty rozdílem třídy, dnes ale podala skvělý výkon a od zisku tří bodů už domácí hráče dělí jen necelé čtyři minuty.
85
Pokud Vás zajímá, co se Mariovi přihodilo, tak určitě sledujte média a dozvíte se to. Omlouvám se, ale v tuto chvíli to nejsem schopný zjistit.
84
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Valon Behrami.
84
Jeho úsměv byl o poznání lepší než slzy. Nemohu si pomoci, ale italskému útočníkovi se přihodilo něco vážného, protože jen tak by nebrečel.
83
Neapol zvýšila na 3:1 a na Balotelliho tváří se po slzách objevil mírný úsměv.
82
Neapol právě vstřelila branku!
Neapol předvedla nádhernou kombinaci a Gonzalo Higuaín zvyšuje na 3:1!! Hamšík uvolnil kolmou přihrávkou do šestnáctky Callejóna, který ještě posun na Higuaína a ten míč uklidil do prázdné brány. Skvělá akce.
81
Pazzini se ocitl ve skvělé šanci, jenže Reina proti němu včas vyběhl a do zakončení ho nepustil!
80
Od spekulace zpět k fotbalu.
79
Nevím jestli jsem viděl dobře, ale Mario Balotelli se na lavičce po vystřídání přikrývá bundou a na jeho tváři byli vidět slzy. Těžko říci, co se stalo, věřme ale, že se nejedná o nějakou velmi smutnou událost. Napadá mě třeba úmrtí.
78
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází José María Callejón.
77
Pazzini se málem dostal do obrovské šance, jenže se ocitl v ofsajdu.
76
Na opačné straně si připsal pohodový zákrok Abbiati.
76
Hráči AC Milán zahrozili a Reina měl co dělat, aby přízemní centr vyrazil.
75
DRŽENÍ MÍČE: Neapol 52% AC Milán 48%
74
Mertens rozehrál standardní situaci a jeho následný centr byl na přední tyči odvrácen.
73
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Mario Balotelli, přichází Giampaolo Pazzini.
72
Na druhé straně zariskoval také Reina, který minul míč a Balotelli mohl dorážet do prázdné brány, jenže se ke střele nedostal. Chyba brankáře Neapole ho natolik zaskočila, že jeho obrovského zaváhání nevyužil.
71
Abbiati zariskoval, když vyběhl z brány, pro AC to ale naštěstí dobře dopadlo.
70
Taarabt v obrovské šanci! Reina ho ale fantastickým zákrokem dokázal vychytat a zabránil mu ve střelení druhého gólu.
70
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Urby Emanuelson, přichází Riccardo Montolivo.
69
Inler zkusil štěstí, jeho střela ale zamířila mimo.
69
Na lavičce AC Milán už se vysvléká jeden z hráčů, pokud jsem dobře viděl, tak to byl Montolivo.
68
Žlutou kartu dostává Jorginho (SSC Neapol).
68
Pokud by AC Milán prohrával o dva góly, tak už by podle mě se zápasem těžko něco udělal.
68
Nechybělo mnoho a Higuaín mohl zpečetit výhru Neapole.
67
Jorginho našel na hranici malého pokutového území nádherným pasem Higuaína, jehož následná střela zamířila těsně vedle levé tyče!
66
Hosté se k ničemu nedostali a u míče jsou opět domácí.
65
Domácí se dopustili nepřesnosti v rozehrávce a AC Milán mohl vhazovat.
64
Milán z ničeho nic zahrozil, vyrovnávací gól se mu ale vstřelit nepodařilo.
63
Essien se dostal k odraženému míči a zpoza šestnáctky napřáhl k povedenému voleji, který Reina dokázal vyrazit!
62
...domácí se ale k ohrožení Abbiatiho brány nedostali.
61
Neapol vybojovala další rohový kop...
61
Balotelli se dostal po centru Taarabta k hlavičce, ta ale na bránu nesměřovala a míč zůstal ve hře.
61
Neapol zaslouženě vede nad AC Milán po hodině hry 2:1.
60
Další střela, tentokrát v podání Mertense. Abbiati byl ale připraven.
59
Neapol se ale rychle vrátila zpět k míči a Higuaín předvedl pohotový halfvolej, který těsně minul vzdálenější horní roh Abbiatiho brány! To byl velmi dobrý pokus.
59
Po Abateho zásahu už to ale neplatí.
58
Neapol u míče.
57
Inlerův pas neměl jen oči, měl nápad, myšlenku, přesnost, zkrátka všechno.
56
GONZALO HIGUAÍÍÍN vrací Neapoli ztracené vedení!!! Inler našel na zadní tyči nádherným dlouhým pasem Higuaína, který se ocitl ve skvělé šanci přesnou hlavičkou zamířil k pravé tyči. Abbiati byl bez šance.
55
ROHOVÉ KOPY: Neapol 4 AC Milán 0
55
Mertens rozehrál rohový kop, který byl na přední tyči odvrácen.
54
Adel Taarabt uviděl žlutou kartu.
53
Insigneee! Insigne si hodil míč na pravačku a poté se snažil míč zatočit technickou střelou do pravého horního rohu, jeho pokus zpoza šestnáctky ale zamířil těsně mimo.
53
Hamšík vyslal na bránu AC z hranice šestnáctky přízemní střelu, která postrádala razanci a navíc směřovala přesně doprostřed brány.
52
Higuaín upadl těsně před pokutovým územím a ohlížel se po rozhodčím, ten ale nechal hru plynout dál.
52
Hosté se dostali k centru, který v pohodě ukryl ve svých rukavicích Reina.
51
Kaká se vyhnul Maggiovi a přesně rozehrál.
51
Po dosavadním průběhu zápasu si Neapol zaslouží zvítězit. Domácí jsou výrazně lepší než hráči v červenočerně pruhovaných dresech.
50
Balotelli se snažil v šestnáctce prodrat do zakončení, jeho snaha ale vyšla naprázdno.
50
Inlerův pas byl nepřesný a Abbiati si pro něj v pohodě došel.
49
Insigne posílal na zadní tyč dobrý centr, ten ale odvrátil pozorný Mexés.
49
Následný centr ale domácí v pohodě odvrátili a vzápětí byl AC odpískán útočný faul na Mertense.
48
Kaká byl u levé postranní čáry faulován a AC Milán bude zahrávat standardní situaci.
48
Balotelli podržel míč a přesně rozehrál, přestože na něj dotírali dva hráči Neapole.
47
Jorginho se snažil vysunout do šestnáctky rozběhnutého Insigneho, jeho přihrávka na něj ale neprošla.
47
Fernandez se dostal po rohovém kopu Mertense na přední tyči k hlavičce, ta ale směřovala přesně do míst, kde stál připravený Abbiati.
46
Výkop druhého poločasu obstarala Neapol, která po sraženém centru Maggia vybojovala rohový kop.
46
AC Milán sáhl o přestávce ke střídání. Ze hřiště odešel Robinho, kterého nahradil Kaká.
46
Vracíme se zpět na Stadio San Paolo, domácí stánek Neapole, která byla v průběhu prvního poločasu výrazně lepší, po vyrovnání AC Milán na 1:1 se jim ale zatím vstřelit druhý gól nepodařilo. Svěřenci Rafaela Beniteze ale rozhodně mají na to, aby si z dnešního zápasu odnesli všechny tři body.
Adel Taarabt začal svou premiéru v dresu AC Milán parádně a již v sedmé minutě poslal technickou přízemní střelou přesně k pravé tyči svůj tým do vedení, na jeho branku ale dokázal za necelých pět minut odpovědět parádní střelou Gokhan Inler, jehož táhlá střela zapadla přesně do pravého horního rohu. Skóre po prvním poločase. Neapol 1 AC Milán 1.
45
45
Neapol rozehrála rohový kop, který byl na přední tyči odvrácen a v prvním poločase se už nic nestane.
45
Higuínův pokus byl sražen Emanuelsonem a míč vzápětí skončil na boční síti! Z toho klidně mohl být vlastní gól.
44
Abate přistrčil svého protihráče a dopustil se faulu.
44
Maggio se pokusil Abbiatiho přelobovat, brankář AC Milán ale nebyl ale venku z brány příliš daleko a s jeho pokusem si hravě poradil.
43
Domácí měli nespočet šancí, druhý gól se jim ale zatím vstřelit nepodařilo.
43
Pokud dnes hráči Neapole nevyhrají po takto vydařeném prvním poločase, tak si to asi budou hodně vyčítat.
42
Maggio orazítkoval tyč a pár okamžiků na to hlavičkoval těsně mimo Insigne! To byly obrovské šance Neapole.
41
ŠPATNÉ PŘIHRÁVKY: Neapol 4 AC Milán 10
40
AC u míče.
39
Mario Balotelli rozehrál standardní situaci a z obrovské vzdálenosti se pokusil ohrozit bránu přímou střelou, ta však byla hodně nepřesná.
38
Gokhan Inler fauloval Adela Taarabta a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
38
... a Insigne, který vzápětí o míč přišel.
38
Nyní už Hamšík...
37
Insigne a po něm Inler.
37
Marek Hamšík předvedl pohotový volej, který skončil těsně mimo! To byl velmi dobrý pokus.
36
Mario Balotelli se ocitl v ofsajdu a útočná akce AC ztroskotala.
36
Neapol pokračuje ve své ofenzivní hře a podle mého soudu je jen otázkou času, kdy se dočkáme druhého gólu.
35
Insigne vypálil zpoza šestnáctky, na připraveného Abbiatiho ale svým přízemním pokusem vyzrát nedokázal.
35
Útok AC Milán zastavil Maggio.
34
Maggio v šanci! Jeho střela ale byla zablokována.
34
Balotelli se k míči nedostal a Neapol se ubránila.
33
Tak nakonec ne, následoval odkop od Abbiati brány.
32
Higuaín se ocitl v šestnáctce v dobré šanci ke skórování, jenže De Jong se mu vrhl pod nohy a jeho pokus srazil na rohový kop.
32
Slovenský záložník dnes zatím hraje velmi dobrý zápas.
31
Hamšík z hranice pokutového území vypálil na vzdálenější tyč, u ní byl ale připravený Abbiati!
30
Higuaín hledal před bránou Hamšíka, jeho přihrávku ale specifikoval pozorný Mexés.
29
Jeden z hráčů AC Milán zahrál rukou a Neapol může podniknout další útok.
28
AC podniklo výpad, který hráči v žlutém v pohodě odrazili.
27
Higuaín vrátil Neapoli po skvělé přihrávce Jorginha do pokutového území vedení, aspoň na okamžik to tak vypadalo, jenže rozhodčí odmával ofsajd!
26
Balotellimu byl odpískán útočný faul.
26
Nebezpečnější jsou zatím domácí, kteří nebyly před pár okamžiky daleko od toho, aby se vrátili zpět do vedení.
25
Zatím sledujeme velmi pohledné utkání, které se prakticky komentuje samo.
24
Merteens vypálil z volného přímého kopu a mířil přesně k pravé tyči, u ní byl ale včas Abbiati, který si připsal další důležitý zákrok!
23
Neapol bude zahrávat volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.
22
Abbiati vyběhl proti Mertensovi, který se ho snažil přelobovat, a po faulu uviděl žlutou kartu.
21
Mertens hledal před bránou po perfektním sprintu Hamšíka, jeho přízemní centr ale ukryl v náručí Abbiati.
20
Mexésův pas na Balotelliho byl nepřesný a Reina mohl v klidu vykopávat.
20
Taarabt a po něm Balotelli, který se ocitl pod tlakem, přesto přesně rozehrál.
19
Mertens vyslal na hostující bránu zpoza šestnáctky přízemní střelu, jeho pokus ovšem zamířil mimo.
18
17
Mario Balotelli nebezpečně vypálil, Reina ale dokázal jeho střelu zpoza šestnáctky zneškodnit.
16
AC Milán přešel do útoku a po vhazování mu byl odpískán útočný faul.
15
Hamšík se ocitl v dobré pozici ke střele a jeho následný pokus těsně minul levou tyč!
14
13
Inler fauloval De Jonga.
12
Neapoli se podařilo velmi rychle vyrovnat a stav zápasu je vyrovnaný 1:1.
11
GOKHAN INLER vyrovnává fantastickou střelouu!! Jorginho posunul míč na Inlera, který zpoza šestnáctky napřáhl k parádní střele, která zapadla přesně do pravého horního rohu.
10
Higuaín se ocitl ve skvělé šanci, tu mu ale ještě lepším defenzivním zákrokem sebral Mexés.
9
Taarabtovi byl odpískán útočný faul.
9
Hamšík mohl odpovědět, Abbiati si ale s jeho přízemním pokusem bez větších potíží poradil.
8
7
AC Milán právě vstřelil branku!
ADEL TAARAAABT posílá AC Milán do vedení!! Taarabt se dostal po chybě Jorginha do úniku a poté parádní přízemní střelou zatočil míč přesně k pravé tyči.
6
Abbiati byl tentokrát u míče jako první a Higuaín se do zakončení nedostal.
5
AC Milán podnikl útok, po kterém se Balotelli k míči nedostal a Reina mohl v klidu vykopávat.
4
Neapol hraje v žluté kombinaci dresů. AC Milán nastoupil v typicky červenočerně pruhované sadě.
3
Neapol prožívá vydařený vstup do zápasu. Naopak AC Milán je zřejmě myšlenkami ještě v kabině.
2
V další šanci Hamšík, jeho střela z první ale zamířila mimo.
1
Higuaín se ocitl v první šanci, když nebezpečně vypálil zpoza šestnáctky, Abbiati si ale s jeho přízemní střelou dokázal poradit a dobrým zákrokem ji zneškodnil!
1
Výkop zápasu obstarali hráči AC Milán.
1
H
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hrací ploše a souboj mezi Neapolí a AC Milán bude moci za pár okamžiků začít. Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je pan Davide Massa.
Těsně před výkopem

SSC Neapol: Reina – Maggio, Fernández, Albiol, Ghoulam – Mertens, Inler, Hamšík, Jorginho, Insigne – Higuaín.
Náhradníci: Rafael Rafael Cabral, Colombo – Uvini, Džemaili, Radošević, Behrami, Callejón, Panděv, Zapata.
Trenér: Rafael Benitez.

AC Milán: Abbiati – De Sciglio, Rami, Mexés, Emanuelson – Abate, Essien, Robinho, de Jong, Taarabt – Balotelli.
Náhradníci: Amelia, Gabriel – Silvestre, Constant, Zaccardo, Kaká, Poli, Muntari, Saponara, Montolivo, Petagna, Pazzini.
Trenér: Clarence Seedorf.

Rozhodčí: Davide Massa. Asistenti: F. Meli, L. Manganelli. Čtvrtý rozhodčí: G. Vuoto.
Příznivci italské Serie A se mohou těšit na zajímavý zápas, ve kterém se v sobotu večer bude Neapol před domácí fanoušky snažit dát proti AC Milán zapomenout na porážku z Atalanty, kde prohrála rozdílem třídy. Duelem Vás bude provázet Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62