Dnešní utkání je u konce! Ve šlágru šestého kola italské ligy domácí Inter Milán prohrál s ACF Fiorentinou vysoko 1:4 !

Na první poločas by jistě celý Inter Milán velmi rychle zapoměl! Již ve třetí minutě kopala Fiorentina penaltu, kterou proměnil Josip Iličić. To však nebylo ze strany Fiorentiny všechno! V osmnácté minutě vystřelil opět Iličić, jehož ránu vyrazil Handanović do vzduchu, a míč do sítě dorazil Nikola Kalinić. O pět minut později to již bylo o tři branky! Krásný centr do vápna poslal Alonso, a Nikola Kalinić vstřelil svůj druhý gól v zápase! Ve 32. minutě navíc dostal červenou kartu Miranda!

Druhý poločas toho bohužel příliš nenabídl. Inter se v šedesáté minutě dočkal prvního gólu v utkání, o který se postaral Mauro Icardi. Fiorentina však drama nepřipustila, a Nikola Kalinič upravil na konečných 4:1!

Na první místo tabulky se tak dostává právě Fiorentina, který má stejně bodů jako Inter, nicméně má lepší skóre!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+2
90+1
Hlavní rozhodčí se rozhodl ušetřit hráče Interu, a nastavuje pouze dvě minuty nad rámec základní hrací doby!
90
V samotném závěru ještě dostává žlutou kartu hostující Marcos Alonso, který taktickým faulem zastavil unikajícího Maura Icardiho. Žlutá karta byla v tomto případě zcela zasloužená.
89
Fiorentina drží míč na vlastní polovině, a pokouší se dohrát utkání bez inkasované branky. Napadání Interu již také není tak aktivní, jako třeba na začátku druhého poločasu.
88
Rozehrávky následného rohového kopu se ujal střídající Fernandéz, který poslal centr na přední tyč, nicméně v tomto prostoru se nacházel Felipe Melo, který míč odhlavičkoval.
87
Ospalou kombinaci Fiorentiny zrychlil obránce Gonzalo Rodríguez, který poslal na levou stranu do úniku Marcose Alonsa. Španělský obránce se dostal i k centru, ten však zablokoval na roh Ranocchia.
85
Následného rohového kopu se ujal Josip Iličić, kterému se však centr příliš nepovedl, a míč skončil v náruči brankáře Handanoviče. Inter se ještě pokouší útočit, nicméně Fiorentina se velmi rychle vrátila.
84
Fiorentina měla v závěru ještě šanci na vstřelení páté branky. Iličić se dokázala dostat na hranici vápna k míči, a podařilo se mu uvolnit ve vápně Kaliniće, který vypálil na vzdálenější tyč. Hanadanovič byl však na svém místě, a míč vyrazil!
83
Fiorentina se opět přesunula na vlastní polovinu, kde předváděla pomalou kombinaci. Hráči Interu se vysunuli hodně vysoko, nicméně hosté dokázali udržet míč.
82
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Matías Fernández.
81
Další žlutou kartu z domácího celku dostává Gary Medel, který na pravé straně nestíhal střídajícímu Gilbertovi, kterého poslal k zemi. Žlutá karta zcela zasloužená!
80
Fiorentina se pokouší dnešní utkání dohrát v klidu, a stále kombinuje na vlastní polovině. Inter je již vcelku smířený s prohrou, a je zatažený na vlastní polovině.
79
Velkou chybu v rozehrávce málem udělal domácí stoper Gary Medel, který nabídl míč Kalinićovi. Chorvatskému útočníkovi však nevyšlo zpracování, a následně fauloval právě Medela!
78
Fiorentina se dostala hned po rozehrávce k míči, a kombinuje na vlastní polovině.
76
Fiorentina právě vstřelila branku!
Fiorentina dává čtvrtou branku, a o vítězi je již rozhodnuto! Na začátku útočné akce byl NIKOLA KALINIĆ, který vybojoval míč v souboji s Medelem. Jeho následná přihrávka našla ve vápně Josipa Iličiće, který krásně míč chorvatskému střelci vrátil, a ten poslal míč do odkryté poloviny branky! Kalinić navíc zaznamenal hattrick!
75
Dnešní utkání bohužel nedohraje hostující Facundo Roncaglia, který skončil na zemi po zákroku Icardiho. Argentinský obránce je odnášen na nosítkách za postranní čáru. Na jeho místo přichází Gilberto!
74
Inter se opět dokázal dostat ve středu hřiště k míči, nicméně na útočné polovině si nepočínal dobře. Na pravé straně měl dostatek prostoru Mauro Icardi, který se však pokoušel najít centrem Palacia, ten si však nabíhal do špatného prostoru.
72
Fiorentina po delší době dovedla svou kombinaci také do zakončení! Na pravé straně se dokázal uvolnit hostující Tomović, který vystřelil přes obránce Tellese. Jeho střelu však chytil pozorný Handanovič.
71
Hodně drzou kličku si na vlastní polovině dovolil Matías Vecino, který se ocitl v obležení tří protihráčů. Napadající Gary Medel se málem dostal k míči, nicméně argentinskému útočníkovi nakonec klička vyšla!
70
Na útočné polovině se nedovoleným zákrokem provinil Fredy Guarín, který poslal k zemi rozehrávajícího Gonzala Rodrígueze. Fiorentina tak zůstane u míče, a míří na útočnou polovinu.
69
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Jakub Błaszczykowski, přichází Nenad Tomović.
69
Kalinić se však zanedlouho k míči dostal znovu, nicméně tentokrát zahrál očividně rukou, za což dostává od hlavního rozhodčího žlutou kartu!
68
Teď to udělal na útočné polovině výborně hostující Nikola Kalinić, který se sice dostal do obležení tří protihráčů, avšak krásnou kličkou si udělal prostor, a šikovně rozehrál na stopery.
66
Tentokrát na pravé straně vázla komunikace mezi Milanem Badeljem a Jakubem Błaszczykowskim, který si nenaběhl na přihrávku. Míč skončil v zámezí, a dopředu může zamířit Inter.
65
Fiorentina se očividně snaží uspat všechny diváky na Giuseppe Meazza. Hostující celek dobře ví, že Inter není schopen v deseti vysoko napadat, a tak si posílá míč ve středu hřiště.
64
Po pravé straně se snažil proniknout vpřed Davide Santon, nicméně nedočkal se dostatečné podpory od spoluhráčů, a Marcos Alonso ho dokázal obrat o míč. Fiorentina se dostává do kombinace na útočnou polovinu, a opět nikam nespěchá!
63
Giuseppe Meazza hned po vstřelené brance ožilo, a mohutně podporuje svůj celek, který to však má v oslabení velmi těžké! I tak Inter kombinuje na vlastní polovině, a pokouší se dostat na dostřel branky Fiorentiny.
61
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Ivan Perišič, přichází Jonathan Biabiany.
60
Inter Milán právě vstřelil branku!
Inter žije! Exekuce standardní situace se ujal Alex Telles, který poslal centr do vápna, kde se dostal k hlavičce Icardi. Míč se odrazil od tyčky před branku, kde byl velmi důrazný právě MAURO ICARDI a dostal míč do sítě!
60
Teď však skvěle napadal Felipe Melo, který se k míči dostal, a dokázal uvolnit na levé straně Maura Icardiho. Šikovný argentinský útočník se obtočil kolem Roncaglii, který ho fauloval. Zajímavá standardní situace pro Inter!
59
Opět se však vracíme ke stejnému obrázku hry. Fiorentina kombinuje na útočné polovině, a Inter se marně dostává k míči!
57
Následně se Inter dostal na levou stranu, kam si naběhl i Perišić. Bývalý záložník Wolfsburgu dostal přihrávku od Alexe Tellese, nicméně mu nevyšlo zpracování, a míč skončil v zámezí.
56
Ve středu hřiště opět zaúřadoval Felipe Melo, který našel křížnou přihrávkou Ivana Perišiće. Chorvatský záložník dostal míč na Davide Santona, který to měl na střelu, nicméně míč raději podržel.
55
Až teď se Inter dostal k postupné kombinaci na vlastní polovině. Následně se pokoušel Felipe Melo na pravé straně najít Fredyho Guarína. Před domácím záložníkem však míč zpracoval Marcos Alonso.
53
Fiorentina i nadále kombinuje na vlastní polovině, a dopředu se rozhodně nežene. Inter se vysoko vysunul, nicméně v oslabení se k míči nedokáže dostat.
52
Matías Vecino posunul míč do středu na Borju Valera, který to měl na střelu, nicméně raději míč podržel. Následně zakombinoval s Vecinem, který poslal do vápna centr. K tomu se však Alonso nedostal, neboť Ranocchia míč sklepl k Handanovičovi.
51
Inter to má však v oslabení opravdu hodně těžké. Fiorentina velmi dobře napadá, což dělá Interu velké problémy.
50
Dlouhou kombinaci Fiorentiny ukončil Milan Badelj. Bývalý záložník německého Hamburku se dostal ke střele z dobrých třiceti metrů, nicméně jeho střela mířila přímo do středu, kde byl připravený Handanovič.
49
Až teď se Inter dostal k míči, neboť přihrávka na Kaliniće přesná nebyla. Domácí celek se pokoušel dostat do útoku přes levou stranu, kde však neuspěl Alex Telles.
48
Hostující celek zatím svému soupeři ve druhém poločase míč nepůjčil. Fiorentina kombinuje na útočné polovině, a v klidu se posouvá k vápnu Samira Handanoviće.
47
Aktivní Fiorentina se hnala hned na začátku druhého poločasu do dalšího útoku po pravé straně. Facundo Roncaglia si však svůj únik rozmylslel, a raději útočnou akci zabrzdil.
46
Roberto Mancini si na začátku druhého poločasu připravil první střídání! Ze hřiště odchází francouzský středopolař Geoffrey Kondogbia, kterého nahrazuje na hřišti Andrea Ranocchia!
46

Inter je tak před druhým poločasem ve velmi obtížné situaci. Uvidíme, co vymyslí Roberto Mancini! Druhý poločas začne přibližně v 21:49!
45+1
45
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec základní hrací doby. Tu očividně stráví hráči Fiorentiny na útočné polovině, neboť zde kombinují a svého soupeře nechtějí pustit k míči.
44
Fiorentina zvolila rozehrávku na krátko, nicméně rychle míč ztratila. Na levé straně byl faulován Gary Medel, který se následně hodně zlobil, neboť hostující Badelj zůstal bez karetního ohodnocení.
43
Hlavní sudí Antonio Damato zatím při svém 148. utkání v Serii A s kartami opravdu nešetří! Fredy Guarín ve středu hřiště tvrdě dohrál Borju Valera. Následně dostal kolumbijský záložník žlutou kartu!
42
Odkop Felipe Mela se však ve středu hřiště dostal k Badeljovi, který nahrál do míst, kde se nacházel Borja Valero. Zkušený španělský záložník se dostal i ke střele, ta však mířila nad branku!
41
Rozehrávky se ujal Borja Valero, který poslal svůj centr na zadní tyč, kde se k hlavičce dostal Marcos Alonso, ten vracel míč před branku. Nejlépe se však zorientoval Felipe Melo, který míč odkopl.
40
I rozerhávky této standardní situace se ujal Alex Telles, kterému však centr vůbec nevyšel. Míč dolétl na hranici vápna, kde míč odhlavičkoval Alonso. Následně na druhé straně fauloval Kondogbia, který dostává žlutou kartu!
39
Nedovoleným zákrokem se prezentoval na levé straně hostující Facundo Roncaglia, který poslal k zemi Rodriga Palacia. Domácí celek tak má k dispozici standardní sitauci.
38
Tentokrát po pravé straně postupoval Ivan Perišić, který se následně pokoušel najít ve vápně Maura Icardiho. Jeho přihrávku však vystihl brankář Tătăruşanu, který s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
37
Následného rohového kopu se ujal Alex Telles, který poslal centr na přední tyč, kde hlavičkoval Felipe Melo. Jeho pokus však zablokoval Gonzalo Rodríguez. Fiorentina se následně dostala k míči, a míří dopředu.
36
No tak teď mohl Inter snížit! Rozhodně se o to však nezasloužili hráči Interu! Gonzalo Rodríguez poslal zpětnou přihrávku k brankáři, a Tătăruşanovi nevyšel odkop, a míč skončil těsně mimo branku!
34
Inter se pokoušel i v oslabení ohrozit branku Tătăruşana. Před vápnem kombinovala argentinská dvojice Palacio – Icardi. Prvně jmenovanému však přihrávka nevyšla, a míč skončil u rumunského brankáře.
33
Rozerhávky zajímavé standardní situace se nakonec ujal aktivní obránce Marcos Alonso, který všalk trefil pouze zeď, ve které míč zablokoval Ivan Perišić. Fiorentina však bude pokračovat v útoku!
32
Inter však má velké problémy udržet míč na útočné polovině, a hosté se často dostávají do nebezpečných protiútoku! Tentokrát dostal přihrávku za obranu Matías Vecino, kterého poslal k zemi Miranda. Hlavní rozhodčí udělil rovnou červenou kartu! To už vypadá s Interem hodně špatně!
31
Fiorentina mířila do dalšího protiútoku, který táhl po pravé straně Josip Iličić. Slovinský záložník posílal do vápna přihrávku na Kaliniće, kterou však srazil stoper Medel, a míč skončil u Handanoviće.
30
Fredy Guarín to teď s napadáním přehnal, a schytal to hostující Borja Valero, který si chvilku poležel na tránvíku. Zkušený španělský středopolař se však zvedl, a je schopen pokračovat.
29
Felipe Melo byl na začátku útočné akce Interu, a poslal křížnou přihrávku na pravou stranu, kam si naběhl Mauro Icardi. Argentinský útočník však nedokázal udržet míč, a dopředu míří Fiorentina.
27
Na levé straně opět úřadoval Marcos Alonso, který následně odcentroval do vápna, kam si nabíhal Kalinić i Iličić. Gary Medel však dokázal míč odhlavičkovat, a zažehnal nebezpečí.
26
Mauro Icardi si naběhl na pravou stranu, kde se však ocitl v obležení dvou protihráčů. Argentinský útočník míč nevybojoval, a Fiorentina míří do dalšího rychlého protiútoku!
25
Inter se probojoval ke standardní situaci. Rozehrávky se ujal Alex Telles, který centroval, nýbrž to zkusil přímo. Střela brazilského obránce však skončila nad brankou Fiorentiny.
23
Co se to s Interem děje? Fiorentina vede již tříbrankovým rozdílem, a na Giuseppe Meazza se ozývá z tribun pískot! Nádherně to provedl na levé straně Marcos Alosno, který obešel Davide Santona a poslal před brankou nebezpečný centr. V náběhu byl NIKOLA KALNIĆ, kterému stačilo nastavit nohu, a pod tělem Handanoviće dostal míč do sítě!
22
Felipe Melo se přidal ke stoperům při rozehrávce. Bývalý záložník Galatarasay se odhodlal k dlouhému nákopu za obranu, na který nabíhal Icardi. U míče však byl první brankář Tătăruşanu.
22
Exekuce rohového kopu se ujal Josip Iličić, který poslal svůj centr na přední tyč. V tomto prostoru však vyskočil nejvýše domácí Davide Santon, který centr odvrátil.
21
Fiorentina je však i nadále aktivní! Na levou stranu dostal zajímavý pas španělský obránce Alonso, který míč stihl na hrací ploše, a pokoušel se odcentrovat. Jeho pokus však srazil do zámezí Ivan Perišić!
20
Pro domácí celek je to nová situace, neboť v nové sezóně ještě neprohrával, teď navíc dvoubrankovým rozdílem. Inter bude muset hodně zabrat, pokud chce pomýšlet na nějaké body. Času však má ještě hodně!
18
Překvapení je na světě! Fiorentina jde po necelých dvaceti minutách do dvoubrankového vedení! Ze střední vzdálenosti vypálil Josip Iličić, jehož ránu vyrazil Handanovič pouze do vzduchu. Hodně pohotový byl NIKOLA KALINIĆ, který míč doklepl ze vzduchu do branky!
18
Následně míč získal Fredy Guarín, který však zahrál míč hodně ve vzduchu, a kopačku měl blízko hlavy stopera Astoriho, což se hlavnímu rozhodčímu vůbec nelíbilo.
17
Po dobré práci Maura Icardiho se Inter probojoval k prvnímu rohovému kopu. Exekuce se ujal Alex Telles, na jehož centr si na přední tyči naskakoval Santon, nicméně se k hlavičce nedostal.
16
Španělský obránce Marcos Alonso se dostal pod tlak napadajícího Icradiho, a rozhodl se pro útočný nákop, ten však příliš kreativní nebyl, neboť dolétl pouze k brankáři Handanovičovi.
15
Domácí fotbalisté se s tím zatím opravdu "nemažou". Ve středu hřiště dostal "naloženo" Josip Iličić, kterého poslal k zemi Felipe Melo. Hlavní rozhodčí zatím zůstal u slovní domluvy.
14
Po pravé straně postupoval obránce Roncaglia, který následně našel přízemní přihrávkou před vápnem Badelja, který poslal centr na zadní tyč. Do tohoto prostoru si naběhl Alonso, který míč vracel před branku. Domácí obrana si však situaci pohlídala.
13
Teď se ve středu hřiiště prezentoval, dle názoru rozhodčího, nedovoleným zákrokem Geoffrey Kondogbia, který si kryl míč před napadajícím Badeljem. Francouzský středopolař zasáhl Chorvata do obličeje, a ten skončil na zemi.
12
Fiorentina se velmi rychle přesunula na útočnou polovinu, nicméně do zakončení se nedostala. Kreativní Milan Badelj se pokoušel najít za obranou krajana Kaliniće, tomu však náběh nevyšel.
11
Tentokrát si nabíhal za obranu Fiorentiny Rodrigo Palacio, kterého se pokoušel vysunout Geoffrey Kondogbia. Přihrávka však mířila do ofsajdového postavení.
10
Teď se domácí fanoušci hodně zlobí! Před vápnem Fiorentiny spadl Mauro Icardi, kterého fauloval italský obránce Davide Astori. Hlavní rozhodčí dlouhu váhal, následně však hru pustil.
9
Na druhé straně postupoval středem Matías Vecino, který se pokoušel poslal křížnou přihrávku na nabíhajícího Nikolu Kaliniće. Chorvatský útočník však neměl dostatečnou rychlost, a u míče byl dříve Handanovič.
8
Alex Telles dostal na pravou stranu hodně těžkou přihrávku, nicméně i ze složité pozice dokázal odcentrovat. Ve vápně se dostal k hlavičce Kondogbia, který však poslal míč do náruče rumunského brankáře.
7
Felipe Melo si počínal hodně tvrdě v souboji s Iličićem, nicméně dle rozhodčího v rámci pravidel. Slovinský útočník zůstal ležet na zemi, nicméně hra pokračovala. O zajímavý průnik se pokoušel Kondogbia, který však neprošel přes Astoriho.
5
Inter se hned po rozehrávce dostal k postupné kombinaci na vlastní polovině. Následně však Felipe Melo ztratil míč ve středu hřiště, a přišel faul na Matíase Vecina.
4
Fiorentina jde na hřišti vedoucího celku již ve čtvrté minutě do vedení! K penaltovému puntíku se postavil hostující JOSIP ILIČIĆ, který penaltu razantní střelou do horních pater branky proměnil! Handanovič si na míč sáhl, nicméně jej nedokázal vyrazit!
3
Tak to je hodně zajímavé! Inter velmi rychle ztratil míč, a do vápna dostal přihrávku Kalinič, kterého však poslal k zemi Handanovič, a je z toho penalta pro Fiorentinu!
2
Nedovoleným zákrokem se na útočné polovině provinil obránce Davide Santon, který poslal k zemi Josipa Iličiće. Následně poslal stper Gonzalo Rodríguez dlouhý centr na Kaliniče, který se však prezentoval nedovoleným zákrokem v souboji s Medelem.
1
Hlavní rozhodčí Antonio Damato právě zahájil dnešní utkání. Výhodu úvodního výkopu měli k dispozici domácí fotbalisté. Mauro Icardi udělal na levé straně prostor pro Alexe Tellese, kterému se však centr nepodařil.
1

Inter Milán: Handanovič – Santon, Miranda, Medel, Telles – Guarín, Melo, Kondogbia – Perišič – Icardi, Jovetić.
Náhradníci: Carrizo – Jesus, Palacio, Biabiany, Montoya, Ljajić, Ranocchia, Gnoukouri, Nagatomo, Brozović, Dimarco, Manaj.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Roncaglia, Gonzalo Rodríguez, Astori, Alonso – Badelj, Vecino – Błaszczykowski, Valero, Iličić – N. Kalinič.
Náhradníci: Lezzerini, Sepe – Gilberto, Tomović, Bernardeschi, Rebić, M. Fernández, Mario Suárez, Verdú, Rossi, Babacar..
Příjemný nedělní večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Italská Serie A pokračovala o tomto víkendu svým šestým kolem. My se společně zaměříme na poslední dnešní zápas! Na San Siru změří síly Inter Milán s ACF Frioentinou. Úvodní výkop je naplánován v 20:45, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Na Stadio Giuseppe Meazza se tak potká momentálně to nejlepší, co Serie A nabízí. Domácí Inter zatím nepředvádí oslnivé výkony, nicméně se může pyšnit výbornou obranou, inkasoval pouze na hřišti Carpi. V ofenzivě to však zatím není ideální. Dvougólový večer zažil Inter pouze v Carpi! Fiorentina má již na svém kontě jednu porážku, nicméně předvádí pěkný fotbal. Rozhodně se máme na co těšit!
INTER MILÁN
Inter Milán nezažil dobrou sezónu. V italské lize obsadil až osmé místo, což značí, že letos bude pohárová Evropa bez účasti slavného celku! Inter může navíc mrzet fakt, že o místo v kvalifikaci evropské ligy ho připravila Sampdoria Janov, který vypadla ve třetím předkole se srbskou Vojvodinou. Velmi potupná byla hlavně úvodní porážka 0:4 na hřišti italského celku! Roberto Mancini však vyhlásil již na konci loňské sezóny útok na nejvyšší příčky, což se zatím daří!

Vstup do nové sezóny Interu vyšel! V domácím utkání s Atalantou se dlouho nemohl prosadit, až ve třetí minutě nastavení vstřelil krásný gól Stevan Jovetić! I v posledním utkání Inter zvítězil. Na hřišti Capri dlouho vedl po brance Stevana Jovetiće, v 81. minutě vyrovnal domácí Di Gaudio. Tři body Interu vystřelil v 89. minutě Stevan Jovetić, který proměnil pokutový kop! V dalším utkání Inter absolvoval první ostrý test této sezóny. Na San Siro přivítal AC! Milánské derby nakonec ovládl právě Inter, který vyhrál 1:0 po brance Fredy Guarína! Následovalo utkání v Chievu, které již v letošním roce překvapilo výhrou nad Juventusem. Tentokrát se však radoval Milán, krátce před koncem prvního poločasu se prosadil Mauro Icardy, což byl také jediný gól zápasu. V tomto týdnu sehrál Inter domácí utkání s Hellasem Verona. Nerazzurri výkonem rozhodně neoslnili, nicméně opět zvítězili 1:0 po brance Felipe Mela. Inter se tak drží na první příčce tabulky, a zaznamenal nejlepší start do sezóny v historii klubu!

Kádr Interu opustili v letním přestupovém období dva mladí, avšak klíčový hráči! Švýcarský ofenzivní záložník Xherdan Shaqiri vyslyšel volání Premier League a přijmul nabídku od Stoke, které zaplatilo 16,8 M €. Tento týden se také domluvil přestup mladého chorvatského záložníka Matea Kovačiće, za kterého Real Madrid vysázel 35 M €. Fanoušci tento odchod brali velmi těžko, nicméně Roberto Mancini tento přestup zrealizovat musel, aby Inter dokázal splnit finanční pravidla UEFA! Italský trenér byl však v letním přestupovém období velmi aktivní! Z Monaka přivedl talentovaného francouzského stopera Geoffreyho Kondogbiu za 30 M €. Velkou posilou jistě bude také brazilský stoper João Miranda, který přišel z Atlética. Návrat na San Siro zažije také italský obránce Davide Santon, který přišel z Newcastlu. Za 8 M € přišel z Granady Jeison Murillo a na hostování z Barcelony Martín Montoya. Zřejmě největší posilu si však Roberto Mancini nechal na konec! Černohorský střelec Stevan Jovetić nedostával v City příliš příležitostí, a tak zvolil návrat do Itálie! V Interu však zatím válí! Ve dvou utkání vstřelil tři branky!
ACF FIORENTINA
Fiorentina se v minulé sezóně držela tradičně v popředí tabulky Seria A. Tým z Florencie se nakonec umístil na pěkné čtvrtém místě, a zajistil si tak postup do skupinové fáze Evropské ligy. Los Fiorentině přisoudil Basilej, Lech Poznaň a Belenenses, což je pro italský tým jistě hratelná skupina.

Fiorentina vstoupila do nové sezóny vítězně. V domácím prostředí přivítala slavný AC Milán, po brankář Alonsa a Ilčiće se mohla radovat z vítězství 2:0. Tak slavné to již však nebylo ve druhém kole, kde se Fiorentina představil na hřišti FC Turín. Hostující celek vedl od desáté minuty o brance Marcose Alonsa. Turín však předvedl ve druhém poločase skvělou pasáž hry, kdy během desíti minut vstřelil tři branky, a rozhodl o svém vítězství 3:1! V dalším kole však "Gigliati" opět naplno bodovali, když díky brance Babacara porazili Janov 1:0. Ve čtvrtek Fiorentina sehrála úvodní duel EL, doma přivítala Basilej s Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým. Domácí měli výborný vstup do utkání, již ve třetí minutě se prosadil Kalinić. Ve druhém poločase byl však vyloučený Rodríguez, a Basilej skóre otočila. Fiorentina potvrdila dobrý vstup do nové sezóny na půdě Carpi, kde vyhrála 1:0 po brance Babacara. V posledním utkání přivítalo ACF doma Bolognu. Favorit utkání rozhodl o svém vítězství až v závěru utkání, kdy se prosadil Błaszczykowski a Kalinič!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62