Rozhodčí neměl důvod k tomu, aby trápení hostů prodlužoval. Fouká tak do píšťalky a ukončuje dnešní zápas. Těžko jej hodnotit, Udinese rozhodně nebylo o tolik horším týmem. Je sice pravda, že se jim nepodařilo si vytvořit ani jednu větší šanci, ale na míči byli hosté častěji. To domácí k čemu se dostali, to využili a ještě další dva góly neplatily kvůli ofsajdu. Řekněme tedy, že Bologna vyhrála svou chytrostí v útoku a zaslouženě bere všechny body.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 6:6.
90
90
Začíná poslední minuta základní hrací doby. Perica zkusil dalekonosnou střelu, ale ta úspěch slavit nemohla.
89
Ne, domácí obrana si poradila jak s prvním, tak i s následným opakovaným centrem. Udinese dnes není přáno, to pouze potvrzuje následný útočný faul.
88
Tak ještě jeden rohový kop pro hostující celek. Že by gólová radost přišla teď?
87
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Daniele Gastaldello, přichází Marios Oikonomou.
87
Zapata se ukopl a míč končí v zámezí. Domácí rozehrají odkop od brány, ale to až po střídání.
85
K tomu, aby jej udržel, mu chybí už jen pět minut a nějaké to nastavení. U míče jsou hosté a musí se tak mít na pozoru.
84
Udinese na druhé straně vybojovalo rohový kop, po kterém přišla i hlavička, ale Mirante je dnes vždy tam, kde má být a jde si za čistým kontem.
83
Nebude to ale po tomto centru, jenž doplachtil až za bránu Udinese. Karnezis bude zahrávat odkop od brány.
82
Pokud však budou hrát stejně pasivně a nezodpovědně, tak domácí pomyslného bůra nejspíše soupeři nadělí.
81
Bologna je při chuti, Udinese by už nejraději, aby tento zápas skončil.
80
Nechybělo mnoho a mohl přeci jen pátý gól padnout, hostující brankář však dokázal vyrazit míč nad bránu.
79
Bologni dnes do brány padlo skoro vše, již podruhé ovšem gól neplatí kvůli ofsajdovému postavení. Karnezis si tak může oddechnout, Mattia Destro byl blízko hattricku.
78
Ani jeden tým se nikam nežene, teď je hlavní dohrát bez zranění. Podle toho vypadá i hra, která se odehrává hlavně na polovině hřiště.
76
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Federico Viviani, přichází Bruno Petković.
74
Udinese si vypomohlo při rozehrávce i se svým brankářem. Tempo hry opadlo a utkání se pouze dohrává.
73
Bologna přeci jen pravděpodobně přebírá otěže utkání, za stavu 0:4 se asi jen s těží hledá motivace.
72
Karnezis vyběhl z brány a před dotírajícím útočníkem odhlavičkoval míč do bezpečných míst. Výborné čtení hry gólmana.
71
Dalo by se říci, že je rozhodnuto, hosté se ale nevzdávají a chtějí alespoň Miranteho připravit o čistý štít.
68
Bologna právě vstřelila branku!
A je po zápase! Domácí se prosazují již po čtvrté. SIMONE VERDI trefil Danila, od kterého se míč odrazil za bezmocného Karnezise. Tento gól tak nějak dokumentuje dnešní zápas z pohledu Udinese.
67
Ani oni nebudou úspěšnější, byla z toho sice střela, ale ta ohrozila maximálně diváky v horních ochozech stadionu.
66
Rohový kop i na druhé straně, podaří se jej domácím využít?
65
Ne, Perica sice vyskočil nejvýše, ale svůj pokus mezi tři tyče nevměstnal.
64
Další rohový kop pro Udinese, že by konečně přišla gólová radost i pro hosty?
63
Udinese ještě utkání nezatracuje. Snaží se o vstřelení kontaktního gólu, domácí se ale dobře brání.
61
Taidder skončil na zemi po nedovoleném zákroku. Další přerušení hry a míč pro domácí tým.
60
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Cyril Théréau, přichází Sven Kums.
59
Pozor na to! domácí opět z ničeho nic udeřili! MATTIA DESTRO dostal parádní křižnou přihrávku a na dvakrát překonal hostujícího brankáře. Domácí se tak rázem dostávají do ještě většího odstupu. Bez asistence.
59
Ani z něj Udinese neudeří. Domácí se v klidu ubránili a poslali míč až ke Karnezisovi.
58
Rohový kop pro hostující celek po dalším centru do vápna, tlak začíná sílit.
57
Hosté jsou hned o něco aktivnější, ani další centr Hallfredssona však na zadní tyči nikoho nenašel.
56
Z něj sice přišel centr do vápna, ale nikdo na něj nedosáhl. Skóre se nemění.
55
Hosté se osmělili a ve vápnu hned vznikla zajímavá skrumáž. Ta ovšem byla bez výsledku. Tlak ale pokračuje, hosté vybojovali volný přímý kop.
54
Domácí ovšem opět kombinují na své polovině hřiště a hosty vůbec nepouštějí ke slovu.
53
Rohový kop úspěch neslaví. Gastaldello se navíc tvrdě srazil s Kanezisem a na nohy se mu nevrací nejlépe.
52
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Vasilis Torosidis, přichází Emil Krafth.
52
Aktivnější přístup domácích fotbalistů nese své ovoce, budeme svědky dalšího rohového kopu.
51
Stejná situace na druhé straně, znova to tedy bude Bologna, kdo bude operovat s míčem.
50
Budou k tomu mít šanci po nepřesné rozehrávce domácích, kteří tak rychle přišli o míč.
49
Bologna nastoupila do druhého poločasu o něco aktivněji, Udinese se ještě k ničemu nedostalo.
48
Maietta zavadil o nohy Zapaty, který se nyní jen s těží zvedá na nohy. Rozhodčí ovšem žádný faul neviděl.
47
Ten ale skončil na hlavě prvního obránce. Stav se tak hned na úvodu poločasu měnit nebude.
46
Do druhého poločasu vstoupila rozehrávkou Bologna, která vybojoval ihned rohový kop.
46
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Stipe Perica.
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Ryder Matos.
46
46
Hráči se vrací na trávník, za chvíli se tak bude pokračovat.
Máme za sebou první poločas, který byl i přes dva góly spíše nudou. To nejdůležitější se událo na začátku a konci poločasu, kdy oba své protiútoky využila Bologna a vytvořila si tak zajímavou pozici do druhého poločasu. Mezi góly jsme však nebyli svědky ničeho zajímavého. Udinese bylo aktivnější, ale chybí tomu lepší myšlenka.
45+2
45+1
A nebo taky stane! SAPHIR TAÏDER využil rychlý protiútok svého celku. Bologna byla dlouhou dobu pod tlakem, ale díky gólu do kabin a také perfektní přihrávce Krejčího, půjde do druhého poločasu s velmi zajímavým náskokem. Asistence: Ladislav Krejčí.
45+1
Rozhodčí nastavil jednu minutu, která začala útočným faulem hostujícího celku. V prvním poločase se toho už nejspíše moc nestane.
45
Udinese stále na polovině soupeře, ale bez jakéhokoliv výsledku.
44
Mirante si sice vyskočil pro míč, ale poté si dobře uvědomil, že centr už nikdo nezachytí a nechal jej propadnout až do zámezí.
43
Volný kop pro Udinese po faulu Maietta, jenž si nedovoleně pomohl v souboji o míč.
42
Danilo (UDI) šel do skluzu a místo míče trefil pouze nohy protihráče. Další žlutá karta.
42
Po něm se sice míč ukázal ve vápně, ale skončil na noze obránce, který jej okamžitě posílá pryč.
41
Tohle už bylo zajímavější! De Paul napřáhl zpoza šestnáctky, ovšem Mirante byl dobře postaven a možná spíš jen kvůli své nešikovnosti vyrazil míč na rohový kop.
41
No tahle to nebude, střela ze zhruba dvaceti metrů na Karnezise šla hodně mimo a navíc jí chyběla i razance.
40
Začínají nám poslední minuty tohoto poločasu. Dočkáme se nějaké překvapivé akce, která by stála za zmínku?
39
M´Baye odhlavičkoval centr na rohový kop, hned na to ale sv= zaváhání napravil a ani tato standardka tak nebude slavit úspěch.
38
Hosté se drží více na míči, ale něco tomu chybí. Možná více pohybu nebo překvapující přihrávka. Bologna se zatím v poklidu brání.
37
Badu vybojoval na levé straně míč, ale poté o něj Udinese přeci jen přišla. Mirante rozehraje odkop od brány.
36
Hráčům se nedaří nejen v kombinace, ale i co se týče žlutých karet. Nehraje se sice nějak extrémně agresivně, ale i tak již vidíme třetí žlutou. Za šlapák ji inkasuje Zapata (UDI).
35
Stále ta samá písnička, ani jeden z týmů není schopen se udržet na polovině toho druhého. Míč tak cestuje ze strany na stranu bez většího efektu.
34
Thereau schytal tvrdý šlapák, chvíli je ošetřován, ale nejspíše bude schopen pokračovat.
33
Moc nechybělo a Destro by svou hlavičku nasměroval o něco lépe. Takto se ale skóre nemění a hosté si zahrají odkop od brány.
32
Ani ten ale nebyl o moc lepší. Naskýtá se však šance k protiútoku.
31
Kde máme těch prvních pět minut, ve kterých jsme viděli parádní fotbal? Od té doby je to spíše samá nepřesnost. Uvidíme rohový kop v podání Udinese.
30
Do kombinace zapojili i vlastního brankáře, snaží se o uklidnění hry a nabrání sil.
29
Až nyní vybojovali volný kop, díky kterému si chvíli s míčem zahrají.
28
Domácím se ale vůbec nedaří, pokaždé, když získají míč, rychle o něj opět přijdou.
27
Rozehrávka standardní situace byla velmi nepřesná. De Paul se svým nápadem nenašel porozumění od spoluhráčů.
26
Takto si to ale asi nepředstavovali Viviani (BLG) hasil ztrátu míče, ovšem jeho skluz na paty byl hodně nevybíravý a může být rád za žlutou kartu.
26
Náznak šance Udinese byl zhacen výborným obranným skluzem. Ani následný dlouhý aut neslavil úspěch, nyní je řada na domácích.
25
Ve výsledku jej to ale nemusí příliš mrzet. Rohový kop se soupeří hrubě nepovedl a míč skončil na prvním bránícím hráči.
24
Torosidis se nedomluvil dobře se svým brankářem a centr tak zbytečně srazil na rohový kop.
23
Týmy si mezi sebou vyměňují míč, ani jednomu se nedaří jej podržet a vytvořit si nějakou příležitost.
22
Dlouhý pas na Destra nepřinesl žádný úspěch, byl příliš dlouhý a domácí tak pouze přišli o míč.
20
Hallfredsson (UDI) si nevěděl rady s pronikajícím Verdim a proto jej zezadu stáhl za dres a vidí z blízky žlutý kartonek.
19
Bologna však rychle vybojovala míč a opět se snaží být trochu aktivnější.
18
Jeho rozehrávka na krátko úspěch neslavila, Badu se rychle vydal do protiútoku, ale byl nedovoleně zastaven.
17
Tempo hodně opadlo,sledujeme spíše festival nepřesností než nějaké zajímavější akce. Po delší době se osmělili ale i domácí a hned je z toho rohový kop.
16
To už ale neplatí, protože centr z levé strany skončil za bránou Miranteho.
15
Jankto byl tvrdě dohrán a zůstává ležet na zemi. Může ho těšit alespoň fakt, že vybojoval pro svůj tým míč.
14
Udinese vybojovalo volný kop, po kterém letěl míč do vápna, kde úřadovali obránci soupeře.
13
To už neplatí. Jejich útočné snažení překazil praporek pomezního, jenž signalizuje ofsajd.
12
De Paul se dostával k centru ve vápně, ale chybělo mu pár centimetrů. Hostující celek ovšem zůstane u míče.
11
Hra se poněkud uklidnila, Udinese je sice aktivnější, ale zatím nic z toho.
10
Potvrdil to i centr na vzdálenější tyč, který byl příliš přetažený a skončil pouze vedle tyče.
9
Hra už pokračuje kombinační hrou hostů, ta ovšem zatím příliš ovoce nenese.
8
Torosidis dostal hodně nepříjemný šlapák a jen s těží se zvedá z trávníku. Vypadá to, že bude potřebovat lékařské ošetření.
7
Teď se to mohlo změnit, ale střela Zapaty byla hodně chabá.
6
Udinese uklidňuje hru a kombinuje s míčem na vlastní polovině, začátek utkání hostujícímu celku zatím moc nevychází.
5
Krejčí málem přidal druhý gól! Míč dorážel do sítě patičkou, ovšem pomezní správně odhalil, že byl v ofsajdovém postavení! Obrana hostů však opět hodně propadla.
4
Hosty ale inkasovaný gól nezaskočil, rychle se vrhají do útoku a snaží se vyrovnat.
2
Tak to byla rychlost! Rohový kop skončil pouze v rukavicích Miranteho. Ten nemarnil čas a poslal svůj tým do protiútoku. Na jeho konci stál MATTIA DESTRO, který i s tečí protihráče poslal míč do sítě. Godfred Donsah.
1
Úvodní rozehrávku měli hosté, kteří ihned vybojovali první rohový kop.
1
Hráči již nastupují na trávník, utkání za chvíli začne.

Bologna FC: Mirante – Torosidis, Gastaldello, Maietta, M'Baye – Donsah, Viviani, Taïder – Krejčí, Destro, Verdi.
Náhradníci: A. Da Costa, Ravaglia – Petković, Oikonomou, Tabacchi, Sadiq, Masina, Krafth, Okwonkwo.

Udinese Calcio: Karnezis – Felipe, Angella, Danilo, Widmer – Jankto, Hallfredsson, Agyemang-Badu, de Paul – Théréau, D. Zapata.
Náhradníci: Perisan, Scuffet – Ewandro, Heurtaux, Evangelista, Balić, Perica, Kums, Adnan, Matos, Gabriel Silva..

Udinese Calcio

Udinese si hraje klidný střed tabulky, když je na jedenáctém místě s 43 body a skóre 43:44. V posledních utkáních to navíc není žádná hrůza. Tři výhry, jedna remíza a prohra jen s Neapolí. Hosté tak nejsou ve špatné formě a budou favoriti tohoto střetnutí.

A to i přes to, že venku se jim moc nedaří. Letos z pozice hostujícího celku vyhráli jen čtyři zápasy, ve čtyřech remizovali a jejich skóre je 15:23. Podaří se jim to dnes změnit?

Hlavní roli by měl sehrát francouzský střelec Cyril Thereau, který dal již jedenáct gólu, suplovat mu bude Duvan Zapata s devíti.
Bologna FC

Bologna je momentálně na patnáctém místě se ziskem 35 bodů a skóre 31:49. Domácí naposledy vyhráli před pěti koly doma proti Chievu. Od té doby ale přišly tři prohry a jedna remíza. Forma Bologni tedy není nic moc.

Co se týče domácích zápasů, z 16 jich vyhráli šest, ve dvou remizovali a osm prohráli při skóre 16:22.

Nejlepším střelcem domácích je Blerim Dzemaili, který však v dnešním utkání nenastoupí pro příliš mnoho žlutých karet. Jeho střeleckou produktivitu tak bude muset zastát Matti Destro se sedmi góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62