Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Neapol - 16. prosince 2017   18:00

Torino
63' Belotti
1:3
(0:3)
Neapol
4' Koulibaly  (Allan) • 25' P. Zieliński  (Jorginho) • 30' Hamšík  (D. Mertens)
Torino
Sirigu – De Silvestri, N'Koulou, Burdisso, Molinaro – Rincón, Valdifiori (46. Ljajić), Baselli – Falqué (79. Edera), Belotti (C), Berenguer (65. Niang).
Mazzoleni – Tegoni, Vivenzi
Stadio Olimpico, Turín
Neapol
Reina – Hysaj, Koulibaly, Albiol, Rui – Allan, Jorginho (76. Diawara), Hamšík (C) (83. Rog) – Callejón, D. Mertens, P. Zieliński (70. L. Insigne).

Z dnešního utkání je to ode mne všechno. Tímto se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek večera!
Je dobojováno! Ačkoliv domácí hráči předvedli ve druhé půli zlepšený výkon a zaslouženě vstřelili čestnou branku, hosté si své vedení naplno ohlídali a berou si ze zápasu všechny tři body. Pro Turín je to poměrně velká škoda, kdyby hrál po celý zápas tak jako ve druhé půli, mohli jsme sledovat velice zajímavou podívanou. Neapol se díky dnešní výhře a první prohře Interu Milán v letošní sezóně posouvá na průběžnou vedoucí příčku Serie A!
90+3'
90+3'
Belotti ještě vybojoval na středu hřiště míč a nastartoval k rychlému průniku, jenže si balón příliš předkopl a posléze jej ve sprinterském duelu předehnal obránce Rui.
90+2'
Hosté mají míč pevně ve svém držení a zdá se, že zbytek zápasu se již dohraje pevně v jejich režii.
90+1'
Neapolští pouze zakopávají míč za půlící čáru.
90'
Nastavovat se budou 3 minuty.
89'
Rychlá rozehrávka nakrátko Turínu moc nevyšla, nákop do šestnáctky k nabíhajícímu Belottimu dokázal Hysaj s přehledem pokrýt.
88'
Volný přímý kop pro domácí. Tohle je jedna z posledních možností na ohrožení brány.
86'
Domácí se nedokázali prosadit rychlým protiútokem, akci zastavila soupeřova obrana bez větších potíží.
85'
Hráči ve světlemodrých dresech si dávají s rozehrávkou na čas. Koulibaly hlavičkoval vysoký centr pouze znovu do zámezí.
84'
Rohový kop pro SSC Neapol.
83'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Marko Rog.
82'
Molinaro dlouhým nákopem hledal ve vápně nabíhajícího si Belottiho, před nějž se natlačil Albiol, který následně zahrál rukou. Sudí však k velké nelibosti Turínu tento moment nepostřehl.
81'
Míč se pohybuje na domácí polovině hřiště, Turín má stále ještě dostatek času na minimálně zdramatizování stavu zápasu.
79'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Iago Falqué, přichází Simone Edera.
78'
Neapol z rychlého brejku mohla počtvrté udeřit, ale Dries Mertens z hranice malého vápna kvůli špatnému terénu podklouzl a netrefil bránu.
77'
Turíňané z přímého kopu nevytěžili nic víc, než jen další standardní situaci, tentokrát ale v podobě rohového kopu. I ten následně končí v moci soupeře.
76'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Amadou Diawara.
76'
Albiol se svým tělem postavil do cesty sprintujícímu Belottimu, jenž inkasoval důraznou stopku. Obránce Neapole je oceněn žlutou kartou.
75'
Turínu se po dlouhé prodlevě podařilo konečně osvobodit ze sevření na vlastní polovině hřiště.
74'
Neapolští se snaží aktivním napadáním udržet svého soupeře co nejdále od vlastní brány.
72'
Hosté se již znovu radovali z další vstřelené branky, nicméně Calléjon se nacházel při Insigneho centru za obranu v těsném ofsajdu.
71'
Neapol začíná poslední dvacetiminutovku kombinací na vlastní polovině. Reina dlouhým odkopem posílá míč za půlící čáru.
70'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Lorenzo Insigne.
69'
Toho se ujal středový záložník Ljajić, jenž technickou střelou zatočil míč zhruba metr od pravé tyče.
68'
Marek Hamšík důrazně zezadu sestřelil rozběhnutého Belottiho a k jeho velké nelibosti budou domácí zahrávat přímý kop.
67'
Falque zkusil zpoza velkého vápna zakončit rotující střelou k pravé tyči, Reina nejprve míč vyrazil a až napodruhé pevně zachytil.
65'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází M'Baye Niang.
64'
Hra domácího týmu rázem na první pohled ožila.
63'
FC Turín právě vstřelil branku!
Že by tu přece jen ještě byla nějaká naděje? Ljajić zahájil progresivní průnik středem hřiště, ale nepodařilo se mu prohodit míč mezi trojicí obránců. K odraženému míči se dostal ANDREA BELOTTI, potáhl si jej dovnitř šestnáctky a přízemní střelou se štěstím překonal Reinu, který si smolně sáhl na letící míč, ale vytěsnit jej nedokázal.
61'
Neapol nadále v držení míče, do hry se zapojuje i gólman Reina.
60'
Rychlá akce hostí úspěch neslaví. Jorginho vyslal utvořenou uličkou mezi obránci do úniku Callejóna, ale ten se nacházel v ofsajdové pasti.
59'
Berenguer se vytáhl kupředu po levém křídle, dobíhajícímu Hysajovi naznačil hned několik kliček po sobě a tak trochu se oba hráči společně zamotali nohami do sebe. Sudí nakonec nařizuje volný kop pro Neapol.
58'
Zielińskiho přízemní střelu ostřílený gólman Sirigu v pádu bezpečně chytá.
57'
A je tu další rohový kop. Na hranici malého vápna si naskočil na letící míč N'Koulou, jenž hlavičkoval příliš vysoko.
56'
Vysoký centr na bližší tyč obrana Neapole odhlavičkovala mimo šestnáctku, domácí se stále drží u míče.
55'
Rohový kop pro Turín FC.
54'
Turíňané se nyní zdá se nadechli k poměrně ofenzivnímu stylu hry, hráči v rudých dresech se stahují do blízkosti Reinovy brány.
53'
Hysaj pohotovým vypíchnutím zabránil Berenguerovi pokračovat v průniku po křídle, útočník Turína oplácí čistý zákrok svému soupeři faulem.
51'
Domácí jsou stále zatlačeni v hloubi vlastní poloviny hřiště, nepomohl tomu ani Siriguův odkop do autu.
50'
Rozehrávka rohového kopu hostí nakrátko přišla vniveč.
49'
Vysoký centr do pokutového území odklidil Molinaro svou hlavičkou na roh.
48'
Rychlý přízemní nákop za obranu, Hamšík si ve vzduchu sklepl míč a pak z nouze ve velkém úhlu vůči bráně střelil míč do hlediště.
47'
Callejón z pravého křídla hledal kolmicí před pokutovým územím své spoluhráče, Mertens na kutálející se míč nedosáhl, Hamšík z prvního doteku pálil za bránu.
46'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Mirko Valdifiori, přichází Adem Ljajić.
46'
První poločas končí za poměrně jasného stavu 0:3. Hostující Neapol do zápasu vlétla zhurta a hned ve 4.minutě se po rohovém kopu ujala vedení, hráči ve světlemodrých dresech byli i nadále velmi nebezpeční, dominovali průběhu hry, a tak si zaslouženě vytvořili do druhé části zápasu pravděpodobně již dostatečné vedení. Z pohledu Turína se jednalo o velmi špatných pětačtyřicet minut, inkasované góly jdou na vrub zejména obráncům a defenzivní činnosti celého týmu, gólman Sirigu toho nemohl moc udělat. Domácí hráči navíc nejsou vůbec úspěšní směrem vpřed a za celý poločas nevystřelili ani jednou na hostující bránu.
45'
44'
Baselli nastartoval své nohy k rychlému průniku, dostal se až na hranici šestnáctky, odkud možná trochu uspěchaně pálil do zámezí.
42'
Drobný faul Albiola uvnitř středového kruhu, domácí se pohodlně dostávají k míči,ale záhy jej svou vlastní vinou zase rychle ztrácejí.
41'
Belotti se chtěl prodrat do pokutového území rychlým prosmýknutím kolem Hysaje, obránce Neapole však svého soupeře vytlačil i s míčem mimo hřiště.
39'
Světle modří rozpoutali na vlastní polovině hřiště pohodové „bago“.
38'
Baselli zezadu drobně stáhl Jorginha k zemi, po píšťalce sudího ještě z frustrace zakopl získaný míč a okamžitě vidí žlutou kartu.
36'
Série několika centrů před brankáře Sirigua úspěch příliš neslavila, domácí si dokázali s vysokými balóny poradit.
35'
Neapol se znovu ujímá míče a současně i další ofenzivní činnosti.
34'
Standardní situace končí takřka ihned po centru na hranici malého vápna, kde se Berenguer dopustil útočného faulu.
33'
32'
Domácí si vyměňují míč hodně hluboko na vlastní půlce hřiště a jako by teď zcela rezignovali.
31'
Tohle již začíná vypadat s Turínem velmi špatně.
30'
Neapol právě vstřelila branku!
A je tu další gól! Dries Mertens obdržel přesný centr za obranu, uvnitř šestnáctky si v klidu zpracoval míč, otočkou se zbavil obránce a na středu našel dobíhajícího MARKA HAMŠÍKA, pro kterého již byla lahůdka zakončit do pravého horního rohu.
29'
Neapolští si pohrávají s balónem v blízkosti středového kruhu, v jejich pozici není kam pospíchat.
28'
Nutno tedy říct, že co se útočné nebezpečnosti na straně domácích týče, je doposud na bodě mrazu.
27'
Rudí se pokouší kontrovat ofenzivním výpadem, míč končí mimo hrací plochu.
25'
Dva nula pro hosty! Jorginho ukázal skvělý přehled o dění na hřišti, ve vytvořené uličce dokázal vyslat do úniku PIOTRA ZIELIŃSKIHO, jenž se dostal do pokutového území a proměnil přízemní střelou k pravé tyči.
24'
Centrovaný míč z přímého kopu propadl v šestnáctce na N'Kouloua, který se sice pokoušel balón zakončit, ale svou patičkou trefil pouze stínujícího obránce.
23'
Přímý kop pro Turín FC.
22'
A světlemodří se stále nemají k nějaké progresivní akci, do rozehrávky se zapojuje i zkušený španělský gólman Pepe Reina.
21'
Hráči SSC načínají další ofenzivní aktivitu z hloubi vlastní poloviny hřiště.
20'
Rincon si naběhl za obranou linii Neapole, ale i nyní se nacházel opět v ofsajdové pasti.
18'
Callejónovu střelu zblokoval Burdisso do zámezí. Z následného rohového kopu nedokázali hosté vážněji zahrozit.
17'
K vidění je zatím poměrně klidná podívaná, která je laděná do velmi kombinačního stylu.
16'
Allan pohotovým nákopem odkopává míč napříč celou délkou hřiště až k Siriguovi.
15'
Berenguer vyváží míč po straně přes půlící čáru, hráči v rudých dresech se pomalu stěhují na soupeřovu část hřiště.
13'
Rui chtěl po levém křídle svižnou přihrávkou vyslat do úniku Zielińskiho, avšak ten se nedokázal prosadit přes dobře bránícího De Silvestriho.
12'
Valdifioriho nepřesný nákop si Reina pohodlně zpracoval kopačkami a posléze rozehrál dále na své spoluhráče.
11'
Z krátkého obléhání Reinova předbrankového prostoru moc nebezpečí nevzniklo, Rincon se totiž ocitl v ofsajdu.
10'
Turíňané se poprvé v dnešním zápase dostávají do ofenzivní činnosti.
9'
Přetažený centr naprázdno prolétl malým vápnem na zadní tyč, kde si nebezpečně nabíhal Koulibaly. Tomu však chybělo pár centimetrů, aby byl schopen ovlivnit dráhu balónu.
8'
Na řadu přijde v pořadí již druhý rohový kop pro Neapol.
7'
Zieliński si naběhl za obranou řadu, kde přebral lobovaný míč od Mertense. Zielińskimu byl pravděpodobně jasný ofsajd, a tak vyslal jen ledabylé zakončení.
5'
Turínský celek se pokouší o okamžitou reakci, ale ztroskotal již při přechodu půlící čáry.
4'
Bleskurychlé vedení pro hosty! Po centru z rohového kopu se prosadil svou hlavičkou ve vápně KALIDOU KOULIBALY, jenž usměrnil míč přesně k levé tyči.
4'
3'
Hamšík se chtěl po levém křídle prosmýknout kolem Rincona, ten musel sáhnout po nečistém zákroku.
2'
Úvodní momenty zápasu tráví oba celky v blízkosti středového kruhu.
1'

Turín FC: Sirigu – De Silvestri, N'Koulou, Burdisso, Molinaro – Rincón, Valdifiori, Baselli – Falqué, Belotti (C), Berenguer.
Náhradníci: Ichazo, V. Milinković-Savić – Acquah, A. Barreca, Boyé, Edera, Samuel Gustafsson, Ljajić, Moretti, Niang, Obi, Lyanco.

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Koulibaly, Albiol, Rui – Allan, Jorginho, Hamšík (C) – Callejón, D. Mertens, P. Zieliński.
Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Giaccherini, Diawara, Leandrinho, Chiricheş, L. Insigne, Ch. Maggio, Ounas, Rog.

Rozhodčí: Mazzoleni – Tegoni, Vivenzi.
Hezký sobotní večer! Italská Serie A má dnes na programu své 17.kolo a my se v něm společně podíváme na zcela jistě zajímavý souboj mezi domácím Turínem FC a hostující SSC Neapolí.

Turín má na svém kontě třiadvacet bodů, díky čemuž se umisťuje na průměrné deváté příčce. Z posledních pěti utkání domácí získali dohromady sedm bodů, když čtyřikrát za sebou remizovali a v minulém zápase porazili Lazio 1:3. Turínský celek je tažen kupředu brankami svým pětigólovým střelcem Iago Falquem.

Neapol je s mankem jednoho a celkovým ziskem devětatřiceti bodů na průběžné druhé příčce za vedoucím Interem. Hned v závěsu je pak s bodovou ztrátou Juventus. Klub Marka Hamšíka v poslední zápasové bilanci dvakrát zvítězil, dvakrát zremizoval a podlehl zmiňovanému Juventusu. Hostující hráči jsou velmi produktivní, nicméně největším střeleckým esem je s deseti góly Dries Mertens.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62