Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : AS Řím - 23. září 2018   15:00

Bologna
36' Mattiello (De Maio) • 59' Santander (Falcinelli)
2:0
(1:0)
Bologna
Skorupski – Calabresi, De Maio, Danilo, Mattiello – Svanberg (61. M'Baye), Á. Nagy, Džemaili (C), Krejčí – Falcinelli (67. Okwonkwo) – Santander (81. Destro).
Massa – Preti, Liberti
Stadio Renato Dall'Ara (Bologna)
AS Řím
Olsen – Florenzi, Manolas, Fazio (64. Kolarov), Marcano – Lorenzo Pellegrini, De Rossi (C), Cristante (54. Pastore) – Kluivert (59. Ünder), Džeko, Perotti.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 5:11. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím domácího celku, který soupeře porazil poměrem 2:0. Římané měli celý zápas výraznou územní převahu, avšak ani jednou nenašli cestičku za Skorupskiho. Zejména koncovka prvního poločasu nabídla velkou řadu vyložených šancí, domácí brankář svůj celek výrazně podržel. Bologna šla do druhého poločasu s jednobrankovým náskokem, ten ve druhém dějství navýšil Santander, jenž potrestal selhání hostující obrany.
90+6'
90+5'
Zdá se, že o vítězi tohoto zápasu je rozhodnuto, AS potvrzuje, že se v posledních zápasech nachází v hodně bídné formě.
90+4'
Až nyní jsme se dočkali kloudnějšího centru, na který si naskakoval Manolas. Ani jeho hlavička ale neměla brankové parametry.
90+3'
Žlutou kartu dostává Sebastien De Maio (Bologna FC).
90+3'
Nyní na zemi zůstal ležet jeden z domácích hráčů, zřejmě za to můžou křeče. Okamžitě mu na pomoc přispěchal jeden ze spoluhráčů.
90+2'
Džeko se otáčel s míčem, jenomže kolem sebe neměl potřebnou podporu spoluhráčů. Nakonec to centrem zkoušel Florenzi, avšak opět neúspěšně.
90+1'
Žlutou kartu dostává Ibrahima M'Baye (Bologna FC).
90'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Zatím to vypadá, že se Řím nedočká ani jedné branky. Počítat ale můžeme s nastaveným časem.
87'
Florenzi si naběhl na centr k hranici šestnáctky, načež udeřil do míče přímo ze vzduchu. Římané nakonec budou zahrávat rohový kop.
86'
Hosté to znovu zkouší až od vlastní obranné poloviny. Bologna nikterak nenapadá, spíše čeká, s čím soupeř přijde.
85'
Římané to i nadále zkouší podobným způsobem. Tentokráte další z řady centrů obstaral Perotti, ani jeho nabídka nenalezla nevýrazného Džeka.
84'
Florenzimu se centrovaným balónem nepodařilo propálit dvojici protihráčů. Následně se k míči dostal Skorupski, který vykopl na druhou stranu.
83'
Do konce zápasu zbývá už jen něco málo přes deset minut. AS touží po kontaktní brance, avšak domácí obrana je i nadále velmi odolná.
82'
Pastore si tak dlouho naváděl míč do střelecké pozice, až o něj přišel. To ale nemusí tolik mrzet, hosté jsou okamžitě zpět na míči.
81'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Federico Santander, přichází Mattia Destro.
80'
Další výpad z díl domácích hráčů zakončoval Okwonkwo, který táhl přečíslení. Zakončení zpoza vápna nakonec skončilo vedle brány.
79'
Žlutou kartu dostává Lorenzo Pellegrini (AS Řím).
78'
Po delší době se nám připomněl také Džeko, který si naskakoval na centr z pravé strany. Hlavička ale směřovala hodně vedle branky.
74'
Hostům zkrátka není přáno. Perotti to zkoušel střelou přímo ze vzduchu, do dráhy letu míče ještě strčil nohu Džeko, od které se balón odrazil nad.
73'
Málem to bylo o tři branky! Do vyložené šance se dostal střídající Okwonkwo, který zkoušel zamířit na zadní tyč. Míč ale skončil těsně vedle.
72'
Obrannou povinnost si nyní splnil Danilo, který u postranní čáry ubránil Pellegrinu. Nakonec z toho je autové vhazování pro domácí.
71'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut. Řím pokračuje v obléhání opačné šestnáctky, domácí obrana se ale jeví vynikajícím dojmem.
70'
Skorupski neudržel střelu z velké vzdálenosti v náruči, k míči se na zadní tyči dostal Ünder, který ale trefil pouze boční síť.
69'
Nyní na poslední chvíli zasáhl Manolas, který byl v roli posledního obránce. V opačném případě by se Santander dostával do solidní příležitosti.
68'
De Rossi si všiml naběhnuvšího Pastoreho, na kterého okamžitě cpal nadýchaný bochánek. Do dráhy letu míče se ale připletl Danilo.
67'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Diego Falcinelli, přichází Orji Okwonkwo.
66'
Falcinelli si dal do souboje s De Rossim tělo, hlavní sudí nechal pokračovat ve hře, domácí se ale daleko s míčem nedostali.
65'
Pellegriniho střela byla zablokována, což hrálo do karet Džekovi, který ale v pádu zakončil nad branku. Skorupski bude vykopávat.
64'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Federico Fazio, přichází Aleksandar Kolarov.
64'
Manolas raději otočil hru na pravou stranu, kde ale Pellegrini nepřešel přes Džemailiho. Bologna odráží jeden útok za druhým.
63'
Na druhé straně si o faul řekl Santander, který si ho nakonec vymodlil. Postaral se o něj Fazio, jenž za protesty obdržel žlutý kartónek.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Bologna toho ve druhém poločase moc nepředvedla, ojedinělá akce ale skončila druhou brankou.
61'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Ibrahima M'Baye.
60'
Tak tohle bude hodně složitý oříšek pro hostující hráče. Ti budou dotahovat hned dvoubrankovou ztrátu, nic ale není nemožné.
59'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Cengiz Ünder.
59'
Bologna právě vstřelila branku!
Zničehonic je tu druhá branka domácího celku! Obrana AS naprosto propadla, do samostatného nájezdu se dostal FEDERICO SANTANDER, který bezpečně propálil brankáře Olsena. To je hodně studená sprcha pro AS!
59'
Další z řady centrů tentokráte obstaral Kluivert, který centr pravačkou poslal pouze do náruče brankáře. Skorupski okamžitě nastartoval protiútok.
58'
Ten ale nepřinesl nic závratného, naopak se hra přestěhovala na druhou stranu, kde si ale Pellegrini neporozuměl s Kluivertem.
57'
Marcano se absolutně nedomluvil s Olsenem, prodloužení míče za sebe nakonec skončilo za brankovou čárou. Následovat bude rohový kop pro Bolognu.
56'
Domácí se dožadovali druhé žluté karty pro Cristanteho, který doslova zboural protihráče. Hlavní sudí sice faul odpískal, druhá žlutá ale nepřichází.
55'
Hodně ostrým zákrokem si před malým momentem pomohl Pellegrini, který přišlápl Krejčího. Tady se zřejmě mohlo žlutit.
54'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Javier Pastore.
53'
Perotti to na levé straně zkoušel jeden na jednoho, De Maio jeho úmysl přečetl a následně odklidil míč do bezpečnějšího prostoru.
52'
Na pořadu dne byl rohový kop z pravé strany. Centr směřoval k hranici malého vápna, kde ale zasáhl pohotový Santander.
51'
Jenomže Kluivert předvedl naprosto katastrofální centr, který skončil až v zámezí. Skorupski bude za malý moment vykopávat.
50'
O autové vhazování z pravé strany se postaral právě Florenzi, který si vybral vedle stojícího De Rossi. AS následně otočilo hru.
49'
Florenzi se postaral o další centr do pokutového území, míč ale pouze prolétl malým vápnem. Skorupski tentokráte nemusel zasahovat.
48'
Na zemi zůstal ležet domácí De Maio, který byl zřejmě zasažen rukou do obličeje. Na nic vážného to ale v žádném případě nevypadá.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl celkem zajímavou podívanou. Sledovali jsme vyrovnanou partii, ve které měl navrch hostující celek. Římané si vytvořili několik zajímavých příležitostí, avšak k úvodní trefě to nevedlo. Co se nepovedlo AS, to se povedlo domácím. Mattiello se totiž uvolnil s míčem a poté bezpečně propálil Olsena. Římané tak budou muset zabrat, jejich herní projev není špatný, žalostné je ale proměňování vyložených šancí.
45+2'
45+1'
Další tutová šance AS! Skorupski totiž vyboxoval míč pouze před sebe, kde byl zcela osamocený Pellegrini. Rána do poloprázdné brány ale směřovala nad.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
Fantastický Skorupski! Hosté zahrávali další roh, na něj si opět naskakoval Fazio, jehož hlavičku doprostřed dokázal Skorupski reflexivně vyrazit. Posléze se neujala ani další hlavička téhož hráče.
42'
Calabresi se nechal lacině předskočit protihráčem. Do zajímavého zakončení se pak dostal Pellegrini, který pálil metr vedle tyče.
41'
Zatím nevýrazný Džeko to zkoušel zhruba z pětadvaceti metrů, jeho tvrdá rána trefila pouze Danila, který se po míči vrhl hodně obětavě.
40'
Fazio celkem s přehledem zachytil padající míč, který posléze rozehrál do strany na Florenziho. Tam ale cestička vpřed nevedla.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Takový vývoj utkání určitě málokdo čekal. Římané se ke konci poločasu dostávají do složité situace, na otočení skóre mají ještě dostatek času.
37'
Kluivert se pokoušel narazit Pellegrinimu, míč se nakonec odrazil k Džemailimu, jehož nebezpečný centr div neskončil u Santandera.
36'
Domácí hráči se radují ze své první branky v letošní sezóně! Do hostující šestnáctky přiletěly hned dva centry, po tom druhém se k míči dostal FEDERICO MATTIELLO, který si navedl míč na levačku a poté parádním obstřelem překonal marně se natahujícího Olsena.
36'
Bologna si přichystala další volný kop, který tentokráte obstaral Krejčí. Rozehrávka nakrátko přeci jenom přinesla centr, který Fazio odvrátil.
35'
V hlavičkovém souboji sice uspěl hostující Cristante, za ním se ale nenacházel nikdo ze spoluhráčů. Naopak si dalším faulem pomohl Manolas.
34'
K oné rozehrávce se nakonec postavil zkušený Santander, který ale trefil pouze zeď. Od ní se míč odrazil za postranní čáru.
33'
Žlutou kartu dostává Bryan Cristante (AS Řím).
33'
Danilo rozehrál volný kop z vlastní poloviny. Gestem ruky si o přihrávku řekl Santander, načež jeho kolega Falcinelli vybojoval přímý kop.
32'
Kolmice našla za obranou naběhnuvšího Kluiverta, který ale na zakončení dlouho čekal. Z úhlu pak trefil pouze brankáře Skorupskiho.
31'
Už se opět hraje, domácí sportovně odevzdali míč soupeři. Římané v tuto chvíli kombinují v oblasti středového kruhu, balón má na kopačce De Rossi.
30'
Žlutou kartu dostává Daniele De Rossi (AS Řím).
29'
Nyní skončil na zemi domácí Santander, který se ale zdá být v pořádku. Mezitím hlavní sudí nařídil krátkou přestávku na doplnění tekutin.
24'
Svanberg si dokázal odstavit protihráče, následně se pak k protiútoku dostal Mattiello, který ale absolutně zpackal nadějnou příležitost.
23'
Pellegrini se neprodral po pravém křídle, posléze to podobně zkoušel také Florenzi, který raději přenesl hru na levou stranu.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku stále čekáme. AS je směrem dopředu nebezpečnější, domácí se spíše brání.
21'
Na opačné straně si domácí brankář připsal další zákrok. Tentokráte to z hranice šestnáctky zkoušel Perotti, který mířil pouze do rukou brankáře.
20'
Džemaili posílal k zadní tyči pohotový centr, který ještě vracel před branku Falcinelli. Na malém vápně se ale žádný ze spoluhráčů k míči nedostal.
19'
Hosté si vybojovali další rohový kop, i tentokráte z levé strany. Do šestnáctky směřoval nadýchaný centr, který Skorupski vyrazil před sebe.
18'
Santander našel průnikovou přihrávkou Mattiella, který ale v rychlostním souboji s Perottim prohrál. Římané budou rozehrávat z vlastní poloviny.
17'
Danilo nyní uklidnil hru u vlastního pokutového území, kde do rozehrávky zapojil také Skorupskiho. Domácí to zřejmě zkusí středem hrací plochy.
16'
Krejčí se podíval do šestnáctky, kde svým centrem našel Santandera. Druhý jmenovaný ale rovněž hlavičkoval vysoko nad branku.
15'
Pellegrini si přehodil míč na svojí silnější nohu, jeho následný centr se stal snadnou kořistí Calabresiho. Bologna zakládá protiakci.
14'
Bologna se nyní usadila na útočné polovině, přenesení hry na pravou stranu ale přečetl Marcano, který odvrátil možné nebezpečí.
13'
Tím dalším, kdo si pomohl nedovoleným zákrokem byl hostující Pellegrini, který si přidržel Džemailiho. Bologna okamžitě rozehrála.
12'
Aby toho nebylo málo, tak to pravačkou zkoušel Kluivert, který nechal vyniknout domácího brankáře. Bologna má v posledních vteřinách štěstí.
11'
První výraznější šance tohoto zápasu! AS rozehrálo rohový kop nakrátko, následně se centr snesl ke vzdálenější tyči, kde hlavičkoval Fazio. Skorupski si hlavičku pod břevno pohlídal.
10'
Před malým momentem to Krejčí zkoušel rychlostním způsobem po levém křídle, míč mu nakonec utekl až za postranní čáru.
9'
Na opačné straně to centrem do pokutového území zkoušel Florenzi, jeho nabídka doplachtila pouze na hlavu obránce Calabresiho.
8'
Krejčí vhazoval od levé autové čáry, jeho nabídka směřovala na Nagyho, který ale hodně rychle přišel o kulatý nesmysl.
7'
Santander si to namířil do otevřené obrany, posléze to zkoušel střelou z velké vzdálenosti. Jeho rána ale zamířila zhruba dva metry vedle.
6'
Na pravém křídle to zkoušel Florenzi, který ale narazil pouze do domácího Mattiella. Hostující celek vybojoval autové vhazování.
5'
Manolas vyvezl míč až ke středovému kruhu, kde si ale výpad vpřed rozmyslel. Naopak se k balónu dostal hostující Falcinelli.
4'
AS to zkoušelo velice zdlouhavou kombinací, s míčem se seznámili snad všichni hráči. Následně si nedovoleným zákrokem pomohl Nagy.
3'
Nyní se v ofsajdovém postavení zjevil hostující Kluivert. Rozehrávky se zmocnil brankář Skorupski, který okamžitě poslal míč na druhou stranu,
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Bologna FC: Skorupski – Calabresi, De Maio, Danilo, Mattiello – Svanberg, Á. Nagy, Džemaili, Krejčí – Falcinelli – Santander.
Náhradníci: A. Da Costa, Santurro – Corbo, Destro, G. González, Dijks, M'Baye, Okwonkwo, Orsolini, Paz, J. M. Valencia.

AS Řím: Olsen – Florenzi, Manolas, Fazio, Marcano – Lorenzo Pellegrini, De Rossi, Cristante – Kluivert, Džeko, Perotti.
Náhradníci: Fuzato – Juan Jesus, Kolarov, El Shaarawy, Pastore, N´Zonzi, Luca Pellegrini, Schick, Santon, Ünder, Zaniolo.

Rozhodčí: Massa – Preti, Liberti.
AS Řím

Na opačném pólu stojí třetí celek uplynulého ročníku Serie A, kterým je AS Řím. Celek z hlavního města Itálie by chtěl podobný úspěch zopakovat i v letošním ročníku, zatím se to ale moc nevychází. AS se po čtyřech odehraných utkáních nachází až na jedenáctém místě, doposud nasbíralo pouhých pět bodů. Jediná výhra přišla hned v úvodním kole, AS si poradil na půdě Turína díky jediné brance Edina Džeka. Divoká přestřelka se uskutečnila v souboji s Atalantou, ve kterém AS prohrávalo už o dvě branky. Povedená koncovka zajistila alespoň zisk jednoho bodu. Pikantní duel nabídl souboj s milánským AC, tento duel rozhodla až branka v páté minutě nastavení, o kterou se postaral milánský Cutrone. Špatná forma pokračovala také v duelu s Chievem. AS dokonce vedlo už o dvě branky, avšak soupeř nakonec vykřesal bod.
Bologna FC

Na domácí straně se nachází Bologna, která se v uplynulé sezóně umístila na patnácté pozici, tedy pouhé čtyři body od sestupového pásma. Domácí celek dnešního utkání se na startu letošního ročníku nepotýká s optimální formou, po čtyřech odehraných zápasech okupuje osmnácté místo, neboť získal pouze jeden bod. Hned úvodní kolo nabídlo pouze jedinou branku, Bologna na domácím pažitu podlehla Spalu. Doposud jediný získaný bod přišel v duelu s Frosinone, tento zápas skončil bezbrankovou remízou. Bologna nevstřelila branku ani ve třetím utkání, tentokráte podlehla milánskému Interu poměrem 0:3. Aby toho nebylo málo, tak Bologna odjela s prázdnou také z Janova, kde místnímu FC podlehla 1:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Bologna FC a AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62