Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Lazio - 26. prosince 2018   15:00

0:2
(0:1)
Lazio
30' Luiz Felipe  (Alberto) • 90' Lulić  (Luiz Felipe)
Bologna
Skorupski – Helander, Danilo, Calabresi – Krejčí, A. Poli (83. Destro), Á. Nagy, Svanberg, Mattiello (61. Orsolini) – Santander, Okwonkwo (65. Palacio).
L. Pairetto – S. Giovane, D. Bindoni
Stadio Renato Dall'Ara
Lazio
Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, Radu – Marušić, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić (74. J. Lukaku), Lulić – Alberto, Correa (67. Parolo) – F. Caicedo (61. Immobile).

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 17:19.
Je tu konec! Lazio nakonec dokázalo uhájit své těsné vítězství, kdy svou druhou branku dali až v poslední minutě normální hrací doby. Nicméně domácí nebyli ve druhém poločase nikterak nebezpeční, avšak ani Lazio nepředvádělo dobrou hru. Lazio si tedy připisuje další vítězství, kdy se v dnešním zápase dvakrát dokázalo prosadit z rohových kopů. Mužem zápasu je Luiz Felipe, který jednu branku vstřelil a u druhé branky si připsal asistenci.
90+3'
90+3'
Nakonec se však obranné řady domácích stačily vrátit a hosté se do žádného zakončení nedostali.
90+2'
Lazio vyráží do útoku a obrana Bologny je značně otevřená.
90+1'
Druhý poločas bude prodloužen o tři minuty.
90'
Lazio právě vstřelilo branku!
Lazio dává svou druhou branku a opět je to z rohového kopu, kdy se ze středu pokutového vápna pod břevno trefil SENAD LULIĆ.
88'
Dlouhý míč z pohledu Lazia, který neznamenal nebezpečí pro domácího brankáře.
87'
Útočný faul Bologny a ani tahle útočná akce nepovede k nějakému zakončení z jejich strany.
84'
Blíží se nám závěr zápasu a zatím nesledujeme žádný tlak z pohledu Bologny.
83'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andrea Poli, přichází Mattia Destro.
82'
Faulem se nyní provinil Federico Santander a po vystřídání domácího celku bude následovat rozehrávka pro hosty.
81'
Palacio si nabíhal na přihrávku, ale najednou upadl na zem. Dle rozhodčího hostující hráč nefauloval a Palacio dostává napomenutí za simulování.
80'
Následně se snažili projít po pravé straně, ale ihned za polovinou hřiště byl jejich postup zastaven soupeřem.
79'
Hosté momentálně kombinují na vlastní polovině a nikde nepospíchají.
78'
Nepřesná pobídka do pokutového území a Tomas Strakoša bez větších obtíží chytá míč do rukavic.
77'
Domácí rohový kop rozehráli na krátko a Lazio jejich úmysl velmi rychle přečetlo a eliminovalo jejich kombinaci.
76'
Rohový kop pro Bolognu...
74'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Jordan Lukaku.
72'
Druhý poločas nám prozatím vůbec nenabízí ofenzivní hru. Tempo hry nám taktéž v posledních minutách narušuje střídání obou celků.
70'
Dlouhý míč na střed vápna, obránce úspěšně přehlavičkoval svého soupeře a míč se nachází mimo pokutové území domácího celku.
69'
Lazio se nedostalo k centru z levé strany a i tohle obrana Bologny dokázala eliminovat. Avšak následně se dopouští faulu a následovat bude standardní situace Lazia.
68'
Laziu to nešlo po levé straně a tak to zkusili středem. Dostali se s míčem do pokutového území, ale nakonec nedokázali ideálně zakončit a obrana odkopává míč.
67'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Marco Parolo.
66'
Lazio nedokázalo nyní nic vymyslet ani při standardní situaci a Bologna zahajuje svou kombinaci.
65'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Orji Okwonkwo, přichází Rodrigo Palacio.
63'
Dlouhý míč na pravou stranu neznamenal ohrožení pro obranu hostí.
62'
Bologna nyní drží míč, ale nedaří se jim prosadit na polovině soupeře a nyní to zkouší až od svého brankáře.
61'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Federico Mattiello, přichází Riccardo Orsolini.
61'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Ciro Immobile.
60'
Po hodině hry stále Lazio vede o jednu branku a uvidíme, jestli v následující půl hodině dojde ještě k nějaké změně ve skóre.
58'
Lazio se nyní dostávalo do dobré šance, ale do zakončení se obětavě postavil jeden z obránců a střela na domácího brankáře neprošla.
55'
Laziu se podařilo již přebrat držení míče na svou stranu, ale hra je nyní taková neuspořádaná s řadou nepřesností na obou stranách.
54'
...roh byl velmi rychle odražen a následoval rychlý protiútok Bologny, avšak Orji Okwonkwo se dopustil útočného faulu a jejich postup je tak zastaven.
53'
Lazio po akci z pravé strany bude zahrávat rohový kop...
52'
Dobrý centr na hranici šestnáctky a Strakoša nakonec nemusel zasahovat jen díky svému obránci, který blokuje zakončení.
51'
Domácí se snaží být v úvodu druhého poločasu aktivnějším týmem. Taktéž mají lepší převahu na míči.
50'
Po kterém přišel střelecký pokus, avšak mimo tři tyče branky Lazia.
49'
Hosté byli připravenu o míč na polovině hřiště a dle rozhodčího se jednalo o čisté odebrání a Bologna může zahájit rychlý protiútok.
47'
Obdobný způsobem se na druhé straně snažilo proniknout Lazio, ale ani oni nedokázali zakončit směrem na branku.
46'
Jako první se o útočnou snahu snažila Bologna, ale jejich akce po pravé straně nakonec neslavila úspěch.
46'
První poločas nám přinesl vyrovnanou hry, kdy místy měli hosté navrch. Avšak ani domácí celek není v útoku špatný a dokázal si vypracovat pár nebezpečných situací. Nicméně Lazio dokázalo využít jeden dobře zahraný rohový kop a po prvním poločase vede těsným rozdílem.
45'
45'
Arturo Calabresi ještě vidí žlutou kartu za nesportovní chování.
45'
Nakonec centr do pokutového území a Lazio se dokázalo ubránit. Hlavní arbitr ihned ukončuje první poločas.
45'
Po faulu budou domácí zahrávat standardní situaci...dočkáme se vyrovnání?
44'
Opět tu máme spíše pasáž hry, která nám nepřináší nic zajímavého. Lazio se snaží o útok, ale soupeř nyní dobře napadal a má míč pod svou kontrolou.
42'
Ten se podařil Bologně ubránit, ač se soupeř dostal hlavičkou do zakončení, ale to nemělo brankové parametry.
41'
No, konečně, Joaquín Correa si navedl míč na střelu a dokázal dobře vystřelit. Jeho tvrdou ránu vyrazil brankář na roh.
40'
Závěr poločasu nám nenabízí příliš pohlednou hru a ani jednomu mužstvu se nedaří pořádně zakončit.
37'
Ani nyní se domácím nepodaří zaútočit, protože se provinili dalším tvrdším útočným faulem.
36'
Sledujeme hru spíše na polovině hrací plochy, kdy se hostující celek snaží co nejvíce držet míč a nepouštět soupeře do nějaké kombinace.
34'
Zápletku již tedy máme a uvidíme, jestli se Bologna dokáže zkonsolidovat a včas odpovědět na vedoucí branku soupeře.
32'
Bologna se snažila o rychlý protiútok, který je však zastaven útočným faulem z jejich strany.
30'
Lazio se nakonec prosazuje po rohovém kopu, kdy LUIZ FELIPE vyskočil nejvýše a poslal míč hlavičkou k levé tyčce.
30'
A po dobrém centru vyrazil Łukasz Skorupski míč jen před sebe a jeden z hráčů Lazia již mohl zakončovat, ale obránce byl rychlejší a nekompromisně poslal míč do zázemí a následuje roh.
29'
Vhazování jim nakonec nepřineslo ohrožení branky soupeře a Lazio podniká z vlastní poloviny útočnou akci.
28'
Kombinace Lazia nakonec nepřináší nebezpečí pro branku Bologny. Domácí se naopak nyní snaží něco vymyslet na levé straně, kde budou vhazovat.
26'
33:67% je aktuální držení míče. Hosté tedy mají převahu, ale na šance spíše vede jejich soupeř, který byl prozatím nebezpečnější před brankou Strakošy.
25'
Uvidíme, jestli nyní z kombinace Lazia nevzejde nějaké povedenější zakončení z jejich strany.
24'
Zatímco hosté nyní v útoku nepředvedli vůbec nic a prakticky jen odevzdali míč soupeři.
23'
Až nyní se musel Tomas Strakoša svalit k zemi a chytit přízemní zakončení soupeře, které likvidoval na dvakrát.
22'
Nyní sledujeme pasáž hry, kdy se na hřišti víceméně nic neděje.
20'
No a obrana Lazia nyní nechala zakončit svého soka a byla z toho poměrně nebezpečná střela mimo pravou tyčku.
19'
Jejich kombinace pokračuje i nadále...nakonec však dochází ke ztrátě míče a soupeř se žene do útoku.
18'
Lazio postupně začíná přebírat iniciativu a nyní kombinuje na polovině Bologny.
17'
Felipe Caicedo se snažil hlavičkovat centr z levé strany, ale trochu mu scházelo ve výskoku a brankář kryje míč.
15'
Úvodní čtvrt hodinka hry nám ukazuje zatím vyrovnaný duel, kdy se obě mužstva snaží hrát ofenzivní hru.
14'
Skrytou přízemní střelu na branku Lazia vyslal Federico Santander, ale Tomas Strakoša vše dobře viděl a chytá míč u své pravé tyče.
13'
Ten Lazio rozehrálo na krátko a nakonec nedokázali vůbec ohrozit branku.
13'
Na druhé straně po rychlém přechodu do útoku střílel Luis Alberto a jeho ránu musel konečky prstů vyrazit domácí brankář, následuje rohový kop...
12'
Snaha Bologny se dostat do vápna přes pravou stranu, přihrávka směřující do pokutového území byla včas zablokována.
11'
Nakonec se jim podařilo dostat do zakončení, avšak střelecký pokus nebyl nikterak nebezpečný a ani přesný.
10'
V boji o míč na polovině hřiště, ve kterém byl úspěšnější hostující celek, který se snaží kombinací proniknout před branku soupeře.
8'
Bologna zahrávala standardní situaci z levé strany, prvotní centr nebyl vůbec povedený, ale míč si následně dokázal zpracovat Federico Mattiello, který ze střední vzdálenosti vyslal pěknou střelu a míč šel jen kolem levé tyčky!
7'
Łukasz Skorupski musel dávat pozor na letící míč z levé strany, který bez větších problémů chytá do svých rukavic.
5'
Míč propadl po centru do míst penaltového puntíku. Odtud se snažil zakončit jeden z hostů, ale jeho pokus nastřelil obránce Bologny.
4'
Arturo Calabresi na jistotu nyní odehrál míč do autu a soupeř bude vhazovat na levé straně.
3'
...centr na přední tyč byl odražen zpět k hráči, který rozehrával roh. Ten vyslal další centr, ale i ten obrana Bologny dokázala odrazit.
3'
První rohový kop ze strany hostů...
2'
Lazio mělo problémy rozehrát od své branky a dostalo se pod menší tlak. Nakonec míč končí v zázemí a brankář hostů bude odkopávat od své branky.
1'
Ladislav Krejčí v prvním náběhu do útoku, ale vběhl přímo do ofsajdové pasti soupeře.
1'

Bologna FC: Skorupski – Helander, Danilo, Calabresi – Krejčí, A. Poli, Á. Nagy, Svanberg, Mattiello – Santander, Okwonkwo.
Náhradníci: A. Da Costa – G. González, De Maio, Paz, Orsolini, M'Baye, Donsah, Destro, Palacio, Džemaili, Dijks.

S. S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, Radu – Marušić, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić – Alberto, Correa – F. Caicedo.
Náhradníci: Guerrieri, Proto – Patric, J. Lukaku, Wallace, Bastos, Parolo, Immobile, Badelj, Cataldi, Murgia.

Rozhodčí: L. Pairetto – S. Giovane, D. Bindoni.

Bologna FC
Bologna před Vánoci sehrála remízový duel na hřišti Parmy (0:0). V daném zápase byla Parma lepším celkem a ihned na začátku zápasu se jí podařilo trefit po povedené akci tyč. Parma pak byla po celý první poločas lepším celkem a ke konci prvního poločasu zvýšila svou aktivitu, která však první brankou neskončila. Obdobná hra byla k vidění i po celý druhý poločas, ve kterém měla jednu velkou šanci Bologna, která však taktéž po závaru v pokutovém území trefila brankovou konstrukci. Celá akce pak končila ještě dorážkou, kdy se míč ocitl v brance, avšak díky ofsajdu nebyla branka uznána. V závěru zápasu ještě vystrčila růžky Parma, ale ani po povedené teči nedokázala skórovat a s Bolognou uhrála remízu 0:0!
Situace v tabulce
Momentálně Bologna drží osmnácté místo se třinácti body. Jejich forma v posledních pěti zápasech skýtá tři remízy a dvě prohry. Bologna je jeden z týmů, který má na svém kontě vysoký počet remízových zápasů (momentálně sedm). Větší polovinu bodů Bologna získala právě na domácím hřišti, avšak s negativním skóre 7:9. A právě střílení branek je jeden z faktů, který jim příliš nejde. Bologna je druhým nejhorším celkem v počtu vstřelených branek (13 po 17 zápasech), horším týmem už je jen Frosinone (12 vstřelených branek po 17 zápasech).
Zajímavost
Patrik Schick, který je momentálně ve službách AS Řím, je údajně na odchodu. Zájem o něj, kromě Janova, má i Bologna. Tak uvidíme, jak to s přestupem českého útočníka nakonec dopadne.
Bologna má taktéž zájem o Roberta Soriana, který hraje v Turíně. Zároveň má o něj zájem i celek Cagliari.

S. S. Lazio
Lazio v minulém zápase bez větších obtíží přidalo svou další domácí výhru. Jejich ofenzivní sílu nyní zakusilo Cagliari, které padlo 1:3, kdy svou jedinou branku vstřelili až v samotném závěru utkání.
Lazio od úvodní minuty tlačilo na svého soupeře a po dvou dobrých šancích otevřelo ve 12. minuté skóre zápasu – Sergej Milinković-Savić 1:0. Lazio se i nadále snažilo o druhý zásah, kdy po trefeném břevnu, se krátce nato dostali do dvou brankového vedení – Francesco Acerbi – 2:0. Ve druhém poločase pokračovalo Lazio ve své hře a v 67. minutě navyšoval vedení Senad Lulić – 3:0!. V nastaveném čase pak soupeř dokázal brankou Pedra snížit v pokutového kopu.
Patří jim čtvrté místo se ziskem 28 bodů. Rovných pět bodů ztrácí na třetí Inter Milán. Nicméně pouhý bod je dělí od pátého místa, odkud na Lazio doléhá AC Milán. Na venkovních hřištích Lazio má poměrně vyrovnané výkony. Jejich bilance je 3-2-3 se skóre 8:9. Na venkovním hřišti již tři zápasy v řadě nedokázali bodovat za tři body (předchozí zápas prohra 0:1 s Atalantou a předtím dva remízové stavy, Chievo, Sassuolo).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62