Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : AC Milán - 21. ledna 2019   15:00

0:2
(0:0)
AC Milán
72' Borini  (Conti) • 83' Suso  (Cutrone)
Janov
Radu – Romero, Biraschi (76. P. Pereira), Criscito – E. Zukanović, Bessa, Veloso (84. Dalmonte), Rolón, Lazović – Panděv (58. Favilli), Kouamé.
Orsato – Manganelli, Bindoni
Stadio Luigi Ferraris, Janov
AC Milán
G. Donnarumma – Abate, Musacchio, C. Zapata (14. Conti), Ricardo Rodríguez – Paquetá, Bakayoko, Çalhanoğlu (79. J. Mauri) – Suso (88. Castillejo), Cutrone, Borini.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 6:2. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:17.
Fotbalisté AC Milán v dohrávce devatenáctého kola zvítězili v Janově 2:0, když přežili minimálně pět vyložených příležitostí soupeře a v závěrečné dvacetiminutovce dvakrát udeřili, tři body vezou domů díky trefám Boriniho a Susa.

AC Milán se v tabulce posouvá už na čtvrté místo, ovšem ve velmi vyrovnaném poli jej čeká ještě obrovský boj o pozici zaručující účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Janov potřetí v řadě nevstřelil branku a zůstává čtrnáctý.
90+3'
90+3'
Utkání se dohrává ve volném tempu, už se rozeběhla závěrečná minuta avizovaného nastavení.
90+1'
Rozhodčí Orsato oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Domácí vybojovali volný kop v blízkosti pokutového území soupeře, Lazovićova střela se ale nevešla mezi tři tyče.
88'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Suso, přichází Samuel Castillejo.
88'
Následný centr Lazoviće byl ve skrumáži před brankou odražen k Donnarummovi.
87'
Domácí vybojovali rohový kop, rozhodčí Orsato ještě před ním kontroloval s videorozhodčím, zda-li Abate nehrál nedovoleně rukou, hostující kapitán si ale počínal v rámci pravidel.
85'
Už se znovu hraje u domácího pokutového území, Paquetá ale byl nejdříve zády k brance a později Cutroneho patička na brazilského mladíka neprošla.
84'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Miguel Veloso, přichází Nicola Dalmonte.
83'
AC Milán právě vstřelil branku!
Hosté se mílovým krokem přibližují k zisku nesmírně důležitých tří bodů! Cutrone dlouhým pasem vysunul za domácí obranu SUSA, jenž střelou o vzdálenější tyč dopravil míč do sítě!
81'
Hosté hrají s míčem ve středu hřiště, Bakayoko si navíc vynutil nedovolený zákrok.
79'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází José Mauri.
78'
Pereirovi extrémně nevyšel centr, míč doletěl až do ochranné sítě za hostující brankou.
77'
Žukanović ostrým šlapákem trefil Paquetu, proti žluté kartě nemůže říct křivého slova.
76'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Davide Biraschi, přichází Pedro Pereira.
74'
k vyrovnání nebylo daleko! Miguel Veloso se parádně opřel do míče z velké dálky a jeho skvělou ránu ještě lepším zákrokem Donnarumma vyrazil na břevno!
72'
Nakonec jsou to hosté, kteří otevírají skóre! Po Contiho přízemním centru domácí defenziva zcela zapomněla na osamoceného FABIA BORINIHO, jenž zblízka překonal brankáře Radua!
70'
Žlutou kartu dostává Esteban Rolón (Janov CFC).
68'
Tentokrát měli výraznou šanci domácí! Velosovu tečovanou střelu Donnarumma vyrazil přímo před sebe, kde naprosto osamocený Bessa v pádu nedokázal Donnarummu překonat!
66'
Obrovské zaváhání domácí defenzivy! Hosté přečíslili soupeře v pokutovém území, Calhanoglův centr našel naprosto osamoceného Paquetu, ten v čisté tutovce hlavičku do brankáře Radua!
65'
Domácí kapitán musel být ošetřen, za doprovodu fyzioterapeutů už kulhá za postranní čáru.
63'
Criscito se na levém křídle zbavil Abateho, poté padl k zemi, rozhodčí Orsato ale nechává pokračovat ve hře.
62'
Do další šance se probil Borini, jeho střelu z úhlu tečoval Romero a poté ještě jeho ránu konečky prstů vytěsnil brankář Radu, rozhodčí ale neviděli ani jednu teč a Borini se marně dožadoval odpískání rohového kopu.
61'
Hosté se rozestavili na útočné polovině a hledají cestu do pokutového území Janova.
59'
Andrea Conti nedůrazným odkopem míče připravil palebnou pozici pro Criscita, domácí kapitán se opřel do míče bez přípravy a jeho prudká rána prosvištěla vedle tyče milánské branky.
58'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Goran Panděv, přichází Andrea Favilli.
58'
Lucas Paquetá podrazil rozběhnutého Bessu a prohlíží si žlutou kartu.
56'
Criscitův velmi nepovedený centr doletěl daleko za milánskou branku, rozehrávat může Donnarumma.
55'
Fabio Borini se šikovně uvolnil u rohu pokutového území a poté nebezpečně střílel, brankář Radu ale Boriniho ránu dokázal zachytit.
54'
Hosté zaváhali v defenzivě, z čehož mohl těžit Lazović, toho ale nakonec fotbalisté v bílém stačili vyhnat do zámezí. Nebýt pozdní Panděvovy přihrávky na Lazoviće, mohla tato akce být o poznání nebezpečnější.
52'
Po hostující ztrátě míče ale Abate musel faulovat Kouamého, Janov může uklidnit hru ve středu hřiště.
51'
Po přestávce hrají hosté výrazně aktivněji než v prvním poločase a znovu hledají cestu do domácí defenzivy.
49'
Po Calhanogluově nákopu do pokutového území Paqueta stříleným centrem hledal spoluhráče před brankou, tam ale byl jen bránící Criscito, jenž odkopl míč do bezpečí.
47'
Hosté vybojovali standardní situaci na pravém křídle, Susův centr pak sice nenašel nikoho v bílém, Milánští ale ještě zůstali usazeni u pokutového území domácích, sražená střela Paquty ale doskákala jen k Raduovi.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
V prvním poločase měli výrazněji navrch domácí, kteří neproměnili několik dobrých či místy až vyložených příležitostí a nakonec mohou být ještě rádi, že neprohrávají, neboť z ojedinělé milánské šance Paqueta trefil tyč.
45+2'
45+1'
Žlutou kartu dostává Patrick Cutrone (AC Milán).

Cutronemu byla odpískána ruka v pokutovém území soupeře, za následné protesty vidí žlutou kartu.
45+1'
Zkušený rozhodčí Orsato k úvodním pětačtyřiceti přidává dvě nastavené minuty.
45'
Lucas Paqueta byl velmi blízko trefě při svém ligovém debutu v novém dresu, zpoza pokutového území se parádně opřel do míče z voleje, orazítkoval ale jen levou tyč domácí branky!
43'
Ani další dotyk Hakana Çalhanoğla s míčem nevede k úspěchu, turecký záložník centroval do prostoru nikoho a volného míče se ujal Ionut Radu.
42'
Střely se nakonec ujal Hakan Çalhanoğlu a svoji úlohu vůbec nezvládl, z ideální pozice mířil dobré dva metry nad branku.
41'
Další faul domácích už znamená velkou nepříjemnost, Borini byl Romerem faulován v těsné blízkosti pokutového území a kromě žluté karty pro Romera je tu především velmi nebezpečná střelecká pozice pro AC Milán.
40'
Contiho velmi nadějný centr těsně přeletěl oba milánské hráče nabíhající před Radua, míč poté doputoval k Borinimu, jeho střela z kostrbaté pozice je domácími zadáky odražena do pole.
39'
Panděv si před pokutovým územím "rossoneri" hledal prostor ke střelbě, nakonec byl donucen přihrávat a to se mu nepodařilo, neboť jeho pas Kouamému vystihl Abate.
37'
Zukanovićův prudký centr našel hlavu Kouamého, ten ale v těžké pozici nedokázal míč nasměrovat na hostující branku.
36'
Rozhodčí Orsato důrazně domlouvá Susovi, jenž se marně dožadoval autového vhazování pro Milán, vhazují domácí.
34'
Hosté vybojovali rohový kop, z něj ale nedokázali nijak ohrozit brankáře Radua.
32'
Další dobrá příležitost domácích! Criscito pronikl po levém křídle po hezké souhře s Biraschim a následně hledal před brankou Panděva, ten se zblízka nedokázal prosadit!
31'
Contiho centr postrádal přesnost, letěl mezi Boriniho s Cutronem.
30'
Kouamé u postranní čáry odzbrojil od míče Abatete, následně jej v úniku zastavil hvizd rozhodčího Orsata, ten správně viděl nedovolený zákrok domácího útočníka.
29'
Následný Lazovićův centr od rohového praporku opustil hrací plochu, rozehrávat se bude od milánské branky.
28'
Panděv při dalším průniku do pokutového území vybojoval rohový kop pro Janov.
27'
Po parádní souhře s Panděvem měl naprostou tutovku na kopačce Daniel Bessa, ten ale zblízka střílí přímo do brankáře Donnarummy!
25'
Po dalším rohu Janova Zukanović hlavičkoval jen k milánskému brankáři, ten může uklidnit hru z hostujícího pohledu.
24'
Nápor Janova pokračuje, v pokutovém území si střeleckou parketu našle Lazović, prudkou střelou pod břevno ale vyzval k výbornému zákroku Donnarummu, ten vytěsnil balón nad svoji svatyni.
23'
Po rohovém kopu domácích Kouamé na přední tyči šikovně prodlužoval míč k té vzdálenější, branku ale netrefil a zároveň volný Panděv na míč nedosáhl.
22'
Kouamé střílel jen do bránícího Abatého, Lazovičův přetažený centr pak nenašel žádného z jeho spoluhráčů.
20'
Suso si u rohu pokutového území navedl míč do střelecké pozice, levačkou sice mířil na domácí branku, Radua ale příliš neprověřil, rumunský brankář míč snadno kryl.
18'
Susův vysoký centr přeletěl pokutové území a zamířil až za protější postranní čáru, vhazuje Zukanović.
16'
Kouamé si navedl míč do volného prostoru na levém křídle, tam poté neuspěl v souboji jeden na jednoho proti Musacchiovi, ten si vedl výborně a soupeři míč odebral.
14'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Cristián Zapata, přichází Andrea Conti.
14'
O pár momentů později se ale v pokutovém území ocitl osamocený Biraschi a jeho rána prosvištěla jen pár decimetrů nad břevnem milánské branky!
14'
Milánští se rohovému kopu museli bránit bez důležitého zadáka, podařilo se jim odvrátit míč do bezpečí.
13'
Cristian Zapata s velkou pravděpodobností nebude schopen v zápase pokračovat.
12'
Předchozí zákrok při Kouamého střele bránící Zapata odnesl zdravotními potížemi, kolumbijského obránce trápí zřejmě stehenní sval.
11'
Kouamého sražená střela končí za milánskou branku, rohový kop tentokrát budou zahrávat domácí.
10'
Od praporku fotbalisté v bílém rozehráli nakrátko, také další Susův centr posléze ale byl příliš krátký a byť hosté zůstávají u míče, tak musejí začínat další útočné snažení z vlastní poloviny.
10'
Hosté rychle přenesli hru na útočnou polovinu a vybojovali rohový kop.
9'
Criscitův centr ale s přehledem lapil Gianluigi Donnarumma a mladá opora milánského týmu už hledá, komu by rozehrála.
9'
Fabio Borini vidí první žlutou kartu zápasu za zákrok na rozběhnutého Bessu na křídle, domácí se mohou nastěhovat před milánskou branku.
8'
Centr Susa postrádal potřebnou kvalitu, míč se poté odrazil k Rodríguezovi, jehož střelecký pokus z velké dálky s jistotou kryje Ionut Radu.
7'
První standardní situaci budou zahrávat také hosté a to ve vzdálenosti nějakých pětatřiceti metrů od branky.
5'
Po domácím zisku míče byl u postranní čáry nedovoleně atakován Kouamé, Janov rozehrává z místa přestupku.
4'
Hosté pozvolna rozehrávají ve středu hřiště, hledají cestu do kompaktní janovské defenzivy.
3'
Další souboj Zapaty s Panděvem už je posouzen jako nedovolený od hostujícího zadáka, Janov rozehrává ve středu hřiště.
1'
Goran Panděv byl při prvním útočném průniku po levém křídle sražen Zapatou, rozhodčí Orsato nechává pokračovat ve hře.
1'
Domácí oblékli tradiční červeno-modré dresy, hosté z Milána hrají celí v bílém.
1'

Janov CFC: Radu – Romero, Biraschi, Criscito – E. Zukanović, Bessa, Veloso, Rolón, Lazović – Panděv, Kouamé.
Náhradníci: Vodišek, Russo – Dalmonte, Favilli, Günter, Lakićević, Lisandro López, P. Pereira, Gi. Pezzella, Rômulo.

AC Milán: G. Donnarumma – Abate, Musacchio, C. Zapata, Ricardo Rodríguez – Paquetá, Bakayoko, Çalhanoğlu – Suso, Cutrone, Borini.
Náhradníci: An. Donnarumma, Reina – Bertolacci, Castillejo, Conti, Laxalt, J. Mauri, Montolivo, Simič, Strinić, Torrasi, Tsadjout..
AC Milán

Italská liga slibuje nesmírně napínavou podívanou v boji o Ligu mistrů, čtvrté AS Řím a osmou Sampdorii Janov dělí pouhé tři body a AC Milán se aktuálně nachází na sedmém místě s mankem dvou bodů na Římany.

V minulém kole milánský celek přerušil bídnou sérii čtyř zápasů bez vstřelené branky, když po třech bezbrankových remízách a domácí prohrou 0:1 s Fiorentinou AC Milán porazil SPAL Ferrara 2:1.

Na trávních soupeřů se AC Milán dočkal dosud jen dvou výher v devíti zápasech, podařilo se to v září v Sassuolu a na začátku listopadu v Udine.

Během zimní přestávky klub posílil Lucas Paqueta z brazilského Flamenga, jednadvacetiletý středopolař stál 35 miliónů euro.

Také hosty trápí karetní tresty, trest za vyloučení v italském superpoháru (prohra 0:1 s Juventusem) si musí odpykat Kessie a kvůli žlutým kartám pak nemohou hrát Romagnoli a Calabria.
FC Janov

Janovští fotbalisté do utkání vstupují ze čtrnácté pozice s bilancí 5-5-9, přičemž většinu bodů získali právě na vlastním stadiónu, kde patří do lepší poloviny v celé soutěži (4-4-2).

V posledních dvou zápasech ale vyšel Janov naprázdno, když nejdříve prohrál v Cagliari 0:1 a poté v domácím prostředí hráli nerozhodně s Fiorentinou.

Byť v těchto dvou utkáních vyšel střelecky naprázdno, tak Janov se může spolehnout na skvělou produktivitu polského útočníka Krzystofa Piatka, jenž už skóroval třináctkrát a patří mezi nejlepší střelce celé soutěže. Dnes se ale budou muset domácí obejít bez polského kanonýra, jenž je suspendován za žluté karty.
Hezké pondělní odpoledne, v netradiční čas pokračuje dvacáté kolo italské Serie A soubojem FC Janov proti AC Milán.

První vzájemný souboj vyhráli milánští "rossoneri" na domácím trávníku 2:1 díky trefě Alessia Romagnoliho z 91. minuty a věřme, že podobně dramatickou podívanou nabídne i dnešní střetnutí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62