Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Bologna - 7. února 2020   20:45

AS Řím
22' Denswil(vl.)  • 72' Mchitarjan (Peres)
2:3
(1:2)
Bologna
16' Orsolini  (Barrow) • 26' Barrow  (Denswil) • 52' Barrow  (Svanberg)
AS Řím
Pau López – Santon (61. Peres), Mancini, Smalling, Kolarov – Cristante, Veretout (79. N. Kalinić) – Ünder (57. C. Pérez), Mchitarjan, Perotti – Džeko (C).
Marco Guida – Damiano Di Iorio, Davide Imperiale
Stadion Olimpico, Řím
Bologna
Skorupski – Tomijasu, Danilo, Bani, Denswil – Svanberg (73. Domínguez), J. Schouten, R. Soriano – Orsolini (83. Skov Olsen), Palacio (C), Barrow (86. Juwara).
A. Da Costa, Sarr – Corbo, Domínguez, Juwara, M'Baye, Skov Olsen, Mazza.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 10:8. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:16.
Je konec. AS Řím prohrál na domácí půdě s Bolognou 2:3 a dál se ta potápí ve špatné formě. Už v 16. minutě se dostal do zakončení Orsolini a proměnil. Hosté tak vedli 1:0. Ve 22. minutě si ovšem Denswil dal vlastní gól a Řím srovnal na 1:1. Ovšem o čtyři minuty později poslal Bolognu zpět do vedení Barrow. Druhý poločas byl celkem vyrovnaný, ale už v 52. minutě zvýšil náskok hostů Barrow. V 72. minutě sice snížil Mchitarjan a dal tak domácím fanouškům naději, ale AS se už nedostalo takřka do žádné šance a Bologna zaslouženě vyhrála.
90+5'
90+5'
Právě domácí brankář se ale dopustil útočného faulu, když sejmul hostujícího gólmana.
90+5'
Centr Perottiho byl zblokován a následuje tak rohový kop pro AS, kde jde také brankář López.
90+4'
Andreas Skov Olsen se těžce prodíral obranou domácího celku, ale nakonec jej o míč přece jenom obránce AS obral.
90+3'
Gianluca Mancini posléze čistě odebral o míč protihráče a AS se dostal do vápna, kde Džeko dvakrát vypálil, ale Łukasz Skorupski jeho pokus dvakrát vyrazil!
90+2'
Hosté se následně dostali k balónu, ale ten po pravé straně poslali jen soupeři do zámezí.
90+1'
Domácím se stále nedaří projít přes obranu soupeře a v oslabení to má Řím velice těžké.
90'
Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.
89'
Hostující gólman Łukasz Skorupski uviděl za zdržování při odkopu žlutou kartu.
86'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Musa Juwara.
85'
Bruno Peres je dalším potrestaným hráčem, když poslal k zemi soupeře.
85'
Posléze se Bologna procpala ke střele, ale ta byla zblokována a následně tak míč skončil v moci gólmana.
84'
Tentokrát se faulu dopustil Bruno Peres a Římu se tak nedaří něco vymyslet.
83'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Andreas Skov Olsen.
82'
Roberto Soriano přerušil hru ve středu hrací plochy faulem a konec zápasu tak je velice nervózní.
80'
Tak to je velký problém pro domácí, neboť Bryan Cristante uviděl od sudího červenou kartu za šlapák proti Orsolinovi!
79'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Nikola Kalinić.
78'
Chris Smalling skvěle získal balón ve středu hrací plochy, ale poté ho Řím ztratil a dopředu tak jdou hosté.
77'
Nakonec sudí ukázal na roh, po kterém se dostal do zakončení hlavou Džeko, ale jeho střela skončila pouze vedle brány.
76'
Střela domácího hráče uvnitř vápna byla z pohledu domácích zblokována rukou, ale hlavní rozhodčí se radí s videorozhodčím.
75'
Řím nyní drží míč ve středu hrací plochy a snaží se něco vymyslet.
73'
Bologna pod tlakem nyní pouze odevzdala balón soupeři a čeká nás velice zajímavý konec tohoto duelu.
73'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Nicolás Martín Domínguez.
72'
AS Řím právě vstřelil branku!
Už se zdálo že přihrávka Džeka vyžene Bruno Perese do zámezí ale ten nakonec dokázal odcentrovat na přední tyč, kde se dostal do zakončení hlavou HENRICH MCHITARJAN a Łukasz Skorupski na jeho pokus nedosáhl. Asistence: Bruno Peres.
70'
Rodrigo Palacio se snažil z levé strany dávat míč pod sebe, ale balón zachytila domácí obrana.
68'
Nepovedená přihrávka domácího celku znamená autové vhazování pro Bolognu, která nikam nespěchá.
66'
Ovšem následný centr odvrátila obrana soupeře do bezpečí.
65'
Střela Diega Perottiho byla zblokována a následuje rohový kop pro domácí mužstvo.
64'
Posléze ještě videorozhodčí zkoumal celou situaci a hlavní rozhodčí Marco Guida odpískal ofsajd a nikoliv penaltu, kterou chtěl AS Řím.
63'
Opět si domácí mužstvo chtělo vykoledovat pokutový kop, ale ani nyní z toho nic nebude.
62'
Řím přiložil pod kotel, ale centr z levé strany, který letěl do vápna skončil v moci hostující obrany.
61'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Davide Santon, přichází Bruno Peres.
60'
Bani obdržel za držení protihráče žlutou kartu.
60'
Hodina hry je u svého konce a Řím prohrává doma s Bolognou 1:3, což jen potvrzuje obraz hry.
58'
Davide Santon nepříjemným šlapákem zrušil Palacia a viděl žlutou kartu.
57'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Carles Pérez.
55'
Cengiz Ünder zkusil své štěstí zpoza vápna, ale jeho pokus letěl hodně nad bránu soupeře.
54'
Jerdy Schouten skluzem podrazil Jordana Veretouta a uviděl od hlavního rozhodčího kartu žluté barvy.
52'
Bologna právě vstřelila branku!
Fantastické sólo končí gólem a hostující mužstvo vede už 3:1! MUSA BARROW se dostal k míči, se kterým běžel do vápna, kde si kličkou dostal přes obránce a následně zakončil po zemi ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Mattias Svanberg.
51'
Mattia Bani si ale v defenzivní práci udělal své a přerušil brejk soupeře, když dostal balón mimo hrací plochu.
50'
Hostující mužstvo získalo rohový kop z levé strany, ale Řím se ubránil a vydal do protiútoku.
48'
Nyní si ale AS Řím řekl o faul a získal balón na polovině soupeře.
47'
I na začátku druhé půle se směrem dopředu cpe Bologna, která tentokrát získala autové vhazování.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
První poločas je u svého konce a Bologna vede nad Římem 2:1. Už v 16. minutě se dostal do zakončení Orsolini a proměnil. Hosté tak vedli 1:0. Ve 22. minutě si ovšem Denswil dal vlastní gól a Řím srovnal na 1:1. Ovšem o čtyři minuty později poslal Bolognu zpět do vedení Barrow.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.
44'
Rodrigo Palacio se snažil projít po pravé straně a získal aut pro hostující celek.
43'
Bologna je lepší také ke konci poločasu a nyní získala další rohový kop.
42'
Rodrigo Palacio se dostal ke střele z pravé strany uvnitř vápna, ale jeho přízemní rána k bližší tyči skončila na zákroku Lópeze!
40'
Davide Santon měl před sebou prostor, ale jeho rána levačkou skončila vedle brány soupeře.
39'
Džeko se na hranici vápna dostal ke střele, ale ta byla zblokovaná a skončila v moci gólmana Łukasze Skorupského.
38'
Mattias Svanberg následně uviděl žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok.
37'
S rohem si ovšem Bologna poradila a dostala balón do bezpečí od své šestnáctky.
36'
Ovšem následná střela skončila zblokována ve zdi a uvidíme tak rohový kop.
35'
Nyní domácí celek získal přímý kop z velice dobré pozice po faulu stopera Bologni.
33'
Bývalý hráč Manchesteru United Chris Smalling se měl podle hostů dopustit ruky ve vlastním vápně, ale sudí nechal hru pokračovat.
32'
Chris Smalling zachytil nepodařenou přihrávku z nohy soupeře, ale AS má velké problémy vymyslet něco směrem dopředu.
31'
Hosté jsou momentálně dominantnější na míči, ale nákop za obranu skončil pouze u brankáře Lópeze.
30'
Půl hodina hry je u svého konce a Bologna vede nad Římem 2:1. Začátek zápasu tak je velice gólový, což je pro oko diváka skvělá podívaná.
29'
Edinovi Džekovi se nepovedla nahrávka ve středu hrací plochy a Bologna tak bude u míče v podobě autového vhazování.
28'
Bologna přišla o balón, když postupovala směrem dopředu, ale Řím následně nic nevymyslel.
27'
Takehiro Tomijasu se snažil prodrat po pravé straně, ale nakonec přišel o balón a následuje aut pro Řím.
26'
Hosté si berou vedení zpět na svou stranu a vedou 2:1! MUSA BARROW se dostal na hranici vápna z levé strany k míči a posléze vystřelil skvělou ránu, která byla tečovaná domácím obráncem a obloučkem zapadla nechytatelně k pravé tyči. Asistence: Stefano Denswil.
24'
Hra je vyrovnaná a bojuje se ve středu hrací plochy, kdy se nakonec k míči dostali hosté.
22'
Je srovnáno na 1:1! Přízemní centr z levé strany došel před bránu, kde se jej snažil odvrátit STEFANO DENSWIL, ale po jeho skluzu se balón odrazil do vlastní branky.
20'
Mattias Svanberg se procpal do zakončení, ale to poslal jen nad domácí svatyni! Velká šance Bologni tak neskončila gólem.
19'
Hosté se skvěle ubránili soupeři, ale následný protiútok nepřinesl nic nebezpečného.
18'
Džeko se snažil vybojovat rohový kop, ale sudí Marco Guida ukazuje, že to bude odkop od branky Bologni.
16'
Bologna jde překvapivě do vedení! Obrovskou chybu udělal obránce AS Smalling, který propustil míč Barrowa za sebe. Na zadní tyči už pak číhal RICCARDO ORSOLINI a bez problému poslal míč do sítě. Asistence: Musa Barrow.
15'
Tomijasův sražený centr z pravé strany chytil do rukou Pau López a může rozehrát novou akci domácího mužstva.
14'
Orsoligni už je zpět na hřišti a hned se zapojil do útoku Bologni. Jeho centr z pravé strany však nikoho v bílém nenašel.
13'
Přesně na půlící čáře se dopustil faulu zkušený útočník Bologni Rodrigo Palacio a pokračovat ve hře tak mohou Římané.
12'
Bologna zatím hraje stále bez Orsoliniho o desíti a AS Řím se mezitím usadil před vápnem hostů.
11'
Orsolini byl ošetřen, odešel za postranní čáru a měl by se zase vrátit na hřiště. Hra může pokračovat.
11'
Na zemi zůstává ležet útočník Bologni Riccardo Orsolini, který se střetl po Palaciově centru nepříjemně se stoperem AS Smallingem.
10'
Další akci Římanů táhl mladý turecký útočník Cengiz Ünder. Pokusil se o finální přihrávku do vápna na Džeka, ale ten byl i tentokrát pokrytý.
9'
Skorupski sebral další vzdušný centr do svého vápna, který měl najít bosenského střelce Edina Džeka.
8'
Mchitarjan dostal dobrou přihrávku do běhu na levé křídlo a ve vápně pak polovysokým centrem hledal Džeka. K němu ale míč nedoputoval.
7'
Bologna následně házela aut a Palacio si chtěl vymodlit faul, případně rohový kop, ale nevyšlo mu ani jedno.
7'
Palacio se rozběhl podél levé postranní čáry, ale nakonec to bylo zbytečné, protože ho zakřižoval Gianluca Mancini a byl u míče jako první.
6'
Přihrávka na hrot na Džeka byla nepřesná a míč si tak poprvé alespoň kopačkou osahal i brankář Bologni Łukasz Skorupski.
5'
Bologna to nakonec sehrála až ke střele, ale rána zimní posily Musy Barrowa z velké dálky byla nepřesná.
4'
Kolarov zastavil akci Bologni, ale ta bude pokračovat autovým vhazováním.
3'
Poprvé si na míč sáhl brankář Říma Pau López. Práci měl snadnou, stačilo mu sebrat ze vzduchu centr.
2'
Domácí naopak zápas začali docela vlažně a zatím se s míčem ani nedostali na útočnou polovinu hřiště.
1'
Bologna začala velice aktivně, hned po prvních pár sekundách si hledal Palacio prostor na střelu. Ta byla však zablokovaná.
1'
Domácí AS Řím se představí ve svých tradičních vínových dresech s bílými šortkami, Bologna bude hrát ve svých venkovních bíločerných dresech.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání za malou chvíli začne.

AS Řím: Pau López – Santon, Mancini, Smalling, Kolarov – Cristante, Veretout – Ünder, Mchitarjan, Perotti – Džeko (C).
Náhradníci: Fuzato, Mirante – Çetin, Fazio, Juan Jesus, N. Kalinić, Kluivert, Pastore, Peres, C. Pérez, Spinazzola, Villar.

Bologna FC: Skorupski – Tomijasu, Danilo, Bani, Denswil – Svanberg, J. Schouten, R. Soriano – Orsolini, Palacio (C), Barrow.
Náhradníci: A. Da Costa, Sarr – Corbo, Domínguez, Juwara, M'Baye, Skov Olsen, Mazza.

Rozhodčí: Marco Guida – Damiano Di Iorio, Davide Imperiale.
Bologna je aktuálně ve zlatém středu tabulky a to na 11. pozici s 30 body a skóre 34:34. Po výhře ve Spalu 3:1 přivítala Bologna na svém stadionu Brescii. Ve 36. minutě proměnil penaltu Torregrossa a hosté šli do vedení. Ovšem dvě minuty před poločasem srovnal Orsolini. Druhá polovina zápasu toho moc nepřinášela a zdálo se, že zápas skončí remízou, ale v 89. minutě rozhodl o výhře domácích Bani a Bologna vyhrála 2:1.
AS Řím je momentálně na 5. místě s 39 body a skóre 40:27. Forma tohoto celku ale momentálně není příliš doma a po remíze 1:1 s Laziem zavítalo AS na půdu Sassuola. Do utkání vstoupili domácí skvěle, protože v 7 a 16. minutě se trefil Caputo. Ve 26. minutě poslal Sassuolo už do tříbrankového vedení Djuričič a AS tak po první půli prohrával 0:3. V 55. minutě snížil Džeko, ale v 69. minutě uviděl červenou Pellegrini. V 73. minutě to bylo už 2:3 po proměněné penaltě Veretouta, ale o minutu později uklidnil domácí vstřeleným gólem Boga a AS Řím prohrál 2:4.
Ve 23. kole Italské Serie A se proti sobě utkají týmy AS Řím a Bologna FC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září na půdě Bologni, kde ale AS Řím zvítězil 2:1. Dnes se navíc bude bojovat na Stadionu Olimpico v Římě, který nabídne kapacitu pro 72 698 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Marco Guida a jeho asistenti Damiano Di Iorio a Davide Imperiale. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62