Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : AC Milán - 8. prosince 2019   20:45

Bologna
40' Hernández(vl.)  • 84' N. Sansone
2:3
(1:2)
AC Milán
15' K. Piątek   • 32' Hernández  (Suso) • 46' Bonaventura
Bologna
Skorupski – Tomijasu, Danilo, Bani, Denswil – Džemaili (64. Santander), A. Poli – Skov Olsen (78. Orsolini), J. Schouten (46. Svanberg), N. Sansone – Palacio.
Chiffi D.
Stadion Renato Dall'Ara, Bologna
AC Milán
G. Donnarumma – Conti, Musacchio, A. Romagnoli, Hernández – Kessié, Binnásir (70. Biglia), Bonaventura – Suso, K. Piątek (79. Paquetá), Çalhanoğlu (85. Castillejo).

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 17:19.
Velmi divoký zápas plný branek! AC Milán si již v průběhu prvního poločasu vytvořil dvoubrankový náskok, na který se Bologny dařilo odpovídat jen z poloviny. Nutno ale podotknout, že dnes si hosté tři body zasloužili, nejen že byli více efektivní, ale vytvářeli si více příležitostí a kontrolovali hru.
90+5'
90+5'
A ještě jedna obrovská šance AC Milán, po levém křídle se propracoval až do téměř gólového zakončení Hernández, ale Skorupski famózně vyrazil.
90+5'
A znovu střílel Castillejo a ani tentokrát netrefil branku, tentokrát ji již z vápna přestřelil.
90+5'
Navíc na hranici vápna střílel Castillejo, který naštěstí pro domácí minul pravou tyč.
90+4'
U rohového praporku šetří sekundy Kessié, Bologna už opravdu nemá moc času k vyrovnání.
90+3'
S míčem na kopačkách znovu AC Milán, což hostujícím fotbalistům samozřejmě vyhovuje.
90+2'
Balon do vápna dostal na kopačky Palacio a zkusil z otočky vystřelit, jenže trefil pouze obránce Milána.
90+1'
Bologna to znovu zkusila po pravém křídle, ale opět ji zradila nepřesná přihrávka. AC Milán tak znovu s míčem na kopačkách.
Nastavovat se bude pět minut.
90'
S tímto centrovaným míčem měl Donnarumma velké problémy, ale celou hektickou situaci uklidnila píšťalka sudího. Hostujícího brankáře totiž fauloval Santander.
89'
Centrovaný míč do vápna nakonec sebral ze země Donnuramma, který určitě s rozehrávkou nebude spěchat.
88'
Ke konci základní hrací doby nemáme daleko, ačkoliv se dá očekávat, že se bude nastavovat trochu více minut, než obvykle. Bologna znovu nastěhovaná s míčem na polovině AC.
87'
A rázem AC Milán nemá tak jednoznačně utkání pod kontrolou. Bologna se tlačí na útočné polovině.
85'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Samuel Castillejo.
84'
Bologna právě vstřelila branku!
Tvrdou ránou k pravé tyči nedal NICOLA SANSONE Donnarummovi šanci, ačkoliv vystihl směr.
83'
Po konzultaci videa hlavní sudí nařizuje pokutový kop po faulu Hernándeze!
81'
Žlutou kartu dostává Federico Santander (Bologna FC).
Žlutou kartu dostává Alessio Romagnoli (AC Milán).
81'
Domácí se dožadují pokutového kopu, ve vápně byl sražen k zemi Rossolini a to se dle mého názoru dalo odpískat. Sudí Chiffi jde celou situaci překontrovat k videu.
81'
A to nebyla špatná příležitost. Rossoliniho centr zakončoval hlavou Bani na hranici malého vápna, ale nedokázal trefit ideálně aby trefil branku AC.
80'
Na útočné polovině dokázal Palacio vybojovat přímý kop po faulu Biglii.
79'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Lucas Paquetá.
78'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Riccardo Orsolini.
78'
Na centr Palacia si do vápna sběhl Sansone, ale jeho hlavička mířila hodně vysoko nad branku, tohle nebylo pro Donnarummu nebezpečné.
77'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Palacio (Bologna FC).
76'
Jenže centr vyboxoval z vápna Donnarumma. Nicméně domácí pokračují s balonem na kopačkách.
75'
Patricio dokázal svým pohybem donutit Romagnoliho, aby poslal míč do zámezí. Pro Bolognu se tak naskýtá možnost rohového kopu.
74'
Žlutou kartu dostává Takehiro Tomijasu (Bologna FC).
73'
Bologna se snaží najít před vápnem AC Milán mezírku v obraně, ale nedaří se jí to. Navíc po chybné přihrávce znovu u balonu hosté.
72'
Podobně dopadl i centr Susa, který jen proletěl vápnem a skončil v zámezí. Odkopávat tak bude od vlastní branky Skorupski.
72'
Na pravém křídle vyslal do vápna přízemní centr Hernández, ale nikoho ze svých spoluhráčů se mu najít nepodařilo.
70'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Lucas Biglia.
70'
Na hranici vápna střílel Sansone, ale naneštěstí pro něj trefil jen ruku Santandera. Vlastní spoluhráč mu tak nechtěna zblokoval střelu.
69'
Přihrávku do druhé vlny poslal zpět Santader, který našel kopačku Svanberga, ale jeho střela z první připomínala spíše pokus o Field goal z NFL.
67'
Brejk Bologny nakonec ztroskotal na nepřesné přihrávce Skov Olsena, ale myslel to velmi dobře, na pravé straně si nabíhal Santander. Naneštěstí pro něj, skvělou defenzivní práci odvedl Mateo Musacchio.
65'
Podobná situace jako před malou chvíli zrcadlově. Na levém křídle si stáhl míč blíže na střed Skov Olsen a na hranici vápna vystřelil. Tento pokus už mířil na branku, ale jen do míst, kde byl připravený Donnarumma.
64'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Blerim Džemaili, přichází Federico Santander.
63'
Na pravém křídle si natáhl míč na střed Sansone a zkusil z větší vzdálenosti vypálit. Nebyl to úplně marný pokus, přece jen ale letěl o dobrý metřík nad branku.
62'
Centr Hernándeze vyletěl po teči hodně do vzduchu a tam kraloval Skorupski, který schoval míč do rukavic.
61'
Milánští fotbalisté rozehráli rohový kop na krátko, nemají kam spěchat a v poklidu drží balon na kopačkách.
60'
Velmi rychlý brejk hostů zakončoval na hranici vápna Piątek, ale velmi dobrou práci odvedl stoper Danilo, který odvrátil míč alespoň na roh.
59'
AC Milán má v těchto minutách utkání zcela pod kontrolou, často drží míč na útočné polovině a hlavně nepouští hosty do nebezpečných situací.
57'
Hakan Çalhanoğlu dostal ve vápně nízký centr a zkusil vypálit z voleje, což nebyla vůbec špatná volba. Skorupski musel vytasit rukavice a rychle zareagovat na tvrdou ránu.
55'
Bologna byla v útoku ve slušném zastoupení, přes to na hranici vápna raději střílel Svanberg. Bohužel pro domácí neslavně, branku Donnarummy vysoko přestřelil.
55'
Nicméně Bologna zahrála alespoň volný kop, ačkoliv ten nebyl pro obranu AC Milán nebezpečný. Míč jen proletěl skrz vápno do zámezí.
54'
Po pravém křídle se snažil prosadit Denswil, ale šlapákem ho neušetřil Ismaël Binnásir. Žlutit se ale nebude.
52'
AC Milán držel balon před vápnem Bologny, ale nakonec k ohrožení branky Skorupskiho nedojde, neboť nepřesnou přihrávku vyslal Kessié.
51'
Z rohového kopu ale domácí nikterak nezahrozili. Palacio sice prodlužoval míč hlavou, ale pouze na Bonaventuru, který odkop do bezpečí.
50'
A mohlo to být znovu o jednu branku. K zakončení se ve vápně dostal Andrea Poli, ale Donnarumma si skvěle pohlídal bližší tyč a vyrazil na roh.
48'
Útočné snažení Sansoneho pozastavil na polovině hřiště faul hostů. Bologna ale bude pokračovat s míčem.
46'
AC Milán právě vstřelil branku!
To je famózní vstup do druhého poločasu pro hosty. Obrana Bologny dokázala odvrátit centr, ale pouze jen do míst, kde stál GIACOMO BONAVENTURA, který si zpracoval balón a krásnou střelou k tyči nedal Skorupskimu šanci.
46'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Mattias Svanberg.
46'
Na stadionu v Bologny sudí nenastavil ani sekundu a první poločas je u konce. Na branky to byla bohatá první půle, na další šance již tolik ne. Skóre se otevřelo z pokutového kopu, následně AC Milán po krásné akci už vedlo o dvě branky a vypadalo to na jasnou záležitost. Na domácí straně ale stálo trochu i štěstí, když si po rohovém kopu srazil míč do vlastní branky Hernández.
45'
45'
Nyní je to taková překopávaná ze strany na stranu, ani jeden z týmů se pořádně nedokáže udržet na míči.
44'
Na nakopnutý balon si hostující Suso vyskočil až moc hrubě a byl mu odpískán faul. Bologna tak rozehraje z vlastní poloviny.
43'
Po pravém křídle se snažil prosadit Skov Olsen, ale nakonec byl přistižen v ofsajdu, tudíž akce domácích nemůže pokračovat.
42'
Rázem máme do zápasu nový náboj a je to znát nejen na domácích fotbalistech, ale i na fanoušcích Bologny.
40'
No a THEO HERNÁNDEZ si připisuje dnes již druhou branku, ale tentokrát do špatné sítě. Od rohového praporku poslal centr Sansone, ale v hlavičkovém souboji s Denswilem se od hostujícího hráče nešťastně odrazil míč do vlastní branky!
39'
Individuální akcí se předvedl Bonaventura, který si povodil snad tři obránce Bologny. Nakonec i zakončil ale již v záklonu a s tím neměl domácí brankář problém.
37'
Nicméně o pár chvil později vyslal Hernández balon do vápna. Tentokrát ale nebyl tak přesný a našel jen Tomijasu, který odkopl.
36'
Z rohového kopu se ale žádné nebezpečí pro hostující obranu nezrodilo, naopak míč až k polovině vyvezl Hernández, tam už ho zastavil skluzem Denswil.
35'
Emoce před brankou Donnarummy vyvoval Palacio, ale vypadá to, že se vše obejde bez karty. Domácí tak mohou rozehrát rohový kop.
34'
AC Milán zatím ovládá dnešní duel, nadále drží míč na kopačkách a vypadá to, že je velmi v pohodě.
32'
Tohle byla ale výstavní trefa, respektive akce hostů. Krásnou přihrávkou do vápna našel Suso volného THEO HERNÁNDEZE, který si zpracoval balon a poslal ho za záda bezmocného brankáře. Asistence: Suso.
31'
Donnarumma musel znovu vyběhnout, aby zajistil volný míč ve vápně hostů. Vše dobře dopadlo.
30'
A dobrý centr do něj dostal Palacio, ale nepovedlo se mu míč zpracovat, tak aby se dostal i do zakončení. Rychle u něj byla obrana hostů.
28'
Z dobré pozice rozehrál přímý kop Rodrigo Palacio, jenže trefil pouze připravenou zeď AC Milán. Bologna však pokračuje v obléhání vápna.
28'
Po pěkné kombinaci dostal míč do běhu ve vápně Sansone, ale rychlejší u něj byl Donnarumma a akci domácím překazil.
27'
Z voleje se do míče opřel Suso, z míst pár metrů za vápnem, ale rána mu nesedla. Přízemní střela letěla vedle pravé tyčky.
26'
Na hranici vápna udělal rychlou kličku Bonaventura, ale svou střelou trefil pouze nohu dobře blokujícího stopera Bologny.
25'
Plno nepřesností z obou stran na polovině hřiště nakonec přiřkl míč hostům. Budou vhazovat a pokračovat tak v držení míče.
24'
AC Milán ale dostane šanci si to znovu zopakovat, neboť znovu drží míč na svých kopačkách.
22'
Po pěkné kombinaci na středě hřiště se milánští fotbalisté dostali až před vápno, ale po zpětných přihrávkách celou akci zasekli. Navíc celé snažení ukončil nepřesný centr. Škoda, na hranici vápna se určitě dalo střílet.
21'
Žlutou kartu dostává Ismaël Binnásir (AC Milán).
20'
Útočníci Bologny velmi dobře napadali a málem to přineslo ovoce, nakonec se však domácí k zakončení nedostali a AC obstálo.
19'
Velmi nepřesná rozehrávka Skorupskiho darovala balon AC Milán na útočné polovině. Vhazovat bude na úrovni vápna Hernández.
17'
Bologna drží po inkasované brance míč na svých kopačkách a určitě je její záměr rychle odpovědět. Zatím vyčkává.
15'
S pokutovým kopem si KRZYSZTOF PIĄTEK poradil náramně. Brankáře Skorupskiho poslal na levou stranu, míč poslal na pravou a bez problému tak poslal AC Milán do vedení.
14'
Žlutou kartu dostává Mattia Bani (Bologna FC).
13'
No a je to penalta po faulu Bani pro AC Milán! Krzysztof Piątek mířil ve vápně na branku, ale zezadu mu pomohl k zemi domácí Bani.
13'
Ta byla ovšem zahrána přímo katastrofálně. Míš skončil v zámezí bez dotyku žádného z hráčů.
12'
Do rychlého brejku se řítil Piątek, který ale dvakrát prováhal možnost přihrávky. Nakonec vybojoval alespoň standardní situaci pro AC.
11'
Na polovině hřiště vypíchl šikovně míč Skov Olsen, jenže v následném sprinterském souboji svou chybu napravil Hernández, který svého protivníka vytlačil s míčem do zámezí.
10'
Míč převzal do moci znovu AC Milán, který začíná z vlastní poloviny a postupnou kombinací se snaží přiblížit brance Bologny.
8'
Krásně se po levém křídle uvolnil Poli, který měl volnou cestu k centru. Jeho přihrávka mířila pouze na kopačku obránce AC Milán.
6'
Přízemní prudký centr poslal do vápna Conti, jenže podle postranního sudího byl už míč za brankovou čárou a tak bude Skorupski odkopávat.
5'
Centr za obranu dobíhal Hernández, jenže dříve u něj obránce Tomijasu, který ve spolupráci s brankářem Skorupskim uklidnil situaci.
4'
Útočné snažení ale ukončil faul Romagnoliho na polovině soupeře. Bologna tak může s poklidem rozehrát.
3'
Milánští fotbalisté drží opět míč ve své moci a hledají mezírku v obraně Bologny.
2'
Gianluigi Donnarumma velmi špatně rozehrál, když našel jen Skov Olsena. Dánský fotbalista poté z hranice vápna střílel po trávníku, ale jen do míst kde právě byl hostující brankář.
1'
Úvodní sekundy strávilo AC Milán na útočné polovině s míčem na kopačkách, nicméně po nepřesné přihrávce skončil balon v zámezí a vhazovat budou domácí.
1'

Bologna FC: Skorupski – Tomijasu, Danilo, Bani, Denswil – Džemaili, A. Poli – Skov Olsen, J. Schouten, N. Sansone – Palacio.
Náhradníci: A. Da Costa, Sarr – Corbo, Destro, Juwara, M'Baye, Orsolini, Paz, Santander, Svanberg.

AC Milán: G. Donnarumma – Conti, Musacchio, A. Romagnoli, Hernández – Kessié, Binnásir, Bonaventura – Suso, K. Piątek, Çalhanoğlu.
Náhradníci: An. Donnarumma, Reina – Biglia, Borini, Calabria, Castillejo, Gabbia, Krunić, Leao, Paquetá, Rebić, Ricardo Rodríguez.

Rozhodčí: Chiffi D..

• 14 Z, 12. místo, Skóre: 20:23, 16 bodů

Bologna FC podobně jako v loňské sezoně Serie A okupuje polovinu tabulky a s šestnácti body na kontě může být na jednu stranu v klidu, co se týče sestupové zóny, ale na druhou má daleko od teoretické šance na Evropské poháry. Nutno podotknout, že takové ambice ani tým z města, odkud pochází slavná boloňská omáčka nemá. Tým ze severní části Itálie má za sebou krušný listopad, ve kterém se svěřencům Mihajlovice nepodařilo ani jednou ze čtyř utkání zvítězit. Chuť si ale fotbalisté Bologny spravili v minulém víkendu, kdy si z horké půdy Neapole odvezli tři body za výhru 2:1.

• 14 Z, 11. místo, Skóre: 13:17, 17 bodů

AC Milán se letos velmi trápí a postavení v tabulce není hodné jména tak slavného klubu, ba co víc jejich úhlavní rival Inter se slunní na první příčce. To je ovšem jiná písnička, AC Milán měl podobně jako jeho dnešní soupeř z Bologny těžký listopad, v něm získal tým z města módy jediný bod. Svěřenci Stefana Pioliho získali tři body v posledním kole na trávníku Parmy, dohromady mají Rossoneri na kontě sedmnáct bodů, což je řadí na desátou příčku daleko od Evropských pohárů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62