Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Sampdoria - 27. října 2019   12:30

Bologna
48' Palacio (R. Soriano) • 78' Bani
2:1
(0:0)
Sampdoria
64' Gabbiadini  (Vieira)
Bologna
Skorupski – M'Baye, Bani, Danilo, Krejčí – A. Poli (C) (72. J. Schouten), Džemaili (67. Santander), R. Soriano – Skov Olsen (55. Orsolini), Palacio, N. Sansone.
Doveri – Colarossi, Muto
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Sampdoria
Audero – Bereszyński, Murillo, Colley, Murru – Léris (46. Depaoli), Vieira, Bertolacci (46. Ekdal), Jankto (63. Caprari) – Gabbiadini, Quagliarella (C).

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 15:17.
Bologna nakonec zvládá zápas s posledním celkem tabulky, i když remíza byla opravdu blízko. Domácí totiž vyhráli díky gólu z 78. minuty, který vsítil Mattia Bani, který tak zajistil tři body. Sampdoria dnes nepředvedla vůbec špatný výkon, hlavně gólová střela byla opravdu krásná, ale ani přesto to dnes na body nestačilo.
90+5'
90+4'
Emil Audero se ještě jednou zapojí do hry a své spoluhráče pravděpodobně pošle do posledního útoku.
90+3'
Sampdoria má poprvé v nastavení míč pod kontrolou, po odkopu svého gólmana však soupeři daruje autové vhazování.
90+2'
Bologna rozehrává roh nakrátko, poté se přesouvá až ke svému brankáři, který odkopem pošle míč co nejdál od své klece.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Hosté jsou po delší době přece jen v útoku, získávají aut, který pochopitelně poletí až do vápna.
89'
Sampdorii se směrem dopředu stále vůbec nedaří. Domácí se ukázkově brání a hru drží na útočné polovině.
88'
Bologna zkusila využít další standardní situace, ale centr byl tentokrát moc vysoký a skončil až v zámezí.
87'
Žlutou kartu dostává Omar Colley (UC Sampdoria).
86'
Domácí hráči opět získali míč při napadání, konec zápasu se mezitím opravdu rychle přibližuje.
85'
Dlouhý nákop v klidu pokryje Łukasz Skorupski, který s následnou rozehrou samozřejmě nikam nespěchá.
84'
Sampdoria se stále marě dostává do útoku. Vypadá to, že Bologna si tento zápas už uhlídá.
83'
Žlutou kartu dostává Jerdy Schouten (Bologna FC).
83'
Výhru domácích mohl pojistit Ladislav Krejčí, který však z dobré střelecké pozice nakonec získal jen roh.
82'
Hosté mají po delší době míč pevně v držení, ale přes napadajícího soupeře se nedostali ani přes půlící čáru.
81'
Bologna rozhodně nespolehá na bránění, do útoku se stále vrhá velmi aktivně, protože chce přidat ještě třetí gól.
80'
Sampdoria se samozřejmě okamžitě hrne dopředu, ale na útočné polovině kvůli nepřesné kombinaci moc dlouho nevydržela.
78'
Bologna právě vstřelila branku!
Bologna si bere vedení zpět a má tři body na dosah! Domácí využili první rohový kop, centr byl prodloužen na zadní tyč, kde byl připraven MATTIA BANI, který skluzem uklidil míč do sítě.
78'
V poslední době se snad hraje jen na hostující polovině, domácí však stále nemohou najít cestu ani do soupeřícího vápna.
77'
Žlutou kartu dostává Nicola Murru (UC Sampdoria).
77'
Sampdoria po dlouhé době získala míč, ale kvůli nepřesnému autu o něj velmi rychle přišla.
76'
Domácí jsou nyní mírně aktivnější, ale přes soupeřící defenzivu se nemohou dostat skoro k ničemu.
75'
Před námi je poslední čtvrthodina zápasu, uvidíme, jestli pro sebe někdo urve tři body.
74'
Bologna nevyužila nadějný přímý kop téměř z hranice šestnáctky, protože Nicola Sansone nemířil mezi tři tyče.
73'
Žlutou kartu dostává Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria).
72'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andrea Poli, přichází Jerdy Schouten.
71'
Jeden z domácích hráčů se nyní vyžádal ošetření, malou přestávku ocenili všichni hráči na hřišti.
70'
Rodrigo Palacio byl málem sám před soupeřícím brankářem, ale nadějná průniková přihrávka se k němu nakonec nedostala.
69'
Bologna se marně dostává ze své polovině, nyní to zkoušela za cenu faulu, ale kvůli tomu samozřejmě míč ztratila.
68'
Hosté zkouší dokonat obrat z rohového kopu, ale následovala jen hodně vysoká volej.
67'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Blerim Džemaili, přichází Federico Santander.
66'
Sampdoria je stále aktivnější a pokouší se o obrat, ale Bologna zatím bránění jakž takž zvládá.
64'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Nejhorší tým tabulky srovnává docela brzo a ještě může pomýšlet na vítězství! Ronaldo Vieira si dobře všiml, že okolo MANOLA GABBIADINIHO je spousta prostoru. Ten tak po jeho přihrávce skvěle vystřelil, míč tak skončil u levé tyče! Asistence: Ronaldo Vieira.
63'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Gianluca Caprari.
63'
Přihrávka Sampdorie propadla až do k brankáři Łukaszu Skorupskimu, který tak schoval míč do svých rukavic, čímž získal alespoň trochu času.
62'
Hosté jsou opět v soupeřícím vápnu, ale přes bránící hráče ani tentokrát nedokázali vystřelit. Nyní budou vhazovat.
61'
Sampdoria má posledních třicet minut na vyrovnání, Bologna navíc opět spěchá do útoku.
60'
Nicola Sansone se hodně šikovně uvolnil a nakonec vypálil z hranice šestnáctky, čímž přivodil Emilu Auderovi nemalé starosti. Brankář hostů však nakonec dokázal zasáhnout.
59'
Sampdoria se usazuje na útočné polovině a nakonec to zkouší pomocí nákopu, poté nějakou chvíli drželi hosté míč ve vápnu, ale nakonec nezakončili.
58'
Roberto Soriano se na polovině hrací plochy dopustil nedovoleného zákroku, dopředu tak opět bude moci jít Sampdoria.
57'
Bologna se tentokrát v klidu ubránila díky soupeřícímu ofsajdu, Łukasz Skorupski se samozřejmě s následnou rozehrávkou dává na čas.
56'
Hosté jsou častěji u míče, ale domácí se dostávají do mnohem větších šancí, protože si chtějí pojistit výhru druhým gólem.
55'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Riccardo Orsolini.
54'
Další gól mohl přidat Bartosz Bereszyński, ale jeho přízemní střela nakonec skončila jen na boční síti!
53'
Sampdoria je po neuznané brance stále aktivnější, Fabio Depaoli skvěle zachytil dalekou přihrávku, ale jeho následný centr byl neúspěšný.
51'
Hosté se sice prosazují z rohového kopu, ale gól nebude platit kvůli faulu na gólmana Bologny!
48'
Domácí jdou na začátku druhého poločasu přece jen do vedení! Bologna se prosadila z rychlého protiútoku, Roberto Soriano vysunul do vápna RODRIGA PALACIA, který střelou z první poslal míč k levé tyči. Emil Audero si na balón sice sáhl, ale srazil ho jen do sítě. Asistence: Roberto Soriano.
48'
Centr od rohového praporku se s trochou štěstí odrazil k Fabiu Quagliarellovi, který nejprve napálil bránícího hráče a poté už musel zasahovat aké Łukasz Skorupski.
47'
Sampdoria podniká první útok druhého poločasu, opět to zkoušela pomocí centru, ale ten byl sražena rohový kop.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Mehdi Léris, přichází Fabio Depaoli.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Andrea Bertolacci, přichází Albin Ekdal.
46'
V prvním poločase tedy gól nepadl, i když ho mohli vstřelit oba týmy. Nutno ale říci, že aktivnější je favorizované Bologna, která chce z dnešního zápasu tři body. Defenziva obou týmů však zatím funguje bezchybně a oba brankáři tak stále drží čisté konto.
Druhý poločas začne přibližně v 13:35.
45+2'
45+1'
Domácí se na útočné polovině dopustili útočného faulu, takže v první půli se gólu pravděpodobně nedočkáme.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Další vzdušná přihrávka končí jen v rukavicích brankáře Sampdorie, který už pomalu začíná vyčkávat na konec prvního poločasu.
44'
Poté už konečně přišel trochu nebezpečnější centr, následovala však hodně slabá hlavička, kterou tak Emil Audero bez problémů zneškodnil.
43'
Ani další domácí roh není využit, Bologna se následně stahuje až na svou polovinu.
42'
Sampdoria po delší době zaútočila, ale u dlouhé a vysoké přihrávky byli první bránící hráči.
41'
Bologna rozehrála roh nakrátko, až potom přišel centr, který však nemohl být využit kvůli ofsajdu.
40'
Domácí se nakonec přece jen ještě vydali dopředu, Andreas Skov Olsen dostal dobrou přihrávku za obranu, ale nedokázal zakončit přesně.
39'
První poločas se začíná pomalu dohrávat, Bologna nikam nespěchá a klidně kombinuje na vlastní půlce.
38'
Rohový kop hosté nedokázali využít, následně darovali soupeři aut, takže se rychle musí stahovat na obrany.
37'
Jakub Jankto zkusil štěstí z hranice šestnáctky, střela by měla dobré parametry, ale nakonec byla sražená na roh.
36'
Ibrahima M'Baye docela ošklivě fauloval při útočném snažení, míč tak připadně brankáři Sampdorie, který rozehraje dalekým odkopem.
35'
Hosté jsou rychle zpět u míče, další útok začínají od svých stoperů, kterým se moc nepovedla rozehrávka.
34'
Sampdoria opět kombinovala na útočné polovině, ale přihrávání velmi rychle skončilo kvůli zbytečnému útočnému faulu.
33'
Rodrigo Palacio se sice dostal k zakončení, ale střela levou nohou se mu vůbec nepovedla, Emil Audero si připsal hodně snadný zákrok.
32'
Domácí rozehráli aut poblíž své brány, následně nechtěli riskovat ztrátu míče v blízkosti své branky, takže ho raději odkopli, kvůli čemuž ho ztratili.
31'
Rychlý protiútok zakončili hosté docela nebezpečným centrem, ale obě defenzivy jsou stále bezchybné.
30'
První třetina zápasu je za námi, aktivnějším týmem je zatím jednoznačně Bologna, ale i Sampdoria si dokázala vytvořit nějaké šance.
29'
Emil Audero odkopává míč na polovině hřiště, kde však hlavičkový souboj vyhrává hráč Bologny.
27'
Omara Colleye asi chytila nemalá křeč, protože si vyžádal ošetření a možná bude muset i střídat.
26'
Míč se však ještě odrazil k Fabiu Quagliarellovi, který ho okamžitě poslal směrem na bránu. Jeho ránu ještě tečoval jeden z jeho spoluhráčů, kvůli čemuž balón skončil na brankové konstrukci!
25'
Sampdoria nakonec vybojovala alespoň rohový kop, ale centr na bližší tyč neměl moc šancí na úspěch.
24'
Emil Audero v pohodě zachytil soupeřící pas a rychle rozehrává. Z následného brejku však hosté opět nic nevytěžili.
23'
S dalším centrem už měli hosté menší problémy, nakonec však uklidili míč do bezpečí.
22'
Přihrávku po pravé straně domácí raději srazili do autu, ale hosté následně rozehráli opravdu hodně špatně, protože rychle ztratili míč.
21'
Ani roh Bologna nedokázala využít ke vstřelení gólu, Sampdoria se zatím ukázkově brání.
20'
Domácí mohou rozehrávat další standardní situaci, k míči se staví Rodrigo Palacio, který zkusil vystřelit, ale trefil se jen vyskakující zdi.
19'
Kvůli nepřesné kombinaci přišli hosté o míč, Bologna tak po autovém vhazování okamžitě spěchá dopředu.
18'
Sampdoria se nyní docela rychle přesunula na útočnou polovinu, kde už stihla odcentrovat, ale samozřejmě to nebylo úspěšné.
17'
Ladislav Krejčí do vápna opravdu poslal vzdušný pas, ale před brankářem Sampdorie opět zaúřadovali hosté.
16'
Domácí se díky dvoum soupeřícím faulům dostávají opravdu blízko pokutovému území, z trestného kopu budou nyní pravděpodobně centrovat.
15'
Prvních patnáct minut utkání zakončí odkopem Emil Audero, který posílá míč až na druhou polovinu hřiště.
14'
Bologna nakonec získá míč až teď, protože Manolo Gabbiadini při souboji o balón fauloval.
13'
Hosté rozehráli přímý kop nakrátko, následně získali autové vhazování, po kterém však o míč opět skoro přišli.
12'
Sampdoria má po delší době míč pevně v držení, navíc se konečně dostává na útočnou polovinu, kde musel faulovat Andreas Skov Olsen.
11'
Nicola Sansone tentokrát dostával přihrávku do běhu, ale dlouhou přihrávku po levé čáře nedokázal zpracovat.
10'
Domácí obránce chytře přenesl hru až na Andrease Skov Olsena, ten následně vybídl spoluhráče k centru, ale ani další vzdušný pas nepřinesl nic nebezpečného.
9'
Domácí opět kombinují poblíž soupeřící šestnáctky, ale k nebezpečnému zakončení se zatím nemohou dostat.
8'
Jeden z domácích hráčů si vyžádal ošetření. Hra tak byla na chvíli přerušena. Poté bude vhazovat Bologna.
7'
Ani další domácí rohový kop nic nebezpečného nepřinesl. O chvíli později přišel ještě jeden centr, ale ten skončil jen za brankovou čárou, takže Emil Audero bude odkopávat.
6'
Naopak Bologna se pomocí nákopu dostává až do vápna, tam však zasáhla pozorná obrana Sampdorie.
5'
Domácí skvěle brání půlící čáru, nepouštějí tak soupeře na útočnou polovinu. Ani pomocí odkopu se hosté nemohou dostat dopředu.
4'
Sampdoria následný roh v klidu rozehrála a už míří dopředu. Nicola Murru nyní rozehraje autové vhazování.
3'
Bologna se velmi rychle dostala do pořádné šance, přihrávka do malého vápna skončila až u Blerima Džemailiho, který z velkého úhlu zakončil jen do bránícího hráče.
1'
Hosté ihned běželi do útoku, po autovém vhazování však nic nebezpečného nevymysleli.
1'

Bologna FC: Skorupski – M'Baye, Bani, Danilo, Krejčí – A. Poli (C), Džemaili, R. Soriano – Skov Olsen, Palacio, N. Sansone.
Náhradníci: A. Da Costa, Sarr – Corbo, Denswil, Orsolini, Paz, Santander, J. Schouten, Svanberg, Juwara, Baldursson, Portanova.

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, Murillo, Colley, Murru – Léris, Vieira, Bertolacci, Jankto – Gabbiadini, Quagliarella (C).
Náhradníci: Falcone, Avogadri – Augello, É. Barreto, Bonazzoli, Caprari, Depaoli, Ekdal, A. Ferrari, Chabot, G. Ramírez, Rigoni.

Rozhodčí: Doveri – Colarossi, Muto.
UC Sampdoria
Sampdoria je na tom v porovnání s Bolognou opravdu hodně zle, což lze snadno poznat podle toho, že se v tabulce nachází na posledním místě. Dnešní hosté totiž prohráli šest z osmi odehraných zápasů, bodovat dokázali jen s AS Římem a Turínem, s prvním jmenovaným celkem remizovali 0:0 a druhý porazili 1:0. Sampdoria má tak na svém kontě čtyři body a snaží se vydrápat ze dna tabulky, což se by se v případě dnešního vítězství mělo podařit. Bologna však určitě body nedá zadarmo.

Poslední tři utkání
Sampdoria vs. AS Řím – 0:0
Verona vs. Sampdoria – 2:0
Sampdorira vs. Inter – 1:3
Bologna FC
Bologně se v letošní sezoně spíše nedaří, protože hájí až čtvrtnáctou příčku s devítibodovým ziskem. Dnešní domácí odehráli osm zápasů, z toho dokázali vyhrát jen dva, také zapsali tři remízy a nelichotivé tři prohry. Bologna naposledy slavila výhru v polovině září, tehdy porazila Bresciu 4:3. Naopak hořkost porážky okusila minulý týden, s Juventusem padla 1:2. Dnes by ale měla Bologna zvítězit, protože hraje s nejhorším týmem soutěže.

Juventus vs. Bologna – 2:1
Bologna vs. Lazio – 2:2
Udinese vs. Bologna – 1:0
Zdravím všechny fanoušky italského fotbalu. Dnešní hrací den Serie A zahájí méně atraktivní duel Bologny a Sampdorie, i přesto ale rozhodně bude co sledovat. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62