Serie A - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : AC Milán - 21. března 2021   18:00

Fiorentina
17' Pulgar  • 51' Ribéry (Vlahović)
2:3
(1:1)
AC Milán
9' Ibrahimović  (Kjaer) • 57' B. Díaz  (Kjaer) • 73' Çalhanoğlu  (Kessié)
Fiorentina
Drągowski (44. Terracciano) – Martínez (79. Kouamé), Pezzella (C), Milenković – Eysseric, Castrovilli (71. Venuti), Pulgar (79. Callejón), Bonaventura, M. Cáceres – Ribéry, Vlahović.
Rosati, Terracciano – S. Amrabat, A. Barreca, Biraghi, Valero, Kouamé, Malcuit, Montiel, Olivera, Venuti, Callejón.
M. Guida
Stadio Artemio Franchi
AC Milán
G. Donnarumma – Dalot, Kjaer, Tomori, Hernández – Tonali (58. Binnásir), Kessié – B. Díaz (80. Krunić), Çalhanoğlu (90+1. Meïté), Saelemaekers (58. Castillejo) – Ibrahimović (C).

Ač to zpočátku druhého poločasu nevypadalo, hosté nakonec dokázali zvítězit! Ovšem jejich vítězství se nerodilo lehce a Fiorentina v jednu chvíli držela vedení 2:1! Domácí každopádně notně potrápili svého soupeře. V závěru se domácím nepodařilo vytvořit žádný souvislý tlak, neboť se spíše oba týmy dohadovaly po každém zákroku a celkově byly emoce na hřišti hodně vidět.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:11.
90+4'
90+4'
Až v poslední minutě nastaveného času se domácím podařilo dostat míč před branku, kde však zaúřadoval brankář Milána a ten zachytil míč!
90+3'
Dlouhý míč, který došel až na brankáře domácích, ten ihned posílá míč na druhou stranu.
90+2'
Žlutou kartu dostává Soualiho Meïté (AC Milán).
90+2'
Hostům se daří držet hru daleko od branky a časté diskuze a přerušení zcela znemožňují jakýkoliv tlak ze strany Fiorentiny.
90+1'
Nastavený čas činí čtyři minuty a AC Milán se snaží zdržovat hru při každé možné situaci.
90+1'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Soualiho Meïté.
90'
A další zákrok, který doprovází další výbuch emocí.
89'
Gianluigi Donnarumma rozehrává z hloubi své vlastní poloviny míč a ihned jej dlouhým centrem poslal na polovinu svého soupeře.
89'
Žlutou kartu dostává Christian Kouamé (ACF Fiorentina).
88'
Další ze série tvrdších zákroků, kdy to nyní odnesl Diogo Dalot, který pocítil ruku soupeře ve své tváři.
86'
Pokud hosté dotáhnou zápas do vítězného konce, náskok Interu Milán se sníží na šest bodů. Ovšem, ten má ještě zápas k dobru.
85'
AC Milán nyní ohrožoval pokutové území soupeře, což mu značně vyhovuje.
84'
Fiorentina se sice snaží, ale nemají žádný tlak na branku.
83'
Míč se octil až u brankáře hostí, který neotálel a ihned jej odkopl od své branky, neboť čelil napadání ze strany soupeře.
82'
Sledujeme plno drobných faulů, i když nyní šlo o větší faul a opět velká diskuze a emoce mezi oběma tábory.
81'
Závěrečné minuty nám slibují drama. Domácí pravděpodobně otevřou svou hru a budou se snažit o vyrovnání.
80'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Rade Krunić.
79'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Erick Pulgar, přichází José María Callejón.
79'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lucas Martínez, přichází Christian Kouamé.
77'
Fiorentina z poloviny hrací plochy poslala dlouhý míč do vápna, soupeř jej rychle dokázal dostat ven ze šestnáctky.
76'
Hraje se převážně na polovině hrací plochy, kde podstoupil tvrdší souboj Zlatan Ibrahimović, který byl nakonec tím, kdo se dopustil faulu.
74'
Dá se očekávat, že emoce se budou ještě více stupňovat. Fiorentina rázem ztratila vedení a nyní je v opětovné situaci, kdy prohrává o jednu trefu.
73'
AC Milán právě vstřelil branku!
Po nevýrazné hře obou týmů je tu zničehonic opětovné vedení hostí, které zařídil HAKAN ÇALHANOĞLU a ten dokázal střelou poslat míč přesně k pravé tyčce. Asistence: Franck Kessié.
72'
A další emoce tryskají na trávníku, ale i na střídačkách obou celků.
71'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Lorenzo Venuti.
70'
Před námi je ještě dvacet minut hry a uvidíme, zda se některý z týmů ještě dostane k další brance. Ofenzivní pojetí hry trochu ochablo...
69'
...dobrý centr na přední tyč, který si defenzíva Fiorentiny pohlídala a odráží míč. Ten následně dostává pod svou kontrolu.
68'
Rohový kop pro hosty...
67'
Po delší době se do útoku dostal domácí celek, který si ve finální fázi moc nerozuměl a míč skončil v zázemí.
65'
Prandelli už několikrát během druhého poločasu spílal směrem k rozhodčímu a tomu už nyní došla trpělivost a ukázal domácímu trenérovi žlutou kartu!
64'
Hráč Milána si na hranici šestnáctky chystal míč ke střele, ke které se nakonec zpoza obránce dostal, ale míč zamířil mimo tři tyče.
63'
Hostující celek se snaží více tvořit hru a to od své vyrovnávací trefy.
62'
Dobrý centr nyní mířil z levé strany, defenzíva Fiorentiny začíná být více zaměstnávána.
61'
Ve vápně Fiorentiny upadl hráč AC a ostatní hráči se dožadovali penalty. Ovšem, zde nemohla být žádná debata o nějakém zákroku.
60'
Nyní je to spíše boj o každý míč. Nadějně vypadal rychlý útok domácích, který byl však před pokutovým územím pozastaven.
59'
Milán trochu obživl a nyní se snaží napadat kombinaci Fiorentiny. Dočkáme se ještě dalších branek?
58'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Samuel Castillejo.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Ismaël Binnásir.
57'
A je tu vyrovnání. AC Milán toho ve druhém poločase moc nepředvedl, ale stačil jim dobře zahraný roh a je vyrovnáno. BRAHIM DÍAZ dokázal u levé tyčky nakonec dotlačit míč do sítě. Asistence: Simon Kjaer.
54'
Z rohu se nedokázali domácí nyní prosadit a musí rychle zpět na svou polovinu
53'
Fiorentina je stále aktivní a vůbec nenechává soupeře hrát s míčem. Jejich další útok vedl po pravé straně a vybojovali si roh.
52'
Domácím se podařilo nakonec otočit průběh utkání na svou stranu a Milán ukazuje, že po prohrané bitvě v Lize mistrů, není v optimální herní pohodě.
51'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Tak tohle Fialky hezky sehrály! Z pravé strany se dostal míč na střed pokutového území, kde byl míč přiťuknut na FRANCKA RIBÉRYHO, který přesně našel volný prostor v levé polovině branky. Asistence: Dušan Vlahović.
49'
Domácí jsou po přestávce při chuti a vyrukovali na Milán s dalším ofenzívou. I ta byla včas zastavena.
48'
Žlutou kartu dostává Sandro Tonali (AC Milán).
48'
Ihned v začátku druhého poločasu zahrávali domácí standardní situaci, která neskončila ohrožením branky. Domácí se však stále drží před brankou soupeře.
46'
Nastavený čas už nám nic zajímavého nenabídl. Každopádně jsme mohli sledovat ofenzivní hru od obou týmů. Nejprve se do vedení dostali hosté, avšak jejich soupeř vyrovnal po povedené standardní situaci. Na obou stranách taky zvonila branková konstrukce a o šance v prvním poločase nebylo nouze.
45+2'
45'
První poločas je nastaven o dvě minuty.
45'
Po vystřídání zahrávala Fiorentina roh, který nyní neznamenal nebezpečí pro branku Milána.
44'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Bartłomiej Drągowski, přichází Pietro Terracciano.
43'
Vše začalo při jeho dlouhému odkopu, kdy následně špatně dopadl na svou nohu a vypadá, že bude nucen střídat!
42'
Bartłomiej Drągowski na druhé straně má nějaké zdravotní trable. Hra je přerušena a probíhá ošetřování.
41'
Hakan Çalhanoğlu je prvním hráčem potrestaným žlutou kartu a jen proto, že měl nějaké protesty směrem k rozhodčímu, poté co odpískal faul pro Fiorentinu.
39'
Milán operuje s míčem před pokutovým území. Vše končí uspěchanou střelou v podání Hakana Çalhanoğlua, který poslal míč hodně mimo tři tyče.
38'
V posledních třech minutách hry se hra trochu zklidnila. Fiorentina měla větší aktivitu směrem dopředu, kterou však nedotáhla do konce.
36'
Hosté zahrávali rohový kop, ale ty jim zatím dnes moc nejdou. Na rozdíl od jejich soupeře, který už z této činnosti několikrát zahrozil.
35'
Zlatan Ibrahimović si opět našel cestu k míči a z hranice ofsajdu do něj dloubl a ten skončil na břevně! Švédský útočník nebyl daleko od své dnešní druhé branky!
33'
S ním si Fiorentina dokázala poradit a bude následovat odkop od branky soupeře.
32'
Theo Hernández táhl míč a předložil jej před branku, kde však našel jen bránícího hráče, který měl k míči nejblíže a pohlídal celou situaci. Míč skončil v zázemí a je tu roh.
31'
Celkově se zápas nese ve velkých emocích, na jedné či druhé straně. Hlavně po faulu na domácího hráče.
30'
Brahim Díaz byl v souboji s Ribérym a ten se vehementně dožaduje odpískání pokutového kopu! Velké emoce nakonec utnul hlavní sudí, který neodpískal pokutový kop!
29'
Fiorentina dnes dokáže ze standardních situací významně zahrozit. Po centru byl míč tečován a břevno nyní zachránilo AC od další inkasované branky! Germán Pezzella mohl být tím šťastným hráčem!
29'
Tentokrát se do situace vložil Zlatan Ibrahimović, který hlavičkou odrazil míč na rohový kop.
28'
A jejich napadání přineslo šanci další standardní situace. Ta se bude zahrávat z přibližného místa, ze kterého přišlo vyrovnání!
27'
U míče jsou milánští, kteří hledají cestu na polovinu soupeře, ale jsou pod velkým presinkem ze strany domácího celku.
26'
Po delší odmlce, kdy se ošetřoval domácí hráč, můžeme pokračovat ve hře.
24'
Snaha domácích dostat míč z pravé strany do vápna. Vše končí faulem a probíhá ošetřování na straně Fiorentiny.
23'
Fiorentina dobře napadala a na chvíli získala míč. Soupeř však dobře napadal a nedává soupeři prostor ke kombinaci.
22'
Hráči AC Milán se pokoušeli o překonání defenzívy soupeře. Ovšem na hranici šestnáctky jim byla vystavena stopka.
21'
Útok hostí nepřinesl nebezpečí a jejich soupeř se zmohl jen na odehrání míče na polovinu soupeře.
20'
Fiorentina opět zaútočila, nyní po pravé straně a dává soupeři najevo, že svou kůži nedá rozhodně zadarmo.
19'
Domácí celek se tedy velmi rychle dostal k vyrovnání a rázem tu máme další zápletku v probíhajícím zápase.
17'
Autorem branky je ERICK PULGAR, který to zahrál bravurně. Poslal míč přesně pod horní tyč, kde si sice Gianluigi Donnarumma sáhl na míč, ale už jej nedokázal dostat ven z branky!
16'
Diogo Dalot před šestnáctkou fauloval Gaetana Castrovilliho a pro domácí celek se naskytla velmi slibná situace k ohrožení branky Milána.
15'
Po nepodařeném útoku se nyní hostující celek uklidňuje kombinací na vlastní polovině, do které zapojil i svého brankáře.
14'
I nyní se jim podařilo nacentrovat dobrý míč, na který si našel cestu Gianluigi Donnarumma a ten vyboxoval míč od své branky.
13'
Fiorentina se chystá k zahrávání svého dalšího rohového kopu a při poslední možnosti byla poměrně nebezpečná.
12'
Nyní sledujeme souboj o míč na polovině hrací plochy, kde po faulu na domácího hráče, se zvedla menší nevole ze strany domácích.
11'
Stěžejní hráč AC Milán, Zlatan Ibrahimović, se tedy po návratu po zranění, dokázal velmi rychle prosadit a ukázal, že stále má ten správný čich na branky.
9'
Hosté brzy pochopili, že musí začít hrát a hned je z toho první branka zápasu. ZLATAN IBRAHIMOVIĆ si naběhl za obranu, kde dostal míč vzduchem a prostřelil brankáře domácích. Asistence: Simon Kjaer.
8'
Slibný rychlý protiútok se domácím nepovedl a chybná přihrávka končí v autu.
7'
Milán zahrával taky svůj první roh, kdy byl centr přetažen až na druhou stranu. Odtud se hráči podařilo vrátit míč do vápna, ale následně celá akce skončila.
5'
Fiorentina na soupeře vyrukovala zatím hodně aktivně a milánský celek se spíše zatím jen brání-
4'
Domácí celek zahrával dva rohové kopy po sobě. Ten první přinesl nebezpečný míč do těsné blízkosti branky AC, druhý roh už nebyl tak nebezpečný.
3'
Nadýchaný centr skončil na hlavičce bránícího hráče, který odrazil míč mimo pokutové území.
3'
Drobný faul na Ribéryho, který nabídne pro domácí první standardní situaci ze střední vzdálenosti.
2'
I domácí se poprvé v zápase ocitli před brankou soupeře. Nakonec byli vytlačeni z jejich poloviny a museli rozehrávat až na svého brankáře.
1'
Hosté se prezentovali ihned první útočnou akcí. Hráč posílal míč na hranici šestnáctky, kde našel jen stojícího obránce Fiorentiny.
1'

ACF Fiorentina: Drągowski – Martínez, Pezzella (C), Milenković – Eysseric, Castrovilli, Pulgar, Bonaventura, M. Cáceres – Ribéry, Vlahović.
Náhradníci: Rosati, Terracciano – S. Amrabat, A. Barreca, Biraghi, Valero, Kouamé, Malcuit, Montiel, Olivera, Venuti.

AC Milán: G. Donnarumma – Dalot, Kjaer, Tomori, Hernández – Tonali, Kessié – B. Díaz, Çalhanoğlu, Saelemaekers – Ibrahimović (C).
Náhradníci: Antonio Donnarumma, Tătăruşanu – Binnásir, Castillejo, Gabbia, Hauge, Kalulu, Krunić, Meïté, Tonin, Stanga.

Rozhodčí: M. Guida.

ACF Fiorentina

Domácí drží čtrnáctou příčku s 29 body a rozhodně mají starosti s možným bojem o záchranu. Na sestupové příčky má prozatím "dobrý" náskok sedmi bodů. V minulé zápase se Fiorentině podařilo zvítězit 4:1 nad Beneventem a po třech zápasech mohli slavit vítězství za tři body.

AC Milán

Milánský celek se ještě před pěti zápasy držel v šanci o boj o první místo v soutěži. Nicméně v pěti posledních zápasech dvakrát prohrál a jednou remizoval. Tato ztráta bodů se nejspíše milánskému celku stane osudnou, neboť jejich rival Inter Milán, neustále vítězí a na první pozici si vytvořil již slibný devítibodový náskok!
Navíc Milán v týdnu vypadl v Evropské lize, kde jim stopku vystavil Manchester United a tak se nyní mohou soustředit na pokus dohnat Inter. Nicméně tento zkušený tým už si nejspíše nenechá prohospodařit slibný náskok a bude útočit na svůj další titul.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62