Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Benevento - 18. dubna 2021   15:00

Lazio
10' Depaoli(vl.)  • 21' Immobile (S. Milinković-Savić) • 37' Correa  • 48' Correa (Immobile) • 90+6' Immobile (Parolo)
5:3
(3:1)
Benevento
45' Sau  (R. Insigne) • 63' Viola   • 85' Glik  (Viola)
Lazio
Reina – Marušić, Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (57. Parolo), Alberto (69. Akpa-Akpro, 88. Hoedt), Fáris (57. Lulić) – Correa (69. Muriqi), Immobile (C).
D. Ghersini (ITA)
Stadio Olimpico, Řím (ITA)
Benevento
Montipò – Letizia (57. Caldirola), Glik, Barba – R. Insigne, Depaoli, Schiattarella (C) (57. Viola), Ionita (78. Falqué), Improta – Gaich (57. Lapadula), Sau (46. Bryan Dabo).

Z tohoto velmi zajímavého klání je to vše. Děkujeme vám za pozornost a užijte si, pokud možno, zbytek víkendu. Na viděnou.
Lazio se pátou výhrou v řadě přiblížilo páté Neapoli na rozdíl jediného bodu. V příštím kole se navíc oba celky utkají ve vzájemném střetnutí. Benevento zůstalo šestnácté a k dalšímu zápasu pocestuje už za tři dny do Janova na půdu tamějšího FC.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:11.
Fotbalisté Lazia splnili v utkání 31. kola Serie A roli papírových favoritů, skvěle rozehraný zápas si ale v závěru pořádně zkomplikovali. Skóre otevřeli domácí už v 10. minutě, kdy balon skluzem protlačil za záda Montipa Immobile. Jako poslední se ovšem míče dotkl Depaoli, a tak byl gól klasifikován jako vlastní. O jedenáct minut později už se kanonýr Lazia mohl z patnácté ligové trefy skutečně radovat. Immobile prošel u penaltového puntíku jako nůž máslem přes dva obránce a střílel nad ruce vybíhajícího Montipa. Ve 37. minutě zastavil hostující brankář za hranicí pravidel domácí přečíslení čtyři na jednoho a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil faulovaný Correa a bylo to už o tři branky. Benevento ale nesložilo zbraně a krátce před pauzou zásluhou krásné křižné trefy Saua snížilo.

Do druhého poločasu vstoupilo Lazio bleskovým gólem. Correa přihrával z úhlu před branku a balon si srazil mezi nohama do sítě Montipò. Krátce před hodinou hry mohl zvyšovat na rozdíl čtyř branek Immobile, Montipò mu ale lapil pokutový kop. Ten se posléze kopal i na druhé straně a Viola si počínal o poznání lépe. V 66. minutě hlavičkoval po rohovém kopu o zem do branky Lapadula, video ale odhalilo předešlý faul Caldiroly a zásah neplatil. Pět minut před koncem řádné hrací doby už se aktivní Benevento z kontaktního gólu mohlo radovat naplno. Violův centr uklidil Glik hlavou do levé horní šibenice a drama bylo na světě. Následné šestiminutové nastavení bylo ve znamení hostující hry hop, nebo trop. Lazio dobře bránilo a kontrovalo rychlými útočnými výpady do otevřené obrany. Ten úplně poslední zakončil přízemní ranou pod padajícím brankářem Immobile. Následně rozhodčí foukl do píšťalky a poslal aktéry propršeného utkání do šaten.
90+6'
90+6'
Lazio právě vstřelilo branku!
Domácí přidávají z rychlého výpadu do otevřené obrany pojistku. Zpočátku to vypadalo na přečíslení čtyř proti dvěma, poté se raději dva hráči Lazia na půlící čáře zastavili, na akci už to ale nemělo vliv. Marco Parolo předložil z levé strany kolmici před odkrytou část branky a CIRO IMMOBILE poslal míč po zemi pod padajícím Montipem do sítě.
90+5'
Naplnila se pátá nastavená minuta. Po dvou zblokovaných pokusech z hranice šestnáctky pokračuje Benevento v obléhání domácího vápna.
90+4'
Na druhé straně se hnalo Lazio do dalšího rychlého protiútoku. Ciro Immobile číhal osamocen u vzdálenější tyče, dostal ale zprava mizernou přihrávku, na kterou nemohl dosáhnout ani omylem.
90+4'
Před branku Lazia přilétly v krátkém sledu hned dva vzdušné pasy. Domácí obrana byla ve vzdušných soubojích úspěšná.
90+3'
Marco Parolo se pověsil na záda Bryana Daba. Jasné držení, po kterém přichází zasloužená žlutá karta a standardní situace Beneventa.
90+2'
Po dlouhatánském nákopu Lorenza Montipa Luca Caldirola uvnitř pokutového území podběhl balon. Spoluhráči se drží za hlavu.
90+2'
Další útočný výpad Lazia, které ale akci v závěru překombinovalo a musí se rychle vracet. K tomu vehementně nabádá i trenér Simone Inzaghi.
90+1'
Nastavovat se bude rovnou šest minut nad rámec řádné hrací doby. Spousta času pohnout se skóre na jednu či druhou stranu.
90'
Lazio se vydalo útočit do otevřených vrátek. Vedat Muriqi dostal po akci dva na dva balon na pravou stranu velkého čtverce, jeho rána ale byla zblokována.
89'
Lazio se brání pouze za cenu dalekého odkopu až k protější brance. Kdo by to byl ještě před pár minutami řekl...
88'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Jean-Daniel Akpa-Akpro, přichází Wesley Hoedt.
87'
Benevento je nastěhováno na útočné polovině. Zdá se, že Lazio ještě čekají perné chvilky.
85'
Benevento právě vstřelilo branku!
Drama je na světě! Nicolas Viola našel centrem z levé strany hlavu KAMILA GLIKA a ten uklidil balon ze středu vápna do levého horního růžku domácí branky.
84'
Obrana Lazia centrovaný míč odvrátila ven z vápna. Tam se do něj opřel Fabio Depaoli a Pepe Reina musel jeho křižnou pumelici pohotově vyrážet vedle levé tyče na roh!
84'
Sergej Milinković-Savić dohrál u postranní čáry zbytečně Lucu Caldirolu. Benevento bude zahrávat standardku.
83'
Už zhruba půl hodiny se hraje za vydatného deště a burácení hromů. Aktérům na hřišti není rozhodně co závidět.
82'
Lorenzo Montipò se drží za choulostivá místa. Pánové jistě znají, nic příjemného. A dámy pro změnu prominou.
81'
Caldirolův centr srazila obrana Lazia na hranici pokutového území. Tam se míče zmocnil rozběhnutý Roberto Insigne, z nadějné pozice ale pálil vysoko nad břevno.
80'
Teď se ke střele levačkou zpoza velkého vápna přeci jen odhodlal Roberto Insigne. Mokrý míč Pepe Reina nadvakrát o hrudník lapil.
79'
Fotbalisté Beneventa kombinují už nějakou dobu na útočné polovině, skulinku v obraně Lazia ale hledají jen velmi těžko. S míčem hrají spíše poblíž půlící čáry, než té lemující šestnáctku.
78'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Iago Falqué.
76'
Na útočný výlet se vydal Manuel Lazzari. Centrovaným balonem našel jen připravené rukavice Lorenza Montipa.
74'
Nicolas Viola odcentroval od levého rohového praporku do šestnáctky. Míč se v ní odrazil k Lucovi Caldirolaovi, ten ale v pádu mířil vedle levé tyče.
73'
Benevento je v závěru zápasu aktivnějším týmem a chce ještě s výsledkem něco udělat. Z tohoto pohledu může být pro nezaujatého fanouška škoda, že předešlá hostující trefa neplatila.
71'
K centru se před brankou dostal Kamil Glik, z nadějné pozice ale zakončoval výrazně vedle pravé tyče.
70'
Nově příchozí Jean-Daniel Akpa-Akpro se ihned uvedl žlutým faulem, byť nutno říci, že karta je v tomto případě přísná. Nicolas Viola svému pádu hodně přidal.
69'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Vedat Muriqi.
69'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro.
67'
Euforie Beneventa je uťata verdiktem rozhodčího, který nakonec spatřil uvnitř pokutového území útočný faul Lucy Caldiroly a gól neuznal!
66'
Na centrovaný balon Nicolase Violy si před malým vápnem naskočil nejvýše Gianluca Lapadula a hlavičkoval o zem do branky! Reinovi proklouzl balon nad rukavicemi. Zkoumat se ale ještě bude video.
65'
Další možnost na ohrožení branky budou mít hráči v pruhovaných dresech po rohovém kopu. Ten rozehrají z levé strany.
63'
NICOLAS VIOLA střílel po zemi přesně k pravé tyči. Pepe Reina šel na levou stranu. Hosté snižují.
62'
Artur Ionita byl u penaltového puntíku skutečně stažen k zemi nedovoleně. Pokutový kop pro Benevento!
61'
Hra přerušena a rozhodčí Ghersini se přeci jen půjde podívat na video.
60'
Rovněž po centru Nicolase Violy došlo uvnitř šestnáctky ke spornému zákroku na Artura Ionitu, po němž chtělo Benevento zase penaltu. Ta se ale znovu nepíská.
59'
Adam Marušić šel na levém okraji šestnáctky tělem do rozběhnutého Riccarda Improty, který se skácel k zemi. Hosté si žádali penaltu, kopat se ale k jejich nelibosti bude jen roh.
57'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Muhammad Fáris, přichází Senad Lulić.
57'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Marco Parolo.
57'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Gaetano Letizia, přichází Luca Caldirola.
57'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Adolfo Gaich, přichází Gianluca Lapadula.
57'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Pasquale Schiattarella, přichází Nicolas Viola.
56'
Ciro Immobile mířil po zemi k levé tyči, Lorenzo Montipò ale tentokrát směr střely vystihl a penaltu zneškodnil! Následnou dorážku Muhammada Fárise vyrazil brankář Beneventa nad břevno!
55'
Po zhlédnutí dostupných záběrů nařídil rozhodčí Ghersini skutečně druhý pokutový kop pro Lazio Řím.
54'
Pozor, ve vzduchu visí další penalta pro Lazio! Sergej Milinković-Savić schytal na okraji šestnáctky zásah kopačkou do choulostivých míst. Provinil se Adolfo Gaich.
53'
Vypadá to, že hostující trenér Filippo Inzaghi chystá hned trojité střídání. Živo je i na lavičce Lazia.
52'
A další žluté napomenutí. Tentokrát to přehnal s důrazem Kamil Glik. Odskákal to bolestivým kotoulem Sergej Milinković-Savić.
50'
Pasquale Schiattarella fauloval Manuela Lazzariho a má to za žlutou.
49'
Zpoza pokutového území zkusil odvážnou střelu do horní části branky Artur Ionita. Mířil ale jen do míst, v nichž stál připravený Pepe Reina.
48'
Římané krátce po změně stran znovu odskakují na rozdíl tří gólů. Ciro Immobile přihrával v závěru akce dva na dva na levý okraj šestnáctky JOAQUÍNU CORREOVI, který se až příliš snadno zbavil Kamila Glika a při pokusu o zpětnou přihrávku před branku našel z úhlu šikovně skulinku mezi nohama Montipa, od něhož se míč odrazil mezi tři tyče.
46'
Teď si domácí hráči neporozuměli, a tak skončila přihrávka Sergeje Milinkoviće-Saviće za postranní čárou.
46'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Marco Sau, přichází Bryan Dabo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Fotbalisté Lazia Řím zatím plní proti Beneventu roli papírového favorita a vedou po prvním dějství 3:1. Skóre otevřeli domácí už v 10. minutě, kdy balon skluzem protlačil za záda Montipa Immobile. Jako poslední se ovšem míče dotkl Depaoli, a tak byl gól klasifikován jako vlastní. O jedenáct minut později už se kanonýr Lazia mohl z patnácté ligové trefy skutečně radovat. Immobile prošel u penaltového puntíku jako nůž máslem přes dva obránce a střílel nad ruce vybíhajícího Montipa. Ve 37. minutě zastavil hostující brankář za hranicí pravidel domácí přečíslení čtyři na jednoho a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil faulovaný Correa a bylo to už o tři branky. Benevento ale nesložilo zbraně a krátce před pauzou zásluhou krásné křižné trefy Saua snížilo.
45+1'
45+1'
Po faulu na útočné polovině ještě Benevento zahrávalo standardku, do ohrožení branky už se ale nedostalo.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Hosté vykřesávají krátce před přestávkou naději. MARCO SAU si navedl ne levé straně šestnáctky míč na střelu pravačkou z její hranice a kráskou trefou umístil balon do pravého spodního růžku Reinovy klece.
43'
Marco Sau poslal na přední tyč nadýchaný centr. Nikdo z jeho spoluhráčů ale míč nezasáhl. Ten tak skončil až v rukavicích brankáře Reiny.
43'
Benevento má v závěru poločasu k dispozici zajímavou standardku. Rozehraje ji z levé strany.
42'
Adolfo Gaich se pověsil na záda Muhammada Fárise. Rozhodčí odpískal faul.
41'
Stejný hráč zkoušel krátce po rohovém kopu vystřelit. Jeho zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo.
40'
Manuel Lazzari operoval s míčem u postranní čáry. Jeho pokus o centr byl zblokován na roh.
39'
Chtělo by se říci, že je rozhodnuto, což samozřejmě není. Lazio nicméně vstupovalo do zápasu v roli obrovského papírového favorita a vede už v první půli o tři branky, aniž by Benevento pustilo do vážnější šance.
37'
Exekuce pokutového kopu se ujal sám faulovaný JOAQUÍN CORREA a poslal balon přízemní ranou neomylně do pravé části branky. Lorenzo Montipò skočil na druhou stranu.
35'
Žlutou kartu dostává Lorenzo Montipò (Benevento Calcio).
35'
Lazio Řím se dostalo do bleskového přečíslení čtyři na jednoho! Joaquín Correa dostal přihrávku do běhu, Lorenzo Montipò proti němu vyběhl, zmenšil mu střelecký úhel a dloubák z pravé strany velkého vápna zlikvidoval. Pouze však za cenu faulu! Bude se kopat penalta.
34'
V krátkém sledu další souboj mezi Cirem Immobilem a Pasqualem Schiattarellou. I tentokrát byl skluz prvně jmenovaného za hranicí pravidel. Dost možno došlo na zemi i ke hře rukou.
33'
Obrana Beneventa centrovaný balon odvrátila do bezpečí. O chvíli později trefil Muhammad Fáris při pokusu o vzdušný pas do tváře jednoho z protihráčů. To muselo bolet.
32'
Fotbalisté Lazia Řím mají možnost ohrozit bránu Beneventa z rohového kopu. Také tentokrát ho rozehrají z pravé strany.
31'
Ciro Immobile přižduchl v souboji kapitánů rukama Pasquala Schiattarellu, který skončil na zemi.
31'
Muhammad Fáris si nabíhal na přetažený centr z pravé strany. Na zakončení to nebylo, zachytil jej aspoň na hrací ploše.
30'
Joaquín Correa nějakou dobu "tancoval" s míčem na levém okraji šestnáctky. Do střelecké pozice se ale neprokličkoval. Benevento po chvíli dostalo balon až na druhou polovinu.
28'
Za odraženým balonem se hnal na útočné polovině k postranní čáře Adolfo Gaich. Už to ale nestihl. Adam Marušić vhazuje.
27'
Za obranou Lazia se na levém křídle zjevil Marco Sau, který už si rovnal balon na přihrávku. Poté se však ozval hvizd rozhodčího, který signalizoval ofsajd.
26'
Marco Sau skončil na zemi a hodně se divil, že rozhodčí nepískal. Beneventu ale byla ponechána výhoda, která skončila střelou z levé strany šestnáctky vedle bližší tyče.
25'
Muhammad Fáris poslal z levé strany prudký centr k penaltovému puntíku, tam ale nikdo ze spoluhráčů nečíhal.
23'
Po další útočné akci Lazia následuje jen odkop od hostující klece. Balon si staví Lorenzo Montipò. Ten zatím ze tří střel zneškodnil jen jedinou.
21'
Domácí přidávají druhý gól. Milinković-Savić poslal míč na střed vápna, kde se mezi dvěma obránci šikovně prosmýkl CIRO IMMOBILE a poslal míč před vybíhajícím gólmanem do levého horního růžku branky. Patnáctá trefa v sezóně pro kanonýra Lazia!
20'
Římané roh rozehráli nakrátko, což se neukázalo jako dobrá volba. Chvíli se dokonce zdálo, že se Benevento dostane do rychlého protiútoku, jejich naděje ale utnuli domácí zpětnou přihrávkou až k brankáři Reinovi.
19'
Lazio má na konci 19. minuty možnost zahrávat rohový kop z pravé strany.
18'
Pasquale Schiattarella hledal prudkým pasem z levé strany rozběhnutého Artura Ionitu. Ten ale na dlouhou přihrávku, která skončila až v zámezí, nedosáhl.
17'
Lucas Leiva fauloval uprostřed hřiště zezadu Adolfa Gaicha, který se nějakou dobu kutálel po trávníku. Na ošetření ale dojít nemuselo.
16'
Gaetano Letizia potáhl balon na levou stranu, odkud vyslal před malé vápno vysoký centr. Snadná práce pro Pepeho Reinu, který schoval míč v rukavicích.
15'
Hráči v bledě modrých dresech znovu kombinují na polovině Beneventa. Míč dosud drželi v 73 procentech hracího času.
14'
Do domácí šestnáctky se po pravé straně vřítil Fabio Depaoli. Ten nakonec možnost přihrát před branku nedostal, byl dobře ubráněn Francescem Acerbim, který poté skončil na zemi.
12'
Lazio je po vstřelené brance napevno usazeno na útočné polovině. Benevento dnes nečeká nic jednoduchého.
10'
Domácí favorit jde velmi rychle do vedení. Joaquín Correa prostrčil balon do šestnáctky na Cira Immobileho a ten v skluzu se štěstím procedil pomalejší balon za záda Montipa. Jako poslední se dotknul míče bránící FABIO DEPAOLI, a tak byl gól dodatečně klasifikován jako vlastní. Zkoumalo se ještě, zda nedošlo k ofsajdu. Nakonec ale byla branka správně uznána.
9'
Na kratší centr si naskočil Stefan Radu. Jeho hlavička ze středu pokutového území zamířila výrazně nad branku.
8'
Rozběhnutý Manuel Lazzari se dostal do kleští dvou protihráčů a skončil na zemi. Zajímavá standardka pro Lazio.
5'
Benevento zahrozilo křižnou přízemní střelou, která zamířila vedle levé tyče. Pepe Reina mohl opět zůstat relativně v klidu.
4'
Velká šance Lazia! Muhammad Fáris poslal z levé strany před branku ostrý centr, po kterém zakončoval Joaquín Correa hlavou o zem do pravé tyče! Následně střílel Ciro Immobile v pádu do boční sítě.
3'
Pepe Reina si stáhl do rukavic centrovaný balon z pravé strany a rychle rozehrál.
2'
Akce Lazia skončila předčasně. Ciro Immobile se zapomněl v ofsajdu, a tak přišla jeho chytrá přihrávka na pravou stranu vniveč.
1'
Po centru z levé strany hlavičkoval zhruba z penaltového puntíku vysoko nad branku Pasquale Schiattarella.
1'
Fotbalisté obou celků už jsou na trávníku. Domácí budou hrát v tradičních bledě modrých dresech. Hosté v pruhovaných červeno-žlutých.

S. S. Lazio: Reina – Marušić, Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Alberto, Fáris – Correa, Immobile.
Náhradníci: Alia, Strakoša – Akpa-Akpro, Cataldi, Escalante, Patric, Hoedt, Lulić, Muriqi, Musacchio, Parolo, Pereira.

Benevento Calcio: Montipò – Letizia, Glik, Barba – R. Insigne, Depaoli, Schiattarella, Ionita, Improta – Gaich, Sau.
Náhradníci: Lucatelli, Manfredini – Caldirola, Bryan Dabo, Di Serio, Falqué, P. Hetemaj, Lapadula, Pastina, Tello, Viola.

Rozhodčí: D. Ghersini (ITA).
Oba týmy se naposledy utkaly v polovině prosince, kdy se na půdě Beneventa zrodila překvapivá remíza 1:1. Lazio Řím na soupeře nevyzrálo ani v předsezónní přípravě, kdy se mužstva rozešla bez branek.
Benevento už rozhodně není tím otloukánkem jako před třemi lety, kdy z pozice nováčka uhrálo za celou sezónu pouhých šest výher a skončilo jasně na poslední pozici. Klub z oblasti Kampánie se loni po dvou letech v nižší soutěži znovu vrátil mezi italskou smetánku a zatím se zdá, že by mezi ní mohl pobývat i v příštím ročníku. Benevento je s 30 body šestnácté. Na osmnácté Cagliari, které momentálně figuruje na první sestupové pozici, má k dobru pět bodů. Před necelým měsícem šokovali svěřenci trenéra Filippa Inzaghiho silně favorizovaný Juventus, na jehož hřišti zvítězili 1:0. V minulém kole ovšem vyšlo Benevento bodově naprázdno, když doma podlehlo 0:1 Sassuolu. Nejlepším střelcem týmu je s pěti brankami sedmadvacetiletý útočník Gianluca Caprari.
Lazio je v našlapané tabulce s 55 body na šesté pozici, která zajišťuje účast v kvalifikaci Evropské konferenční ligy. Římané ale pochopitelně pomýšlejí výše. Se zápasem k dobru ztrácejí na pátou Neapol čtyři body, na druhé AC Milán pak osm. Tým okolo čtrnáctigólového italského kanonýra Cira Immobileho se momentálně veze na vítězné vlně, když nezaváhal už čtyři kola v řadě. Naposledy Lazio přivezlo všechny body ze hřiště Verony, kde před týdnem zvítězilo 1:0. Jedinou trefu zápasu vsítil až ve druhé minutě nastavení Srb Milinkovič-Savič.
Příjemné nedělní odpoledne. Italská Serie A má dnes na programu celkem šest utkání svého 31. kola. V tomto textovém přenosu se blíže zaměříme na souboj, který bude mít jasného papírového favorita. Budou jím fotbalisté Lazia Řím, kteří na domácím stadionu přivítají tým Benevento Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62