Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Parma - 13. prosince 2020   20:45

AC Milán
58' Hernández (Çalhanoğlu) • 90+1' Hernández
2:2
(0:1)
Parma
13' Hernani  (Gervinho) • 56' Kurtić  (Hernani)
AC Milán
G. Donnarumma – Calabria, Gabbia (5. Kalulu), A. Romagnoli (C), Hernández – Binnásir (75. Tonali), Kessié – Castillejo (46. Leao), Çalhanoğlu, B. Díaz (46. Hauge) – Rebić.
F. Fourneau – S. Giovane, F. Valeriani
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Parma
Sepe – Iacoponi, Osorio, Alves (C), Gagliolo – Brugman, Hernani (87. Busi), Kurtić (74. Sohm) – Karamoh (67. Cyprien), Cornelius (67. Inglese), Gervinho.

Pro dnešek je to vše, já děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a příště na počtenou.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 13:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:14.
Parma se i ve druhém poločase dokázala prosadit jako první a vedla už o dvě branky. Avšak tentokrát se gólů dočkali i fotbalisté AC Milán, kteří téměř ihned snížili a prahli po srovnání. To přišlo až v nastavení, kdy soupeř nedokázal odpálit vyražený míč do bezpečí. Remíza je nejspíš spravedlivá, hosté si bodový zisk za svoji bojovnost zasloužili.
90+5'
90+3'
Domácí rozehráli další z mnoha rohový kopů, centrovaný míč však doplachtil přímo do náruče Sepeho, který se nikam nežene.
90+2'
Balón končí u domácího brankáře, který rozehrává na krátko.
90+1'
AC Milán právě vstřelil branku!
A to přichází vzápětí. Luigi Sepe nejprve předvedl vynikající zákrok proti zakončení z bezprostřední blízkosti, míč vyrazil, ale žádný z jeho spoluhráčů jej nedokázal odehrát do bezpečí, a tak se k němu dostal THEO HERNÁNDEZ, jenž levačkou propálil vše, co mu stálo v cestě, balón skončil u pravé tyče. Brankář hostů se stačil jen ohlédnout.
90+1'
Ještě čtyři minuty mají domácí aspoň na srovnání.
90'
Hráči Parmy se snaží držet míč na straně AC Milán co nejdéle to jde. Teď ale faulovali, takže míč musí odevzdat.
89'
Hosté sebrali protivníkovi míč, pak uklidnili hru a přihrávají si na své straně.
88'
Luigi Sepe si vyběhl pro volný balón a rychle jej ukryl do náruče. S rozehrávkou jistě pospíchat nebude.
88'
Davide Calabria si kousek za středovou lajnou vynutil faul a jeho tým bude z těchto míst rozehrávat.
87'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Hernani, přichází Maxime Busi.
86'
Pierre Kalulu hlavičkoval příliš vysoko nad, tohle zakončení nemohlo brankáře hostů nijak ohrozit.
86'
Rafael Leao si málem míč nezpracoval, ale stačil jej doběhnout před brankovou čárou, jeho následný centr zblokoval Bruno Alves.
84'
Franck Kessié zasáhl míč velmi špatně a zamířil vedle levé tyče soupeřovy svatyně.
83'
Žlutou kartu dostává Pierre Kalulu (AC Milán).
83'
Další faul milánských, kteří se tak zbytečně připravují o míč.
82'
Nejprve byla střela jednoho z hráčů AC Milán zblokována, poté se Pierre Kalulu provinil faulem, takže se se spoluhráči musí stáhnout.
81'
Simone Iacoponi rozehrál přímý kop hostů, míč poslal na vzdálenější tyč, ovšem Gianluigi Donnarumma jeho záměr vystihl, na místě byl včas a balón ukryl do rukou.
80'
Žlutou kartu dostává Davide Calabria (AC Milán).
79'
Až po skoro osmdesáti minutách se rohového kopu dočkali i hráči Parmy, žádné nebezpečí z toho pro domácí svatyni ale nebylo.
77'
Hakan Çalhanoğlu napřáhl z dálky a zamířil k pravé tyči, Luigi Sepe však skočil včas a míč vyrazil.
76'
Žlutou kartu dostává Roberto Inglese (Parma Calcio 1913).
76'
Už jedenáctý rohový kop dnes rozehraje AC Milán, zatímco jeho soupeř tuto možnost dosud neměl ani jednou!
75'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Sandro Tonali. Takže Binnásirovo zranění bylo vážnější, než se předpokládalo.
74'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Jasmin Kurtić, přichází Simon Sohm.
74'
Hosté nabídnuté příležitosti využívají ke střídání.
74'
Ismaël Binnásir utrpěl nějaký šrám a nyní je na trávníku ošetřován.
73'
Ante Rebić pálil tvrdě po kolmém pasu Jense Haugeho, trefil jen boční síť.
72'
Domácí teď pokazili souhru před hostujícím pokutovým územím, ale podařilo se jim získat rychle míč zpátky.
69'
Ante Rebić to teď přehnal s důrazem a klidně mohl vidět žlutou kartu. Rozhodčí v tomto případě zůstal benevolentní.
67'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Andreas Cornelius, přichází Roberto Inglese.
67'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Yann Karamoh, přichází Wylan Cyprien.
65'
Hakan Çalhanoğlu se postavil k exekuci, ale zamířil přímo do rukavic brankáře.
65'
Milánský tým rozehraje přímý kop z dobré pozice.
64'
Žlutou kartu dostává Simone Iacoponi (Parma Calcio 1913) za faul na Thea Hernándeze.
62'
Ante Rebić pálil tvrdě z dálky, ale trefil jen protihráče.
61'
Domácí tým drží míč nadále ve své moci, avšak hráči si mezi sebou jen dlouho přihrávají.
58'
Domácí však bleskurychle snižují. THEO HERNÁNDEZ po rozehrávce rohového kopu poslal z bezprostřední blízkosti míč hlavou na levou stranu, kde bylo dost volného místa.
56'
Parma právě vstřelila branku!
S milánským týmem je už hodně zle. Hernani poslal centr na střed před bránu, kam naběhl JASMIN KURTIĆ, jehož prudkou hlavičku vytěsnil domácí brankář na tyč a od ní se míč odrazil za brankovou čáru.
53'
Zblokovaná rána letí do zámezí a Milán čeká znovu roh.
51'
Hakan Çalhanoğlu zůstal po chybě hostující obrany osamocen na pravé straně, avšak svoji ránu adresoval vysoko nad bránu.
49'
Zblokovaný pokus domácí přináší první roh ve druhé půli.
47'
Docela riskantní malá domů a Gianluigi Donnarumma si dokonce dovolil parádu proti soupeři, ale situaci zvládl.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Jens Hauge.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Rafael Leao.
46'
Trochu možná nespravedlivý výsledek pro AC Milán, který není horší. Naopak si myslím, že domácí byli aktivnějším mužstvem a měli i více šancí, avšak třikrát trefili brankovou konstrukci a jednou jim branka nebyla (správně) pro ofsajd uznána. Dokáže favorit skórovat ve druhém poločase?
45+4'
45+3'
Volný míč letí k Sepemu, jenž v klidu vyčkal na soupeře, teprve poté jej sebral do rukou.
45+1'
Tak to už je velká smůla. Domácí rozehráli přímý kop, Hakan Çalhanoğlu přehodil zeď, ale trefil jen bližší tyč.
45+1'
První půle bude prodloužena o tři minuty.
44'
Ante Rebić si zatančil s balón u postranní lajny, poté jej odcentroval do pokutového území, kde hlavičkoval Brahim Díaz, avšak jen do rukavic připraveného gólmana.
42'
Dvakrát rozehráli domácí v krátkém sledu rohový kop, do šance se však ani jednou nedostali.
41'
Žlutou kartu dostává Yordan Osorio (Parma Calcio 1913).
40'
Neuvěřitelné, neuvěřitelné. Jinak se to popsat nedá. Brahim Díaz nejprve zatočil míč krásně na vzdálenějšího horní roh, ale míč se od brankové konstrukce odrazil zpět do hřiště. K dorážce doběhl Hakan Çalhanoğlu, který poslal míč do země, od ní se balón odrazil a skončil na břevnu hostující svatyně. Parma si teď vybrala neuvěřitelnou dávku štěstěny.
38'
Samuel Castillejo si vynutil faul u postranní lajny, jeho mužstvo rozehraje na polovině soupeře.
37'
Samuel Castillejo napřáhl před pokutovým územím, jeho rána letí pouze nad břevno soupeřovy svatyně.
35'
Žlutou kartu dostává Theo Hernández (AC Milán).
34'
Ante Rebić znovu v akci, tentokrát prokličkoval s míčem do malého vápna, avšak poté opět nepřesně přihrál.
33'
Znovu dopachtil balón jen do náruče Sepeho, který s rozehrávkou nespěchá.
32'
Domácí vyrazili do otevřené obrany soupeře, jenže Ante Rebić poslal levačkou balón přímo do rukavic brankáře, takže z celé šance nebylo nic.
30'
Gianluigi Donnarumma musel pomoct svým spoluhráčům, po malé domů odehrál balón pryč od své svatyně.
29'
Brankář hostů teď musel daleko z brány, v kritické chvíli zahrál míč do autu, což bylo asi nejlepší možné řešení.
27'
Brahim Díaz nestřílel špatně, jeho projektil těsně minul pravou tyč soupeřovy brány. Luigi Sepe by na něj určitě nedosáhl.
26'
Domácí však situace nepoložila a dál útočí, nyní rozehrají roh.
24'
Domácím se sice povedlo vyrovnat, avšak hlavní arbitr po konzultaci s videem gól neuznává, nejspíš pro ofsajd.
22'
Yann Karamoh mohl na druhé straně zvýšit náskok, hlavou však zakončoval jen do zámezí. Tohle byla dobrá možnost.
21'
Brahim Díaz se v pokutovém území do zakončení nedostal, stačil ještě přihrát nabíhajícímu Kessiému, který však skončil na trávníku, ale penalta to není.
18'
Samuel Castillejo čekal na přihrávku zbytečně, neboť byl dobře pokryt obranou a míč k němu nedoputoval.
16'
Hakan Çalhanoğlu našel svým pasem z levé strany jen hlavu protihráče, který odhlavičkoval míč daleko do bezpečí.
15'
Milánský celek nyní zastavuje zcela jasný ofsajd.
13'
Hosté se ujímají vedení. Gervinho dobře viděl v pokutovém území svého spoluhráče, kterému ihned adresoval přihrávku a HERNANI zamířil parádní k pravé tyči, kam neměl domácí brankář šanci jakkoliv dosáhnout. Ani se moc nesnažil.
12'
Bruno Alves poslal hlavou míč do náruče svého brankáře, který uklidňuje hru.
11'
Hodně prudkou přihrávku nedokázal jeden z hostí zpracovat a je tu další aut pro Milán.
10'
Ismaël Binnásir odcentroval jen do míst, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Hosté míč vyváží do bezpečí.
9'
Samuel Castillejo reklamoval ruku protihráče, ovšem následuje jenom autové vhazování jeho mužstva.
8'
Hosté se teď rozčilují, že arbitr vyhodnotil zákrok na Thea Hernándeze jako faul. Milán bude rozehrávat z úrovně rohového praporku.
6'
Ante Rebić poslal přihrávku na vzdálenější tyč, kam nabíhal Samuel Castillejo, avšak tomu chyběl krok k tomu, aby se dostal do zakončení.
5'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Matteo Gabbia, přichází Pierre Kalulu.
5'
Vypadá to, že tomu tak skutečně bude, Pierre Kalulu už se připravuje a tohle bude hodně brzký konec pro Gabbiu.
4'
Hráči se zpátky na nohy nechce a možná uvidíme první střídání už po necelých pěti minutách.
3'
Matteo Gabbia inkasoval nepříjemný skluz od soupeře a zůstává ležet na trávníku.
1'
Yann Karamoh se postaral o první střelu zápasu, avšak jeho rána byla velmi nepřesná a končí vysoko nad domácí bránou.
1'
Obě mužstva jsou na hrací ploše. Následovat bude minuta ticha za zesnulého italského fotbalistu Paola Rossiho.

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Gabbia, A. Romagnoli (C), Hernández – Binnásir, Kessié – Castillejo, Çalhanoğlu, B. Díaz – Rebić.
Náhradníci: Tătăruşanu, Antonio Donnarumma – Dalot, Conti, Kalulu, Duarte, Tonali, Maldini, Krunić, Hauge, Leao, L. Colombo.

Parma Calcio 1913: Sepe – Iacoponi, Osorio, Alves (C), Gagliolo – Brugman, Hernani, Kurtić – Karamoh, Cornelius, Gervinho.
Náhradníci: Colombi – Balogh, Gi. Pezzella, Busi, Scozzarella, Sohm, Cyprien, Camara, Brunetta, Valenti, Nicolussi, Inglese.

Rozhodčí: F. Fourneau – S. Giovane, F. Valeriani.
Parma Calcio 1913
Parmě se v poslední době konečně začíná dařit, díky čemuž se hrabe z dna tabulky. Nyní se nachází na patnáctém místě, což je zejména díky poslední remíze a předtím výhře. To si dnešní hosté vyšlápli na Janov, který zdolali těsně 2:1 a následně si připsali bezbrankovou remízu s Beneventem. V Parmě se tak začíná blýskat na lepší časy, avšak dnes se střetnou s prvním týmem celé ligy, takže se nejspíš forma zase o něco zhorší.

Poslední tři utkání
Parma vs. Bevento – 0:0
Janov vs. Parma – 1:2
Parma vs. Cosenza – 2:1
AC Milán
Milán se nachází ve výborně formě, takže je naprosto zaslouženě na prvním místě Serie A a také zcela bez problémů prošel do vyřazovací fáze Evropské ligy. Aktuálně vyhrál čtyři zápasy za sebou, předtím v rámci Evropské ligy remizoval s Lille 1:1. Následně si vyšlápl na Fiorentinu, Celtic, Sampdorii a Spartu, nikdy to sice nebylo moc jisté, ale výhry to samozřejmě byly. AC tak dnes tuto výbornou formu bude chtít prodloužit, proti Parmě by se to samozřejmě mělo podařit.

Sparta vs. AC Milán – 0:1
Sampdoria vs. AC Milán – 1:2
AC Milán vs. Celtic – 4:2
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Jedenácté kolo Serie se tradičně zakončí v neděli večer, kdy nás čeká duel mezi AC Milánem a Parmou. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62