Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Torino - 9. ledna 2021   20:45

AC Milán
25' Leao (B. Díaz) • 36' Kessié
2:0
(2:0)
AC Milán
G. Donnarumma – Calabria, Kjaer, A. Romagnoli (C), Hernández – Tonali (54. Dalot), Kessié – Castillejo, B. Díaz (60. Çalhanoğlu), Hauge (85. Maldini) – Leao (85. Ibrahimović).
Maresca – Galetto, Prenna
San Siro, Milán
Torino
Sirigu – Izzo (64. Zaza), Lyanco, Bremer – Singo, Lukić, Rincón (76. Segre), Verdi, Ricardo Rodríguez (64. Murru) – Gojak (46. Linetty), Belotti (C) (86. Bonazzoli).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 6 – 2.
Mužstvo vedené Stefanem Piolim zvýšilo svůj náskok na čele tabulky na čtyři body, i když Inter má šlágr kola proti třetímu AS Řím teprve před sebou. Turín je předposlední a navíc se na něj může bodově dotáhnout dvacáté Crotone.
AC Milán na svém stadionu splnilo povinnost a po středeční porážce s Juventusem nedopustilo žádnou další ztrátu bodů. Soupeře ze sestupového pásma domácí tým v první půli jednoznačně přehrával a výsledkem toho byly dva přesné zásahy Leaa a Kessiého. Po změně stran už Rossoneri na ofenzivu rezignovali, ale svůj náskok si s naprostým přehledem uhájilo až do úplného konce.
90+6'
90+5'
Simone Verdi v otočce fantasticky zpracoval dlouhý pas do šestnáctky, ale Franck Kessié jeho pohotové zakončení z úhlu srazil na rohový kop. Ten už si domácí obrana pohlídala.
90+4'
Davide Calabria byl faulován v těsné blízkosti svého trenéra Pioliho. Moc dlouho se jeho svěřenci u míče ale neudrželi.
90+3'
Po delší době o sobě dal vědět agilní Wilfried Singo. Snaha o překonání Hernándeze a proniknutí do velkého vápna se každopádně nezdařila.
90+2'
Žlutou vzpomínku na tento duel si odnese také Jacobo Segre, jenž se provinil šlapákem na nohu Zlata Ibrahimoviće.
90+1'
Vzhledem ke sledování videa a několika zdravotním potížím je druhá polovina zápasu prodloužena o dalších šest minut.
90'
Tak jsem to trochu zakřikl! Gianluigi Donnarumma musel velmi rychle reagovat na tečovanou ránu z voleje ze vzdálenosti dvaceti metrů.
89'
Utkání se víceméně jenom dohrává. Milán hraje ve druhé půli jenom údržbu, zatímco Turín celý zápas marně hledá způsob k vytvoření významnější šance.
88'
Zlatan Ibrahimović v situaci tři na dva zahnal do nepalebného úhlu Çalhanoğlua. Ten musel z pravé strany centrovat, ale švédskému veteránovi šanci nepřipravil.
87'
Zazovo přenesení na levou stranu vystihl Castillejo. Domácí sedmička se u půlící čáry zastavila a dala Turínu prostor na zformování zadních řad.
86'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Federico Bonazzoli.
85'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Jens Hauge, přichází Daniel Maldini.
85'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rafael Leao, přichází Zlatan Ibrahimović.
85'
Už šestá žlutá karta na straně milánského týmu. K Díazovi, Romagnolimu, Tonalimu, Dalotovi a Leaovi se přidává i Davide Calabria.
84'
Davide Calabria roztáhl hru na pravý kraj, jenže Castillejův centr si nenašel Leao ani nikdo jiný v černočervených barvách.
83'
Krátce po rozehrávce ale bylo pískáno znovu. A tentokrát proti AC, neboť se proti fotbalovým regulím provinil Franck Kessié.
82'
Çalhanoğlu otáčel těžiště hry na levou stranu. Do dráhy míče vletěl Lukić a zřejmě se ho dotkl rukou, protože se chystá domácí standardní situace.
81'
Deset minut před koncem hledá poslední zbytky sil ošetřovaný Andrea Belotti. Hostující kapitán toho dnes odmakal opravdu hodně.
79'
Rafael Leao upaloval do rychlého protiútoku. Ve středovém kruhu podle sudích přifilmoval svůj pád a paradoxně sám vyfasoval žlutou kartu.
79'
Zhruba z jednadvacetimetrové vzdálenosti zkoušel štěstí Simone Verdi, ovšem Donnarummou postavená zeď jeho střelu nadzvedla na nezužitkovaný roh.
78'
Simonu Kjaerovi nevyšel podle představ souboj s Belottim. Turínu svým faulem nabídl další trestňák, o který se už nemůže postarat Ricardo Rodríguez.
77'
Verdiho dlouhý pas se nesetkal s pochopením jeho kolegů v pokutovém území. Míč ale zůstal ve hře a Milánští ho ještě na vlastní polovině ztratili.
76'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Jacobo Segre.
75'
Z nacvičeného signálu z rohového kopu měl těžit Samuel Castillejo. Těžká střela z voleje ze střední vzdálenosti se však nepovedla.
74'
Saša Lukić šel hodně ostře do Hakana Çalhanoğlua. Je z toho automatická standardní situace, ale žlutá karta nikoliv.
73'
Nicola Murru odrazil svůj centr o nohu Dalota. Před Verdiho centrem od rohového praporku se do vápna přesunuli všichni hlavičkáři, z nichž se nejlépe prosadil Belotti. Velká šance to ale nebyla, střela hlavou letěla přesně k Donnarummovi.
72'
Milánští to s tou pasivitou u vlastní branky začínají trochu přehánět. Také po centru Lukiće ale nedopustili střelu na Donnarummu. Postaral se o to Calabria.
71'
Andrea Belotti převzal míč od Verdiho. U okraje velkého vápna ale nebyl v pohybu a Kjaer jeho naivní střelu snadno zablokoval.
70'
Samuel Castillejo je ve druhé půli prakticky neviditelný. Teď o sobě dal vědět alespoň v souboji s Murruem, ve kterém se ocitl v roli faulovaného.
69'
Verdi trošičku zahnal Murrua, jehož centr z levého kraje hřiště se stal snadnou kořistí pro nepříliš zaměstnaného Donnarummu.
68'
Alessio Romagnoli odkopl přízemní centr z pravého křídla za postranní čáru, odkud se hosté po nařízeném autu před branku už nedostali.
67'
I tuto standardní situaci domácí přežili bez sebemenších problémů. S výjimkou přímého kopu Rodrígueze je dnes Turín bezzubý.
66'
Verdi si před centrem z levé strany pečlivě odkrokoval vzdálenost od míče, který Kjaer před rukavicí Donnarummy odhlavičkoval pro změnu na roh.
65'
Diogo Dalot v křídelním prostoru doslova skočil na záda nově příchozího Murrua a podle očekávání si prohlédl podobu žluté karty.
64'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Nicola Murru.
64'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Armando Izzo, přichází Simone Zaza.
63'
Kromě odvolané penalty pro Turín se toho po změně stran moc nestalo. Současný lídr tabulky Serie A se v poklidu přibližuje dalším třem bodům.
62'
Byl z toho mizerný centr na bližší tyč, kde se široko daleko nacházel pouze bránící útočník Rafael Leao. Brejk AC pak skončil předčasně.
61'
Wilfried Singo nabral rychlost a namířil si to rovnou do pokutového území. Tam ukázal záda Kessiému, ale ve finále získal jenom rohový kop.
60'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Hakan Çalhanoğlu.
59'
Verdi posílal razantnější centr k vzdálenější tyči, ale milánská defenziva stále teprve jednadvacetiletého brankáře Donnarummu ve štychu nenechala.
58'
Belotti neustál souboj s nově příchozím Dalotem. Hosté mají k dispozici standardní situaci, nicméně na přímou střelu to ještě není.
57'
Rodríguez přenesl hru přes celou šířku hřiště na Singa. Milánští se snad poprvé více zatáhli a čekají, co jejich soupeři vymyslí.
56'
Jen co Brahim Díaz zachytil míč ve středovém kruhu, tak o něj zase přišel. Teď je to od obou týmů hodně rozháraná pasáž.
54'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Diogo Dalot.
54'
V milánském pokutovém území mezitím pokračuje Tonaliho ošetřování. V akci jsou i nosítka, takže se pravděpodobně bude střídat.
53'
Tak to je frustrující pro hosty, kterým video opět uškodilo. Faul Tonaliho je odvolán a penalta pro Turín se konat nebude.
52'
Podruhé v zápase jde hlavní arbitr k obrazovce. Tam uvidí, jak Verdi kopl místo do míče do levé nohy Tonaliho. Další nelehká situace na posouzení.
51'
Ve větších bolestech paradoxně skončil Sandro Tonali. Je otázkou, zda se do toho opět nevloží systém VAR.
50'
Také Turín může skórovat z pokutového kopu! Po rychle vhozeném autu od Linettyho posunul Belotti míč do vápna a tam byl Verdi faulován Tonalim.
49'
Rodríguez měl na levé straně spoustu prostoru. Míč si tam přehodil na pravačku, jenže jeden z jeho kolegů přihrávku do vápna nezpracoval.
48'
Lyanco vrátil míč k pravé autové čáře, ale hostující fotbalisté se z přehuštěného prostoru do nějaké palebné pozice nedostali.
47'
Polák Linetty se na úvod svého působení uvedl faulem, nicméně Tonali poslal svůj centr ze standardní situace zcela mimo hrací plochu.
46'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Amer Gojak, přichází Karol Linetty.
46'
Žluté karty: 3 – 1.
Milánští své soupeře od první minuty zmáčkli a Leaova vedoucí trefa z pětadvacáté minuty tak byla jen logickým vyústěním velké převahy. Posléze už se Turín začal probouzet, ale kvůli přísně posouzenému faulu Belottiho na Díaze dostali od Kessiého gól z penalty. Hosté byli nejblíže ke skórování ve 42. minuty, kdy Rodríguez treifl z přímého kopu břevno. Na druhé straně zase mohl dát třetí gól Kessié, ale to by nesměl vystřelit jen do gólmana Sirigua.
45+3'
45+3'
V přečíslení čtyři na dva dostal míč Leao. Autor první trefy vyřešil nastalou situaci ještě jednou přihrávkou na Kessiého, ale ten ve velké šanci vystřelil přesně do ruky Sirigua. Mohlo být víceméně jasno!
45+2'
Žluté fauly jsou asi největším problémem domácího týmu v jinak podařeném prvním poločase. Za zatažení rychlého Gojaka je napomenut středopolař Sandro Tonali.
45+1'
Nastavují se 3 minuty.
45'
Nevýrazný Jens Hauge neměl nárok doběhnout až moc rychlou přihrávku směrem k levé postranní čáře. Po vhazování Singa se aspoň snaží napadat.
44'
Souboj mezi dvěma žlutě napomenutými hráči byl posouzen jako Rincónův faul na Díaze. Po menší odmlce se Milánští mohou usadit na polovině soupeře.
42'
Jen centimetry dělily hosty od gólové radosti! Skvělou kopací techniku v levé noze ukázal Ricardo Rodríguez, jenž z tohoto přímého kopu orazítkoval horní tyč.
41'
Turín zůstává na dostřel Donnarummovy brány. Může za to žlutý faul Alessia Romagnoliho nedaleko od pokutového území.
41'
Belotti rýsoval zajímavou kolmici na Verdiho. Simon Kjaer ji však výborně přečetl a zamezil hrozícímu souboji střelce s gólmanem.
40'
Rafael Leao po odpískaném ofsajdu nesportovně zakopl balon mimo hřiště. Rozhodčí tentokrát byli shovívaví a víceméně se obešli i bez slovního varování.
39'
Andrea Belotti upadl při zasekávačce, kterou zvolil místo přihrávky do křídla na úplně volného Singa. Podobně však dopadl i rychlý brejk AC.
38'
Na žluté karty je stav nerozhodný 1:1. Jeden z menších přestupků v bezpečné vzdálenosti od obou branek neprošel Brahimu Díazovi.
36'
AC Milán právě vstřelil branku!
Od šestatřicáté minuty je to už o dva góly! FRANCK KESSIÉ ze značky pokutového kopu s přehledem uklidil míč ze svého pohledu do pravého dolního rohu. Sirigu skákal na opačnou stranu.
35'
Skutečně tu máme penaltu pro AC! Belotti se diví, ale není mu to nic platné. Pravdou je, že to stoprocentní penalta v žádném případě nebyla.
34'
Rozhodčí Maresca byl povolán k obrazovce, což nikdy není dobrá zpráva pro potenciálně faulujícího hráče.
33'
Vcelku logicky se Belottiho riskantní zákrok uvnitř velkého vápna zkoumá u videa. Milánští ještě mohou doufat v nařízení penalty.
32'
Leao zařídil pro AC rohový kop. Díaz s míčem přilepeným na noze postupoval z pravého kraje až do vápna, kde ho podrazil Belotti. Penalta se nepíská.
31'
Poprvé o sobě dala vědět i ofenziva Turína! Wilfried Singo poslal z pravé strany přetažený centr pro Rodrígueze, jenž ale z voleje netrefil prostor Donnarummovy brány.
30'
Držení míče: 64 % – 36 %.
29'
Hosté pouze couvali před rozběhnutým Leaem, který tuto brejkovou situaci tentokrát zazdil hodně nepřesnou přihrávku doleva na Haugeho.
28'
Jediný Francouz na hrací ploše bude po ošetření pokračovat. Chvíli po rozehrání ze středového kruhu byl faulován Belotti.
26'
Kromě gólu inkasuje Turín také první žlutou kartu. Za dohrání Hernándeze ji dodatečně viděl Tomás Rincón.
25'
Hezká přímočará akce posouvá AC do vedení! Vše začal další výpad všudepřítomného Thea Hernándeze, jehož přihrávku Brahim Díaz z jedničky prodloužil do běhu RAFAELA LEAA a ten už si sám před Siriguem poradil jako zkušený mazák.
24'
Jens Hauge si nepohlídal ofsajdovou linii, takže Milán odevzdal balon v samotném zárodku své akce. Zanedlouho si ho ale vybojoval zpět, vhazovat může Hernández.
23'
Faul na Sašu Lukiće dal hostům výhodu standardní situace z pravé strany. O rozehrávku se postarala levá noha Verdiho, ovšem vysoký míč zaplul do rukavic Donnarummy.
22'
Zbytečně komplikované založení útoku od AC. Gianluigi Donnarumma pouze odkopl míč směrem k opuštěným tribunám.
21'
Turínu se zatím vůbec nedaří držet míč na kopačkách. Pokud se obraz hry nezmění, tak to bude jen otázka času, než Sirigu bude poprvé lovit míč ze své sítě.
20'
Samuel Castillejo si ukrojil až moc velké sousto. Ve snaze projít z pravého křídla dovnitř vápna měl proti sobě neřešitelné množství protihráčů.
19'
Franck Kessié získal pro domácí barvy další rohový kop, ale Sirigu i v tomto případě zůstal bez práce.
18'
Ani teď se domácí v zahuštěném pokutovém území ke střele neprobili. Castillejo roztáhl zatažený blok malou domů na Donnarummu.
18'
Hauge nestihl doběhnout do malého vápna pro přihrávku z pravé strany, kterou odklidil na rohový kop Armando Izzo.
17'
Theo Hernández je v úvodu zápasu asi nejaktivnějším mužem na hrací ploše. Potvrdila to i ambiciózní rána z dálky, která neměla potřebnou přesnost.
16'
Belotti ulevil hostující obraně jen na několik málo vteřin. Jeho parťák Ricardo Rodríguez byl odříznut od míče ještě na obranné polovině.
15'
Výrazný tlak AC může pokračovat. Kousek za půlkou byl nedovoleně povalen se sedmičkou hrající Samuel Castillejo.
14'
Sirigu zasahovat nemusel. Singo srazil ránu Tonaliho na rohový kop, z něhož Díaz nic nebezpečného nevymyslel.
13'
Theo Hernández opět natáhl krok. Zastavil ho až Izzův skluz před šestnáctkou, ze kterého plyne faul a nebezpečný přímý kop.
12'
Kessié měl nalevo volného Thea Hernándeze, jenže i jeho centr z prvního doteku pokazil dobře postavený Singo.
11'
I teď rozehráli Milánští do kombinace. Míč letěl do vápna s drobným zpožděním, nicméně Singo se o něj postaral vysvobozujícím odkopem.
10'
Castillejo vytloukl Rodríguezovy bloky a získal tím rohový kop. Mezitím na zemi zůstává Hernández, který se drobně zranil v souboji se Singem.
9'
Brahim Díaz se marně dožadoval faulu. Domácí získali míč nedaleko od velkého vápna, ale Hernándezův drzý průnik byl včas zastaven.
8'
Singo poslal svůj centr jen do prvního obránce. Po následném vhazování se už dopředu ženou domácí fotbalisté.
7'
Po rozehrávce na krátko centroval Castillejo. Míč byl odvrácen na Tonaliho a ten z dálky jen propagačně otestoval Sirigua.
6'
První rohový kop AC rozehraje s jednadvacítkou hrající Díaz.
5'
Rafael Leao nedosáhl na nákop z hloubi pole. Hned po rozehrávce Sirigua došlo k nedovolenému zákroku na Belottiho.
4'
Saša Lukić byl zezadu povalen na trávník nedaleko od střídaček. Turín pokračuje v pozvolné kombinaci.
3'
Sirigu poslal svou přihrávku přímo k napadajícímu Castillejovi, od kterého se míč odrazil do autu. Hostující gólman měl velké štěstí, že to dopadlo takto.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují ve světle modrých dresech. Fotbalisté AC oblékli tradiční červenočerné barvy.
1'

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Kjaer, A. Romagnoli (C), Hernández – Tonali, Kessié – Castillejo, B. Díaz, Hauge – Leao.
Náhradníci: Antonio Donnarumma, Tătăruşanu – Çalhanoğlu, L. Colombo, Conti, Dalot, Duarte, Frigerio, Ibrahimović, Kalulu, Maldini, Musacchio.

Turín FC: Sirigu – Izzo, Lyanco, Bremer – Singo, Lukić, Rincón, Verdi, Ricardo Rodríguez – Gojak, Belotti (C).
Náhradníci: V. Milinković-Savić, Rosati – Ansaldi, Baselli, Bonazzoli, Buongiorno, Linetty, Murru, N'Koulou, Segre, Vojvoda, Zaza.

Rozhodčí: Maresca – Galetto, Prenna.

Turín FC

Turín se nachází naopak nad sestupovými příčkami a vypadá to, že tento ročník bude hrát hlavně o záchranu v nejvyšší soutěži. Po šestnácti zápasech má na svém kontě jen dvě výhry a jen díky šesti remízám se drží nad sestupovými příčkami. I v minulém kole si připsal remízu a to 1:1 s Veronou, kdy zachraňoval bod z utkání brankou v posledních minutách zápasu.

AC Milán

Domácí zatím drží první místo v tabulce. Avšak už mají náskok jen jednoho bodu od druhého Interu Milán. Milán zaváhal v posledním kole, kdy sehrál důležité utkání s Juventusem. Po vyrovnaném prvním poločase, který skončil 1:1, se nakonec Juventus radoval z výhry 3:1 a udělal důležitý krok k tomu, aby mohl atakovat první pozice v tabulce. Milán už mohl být v minulém kole z první pozice sesazen, avšak Inter taktéž v minulém kole zaváhal a nevyužil šance k tomu, aby vystřídal Milán na prvním místě!
Domácím u nadále bude chybět jeden z klíčových hráčů – Ibrahimovič, který už sice s týmem trénuje, ale ještě doléčuje svalové zranění.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62