Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Bologna - 20. prosince 2020   12:35

Torino
70' A. Da Costa(vl.)
1:1
(0:0)
Bologna
79' R. Soriano  (Vignato)
Torino
V. Milinković-Savić – Izzo (86. Vojvoda), Lyanco, Bremer – Lukić, Gojak (66. Meïté), Rincón, Linetty, Ricardo Rodríguez – Bonazzoli (29. Verdi), Belotti (C).
Pasqua – Passeri, Caliari
Stadio Olimpico (Turín)
Bologna
A. Da Costa – De Silvestri (63. Dijks), Danilo, Svanberg (77. A. Poli), Tomijasu – Medel, Domínguez (63. J. Schouten) – Palacio (C), R. Soriano, Vignato – Barrow.

Souboj trápících se celků vítěze nepoznal. V dlouho bezbrankovém zápase otevřel skóre dvacet minut před koncem s přispěním brankářovy teče Verdi, ale Soriano o devět minut později vyrovnal na konečných 1:1.

Remíza pro ani jeden z týmů nic neřeší. Spokojenější s ní však může být Bologna, která si z 12. pozice dál udržuje solidní náskok nad sestupovým pásmem. Naopak Turín v něm zůstává namočený až po uši.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 3:3.
Rohy: 4:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:15.
90+4'
90+3'
Hra zabředla do středu hřiště, kde si některý z domácích fotbalistů vyšlápl na Schoutena. Ani v tomto případě Fabrizio Pasqua netrestá.
90+1'
Verdi v souboji "čtyřiadvacítek" atakoval vysokou nohou Palacia. Rozhodčí od této situace odvrátil zrak a pro mě nepochopitelně neodpískal ani faul.
90'
Hrát se bude ještě 4 minuty.
89'
Ani turínská standardka změnu skóre nepřinesla. Verdiho centr vyrazil Da Costa k Rincónovi, který zpoza vápna přestřelil.
87'
Milinković-Savić (Turín) si počkal na míč, který k jeho bráně doputoval po střele z dvaceti pěti metrů.
86'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Armando Izzo, přichází Mërgim Vojvoda.
85'
Domácí zneškodnili Barrowův roh a v přerušené hře budou moci vystřídat. U postranní čáry už netrpělivě přešlapává Vojvoda.
83'
Hodně těžce ze z trávníku zvedá Verdi (Turín), který absolvoval tvrdý souboj. Bude ale v pořádku.
81'
Deset minut před koncem tak platí nerozhodný stav.
79'
Bologna právě vstřelila branku!
Domácí si o to koledovali! ROBERTO SORIANO si zaběhl za obranu na přihrávku od Vignata a nekompromisní střelou mezi nohama brankáře vyrovnal na 1:1.
77'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Andrea Poli.
77'
Palacio (Bologna) měl na kopačce vyrovnání! Jeho spoluhráči udělali uvnitř vápna velké haló, po kterém Argentinec bránu trestuhodně minul! Nutno ale dodat, že i když zakončoval z dobré pozice mezi penaltovým bodem a malým vápnem, tak měl míč mírně za sebou.
76'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
75'
Očekávaný centr do vápna domácí odvrátili.
74'
Bologna má možnost vyrovnat po rohovém kopu, který se chystá rozehrát Palacio.
72'
Verdi (Turín) fauloval ve středu hřiště.
70'
FC Turín právě vstřelil branku!
Dvacet minut před koncem jde Turín do vedení! Z nařízeného přímáku z levé strany Verdi dokázal obstřelit jednočlennou zeď a překvapený gólman ANGELO DA COSTA si nohou nešťastně srazil míč do vlastní branky.
69'
Žlutou kartu dostává Takehiro Tomijasu (Bologna).
67'
Centr z rohového kopu přistál za zadní tyčí, kterou hráč zakončující ve skluzu minul.
66'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Amer Gojak, přichází Soualiho Meïté.
65'
Bologna nezůstala pozadu. Barrow napřáhl před hranicí velkého vápna a Milinković-Savić tak tak vytáhl míč nad břevno!
63'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicolás Martín Domínguez, přichází Jerdy Schouten.
63'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Lorenzo De Silvestri, přichází Mitchell Dijks.
61'
Statistika držení míče: 57% : 43%.
60'
Následný roh Bologna zvládla ubránit.
60'
Po dlouhé době se stalo něco zajímavého! Belotti vyslal do zakončení Verdiho a ten před couvajícím obráncem vystřelil z úhlu levačkou. Da Costa (Bologna) si tento pokus u své přední tyče pohlídal, takže i v 60. minutě zůstává stav 0:0.
58'
Na druhé straně to zkoušel z dálky Vignato (Bologna), ale neměl přesně seštelovaná mířidla.
57'
Do hlavičkované na hranici vápna přilétl Lukić (Turín), od něhož se míč odrazil za koncovou čáru.
55'
Další akci hosté vedli po levé straně. Ve vápně následovala přihrávka pod sebe a střela, kterou zablokoval s největší pravděpodobností Lyanco.
54'
De Silvestri (Bologna) narýsoval průnikovou přihrávku pro Vignata, toho ale Bremer dokázal odzbrojit.
52'
Nakonec vůbec nic a hra se otočila. Rozběhnutého Belottiho pak podkopl Mattias Svanberg (Bologna), jenž za svůj zákrok inkasoval žlutou kartu.
51'
Chybná rozehrávka zapříčinila ztrátu míče, který získal Barrow. Bude zajímavé sledovat, co Bologna vymyslí.
50'
Domácí zakládají akci ze své poloviny. Dopředu se snaží dostat pomocí krátkých přihrávek.
49'
Lyanco (Turín) faulován v rodícím se brejku. Ještě předtím zahrál rukou Linetty, toho si ale Fabrizio Pasqua nevšiml.
48'
Zmýlená neplatí. Nakonec to byl Tomijasu, ale to nemění nic na tom, že Turín u své šestnáctky rozehraje nepřímý volný kop.
47'
Kombinaci hostujících hráčů zastavuje ofsajd, ve kterém byl podle všeho chycen Palacio.
46'
Rozhodčí svolává hráče zpátky na hřiště.
Máme za sebou bezbrankový poločas. Jeho nejlepší pasáž jsme viděli hned v první čtvrt hodince, kdy šance střídala šanci. Nejdříve byli aktivní hosté, kteří zahrozili Palaciem a Svanbergem. Prvně jmenovaného vychytal Milinković-Savić a ránu švédského záložníka zastavilo břevno. Za domácí odpověděl dnešní oslavenec Belotti, který ale vinou rozhození tutovku ani nezakončil. I proto si na gól budeme muset ještě počkat.
Držení míče: 54% : 46%.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:0.
Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 7:6.
45+1'
45+1'
Tečku za úvodním dějstvím udělal Belotti (Turín), když zpoza vápna trefil nachystaný koš brankáře Da Costy. Tohle bylo pro něj velmi snadné sousto.
44'
Svanberg (Bologna) na opačné straně sestrojil průnikovou přihrávku, pro kterou si ale došel Milinković-Savić.
43'
Izzo (Turín) uvízl v ofsajdu.
42'
Podařilo se to až teď. Po Verdiho centru z vybojovaného rohu přehlavičkoval Palacia Izzo, ale bohužel pro Turín neměl dostatečně přesnou mušku.
41'
Ani kombinace mezi Linettym a Belottim domácí fotbalisty z okolí středového kruhu nevyvezla.
40'
Jeho spoluhráči pak neváhali vyvézt balon až k půlící čáře, kde se hraje doteď.
38'
Centr z něj se točil směrem na brankáře, takže Milinković-Savić (Turín) použil něco ze svého boxerského umění.
37'
Izzo (Turín) na zadní tyči před dobíhajícím útočníkem raději na jistotu hlavičkoval na roh.
35'
Domácí se ještě dožadovali odpískání přímého kopu za údajnou ruku, tu však opakovaný záznam neprokázal.
34'
Turín ubránil roh. K brejku pak zavelel Verdi, ale Medel ho dokázal rychle zakřižovat.
32'
Té se ale nevyhnul Lyanco (Turín), který podrazil Palacia. Na žluté karty je tak srovnáno.
32'
Izzo (Turín) ve výskoku zasáhl loktem Tomijasa a může být rád, že se vyhnul žluté kartě.
32'
Ofsajd a v něm Gojak (Turín).
31'
Statistika držení míče: 53% : 47%.
29'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Federico Bonazzoli, přichází Simone Verdi.
28'
Možná komplikace pro Turín. Zdá se, že útočník Bonazzoli je zraněný a bude muset střídat.
27'
Milinković-Savić (Turín) i jeho obránci pod tlakem. Ze svízelné situace se nakonec zvládli vykombinovat.
26'
První karetní trest. Nicolás Martín Domínguez (Bologna) atakoval Gojaka vysokou nohou.
24'
Ani další útok domácího celku nebyl povedený. Může za to v ofsajdu stojící Bonazzoli.
23'
Hosté zařadili zpátečku a nakonec Belottiho centr do šestnáctky musel likvidovat Da Costa.
21'
Podél lajny rozběhnutý Tomijasu (Bologna) si nechal hrací předmět zakutálet do zámezí.
19'
Lépe se připravila defenziva Boloni, která hravě odhlavičkovala balon do bezpečí.
18'
Gojakovu přihrávku za obranu srazil De Silvestri na roh. Tuto standardku si tak vyzkouší i Turín.
16'
Statistika držení míče: 52% : 48%.
15'
Po něm zakončoval hlavou Danilo. Milinković-Savić ale mohl zůstat v klidu, protože balon letěl nad břevno. Domácí gólman tak bude moci vykopávat.
14'
Izzo fauloval na vlastní půlce Medela a hrála tedy Bologna. Ta přenesla hru doprava a po odvážném průniku Domíngueze bude mít k dispozici roh.
12'
Bologna se vzápětí ubránila rohovému kopu.
11'
Konečně se osmělil i Turín! Belotti se před bránou v náběhu natlačil před De Silvestriho, ale centrovaný míč i kvůli rozhození netrefil ideálně. Kdyby ano, zachránil by Da Costu jen hbitý reflex.
10'
Další varování pro turínskou defenzivu! Ta nechala vystřelit ze střední vzdálenosti Svanberga, jehož rána orazítkovala břevno!
8'
První vážný moment! Vignato poslal na pravou stranu vápna Palacia, ten se dostal do ostrého úhlu a i z něj gólmana domácího celku ohrozil! Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby Milinković-Savić z brány včas nevyběhl.
6'
Byl to De Silvestri (Bologna), který znovu nakopl míč dopředu. Tentokrát to jeho spoluhráčům při zpracování vyšlo, s kličkou na soupeře už ale ne.
5'
Oťukávaná pokračuje uprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhají usilovné bitvy o míč. Kdo ho získá?
4'
Hosté kontrolovali dlouhým nákopem, pro který si mimo vápno došel brankář Milinković-Savić.
3'
A povedlo se. Domácí se prokombinovali středem hřiště až do zakončení, kterým zpoza vápna hrozil Bonazzoli. Trefil ale jenom obránce.
2'
Zápas začal opatrně. Výhradně ve vlastním území kombinující Turín trpělivě hledá cestu vpřed.
1'
Rozehrávku provedli domácí.
1'
Základní jedenáctky už jsou připraveny. Zápas na Olympijském stadionu v Turíně tak může začít!
Mezi rozcvičujícími se hráči nechybí ani oslavenec Andrea Belotti. Turínský kapitán se dnes pokusí dotáhnout na druhého Zlatana Ibrahimoviće a Romela Lukaka, za nimiž v tabulce střelců zaostává jen o jednu trefu.

Turín FC: V. Milinković-Savić – Izzo, Lyanco, Bremer – Lukić, Gojak, Rincón, Linetty, Ricardo Rodríguez – Bonazzoli, Belotti.
Náhradníci: Rosati, Sirigu – Buongiorno, Celesia, Edera, N'Koulou, Meïté, Segre, Zaza, Vojvoda, Verdi.

Bologna FC: A. Da Costa – De Silvestri, Danilo, Svanberg, Tomijasu – Medel, Domínguez – Palacio, R. Soriano, Vignato – Barrow.
Náhradníci: Breza – Calabresi, Baldursson, Denswil, Dijks, Khailoti, A. Poli, Pagliuca, Paz, Vergani, J. Schouten, Rabbi.

Rozhodčí: Pasqua – Passeri, Caliari.
Světlo světa spatřily sestavy. Koho do nich Marco Giampaolo (Turín) a Sinisa Mihajlović (Bologna) napasovali?
Přeci jen o něco lépe je na tom Bologna. Klub z věžatého města se v předchozích dvou sezonách vyhnul bojům o záchranu (10. a 12. místo) a dobře to zatím vypadá i letos. Bologna před víkendem okupovala třináctou pozici s tím, že na konci minulého měsíce na tom byla ještě lépe. Prosinec však bodový růst i vinou těžkého losu zpomalil (prohry na Interu Milán 1:3 a doma s AS Řím 1:5 vystřídala remíza 2:2 na hřišti nováčka ze Spezie). Právě na ni by chtěl tým navázat a v průmyslovém městě bodovat.
Turín FC, jak zní celý název klubu, je v době tvorby této pozvánky (ještě před sobotními duely) až předposlední. Hůře je na tom pouze Crotone, které však zaostává jen o skóre. Tato dvojice nabrala na záchranu už čtyřbodové manko, takže ho v tomto kole logicky nedožene. Může se ale pokusit ho do značné míry stáhnout, což už Crotone dvěma posledními zápasy (výhra a remíza) dělá. Turínský celek oproti tomu třikrát v řadě prohrál (v městském derby s Juventusem 1:2, domácí přestřelku s Udinese 2:3 a naposledy v hlavním městě s AS Řím 1:3), takže mu opravdu není co závidět.
Dobrý den! Po sobotním obědě se spolu vrhneme na moučník v podobě zápasu Turín – Bologna, který nám naservíruje 13. kolo Serie A.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62