Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Spezia - 13. prosince 2021   20:45

AS Řím
6' Smalling (T. Abraham) • 56' Ibañez (Veretout)
2:0
(1:0)
AS Řím
Patrício – Ibañez, Smalling (64. Diawara), Kumbulla – Karsdorp, Veretout (90+2. Bove), Cristante (C), Mchitarjan, Viña – B. Mayoral (64. Afena-Gyan), T. Abraham.
Prontera – Passeri, Costanzo
Stadio Olimpico, Řím
Spezia
Provedel – Amian, Erlić, Nikolaou – E. Gyasi (C), Kovalenko (53. K. Agudelo), Sala (17. Kiwior), Maggiore (53. Bastoni), Reca – Strelec (53. D. Verde), Manaj.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 2:3. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 13:7.
Utkání je u konce a domácí tým se může radovat z výhry a tří bodů. Spezia se sice snažila o srovnání, ale po neproměněné Manajově šanci měli domácí roh, na Veretoutův roh si naskočil Roger Ibañez a prudkou hlavičkou přidal druhý gól. Spezia se nevzdala, Manaj dokonce rychle snížil, ale gól nakonec neplatil pro ofsajd. A když se netrefil ani Amian, tak zápas skončil výsledkem 2:0. AS Řím je po tomto výsledku na šestém místě s 28 body, Spezia je na 17. místě s 12 body.
90+4'
90+3'
V úplném závěru se Felix Afena-Gyan dostal do šance, obhodil si Erliće, jenže míč zpracoval rukou, a místo radosti z gólu dostal žlutou kartu. A jelikož byla dnes druhá, následovala i ta červená.
90+2'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Edoardo Bove.
90+2'
Akce hostů skončila mimo pokutové území a bylo to po útočném faulu. Za protesty pak žlutou kartu dostal Emmanuel Gyasi.
90+1'
Gyasi prodloužil centr na zadní tyč, obrana AS pak raději poslala míč na roh.
90+1'
Diawara fauloval Recu, hosté mají přímý kop z levé strany.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
Veretout tentokrát centroval na bližší tyč, nízký centr odvrátil Bastoni.
88'
Už se zase hra přesunula k Provedelovi a je tu roh pro AS Řím.
87'
Obrannou hlavičku předvedl domácí Matías Viña, při dopadu si ale trochu ublížil a na chvíli zůstal na trávníku.
86'
Začalo se hrát ze strany na stranu, sledujeme strhující finiš zápasu.
85'
Kumbulla vysunoval Mchitarjana, ten ale mezi dvěma obránci do střelecké pozice nepronikl.
84'
Veretoutův centr odhlavičkoval Gyasi, míč se rázem ocitl až u půlky.
83'
Už se zase hraje na opačné straně, domácí mají roh.
82'
Teď už to ale bylo opravdu blízko. Na centr z levé strany si naskočil Amian, trefil prudkou hlavičku, míč ale prolétl těsně vedle Patríciovy branky.
81'
Manaj pronikal levou stranou, prokličkoval se do šestnáctky, toho ale obrana římského klubu ubránila.
80'
A další ofsajd hostujícího celku. Spezia se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, obrana AS zatím pracuje na výbornou.
78'
Obrovský závar před Patríciem po centru z levé strany, vše ale skončilo Manajovým ofsajdem při pokusu o dorážku z malého vápna.
77'
Přímý kop pro Spezzi po faulu na Nikolaoua.
75'
Po Viñově průniku přišla přihrávka na Abrahama, jeho sklepnutí zvládl Provedel vykopnout pravou nohou.
73'
Ofsajd hostů, centr z levého křídla už byl navíc.
71'
Na oblouček za obranu si nabíhal Mchitarjan, nedokázal však zpracovat, míč skončil u Provedela.
70'
Trenér Mourinho už diskutuje se čtvrtým rozhodčím o posledních verdiktech hlavního sudího, nic už ale na nich nezmění.
70'
Docela se nám přitvrdilo, domácí Felix Afena-Gyan se střetl s Gyasim a i on si pak prohlédl žlutou kartu.
69'
Začalo se opravdu urputně bojovat, rozhodčí se teď rozhodně nenudí, musí hráče uklidňovat.
67'
Veretout centroval z rohového kopu, u první tyče hosté odvrátili. Poté se ještě z dálky do míče opřel Mchitarjan, jeho rána šla ale velký kus nad bránu.
66'
Dokonce se zkoumalo video, zda by to nemohla být i karta červená, VAR ale potvrdil pouze faul na žlutou.
65'
Ostrým faulem se prezentoval domácí Maraš Kumbulla a dostal za to žlutou kartu.
64'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Chris Smalling, přichází Amadou Diawara.
64'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Felix Afena-Gyan.
63'
Trenér Mourinho chystá střídání a dokonce dvojité.
62'
Hosté poměrně rychle snížili, když se po Recově centru a sklepnutí ve vápně dostal k míči Manaj a zblízka prostřelil Patrícia, jenže vše prošlo kontrolou u videa a pískal se ofsajd.
60'
Další výpad AS, Karsdorp však nedostal přesnou přihrávku a míč skončil mimo hrací plochu.
58'
Mchitarjan mohl po rychlém brejku sám zakončovat, raději ale ještě přihrával doprava a akci tím pokazil.
56'
AS Řím právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš. Domácí rozehráli rohový kop, na Veretoutův centr si naběhl ROGER IBAÑEZ, kterého neubránil Amian a mohl tak zblízka prudce hlavičkovat. Provedel neměl nárok a je to 2:0.
55'
V pokutovém území se po narážečce dostal Manaj, technickým obstřelem obránce ale mířil pouze do míst, kde byl připravený Patrício.
54'
Je tu první žlutá karta, za přidržení soupeře za drej ji dostal domácí Matías Viña.
53'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Dávid Strelec, přichází Daniele Verde.
53'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Kevin Agudelo.
53'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Giulio Maggiore, přichází Simone Bastoni.
51'
Roh pro AS, když byl sražen Viñův centr z levé strany.
50'
Viña se chtěl prosmýknout mezi dvěma obránci, v pokutovém území byl ale o míč čistě obrán.
48'
Mchitarjan si obhodil obránce, nasadil jesličky Kovalenkovi a poté přihrával na Karsdorpa. Tomu podobné parádičky nevyšly a s míčem skončil mimo hrací plochu.
46'
Hned po rozehrání zakončoval z pravé strany hostující Manaj, prudkou ránu však poslal vysoko nad branku.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:51.
Je za námi první poločas, ve kterém měli více ze hry domácí fotbalisté a už v šesté minutě se po rohu trefil hlavou Chris Smalling. AS se i nadále dostávalo do šancí, Provedel si však už dokázal vše pohlídat, včetně pěkné křížné střely Matíase Viñi. V úplném závěru mohl navýšit náskok Abraham, trefil ale pouze břevno. Hosté pouze vyráželi do náznaků brejků a nejblíž úspěchu byl Reca po hlavičce, která skončila na horní síti Patríciovy branky. Do kavin se tak odešlo za stavu 1:0.
45+3'
45+2'
V závěru poločasu tu byla velká šance na navýšení náskoku domácího celku. Na centr z levé strany si naskočil Abraham, trefil zblízka břevno a Veretoutovu dorážku srazil Reca! Domácí reklamovali ruku a penaltu, rozhodčí byl ale proti.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
44'
Je tu poklidný závěr poločasu, akce obou celků probíhají okolo středové čáry.
42'
Na druhé straně centroval Kiwior a k hlavičce se dostal Reca. Oblouček skončil na horní síti Patríciovy branky.
41'
Průnik domácích pravou stranou, na centr se šteloval Karsdorp, jeho pas byl zastaven ještě před pokutovým územím.
40'
Nikolaou hledal v pokutovém území Strelca obrana římského klubu jeho prudký pas odhlavičkovala.
39'
Kombinace hostů na vlastní polovině, do přihrávek byl zapojen i gólman Provedel.
37'
Roh AS rozehrál Veretour, před Abrahamem a Smallingem vyboxoval míč pozorný Provedel.
36'
Už se zase hrálo na opačné straně, centr mířil na Viñu, před ním ale na roh uklízel Gyasi.
35'
Pas do běhu dostal Reca, prošel mezi dvěma obránci a rázem byl v dobré pozici na střelu. Patrício ji zvládl vyrazit! Nechybělo mnoho a bylo srovnáno.
33'
Na druhé straně centroval Reca a na jeho pas si naskakoval Maggiore. Nechybělo moc a hlavou by ohrozil Patríciovu branku.
31'
Tammy Abraham se v pokutovém území snažil o nůžky, nesedlo mu to ale úplně podle představ a hosté míč srazili.
29'
Spezia se teď snaží držet míč co nejdéle u svých kopaček a pokusit se přejít do nějakého zajímavého útoku.
28'
Matías Viña se pokoušel o střelu z vápna, jeho pokus byl zablokován Kiwiorem.
26'
Po rohu hlavičkoval Abraham, byl to ale jen neškodný oblouček, se kterým si Provedel bez potíží poradil.
25'
Abraham patičkou vysunul Matíase Viñu a ten ihned vyslal střelu na zadní tyč. Provedel se zvládl po míči natáhnout a vyškrábnout jej na roh!
23'
Na první tyči se po centru natahoval Erlić, chtěl prodloužit, to si už ale obrana AS pohlídala.
22'
Kiwior poslal přihrávku na pravou stranu na Amiana, jeho centr byl sice odvrácen, ale z dálky se ještě o ránu pokoušel Kiwior. Jeho střela byla sražena, je z toho roh.
20'
Rozhodčí odpískal faul na domácího Rogera Ibañeze, toho fauloval Arkadiusz Reca.
18'
Pokus hostů o případnou akci, skončilo to ale ještě na vlastní půlce, Maggiore byl u míče pozdě.
17'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Jacopo Sala, přichází Jakub Piotr Kiwior.
15'
Potíže pro Spezii. Na trávníku totiž chvíli ležel a nyní už odkulhal za postranní čáru Jacopo Sala a bude se muset střídat.
14'
Rohový kop pro hostující tým, centr si ale Patrício a jeho obránci zvládli pohlídat.
12'
Hostující gólman chybně rozehrál a doslova namazal Mayoralovi. Ten byl ale natolik překvapený, že nevystřelil.
10'
Náznak akce hostů, Reca hledal Strelca, dal mu však až moc prudký pas a míč skončil u Patrícia.
9'
Zatím je to fotbal na jednu branku, na tu hostující. AS hraje s chutí a snaží se o soustředěné výpady.
8'
AS zase v útoku, vše skončilo po útočném faulu Ricka Karsdorpa. Ten se divil, ale už se bude hrát proti Patríciově brance.
7'
Spezia se pokusila o svůj první útočný výpad, skončilo to ale velký kus před pokutovým územím.
6'
Je tu první gól! Centr od rohového praporku dolétl k nekrytému Abrahamovi, ten hlavou sklepl na malé vápno, kde už byl připravený CHRIS SMALLING a ten zblízka nedal Provedelovi šanci na zákrok. Po jeho trefě hlavou je to 1:0.
5'
Spezia si zatím prakticky nekopla, domácí si po dalším výpadu vybojovali alespoň rohový kop.
4'
Abraham se levou stranou dostal do pokutového území a hned tlačil pas na Mayorala. Ten byl ale dobře přikrytý zakončit nedokázal.
3'
Mchitarjan zpracovával zády k brance, dopředu to nešlo, přihrával tak na vlastní půlku.
2'
AS Řím zatím po celou dobu u míče, sledujeme však pouze kombinace u středu hrací plochy.
1'

AS Řím: Patrício – Ibañez, Smalling, Kumbulla – Karsdorp, Veretout, Cristante (C), Mchitarjan, Viña – B. Mayoral, T. Abraham.
Náhradníci: Boer, Fuzato – Ndiaye, Villar, Šomurodov, Diawara, Darboe, Bove, Calafiori, Afena-Gyan, Zalewski.
Trenér: José Mourinho

Spezia Calcio: Provedel – Amian, Erlić, Nikolaou – E. Gyasi (C), Kovalenko, Sala, Maggiore, Reca – Strelec, Manaj.
Náhradníci: Zovko, Zoet – K. Agudelo, Bertola, Sher, Nguiamba, Bastoni, Kiwior, P. Hristov, D. Verde, Ferrer, Colley.
Trenér: Thiago Motta

Rozhodčí: Prontera – Passeri, Costanzo.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Olimpico začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Alessandro Prontera, kterému budou na pomezí asistovat Matteo Passeri a Alessandro Costanzo.
Spezia Calcio

Hosté jsou na tom hůře, na 17. místě mají pouze 12 bodů a na sestupové příčky tak mají pouze dvoubodový náskok. V lize už navíc Spezia nevyhrála čtyři zápasy v řadě a pouze v tom posledním vybojovala alespoň bod za remízu 2:2. Na domácím stadionu přivítala Sassuolo, vedla po gólech Manaje a Gyasiho o dvě branky, nicméně Raspadori dvěma trefami srovnal na konečnou remízu.

AS Řím

Domácí tým je v tuto chvíli na osmém místě tabulky se ziskem 25 bodů. Na pátou Fiorentinu tak ztrácí pět bodů, na čtvrtou Neapol už bodů jedenáct. V lize teď římští fotbalisté zaznamenali dvě porážky v řadě, v nichž navíc nedali ani gól. Nejprve prohráli 0:1 na půdě Bologni a v minulém kole padli doma proti Interu 0:3. Dnes však budou velkými favority a budou chtít na tyto nepovedené výsledky zapomenout.

Venezia – AS Řím 3:2
Janov – AS Řím 0:2
AS Řím – Turín 1:0
Bologna – AS Řím 1:0
AS Řím – Inter Milán 0:3
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 17. kola mezi týmy AS Řím a Spezia Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62