Serie A - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Bologna - 28. srpna 2021   18:30

0:0
(0:0)
Atalanta
Musso – Djimsiti, Tolói, Palomino – Maehle (86. Zappacosta), Freuler, Pašalić (74. Al. Mirančuk), Gosens – Malinovskyj (65. Pessina) – Iličić (86. S. Lammers), Muriel (74. Piccoli).
Sportiello, F. Rossi – S. Lammers, Del Prato, Al. Mirančuk, Gi. Pezzella, Lovato, Scalvini, Demiral, Zappacosta, Piccoli, Pessina.
Orsato – Vecchi, Margani
Bologna
Skorupski – De Silvestri (C), Medel, Bonifazi, Hickey (81. Soumaoro) – Domínguez, Michael (61. Vignato), Svanberg – Orsolini (72. Skov Olsen), Arnautović, N. Sansone (81. Tomijasu).
F. Bardi – Amey, E. Annan, Barrow, van Hooijdonk, Vignato, Urbanski, Soumaoro, Skov Olsen, Mbaye, Cangiano, Tomijasu.

Je konec. Dnešní utkání skutečně nepřineslo ani jednu branku a oba celky si tak rozdělí po bodu. Atalanta Bergamasca sice měla ve druhém dějství jednoznačně navrch, jenomže její akce málokdy přinesly něco vyloženého. Nakonec se tlak domácích nedokázal přetavit ve vedoucí branku a Bologna tak může být spokojená. Hosté toho sice směrem dopředu moc nepředvedli, i tak dokázali vycházet ze zajištěné obrany.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 8:1. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:12.
90+6'
90+5'
Následovalo autové vhazování z pravé strany. De Silvestri to zkoušel nabídkou na Domíngueze, který měl k míči hodně daleko.
90+3'
Bergamo zahrávalo rohový kop z pravé strany. Vzdušná nabídka směřovala k hranici malého vápna, kde se povedlo zakročit Domínguezovi.
90+2'
Zappacosta si vzal na starost provedení autového vhazování, po kterém centroval do pokutového území, kde musel zasahovat Arnautović.
90'
Nastavuje se šest minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí mají na případnou branku ještě nastavený čas.
87'
Ve vzdušném prostoru se dokázal prosadit hostující Medel, kterému se povedlo odpálit míč do bezpečí, kde se ovšem nacházel Freuler.
86'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Joakim Maehle, přichází Davide Zappacosta.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Sam Lammers.
85'
Tomijasu se po svém příchodu na hrací plochu zapojil do útočného výpadu, který sice neměl dlouhé trvání, přesto to znamenalo zisk vhazování.
84'
Hostující obrana si nyní nepohlídala únik Piccoliho, který přesto zakončoval nad branku. I tak se podle pomezního jednalo o jednoznačný ofsajd.
83'
Nepovedený centr z levé strany se nakonec snesl kousek vedle hostující branky, navíc to vypadá na odkop od hostující branky.
82'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Na první branku stále marně čekáme, domácí hrají hodně křečovitě.
81'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicola Sansone, přichází Takehiro Tomijasu.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Aaron Hickey, přichází Adama Soumaoro.
80'
Sám na sebe to nyní chtěl vzít domácí Pessina, který se ovšem v souboji jeden na jednoho nedostal přes Svanberga a bude se muset vrátit.
79'
Žlutou kartu dostává José Luis Palomino (Atalanta Bergamasca Calcio).
79'
Atalanta Bergamasca se nyní musela bránit. Na druhou stranu se totiž dostával Domínguez, kterému se nepovedlo oslovit Sansoneho.
77'
Jenomže bylo to s nedovoleným zákrokem domácích. To se Bergamu pochopitelně nelíbí, Skorupski i tak bude moci rozehrávat od branky.
76'
Nakonec jsme sledovali nahrávku do pokutového území, kde domácí Piccoli ještě sklepával do strany, odkud přiletěl další centr do vápna.
75'
Následovala centrovaná nabídka na zadní tyč, kde si míč dokázal najít domácí Maehle. Ten místo zakončení se raději vracel do bezpečí.
74'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Alexej Mirančuk.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Roberto Piccoli.
73'
A následovala nepřesná nahrávka na pravou stranu, na kterou nakonec nedosáhl ani Maehle a Skorupski tak bude moci odkopávat.
72'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Andreas Skov Olsen.
72'
Atalanta Bergamasca zahrávala hned dva rohové kopy v krátkém časovém sledu. Po tom druhém domácí reklamovali ruku, sudí nechává pokračovat.
71'
Do konce zápasu zbývá už jen poslední dvacetiminutovka. Bologna se v posledních minutách spíše jen brání, body by ze zápasu nejspíš brala.
69'
Ani po rohovém kopu jsme nakonec nesledovali nic nebezpečného. Při napadání si navíc evidentním faulem pomohl Muriel.
68'
Atalanta Bergamasca bude zahrávat rohový kop.
67'
Odkopem na jistotu si vzápětí pomohl hostující zadák Hickey, který odkopával míč pouze do zámezí. Atalanta Bergamasca bude moci vhazovat.
66'
Znovu se chvíli nehrálo. Nakonec hosté sportovním způsobem odevzdali míč svému soupeři, který rychle rozehrál do strany.
65'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Matteo Pessina.
64'
Žlutou kartu dostává Mattias Svanberg (Bologna FC).
64'
Po dalším souboji bylo znovu pískáno ve prospěch hostů. Tentokráte se na zemi zjevil Sansone, který se po vzdušném souboji drží za hlavu.
63'
Arnautović si kousek od středového kruhu nakonec došel pro nedovolený zákrok, zároveň probíhá ošetřování rakouského forvarda.
62'
Ani hodina hry nám první branku nepřinesla. Atalanta Bergamasca má sice častěji míč na svých kopačkách, k šancím to ale přesto nevede.
61'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Kingsley Dogo Michael, přichází Emanuel Vignato.
60'
Atalanta Bergamasca se po delší době na delší časový úsek usadila na polovině soupeře, kde se Muriel nedokázal obtočit kolem Bonifaziho.
59'
Na hranici pokutového území se povedlo zakročit domácímu Freulerovi, který rychle potáhl míč na druhou stranu, kde přenášel hru na Pašaliće.
58'
Kousek od pokutového území fauloval Hickey, který obdržel kartónek.
57'
Palomino to poté zkoušel nákopem na opačnou stranu, což ovšem nemohlo slavit úspěch a hrací předmět pro změnu doskákal pouze do zámezí.
56'
Na hranici svého pokutového území šel zodpovědným způsobem proti míči Bonifazi, který ho dokázal odehrát před napadajícím Murielem.
55'
Nedovoleným způsobem si posléze počínal domácí Djimsiti, který při napadání zajel do protihráče a rozehrávat tak bude moci Hickey.
54'
V pokutovém území si přeci jenom našel střeleckou pozici domácí Muriel, který to zkoušel na přední tyč, jenomže míč poslal pouze do boční sítě.
53'
V krátkém časovém sledu je tu žlutá karta za faul také pro Arnautoviće.
52'
Atalanta Bergamasca rozehrála volný kop z útočné poloviny. Po kombinaci se na levém křídle dostal k míči Gosens, po jehož nahrávce nevybojoval přímý kop Muriel.
51'
V roli obránce se následně povedlo zakročit domácímu Djimsitimu, který se nejprve dostal přes protihráče a poté odkopával pouze do zámezí.
50'
Poprvé ve druhém dějství si práci s míčem vyzkoušel také hostující brankář. Ten pro změnu odkopával vzduchem, přičemž hledal Arnautoviće.
49'
Žlutou kartu dostává Nicola Sansone (Bologna FC).
48'
Hned v úvodu druhého poločasu pracoval s míčem domácí Musso, který nakonec přesně rozehrál do strany na Tóloie, jenž musel odkopávat.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám poměrně překvapivě nepřinesl ani jednu branku. Úvodní šanci sice měla Bologna, avšak postupem času měla územní převahu Atalanta Bergamasca, která se sice několikrát dostala k ohrožení branky soupeře, jenomže k vedoucí brance to nevedlo. Na případnou první branku si tak musíme počkat do druhého poločasu.
45+2'
45+1'
Po souboji v pokutovém území probíhá ošetřování obou hráčů, sledovali jsme hodně důrazný souboj.
45'
Nastavují se dvě minuty.
44'
V posledních minutách se poměrně dost přiostřuje. Palomino si nyní přímo před sudím podržel protihráče, následovat bude rozehrávka standardky.
42'
U postranní lajny nakonec skončil na zemi hostující záložník Domínguez. Hlavní sudí ovšem jako faul posoudil až další souboj.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
39'
Do protiútoku se poté dostával hostující celek. Orsolini si potáhl míč na levou nohu, jenomže místo střely ještě spolupracoval s Domínguezem.
37'
Nyní bylo pískáno a ihned jsme sledovali menší výměnu názorů. Již tradičně se o to postaral muž s horkou krví Gary Medel.
36'
Žlutou kartu dostává Gary Medel (Bologna FC).
Žlutou kartu dostává Robin Gosens (Atalanta Bergamasca Calcio).
36'
K volnému míči se posléze dostal domácí zadák Tóloi, který rychle rozehrál na druhou stranu, kde Iličić ovšem nechal míč za sebou a musel se vracet.
35'
Skorupski se u středového kruhu pokoušel najít urostlého Arnautoviće. Ten se dostával do souboje s Palominem, proti kterému ale neměl moc šancí.
34'
Na zadní tyč si poté nabíhal Orsolini, který by jistě zakončoval. Na poslední chvíli se ovšem vrátil domácí Djimsiti, jenž odehrál míč za cenu rohu.
33'
Po delší době si s míčem po zpětné nahrávce zahrál domácí brankář Musso, který před napadajícím Sansonem musel rychle rozehrát na Maehleho.
32'
Až nyní se do zakončení z dorážky dostal Iličić, který nedokázal trefit branku. Dle výroku pomezního se jednalo o ofsajdové postavení.
31'
Máme za sebou třetinu utkání, jenomže na první branku stále čekáme. Atalanta Bergamasca je stále u míče, ke střelám to delší dobu nevedlo.
29'
Na opačnou stranu hrací plochy se po levém křídle dostal domácí zadák Djimsiti, který následně do kombinace zapojil Gosense.
28'
Rohový kop nakonec přinesl centrovanou nabídku daleko mimo pokutové území a míč nakonec samovolně doskákal až do zámezí.
27'
Bologna si po zvýšené aktivitě vybojovala další rohový kop.
26'
Do akce se nyní dostal také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel hostující Arnautović.
25'
Bologna má v posledních minutách velké problémy s přechodem na druhou stranu, po pravém křídle se tam nyní nedostal ani Orsolini.
24'
Znovu se k rozehrávce od své branky postavil hostující brankář Skorupski, který v tomto případě rozehrál nakrátko na Medela.
23'
Po dalším souboji se sice k volnému míči dostal domácí Freuler, avšak jeho nahrávka na Muriela nakonec skončila pouze na noze Bonifaziho.
22'
Domácí si nyní vybojovali přímý kop ze zajímavé vzdálenosti. Nakonec to na sebe vzal Malinovskij, který střelecký pokus poslal pouze do zdi.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu. Atalanta Bergamasca je v posledních minutách lepší, na šanci čekáme nějakou tu dobu.
19'
Skorupski rovněž mohl odkopávat od své branky. Míč se mu sice povedlo dostat na druhou stranu, jenomže tam si nedovoleně počínal Svanberg.
18'
Muriel si po rychlé kombinaci našel na hranici pokutového území střeleckou pozici, jenomže ránu poslal přímo doprostřed hostující branky.
17'
Musso v tomto případě rozehrával od své branky a jeho pas se velice přesně snesl na obránce Tóloie, který se vydal na druhou polovinu.
16'
Bologna tak zahrávala další rohový kop, pro který si tentokráte vyběhl domácí brankář Musso, kterému se míč povedlo vyboxovat do bezpečí.
15'
Z levé strany se nakonec o rozehrávku postaral hostující Sansone, který svůj centr poslal k zadní tyči, kde ho zpět do zámezí prodlužoval Djimsiti.
14'
Bologna bude zahrávat první rohový kop.
13'
Každopádně za sebou máme úvodní desetiminutovku tohoto zápasu. Na první branku sice čekáme, avšak některé šance jsme již viděli.
12'
Atalanta Bergamasca se nyní poměrně jednoduše dostala k hranici pokutového území, kde Gosens nakonec střílel do kopačky Medela. O dorážku se pokoušel Iličić, který nebyl daleko.
11'
U postranní lajny měl málo času na práci s míčem hostující De Silvestri, který v tísni vyprodukoval zpětnou nahrávku až na Skorupskiho.
10'
Od své branky posléze rozehrával hostující brankář Skorupski. Sledovali jsme rozehrávku nakrátko po zemi na Medela, jenž ještě jednal s Hickeym.
9'
Tóloi nyní musel pracovat směrem dozadu, jenomže si s míčem prohrával tak dlouho, až ho fauloval protihráč. Do akce se dostává lékařský personál.
8'
Na hranici pokutového území byl poté poslán k zemi domácí Iličič. Dle hlavního sudího se nakonec nejednalo o nedovolený zákrok.
7'
Na opačné straně se do zakončení dostal domácí Muriel, jehož rána nakonec putovala vedle branky a brankář Skorupski tak nemusel zasahovat.
5'
Do vzdušného souboje se na pravé straně pro změnu dostával Domínguez, který se přes protihráče nedokázal prosadit. Následovala první gólovka zápasu, neboť Sansone odcentroval k zadní tyči, kde poloprázdnou branku netrefil Orsolini.
4'
Hostující brankář tak mohl rozehrávat od své branky. Sledovali jsme odkop na druhou stranu, kde před Sansonem dokázal zakročit Freuler.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se k pokutovému území dostal domácí Tóloi, který sice odcentroval, avšak pouze do rukavic Skorupskiho.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Djimsiti, Demiral, Palomino – Maehle, Freuler, Pašalić, Gosens – Pessina – Iličić, Muriel.
Náhradníci: Sportiello, F. Rossi – S. Lammers, Del Prato, Malinovskyj, Al. Mirančuk, Gi. Pezzella, Lovato, Scalvini, Tolói, Zappacosta, Piccoli.

Bologna FC: Skorupski – De Silvestri, Medel, Bonifazi, Hickey – Michael, Domínguez – Orsolini, Svanberg, N. Sansone – Arnautović.
Náhradníci: F. Bardi – Amey, E. Annan, Barrow, van Hooijdonk, Vignato, Urbanski, Soumaoro, Skov Olsen, Mbaye, Khailoti..
Atalanta Bergamasca Calcio

Fotbalisté Bergama se v loňském ligovém ročníku usadili na třetí pozici, přičemž jim na druhé AC scházel pouze jeden bod. Atalanta si také letos zahraje základní skupinu Ligy mistrů, i když náskok od páté Neapole činil pouhé dva body. Bergamo před startem letošního ročníku sehrálo pět zápasů, přičemž se mu povedlo vyhrát dvakrát. Posléze následovala jedna remíza a dvě porážky. Naposledy se Bergamo v rámci přátelského zápasu utkalo s Juventusem, kterému se na domácím hřišti nakonec povedlo vyhrát poměrem 3:1.
Bologna FC

Bologna se v minulém ročníku umístila na dvanácté pozici, což nebylo zas tak špatné počínání. Hostující tým tohoto zápasu dokázal dohromady vybojovat jednačtyřicet bodů a na sestupové pásmo měl náskok hned osmi bodů. Bologna měla v závěru sezony špatnou formu, poměrně dlouhou dobu čekala na letošní desáté vítězství. Úvodní kolo dopadlo pro tento celek dobře. Souboj proti nováčkovi Salernitaně skončil vítězstvím 3:2, přičemž soupeř hrál od třicáté minuty v početní nevýhodě. Salernitana se sice dostala do vedení, soupeř ovšem výsledek otočil.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu. Italská Serie A má na programu zápasy druhého kola, my budeme společně sledovat souboj mezi Atalanta Bergamasca Calcio a Bologna FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62