Patrício – Ibañez, Smalling, Mancini – Çelik, Tahirovic (64. Matić), Cristante, Lo. Pellegrini (C), El Shaarawy (64. Zalewski) – Dybala (73. Bove), Zaniolo (60. Abraham).
Boer, Svilar – Kumbulla, Camara, Viña, Spinazzola, Šomurodov, Volpato, Majchrzak.
Stadio Olimpico, Řím
Bologna
Skorupski – Posch (82. Pyyhtiä), Lucumi, Soumaoro, Lykogiannis (65. Cambiaso) – Ferguson, Medel (65. Schouten) – Orsolini, Domínguez, Soriano (C) (57. Aebischer) – Arnautović.
Bagnolini – Sosa, Raimondo, Sansone, N. Moro.

Fotbalisté AS Řím zdolali Bolognu 1:0 a připisují si tak do tabulky Serie A tři body. O osudu utkání rozhodla už 6. minuta, v níž proměnil pokutový kop po faulu Lucumiho na Dybalu kapitán Lorenzo Pellegrini. Hodně zajímavé věci se pak děly v úvodu druhé půle, kdy si vytvořily několik příležitostí oba celky. Tu největší měl domácí Zaniolo, jenž z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat brankáře Skorupského. Boloňští se pak snažili o vyrovnání, častěji drželi míč na kopačkách. Jejich největší šance však přišla až v úplném závěru, kdy po hlavičce Fergusona po rohu, která už padala za brankáře Patrícia, zachránil Římanům plný bodový zisk Tammy Abraham.
90+7'
90+7'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Nicolás Martín Domínguez).
90+6'
Po rohovém kopu měl na hlavě vyrovnání Lewis Ferguson. Míč, který se už snášel za záda Ruie Patrícia, ale vyhlavičkoval nad břevno před brankovou čárou stojící Tammy Abraham!
90+6'
Hodně zajímavá kombinace hostí! Do šance se už dostával Niklas Pyyhtiä, jehož střelu srazil na roh Smalling!
90+6'
Startuje poslední minuta avizovaného nastavení. Bologna zoufale dobývá šestnáctku soupeře.
90+5'
Z dálky to zkusil Nicolás Domínguez. Hostující záložník však střílel hodně nepřesně.
90+4'
Hostům se nechce do nakopávaných míčů, byť musejí pospíchat. Stále sázejí spíše na kombinaci po zemi.
90+3'
Smalling odvracel před Aebischerem do zámezí. Švýcar byl ale v ofsajdu a navíc anglického stopera domácích i fauloval.
90'
Andrea Cambiaso při kličce na levé straně zřejmě podklouzl a upadl. Poté přišel hodně nepovedený centr Domíngueze, po němž se kope od brány AS Řím.
88'
Jerdy Schouten si chtěl vymodlit odpískání nedovoleného zákroku. Padal ale příliš ochotně a sudí Santoro nechává hru pokračovat. Balón navíc mají domácí Giallorossi.
87'
Lorenzo Pellegrini se snažil něco vymyslet na levé straně. Jeho úsilí bylo nakonec zbytečné, dodatečně byl odpískán ofsajd.
86'
Domácí rozehrávají po útočném faulu soupeře. Čas utíká.
85'
Michel Aebischer srazil k zemi Edoarda Boveho, který mu unikal podél postranní čáry. Hostující fotbalista za to dostal žlutou kartu.
84'
Hosté už musejí pospíchat směrem dopředu. Snaží se, potřebovali by ale ještě přidat ve finální třetině hřiště.
82'
Pokračovat určitě nebude hostující Stefan Posch. Toho nahrazuje mladý Fin Niklas Pyyhtiä.
82'
Roger Ibañez byl nepříjemně dohrán napadajícím Schoutenem. Domácí stoper zatím kulhá. Uvidíme, zda bude pokračovat.
81'
Příliš dlouhá přihrávka pro Tammyho Abrahama, který se rozběhl za obranu soupeře. Míč skončil u brankáře Skorupského.
80'
Rozehrával ho Pellegrini. Odražený míč pak ještě napaloval z dálky mimo bránu Edoardo Bove.
79'
Zeki Çelik nastřelil svým centrem protihráče a získal pro vlky rohový kop.
77'
Centroval Michel Aebischer. Centr na zadní tyč byl odvrácen k Riccardovi Orsolinimu, jehož volej se nevešel mezi tyče.
76'
Zeki Çelik zahrál u postranní čáry rukou a hosté tak mají k dispozici standardní situaci... Navíc žlutá karta.
76'
Hosté mají na vyrovnání něco přes čtvrt hodiny. Přetažený centr Posche jim ho nepřinese.
74'
Po odchodu Dybaly se bude o ofenzivu AS starat především Angličan Tammy Abraham. Ten zůstává na hrotu osamocen.
73'
A argentinský mistr světa Paulo Dybala dohrál. Nahrazuje ho Edoardo Bove.
73'
Pablo Dybala skončil na zemi. Navíc se zdá, že má buď svalový problém nebo křeč.
71'
Žlutou kartu za řeči dostal hostující trenér Motta. Penalta to nebude, rozhodčí dává pokyn k zahájení hry.
70'
Situaci ale ještě řeší VAR! Že by nakonec penalta?
69'
Lewis Ferguson padl v pokutovém území. Vypadalo to, že skončil na zemi bez kontaktu s protihráčem a takto to viděl i hlavní rozhodčí. Ten udělil hráči hostí žlutou kartu za simulování.
68'
Stefan Posch mířil z pravé strany dopředu. Poté se pokusil dostat míč před bránu, v čemž mu zabránil dobře postavení Chris Smalling.
67'
Hosté teď delší dobu obléhají pokutové území soupeře. Schází tomu ale moment překvapení.
65'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Babis Lykogiannis, přichází Andrea Cambiaso,
ze hřiště odchází Gary Medel, přichází Jerdy Schouten.
64'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Benjamin Tahirovic, přichází Nemanja Matić,
ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Nicola Zalewski.
63'
Dlouhý nákop Posche si pohlídal Rui Patrício. Od něho začne akce Římanů.
62'
Hodina hry za námi. Římané drží těsné vedení, ale rozhodně není nic rozhodnuto. I Bologna po změně stran kouše.
61'
Nicolás Domínguez to zkusil zpoza šestnáctky. Jeho střela minula levou tyč domácí brány.
60'
ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Tammy Abraham.
59'
Nicolò Zaniolo na hřišti pokulhává a ukazuje, že bude muset střídat. Vypadá to na pravé koleno. Tento hráč už měl v minulosti s oběma koleny velké problémy.
58'
Druhá půle má zatím velmi solidní kvalitu. Fotbal má větší tempo než v prvním dějství.
57'
ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Michel Aebischer.
56'
Hosté ale získali míč zpět a rychle otočili hru. Riccardo Orsolini z pravé strany zatáhl míč do šestnáctky. Jeho nástřel měl oslovit na malém vápně stojícího Arnautoviće, který byl v souboji s obráncem a balón se odrazil do velkého vápna. Pak přišla střela Garyho Medela, kterou zablokoval Smalling a další rána Lewise Fergusona, jež směřovala přesně do míst, kde stál Rui Patrício.
55'
Rozehrával ho Orsolini. Centroval na bližší tyč, domácí se ubránili.
55'
Hosté se dostali k rohovému kopu. Ibañez mu nezabránil, míč nestihl na hřišti.
54'
Babis Lykogiannis táhl hostující akci na levé straně hřiště. Přízemní centr však adresáta před bránou nenašel.
52'
Sledujeme atraktivní úvod druhého poločasu, kdy se hra přelévá ze strany na stranu.
50'
Do další příležitosti se tlačil Zaniolo. Tentokrát před ním zasáhl Skorupski, jenž včas vyběhl.
49'
Příležitost i na druhé straně! Riccardo Orsolini dostal míč za obranu a z pravé strany postupoval proti bráně. Ještě mohl nahrávat Arnautovićovi, případně hledat Domíngueze na zadní. Orsiloni však vyprodukoval něco mezi střelou a centrem, čímž netrefil bránu a oba zmínění spoluhráči mu to vyčítají.
48'
Neskutečné, co teď neproměnil Nicolò Zaniolo! Zeki Çelik odcentroval z pravé strany. Vypadalo to, že vše vyřeší odkopem stoper Soumaoro. Ten ale míč špatně trefil a nabídl ho tak před bránu zcela osamocenému Zaniolovi. Útočník Římanů však z bezprostřední blízkosti nastřelil jen padajícího brankáře Skorupského, který tak Bolognu udržel v zápase!
46'
Vypadá to, že ani jeden z trenérů v poločase neučinil žádnou změnu. Pokračuje tedy i hostující Arnautović, který byl krátce před přestávkou ošetřován.
46'
Po prvním poločase vede AS Řím nad Bolognou 1:0. Domácí začali zápas aktivně a už ve 4. minutě vybojoval Dybala penaltu, kterou následně s přehledem proměnil Lorenzo Pellegrini. Poté se hra vcelku uklidnila. Útočit se snažili i hosté, ovšem do nějaké větší příležitosti se nedostali. Na straně Vlků pak stojí za zmínku ještě chytrá teč Zaniola a šance stejného hráče krátce před přestávkou po rohovém kopu.
45+2'
45'
Marko Arnautović byl rozběhnutý směrem dopředu. O míč ho obral čistým skluzem Gianluca Mancini. Po odehrání balónu zasáhl i protihráče a Arnautović to teď hodně těžko rozdýchává. Je v péči lékařského týmu.
44'
Druhý roh AS Řím. Balón nejprve propadl k Ibañezovi, který nedokázal vystřelit, ale míč se odrazil doleva k Nicolòvi Zaniolovi. Ten ho trefoval ze vzduchu a v dobré příležitosti zamířil hodně nepřesně!
43'
Na zemi se ocitl Orsolini, který sudímu ukazoval, že byl odstrčený. Hra však pokračuje a míč mají Římané.
42'
Po rohovém kopu se míč v pokutovém území odrazil k Paulovi Dybalovi. Argentinský mistr světa nejprve pálil do obránce. Napodruhé to zkusil obloučkem, který zapadl vedle levé tyče hostující brány.
41'
Domácí vybojovali rohový kop. Svůj první v zápase...
40'
Ven z brány musel Rui Patrício. Domácí brankář zachytával balón na hranici šestnáctky a nepustil tak do šance Arnautoviće.
39'
Marko Arnautović to nyní zkusil z těžké pozice. Byl rychle dostoupen protihráčem a domácí bránu netrefil.
39'
Míč táhl dopředu Orsolini. Jeho přihrávka na Arnautoviće už ale k rakouskému adresátovi neprošla.
38'
Nyní se bude kopat od brány AS Řím. Hosté se zatím do šance nedostali.
36'
Marko Arnautović šel do narážečky s Domínguezem. Ten mu však na hranici šestnáctky nedokázal balón vrátit.
35'
Domácím by mohlo vyhovovat, že Bologna postupně otevírá a vysouvá obranu. Bude tak vznikat stále větší prostor pro rychlé kontry.
34'
Bryan Cristante zachytil míč na útočné polovině a odvážně se rozběhl směrem k pokutovému území. Nakonec se dostal i ke střele, kterou však po zemi umístil jen do rukavic Łukasze Skorupského.
33'
AS dnes na lavičce schází trenér José Mourinho, který se nechal před MS v Kataru v duelu s Turínem vyloučit. Dnes tak sedí pouze na tribuně.
32'
Orsoliniho dohrál Roger Ibañez a za to si domácí stoper vysloužil také žlutou kartu.
32'
Držení míče – 47 % : 53 %
31'
Riccardo Orsolini se pokusil o efektní nůžky! Míč ale poslal vysoko nad bránu AS Řím.
30'
Çelik posílal hodně zajímavý míč za obranu, kam si zabíhal Zaniolo. Vše ale vyřešil Skorupski, jenž včas vyběhl a balón chytil.
29'
Hostující úprk dopředu byl rychle zabrzděn domácí obranou. Bologna se však dostala k míči znovu a rozjíždí další akci.
27'
Unikajícího Zekiho Çelika zbrzdil rukama Roberto Soriano. Pískán nedovolený zákrok hostujícího kapitána.
26'
Lykogiannis je v pořádku a hra může pokračovat.
25'
Babis Lykogiannis byl ostře dohrán Zekim Çelikem. Hostující obránce zůstává ležet na hrací ploše. Kouč Bologny Thiago Motta protestuje, ovšem sudí Santoro nepískal nedovolený zákrok a hosté tak budou jen vhazovat.
24'
Riccardo Orsolini napravo obešel bránícího El Shaarawyho. Následně odcentroval, ovšem přetažený míč prolétl mimo dosah spoluhráčů.
23'
Hra se v posledních minutách ubránila. Oba týmy se střídají v držení míče většinou ve střední části hrací plochy.
22'
Římané nedisponují moc dobrou domácí bilancí. Ze sedmi utkání na svém stadionu vyhráli třikrát, jednou remizovali a třikrát prohráli. Dnes se mohou přesunout směrem do plusových čísel.
20'
Lucumi fauloval ve středu hřiště Zaniola. Giallorossi tak zůstávají na balónu.
19'
Domácí se opět prezentují postupným útokem, který začal od stoperské trojice.
17'
Nakonec to nevymysleli zle. Zeki Çelik se dostal ke střele z nějakých 25 metrů. Míč na hranici šestnáctky chytře tečoval Nicolò Zaniolo a ten prolétl tak metr nad břevnem Skorupského svatyně!
16'
Domácí se přesunuli s míčem na útočnou polovinu, kde se snaží něco vymyslet.
15'
Rozehrávající Stefan Posch byl faulován napadajícím El Shaarawym. Hosté tak mohou rozehrát ze stoje.
13'
Domácí zase drží míč na svých kopačkách. Snaží se diktovat tempo hry.
11'
Riccardo Orsolini si naváděl míč na levačku, ale jeho střela byla zablokována. K odraženému míči se pak hosté ještě znovu dostali. Domínguez se tak snažil vysunout Roberta Soriana, přihrávka však byla moc dlouhá a Soriano míč na hrací ploše nestihl.
10'
Aktivní Paulo Dybala se dostal do šestnáctky z pravé strany hřiště. Dobře ale zapracoval Gary Medel, který ho tentokrát čistě nepustil do zakončení.
8'
Domácí začali zápas velmi dobře. Bologna bude muset vylézt z obranné ulity a začít hrát také dopředu.
6'
AS Řím právě vstřelil branku!
Pokutový kop s přehledem proměnil LORENZO PELLEGRINI! Záložník Římanů poslal míč doleva z pohledu brankáře Skorupského, zatímco ten skočil doprava.
4'
Za hostující obranu se dostával Paulo Dybala, který byl v šestnáctce faulován Jhonem Lucumim. Rozhodčí Santoro nařizuje pokutový kop!
4'
Chris Smalling si nyní nerozuměl se spoluhráčem. Míč posunu jen do autu. Vhazuje celek z města kvalitních špaget.
3'
Hráči AS se zatím drží na míči. Bologna začíná opatrněji. Hraje se zataženou defenzivou.
1'
Dnešní utkání zahájil výkopem tým z Říma.
1'

AS Řím: Patrício – Ibañez, Smalling, Mancini – Çelik, Tahirovic, Cristante, Lo. Pellegrini, El Shaarawy (C) – Dybala, Zaniolo.
Náhradníci: Boer, Svilar – Kumbulla, Camara, Viña, Spinazzola, Zalewski, Matić, Bove, Abraham, Šomurodov, Volpato, Majchrzak.

Bologna FC: Skorupski – Posch, Lucumi, Soumaoro, Lykogiannis – Ferguson, Medel – Orsolini, Domínguez, Soriano (C) – Arnautović.
Náhradníci: Bagnolini – Aebischer, Sosa, Pyyhtiä, Raimondo, Sansone, N. Moro, Cambiaso, Schouten.

Rozhodčí: Santoro – Galetto, Mondin.
AS Řím (7. místo, 8 – 3 – 4, skóre 18:14, 27 bodů)
Římané se zatím nacházejí těsně za pohárovými příčky, což neodpovídá jejich ambicím. Je ale nutno dodat, že třeba na třetí Juventus ztrácejí jen čtyři body. Takže posun vpřed rozhodně není vyloučen. Svěřence Josého Mourinha trápí především střílení gólů. 18 je z ligové špičky jasně nejnižší číslo. V kádru jsou přitom kvalitní ofenzivní fotbalisté jako Paulo Dybala, Tammy Abraham či Stephan El Shaarawy. Před reprezentační pauzou se AS se Serií A loučilo remízami. Výsledek 1:1 uhráli na hřišti Sassuola i doma s Turínem.

Posledních 5 zápasů AS Řím:
Verona – AS Řím 1:3
AS Řím – Razgrad 3:1 (EL)
AS Řím – Lazio 1:2
Sassuolo – AS Řím 1:1
AS Řím – Turín 1:1
Bologna FC (11. místo, 5 – 4 – 6, skóre 20:25, 19 bodů)
Fotbalisté Bologny se nacházejí ve středu tabulky. Na sestupové pásmo mají klidný dvanáctibodový náskok. V prosinci bohužel skonal po neúspěšném boji s rakovinou jejich nedávný trenér Siniša Mihajlović (na lavičce skončil právě kvůli své nemoci), takže ho jeho bývalí svěřenci budou chtít uctít co nejlepšími výkony. Tím spíše, když Mihajlović právě v dresu římského AS zahájil svou kariéru v Serii A. Bologna byla před MS v Kataru velmi dobře rozjetá. Z pěti utkání vyhrála čtyři. Podlehla pouze na stadionu Interu Milán – tam tedy schytala pořádnou nadílku. Naposledy doma přehrála 3:0 Sassuolo.

Posledních 5 zápasů Bologny:
Bologna – Lecce 2:0
Monza – Bologna 1:2
Bologna – Turín 2:1
Inter Milán – Bologna 6:1
Bologna – Sassuolo 3:0
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Ve středu se po dlouhé reprezentační pauze rozjíždí italská Serie A. V jejím 16. kole přivítá sedmé AS Řím jedenáctou Bolognu. Římané mají větší ambice, než je aktuální umístění, ztráta na týmy před nimi ale není velká. Bologna drží relativně klidný střed tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62