Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Cremonese - 23. ledna 2023   18:30

Bologna
55' Zirkzee (Ferguson)
1:1
(0:0)
Cremonese
50' Okereke
Bologna
Skorupski – Posch, Soumaoro, Lucumi, Lykogiannis (79. Cambiaso) – N. Moro – Orsolini, Domínguez (79. Schouten), Ferguson, Soriano (C) – Barrow (46. Zirkzee).
Bardi, Ravaglia – Aebischer, Amey, Kasius, Pyyhtiä, Sosa.
Marchetti – Alassio, Baccini
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Cremonese
Carnesecchi – A. Ferrari, Chiricheş, Vásquez – Sernicola, Pickel, Castagnetti (61. Benassi), Meïté, Valeri (70. Buonaiuto) – Ciofani (C) (61. Afena-Gyan), Okereke (90. Tsadjout).
Saro, Sarr – Aiwu, Bianchetti, Ghiglione, Milanese, Quagliata, Zanimacchia.

Sledovali jsme střetnutí, které vítěze nenašlo! Asi spokojenější bude Cremonese, které mohlo jenom překvapit a to se také stalo. Hostující celek tak zapisuje do tabulky bod! Naopak Bologna může říct, že ztratila dva body, čímž nepotvrdila předzápasové prognózy.

V prvním poločase nám toho ani jeden tým moc nepředvedl. Po změně stran se hra výrazně zlepšila. Týmy si vypracovaly několik zajímavých šancí. Ačkoliv byla Bologna byla více na balonu, měla více ze hry, druhý míč už za brankovou čáru nedokutálela.

S tímto hodnocením se loučím a přeji vám příjemný zbytek pondělního večera, třeba u sledování dalšího zápasu Série A. Děkuji za pozornost!
90+8'
90+3'
V pokutovým území se o nůžky pokusil Felix Afena-Gyan, jemuž zakončení vůbec nevydařilo. Bologna otočila velmi rychle hru a z ostrého úhlu trefil Lewis Ferguson tyč!
90'
Cristian Buonaiuto (Cremonese) v přerušené hře odkopl míč, a tak uviděl žlutou kartu.
90'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází David Okereke, přichází Franck Tsadjout.
89'
Zakončení z pravé strany vápna vyslal Riccardo Orsolini, jehož bombu vyrazil Marco Carnesecchi do spoluhráče. Balon už se koulel do branky, ale z čáry jej odvrátil Alex Ferrari!
87'
Dalším hráčem, jenž bude hrát pod hrozbou žluté karty je brankář Marco Carnesecchi (Cremonese), který dlouho otálel s výkopem.
87'
K rozehrání přímého kopu se postavil Riccardo Orsolini, jenž dal zakončení velkou razanci. Ovšem poslal balon asi metr nad horní tyčku!
86'
Na zeleném pažitu se přiostřuje! Johan Vásquez (Cremonese) šlapákem dohrál soupeře a okamžitě uviděl žlutou kartu.
84'
Felix Afena-Gyan (Cremonese) po shlédnutí videa uviděl žlutou kartu za simulování!
83'
Rozhodčí se běží ještě podívat na video! Po chvíli ukázal, že se penalta kopat nebude!
82'
Łukasz Skorupski (Bologna) si při protestech pustil pusu na špacír a uviděl žlutou kartu.
82'
Pokutový kop pro hostující celek! Centr na první tyč dostal Felix Afena-Gyan, jenž chtěl vystřelit, ale byl atakovaný soupeřem. Hlavní rozhodčí okamžitě ukázal na penaltový puntík!
80'
Deset minut hry má především Bologna na to, aby potvrdila roli papírového favorita. Uvidíme, zda se náhodou nevzchopí i hostující mužstvo.
79'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Babis Lykogiannis, přichází Andrea Cambiaso,
ze hřiště odchází Nicolás Martín Domínguez, přichází Jerdy Schouten.
78'
Nicolás Martín Domínguez přihrával na lépe postaveného spoluhráče, jenž se napřáhl ze střední vzdálenosti. Lewis Ferguson poslal balon kousek vedle pravé tyče!
77'
Elegantní otočku před pokutovým územím předvedl Joshua Zirkzee, který následně neustál souboj o míč. Všechno bylo v pořádku, a tak se hostující celek ubránil.
76'
Další centr mířil před branku Bologni, odkud byl odklizený za postranní čáru. Cremonese se snažilo o další kombinaci, která skončila nepřesností.
75'
Felix Afena-Gyan se už nacházel ve vápnu, jenomže nevystřelil. Domácí brankář vyslal dlouhý nákop, avšak Roberto Soriano se nacházel v ofsajdu.
74'
Riccardo Orsolini přešel přes soupeře a vnikl až do vápna, kde přes míč přešlapoval. Jenomže jeden ze stoperů si na jeho snažení počíhal a balon mu ukopl do strany.
73'
V posledních minutách se hra znovu hodně uklidnila. Doufejme, že se jedná o klid před závěrečnou bouří.
72'
Domácí mužstvo více má míč na kopačkách, ovšem potřebuje potvrdit roli favorita. Jenomže Stefan Posch si musel dávat pozor, jelikož pas mířil za jeho záda.
70'
ze hřiště odchází Emanuele Valeri, přichází Cristian Buonaiuto.
70'
Ze střední vzdálenosti se napřáhl Joshua Zirkzee, který neměl komu přihrát. A tak se řídil heslem, když nevíš co s míčem, tak vystřel. Jeho zakončení byla zablokované, a tak se míče chopil Marco Carnesecchi.
68'
Dalším potrestaným hráčem je Roberto Soriano (Bologna), který při odehrání atakoval brankáře.
67'
Domácí mužstvo vybojovalo rohový kop, který odvrátil Chalres Pickel. Bologna míč před branku rychle vrátila, ale do vzduchu nejvýše vystoupal Marco Carnesecchi.
66'
Další centr před domácí branku přiletěl z pravé strany, ovšem bránící hráč jej před soupeřem odehrál. Následným pokusem se ještě prezentoval Emanuele Valeri, avšak obránce Bologni byl správně postavený.
65'
Druhý poločas je jistě daleko zábavnější, než-li první. Nejen, že padly dva góly, ale také přibývají velké šance na obou stranách.
63'
Standardní situaci domácího mužstva rozehrál Babis Lykogiannis, jehož pokus se přes zeď točil k levé tyči. Jenomže Marco Carnesecchi byl pozorný a míč vyboxoval za postranní lajnu.
62'
Na levé straně dostal trochu prostoru Emanuele Valeri, který vyslal přihrávku na zadní tyčku. Tam se po balonu natahoval Felix Afena-Gyan, který jej ale neumístil do sítě!
61'
ze hřiště odchází Daniel Ciofani, přichází Felix Afena-Gyan,
ze hřiště odchází Michele Castagnetti, přichází Marco Benassi.
59'
Soualiho Meïté měl na levé straně více prostoru, ale balon si dal daleko od nohy. Po míči se natahoval Nicolás Martín Domínguez, jenž se dopustil faulu.
58'
Domácí mužstvo je při chuti a znovu se s míčem nachází na útočné polovině. Řekněme si narovinu, že hře výrazně pomohl střídající Joshua Zirkzee.
57'
Na levé straně vápna došlo k souboji, který ani jednomu z hráčů nevyšel. Ze strany tak poslal balon na branku Nicolás Martín Domínguez, avšak Marco Carnesecchi byl připravený.
55'
Bologna právě vstřelila branku!
Centr z levé strany mířil na zadní tyč, kde se nacházel Lewis Ferguson, jehož hlavička mířila dolů! Ovšem po zakončení se natáhl Marco Carnesecchi, jenž míč vyrazil před sebe, kde se nacházel pohotový JOSHUA ZIRKZEE. Domácí trenér tak měl šťastnou ruku při střídání! Asistence: Lewis Ferguson.
54'
Centr z pravé strany byl odvrácený na rohový kop. Domácí mužstvo rozehrálo od praporku, ale na první tyči se nacházeli hráči v bílém.
53'
U penaltového puntíku se rychle otočil Nicolás Martín Domínguez, který potřeboval obstřelit soupeře. To se mu sice povedlo, ale poslal míč asi dva metry vedle pravé tyče.
52'
Zpoza vápna se pokoušel o technickou střelu Nicolás Martín Domínguez, jehož zakončení zamířilo nad horní tyčku branky.
51'
Velký šok pro domácí mužstvo, ale také fanoušky. Čekalo se jednoznačné vítězství Bologny, která aktuálně tahá za kratší konec provazu.
50'
Cremonese právě vstřelilo branku!
K pokutovému kopu se postavil DAVID OKEREKE, který vystřelil doprostřed branky! Naopak Łukasz Skorupski se vydal k levé tyči z pohledu útočníka.
48'
Pokutový kop pro Cremonese!
48'
Tak pozor, hry vstupuje VAR, protože Nicolás Martín Domínguez nejspíše zahrál rukou!
47'
Trochu se štěstím se k balonu na hranici vápna dostal Daniel Ciofani, do jehož pokus vložil nohu jeden ze stoperů. Balon následně proskákal kolem levé tyče a bude se kopat roh.
46'
Domácí celek poslal na zelený pažit jednoho nového hráče, ovšem teď už budeme pokračovat druhým poločasem zápasu devatenáctého kola.
46'
ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Joshua Zirkzee.
46'
První poločas nabídl snad jen tři střely míří do prostoru branky, ovšem všechny zpoza vápna. Jinak jsme sledovali spíše fotbal, který se odehrával od vápna k vápnu. Pokud někdo není fanouškem jednoho z týmů, tak se rozhodně fotbalem nemohl bavit. Doufejme, že po změně stran nás čeká mnohem zajímavější podívaná.
45'
44'
Domácímu celku se v posledních chvílích nedařila rozehrávka. Ovšem Bologna přešla na útočnou polovinu, kde se nepovedeným pokusem prezentoval Musa Barrow.
43'
Míříme do koncovky prvního poločasu, v níž Emanuele Valeri vybojoval rohový kop. Centr od praporku mířil na první tyčku, odkud jej odklidil Nicolás Martín Domínguez.
41'
O chvíli později se za pokutovým územím napřáhl Babis Lykogiannis, jehož snažení bylo spíše propagační, a tak ho v pohodě chytil Marco Carnesecchi.
40'
Musa Barrow se pokusil o přenesení hry na pravou stranu, kde se po balonu natahoval Riccardo Orsolini. Jenomže jeden ze stoperů včas vystoupil a balon zastavil.
38'
No, řekněme si narovinu, že zatím nesledujeme zábavnou podívanou. Domácí celek kombinuje, ale předfinální část pokulhává, naopak hra Cremonese téměř neexistuje.
37'
Rychlou kombinaci předvedlo Cremonese na levé straně, ale Emanuele Valeri balon neudržel na hrací ploše. Místo střely uvidíme jen odkop od branky.
35'
Na pravé straně přešel přes soupeře Riccardo Orsolini, který pronikl až do vápna. Následně se pokoušel o přihrávku na zadní tyč, kde ale nikdo situaci nezavíral.
34'
Po delší době registrujeme akci hostujícího celku, když zprava odcentroval Leonardo Sernicola. Jeho pas mířil do dobrých míst, kam se ale Łukasz Skorupski dostal a byl faulovaný.
33'
Další centr před branku vyslal z levé strany Babis Lykogiannis. Ovšem Marco Carnesecchi se nemusel ani hnout a míč mu zamířil do rukavic.
32'
Roberto Soriano přihrával do šestnáctky, kde se za soupeřem nacházel překvapený Lewis Ferguson. Z hranice malého vápna jsme se střeleckého pokusu nedočkali.
31'
Za pokutovým územím se nacházel Nicolás Martín Domínguez, který měl kolem sebe dost prostoru, ale v momentě střely se zaklonil. A tak zakončení zamířilo jen vysoko nad bránu.
30'
Cremonese vyslala pas mezi obránce, kde se pohyboval Daniel Ciofani, jenž se nacházel v ofsajdovém postavení. Střetnutí by hrozně pomohla úvodní branka...
29'
Domácí mužstvo dál kombinuje na útočné polovině, ale zatím mu schází moment překvapení. Obrana posledního celku tabulky zatím pracuje na jedničku.
27'
Riccardo Orsolini a Nicolás Martín Domínguez patičkami dostali míč na hranici vápna, kde se nacházel Roberto Soriano. Ten už mohl vystřelit, ale vymýšlel přihrávku, kterou trefil jen soupeře.
25'
Babis Lykogiannis se nacházel u postranní lajny, na jehož náběh čekal Musa Barrow. Ovšem druhý jmenovaný dával přihrávku na paty. Jenomže akce Bologny pokračovala, ale Marco Carnesecchi pokus ze střední vzdálenosti vyrazil.
24'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Vlad Chiricheş (Cremonese), který skluzem a především zezadu trefil soupeře. Hlavní rozhodčí neměl jinou možnost, než vytáhnout z kapsičky žlutou kartu.
23'
Další centr domácího mužstva putoval na pravou stranu vápna, kde si při zpracování pomohl rukou Musa Barrow. Obrana Cremonese si tak může znovu na chvíli odpočinout.
22'
Domácí celek vytáhl napadání hodně vysoko a donutil soupeře k nepřesné přihrávce. Bologna rychle vhodila míč zpátky do hry a znovu kombinuje.
21'
Bologna se u postranní lajny dopustila faulu, a tak bude bránit standardní situaci. K hlavičkovému zakončení se probojoval Vlad Chiricheş, avšak trefil Adama Soumaoru.
20'
Musa Barrow se snažil o průnikovou přihrávku na levou stranu vápna, kde se pohyboval Roberto Soriano. Jenomže domácímu útočníkovi přihrávka nesedla a balon znovu putoval mimo hřiště.
19'
Nicolás Martín Domínguez si narazil míč se spoluhráčem a nabíhal mu do šestnáctky. Ovšem přihrávka na něj nebyla přesná a balon putoval mimo hrací plochu.
18'
Hra se přesunula na druhou stranu, kde nebezpečnou střelu do bližšího spodního rohu branky vyslal David Okereke. Łukasz Skorupski celou situaci dobře viděl a balon chytil.
17'
Na pravé straně pokutového území se kolem svého strážce obtočil Riccardo Orsolini, jehož pokus z úhlu měl mířit na zadní tyč, avšak trefil brankáře. Následně vyletěl praporek pomezního rozhodčího nad hlavu, takže by případné branka neplatila!
15'
Centrovaný míč mířil před branku od pravé postranní lajny, ovšem situaci ve vápně vyřešil Marco Carnesecchi. Cremonese se ale následně míče jenom zbavilo a bude se dál bránit.
14'
Nicolás Martín Domínguez si posunul míč na střed a fauloval ho Alex Ferrari. Bologna tak bude dál kombinovat na útočné polovině.
13'
Středem hřiště postupoval za šestnáctku Riccardo Orsolini, jehož pokus po zemi mířil do pravého spodního rohu branky. Jenže zakončení scházela razance, a tak jej zachytil Marco Carnesecchi.
12'
Jeden ze záložníků hostujícího mužstva vyslal oblouček do šestnáctky, kde se nacházel Daniel Ciofani, jehož soupeř tělem odstavil, a ta k se míče chopil Łukasz Skorupski.
11'
Hostující celek postupoval po pravé straně a vybojoval autové vhazování. Ovšem Leonardo Sernicola se nacházel pod tlakem, a tak přišla ztráta.
10'
Deset minut hry je minulostí a stále čekáme na ohrožení jedné z branek. Ovšem lépe působí domácí Bologna, která se téměř neustále nachází s míčem na útočné polovině.
9'
Vlad Chiricheş se u rohového praporku nacházel pod tlakem, ale vypomohl mu spoluhráč, a tak Cremonese bude vhazovat.
8'
Na levé straně se nacházel Babis Lykogiannis, který měl kolem sebe trochu prostoru, a tak vyslal centr na zadní tyčku. Ovšem balon šel příliš blízko brance, a tak si jej ze vzduchu stáhl Marco Carnesecchi.
7'
Domácí fanoušci se zatím baví po svém, jelikož prozpěvují klubové chorály. Poslední akce se domácímu celku nevyvedla, avšak bude se rozehrávat rohový kop. Centr zamířil na hranici malého vápna, kde balon proti vlastní brance poslal Johan Vásquez. Ovšem Marco Carnesecchi zasáhl a ještě byl faulovaný.
6'
Další akci táhla Bologna po pravé straně a na hranici vápna se nacházel Roberto Soriano. Ten si chtěl balon pustit do běhu, ovšem ukopl jej mimo hrací plochu.
5'
Domácí mužstvo téměř neustále drží balon a snaží se přejít blíže k vápnu soupeře. Po jednom ze soubojů skončil na hrací ploše Riccardo Orsolini, jenž v sedě přihrál míč k obráncům.
4'
Na levé straně se nacházel Babis Lykogiannis, který postupoval blíže k vápnu. Jeho pokus spíše vypadal jako střílený centr na zadní tyč. Avšak bránící hráč byl dobře postavený a balon odehrál za postranní čáru.
3'
Na levé straně se nacházel Musa Barrow, jenž si vynutil faul. Domácí mužstvo rychle rozehrálo a hledá cestu k vápnu soupeře.
2'
Bologna do dnešního střetnutí nastoupila v modrovínových dresech, naopak Cremonese se obléklo do bílé sady.
1'
Další střetnutí devatenáctého kola právě začalo! Hostující celek se chopil výkopu, avšak pas na levou stranu úspěch neslavil.
1'

Bologna FC: Skorupski – Posch, Soumaoro, Lucumi, Lykogiannis – N. Moro – Orsolini, Domínguez, Ferguson, Soriano (C) – Barrow.
Náhradníci: Bardi, Ravaglia – Aebischer, Amey, Cambiaso, Kasius, Pyyhtiä, Schouten, Sosa, Zirkzee.
Trenér: Motta.

US Cremonese: Carnesecchi – A. Ferrari, Chiricheş, Vásquez – Sernicola, Pickel, Castagnetti, Meïté, Valeri – Ciofani, Okereke (C).
Náhradníci: Saro, Sarr – Afena-Gyan, Aiwu, Bianchetti, Buonaiuto, Ghiglione, Milanese, Quagliata, Tsadjout, Zanimacchia, Benassi.
Trenér: Ballardini.

Rozhodčí: Marchetti – Alassio, Baccini.
Ještě jednou vás vítám u dnešního střetnutí, které startuje zhruba za pětatřicet minut. Oba celky už odtajnily sestavy, a tak si je za pár chvil představíme.
Již zmíněné střetnutí startuje v pondělí od 18 hodin 30 minut. Ze souboje je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Doufejme, že nás čeká zajímavé střetnutí, v němž uvidíme nějaké vstřelené góly.
Při pohledu na tabulku zjistíme, že Bologna se nachází na jedenáctém místě, když zaznamenala dvaadvacet bodů. Domácí mužstvo má v posledních týdnech formu jako na houpačce. Vždyť v posledních pěti zápasech dvakrát vyhrálo a třikrát prohrálo. Ovšem dnes je Bologna obrovským favoritem. Vždyť před domácím publikem přivítá poslední mužstvo tabulky. Pokud se Cremonese chce zachránit, musí začít bodovat. Poslední mužstvo tabulky v osmnácti zápasech zapsalo jen sedm bodů, avšak v ročníku ještě nevyhrálo. Pokud se budeme dívat na sedmnáctou, tedy první nesestupovou pozici, tak na ní hostující celek ztrácí už deset bodů.
Vítám všechny fanoušky italského fotbalu u devatenáctého kola Série A, v němž se proti sobě postaví Bologna FC a US Cremonese. Roli papírového favorita bude hájit domácí mužstvo.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62