Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Bologna - 4. května 2023   20:45

Empoli
1' Lucumi(vl.)  • 45+2' Akpa-Akpro (Marin) • 68' Cambiaghi (Marin)
3:1
(2:0)
Bologna
88' Orsolini
Empoli
Vicario – Ebuehi, Walukiewicz, Luperto (C), Parisi – Grassi, Marin (78. Bandinelli), Akpa-Akpro (78. Stojanović) – Baldanzi (65. Henderson) – Cambiaghi (89. Pjaca), Caputo (89. Destro).
Perisan, Ujkani – Cacace, Tonelli, Ismajli, Fazzini, Haas, Satriano, Piccoli, E. Vignato.
Federico La Penna
Stadio Carlo Castellani, Empoli
Bologna
Skorupski – Posch, Lucumi, Soumaoro (38. Bonifazi), Cambiaso (77. Lykogiannis) – N. Moro (55. Ferguson), Schouten, Domínguez (C) – Orsolini, Barrow (55. Zirkzee), Aebischer (77. Pyyhtiä).
Bardi, F. Ravaglia – Sosa, De Silvestri, Medel.

První dějství přineslo dvě uznané branky pro domácí tým. Nejprve si ve 39. minutě vstřelil ukázkového vlastence Jhon Lumí. Poté sice hosté srovnali, ale branka kvůli ruce neplatila. To samé platilo i o deset minut později. No a Bologna dokázala z minima vytěžit maximum. V nastaveném čase navýšil její náskok Akpro. Po prvním poločase platil stav 2:0, no a v tom druhém bylo pro Bolognu ještě hůře. V 68. minutě totiž inkasovala potřetí po trefě Cambiaghiho. Čestnou branku hostů zařídil v 86. minutě z penalty, posvěcené VAREM, Orsolini. Empoli doma porazilo Bolognu 3:1.
90+6'
90'
Mattia Destro (Empoli) byl faulován, domácí mají k dispozici nákop do vápna hostů.
89'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Mattia Destro,
ze hřiště odchází Nicolò Cambiaghi, přichází Marko Pjaca.
88'
Bologna právě vstřelila branku! Riccardo Orsolini (Bologna) poslal pokutový kop levačkou do levého horního rohu. Brankář neměl nárok zasáhnout.
87'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Filippo Bandinelli).
86'
Tak pozor, rozhodčí se jde podívat na video. Na a bude to penalta.
85'
Jhon Lucumi (Bologna) uzavíral akci Bologny na zadní tyčce, ochotně padl na zem. Jenže rozhodčí jeho prosby nevyslyšel.
84'
Nicolás Martín Domínguez (Bologna) byl faulován na polovině Empoli. Hosté mají k dispozici nákop do vápna.
84'
Utkání se už jenom dohrává.
83'
Nicolás Martín Domínguez (Bologna) odvrátil centr Empoli do vápna Bologny.
83'
Vzrušení po centru Bologny je zbytečné. Pískal se totiž útočný faul na brankáře domácícho týmu.
82'
Babis Lykogiannis (Bologna) raději vrátil balon na obránce. No a ani Bologna nikam nespěchá.
81'
Domácí si pomalu přihrávají na vlastní polovině a sklízí ovace svých fanoušků.
80'
Niklas Pyyhtiä (Bologna) neuspěl se svou patičkou a hosté se musí rychle vracet.
80'
Joshua Zirkzee (Bologna) upadl před vápnem Empoli, ale rozhodčí je v klidu.
79'
Babis Lykogiannis (Bologna) se rozeběhl po levé straně, ale jeho spoluhráči přišli o balon.
78'
ze hřiště odchází Răzvan Marin, přichází Filippo Bandinelli,
ze hřiště odchází Jean-Daniel Akpa-Akpro, přichází Petar Stojanović.
77'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Andrea Cambiaso, přichází Babis Lykogiannis,
ze hřiště odchází Michel Aebischer, přichází Niklas Pyyhtiä.
76'
Nicolás Martín Domínguez (Bologna) to měl na střelu ze střední vzdálenosti. Opřel se pravačkou do balonu, jenže minul.
75'
Riccardo Orsolini (Bologna) poslal balon na levou stranu, kde to na zadní tyčce zavíčal Lewis Ferguson (Bologna). Jenže z první přestřelil zařízení.
74'
Joshua Zirkzee (Bologna) se opřel do míče z hranice vápna. Jenže vzrušení je zbytečné. Pískal se totiž ofsajd hostujícího týmu.
73'
Łukasz Skorupski (Bologna) si po dlouhé době sáhl na balon. Bologna je na míči, ale jde do plných.
72'
Tyronne Ebuehi (Empoli) získal pro svů tým autové vhazování na vlastní polovině.
71'
Střelu Riccarda Orsoliniho (Bologna) dokázala vyřešit domácí obrana. Nicolò Cambiaghi (Empoli) ale byl faulován ve vlastním vápně. Hra je přerušena.
70'
Nálada domácích fanoušků je skvělá. Mezitím ale mají hosté k dispozici nákop do vápna.
70'
Riccardo Orsolini (Bologna) to opět zkoušel, ale trefil jenom obránce v modrém.
69'
Tohle už pro Bolognu nevypadá vůbec dobře.
68'
Empoli právě vstřelilo branku! Empoli šlo do otevřené obrany. Nicolò Cambiaghi (Empoli) dostal balon na levou stranu. Okolo něj nikdo nebyl no a poslal balon levačkou do sítě.
67'
Stefan Posch (Bologna) rozehrál aut na polovině Empoli, ten šel rychle na druhou stranu, kde padla kosa na kámen. Liam Henderson se hned prezentoval šlapákem a právem vidí žlutou kartu.
65'
ze hřiště odchází Tommaso Baldanzi, přichází Liam Henderson.
65'
Riccardo Orsolini (Bologna) to udělal po rohu dobře, stáhl si balon na pravačku, ale nechal jen vyniknout brankáře Empoli na čáre. Ten předvedl dobrý zákrok nohou.
64'
Andrea Cambiaso (Bologna) byl zablokován, Bologna má další rohový kop.
64'
Joshua Zirkzee (Bologna) dostal balon do běhu, jenže ten tečoval obránce v modrém. Hosté mají alespoň aut.
63'
Jerdy Schouten (Bologna) se rozeběhl na vápno Empoli, jenže balon byl dlouhý.
62'
Nicolás Martín Domínguez (Bologna) nezískal aut, vhazovat bude Empoli před vlastním vápnem. No a to nyní bude chtít tahat čas.
61'
Riccardo Orsolini (Bologna) to zkusil levačkou na sílu, ale balon šel vysoko nad břevno Empoli.
60'
Fabiano Parisi (Empoli) srazil Riccarda Orsolini, který byl rozběhnutý. V akci byly obě ruce, ale obešlo se to bez karty.
60'
Oba týmy si vyměnily držení míče, ale šanci jsme neviděli.
59'
Nicolás Martín Domínguez (Bologna) střílel po rohovém kopu. Jenže střela se mu smekla na pravém nártu.
58'
Michel Aebischer (Bologna) spadl ve vápně, ale bylo to čisté. Bologna má alespoň rohový kop.
57'
Hosté se nemou prosadit do zformované obrany Empoli.
57'
Tommaso Baldanzi (Empoli) dostal balon do špeku. Hosté mají aut.
56'
Nicolás Martín Domínguez (Bologna) přišel o míč, hosté se musí rychle vracet.
56'
Brankář Guglielmo Vicario (Empoli) lapil po autu Bologny před vápnem přízemní centr.
55'
ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Joshua Zirkzee,
ze hřiště odchází Nikola Moro, přichází Lewis Ferguson.
54'
Musa Barrow poslal balon na zadní tyčku, tam byl Riccardo Orsolini, ale ten ze čtyř metrů minul branku.
53'
Jean-Daniel Akpa-Akpro (Empoli) dobře napadá rozehrávku Bologny na pravé straně hřiště.
53'
Druhá půle se prozatím hraje v hodně vlažném tempu.
52'
Po autu Bologny před vápnem domácích se hráči v bílem dostali na druhou stranu, kde ale Nicolás Martín Domínguez (Bologna) naivně přišel o balon.
51'
Tommaso Baldanzi (Empoli) si navedl z pravé strany balon na osu hřiště. Jenže jeho střela pravačkou šla jenom na střed branky Bologny.
50'
Ve vápně měl Jean-Daniel Akpa-Akpro (Empoli) hodně prostoru, tak zkusil zastříhat nůžkami, jenže netrefil zařízení.
50'
Bologna má nahráno a nikam se ve druhém dějství nežene.
49'
Răzvan Marin (Empoli) zachytil kolmici Bologny a domácí jdou útočit.
48'
Jerdy Schouten (Bologna) si naběhl na hlavičku po rohu na malém vápně, jenže rozvlnil jenom boční síť.
48'
Bologna si vybojovala po průniku Orsoliniho rohový kop.
47'
Andrea Cambiaso (Bologna) si chtěl dojít pro faul při průniku do vápna. Rozhodčí ale jeho prosby nevyslyšel.
46'
Bologna šla do rychlého kontru, ale Musa Barrow si dal balon daleko od nohy.
46'
Domácí začali druhé dějství na míči.
46'
První dějství přineslo dvě uznané branky pro domácí tým. Nejprve si ve 39. minutě vstřelil ukázkového vlastence Jhon Lumí. Poté sice hosté srovnali, ale branka kvůli ruce neplatila. To samé platilo i o deset minut později. No a Bologna dokázala z minima vytěžit maximum. V nastaveném čase navýšil její náskok Akpro. Po prvním poločase platí stav 2:0. Ten druhý začne ve 21:52.
45+5'
45+2'
Empoli právě vstřelilo branku! Domácí zvyšují po standartce z levé strany. Răzvan Marin (Empoli) poslal balon pravačkou na malé vápno, kde jej Jean-Daniel Akpa-Akpro hlavou dopravil do sítě.
45'
Nicolò Cambiaghi byl faulován u pravé lajny. Domácí mají v závěru poločasu standartku.
44'
Jhon Lucumi (Bologna) ukazuje, že nafauloval, ale záložník Empoli je s panem rozhodčím jiného názoru. Empoli má balon na polovině hřiště.
43'
Empoli je po faulu na polovině hřiště na balonu.
43'
Riccardo Orsolini (Bologna) poslal patičkou dlouhý nákop za sebe, ale tam byl jenom hřáč domácího týmu. Empoli jde tahat čas.
42'
Musa Barrow (Bologna) se dopustil útočného faulu na Sebastiana Luperta na polovině hřiště.
41'
Guglielmo Vicario (Empoli) s pomocí svého stopera dostal balon mimo ohrožený prostor. Bologna bude útočit do plných.
40'
Musa Barrow (Bologna) zklepl hlavou balon na Riccarda Orsoliniho (Bologna), ten si jej ale u pravé lajny špatně zpracoval.
39'
Riccardo Orsolini (Bologna) vybojoval presingem autové vhazování pro Bolognu na polovině soupeře.
38'
Už se bude pokračovat, Adama Soumaoro právě opustil hrací plochu.
38'
ze hřiště odchází Adama Soumaoro, přichází Kevin Bonifazi.
37'
Francouzský hráč už je na nohou, ale v tváři má hodně bolestivou grymasu.
37'
Hra je přerušena, v akci jsou zdravotníci.
36'
Adama Soumaoro (Bologna) leží po střetu s Caputem na hranici velkého vápna Bologny. To vypadá na brzké střídání.
35'
Jerdy Schouten (Bologna) zahrál opět nepřeně, na míč jdou hráči Empoli.
35'
Caputo vybojoval pro domácí aut patnáct metrů před vápnem Bologny.
34'
Bologna to zkusila po levé straně, Jerdy Schouten (Bologna) se ale dopustil útočného faulu.
33'
Riccardo Orsolini (Bologna) přišel na pravé straně o balon a pak ještě fauloval Baldanziho.
33'
Roh šel přímo na malé vápno, odkud jej vyboxoval brankář Łukasz Skorupski.
32'
Po rohu se ke střele po závaru dostal Nicolò Cambiaghi, jenže je z toho jen další roh pro domácí tým.
31'
Nicolò Cambiaghi (Empoli) poslal balon od lajny na branku, ten ve vzduchu zaplaval no a Łukasz Skorupski jej jen stěží vyhrábl na rohový kop.
29'
Další branka Bologny kvůli ruce neplatí. Po třech minutách už se zase hraje.
26'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Fabiano Parisi).
26'
Tak to byla fotbalová paráda, jenže branka kvůli ruce Orsolinoho neplatí. Riccardo Orsolini (Bologna) se zbavil na pravé straně jednoho obránce, kterého obešel. Pak si narazil míč s Barrowem, ten mu dal balon na pravačku. No a Orsolini z hranice vápna dostal balon do sítě.
26'
Nicolò Cambiaghi byl důrazně vyzván rozhodčím, aby se krotil ve svých výrocích. Příště už to prý bude za žlutou kartu.
25'
Riccardo Orsolini (Bologna) přilehl balon na pravé straně velkého vápna Empoli. Následuje odkop od domácí branky.
24'
Răzvan Marin (Empoli) poslal balon do ohně, na hranici vápna se Francesco Caputo odhodlal ke střele, ta ale minula zařízení.
23'
Empoli má po faulu u levé lajny nákop do vápna.
22'
Lucumi si připsal další zvláštní nahrávku na nohu domácího hráče. Dnes to není jeho den.
21'
Musa Barrow (Bologna) vystihl rozehrávku Empoli, ale balon si dal daleko od nohy. Rozehrává brankář domácího týmu.
20'
Alberto Grassi se otočil s míčem před vápnem, ten se dostal na Nicolu Cambiaghiho, který ale minul zařízení.
19'
Branka neplatí, na míči jsou domácí.
16'
Nicola Moro se po rohu opřel do míče, který se od Lucumiho dostal do branky domácího týmu. Moro trefil loket svého spoluhráče, který byl u těla. VAR branku ale neuznal.
16'
Bologna to zkusila centrem na malé vápno. Riccardo Orsolini to zakroutil dobže, ale míč před Jhone Lucumim někdo tečoval. Bologna má roh.
15'
Riccardo Orsolini (Bologna) byl faulován patnáct metrů před vápnem po zasekávačce na střed.
14'
Už si zahrál i hostující brankář Guglielmo Vicario (Empoli), který dostal balon na Riccardoa Orsoliniho, tomu ale na pravé straně uskočil balon od nohy.
14'
Domácí jsou zataženi na vlastní polovině a čekají co hosté v bílém vymyslí.
13'
Hosté se po autu před vápnem Empoli hned vrátili na vlastní polovinu hřiště.
12'
Riccardo Orsolini (Bologna) poslal balon nadýchaným lobem na Nicoláse Martína Domíngueze na levou stranu, který ale po deseti vteřinách přišel o držení míče.
11'
Bologna to zkusila nízkým centrem z levé strany, ale s ním neměla obrana Empoli problém.
10'
Musa Barrow (Bologna) se už rozebíhal ke kontru, jenže byl příkladně zakřižován stoperem Empoli.
9'
Łukasz Skorupski (Bologna) se drží za koleno po faulu na polovině hřiště. Hra je přerušena.
8'
Adama Soumaoro (Bologna) získal aut pro hosty před vlastním vápnem. Bologna to jde zkusit po levé straně hřiště.
7'
Nicolò Cambiaghi (Empoli) ukázal své rychlé nohy na levé straně hřiště, jenže balon dostal do špeku.
6'
Ofsajd zastavil útočné snažení Bologny. Empoli jde útočit.
6'
Bologna se po autu před vápnem domácích vyhnala až na vlastní polovinu.
5'
Guglielmo Vicario (Empoli) dostal balon do své moci po dlouhé přihrávce hostů. No a už promptně rozehrál.
4'
Nicolò Cambiaghi dostal balon na hraně vápna a zkusil to pravačkou, ale jeho střela minula branku Bologny.
3'
Bologna má balon na svých kopačkách, ale útočí do zformované obrany domácího týmu.
2'
Hosté jsou vlastním gólem hodně zaskočení.
1'
Empoli právě vstřelilo branku! Domácí jdou do vedení už ve 39. vteřině. Vlastní branku si totiž vstřelil Jhon Lucumi, který srazil centr z levé strany.
1'
Bologna začala první dějství na balonu.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše, za chvíli se začne hrát.

Empoli FC: Vicario – Ebuehi, Walukiewicz, Luperto (C), Parisi – Grassi, Marin, Akpa-Akpro – Baldanzi – Cambiaghi, Caputo.
Náhradníci: Perisan, Ujkani – Cacace, Tonelli, Stojanović, Ismajli, Henderson, Fazzini, Bandinelli, Haas, Satriano, Pjaca, Destro, Piccoli, E. Vignato.
Trenér: Paolo Zanetti

Bologna FC: Skorupski – Posch, Lucumi, Soumaoro, Cambiaso – N. Moro, Schouten, Domínguez (C) – Orsolini, Barrow, Aebischer.
Náhradníci: Bardi, F. Ravaglia – Bonifazi, Sosa, Lykogiannis, De Silvestri, Medel, Ferguson, Pyyhtiä, Zirkzee.
Trenér: Thiago Motta

Rozhodčí: Federico La Penna.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu. Nejvyšší italská soutěž – Serie A má ve čtvrtek 4. května na svém programu jeden zápas 33. kola. V něm na sebe narazí týmy Empoli FC a Bologna FC. Souboj patnáctého týmu s tím osmým začíná ve 20:45.
Empoli, 15. místo, 32z. (7 – 11 – 14), skóre 26:42, 32 bodů

Empoli po poslední prohře 1:2 se Sassuolem, které dvakrát udeřilo v závěrečné desetiminutovce, zůstalo na patnáctce příčce a má toho času pětibodový náskok na osmnáctou Veronu. Tento výsledek prodloužil sérii bez vítězství na čtyři zápasy v Serii A (0-1-3) a zanechal ho v ohrožení, ve hře už je totiž jen v šesti zápasech 18 bodů. Aktuální forma domácích není příliš oslnivá. Jediné domácí ligové vítězství Empoli v minulých šesti kláních zde přišlo proti jednomu z pěti týmů pod nimi (1-2-3). Empoli nevyhrálo žádný domácí ligový souboj proti celkům, které začínaly kolo mezi nejlepšími devíti celky (0-1-5).
Bologna, 8. místo, 32z. (12 – 9 – 11), skóre 41:40, 45 bodů
Bologna má nahráno, Evropa se jí netýká a na sestupové pásmo má dostatečný bodový polštář. No a hosté hrají útočný fotbal, na který se nezaujatému fanouškovi dobře dívá. Naposledy v neděli neporazili Juventus, když měli více střel (šestnáct) a také častěji míč na kopačkách (55 %). Remíza 1:1 nakonec prodloužila sérii Bologny bez vítězství na tři zápasy (0-2-1). Hráči Bologny budou alespoň doufat, že po prohře ve Veroně budou pokračovat v trendu, kdy v předešlých pěti venkovních duelech nezapsali dvakrát v řadě stejný výsledek (2-1-2). Určitou útěchou by měl být alespoň fakt, že Bologna bude do tohoto střetnutí vstupovat jako favorit, neboť v této sezoně prohrála v takovýchto ligových konfrontacích pouze dvakrát (5-6-2).