Serie A - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Bologna - 2. října 2022   20:45

Juventus
24' Kostić (Vlahović) • 59' Vlahović (McKennie) • 62' Milik (Cuadrado)
3:0
(1:0)
Juventus
Szczęsny – Pereira, Bonucci /C/, Bremer, Sandro – McKennie (60. Cuadrado), Locatelli (77. Miretti), Rabiot (77. De Sciglio), Kostić (60. Paredes) – Milik (81. Kean), Vlahović.
Pinsoglio, Perin – Rugani, Gatti, Fagioli, Soulé.
Abisso – Tolfo, Perrotti
Allianz Stadium, Turín
36 365 diváků
Bologna
Skorupski – De Silvestri (60. Cambiaso), Sosa, Bonifazi, Lykogiannis – Schouten (77. Aebischer), Domínguez (60. Medel) – Orsolini, Soriano /C/ (77. Ferguson), Sansone (60. Vignato) – Arnautović.
Bagnolini, Bardi – Soumaoro, Kasius, Posch, Lucumi, Moro.

Juventus si po nevýrazné úvodní čtvrtině zápasu došel proti neškodnému soupeři pro celkem pohodlné vítězství, které má slovanskou značku. Po gólech Kostiće o tyč a Vlahoviće hlavou uzavřel skóre hned vzápětí Milik a dále si už „Stará dáma“ jen kontrolovala výsledek. Souboj polské reprezentační jedničky a dvojky vyzněl pro Wojciecha Szczęsného, který udržel bez větších potízí čisté konto.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 7:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:15.
90+2'
90+2'
Žlutou kartu za faul na Danila Pereiru, který mohl uniknout do volného prostoru, dostává Joaquin Sosa (Bologna).
90+1'
Z náběhu pálí z úhlu přes skluzujícího obránce vysoko nad břevno domácí Cuadrado.
90'
Joaquin Sosa z dálky přestřeluje, byl to dost beznadějný pokus.
89'
Miretti se obtáčel kolem Arnautoviće a skončil vsedě na trávníku v pokutovém území. Rozhodčímu to na penaltu nestačilo a záznam ukazuje, že skutečně k žádnému kontaktu nedošlo.
88'
Sandro zpracoval křížný pas, přehodil si míč kolem Cambiasa a ještě před dopadem ho napálil na zadní tyč, kterou ale výrazně minul.
85'
Cambiaso dostal míč do velkého vápna a Aebischer bez přípravy poslal suvenýr do horních pater tribuny.
84'
První šanci si vytvořila z rychlého brejku Bologna. Důrazný Arnautović vybojoval míč a Cambiaso ihned vysunul Orsoliniho, který utíkal zprava sám na brankáře, jenže obstřelil s ním i jeho svatyni.
83'
Orsoliniho křížný pas doskočil jen do zámezí.
81'
Také Juventus má dostřídáno, střelce zatím poslední branky Arkadiusze Milika nahradil Moise Kean.
80'
Rotující průnikovou přihrávku vzduchem nezachytil Dušan Vlahović.
79'
Dnešní utkání sleduje 36 365 diváků.
77'
I podruhé Bologna synchronizuje střídání se soupeřem, na rozdíl od něj si již nenechává jednu změnu v rezervě:
ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Lewis Ferguson,
ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Michel Aebischer.
77'
Další dvě změny v sestavě Juventusu Turín:
ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Mattia De Sciglio,
ze hřiště odchází Manuel Locatelli, přichází Fabio Miretti.
76'
Roh zleva se Bologni nepovedl, míč je v zámezí.
76'
Na zadní tyči hlavičkoval za sebe Sandro a Arnautović si míč pokryl tělem a nechal ho doskákat za čáru na další roh z opačné strany.
75'
Lykogiannisovo prostrčení vystihl Bremer, do odraženého míče se opřel Cambiaso a získal tečovanou střelou z otočky alespoň roh pro Bolognu.
72'
Desetiminutovka od gólu na 3:0 se odehrála celá uprostřed hřiště, jako by dnešní zápas oba celky předčasně odpískaly.
70'
Juventus kontroluje hru a příliš se nikam nežene.
69'
Domácí se dostali zpět k míči a Paredes si vynutil nedovolený zákrok.
66'
Sandro si vyměnil míč v rychlosti s Vlahovićem, neudržel ho však na hrací ploše.
64'
Po dvou slepených gólech jsou naděje Bologni na bodový zisk již v oblasti teorie. Hosté po výkopu neúnavně útočí, ale narážejí na pevně zformovaný blok.
62'
Juventus právě vstřelil branku!
Vzápětí po odvráceném rohu vrátil míč před bránu Juan Cuadrado a ARKADIUSZ MILIK vypálil levačkou parádně z voleje pod břevno.
62'
Vůbec první roh Juventusu rozehrál Leandro Paredes, ale na zadní tyči se k hlavičce neprotlačil Bremer.
60'
Zároveň střídala také Bologna a dokonce třikrát:
ze hřiště odchází Nicola Sansone, přichází Emanuel Vignato,
ze hřiště odchází Nicolás Martín Domínguez, přichází Gary Medel,
ze hřiště odchází Lorenzo De Silvestri, přichází Andrea Cambiaso.
60'
Dvojnásobné střídání v mužstvu Juventusu Turín:
ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Juan Cuadrado,
ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Leandro Paredes.
59'
Na McKennieho ideálně posazený centr si počíhal DUŠAN VLAHOVIĆ a prudkou křížnou hlavičkou o zem překonává Skorupského.
58'
Bologna rychle rozehrála rohový kop, Lykogiannis se před bránou nakonec k hlavičce neprotlačil.
57'
Brazilec si standardku vybojoval a sám ji i zakončil. Po Locatelliho přesném pasu hlavičkuje v záklonu mimo bránu.
56'
Danila Pereiru podrazil při kličce Soriano a Juventus má výhodu přímého kopu z 28 metrů.
55'
Stará dáma přenechává aktivitu Bologni, žlutí však kombinují jen daleko od prostoru, odkud mohou ohrozit domácí bránu.
53'
Ostrý centr nezasáhl úplně ideálně před vlastní bránou Bonucci, naštěstí pro něj pak nevyšel husarský kousek v podobě nůžek ani útočícímu Orsolinimu.
51'
Rychlou akci Juventusu pak po rozehrávce z vlastní půlky hřiště dovršil střelou nad břevno Arkadiusz Milik.
51'
Arnautović v přerušené hře po útočném faulu nevzrušeně předváděl žongly, než podal míč k rozehrávce domácím.
49'
Zápas pokračuje, domácí mají dočasnou přesilovku, ale De Silvestri bude v pořádku a zanedlouho se zapojí do hry.
48'
Čelem o trávník se opírá De Silvestri, který utržil v souboji nejspíš ránu do ramene. Na hřiště museli zamířit klubový lékař a masér.
48'
Dušan Vlahović zpracoval těžký míč ze vzduchu brilantně pro Kostiće, u kterého akce Juventusu skončila.
46'
Obě mužstva zatím pokračují beze změn.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Statistiky první půle:
Držení míče 58% – 42%, střely na bránu 3:1, střely mimo 1:1, rohy 0:1, fauly 8:7, ofsajdy 0:0.
Juventus udeřil z první vážnější možnosti a od 24. minuty vede po srbské spolupráci Vlahoviće s Kostićem nad neškodnou Bolognou 1:0. Hosté budou muset přidat, pokud chtějí pomýšlet na dobrý výsledek, domácí dnes nepůsobí dojmem neporazitelné mašiny.
45'
45'
Danilo Pereira mohl založit zajímavou akci, ale oběma rukama nad hlavou se omlouvá spoluhráčům za nepřesnou přihrávku na McKennieho.
43'
Křížný pas skočil těsně před Sansonem o trávník, provedení centru z první podle toho vypadalo a míří až na tribunu za domácí bránou.
42'
Přihrávkou do špeku přinutil Milik ke skluzu Kostiće, který ještě chvilku míč podržel, ale nakonec ho domácí odevzdávají soupeři.
40'
Za kotník se drží v pokleku Bonucci. Hosté ovšem dohráli akci, Lorenzo De Silvestri křížným halfvolejem nezaskočil Wojciecha Szczęsného.
39'
De Silvestri si pohlídal míč před Kostićem, kope se od boloňské brány.
38'
Skorupski vyboxoval nakopávaný míč ve skoku až za postranní čáru.
35'
Pro změnu nečistým skluzem vletěl do souboje Leonardo Bonucci, sudí to však viděl jinak a po ošetření je to jen míč rozhodčího.
34'
Hned po přechodu středové čáry hosté opět faulují, Sansone přišlápl Rabiota.
33'
Locatelliho srazil k zemi Soriano.
32'
Dalekonosnou bombou z trestného kopu jen takového půl metru nad břevno se prezentoval hostující Babis Lykogiannis.
30'
Danilo Pereira poslal průnikovou přihrávku jen na kopačky Lykogiannise, který mu gentlemansky vrátil míč zpět a napodruhé z toho byla již příležitost Juventusu. Pereira přenesl hru na krajana Sandra a po jeho centru Milik z halfvoleje nepropálil v polském souboji Skorupského, který na čáře skvěle zasáhl jednou rukou.
27'
Za postranní čarou se svíjí faulovaný Gleison Bremer, kterého ramenem srazil na zem Arnautović.
26'
Řada je na fotbalistech Bologně, kteří toho zatím v ofenzívě moc nepředvedli. Arnautović ovšem ztrácí míč hned v zárodku útočné akce.
24'
Z rychlého přečíslení otevírá skóre srbský krajní záložník FILIP KOSTIĆ. Od krajana Dušana Vlahoviće dostal míč na levou stranu, vůbec neměl snadnou pozici, ale přes De Silvestriho se prosazuje „angličanem“ o zadní tyč.
23'
Je za námi zhruba čtvrtina hrací doby, žádná šance se zatím v Turíně neurodila.
20'
Milik neměl šanci doběhnout dlouhou přihrávku, zvláště když mu překážel tělem Sosa.
18'
Kostić hledal centrem McKennyho, posunutý míč končí jen v rukavicích Łukasze Skorupského.
16'
Kroucený centr před domácí bránu sebral Sandro hlavou Szczęsnému z náruče, ale zákrok to byl účinný a brankář mu zatleskal.
14'
Locatelli nabil Rabiotovi, který ze střední vzdálenosti trefil blokujícího Schoutena a míč se odráží až do zámezí.
13'
Konečně adresný centr do šestnáctky ze strany Juventusu. Weston McKennie byl trestuhodně sám na penaltové značce, hlavičkuje však přímo do Skorupského náruče.
12'
Tentýž hráč pak na Locatellim vybojoval naopak aut pro Bolognu.
12'
Prudký centr Filipa Kostiće srazil De Silvestri za postranní čáru.
10'
V akci se představila také polská reprezentační brankářská jednička. Wojciech Szczęsny vyrazil mimo velké vápno a odkopl nebezpečný míč do autu.
9'
Před Milikem pohodlně zasahuje při centrovaném míči jeho krajan Skorupski.
7'
Odvrácený centr napálil z voleje na velkém vápně Orsolini, trefil jen nejbližšího protihráče.
6'
A po následné akci získává Bologna první rohový kop utkání.
6'
Adrien Rabiot zápasnicky poslal k zemi Jerdyho Schoutena.
4'
Trestný kop po zákroku na Arkadiusze Milika rozehrává „Stará dáma“ bez efektu nakrátko.
2'
První rychlou akci Juventusu zakončil zpoza šestnáctky Locatelli střelou nad břevno.
1'
Domácí hrají ve fialovo-modrých dresech, hosté celí ve žlutém.
1'

Juventus Turín: Szczęsny – Pereira, Bonucci (C), Bremer, Sandro – McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostić – Milik, Vlahović.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – De Sciglio, Rugani, Gatti, Cuadrado, Fagioli, Miretti, Paredes, Kean, Soulé.
Trenér: Allegri

Bologna FC: Skorupski – De Silvestri, Sosa, Bonifazi, Lykogiannis – Schouten, Domínguez – Orsolini, Soriano (C), Sansone – Arnautović.
Náhradníci: Bagnolini, Bardi – Soumaoro, Kasius, Posch, Medel, Lucumi, Vignato, Moro, Ferguson, Aebischer, Cambiaso.
Trenér: Motta

Rozhodčí: Abisso – Tolfo, Perrotti.
Vzájemné zápasy
Juventus proti Bologni ztrácí body jen výjimečně. Nejčerstvější výhra červenomodrých se datuje do února 2011 a je jedinou z posledních 44 vzájemných utkání. Na hřišti tehdy byl v dresu poražených mimo jiné Zdeněk Grygera. Od té doby uhrála Bologna proti Juventusu jen čtyři remízy.
V dubnu alespoň ukončila sérii dvanácti porážek a uhrála v Turíně překvapivě bod po výsledku 1:1.
Bologna FC
Hosté si připsali zatím jedinou výhru v šestém kole doma nad Fiorentinou, druhý zápas v řadě na svém hřišti jim naopak nevyšel a s Empoli prohráli 0:1. Před těžkým zápasem v Turíně je Bologna až šestnáctá. Gólově je plně závislá na Marku Arnautovićovi, který zařídil hned šest z osmi přesných zásahů.
Se zraněními laborovali zkušení borci Sansone a Soumaoro.
Střelci: 6 – Arnautović.
Juventus Turín
Devítinásobný mistr z minulé dekády zažívá po dvou čtvrtých místech ještě méně povedený start do nové sezóny. V Serii A před reprezentační přestávkou prohrál na hřišti tehdy posledního nováčka Monzy a je až osmý, v Lize mistrů podlehl Paříži i Benfice Lisabon.
V trestu za červenou kartu je křídelník Di María, po zranění je otazníkem start Mirettiho (kotník), Locatelliho a Sandra (stehenní sval).
Střelci: 4 – Vlahović, 3 – Milik.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68