1. česká hokejová liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Poruba 2011 - 25. září 2023   17:30

Vsetín
Vsetín
03:13' Jandus (Smetana, Vávra) • 22:06' Vaňo (Kojo, Hořanský)
2:6
(1:2, 1:3, 0:1)
Poruba 2011
05:08' Christov   • 16:52' Střondala  (Šoustal, Tvrdoň) • 30:36' Šoustal  (Tvrdoň, Střondala) • 31:30' O. Šedivý  (Berisha) • 33:18' O. Šedivý  (Střondala) • 45:32' O. Šedivý  (Razgals, Pohl)
Vsetín
Žukov (34. Pavlíček) – Staněk, Ondračka, Smetana (A), Hryciow, Ďurkáč, Kojo – Jandus, Vávra, Rob (A) – Půček, Dědek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Š. Jenáček – Koláček, Kratochvil, Vaňo – Jonák.
Cabák, Ondráček – Zídek, Bezděk
Zimní stadion Na Lapači
2165 diváků
Poruba 2011

Poruba zůstává i po 5. kolem jediným neporaženým celkem Chance ligy a nutno říci, že po dnešním utkání zcela zaslouženě. Ostravané odolali i ve třetí třetině zvýšené aktivitě domácího mužstva, které už nemělo co ztratit, navíc se jim i z ojedinělé akce podařilo odskočit na luxusní čtyřbrankový náskok, když hattrick zkompletoval Ondrej Šedivý. Vsetínu ke zdramatizování zápasu nepomohla ani dvojnásobná početní výhoda trvající 104 vteřin. Z mé strany vše, děkuji za pozornost při sledování přenosu a ze Vsetína vám přeji příjemný zbytek večera i celého týdne.

58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:34'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Roman Půček – 2 min., sekání.
57:14'
Poruba kontroluje pohodlný čtyřbrankový náskok a nepouští Valachy ani přes střední pásmo, domácí už si jsou vědomi, že dnes to bude nad jejich síly.
55:37'
Hořanský zpoza branky poslal puk na hranici porubského brankoviště, kde zakončoval Vaňo, ale ani tentokrát se Vsetín neraduje alespoň z úpravy skóre, když vsetínský útočník trefil přemisťujícího se brankáře Bláhu!
54:43'
Tvrdoň připravil v útočném pásmu pozici Sedlákovi, jeho prudká rána končí v moci brankáře Pavlíčka, který si po delší době sáhl na kotouč. Následuje komerční přestávka.
54:09'
Poruba má nejhorší za sebou a hraje v plném počtu.
53:42'
Jonák teď promáchl na hranici brankoviště přihrávku Jenáčka, jinak by uklízel puk do prázdné branky!
53:16'
Ďurkáč vypálil po výzvě Roba, prudká rána skončila na zadním plexiskle.
52:52'
Vachovec zachytil přihrávku Jenáčka a osvobozuje ostravský tým.
52:38'
Po dlouhé kombinaci nakonec vypálil Hrňa z hranice pravého kruhu, trefil však pouze připraveného Bláhu.
52:09'
Vsetín si zahraje po dobu jedné minuty a čtyřiačtyřiceti vteřin v pěti proti třem, viníkem této situace je Tomáš Greš, který podrazil Jenáčka.
51:41'
Poruba znovu vyhazuje, Robova střela na Bláhu nedoletěla.
51:23'
Teď se o to pokoušel Kratochvil, dostal se až na hranici brankoviště, ale zakončení mu umožněno nebylo, Bláha dostal kotouč včas pod kontrolu.
51:08'
Poruba znovu vyhazuje, Vsetín ještě Bláhu v početní výhodě výrazněji neohrozil.
50:44'
Lemcke odpálil puk na vlastní střídačku, vhazovat se bude před Bláhou.
50:28'
Doudera dlouhým vyhozením osvobodil Porubu.
49:53'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
Vojtěch Lednický – 2+2, vysoká hůl.
49:11'
Dnešní utkání sleduje 2165 diváků.
49:11'
Luboš Rob se vydal za odraženým kotoučem, ten v útočném pásmu dobruslil a okamžitě prudce vypálil, pohotový zákrok lapačkou vytáhl Ondřej Bláha.
48:10'
Poruba na Lapači ustála i třetí oslabení v utkání a hraje v plném počtu.
48:00'
Valaši v postavení mimo hru, v přesilové hře se jim teď nepodařilo ohrozit porubskou branku.
47:14'
Poruba se osvobozuje.
46:19'
Ďurkáčovo nahození se mezi betony Bláhy snažil usměrnit Jonák, porubský brankář ale dokázal včas ucpat prostor a hra je přerušena.
46:10'
Daniel Klímek – 2 min., podrážení.
46:00'
Pavlíček se nyní zaskvěl povedeným zákrokem, když lapačkou sebral téměř jistou trefu Lednickému!
45:32'
Poruba právě vstřelila branku! Ostravané se znovu výrazně přibližují ke tříbodovému zisku z Lapače! Po dalším vhazování se kotouč přes Pohla a Razgalse dostal na hokejku ONDREJE ŠEDIVÉHO, který ve šlágru kompletuje hattrick. Asistence: Frenks Razgals, Jan Pohl.
45:25'
Po vhazování se k okamžité střele dostal hostující útoční Razgals, Pavlíček zareagoval připravenou lapačkou.
45:09'
Porubě se podařilo vytlačit domácí z obranné třetiny a nyní se snaží znovu střežit neutrální zónu, čas pomalinku ale jistě běží.
44:22'
Po přihrávce Kerna pálil od modré čáry Ďurkáč, následně porubská obrana odpálila puk na zakázané uvolnění.
44:07'
Zakázané uvolnění Poruby dostane domácí tým před Bláhu.
43:05'
Porubě se podařilo otupit vsetínskou aktivitu a snaží se přechody Valachů rozbíjet už ve středním pásmu.
42:07'
Poruba nyní vyhodila tak šikovně, aby se nepískal icing a posílá na led čerstvé síly.
41:56'
Poruba vyhazuje na zakázané uvolnění, domácí se snaží předvést aktivní nástup do závěrečného dějství.
41:30'
Prostor se teď otevřel Hrňovi, který poslal puk na levou stranu Smetanovi, ten už měl před sebou pouze brankáře Bláhu, ale nedokázal jej překonat.
40:58'
Vsetín motá obranu Poruby, do slibné pozice se dostal Ondračka a už mířil na branku, výborně zasáhl bránící Sedlák, jenž střelu vsetínského zadáka zablokoval.
40:24'
Na vrcholek levého kruhu si nabruslil Vávra, jeho prudkou střelu vyrazil Bláha ramenem.
40:15'
Poruba hraje v plném počtu.
40:01'
Poruba zcela ovládla hru ve druhé třetině, což dokázala dalšími třemi vstřelenými brankami. Vsetín sice nejprve vyrovnal zásluhou Romana Vaňa, hosty pak ale na koně posadila přesilová hra. Tu Poruba sice nevyužila, ale následně se držel v náporu. Vedení Ostravanům vrátil Tomáš Šoustal, jen o minutu později pak skóroval Ondrej Šedivý a když vsetínské duo Hrňa – Půček nevyužilo jedinečnou příležitost ke kontaktní brance, trestal opět Ondrej Šedivý a vsetínská střídačka dokonce sáhla ke střídání brankářů. V závěru prostředního dějství mohli Valaši tříbrankové manko zmírnit v přesilové hře, ale Poruba oslabení zvládá velmi dobře, na startu závěrečného dějství ještě zbývá Vsetínu dohrát v početní výhodě patnáct vteřin, stane se tak v 19:18.
40:00'
39:36'
Znovu letí puk až k Pavlíčkovi, přesilové hry se dnes Vsetínu vůbec nedaří.
39:22'
Poruba vyhazuje.
39:07'
Do obloučkového bekhendu Jenáčka zasáhla vsetínská střídačka, rozhodčí vykazují domácí tým do neutrální zóny.
38:35'
Ve vlastním oslabení zaútočil Greš, Pavlíček dobře odhadl situaci a včas vyjel z branky, aby se hostující útočník nedostal do tutové příležitosti.
38:15'
Obrana Poruby podruhé v utkání musela zatáhnout za záchrannou brzdu, konkrétně Lukáš Doudera, jenž pouze za cenu hákování znemožnil Eriku Hrňovi samostatný únik.
37:45'
Poruba je ve velké herní pohodě, ve druhé třetině je jednoznačně lepším týmem, což potvrdila i na ukazateli skóre, Valaši jakoby nemohli najít způsob jak zareagovat.
36:55'
Razgals nyní potrápil vsetínského obránce Hryciowa, kterého dostal na záda, svému obránci pomohl brankář Pavlíček, jenž holí vypíchl Razgalsovi puk z kontroly.
35:28'
Se Vsetínem mohlo být ještě hůř, přihrávku Gřeše však Vachovec promáchl.
34:49'
Vsetínští se po další inkasované brance přeci jen probrali a snaží se zlepšit pohyb.
33:18'
Střídání v týmu VHK ROBE Vsetín:
ze hřiště odchází Maxim Žukov, přichází Adam Pavlíček.
33:18'
Poruba právě vstřelila branku! Nedáš? Dostaneš! tohle notoricky známé pravidlo se nyní naplnilo dokonale. Valaši nejprve postupovali v přečíslení dva na jednoho, Hrňovu přihrávku ale Půček mezi betony Bláhy neusměrnil. Poruba okamžitě vyrazila do protiútoku a Žukova prostřelil z pravé strany ONDREJ ŠEDIVÝ. Asistence: Vojtěch Střondala.
32:34'
Hra se teď kouskuje, nyní ji přerušil ofsajd Poruby.
32:16'
Poruba je nyní vykázaná z útočného pásma pro přihrávku rukou, následuje další komerční přestávka.
31:30'
Poruba právě vstřelila branku! Ostravané odskakují do dvoubrankového náskoku! Přihrávku přes brankoviště poslal Berisha na hůl ONDREJE ŠEDIVÉHO, který z voleje přesně zamířil. Asistence: Aaron Berisha.
31:22'
Vsetínu se stále nedaří založit protiútok.
30:36'
Poruba právě vstřelila branku! Ostravané jdou na Lapači podruhé v utkání do vedení! Povedenou akci elitního útoku hostů vedl TOMÁŠ ŠOUSTAL, ten nejprve předal puk Střondalovi, jenž připravil palebnou pozici Tvrdoňovi, jeho střela orazítkovala tyčku vsetínské branky, ale na dorážku byl připraven již zmíněný Šoustal. Asistence: Marek Tvrdoň, Vojtěch Střondala.
30:21'
Jandus v útočném pásmu dojel Greše a důrazně jej nabral na mantinel, díky tomu mohl od modré čáry vypálit Smetana a po delší době zaměstnat brankář Bláhu, který úspěšně zasáhl.
29:54'
Po souboji s Gřešem zůstává na ledové ploše ležet vsetínský obránce Staněk, rozhodčí hru přerušil.
29:43'
Vsetínu se stále nedaří dostat do tempa, píská se zakázané uvolnění domácích.
28:53'
Poruba je znovu aktivnějším týmem, vsetínská obrana pouze vyhazuje puky z obranného pásma a nemůže se dostat k založení protiútoku.
28:28'
Střondala našel přesným pasem Šoustala, ten se snažil dostat do samostatného úniku, ale byl včas bráněn Staňkem a letící kotouč pokryl Žukov.
27:52'
Tvrdoň vypálil ihned po vhazování, Žukov byl připraven prudkou střelu porubského útočníka zkrotit.
27:49'
Vsetín posílá puk jen na zakázané uvolnění, hra se vrátí před Žukova.
27:33'
Vachovec si převzal puk ze skrumáže u mantinelu a zkusil vypálit, zamířil však mimo.
26:41'
Vsetínská druhá formace se pokoušela usadit před Bláhou, ale ke střele se nedostala, útočí opět hosté.
25:59'
Vsetín hraje v plném počtu následuje další komerční přestávka.
25:50'
Další snaha Poruby o průnik na obranné území Valachů končí ofsajdem.
25:33'
Smetana vyhazuje.
25:28'
Poruba byla velmi blízko k využití přesilové hry! Po střele Klimíčka Žukov puk pouze vyrazil, k dorážce se dostal Šoustal a po něm i Vachovec, který nejspíš trefil horní tyč!
25:01'
Ondračka zastavil průnik Šoustala a další vyhození Vsetína obstaral Kern.
24:45'
Nyní už se to domácím daří díky vyhození Půčka.
24:31'
Kojo dostal puk do středního pásma, Vsetínští nestačili vystřídat.
23:59'
První přesilovou hru v utkání si zahraje Poruba, menší trest za krosček obdržel Erik Hrňa.
23:20'
Jandus zachytil nahození Voráčka a poslal pas na Luboše Roba, ten se řítil osamocen z levé strany vstříc porubské brance, ale ani tentokrát nedokázal překonat připraveného brankáře Bláhu, který podržel Porubu na vyrovnaném stavu!
22:06'
Vsetín právě vstřelil branku! Na Lapači je znovu vyrovnáno! Akci domácích rozjel ve středním pásmu Hořanský, na ose hřiště přenechal puk na střelu pro Koja, jeho ránu Bláha pouze vyrazil a na dorážku byl připraven ROMAN VAŇO. Asistence: Markus Kojo, Adam Hořanský.
21:37'
Kojo pálil ihned po buly, ale střelu mu vůbec nesedla.
21:03'
Po nahození Lemckeho se s pukem vytočil Razgals, jeho střelu Žukov vyrazil, druhá třetina startuje ve vysokém tempu.
20:21'
Staňkovu střelu zablokoval Doudera, Vsetín se ale v útočné třetině udržel a k Bláhovi si s pukem nabruslil Rob, skulinku u bližší tyče však hledal marně a porubský brankář hru přerušil.
20:01'
Po úvodní dvacetiminutovce mohou být spokojenější hosté z Moravskoslezského kraje. Vsetín sice udeřil hned z první vážnější šance, když nahození Smetany usměrnil za Bláhu Tomáš Jandus, ale aktivní Ostravané se brzy dočkali vyrovnávací branky, když za necelé dvě minuty srovnal Vít Christov. Následovaly minuty bojovného hokeje, Vsetín měl možnost jediné přesilové hry v první třetině, ale nevyužil ji. Naopak Poruba pak přidala na aktivitě a po tlaku v útočném pásmu ji do vedení poslal Vojtěch Střondala. Uvidíme, co nám nabídne prostřední dějství, to na Lapači vypukne v 18:21.

Střely na branku po 1. třetině:

6:9
20:00'
19:58'
V závěru první třetiny ještě protáhl Bláhu střelou z osy hřiště Hrňa.
19:48'
Jandus vypálil od mantinelu z levé strany na bližší tyč porubské branky, Bláha se po kotouči natahoval a ještě na možnost dorážky číhal Vávra, ostravský brankář však dokázal puk získat pod svou kontrolu a hru přerušil.
19:19'
Hra se konečně zase rozjela, ale rozhodčí vykazuje Valachy z útočného pásma, protože zpracování Roba bylo dle jejich měřítek až příliš vysoko.
19:04'
Rozhodčí byl nucen přerušit hru, protože branka Poruby vypadla ze svého postavení.
18:26'
Staněk nahazoval puk na branku Poruby, kde jej však zachytil Vachovec a významně pomohl svému brankáři, který už se ohlížel za záda.
17:45'
Poruba se snažila uzavřít domácí v obranné třetině, ke kotouči se na modré čáře dostal Doudera, jeho prudkou ránu Žukov zneškodnil.
17:34'
Vsetínští se marně snaží dostat k Bláhovi, sráží je vlastní nepřesnost.
16:52'
Poruba právě vstřelila branku! Hosté otáčejí skóre! Poruba přetavila aktivitu z posledních okamžiku ve vedoucí branku! Skákavý kotouč před brankou Vsetína ještě Šoustal netrefil, ale dobře se orientoval VOJTĚCH STŘONDALA a prostřelil Žukova. Asistence: Tomáš Šoustal, Marek Tvrdoň.
16:37'
Po další sérii soubojů o puk se k němu dostal Adamec, nabruslil si až do slotu, kde to zkoušel bekhendem, proti druhé brance Poruby byla připravena lapačka brankáře Žukova, následuje komerční přestávka.
15:54'
Nahození Klímka tečoval Vachovec, ale puk po prudké změně směru zamířil mimo branku Vsetína.
15:21'
Vsetínská obrana je nyní v pohotovosti a snaží se od puku dostat urostlé hráče Poruby, probíhá tuhý boj o kotouč za Žukovem.
13:54'
Ostravský tým hraje v plném počtu.
13:50'
Hrňa pálil z voleje po výzvě Ondračky, na poslední chvíli jeho střelu přizvedl Lemcke.
13:14'
Vachovec zablokoval střelu Půčka, Poruba znovu vyhazuje.
12:33'
Znovu se Ostravanům podařilo bleskově vyhodit, Vsetínští se ještě neusadili před Bláhou.
12:26'
11:54'
Ondřej Bláha – 2 min., podrážení.
11:53'
Po přihrávce Dědka zpoza branky se na ose hřiště puku zmocnil Půček, obešel bránící hráče Poruby a když už se zdálo, že vykoupá i brankář Bláhu, ten však vsetínského útočníka podrazil!
11:27'
Vsetínští s těží hledají prostor pro kombinace, obrana Poruby je důsledná a včas přistupuje ke vsetínským hráčům.
10:30'
Hra se momentálně přelévala ze strany na stranu, přítrž tomuhle trendu učinilo zakázané uvolnění Poruby, díky kterému se domácí stěhují před Bláhu.
09:02'
Po přihrávce Hrni střílel od modré čáry Staněk, Bláha i přes clonící skrumáž hráčů úspěšně zasáhl, Valaši stále drží puk v obranném pásmu Slezanů.
08:13'
Ďurkačovo nahození Bláha bez problému odvrátil od své branky, Vsetín ještě chvíli držel útočné pásmo, ale k další střele se nedostal.
07:58'
Berisha kombinoval se Šedivým, druhý jmenovaný ale nestačil zakončit, byl tísněn vsetínskými obránci a puk si našel včas Žukov. Následuje první komerční přestávka.
07:26'
Po vhazování se do slibné pozice na pravém kruhu dostal Razgals, branku Žukova přestřelil.
07:18'
Smetana si teď nerozuměl s Jenáčkem a píská se zakázané uvolnění domácího týmu.
06:57'
Vsetín se nadechuje k vyšší aktivitě, Porubští teď vyhodili puk, aby se nepískalo zakázané uvolnění a střídají.
06:24'
Markus Kojo napřáhl u střídačky Poruby, jeho rána zamířila nad branku Bláhy, ten nemusel zasahovat.
05:43'
Rob se snažil na hranici brankoviště přihrávkou uvolnit Janduse, ten puk nezpracoval, bez přípravy pálil ještě Smetana, ale kotouč nezamířil k Bláhovi a hosté jdou do protiútoku.
05:08'
Poruba právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! Porubský tým se delší dobu zdržoval v útočném pásmu a od mantinelu vyslal nenápadnou přízemní střelu VÍT CHRISTOV a puk proletěl mezi betony vsetínského brankáře. Bez asistence.
04:51'
Voráček nahazoval puk na vsetínskou branku, ten byl zablokován, ale Ostravané nadále kombinují v útočné třetině.
04:21'
Poruba se snaží o odpověď, ale její rozehrávka teď skončila až na zakázaném uvolnění.
03:13'
Vsetín právě vstřelil branku! Valaši se z první střelecké příležitosti ujímají vedení! Nahození Smetany usměrnil za záda porubského brankáře Bláhy TOMÁŠ JANDUS, pro vsetínského útočníka je to třetí branka v posledních dvou utkáních. Asistence: Ondřej Smetana, Tomáš Vávra.
02:54'
Poruba je nadále aktivní, nyní dostával vsetínské obránce za záda Střondala, natlačil se až před Žukova, ale skulinku ve výstroji vsetínského brankáře nenašel.
02:30'
Lednický už se z levé= strany snažil dostat k zakončení, na poslední chvíli dobře zasáhl obránce Staněk, jenž vypíchl puk porubskému útočníkovi.
01:58'
Žukov nyní přerušil hru, když ve své výstroji zpacifikoval puk po střeleckém pokusu Greše, hostující útočník to zkoušel z levého kruhu.
01:42'
Pozornost Žukova otestoval od modré čáry obránce Gutwald, vsetínský brankář byl znovu připraven úspěšně zasáhnout.
01:15'
Vsetínským útočníkům se zatím nepodařilo dostat na dostřel branky Ondřeje Bláhy, obrana Poruby dobře eliminuje domácí ofenzivní choutky.
00:24'
Poruba se ihned při prvním útoku pokusila o kombinaci, Střondala nechal puk za sebou pro Šoustala, ten nahazoval na Tvrdoňa, posledně jmenovaný se dotkl kotouče a usměrnil jej na bránu, připraven zasahovat byl brankář Žukov, který kotouč vyrazil.
00:01'
Hezký den z Lapače, Valachům dnes znovu pomůže z extraligových Vítkovic útočník Roman Půček, ze stejného klubu pak Poruba získala také Vojtěcha Lednického. Který z vítkovických útočníků bude mít dnes větší důvod ke spokojenosti?

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Pavlíček) – Staněk, Ondračka, Smetana (A), Hryciow, Ďurkáč, Kojo – Jandus, Vávra, Rob (A) – Půček, Dědek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Š. Jenáček – Koláček, Kratochvil, Vaňo – Jonák.
Trenér: Weintritt

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha (Dolejš) – A. Sedlák (A), Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Pohl, Voráček – Tvrdoň, Střondala (A), Šoustal – Razgals, Berisha, Klímek – O. Šedivý, Vachovec (C), Gřeš – Christov, A. Adamec, Lednický.
Trenér: Režnar

Rozhodčí: Cabák, Ondráček – Zídek, Bezděk.
VSETÍN vs. PORUBA

Pondělní 5. kole přinese souboj dvou posledních celků, které ještě nepoznaly pachuť porážky. Pro jeden z nich se ale v prvním večeru nového týdne situace změní. Vsetín ztratil první bod až na ledě jihlavské Dukly, kde i navzdory početné marodce uzmul dva body a čtvrtou výhru v řadě. Poruba zatím zvládá své soupeře porážet rozdílem jedné branky, tedy důležitým pravidlem, že je vždy třeba dát o jednu branku více než soupeř. Kdo se bude po atraktivním duelu radovat na Lapači?
HC RT TORAX Poruba 2011:

Ostravský klub znovu bude útočit na mety nejvyšší. V loňské sezoně se však překvapivě loučil už ve čtvrtfinále, když podlehl pozdějšímu vítězi soutěže ze Zlína poměrem 2:4 na zápasy. Poruba byla znovu aktivní na hráčském trhu a posilovala především v ofenzívě. Právě ze Zlína stáhla Petra Mrázka. Díky vazbám k regionu přijal klubovou nabídku útočník Ondrej Šedivý a na startu soutěže se mu daří, což dokazuje jeho bilance 3+1. Ze Slovenska pak dorazil ještě Michal Tvrdoň a velkou peckou přestupového léta byl příchod Lukáše Krenželoka, mistr extraligy s Libercem ale ještě do soutěže nezasáhl.

Zadní řady vyztužili Ostravané příchodem Jana Pohla, toho si vsetínští fanoušci mohou pamatovat z působení v Sokolově. Poruba si od urostlého beka slibuje především zlepšení přesilových her. Zatím se ji ale tahle herní disciplína příliš nedaří a s hodnotou využití 11.76 % se řadí k ligovému podprůměru. V brankovišti se zatím rovnoměrně střídají dva zkušení brankář, lépe se daří Ondřeji Bláhovi s úspěšností zákroků přes 93 %, Daniel Dolejš má úspěšnost těsně pod 92 procenty. Nicméně oba brankáři zatím přispěli ke čtyřem vyhraným zápasům v řadě, Poruba postupně zdolala Zlín 4:3sn, Kolín 3:2, v Třebíčí uspěla po prodloužení 4:3 a nakonec si poradila i s pražskou Slavii 4:3.

Porubu zatím drží v těsném závěsu za Vsetínem schopnost vyhrávat na těsné výsledky, dvakrát dospěly zápasy Poruby do prodloužení respektive samostatných nájezdů. Ostravský klub se také v úvodu soutěže musí vyrovnat s dočasným azylem, po dobu probíhající rekonstrukce RT Torax Areny hrají červenobílí Slezané své zápasy v Kravařích. Nyní se ale chystají na další boj o body na Valašsku.
VHK ROBE Vsetín:

Valaši navzdory početné marodce zvítězili i v sobotu na ledě jihlavské Dukly respektive v jejím pelhřimovském azylu. Utkání opět nabídlo přestřelku, která dospěla za stavu 5:5 do prodloužení. V nastaveném čase se blýskl brankář Maxim Žukov, který zastavil nebezpečné příležitosti Dukly a díky tomu mohl rozhodnutí obstarat Tomáš Jandus, pro vsetínského útočníka to byla druhá branka v utkání, obě trefy pak první soutěžní po příchodu na Vsetín. Valaši utkání na Vysočině dovedli opět k bodovému konci hlavně díky využitým přesilovým hrám, v početních výhodách se radovali hned dvakrát a jen tři vteřiny je dělily i od třetí využité přesilové hry. Vsetín v této disciplíně suverénně kraluje, jeho úspěšnost je na skvělé úrovni 31.25 %.

V čem je Vsetín také suverénní? Především v ofenzivní činnosti, 21 vstřelených branek je nejlepší počin v Chance lize. S tím se však pojí také vysoký počet obdržených branek, Valaši inkasovali v posledních třech duelech celkem 13 branek, což určitě přidělává vrásky na čele trenérům Weintrittovi a Robovi. Dokud však útočnicí Vsetína dokáží více puků dostat do soupeřovy sítě, je vše v pořádku, nicméně vykřičník nad obrannou činností vsetínského mužstva určitě visí.

Vsetín zvládá vstup do soutěže navzdory těžkostem při skládání sestavy. Pro duel v Pelhřimově musel trenér Weintritt řešit složení i první formace, neboť na tréninku utrpěl menší zranění centr Daniels Berzinš, jeho místo obsadil Tomáš Vávra, který se proti Jihlavě střelecky prosadil podruhé v sezoně. Do Vítkovic byl pak povolán Roman Půček, jedno místo zaplnil Marek Melenovský, ale dalšího útočníka už trenéři neměli a po Šimonu Jenáčkovi, který se také podepsal vstřelenou brankou pod vítězství nad Jihlavou, musel na křídlo čtvrté útočné formace nastoupit další obránce Michal Hryciow. Už jen pro tyto důvody mají body z duelu s Duklou velkou cenu a co teprve fakt, že Vsetín ještě po čtyřech duelech nepoznal hořkost porážky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.