Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Lausanne : Cardiff - 4. září 2021   20:05

Lausanne
Boltshauser (Stephan) – Glauser, Barberio, Heldner, Frick, Gernát, Genazzi, Marti – Bertschy, Varone, Keninš – Riat, Fuchs, Sekáč – Jäger, Baumgartner, Mailland – Almond, Emmerton, Douay.
Stricker (SUI), Hürlimann (SUI) – Fuchs (SUI), Duarte (SUI)
CIG de Malley
Cardiff
Carruth (Kozun) – Richardson, Register, Mikkelson, O'Connor, Sullivan, Batch – Duggan, Dixon, McNally – Sanford, Lammon, Cox – Reid, Dupont, Crandall – Davies, Waller.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Lausanne v utkání proti Cardiffu potvrdilo roli velkého favorita a zvítězilo 2:0. Švýcarský celek vstřelil po gólu ve druhé a třetí třetině. Skvěle chytající Carrutha prostřelil jako jediný ve 34. minutě obránce Lukas Frick, který gólově završil přečíslení dvou proti jednomu v oslabení. Druhý gól byl vlastní, hosté si jej vstřelili v poslední minutě při powerplay, když doplatili na špatnou komunikaci.

Svěřenci kouče Fusta se díky vítězství dostali ve skupině C na třetí místo před svého dnešního soupeře, na finské Lukko ztrácí tři body.
59:30'
Zápas se už jen dohrává. O vítězi je po druhém gólu jasno. Lausanne potvrdilo papírové předpoklady, odplata proti velšskému soupeři se vydařila.
59:05'
Lausanne právě vstřelilo branku! Hosté se sami potopili. Register zaskočil zpětnou nahrávkou O'Connora, jemuž kotouč podjel pod hokejkou až do prázdné brány. Za střelce gólu je označen JOEL GENNAZI, ten se z domácích dotkl kotouče jako poslední. Bez asistence.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:49'
Před brankou čekal na přihrávku Trevor Cox. A málem se jí dočkal, když jej hledal Lammon, nicméně Sekáč zvládl pozměnit směr kotouče a forvard tak promáchl naprázdno.
58:20'
Zach Sullivan nahodil puk do útočného pásma, což byl signál pro Carrutha, jenž opustil bránu. Cardiff zkouší powerplay!
57:50'
Na dlouhou nahrávku Gernáta Maillard nedosáhl. Touš bez problémů sebral Batch a už vymýšlí, jak dostat hrací předmět do útočného pásma.
57:22'
Ken Jäger si poradil s přihrávkou na brusle. Pravou nohou si puk přikopl na forhend, načež vystřelil do levého betonu gólmana.
56:31'
Domácí využili otevřenější obrany soupeře k přečíslení dvou proti jednomu. Christoph Bertschy musel střílet, mezeru pod levou rukou Carrutha nenašel.
56:15'
Po pravé straně najel do útočného pásma Justin Crandall. Místo očekávané střely nahrával pod sebe Dupontovi, jenž promáchl.
55:47'
Přerušení hry, hosté teď mají chvilku oddechu a času načerpat poslední zbytky sil. Vhazování proběhne ve středovém kruhu.
55:18'
Tentokráte musel domácí gólman vytasit o poznání těžší zákrok. K levé tyči se ovšem přesunul včas, aby vykopl pokus Duggana po ledě.
54:43'
Dlouhou dobu se hraje bez přerušení. Brandon McNally zkusil zaskočit brankáře střelou za modrou čárou, Boltshauser byl v pozoru.
54:20'
Před Coxem se otevřel zajímavý prostor. Kanadský útočník nabruslil do útočné třetiny, kde dlouho s pukem nepobyl, tvrdým hitem ho odstavil Glauser.
53:44'
Nedorozumění mezi Heldnerem a Frickem vedlo ke ztrátě útočné třetiny. Domácí však nemuseli smutnit, protože unavený Lammon jen nahodil za bránu.
53:19'
Cardiffu se krátí čas. Je ale otázkou, zda nalezne síly k vyvinutí větší snahy do ofenzivy, protože dnešní zápas plyne rychle a na fyzičku není vůbec jednoduchý.
52:41'
Tělem zkusil ostavit konkurenta Jiří Sekáč. Mikkelson mu ovšem zůstal na zádech, ba co víc, nakonec ho i o puk obral.
52:02'
Defenzivní povinnosti si splnil Heldner na výbornou. Zvládl bruslit společně se Sanfordem, jehož před branku Bolsthausera nepustil.
51:37'
Souhra druhé formace nevedla k pojištění vítězství. Riat našel Fuchse, jenž forhendem o malý kousek přestřelil.
51:04'
Almond se vydal napadat rozehrávku Sullivana, čímž beka viditelně zaskočil. Následovalo vyhození na zakázané uvolnění.
50:36'
Souboj v rohu kluziště dopadl vítězně pro Coxe. Ten dlouho neotálel a po lajně touš usměrnil do středního pásma.
50:15'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Lausanne stále vede o jediný gól, přestože jeho tlak je obrovský.
49:57'
Útok dvou proti dvěma řešil Benjamin Baumgartner střelou poté, co si nabruslil do levého kruhu. Křižně vystřelil nepřesně.
49:13'
Nadvakrát zvládl Lammon zpracovat černou gumu v mezikruží. K zakončení se ale nedostal, protože mu chytře zvedl hokejku Marti.
48:34'
Zatím jediný úspěšný střelec střetnutí Lukas Frick viděl po levém mantinelu sprintujícího Fuchse. Poslal mu dlouhou nahrávku, forvard si neporadil se zpracováním.
48:02'
Lammon uspěl na vhazování, nicméně proti Mikkelsonovi vystartoval Sekáč, obránce proto vyhodil na zakázané uvolnění. Buly po pravice Carrutha se bude opakovat.
47:55'
Hodně nepřesná rána Riata se od zadního mantinelu nepříjemně odrazilo do brankoviště. Carruth zůstal v pozoru a hru přerušil.
47:32'
Byl by obrovský šok, pokud by vstřelili hosté vyrovnávací gól poté, jaký měli domácí obrovský tlak pár vteřin zpět. Ale moc nechybělo, skryté nahození Richardsona těsně minulo levou tyč.
46:57'
Konečně má hostující brankář pár vteřin na vydechnutí. Alespoň do středního pásma totiž kotouč vyhodil odrazem o mantinel Register.
46:20'
One man show Carrutha pokračuje, poslední minuty jsou jenom o něm a o hráčích na něj střílející. Americký brankář vychytal Keninše i dorážejícího Heldnera.
45:42'
Ne, Mac Carruth se rozhodně nenudí. Fantasticky vystartoval z brankové čáry proti puku, který zakryl těsně před rozjetým Varonem.
45:14'
Na led opět naskočil Jiří Sekáč a hlasitě o sobě dal vědět. Příklepem vypálil do levé šibenice, Carruth v posledním momentu vytrčil pravé rameno.
44:54'
Mac Carruth potřetí v akci během krátkého časového sledu, znovu úspěšný. Z výstroje mu sice kotouč vypadl, ale rychle jej přikryl lapačkou.
44:21'
Tlak domácích pokračoval. Zajímavý projektil vypálil od modré čáry Glauser, elitní obránce trefil pravý beton připraveného brankáře.
43:55'
Další zakončení domácího hokejisty bylo o poznání nebezpečnější. Jiří Sekáč vypálil z pravého kruhu o decimetry nad břevno.
43:21'
Od levého mantinelu vystřelil zápěstím Philip Bertschy. Spíše propagační střelu Carruth hravě zachytil do lapačky. Hra přerušena.
42:36'
Přesilová hra Cardiffu příliš dlouho netrvala. Stephen Dixon naprosto nesmyslně dohrál v útočné třetině Genazziho a vysloužil si dvouminutový trest za hrubost.
42:26'
Mark Barberio si udělal na modré prostor a vystřelil tvrdou střelu forhendem. Richardson ji zblokoval k Varonemu, ten kotouč ze vzduchu minul.
41:50'
Martin Gernát se diví rozhodnutí sudích, ale už s ním nic neudělá. Míří na trestnou lavici za nedovolený bránění proti Dugganovi.
41:21'
Práce pro Maca Carrutha. Gólman výborně povyjel proti Bertschymu a střelu po ledě směřující k pravé tyči schoval pod betonem.
40:44'
Přesto první útok patřil domácím. Keninš nahrál do pravého kruhu McNallymu, jenž vyslal střelu vedle pravé tyče.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Lausanne si určitě bude dávat větší pozor na defenzivu, protože vede a už tak nemusí tolik spěchat dopředu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 21:48.
Ve druhé třetině se již skóre pohnulo a k radosti většiny fanoušků na stadiónu vsítili doposud jedinou branku utkání domácí hokejisté. Stalo se tak ve 34. minutě v oslabení, kdy Bertschy vyřešil přečíslení nahrávkou na Lukase Fricka, jenž poslal puk za záda zdánlivě neprůstřelného Carrutha. Lausanne sice vede, ale utkání ještě nemá vyhrané ani zdaleka, Cardiff v koncovce druhé části ukázal, že také umí zaútočit.
40:00'
39:44'
Ještě jeden nelehký zákrok pro Maca Carrutha. Křižný projektil vypálil z pravého kruhu Ken Jäger, jeho pokus narazil do vyrážečky.
39:22'
Souboj u domácí střídačky dopadl lépe pro hosty. Josh Lammon vyšťoural kotouč z pod brusle Heldnera a hru přenesl doprava na Crandalla.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:33'
Levé křídlo druhé lajny Trevor Cox pokračoval v útoku zbytečně. Byl signalizován ofsajd, čehož si sám nebyl vědom, takže pokračoval ve hře do té doby, dokud se neozval hvizd sudího.
38:17'
Obránce Batch výborně zacouval spolu s Jägerem. Křídelníkovi vystřelit nedovolil, krátce před tím mu totiž kotouč ukázkově sebral.
37:59'
Sullivan vyslal žabičku, s níž si Genazzi neporadil a pustil kotouč za záda. Poradil si ale s Dupontem, toho před sebe nepustil.
37:23'
Zakázané uvolnění vrací hru před gólmana hostí. Crandaal zkusil alespoň tečovat nahrávku Batche, ale nedosáhl na ni i přes veškeré úsilí.
36:58'
Od inkasovaného gólu musel poprvé zasahovat Mac Carruth. Poradil si bez problémů, vyrážečkou si smlsnul na pokusu Gernáta.
36:15'
Skoro to vypadá, že se Lausanne nechalo vedoucím gólem ukolébat! A to se mu málem vymstilo! Reid vystřelil ve velké šanci těsně vedle evé tyče.
35:43'
Hosté pochopili, že kromě pevné defenzivy občas musí i zaútočit. Brodie Dupont středem nepronikl mezi obrannou dvojicí.
35:20'
Rychlost nabral pravou stranou Cole Sanford. Zkusil otočku a zasunout kotouč k bližší, levé tyči, narazil však na beton gólmana.
34:55'
Lukas Frick je při chuti. Teď v roli přihrávajícího hráče hledal mezi kruhy Fuchse, Mikkelson zasáhl v poslední chvíli.
34:30'
Početní převaha velšského mužstva je minulostí. Ronalds Keninš za svůj trest určitě kárán nebude, protože vlastně i díky němu mohlo dojít k přečíslení a vedoucí trefě.
33:33'
Lausanne právě vstřelilo branku! Kouzlo Maca Carrutha prolomeno v oslabení! Bertschy se neunáhlil a v přečíslení ideálně přihrál do hokejky LUKASI FRICKOVI, který vypálil neomylně k levé tyči, brankáři nepomohlo ani vyšvihnout nohy do vzduchu. Asistence. Christoph Bertschy.
32:21'
Zničehonic příležitost pro Cardiff, jak se ujmout vedení. Na trestnou lavici totiž odjíždí Ronalds Keninš, lotyšský forvard před vlastní brankou nedovoleně atakoval Dixona.
32:01'
Dva ofsajdy v krátkém časovém sledu, oba byly odpískány domácímu týmu. Jak je vidět, tak mu kromě zakončení dělají problémy i přechody ze středního pásma.
31:38'
Domácího strážce svatyně zaměstnal Josh Lammon. Luca Boltshauser neměl s pokusem od pravého mantinelu žádné větší problémy.
31:12'
Po delší době o sobě dal vědět elitní centr Phil Varone. Pěknou stahovačkou se zbavil Dixona, načež vypálil příklepem nad bránu.
30:33'
Střeleckou listinu chtěl otevřít Ronalds Keninš, zakončení ze zápěstí udržel Carruth ve výstroji. Mezitím se na led už vrátil Davies.
30:10'
Rozběhla se druhá polovina základní hrací doby. Na gól mezi Lausanne a Cardiffem stále čekáme marně, velkou zásluhu má na bezbrankovém skóre hlavně skvěle chytající Carruth.
29:50'
Obránce Andrea Glauser mohl nahrávat napříč pásmem Keninšovi, ovšem zvolil střelu po ledě. Mac Carruth zakročil pravým betonem.
29:27'
Centr třetí formace Benjamin Baumgartner sice vyhrál buly, ale puk poslal za sebe tak prudce, že ho Genazzi nezvládl zpracovat. Musel zacouvat až k bráně.
28:30'
Hodně zbytečný faul předvedl Ben Davies v útočném pásmu. Zkusil se natlačit před Jägera, přičemž si pomohl držením.
28:08'
Mac Carruth působí neprůstřelným dojmem! Další akcí, která volala po gólu, se prezentoval Jason Fuchs, ani nadvakrát však z pravé straně na brankáře nenašel recept.
27:45'
Damien Riat mohl odčinit čtyřminutový trest z konce první části. S toušem na holi najel před bránu, kde střelou mezi betony brankáře neuspěl.
27:12'
Ofsajd, hra zůstane ve středním pásmu. Guillame Maillard zkusil s kotoučem proniknout do útočné třetiny, ale Jäger byl ještě o něco rychlejší.
26:31'
Za vysokým obloučkem Genazziho dobruslil Josh Batch. Měl hodně volného prostoru, jehož využil ke zpracování a nahrávce osamocenému Sullivanovi.
26:00'
Brandon McNally byl tím, kdo vystihl rozehrávku. Než se stihl otočit, tak ho na mantinel přišpendlil Glauser, puku se tak znovu zmocnilo Lausanne.
25:46'
Ronalds Kenins potvrdil, že by se měl angažovat spíše v ofenzivě. Jako poslední hráč chtěl za brankou přihrát o mantinel Barberiovi, jenže našel pouze hokejku protihráče.
25:20'
Poměrně dost hráčů před sebou měl Mac Carruth, ovšem našel si výhled na kotouč a levým ramenem vytěsnil pokus Almonda nad horní tyčku.
24:43'
Stejně jako v první třetině, i v tomto dějství dochází k přerušení hry jen minimálně. To vyhovuje spíše domácím, to tak mohou držet soupeře v souvislém tlaku.
24:26'
Hru uklidňuje Matt Register. Zkušený dvaatřicetiletý Kanaďan odjel s kotoučem za vlastní bránu, kde počkal na prostřídání formací.
23:57'
Rozjetý Phil Varone snadno projel kolem stojícího Richardsona. Zkusil vzápětí otočku kolem brány, ale touš neudržel na holi.
23:27'
Tyčka zabránila puku v cestě do sítě Cardiffu! Blízko skórování měl Phil Varone, z bezprostřední blízkosti ovšem napálil pravou část brankové konstrukce.
22:49'
Kličkovaná Ronaldse Keninse skončila na vrcholku levého kruhu. Lotyšský forvard chtěl vystřelit, v posledním momentu mu puk vypíchl Duggan.
22:05'
Přesilová hra hostujícího mužstva je minulostí. Riat se okamžitě zapojil do akce, jenže vyslal příliš dlouhou nahrávku Glauserovi.
21:35'
Tak napočtvrté už Cardiff útočnou třetinu navštívil. Stephen Dixon schoval střelu za obránce, avšak Boltshauser spatřil střelu včas, aby stihl zareagovat.
21:11'
Ale doposud si vede velmi dobře. Za minutu domácí nepustili soupeře do útočného pásma, naopak už třikrát úspěšně vyhodili.
20:45'
Inkasovaná branka by Lausanne pořádně zavařila, protože švýcarský celek je zatím jasně lepší, nicméně nyní musí bránit ve čtyřech.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, pojďme na ni! Po trestech udělených v závěru úvodního dějství má Cardiff dvouminutovou přesilovku, protože Riat dostal dvě minuty navíc.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 20:56.
První třetina zápasu mezi Lausanne a Cardiffem branku nepřinesla. Více ze hry mají podle očekávání domácí, nicméně Carruth za svá záda nepustil ani jednu z osmi střel soupeře. Boltshauser na druhé straně musel zasahovat pouze třikrát, i on zůstává po úvodních dvaceti minutách stoprocentní.
20:00'
20:00'
S koncem první třetiny rozhodčí ještě vylučují. Na trestnou lavici poslali na 2+2 minuty domácího útočníka Riata, ale za přílišné protesty udělili dvě minuty také střídačce Cardiffu.
19:46'
K žádnému zakončení již nejspíše nedojde. Fuchs se totiž nechal zatlačit do rohu mantinelu, kde hostující defenziva zatím s přehledem drží hru.
19:13'
Carruth si hodně věřil na rozehrávku, a to se mu málem vymstilo! Pomalou nahrávku po mantinelu vystihl Riat, jenže nedokázal obtočit bránu.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:32'
Tím spoluhráčem byl Cole Sanford. Nabral velkou rychlost, avšak do útočné třetiny se nepodíval, čistým hitem jej odzbrojil Heldner.
18:15'
Mac Carruth nejenže zachytil vysoké nahození Fricka, ale stihl i vytřepat hrací předmět pro Mikkelsona, který se zvednutou hlavou přihrál k pravému mantinelu volnému spoluhráči.
17:37'
Hráči švýcarského mužstva kombinovali v útočné třetině příliš dlouho. Gernátovi nakonec přeskočil puk čepel hole, takže musel do střední třetiny.
17:03'
Ofenzivu podpořil Joel Genazzi. Už to vypadalo, že třiatřicetiletý bek bude zakončovat sám před gólmanem, když mu v poslední chvíli přizvedl hokejku Batch.
16:30'
Domácí v plném počtu. Mark Barberio strávil na lavici hanby poklidné dvě minuty, protože na Boltshausera během nich nešla jediná střela.
16:16'
Naopak to málem byli domácí, kteří zahrozili ve čtyřech. Jiří Sekáč se schoval za obranou, jenže si neporadil s těžkým zpracováním.
15:47'
Výborně si vedl Martin Gernát. U mantinelu udržel kotouč dobrých patnáct sekund, aby ve finále ještě zvládl vyhodit.
15:16'
Příliš dlouhou nahrávku poslal Lammon Sanfordovi. Pravý křídelník sice nabral velkou rychlost, přesto dojel k puku až jako druhý. Zakázané uvolnění.
14:25'
První přesilovou hru si zahraje velšský Cardiff. Mark Barberio nefauloval, nicméně z obranného pásma vyhodil puk mimo hrací plochu bez doteku tvrzeného skla.
14:10'
Fuchs zkusil štěstí individuálně. Projel mezi dvěma protihráči, ale třetí byl nad jeho možnosti, kličkou se Mikkelsona nezbavil.
13:31'
Carruth toho má viditelně plné zuby, ačkoli je za námi teprve třináct minut. Po dalším zákroku a ohlášení komerční přestávky se odjel osvěžit na střídačku.
13:05'
Trevor Cox je zatím bezpochyby nejnebezpečnějším hráčem Cardiffu. Nyní se zleva natlačil před bránu, nicméně kotouč až za brankovou čáru nedotlačil.
12:39'
Špatně Heldner odhadl, kam se puk od brusle Batche odrazí. Ještě zabojoval, ale kotouč zpracoval až kousek za modrou.
12:02'
Hokejisté v červeném se dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Baumgartner vybídl k zakončení Maillarda, jenž mezeru v postoji Carrutha nenašel.
11:40'
Nebylo, nač čekat. Sullivan nabral touš na čepel hole a vyhodil ho bez rozmýšlení na zakázané uvolnění. Chvilka oddechu pro hosty.
11:09'
Tlak švýcarského mužstva stoupá. Velkou parádu si dovolil Kenins, když se otočil kolem McNallyho a ještě zvládl nahrát mezi kruhy, ani Emmerton ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
10:55'
Ne, ani další útok Lausanne neskončil gólem. Varone sice vložil hokejku do nahození Glausera, jenže kotouč vyslal mimo bránu.
10:20'
Jäger se zbavil Duggana a postupoval směr brána. Střelu z levého kruhu neumístil ideálně, k přesnosti měla hodně daleko.
09:45'
Velká škoda, že Christoph Bertschy dostal nahrávku za brusle. Musel tedy zpomalit, což mělo za následek navrácení Registera, ten pak soka úspěšně obral.
09:21'
Mark Barberio naznačil střelu, aby nakonec střílenou nahrávkou oslovil Keninse, jenž puk usměrnil o centimetry vedle levé tyče.
08:59'
Do rozehrávky se zapojil rovněž gólman Carruth. Zastavil za brankou nahození Heldnera, načež přenechal kotouč Richardsonovi.
08:19'
Ještě ze středního pásma nahodil touš na bránu Cole Sanford. Boltshausera ale nepřekvapil, osmadvacetiletý Švýcar schoval kotouč ve výstroji.
07:44'
Domácí hráče zastavilo postavení mimo hru. Prudkou nahrávku Fricka zpomalil Mikkelson, načež Sekáč převzal puk až za modrou čárou.
07:13'
Fuchs mohl nahrávat Riatovi, ale zodpovědnost vzal na sebe. Bekhendem po ledě ovšem Carrutha nepřekvapil, brankář si mezeru mezi betony pohlídal.
06:46'
A další příležitost pro Cardiff. Byl to Lammon, kdo zkusil štěstí z vrcholku pravého kruhu, hrací předmět poslal těsně nad břevno.
06:12'
Aktivní Crandell zkusil otočku kolem brány. Heldner s podobnou variantou počítal a soupeře odstavil čistým způsobem.
05:47'
Velké nebezpečí pro domácí svatyni. Nahození od modré čáry totiž tečoval Cox a Bolthauser měl velké štěstí, že puk proletěl vedle levé tyče.
05:21'
Defenzivní povinnosti splnil Sullivan na jedničku. Tělem se nacpal před Douaye, jemuž znemožnil zakončení a po mantinelu pak přihrál spoluhráči.
04:46'
Po přerušení hry došlo k menší roztržce mezi Dupontem a Baumgartnerem. Muži v pruhovaném horké hlavy včas zarazili, ani nemuseli vylučovat.
04:20'
Crandall nahodil kotouč za branku soupeře a sám se ho snažil dojet. To se mu nepodařilo, velkou ztrátu na Gernáta nesmazal.
03:46'
Skrytou střelou od pravého mantinelu Maillard gólmana nepřekvapil. Ten včasksrazil pravou ruku k tělu, kde puk schoval.
03:01'
Americký gólman ve velšském celku však působí velmi jistým dojmem. Nyní skvěle zmenšil úhel Baumgartnerovi a černou gumu za záda nepustil.
02:40'
Až Mikkelsonovi se podařilo vyhodit, ale to takovým způsobem, že rozhodčí musel odpískat zakázané uvolnění a vrátit hru před Carrutha.
02:21'
Hokejisté Cardiffu jsou pod velkým tlakem. Snaží se z něj všemožným způsobem vymanit, leč zatím neúspěšně.
01:42'
Střetnutí začalo ve velkém tempu. Jiří Sekáč si vyměnil kotouč s Fuchsem, aby následně vypálil příklepem nepřesně.
01:21'
První zákrok utkání si Mac Carruth připsal po zakončení Damiena Riata. S křižným projektilem útočníka si hravě poradil, puk ukryl v lapačce.
00:57'
První útok hokejistům v červených dresech příliš nevyšel. Varone od levého mantinelu nabízel puk před bránu, Keninš přiložil hůl k ledu pozdě.
00:10'
Zápas mezi Lausanne a Cardiffem právě odstartoval! Jasným favoritem jsou domácí, kteří navíc mají soupeři z prvního vzájemného utkání co vracet.
00:01'
Cardiff Devils

Britský celek byl pasován do role největšího outsidera skupiny C, ale po třech zápasech zůstávají v boji o postup. Po prohře 0:5 s Mannheimem totiž porazili vysoko 5:1 Lausanne. Posléze sehráli druhé utkání s Mannheimem a opět prohráli vysokém rozdílem 2:7.

Skaldeova družina v loňském nedohraném ligovém ročníku získala titul, když skončila o bod před Sheffieldem, ačkoli sehráli o tři zápasy méně.
HC Lausanne

Hokejisté Lausanne skončili v loňském ročníku švýcarské ligy už ve čtvrtfinále. Jako čtvrtý tým základní části narazili na pátý Curych, na který nestačili výsledkem 2:4 na zápasy.

Svěřenci kouče Fusta sehráli v rámci Ligy mistrů už tři zápasy ve skupině a zatím se jim nedaří podle představ. Finský tým Lukko sice porazili 3:2 po prodloužení, ale pak nečekaně selhali v Cardiffu, kde prohráli 1:5, v doposud posledním střetnutí padli ve druhém utkání proti Lukko 0:3.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásný sobotní večer. Vítám vás při sledování Ligy mistrů, u zápasu skupiny C mezi Lausanne a Cardiffem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:05.