Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Straubing : Villach - 11. října 2022   19:30

Straubing
Straubing
03:03' Brandt  • 07:13' Schönberger  • 28:40' Adam  • 34:43' Adam  • 41:13' Leier  • 53:00' Lampl  • 54:07' Schönberger  • 59:32' Brunnhuber
Villach
Schmidt (Moser) – Lindner, Mattinen, Hintermann, Urbanek, Raspotnig, Kohlmaier – Tschurnig, Maxa, Wallenta – Prodinger, Tomaževič, Moderer – Potocnik, Geifes, Wieltschnig – Aumaier, Ortner.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Straubing potvrdil roli velkého favorita a na domácím ledě deklasoval rakouský Villach vysoko 8:0.

Od prvních minut bylo jasné, kdo bude tahat za pomyslný delší konec provazu. Hokejisté německého mužstva vstřelili v první i druhé třetině po dvou gólech, ve třetí přidali čtyři trefy do černého. Nejvíce byli vidět dvougóloví Sandro Schönberger s Lukem Adamem, tři kanadské body za gól a dvě asistence zapsal obránce Marcel Brandt. Opomenout nesmíme ani Floriana Bugla, který k získání čistého konta musel předvést dvanáct zákroků.

Svěřenci kouče Pokela postoupili do play-off z prvního místa, k jehož získání jim pomohla i výhra Katowic nad Färjestadem. Villach skončil se třemi body na chvostu skupiny.
59:32'
Straubing právě vstřelil branku!
V poslední minutě střetnutí Straubing přidává do sbírky ještě jeden gól. TIM BRUNNHUBER nastartoval motory a odpoutal se od obránců, únik završil bekhendovým blafákem a střelou po ledě k levé tyči, k níž Schmidt přirazil beton pozdě. Bez asistence.
59:08'
Travisu Turnbullovi se nedostalo podpory od spoluhráčů, proto musil zkusit štěstí sám. Proskočil sice mezi dvojicí protihráčů, leč bez kotouče na hokejce.
58:47'
Alexander Schmidt nechce Lukeovi Adamovi povolit radost z hattricku. Výborně se přesunul k pravé tyčce, aby zachytil jeho pokus do lapačky.
58:11'
Icing hostujícího celku. Daniel Hintermann viditelně chtěl rozehrávat, jenž adresát Luca Potocnik nesledoval hru a mířil na střídačku.
57:57'
Bastian Eckl se vytočil zpoza brány, načež místo očekávané střely přenesl hru doprava na Codyho Lampla, jenž z první mířil příliš vysoko.
57:25'
Situaci tří proti třem hosté nevyřešili vůbec dobře. Dominik Prodinger vzal zodpovědnost na sebe, osobního strážce se však nezbavil.
56:53'
Za vysokým obloučkem Nicolase Mattinena spěchal Johannes Tschurnig. Zpracování mu vyšla, klička proti Daschnerovi nikoliv.
56:21'
Alespoň čestných zásah chtěl zaznamenat Felix Maxa. Z ostrého úhlu ovšem mířil jenom do míst, kde se nacházel Florian Bugl.
55:37'
A znovu Yannik Walenti. V tomto případě už se dostal k zakončení, dobře postaveného gólmana Schmidta ovšem napálil pouze do pravého betonu.
55:02'
Bastian Eckl na sebe navázal dva protihráče, any následně zkusil křižný pas na Yannika Walentiho, toho čistým způsobem zpacifikoval Nicolas Mattinen.
54:44'
Ne, domácí nemají dost. Třetí gól v krátkém časovém sledu chtěl přidat Yuma Grimm, forhendovou ránu poslal těsně nad břevno.
54:07'
Záhy tu máme i sedmý kousek domácího mužstva. SANDRO SCHÖNBERGER využil množství volného prostoru k natlačení se z pravé strany před bránu, z bezprostřední blízkosti prostřelil gólmana k levé tyčce. Asistence: Mark Zengerle a Yuma Grimm.
53:00'
Gólové hody Pokelových svěřenců pokračují. Daschner počkal na ten správný moment, kdy zpoza brány poslat puk do předbrankového prostoru CODYMU LAMPLOVI, ten zakončil podél Schmidtova levého betonu. Asistence: Stephan Daschner a Tim Brunnhuber.
52:36'
Na teč nahazoval od modré čáry Adrian Klein. Pobídka se neujala, puk proto proletěl o kus vedle levé tyče hostující svatyně.
52:22'
Nahození od modré čáry nenadělalo Florianu Buglovi vážnější problémy, kotouč bezpečně podržel pod pravým betonem.
51:52'
Individuálně si věřil Parker Tuomie. Nabral velkou rychlost, jenže v důležitý okamžik za sebou zapomněl to nejdůležitější, a sice puk.
51:14'
Pravou stranou pokusil štěstí Yuma Grim.. Došlo ovšem k jeho zdvojení, z této situace německý útoční cestu nenašel.
50:59'
Pod tlakem Luca Kohlmaier nevymýšlel nic složitého a po pravém mantinelu odpálil kus černé gumy na zakázané uvolnění.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby i celého zápasu, Straubing totiž disponuje pohodlným pětigólovým náskokem.
49:55'
Ve třetí třetině se Villach přeci jen dostává více k útočení. Blaž Tomaževič vypálil z velkého úhlu křižně těsně vedle brány.
49:30'
Obtočit kolem soupeřovy svatyně se zkoušel Dominik Prodinger. Čistým způsobem rakouského mladíka zastavil Benedikt Kohl.
48:56'
Blízko šestému úspěchu domácího týmu byl Bastian Eckl. Zpracování mu ale trvalo dlouho a brankář Schmidt se mezitím stihl přesunout k levé tyči.
48:30'
Do předbrankového prostoru obdržel slibnou přihrávku Tim Brunnhuber, tvrdou ránu forhendem vyrazil Schmidt lapačkou.
47:50'
Hru se rozhod zklidnit Martin Urbanek. Pod tlakem zacouval za vlastní svatyni, odkud rozehrál na Moderera.
47:23'
Více volného prostoru využil e střele Marcel Brandt. Kotouč vypálil příliš vysoko, Straubing pokračuje v útočné třetině.
46:47'
Od modré čáry vypálil tvrdou dělovku Julian Raspotnig. Kus černé gumy prosvištěl od pár decimetrů nad cílovým zařízením.
46:03'
Zakázané uvolnění vrací hru před domácího gólmana. Adrian Klein přecenil rychlostní schopnosti Travise St. Denise, touš nasměroval mimo jeho dosah.
45:44'
V permanenci musel být rovněž Florian Bugl. S bekhendovým pokusem Kevina Moderera si poradil, vychytal i dorážku téhož hokejisty.
45:20'
Na útočný výpad se vydal Benedikt Kohl. Z levého křídla se natlačil před bránu, leč forhendem vystřelil nepřesně.
44:51'
Slabé nahození od modré čáry nedělalo Alexanderu Schmidtovi žádné problémy, hrací předmět snadno podržel v lapačce.
44:25'
Aktivně hrající Travis St. Denis se vydal napadat rozehrávku gólmana Schmidta, ten si poradil pasem po mantinelu na Hintermanna.
43:57'
Na hattrick si dělá zálusk Luke Adam. Zpoza brány vyjel před ni, z bezprostřední blízkosti vypálil do výstroje Schmidta.
43:15'
Florian Bugl musel zasahovat, vyrovnal tak počet zákroků za celou druhou třetinu. Ránu Raspotniga od modré čáry vyrazil pravým betonem.
42:45'
Po ztrátě puku domácího zadáka Scheida vystartoval do brejku Luca Kohlmaier, avšak výborně se k němu stáhl Kleon a soka odzbrojil.
42:16'
Svěřenci kouče Pokela hrají s velkou chutí. Do střeleckých statistik se chtěl zapsat rovněž Mark Zengerle, forhendem ovšem zamířil příliš vysoko.
41:13'
Náskok německého mužstva je zase o gól bohatší. Benedikt Kohl dokonale zmátl Schmidta. Nestřílel, jak se dlouho zdálo, ale vymyslel parádní křižný pas do pravého kruhu na TAYLORA LEIERA, jemuž nedělalo poslání touše do prázdné brány žádné problémy. Asistence: Benedikt Kohl a Marcel Brandt.
40:47'
Na první zákrok v rámci třetí třetiny Alexander Schmid příliš dlouho nečekal. Proti střele Adama včas srazil betony k sobě.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Dohrávat se bude spíše z povinnosti, protože Straubing vede o čtyři góly a na ledě je jasně lepším týmem.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 21:11.
Straubing nadále dominuje. Ve druhé třetině přidal další dva góly, nad Villachem už tedy disponuje čtyřgólovým náskokem. O obě trefy prostředního dějství se postaral centr elitní lajny Luke Adam, jenž ukázal, že umí střílet góly jak z forhendu, tak i z bekhendu. Že Villach výrazně zaostává dokazuje i statistika střel na bránu. Zatímco Schmid musel jenom za druhou třetinu předvést devatenáct zákroků, tak domácí brankář Bugl měl práci jednou jedinkrát.
Střely na bránu po 2. třetině: 34 – 7.
40:00'
39:44'
Nyní už musel Alexander Schmid do akce. A poradil si na jedničku, když zakončení Travise Turnbulla bez potíží skryl v lapačce.
39:13'
I v právě probíhající poslední minuta druhé třetiny pokračuje tlak Straubingu. Taylor Leier si vyměnil kus černé gumy s Travisem St. Denisem, posléze vystřelil forhendem mimo tři tyče.
38:48'
Devatenáctiletý Paolo Wieltschnig sice proletěl skrze dvojicí protihráčů, jenže puk dostihl až za bránou soupeře, odkud nic zajímavého nevymyslel.
38:11'
Parker Tuomie chtěl k asistenci přidat i vstřelený gól. Vypálil kousek za levým kruhem, kotouč vyletěl vysoko nad horní tyčku.
37:42'
Po zisku puku vystartoval do protiútoku Tim Brunnhuber. Místo očekávaného zakončení nahrával obsazenému Modererovi.
37:26'
S těžkým zpracováním si Benedikt Kohl poradil, ale musel zacouvat do středního pásma, protože na něj nebezpečně dotíral Prodinger.
36:41'
Nepískal se faul Codyho Lampla, který tvrdě poslal na mantinel Martina Urbanka, nýbrž ofsajdové postavení amerického forvarda. Vhazování proběhne ve středním pásmu.
36:12'
Souboj o puk ve středním pásmu v rohu mantinelu dopadl vítězně pro domácího zadáka Stephana Daschnera, který vydoloval touš z pod bruslí dvou hokejistů.
35:30'
Hostům rozhodně nelze upřít snahu, jenže kvalita mezi oběma týmy je znatelná. Rozjetého Eliase Wallentu zastavil v rozletu Mario Zimmermann.
34:43'
Dominance Straubingu pokračuje. Člen čtvrté útočné lajny Parker Tuomie si prodloužil pobyt na ledě, což mu vyneslo kanadský bod. Bekhendem dokázal propasírovat nahrávku mezi dvěma protihráči na LUKEA ADAMA, dvaatřicetiletý Kanaďan uspěl bekhendovou ránou na vyrážečku brankáře. Asistence: Parker Tuomie a Yannik Valenti.
34:18'
Cody Lampl obkroužil soupeřovu svatyni, načež vyzkoušel přihrávku do přehuštěného prostoru před bránou, kde Hintermann přetlačil Eckla.
33:33'
Marcel Brandt vyzkoušel bekhendový pas za obranu na Bastiana Ekla, vysoký oblouček zachytil do rukavice bránící Martin Urbanek.
33:20'
Tim Brunnhuber tentokráte v roli nahrávače, když křižným pasem nabil do levého kruhu Codymu Lamplovi, šestatřicetiletý Američan vystřelil jen do brankového oblouku.
32:49'
Střely na kontě Straubingu vytrvale přibývají. Z levého kruhu střílel na zadní tyčku Tim Brunnhuber, tento prostor těsně minul.
32:12'
V mezikruží si vytvořil prostor pro zakončení Kevin Moderer, ze zápěstí vyslal kus černé gumy vysoko nad horní tyč.
31:50'
Zakázané uvolnění posouvá hru před Floriana Bugla. Došlo k nedorozumění mezi St. Denisem a Zengerlem, když druhý jmenovaný očekával nahrávku po mantinelu, ale dostal ji středem.
31:11'
Luca Potocnik se vydal do rychlého protiútoku. Nakonec ještě zkusil nahrávku pod sebe na Geifese, centr třetí lajny střílel bekhendem příliš vysoko.
30:53'
Pochvalu za práci v defenzivě zaslouží Nicolas Mattinen. Natlačil tělo před Schönbergera a po mantinelu zvládl i vyhodit do středního pásma.
30:10'
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. Straubing vylepšil vedení na tři góly a směřuje za očekáváným ziskem tří bodů, Villach viditelně nemá síly na zvrat.
29:55'
Domácí hokejisté si zápas vyloženě užívají, zatím hosté mají velké problémy udržovat tempo. Stephan Daschner pálil příklepem vysoko nad.
29:23'
Domácí hokejisté nezahálí a ženou se za dalšími góly. Znovu hrál hlavní roli Luke Adam, jenže mířil z levého kruhu nepřesně.
28:40'
Tak jsem to zakřikl, Straubing přidává třetí gól! Yannik Valenti vymyslel výborný pas za obranu na LUKEA ADAMA, který dojel až do pravého kruhu, aby tváří v tvář brankáři zacílil nechytatelně nad jeho levé rameno. Asistence: Yannik Valenti.
28:16'
Pro fanoušky prostřední dějství rozhodně atraktivní není. Vzhledem k výsledku je to však zřejmě tolik nemrzí.
27:55'
Příliš mnoho volného prostoru dostal Travis St. Denis. Alexander Schmid ovšem útočníka výborně vystál a bekhendovou střelu schoval ve výstroji.
27:22'
Rozjetý Mar Zengerle vjel do trojice bránících hokejistů, kde se zuby nehty pokusil puk udržet pro sebe, leč neuspěl.
26:49'
Po pravém křídle nabral velkou rychlost Paolo Wieltschnig. Prodral se až ke střele, křižné zakončení podržel Bugl ve výstroji.
26:05'
A další zákrok pro Alexandera Schmida. Opět z kategorie jednodušších, nahození od modré čáry snadno schoval do lapačky.
25:49'
Z velkého úhlu vyzkoušel střelecké štěstí Sandro Schönberger. Alexander Schmid se zaskočit nenechal a prostor u bližší tyče nenechal.
25:20'
Po levém mantinelu vyzkoušel štěstí Bastian Eckl. Cestu mu zkřížil Daniel Hintermann, ten konkurenta zastavil ukázkovým hitem.
24:45'
Hra má spád. K přerušování dochází minimálně, dokonce se ještě nevylučovalo. Ian Scheid nyní čistým způsobem odstavil Potocnika.
24:03'
Vysoko forčekující Taylor Leier ostrým hitem dohrál u mantinelu Lucu Kohlmaiera, který ještě předtím zvládl přenést hru na Raspotniga.
23:40'
Poté, co Mark Zengerle přejel červenou čáru, tak po levém mantinelu vyhodil za bránu soupeře, kde puk zastavil gólman Schmid.
23:02'
Krátce po buly vypálil od modré čáry Stephan Daschner, ke štěstí Schmida obránce zblokoval puk mimo tři tyče.
22:54'
Zakázané uvolnění znamená, že hra zůstane před gólmanem Schmidtem. Wieltschnig na vyhození Kohlmaiera těsně nedosáhl.
22:13'
Rychle na druhou stranu, kde už zase úřadují hokejisté Straubingu. Cody Lampl nabil Timu Brunnhuberovi, ten vypálil příliš vysoko.
21:55'
Dlouhou nahrávku Felix Maxa zpracoval, ale rázem byl sám proti třem protihráčům, o kotouč dle očekávání přišel.
21:23'
Tlak domácího celku pokračuje. Od pravého mantinelu si do mezikruží vyjel Luke Adam, švihem vypálil o kousek vedle levé tyče.
20:51'
Z levého křídla střílel forhendem na zadní tyč Sandro Schönberger. Bránu těsně minul, Schmidt by na puk nejspíše nedosáhl.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! Favorizovaný Straubing do ní vstupuje s dvoubrankovým vedením v zádech, Villach dle očekávání zaostává.
20:01'
V první třetině jsme sledovali jasnou převahu Straubingu, která se promítla i do průběžného skóre. To otevřel na startu 4. minuty Brandt, na kterého v 8. minutě navázal úspěšnou dorážkou Schönberger. Domácí tak po zásluze vedou 2:0 a za možným vítězstvím ve skupině vykročili správným směrem.
Další třetina začne přibližně v 20:16.
20:00'
19:47'
První třetina se dohrává s pukem v moci domácího týmu, který už se nikam nežene.
19:00'
Na konci protiútoku Straubingu byl St. Denis, který se řítil osamocen vstříc brance. Gólmana však nepřekonal.
18:36'
Kohlmaier pálil od modré jen do bloku, domácí mohou rozjet kontr.
18:05'
Valenti se na pravém kruhu rozpřáhl a vyslal dělovku směr brána, kterou však jeden z bránících hráčů obětavě zblokoval.
17:28'
Ihned po přechodu modré čáry střílel Urbanek, který tak bezpochyby nudícímu se Buglovi dal šanci na rutinní zákrok.
16:58'
Kohl už se asi nemohl dívat na dlouhou pasáž bez jediné střely, takže vyslal slaboučké nahození od modré. Na to však Schmidt dobře viděl a schoval jej do lapačky.
16:07'
Hraje se s minimem přerušení. Domácí mají jasnou převahu a hosté se neuchylují k icingům, hra má tak opravdu rychlý spád.
14:52'
Villach se po delší době nadechl, když středním pásmem proplouval Tomaževič. Ten ale o puk vzápětí přišel a Strabing znovu zamířil střemhlav do útočné třetiny.
14:24'
Další střelu od modré vyslal Kohl. To už byla o poznání nápadnější střela, jeden z Kohlových spoluhráčů ji však nechtíc srazil do rohu.
13:30'
Od modré čáry vyslal nenápadné nahození Brandt. Gólman jej však pouze vyrazil a měl co dělat, aby si s dorážkou poradil.
12:48'
Z pravého mantinelu pálil ještě Brunnuber, s jeho pokusem si pro změnu poradil Schmidt, jenž ucpal prostor u své přední tyče.
12:28'
Hned po buly se puk dostal na osu hřiště, odkud střílel Klein. Jeho rána se ještě odrazila od zadního mantinelu před branku, následná dorážka však mířila jen do vnější sítě.
12:20'
Na pravý kruh dostal zpoza branky nabito Scheid, jehož dělovka jistě měla gólové parametry. Mířila však přímo do míst, kde se pohyboval gólman, takže místo gólu vybojoval jen buly v útočném pásmu.
11:41'
Brandt nabral ve středním obrovskou rychlost, která jej vynesla až do útočné třetiny. Na pravém mantinelu ale prošel důkladnou celní prohlídkou ze strany obránců hostí, kteří se zmocnili kotouče.
10:30'
Bugl vyrazil střelu od modré čáry, po níž se hned několik hráčů Villachu snažilo dorážet. Nikdo z nich však skákavý kotouč trefit nedokázal.
10:03'
Turnbull nahodil puk do pásma a spěchal za ním. Mezi dvěma obránci se ho dokonce zmocnil, nicméně celá jeho pětice střídala a v útočném pásmu tak nebylo s kým hrát.
09:06'
Wallenta se u levého mantinelu zmocnil špatné rozehrávky soupeře a dostal se tak do nadějné pozice na levém kruhu. Následná střela mu však sjela a minula bližší tyč.
08:13'
Za brankou Straubingu si povodil obránce Tomaževič, jenže nikdo z jeho spoluhráčů na jeho dobrý pohyb nereagoval a útočník Villachu neměl komu přihrávat.
07:13'
Straubing právě vstřelil branku! Domácí jsou zatím mnohem lepší a podle toho vypadá i výsledková tabule. Zpoza branky dostal nabito Valenti, který z jedničky střílel. S jeho pokusem si gólman ještě poradil, nicméně na dorážku SANDRA SCHÖNBERGERA už byl krátký. Asistence: Marcel Brandt.
06:30'
Felix Maxa využil prostoru na levém kruhu a nabruslil si na střelu. S tou si však bez větších potíží poradil Bugl.
05:57'
Domácí se znovu dostali do pásma, o které se však vlastní chybou připravili. Scheid nezpracoval těžký pas na modrou a Straubing musí ven z útočné třetiny.
05:01'
Ideální šanci na vyrovnání měl Tomaževič, který se řítil úplně sám na branku. Dobře postaveného Bugla však neprostřelil.
04:48'
Villach byl znovu pod tlakem, ze kterého se osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění.
04:19'
Rutinní zákrok si na druhé straně připsal gólman Bugl. Vhazování po jeho pravici vyhráli domácí, kteří se už znovu usadili v útočné třetině.
03:03'
Straubing právě vstřelil branku! A máme tu první gól! Z předbrankové vřavy vypadl kotouč na čepel MARCELA BRANDTA, jenž zamířil a z ideální pozice překonal brankáře Schmidta střelou do šibenice. Asistence: Yuma Grimm a Travis Turnbull.
02:34'
Straubing se usadil v útočném pásmu a byl poprvé nebezpečný. Mezi kruhy dostal nabito Turnbull, který ale trefil jen Schmidta.
01:53'
Schmidt přikryl volný kotouč, vhazovat se bude po pravé ruce gólmana hostí.
01:28'
Travis St. Denis si na levém křídle možná příliš sobecky. Ve slotu měl úplně volného spoluhráče, kterému však nepřihrál. Místo toho se dostal za branku, odkud se góly nedávají.
00:47'
Moderer dostal puk individuálně do útočného pásma, nicméně po překonání modré čáry si na něj důkladně posvítili obránci Straubingu.
00:05'
Na úvodním buly jsou úspěšnější domácí, kteří tak mohou zakládat první útok dnešního zápasu.
00:01'

Straubing Tigers: Bugl (Dietl) – Zimmermann, Daschner, Brandt, Kohl, Klein, Scheid, Bourque – Schönberger, Adam, Valenti – Eckl, Brunnhuber, Lampl – Leier, Zengerle, St. Denis – Tuomie, Turnbull, Grimm.

EC Villach SV: Schmidt (Moser) – Lindner, Mattinen, Hintermann, Urbánek, Raspotnig, Kohlmaier – Tschuring, Maxa, Wallenta – Prodinger, Tomaževič, Moderer – Potocnik, Geifes, Wieltschnig – Aumaier, Ortner.
Vzájemný zápas ze skupinové fáze CHL:

vs

Villach vs Straubing 1:3

Straubing Tigers: Miska (Bugl) – Scheid, Manning, Lampl, Brandt, Bourque, Kohl, Klein, Zimmermann – Akeson, Connolly, Tuomie – Turnbull, Adam, St.Denis – Lipon, Zengerle, Leier – Eckl, Brunnhuber, Schönberger.
Trenér: Pokel.

EC Villach SV: Lamoureux (Schmidt) – Kulda, Després, Lindner, Mattinen, Moderer, Joslin – Richter, Desjardins, Tomaževič – Sabolič, Collins, Hughes – Rebernig, Rauchenwald, Lanzinger – Grafenthin, Maxa, Wallenta.
Trenér: Daum

Branky a nahrávky: 13. Sabolič (Desjardins, Hughes) – 34. Leier (St.Denis, Lipon), 45. Lipon (Scheid, Manning), 60. Leier.
EC Villach SV:

Villach je rakouský vicemistr z loňské základní části a celkový semifinalista. Nový ročník v nadnárodní ICE Hockey League, kterou opustili i Orli Znojmo i Bratislava Capitals však není ideální... EC má na kontě po sedmi zápasech jen 9 bodů a drží 8. pozici.

V Lize Mistrů to není o moc lepší, Rakušané už ze skupiny nepostoupí. Svůj zisk tří bodů ještě může rozšířit, nicméně nezmění se nic. Ono, zase to není úplná ostuda, když máte ve skupině švédský a německý tým, snad jen prohra s polským Krakovem musí mrzet.

Villach si CHL zahrál už jednou, v sezoně 2014/15, nicméně to se ještě Liga mistrů nehrála tak jak ji známe. Takže svým způsobem je to pro EC premiéra.

Rakousko v CHL ještě reprezentuje Salzburg, jenž je v Evropě vyhlášený. Red Bull má navíc stále možnost postoupit! Technicky vzato, stejnou soutěž hraje ještě slovinská Lublaň. Ta je suverénně poslední.

Pojďme ke hráčskému kádru: Ten je vskutku multikulturní! Nalezneme zde Rakušany, Kanaďany, Lotyše, Slovince, Američany...

Největší hvězdou by měl být velezkušený útočník Andrew Desjardins, vítěz německé ligy a především Stanleyova Poháru! Desjardins zvládl v prestižní NHL nastřádat během 408 duelů 64 bodů, nicméně v rakouské lize je zatím po šesti zápasech na nule. Co z toho, že v CHL "nějaké" body má, Villach jej potřebuje jinde...

V Česku dobře známe zkušeného slovinského reprezentanta Roberta Saboliče, jenž dva velmi produktivní roky strávil ve Spartě. Pak se přes Rusko, Švýcarsko, Švédsko a Německo dostal do Villachu, kde načíná premiérovou sezonu a hned vede týmové bodování (3+4), přičemž v rámci celé ICEHL to stačí na 16, flek.

Rovněž ve Spartě si zahrál i lotyšský obránce Arturs Kulda, muž s 15ti starty v NHL, ten se však v Česku jen mihl na tři zápasy. O trošku větší stopu zde zanechal jeho mladší bratr Edgars, jenž odehrál sezonu v extraligovém Zlíně.

Tři nejproduktivnější hráči v CHL:

Andrew Desjardins 1+2
Robert Sabolič 1+2
Blaž Tomaževič 1+0
Straubing Tigers:

Německému týmu, jenž hraje tamní nejvyšší soutěž nepřetržitě od roku 2007 se v Lize Mistrů zatím daří. Tigers přehráli mimo slabší Krakov a právě Villach jednou i silný švédský Färjestad 5:2! Podruhé už s favoritem padli, konkrétně vybuchli 1:6, nicméně situace v tabulce je stále otevřená a pokud by Färjestad čirou náhodou jakkoli klopýtl v Polsku, Straubing by šel z prvního místa!

Němci zažívají premiérové působení v CHL, nicméně kvalifikovali se už výkony v sezoně 2019/2020, ročník 2020/21 se však vinou koronaviru vůbec nerozjel.

Jak se Straubingu v Lize mistrů daří, tak v domácí DEL to zatím není ono... Tygři jsou po osmi zápasech až na 12. příčce, získali jen 13 bodů. Na vině je zřejmě především obrana, Tigers inkasovali už 28x, což je čtvrtý nejhorší počin v lize.

Ročník loňský zakončil tradiční německý celek na 4. místě, v play off skončil ve čtvrtfinále. I tento lepší průměr stačil na kvalifikaci do CHL, Německo má v osudí přeci jen 5 zástupců. Na rozdíl třeba od českých 3...

Když se zaměříme na hráčský kádr tak narazíme na jedno jméno v Česku alespoň trošku známé. Kanadský útočník Taylor Leier, jenž se dokonce mihl v NHL sehrál 10 zápasů za extraligový Třinec (1+4), nicméně tak jako jeho parťák Rodewald nepřesvědčil. Leier se pak přes Manheim dostal do Straubingu, kde je tedy mimořádně produktivní! Jak v CHL tak v DEL vede produktivitu svého týmu!

Straubing tak nějak kopíruje trend v německé nejvyšší soutěži a v jeho kádru je hned 13 zámořských hokejistů, domácích hráčů je jen o dva více – 15. A je vidět jakou mají Kanaďané a Američané v DEL roli, mezi Tygry by jste v produktivitě mezi TOP 10 našli jediného Němce!

Nejvíce startů v NHL nasbíral obránce Brandon Manning, jenž po roční pauze přešel z angažmá v Edmontonu a u našich sousedů zahajuje druhou sezonu. Nějaký smysluplný počet má ještě Luke Adam, zkuešný centr však na rozdíl od svého parťáka v Německu hraje nepřetržitě od roku 2017! Do Straubingu přišel letos.

Brankoviště pro sebe uzmul Hunter Miska, i americký brankář okusil led NHL, i když jen epizodně. V DEL mu sekunduje juniorský ex-reprezentant Florian Bugl, v Lize Mistrů ještě do branky nikoho nepustil.

Taylor Leier 5+2
Travis St. Denis 1+4
JC Lipton 3+1
Zdravím všechny fanoušky a příznivce mezinárodní hokejové konfrontace!

Pokračuje Liga mistrů, dnes se konkrétně zaměříme na souboj německého Straubingu s rakouským Villachem.

Ve skupině F už je rozhodnuto, domácí hokejisté určitě postoupí, je otázkou zda z 1. nebo 2. místa... Villach s jistotou do pay off neproklouzne, dnes tak hraje jen "o čest".

Při sledování dnešního duelu Vám přeji příjemnou zábavu, začínáme o půl osmé večer.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.