KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Soči - 23. prosince 2017   12:00

4:45' Kugryšev (Čudinov, A. Petersson) • 16:41' Fisenko (Pěrežogin)
2:3
(2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Soči
Soči
32:47' Mamkin  (Cvetkov, Lugin) • 50:25' Mamkin  (Wellman, Polášek) • 60:29' Wellman  (Collins, Padakin)
OMSK
Furch (Šilin) – Čudinov, Ahnelöv, J. Medveděv (C), Martynov, Lisov, Berezin – A. Petersson, Rau, Kugryšev – I. Michejev, K. Semjonov (A), Košelev – Chochrjakov, Stas (A), Fajzullin – Pěrežogin, Fisenko, Kovaljov.
Oskirko, Akuzovskij – Černyšjov, Sivov
MSK Arena Omsk
7.490 diváků
Soči
Barulin (Šikin) – Jokipakka, Čmychov, Polášek, Mamkin, Chomickij, Ščitov (A), Pedan – Wellman, Collins, Padakin – Lugin, Cvetkov (C), Lapenkov – Ščegolkov, A. Ivanov (A), Laričev – Šmeljov, Točickij, Chlopotov – Starkov.

Česká stopa v zápase:
DOMINIK FURCH, brankář (Omsk): 29 zákroků, 3 inkasované branky, úspěšnost 90,6%
ADAM POLÁŠEK, obránce (Soči): čas na ledě 19:59, 4 střely, 1 asistence, 2 trestné minuty
Střely na bránu v prodloužení 0:3, celkem 33:32 (15:4, 4:14, 14:11 – 0:3).
Konec zápasu. Omsk ovládl první třetinu, po níž vedl 2:0. Ve druhé části se domácí museli bránit sérii šesti oslabení, čímž se Soči vrátilo do zápasu, byť proměnilo pouze jednu z přesilovek. V polovině poslední třetiny však prošlo za Furcha nahození obránce Mamkina a v prodloužení hosté obrat rychle dokonali.
60:29'
Soči právě vstřelilo branku!
Prodloužení mělo rychlý průběh. Sergej Zubov poslal na led kompletní první útok bez obránců a ten to sehrál skvěle. Collins ještě po perfektní křížné přihrávce Padakina bekhendem Furcha nepřekonal, ale odražený puk přihrál pod sebe a z mezikruží už napnul síť CASEY WELLMAN.
Asistence: Sean Collins, Pavel Padakin.
60:01'
Střely na bránu ve 3. třetině: 14:11, celkem 33:29.
60:00'
Třetí třetina skončila. Hokejistům Soči se tedy podařilo srovnat dvoubrankové manko díky dvěma zásahům obránce Mamkina a vynutit si prodloužení.
59:35'
Soči rozehrává zpoza vlastní brány, Čmychov čeká na spoluhráče, než dostřídají, a zjevně nikam nepospíchá.
58:57'
Avangard touží po třech bodech, Stas vyvolal obrovský závar před Barulinem, tam ale hosté dokázali vždy puku zatarasit cestu dál a nakonec si v tísni pomáhají zakázaným uvolněním.
57:37'
Před Furchem číhal několik vteřin nikým nehlídaný Točickij, jenže přihrávky se nedočkal, do kontru vyrazili domácí a Chad Rau málem za bránou vypíchl rozehrávajícímu Barulinovi kotouč. Nakonec tedy nezapršelo ani z jednoho mráčku.
56:07'
Teď to z téměř nulového úhlu zkoušel po individuálním průniku Kovaljov, jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.
55:30'
Barulin zalehává puk, tlak Omsku pokračuje i ve hře pět na pět.
54:26'
53:56'
Velká šance domácích, kterým přesilovka svědčí. Zcela volný Michejev zblízka nedoklepl Martynovovu ránu od modré.
53:11'
Čudinov na modré čáře přihrál Peterssonovi, jeho střela těsně nad ledem prošla mezi nohama bránícího hráče a končí v Barulinově lapačce.
52:26'
Vyloučení v týmu HK Soči (Vadim Chomickij – 2 min., vysoká hůl).
52:11'
Z levého křídla pálí domácí Berezin, Barulin vyráží.
50:25'
Tenhle gól si Furch za rámeček nedá, nenápadnou střelou či spíše nahozením z rohu útočného pásma skóruje znovu MICHAIL MAMKIN. Asistence: Casey Wellman, Adam Polášek.
49:23'
Cvetkov nahodil puk za bránu ze středního pásma, tam pro něj dojel Ščegolkov a s Cvetkovem si vyměnili několik přihrávek. Hra Soči je ovšem neúčelná, domácí posléze vyhodili zpátky za modrou čáru.
47:04'
Přečíslení dvou domácích na jednoho zvládl osamocený obránce Jokipakka výtečně, Barulin ani zasahovat nemusel.
46:51'
Hraje se nahoru-dolů, Z levého křídla neprocpal kotouč mezi Furchovy betony Collins a český reprezentant secvakl betony včas i proti Wellmanově dorážce.
44:57'
Domácí Fajzullin se vydal neohroženě proti třem, zatímco jeho spoluhráči střídali. Jeho střelu zápěstím chytá Barulin do lapačky a Omsk tak získává útočné pásmo.
44:06'
Zakázané uvolnění mužstva Soči.
43:40'
Hosté zůstali po vyhraném buly v útočném pásmu, vytěžili z toho jen sérii střetů podél hrazení.
43:00'
Dnešní utkání sleduje 7.490 diváků.
42:25'
Chochrjakov pálí od modré, Barulin máchl po kotouči lapačkou, ale ten nakonec prosvištěl nad bránou.
41:23'
Domácí v plném počtu. Čtyřminutový trest, rozdělený druhou přestávkou, si Petersson odseděl celý.
40:01'
Střely na bránu ve 2. třetině: 4:14, celkem 19:18.
40:00'
Druhá třetina skončila. Přinesla zcela jiný obrázek než ta první, které jasně dominoval Omsk. Domácí v prostřední části posbírali postupně šest dvouminutových trestů a tak hokejisté Soči hráli téměř neustále v přesilovce. Využili pouze jednu a výsledek zápasu zůstává otevřený.
39:58'
Trma-vrma na Furchově brankovišti, když se vyražený puk snažil dorazit Collins. Českého gólmana čeká ještě jedno vhazování.
39:30'
Omsku se daří na začátku druhého Peterssonova trestu vyhodit přes všechny čáry.
38:45'
Ščegolov dostal prudkou křížnou přihrávku do šance, Furch však zasahovat nemusel. Do rány se vrhl po hlavě Ahnelöv a s nasazením zdraví ji zablokoval.
37:23'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (André Petersson – 2+2 min., vysoká hůl).
Pátý a šestý trest pro domácí v řadě. Postiženým byl opět Cvetkov, kterého trefil švédský útočník Omsku hokejkou do obličeje.
36:44'
Avangard si v této třetině hry v pěti moc neužije, teď taková chvilka přichází, Medveděv skáče na led.
36:19'
Čtveřice Omsku odolává, hosté jsou v tlaku, ale větší šanci si nevytvořili.
34:44'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jevgenij Medveděv – 2 min., držení protihráče).
Série přesilovek Soči bude mít pokračování.
34:08'
33:59'
Pokračuje klasická přesilovka Soči, Furch zalehává kotouč po závaru na svém brankovišti.
32:47'
Pět vteřin před vypršením prvního trestu přihrál zpoza brány Cvetkov a obránce MICHAIL MAMKIN z voleje a téměř z pokleku smazal Furchovi čisté konto.
Asistence: Alexej Cvetkov, Dmitrij Lugin.
32:37'
Chomickij pálí na závěr přesilovkového kolotoče z levého kruhu pro vhazování přímo do připraveného Furcha.
32:08'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., podražení).
Čudinov u mantinelu fauloval Cvetkova a domácí čeká 44 vteřin ve třech!
31:35'
Rychlá souhra prvního útoku hostů, na jejím konci vyráží Furch střelu z úhlu nejproduktivnějšího borce Soči Pavla Padakina.
30:52'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Semjon Košelev.
30:12'
Kugryšev bruslil napříč pásmem a v plné jízdě přihrál krásnou zadovkou Peterssonovi, také jeho ránu brankář Soči zneškodnil.
29:56'
Fisenko je v pořádku, křížnou přihrávkou parádně nabil Čudinovovi, jehož pumelici vyráží Konstantin Barulin do ochranné sítě.
29:27'
Fisenko nedával pozor a za jízdy tvrdě narazil do Ščegolkova. Rozhodčí rozpažuje.
27:11'
Domácí se vymanili z tlaku, Ahnelövovu střelu od modré zastavil vlastním tělem jeden z obránců v bílém.
26:26'
Soči je po přestávce rozhodně aktivnější, poměr střel je zatím 1:6. Furch si může chvíli vydechnout při první přestávce k čištění ledu.
24:53'
Furch se odvážně vrhnul po břiše na led a podařilo se mu tak přikrýt hrozící křížnou přihrávku na volného Šmeljova.
24:00'
Fisenko po přihrávce zpoza brány zblízka trefil jen Barulinovu hůl.
23:31'
Také hráči v červeném jsou na ledě v pěti, Soči se v početní převaze k ničemu nedostalo.
22:17'
Soči v plném počtu, začíná první (zkrácená) dnešní přesilovka hostů.
21:31'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Dmitrij Kugryšev – 2 min., hákování).
21:30'
Zatím největší šance Soči přišla při signalizované výhodě a tudíž při hře pět na pět. Kotouč dostal hezky do jízdy mezi beky Collins a z mezikruží sám před Furchem mířil k tyči, český brankář však lapačkou jeho pokus zneškodnil. Následně rozhodčí píská odložený faul a hrát se bude 4 na 4.
20:17'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jevgenij Lapenkov – 2 min., sekání).
20:01'
Střely na bránu v 1. třetině: 15:4.
20:00'
První třetina skončila. Hokejisté Omsku jsou jasně lepší, hosté působí, jako by právě vystoupili z letadla. Uvidíme, jestli se ve zbylých 40 minutách dokáží zmátořit, nebo bude zápas nadále jasnou záležitostí pro Avangard.
19:28'
Hokejisté Soči si však přihrávají jen podél mantinelu, tudy cesta nepovede. Omsk vyhazuje do středního pásma.
18:50'
Skákavý nahozený kotouč Furch raději zalehl a po delší době se bude vhazovat v obranném pásmu Avangardu.
17:22'
Domácí jsou o třídu lepší, hráči Soči teď měli štěstí, když z mezikruží opřel svou ránu jen do zadního hrazení zcela volný Martynov.
16:41'
Avangard právě vstřelil branku!
Pěrežogin vybojoval kotouč za bránou hostů, vyhnul se Čmychovovi a geniální přihrávkou zpoza brány nabil MICHAILU FISENKOVI, který zblízka zakončil do odkryté klece.
Asistence: Alexandr Pěrežogin.
16:21'
Od pravého mantinelu netrefil bránu pohotovou střelou švédský obránce Omsku Ahnelöv.
16:00'
Hosté prohráli vhazování a sami se provinili zakázaným uvolněním.
15:37'
Tlak Avangardu polevil, hra teď probíhá bez většího vzruchu a po zakázaném uvolnění domácích se přesune před Furcha.
13:05'
Furch to teď spoluhráčům zavařil nepovedeným pokusem o rychlou rozehrávku. Hosté se ale ke střele na bránu z kratičkého tlaku nedostali.
12:27'
Komerční přestávka, vhazovat se bude znovu v obranném pásmu Soči. Poměr střel je zatím 12:3.
12:17'
Berezin naznačil na modré čáře střelu, místo toho ale chytře přihrál Chochrjakovovi, který zakončoval bez přípravy z úhlu těsně vedle.
11:06'
Hosté v plném počtu. Polášek je na ledě, drtivý tlak domácích v oslabení Soči přežilo.
10:47'
Semjonov se snažil došťouchnout puk za Barulina, hostující obránci se okamžitě vydali nájezdníka ztrestat.
10:01'
Přesilovková sestava Omsku si vytvořila velký tlak, nejprve dostal puk nalevo zcela volný Rau, ale proti jeho střele z úhlu se Barulin stačil přesunout k tyčce včas. Po pár vteřinách následovala Berezinova rána z mezikruží, gólman hostů znovu zasáhl.
9:06'
Vyloučení v týmu HK Soči (Adam Polášek – 2 min., podražení).
9:01'
Vzápětí si Omsk vytvořil další dobrou střeleckou příležitost, ani Čudinov ze stejného místa jako Fisenko bombou brankáře Soči nepropálil.
8:50'
Fisenkovu střelu z pravé strany na zadní tyč vyráží Barulin betonem.
7:51'
Avangard rozehrál v útočném pásmu téměř přesilovkový kolotoč, nakonec situaci vyřešil Barulin odvážným vypíchnutím puku od hole Nikity Lisova.
6:41'
Sean Collins objížděl Furchovu klec, jeho přihrávka zpoza brány ale neprošla a hokejisté Soči museli rychle sprintovat zpátky.
4:45'
Domácí udrželi po předchozí šanci pásmo, DMITIJ KUGRYŠEV převzal kotouč mezi kruhy a modrou čarou, vybrousil krátký oblouk a švihem přes obránce využívá přesilovou hru. Barulin měl zakrytý výhled.
Asistence: Maxim Čudinov, André Petersson.
4:37'
V přesilovce trefuje André Petersson z pravé strany tyč Barulinovy brány.
3:32'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jyrki Jokipakka – 2 min., podražení).
Finský bek za vlastní bránou poslal zakázaným způsobem na led Kugryševa.
2:49'
Hosté jsou v úvodu utkání aktivnější, nejdříve to zkoušel Ščegolkov a krátce nato nevyzrál po kličce před brankovištěm zblízka na Furcha Ivanov. Domácí raději odpalují přes všechny čáry.
00:01'
Zešeřelým stadiónem v Omsku, kde je pět hodin odpoledne, zní ruská státní hymna. Diváci se dnes v hale příjemně zahřejí, venku je jedenáctistupňový mráz.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Čudinov, Ahnelöv, Medveděv, Martynov, Lisov, Berezin, Minějev – Petersson, Rau, Kugryšev – Michejev, Semjonov, Košelev – Chochrjakov, Stas, Fajzullin – Pěrežogin, Fisenko, Kovaljov – Žukenov.
Trenér: Andrej Skabelka.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Jokipakka, Čmychov, Polášek, Mamkin, Chomickij, Ščitov, Pedan – Wellman, Collins, Padakin – Lugin, Cvetkov, Lapenkov – Ščegolkov, Ivanov, Laričev – Šmeljov, Točickij, Chlopotov – Starkov.
Trenér: Sergej Zubov.

Rozhodčí: Oskirko, Akuzovskij – Černyšjov, Sivov.
Nejproduktivnější hráči:
Ilja Michejev (Omsk) 11+13
Pavel Padakin (Soči) 8+19

Česká stopa:
Dominik Furch, brankář (Omsk): 35 zápasů, úspěšnost zákroků 93,6%, průměr 1,77 branky na zápas
Adam Polášek, obránce (Soči): 24 zápasů, kanadské bodování 2+4
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Hokejisté Avangardu Omsk se budou chtít rehabilitovat před vlastními fanoušky za minulou ostudnou porážku 1:5 s poslední Jugrou Chanty-Mansijsk. Zápas předtím přitom Avangard exceloval a vyhrál 0:5 na ledě Lady Toljatti.

Jejich soupeřem bude HK Soči – celek, jehož zápasy jsou poslední dobou velmi chudé na góly (posledních pět utkání přineslo výsledky 1:1, 2:1, 3:1, 0:2, 2:1). Naposledy mužstvo z černomořského pobřeží získalo tři body proti celku Salavat Juljajev z Ufy, ovšem zároveň ztratilo druhého nejproduktivnějšího hráče Erica O´Della. Kanaďana potrestala za faul disciplinární komise zákazem startu na jeden zápas.

Mírným favoritem jsou domácí hokejisté. Obě mužstva se drží v pásmu postupu do play-off. Za 42 kol získal Omsk 69 bodů a skóre 106:79, Soči má 66 bodů a výrazně horší brankový poměr 99:108.

Nejpikantnější bude zápas pro švédského útočníka Denise Everberga. Ten přestoupil do Soči teprve před týdnem z Omsku, za svůj nový klub stihl nastoupit teprve dvakrát a hned ho čeká zápas na ledě bývalého zaměstnavatele.