KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Čerepovec - 13. října 2021   18:30

Jaroslavl
Pasquale (D. Isajev) – Rafikov, A. Marčenko (C), Jelesin, Barancev, M. Osipov, Čerepanov, Misjul – J. Averin, Maxim Šalunov, Boucher – Kraskovskij, Polunin, Korškov – Georgij Ivanov, Kajumov, Denis Alexejev – Arťom Iljenko, M. Beljajev, Berjozkin.
Odinš, Judakov – Novikov, Kučava
Arena 2000, Jaroslavl
1476 diváků
Čerepovec
Šugajev (Šostak) – Press, Chochlov, Timašov, Stenqvist, Rykov, N. Makejev, M. Tichonov, Rogov – Rooba, Joonas Nättinen, J. Morozov (C) – Geraskin, Vovčenko, Guslistov – Kodola, Jemec, D. Dumbadze – Dmitrij Moisejev, A. Alexejev, Kolmykov.

Hokejisté Jaroslavli připisují páté vítězství z posledních šesti zápasů a hosty může mrzet především nepohlídaný prostor za vlastní bránou, odkud inkasovali oba góly.
Lokomotiv v první třetině nevyužil drtivou převahu a řadu vyložených šancí, z celkem ojedinělého protiútoku až před polovinou hrací doby překvapivě inkasoval. Hosté pak převzali otěže a paradoxně inkasovali tři vteřiny před sirénou v době, kdy kontrolovali hru.
Třetí třetina byla velmi opatrná a bez šancí, oba celky si jen hlídaly jistý bod do tabulky. V prodloužení pak rozhodl po hrubce čerepoveckého obránce Presse o zisku druhého bodu pro Jaroslavl Šalunov.
Statistiky utkání

Střely na bránu 30:20 (17:5, 5:12, 6:2 – 2:1)
Vhazování 25:14
Čas v útoku 10:45 – 8:48
Vyloučení 3:3, bez využití

Do hry nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
61:36'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Z protiútoku jel sám na bránu MAXIM ŠALUNOV. Nájezd sice nedotáhl, ale za klecí Čerepovce vystihl mizernou přihrávku Robina Pressa a zasunul zpoza brány vítězný gól. Bez asistence.
61:21'
Dva na jednoho ujížděli hosté, Rooba se rozhodl zakončit sám a trefuje Pasqualeho do ramene.
60:43'
Šugajev se roztáhl na čáře a lapačkou vsedě vystihl nebezpečnou střelu najíždějícího Rušana Rafikova z levého kruhu.
60:01'
Začalo prodloužení.
Opatrná třetí třetina bez šancí snad ani nemohla skončit jiným výsledkem, oba celky si zajistily bod a o držiteli druhého rozhodne prodloužení či případné nájezdy.

Střely na bránu 28:19 (17:5, 5:12, 6:2)
Vhazování 23:14
Čas v útoku 10:14 – 8:44
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:38'
Křížná přihrávka domácího Jelesina vyletěla na střídačku Čerepovce. Vše směřuje do prodloužení.
58:10'
Hokejisté na ledě dokonce o 11 vteřin překonali nedávný zápis a rozhodčí pískají až po 5:45 dlouhém plynulém úseku zakázané uvolnění Lokomotivu. Za celou tuto dobu nemuseli brankáři zasahovat.
56:51'
Berjozkin jen přejel červenou čáru a vyhazuje podél mantinelu, aby mohla jeho formace vystřídat.
55:55'
Hraje se opět dlouho bez přerušení, oba celky praktikují zajištěnou obranu a snaží se hlavně nepřijít o jistý bod.
52:25'
Jegor Averin šikovně tečoval střelu od modré, která končí v Šugajevově výstroji. Nastává poslední komerční pauza dnešního zatím vyrovnaného zápasu.
51:08'
Obě mužstva jsou v plném počtu. Lokomotiv byl při hře 4 na 4 aktivnější, ale soupeřovu bránu neohrozil.
50:40'
Alexej Marčenko prováhal mezi kruhy výhodnou pozici a kotouč mu odskakuje od hole.
49:08'
Málokdy vídaných 5 minut a 34 vteřin se hrálo nonstop a stejně jako ve 44. minutě pískají rozhodčí až faul. V tomto případě vzájemné osekávání.
49:08'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Jelesin – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Dmitrij Moisejev – 2 min., sekání).
48:49'
Už šestou minutu se hraje bez přerušení, které nenastává ani po golfáku, který vyslal od modré domácí Marčenko.
47:35'
Na obou stranách se útočí do plných a nezbývá než marně nahazovat kotouč podél mantinelu.
45:34'
44:50'
Hosté se usadili v útočném pásmu. Vladislav Kodola bekhendem přihrál pod sebe mezi dvěma protihráči Makejevovi, který pálí nepřesně.
44:21'
Severstaľ musí začínat svůj útok opět zpoza vlastní brány, zatímco domácí posílají na led čerstvé síly.
43:34'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Polunin – 2 min., hákování).
42:30'
Dnešní utkání sleduje 1476 diváků.
41:50'
Lokomotiv se vrátil k aktivní hře z úvodu utkání, Boucher a krátce po něm Korškov trefují brankáře Čerepovce.
40:01'
Nejenom fotbal, ale i dnešní hokej nemá logiku. Drtivou převahu Lokomotiv v první třetině nezužitkoval, pokračoval v ní ještě chvíli po přestávce, ale gól hostujícího Stenqvista z ojedinělého brejku vlil novou krev do žil čerepoveckým hráčům, kterým od té chvíle patřil led. Tři vteřiny před sirénou si však nepohlídali Běljajeva, který vysvobodil domácí mužstvo z velkého trápení a gólem do šatny vyrovnal na 1:1.

Střely na bránu 22:17 (17:5, 5:12)
Vhazování 15:11
Čas v útoku 7:00 – 5:38
Vyloučení 1:2, bez využití
40:00'
39:57'
Tak tohle naštve. Hosté mohli třetinu snadno dohrát, místo toho tři vteřiny před sirénou dojel nastřelený puk za jejich bránou Berjozkin a jeho přihrávku zužitkoval z těžkého úhlu MICHAIL BĚLJAJEV.
Asistence: Maxim Berjozkin.
39:27'
Marčenko chtěl založit dlouhým pasem útok železničářů, ale kotouč zůstal na dlouhé vteřiny zašlápnutý u mantinelu, odkud ho nakonec vydolovali hosté.
37:54'
Zakázané uvolnění pískají čároví rozhodčí po vzájemném ostřelovacím úseku ze zadních pozic domácímu mužstvu.
36:10'
Guslistov jel jeden na jednoho, od Marčenkovy hole se jeho střela odráží do zadního hrazení. Kotouč zachytil až na modré čáře Timašov a jeho tečovaná rána končí ve výstroji domácího brankáře.
33:51'
Kanadský brankář Lokomotivu chytá pokus Jegora Rykova od mantinelu a podržel kotouč v lapačce.
32:59'
Z mezikruží ohrozil Pasqualeho pohotovým klepnutím po zpětné přihrávce Dumbadze. Taktovku teď třímají v rukách žlutočerní.
31:45'
Vhazovat se po komerční přestávce bude před bránou Jaroslavle.
31:19'
Hosté po gólu ožili, Joonas Nättinen z protiútoku nebezpečně pálí po ledě přes obránce na zadní tyč.
29:17'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Po spoustě zahozených příležitostí je tu studená sprcha ze severu pro domácí. Vovčenko při protiútoku udržel kotouč a ideálně ho zleva dostal do volného prostoru, odkud pálil JAKOB STENQVIST. Lehce ztlumená rána švédského obránce doklouzala za Pasqualeho záda.
Asistence: Daniil Vovčenko, Nikolaj Timašov.
28:22'
Přečíslení Lokomotivu táhl Korškov a nalevo našel hůl volného Polunina, který příklepem netrefuje zařízení.
27:04'
Moisejev zahrozil únikem po levém křídle, jeho pokus přistál z vnější strany na síti domácí brány. Následuje komerční přestávka.
25:40'
25:27'
Až v závěrečné části přesilovky se Severstal usazuje v útočném pásmu, ale Stenqvist pálí do zadního mantinelu a Vovčenkova dorážka byla zblokována.
24:14'
Jeden by čekal, že série zakázaných uvolnění Čerepovce nebude pokračovat alespoň v početní převaze, ale tento prohřešek se píská od začátku třetiny již popáté.
23:40'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Jelesin – 2 min., nedovolené bránění).
22:30'
Hokejistům Severstali opět nezbylo než vyhodit na "probros".
21:21'
Hosté si koledují. Alexandr Polunin najížděl zcela sám na Dmitrije Šugajeva, který se jen roztáhl na čáře a počkal si, než čitelný blafák narazí do jeho levého betonu.
20:44'
Boucher zpoza kruhů těsně přestřeluje, hosté pak raději vyhazují na zakázané uvolnění.
20:01'
Navzdory drtivé převaze Lokomotivu po většinu úvodní části hry je skóre bezbrankové, když hostující brankář Šugajev chytil nejméně tři jasné góly.

Střely na bránu 17:5
Vhazování 7:6
Čas v útoku 4:07 – 2:05
Vyloučení 0:2
20:00'
19:47'
Jegor Korškov dokázal v pádu mezi dvěma obránci nečekaně píchnout kotouč, který rotoval vzduchem a téměř se otřel o čerepoveckou zadní tyč. V pokračování akce zabránila domácím přihrávka rukou.
18:52'
První šance z protiútoku Severstali. Robert Rooba přebruslil domácí obranu, ale z nájezdu hledal skulinku u tyče marně i kvůli tomu, že dvojice stíhačů Barancev – Polunin osekávala zezadu jeho hůl.
17:29'
17:21'
Šalunov po rychlé souhře zakončuje z kruhu pro vhazování jen do Šugajevova betonu.
16:42'
Hosté se ubránili přesilovkové kombinaci Jaroslavle a vyhazují přes všechny čáry.
15:29'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Michail Tichonov – 2 min., podrážení).
15:20'
Obrovská šance Maxima Berjozkina po hrubce hostujícího Michaila Tichonova před vlastní bránou. Blafák po ledě vyráží Šugajev se štěstím bruslí!
14:54'
Iljenkovu střelu vyráží Šugajev, čímž Jaroslavl zvyšuje poměr střel na bránu na 11:3.
12:39'
Z dobré pozice pálí domácí Kraskovskij přímo do brankáře Čerepovce.
11:31'
11:20'
Do Marčenkovy rány od modré padl obětavě jeden z čerepoveckých hráčů.
10:08'
Rafikov nabil na levý kruh úplně volnému Poluninovi, jehož dělovku z pokleku vyráží na čáře přesouvající se Šugajev závěsným chráničem krku pod maskou!
9:31'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Robin Press – 2 min., podrážení).
8:49'
Nejdříve Lokomotiv a teď Severstaľ rozehrává neúspěšně zpoza brány do plných.
7:28'
Bez několika vteřin pět minut se hrálo bez přerušení, až teď přidržel kotouč lapačkou na ledě Edward Pasquale.
6:43'
Reid Boucher se prokličkoval do velké šance, zakončoval sám před brankářem a Dmitrij Šugajev se vyznamenal, když jeho ránu reflexivně vyráží.
4:33'
Domácí Denis Alexejev se odvážně vydal do průniku proti velké přesile žlutočerných, která ho nakonec odzbrojila.
3:35'
Poprvé zahrozili hosté, kteří kroužili útočným pásmem a Stenqvist zprava nabil Vovčenkovi, jehož prudká rána letí těsně mimo.
2:17'
Střela Nikity Čerepanova vypadla Šugajevovi z lapačky, naštěstí pro čerepoveckého brankáře dorážel Běljajev zblízka vedle.
1:38'
Berjozkin zakončoval samostatný průnik už z příliš těžkého úhlu a brankáře Severstali nezaskočil.
0:01'
0:01'
Domácí hrají v červených dresech, hosté ve žlutočerných.

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Isajev) – Rafikov, Marčenko, Jelesin, Barancev, Osipov, Čerepanov, Misjul – Averin, Šalunov, Boucher – Kraskovskij, Polunin, Korškov – Ivanov, Kajumov, D. Alexejev – Iljenko, Běljajev, Berjozkin.

Severstaľ Čerepovec: Šugajev (Šostak) – Press, Chochlov, Timašov, Stenqvist, Rykov, Makejev, Tichonov, Rogov – Rooba, Nättinen, Morozov – Geraskin, Vovčenko, Guslistov – Kodola, Jemec, Dumbadze – Moisejev, A. Alexejev, Kolmykov.

Rozhodčí: Odinš, Judakov – Novikov, Kučava.
Československá stopa
Adam Liška (ČER) 16 / 1+4
Vzájemné zápasy
Oba celky se utkávají přesně po týdnu od domácího debaklu Čerepovce 1:5. V Jaroslavli prohráli seveřané čtyřikrát v řadě, celkově z posledních devíti utkání proti Lokomotivu vytěžili jen 3 body.
Severstaľ Čerepovec zabral v Nižném Novgorodě a po čtyřech porážkách v řadě vydřel dva body v nájezdech. Remízu 2:2 zajistil dvěma góly Moisejev, rozhodující penaltu pak proměnil Kodola. Hosté se tak drží na hraně postupu do vyřazovací části, o skóre právě za osmým Torpedem.

Kanadské bodování:
Daniil Vovčenko 2+6
Jakob Stenqvist 2+5
Jegor Morozov 3+3
Lokomotiv Jaroslavl bude chtít navázat na poslední dvě vítězství, 5:1 v Čerepovci a 3:1 nad lídrem Západní konference Dynamem Moskva. Celkově si "železničáři" připsali z posledních pěti zápasů čtyři vítězství, tedy stejně jako předtím za úvodních jedenáct kol.