To je z mé strany vše, hezký zbytek dnešního dne.
Střely na branku:

Švédsko – 23
USA – 46
Je dobojováno! V zajímavém zápase mezi Švédskem a USA padla pouze jedna branka, tu vstřelil Nylander a rozhodl tak o výhře evropské celku. Nutno ale dodat, že zámořský celek byl jasně lepší, ale v koncovce se mu dnes nedařilo. Navíc skvělý výkon předvedl brankář Söderström, který zlikvidoval 46 střel. Švédsko si tedy připsalo druhé vítězství, naopak USA po výhře nad Kanadou první porážku.
59:04
Další dvě minuty pro USA, tentokrát je vyfasoval Tkachuk.
58:27
Američané hráli v šesti, když byl ještě Nedeljkovic v brance, takže je z toho trest. Ten odpyká Borgen.
58:24
Američané hrají v šesti, Nedeljkovic je na střídačce!
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:09
Boeser to zkoušel z otočky, ale brankáře Švédska nakonec vůbec neohrozil.
56:00
Tři borci ve žlutých dresech byli sami před jediným obráncem, ale ten je dokázal zastavit a Nedeljkovic ani zasahovat nemusel.
55:44
Larsson vyzkoušel pozornost amerického brankáře, ale ten byl připraven a neměl s tímto pokusem problém.
55:00
Posledních pět minutek třetí třetiny je před námi, tak uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké branky.
54:20
Akce USA skončila ofsajdem a hra se stěhuje před branku Nedeljkovice.
53:50
Švédové se stále v pohodě brání. Nyní se navíc Američanům vůbec nedaří a jsou hodně nervózní.
52:39
Na druhé straně to vzal na sebe Donato, ale obránce jeho ránu zblokoval.
52:21
Málem to bylo o dvě branky! Gründström byl zcela sám před brankou, ale Nedeljkovic vytasil parádní zákrok a podržel svůj celek!
51:41
Američané přišli o útočné pásmo a hodně se zlobí. K ničemu jim to ale není.
51:00
Američanům se nedaří. Švédové se stále v pohodě brání a kráčí za vítězstvím.
Střely:

Švédsko – 17
USA – 45
49:45
Söderström si na své konto připsal další dva zákroky. Američané přidali a chtějí minimálně vyrovnat.
49:31
Další akci amerického celku zastavil ofsajd.
49:13
Američané mají posledních zhruba jedenáct minut na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Bude to ještě hodně zajímavé.
48:00
Schmaltz se dostal do velké šance, ale místo střely přihrával a nic z toho nakonec nebylo. Škoda pro USA.
47:08
Američané si málem dali vlastní branku, ale Nedeljkovic pohotovým zákrokem vše zažehnal a stav zápasu se tedy nemění!
46:47
Švédové se po rychlé akci dostali do přečíslení tři na dva, ale byla z toho pouze sražená střela.
46:38
46:00
Švédové dvakrát vyhodili a zatím oslabení zvládají na jedničku.
45:31
Po dalším zakončení si Söderström připsal zákrok s pořadovým číslem 43.
45:05
Boeser přihrával před branku, ale žádný z jeho spoluhráčů se k puku nedostal.
44:38
Další přesilovka pro USA. Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Ollas Mattsson.
44:20
Američané se drží před švédskou brankou a snaží se něco vymyslet. Ale v této periodě zatím evropský celek skvěle brání.
43:30
Další akci Švédska zastavila přihrávka rukou.
43:15
Práci měl i Nedeljkovic, který si ale s propagačním pokusem v pohodě poradil.
42:55
Zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před švédskou brankou, který střeží dnes skvělý Söderström.
42:49
42:00
Švédové se v pohodě brání. Nyní vyhodili puk přes všechny čáry.
41:31
Po velmi nepřesné přihrávce se puk dostal k americké brance, tohle se opravdu nepovedlo.
40:49
Přesilovka pro USA. Dvě minuty za držení vyfasoval Kempe.
40:26
Po ráně jednoho ze švédských hráčů skončil zřejmě puk na tyči! Američané tedy měli velké štěstí.
40:08
Švédsko dohrává přesilovou hru a hned se samozřejmě tlačí dopředu.
40:01
Vše je připraveno, jdeme na třetí periodu.
Další třetina začne přibližně v 16:48.
Střely:

Švédsko – 16
USA – 39
Druhá třetina je za námi. Viděli jsme v ní jednu branku, kterou vstřelil Nylander a Švédsko tak vede nad USA 1:0. Zámořský celek je jasně lepší, má na svém kontě 39 střel, ale prohrává o jednu branku. Poslední perioda tak bude ještě hodně zajímavá.
40:00
39:18
Američané dokázali vyhodit.
38:50
Po nahození před branku se k puku dralo několik hráčů ve žlutém, ale nakonec se to ani jednomu nepodařilo.
38:33
Za hru vysokou holí vyfasoval dvě minuty Matthews. Přesilovka pro Švédsko.
37:59
Nedeljkovic se vydal za branku, kde po souboji upadl, ale Švédové z toho nic nevytěžili a hra se přesouvá na druhou stranu.
37:10
Američané mají na svém kontě už 38 střel, ale stále prohrávají 0:1. Největší zásluhu na tom má skvělý Söderström, který předvedl několik fantastických zákroků.
36:39
A opět Söderström, který zastavil i další puk, který poté schoval pod svoji lapačku.
36:32
Američané na ledové ploše dominují. Stále se hraje před švédskou brankou, ale tam kraluje Söderström, který zlikvidoval další dvě střely.
35:48
Zakázané uvolnění a hra se přesouvá před švédskou branku.
35:11
35:00
Američané mají obrovský tlak, měli několik střel, ale zatím se vyrovnávací branky nedočkali.
34:08
V obrovské šanci se objevil Werenski, ale dalším parádním zákrokem se prezentoval přesouvající se Söderström!
33:31
Söderström skvělým zákrokem puk vyrazil před sebe, ale ani dojíždějící Belpedio ho nedokázal propálit!
33:11
Velká šance pro USA, protože Švédsko jde do tří. Englund dostal dvě minuty za vražení na hrazení.
33:00
Američané kombinují před švédskou brankou. Dočkáme se vyrovnávacího gólu?
32:23
Vyloučen je za hru vysokou holí Timashov.
31:59
Schmaltz se hned dostal do zakončení, ale švédský brankář si s jeho propagačním pokusem poradil. USA si navíc zahraje přesilovku.
31:31
31:00
Nedeljkovic měl práci, ale s dělovkou z kruhu si dokázal poradit a podržel tak svůj celek, který je pod tlakem.
30:19
Švédům se zatím v přesilové hře příliš nedaří.
29:31
Přesilová hra pro Švédsko. Schmaltz vyfasoval dvě minuty za hákování.
29:30
Söderström musel opět zasahovat, ale i tentokrát to zvládl na jedničku.
29:00
Američané začínají působit hodně nervózním dojmem a není se také čemu divit. Jsou lepší, ale blíže k vítězství má zatím Švédsko.
28:16
27:44
Puk se nyní ocitl před brankou Švédska, ale žádný z amerických hráčů ho nedokázal protlačil za skvělého Söderströma, který je navíc bez hokejky!
27:10
Milano to zkusil chytře z levé strany, ale Söderström měl dobrý výhled a i tento pokus v pohodě zlikvidoval.
26:59
Söderström puk raději schoval pod svoji lapačku a bude se vhazovat po jeho pravici.
26:47
Američané se dostali k několika střelám, ale ani tentokrát nedostali puk za švédského brankáře.
26:16
Další přesilová hra pro USA. Za nedovolené bránění vyfasoval dvě minuty Pettersson.
26:05
Američané se snaží, stále se tlačí dopředu, ale Švédsko zatím dobře brání.
25:47
Švédskou akci zastavil ofsajd. Uvidíme, zda celek USA zareaguje na úvodní branku a podaří se mu vyrovnat.
25:20
Matthews poslal dobrou přihrávku před branku, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.
24:38
Nedeljkovic měl po rychlé akci opět práci, ale tentokrát si poradil a pokus zlikvidoval.
24:20
Oba celky se tlačí dopředu. Úvodní branka zápasu evidentně pomohla a můžeme se tak těšit na pravou hokejovou show.
22:40
Švédsko právě vstřelilo branku!
Borci ze zámoří se tlačili dopředu, měli několik střel, ale poté propadli ve středním pásmu a Švédsko toho dokonale využilo. ALEXANDER NYLANDER dostal dobrou přihrávku a jel sám na Nedeljkovice, kterého skvělým blafákem překonal. Asistence: Dmytro Timashov, Gabriel Carlsson.
21:40
Po rychlé akci vystřelil jeden ze švédských hráčů, ale Nedeljkovic puk schoval do lapačky a stav zápasu se stále nemění.
20:55
Tkachuk se skvěle obtočil kolem branky, ale Söderström byl pozorný a puk vyrazil. Švédský brankář zatím předvádí skvělý výkon.
20:21
Matthews se hned dostal ke střele, ale i s tímto pokusem si zatím Söderström poradil a puk vyrazil.
20:01
Vše je připraveno, druhá třetina začne za malý okamžik.
Další třetina začne přibližně v 15:57.
Střely v první třetině:

Švédsko – 8
USA – 17
První třetina je za námi. Branku jsme neviděli, ale šancí bylo několik. Lepším celek byl ten ze zámoří, který si vytvořil několik šancí, ale v koncovce se mu nedařilo. Švédové se hlavně bránili a i proto je stav stále 0:0. Hraje se ale ve svižném tempu a myslím si, že diváci se rozhodně nenudí.
20:00
19:58
Švédský brankář ještě musel zasahovat, ale s tímto pokusem neměl žádný problém.
19:48
Na ledové ploše zůstal ležet Debrincat, který má krev v obličeji.
19:32
V první periodě se už nic nestane. Ani jeden celek nechce udělat zbytečnou chybu.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:31
Po delší době se dopředu vydali i Švédové, ale z takové polostřely nic nebylo, protože Nedeljkovic vyrazil puk do rohu kluziště.
18:10
17:43
Američané rozjeli přihrávkový kolotoč a snaží se něco kloudného vymyslet.
16:57
Nakonec se ve velké šanci objevil Debrincat, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal trefit branku a puk skončil vysoko nad břevnem!
16:38
Američané kombinují před švédskou brankou...
16:10
Další přesilovka pro tým USA. Dvě minuty za sekání vyfasoval Englund.
16:00
Američané jsou nyní jasně lepší, stále se tlačí dopředu, ale Švédsko odolává a drží nerozhodný stav.
15:15
Schmaltz dostal dobrou přihrávku do jízdy a byl sám před brankářem, ale švédský borec v masce se opět vyznamenal a podržel svůj celek!
14:31
14:20
Američané sehráli tuto přesilovou hru velmi dobře, měli několik nebezpečných střel, ale vše vyřešil zatím skvělý Söderström.
13:34
A Söderström musel opět zasahovat, ale zlikvidoval střelu i následnou dorážku. Poté mu pomohl obránci a puk vyhodili.
13:06
Ve velké šanci se zjevil McAvoy, který byl téměř sám před brankářem, ale Söderström nechal vyniknout svoji lapačku!
13:00
Söderström musel zasahovat, ale se střelou z levého kruhu si poradil a následně obránce puk vyhodil.
12:31
Přesilová hra pro USA. Za sekání je vyloučen Pettersson.
12:14
Lagesson se skvěle tlačil před branku, ale nakonec ho americký hráč dokázal zastavit a švédský mladík tedy nezakončil.
11:21
Gründström doslova zboural u hrazení jednoho z amerických hráčů, ale vše bylo v rámci pravidel, alespoň tedy podle rozhodčího.
10:45
K vidění je stále mnoho nepřesností. Ani jeden celek ještě nic nevymyslel a na první velkou šanci tak stále čekáme.
10:17
Kapitán Englund ujel po levé straně, ale jeho rána byla sražena a puk skončil v ochranné síti.
09:52
Zakázané uvolnění Švédska. Hra se tedy stěhuje před Söderströma.
09:21
Matthews se objevil s pukem za brankou Švédska, ale jeho přihrávka nebyla přesná a do zakončení se tak žádný z jeho spoluhráčů nedostal.
08:33
Dobrá pasáž švédských hráčů, kteří si vytvořili tlak, ale nic víc. Nyní jsou u puku Američané.
07:41
Hráči ve žlutém se dostali k několika střelám z dálky, ale ani jedna neměla gólové parametry.
07:05
Švédové jsou u puku a snaží se něco vymyslet. Zatím se ale ani jednomu celku směrem dopředu nedaří podle představ a na úvodní branku tak čekáme.
06:41
06:12
Jeden ze švédských hráčů poslal dobrou přihrávku před branku, ale žádný z mladíků ve žlutém nedokázal usměrnit puk za Nedeljkovice.
05:52
Švédové dobře kombinují, ale do větší šance se zatím nedostali. Američané se velmi dobře pohybují.
05:20
Nedeljkovic musel zasahovat, ale poradil si a schoval puk do lavičky. Vhazovat se tak bude po jeho pravici.
04:41
Sotva se vyloučený hráč vrátil na led, tak je tu další přesilová hra pro Švédsko. Za hákování odchází na dvě minuty White.
04:20
Nyní už měl Nedeljkovic práci, ale se střelou od modré čáry si v pohodě poradil a následně Werenski vyhodil.
03:37
Švédové se zatím k ničemu nedostali. Američané dobře brání a Nedeljkovic ještě nemusel zasahovat. Opět je puk za brankou Švédska.
03:02
Také Američané zatím skvěle brání. Získali puk, ušetřili pár cenných vteřin a poté ho vyhodili přes všechny čáry.
02:39
Další přesilová hra, tentokrát ale pro Švédsko. Za hákování je vyloučen Schmaltz.
02:22
02:13
Söderström si připsal další dva zákroky, ale obě rány skvěle zlikvidoval a v přesilové hře se už nic nestane.
02:02
Až nyní musel švédský brankář zasahovat. Z pravé strany to vyzkoušel obránce Belpedio, ale neuspěl.
01:31
A další vyhození. Američané v přesilové hře zatím nevymysleli vůbec, ale opravdu vůbec nic.
01:03
Ale Švédové skvěle brání a už dokázali dvakrát vyhodit. Diváci to samozřejmě odměnili hlasitým potleskem.
00:22
Američané si velmi brzy zahrají přesilovou hru. Dvě minuty vyfasoval za krosček Lagesson.
00:08
Úvodní buly vyhráli Američané, kteří se hned vydali dopředu, ale bylo z toho pouze zakázané uvolnění.
00:01
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči obou celků jsou na ledové ploše. Zápas mezi Švédskem a USA tedy začne za mal okamžik.

Švédsko: Söderström (Sandström) – Lagesson, Forsling, Ollas Mattsson, Englund (C), Larsson, Carlsson, Pettersson – Lindblom, Holmström (A), Kempe – Timashov, Asplund, Nylander – Forsbacka Karlsson, Gründström, Eriksson – Lööke, Ehn, Karlsson

USA: Nedeljkovic (Halverson) – Werenski (C), Carlo, Belpedio (A), Borgen, Fortunato, McAvoy, Krys – Tkachuk, Debrincat, Matthews (A) – Dvorak, White, Milano – Schmaltz, Macinnis, Boeser – Eansor, Donato, Hitchcock

Rozhodčí: Piechaczek, Sylvain – Chartrand-Piche, Sormunen.

USA

Také celek ze zámoří patří mezi žhavé kandidáty na zlaté medaile, což ale na těchto mistrovstvích není žádnou novinkou. Celek USA také vstoupil do turnaje ve velkém stylu, když v prvním zápase zdolal silnou Kanadu.

V utkání s Kanadou se na první branku čekalo do 26. minuty, kdy se do vedení dostala právě Kanada. Jenže pak američtí hráči zabrali a dostali se do vedení 2:1. Kanada ještě dokázala srovnat, ale tři minutky před koncem se trefil Belpedio a po něm ještě Matthews a USA tak vyhrálo 4:2.

Povedený zápas odehrál White, který se jednou trefil a jednu branku připravil. Stejně dopadl i talentovaný Matthews a Werenski.
ŠVÉDSKO

Severský celek patří každý šampionát mezi ty úplně top týmy a jinak tomu není ani na tomto mistrovství. Je jasné, že Švédsko bude opět bojovat o medaile, což už naznačil úvodní zápas na turnaji.

Švédsko v prvním zápase na šampionátu hrálo s nevyzpytatelným Švýcarskem a duel zvládlo na jedničku. Ve 24. minutě vedlo Švédsko 5:1 a prakticky nebylo co řešit. Nakonec Švédsko vyhrálo vysoko 8:3. Blýskl se především Timashov, který vstřelil dvě branky a na jednu nahrál a také Petterson, který si připsal tři asistence.

Jedinou kaňkou na vítězném zápase bylo zranění hvězdného Nylandera, který po tvrdém faulu putoval do kabiny a následně do nemocnice. Jeho start je tak nejistý.
SKUPINA A

Ve skupině s označením A je kromě Švédska a USA ještě Dánsko, Kanada a také Švýcarsko.

První čtyři týmy postupují do čtvrtfinále a poslední celek ve skupině, tedy ten, který skončí na místě pátém, si zahraje baráž o udržení.
Zdravím všechny hokejové fanoušky. Mistrovství světa hráčů do 20 let, které se koná ve Finsku, má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Švédskem a USA. Mírným favoritem tohoto utkání je podle sázkových kanceláří zámořský celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.