21. srpna 2016 • 18:43

Druhou etapu Vuelty vyhrál ve spurtu Meersman, König je osmý

Autor:
Belgičan Gianni Meersman vyhrál druhou etapu Vuelty
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Olomouc: Bum! Rozhodčí se po buly skácel na led Mladá Boleslav - Olomouc: Bum! Rozhodčí se po buly skácel na led
Kometa Brno - Hradec Králové: Šťastný gól domácích! Střelu Nečase si do brány poslal Štajnoch Kometa Brno - Hradec Králové: Šťastný gól domácích! Střelu Nečase si do brány poslal Štajnoch
VŠECHNA VIDEA ZDE

Druhou etapu cyklistické Vuelty vyhrál po 188,6 km ve spurtu pelotonu Belgičan Gianni Meersman. Novým lídrem je Polák Michal Kwiatkowski, jeho kolega z týmu Sky Leopold König si mírně pohoršil ze čtvrté na osmou pozici.Meersman těžil v závěru etapy s cílem v Baioně z práce svého týmu Etixx-Quick-Step včetně Zdeňka Štybara, jenž patřil k Belgičanovým prvním gratulantům. Na dalších místech dojeli Němec Michael Schwarzmann a Magnus Cort z Dánska.

Třicetiletý Meersman uvedl, že útok na etapové vítězství dnes plánoval. "Říkal jsem předem manželce, aby se s dcerou dívaly na televizi, protože jsem se cítil fakt dobře. Určitě posledních 200 metrů u televize ječely a myslím, že mi tím pomohly. Výhra je pro ně," řekl Meersman.

Čtvrté místo v etapě pomohlo do čela bývalému mistru světa Kwiatkowskému, jenž převzal červený trikot od týmového kolegy Petera Kennaugha. Cyklisté v první desítce včetně Königa mají na sekundu stejný čas.

Oba Češi dojeli v hlavním poli v šesté desítce, Štybar je průběžně na 62. pozici s odstupem půldruhé minuty.

Cyklistický závod Vuelta - 2. etapa Ourense Thermal Capital - Baiona (160,8 km):
1. Meersman (Belg./Etixx-Quick-Step) 4:16:39, 2. Schwarzmann (Něm./Bora), 3. Cort (Dán./Orica), 4. Kwiatkowski (Pol./Sky), 5. Van Genechten (Belg./IAM Cycling), 6. Sbaragli (It./Dimension Data), 7. Bonifazio (It./Trek-Segafredo), 8. Restrepo (Kol./Kaťuša), 9. Drücker (Luc./BMC Racing), 10. Manzin (Fr./FDJ), ...54. König (ČR/Sky), 58. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí:
1. Kwiatkowski 4:47:16, 2. Rojas, 3. Valverde (oba Šp./Movistar), 4. Froome (Brit./Sky), 5. Puccio (It./Sky), 6. Kennaugh (Brit./Sky), 7. Quintana (Kol./Movistar), 8. König, 9. Fernández, 10. Castroviejo (oba Šp./Movistar) všichni stejný čas, ...62. Štybar -1:32.

Témata:  VueltasilničnícyklistikaSport