Házenkáři Dukly slaví. Po šesti letech vyhráli mistrovský titul

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Házenkáři Dukly Praha slaví po šesti letech extraligový titul. Svěřenci trenéra Jana Josefa ve čtvrtém finálovém utkání porazili v Edenu obhájce titulu z Plzně 27:26 a sérii vyhráli 3:1 na zápasy.

Dukla získala čtvrtý titul v samostatné historii a první od sezony 2010/11. Triumfem ukončila panování Plzně z uplynulých tří ročníků soutěže.

Dukla vstoupila do utkání povzbuzena páteční výhrou a rychle získala vedení 9:5. Skvěle opět chytal brankář Tomáš Petržala a Plzeň si vzala po osmnácti minutách oddechový čas, ale Dukla udržela poločasové vedení 12:8.

Ve druhé půli rozjel svůj brankostroj Jakub Sviták. Vstřelil osm gólů ze svých devíti v utkání a výrazně se zasloužil o výhru Dukly. Čtyřmi brankami ho podpořil Milan Kotrč, který odchází do Německa a s Duklou se rozloučil triumfem.

Plzeň sice snížila v druhém poločasu na 16:18, ale Dukla znovu odskočila do pětibrankového náskoku. Pomohl jí znovu Petržala, který v klíčovém okamžiku chytil sedmičku Ivancevovi, a v závěru už Dukla vývoj kontrolovala.

Play off extraligy házenkářů finále - 4. zápas:

Dukla Praha - Plzeň 27:26 (12:8)
Nejvíce branek: Sviták 9/4, Kotrč 4/1, Šůstek a Mubenzem po 3 - Tonar 7/1, Ivancev 5/1, Škvařil 4. Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/2. Vyloučení: 5:5. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Konečný stav série: 3:1.

Zápas o 3. místo - 3. zápas:

Lovosice - Zubří 31:29 (14:15)
Nejvíce branek: Motl 9/1, Jelínek 5, Bičiště 4, Chroustovský 4/1 - Reček 8, Šlachta 7/2, Zahradníček 4. Stav série 1:2.