25. srpna 2016 • 14:19

Hlaváčková má zelenou! Na US Open se zřejmě představí s maskou

Autor:
TOP VIDEA
Dukla - Karviná: Šisler uklouzl po míči a atakoval rohový praporek Dukla - Karviná: Šisler uklouzl po míči a atakoval rohový praporek
Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bez tréninku a pravděpodobně s karbonovou maskou na obličeji se představí tenistka Andrea Hlaváčková na blížícím se US Open v New Yorku. Elitní deblistka má po úderu míčkem v semifinále olympijské čtyřhry zlomeninu v očním oblouku a nalomený nos, její start na posledním grandslamu sezony byl proto ohrožen. Hlaváčková se ale dnes rozhodla do zámoří odletět."Byla jsem u doktora a dostala jsem zelenou, abych mohla odletět. Ještě se mám týden trochu šetřit, ale i on musí počítat s tím, že trénink už přijde," řekl Hlaváčková na dnešním setkání armádních sportovců s novináři na pražské Julisce.

Třicetiletá tenistka chtěla na US Open původně hrát i dvouhru, start v kvalifikaci ale musela s ohledem na svůj zdravotní stav a nutnou pauzu zrušit. Čtyřhru s Lucií Hradeckou a smíšenou čtyřhru s Polákem Lukášem Kubotem ale hrát chce.

"Tentokrát si to tam jedu opravdu užít a jsem ráda, že vůbec můžu odletět. Chci se pokusit o něco bojovat. Jakýkoliv vyhraný zápas bude úspěch, protože trénink byl nulový a ještě i bude minimální. Jdu se takzvaně zúčastnit a uvidí se," pousmála se Hlaváčková.

Doktoři jí po úrazu v Riu a poté i v Praze zakázali prakticky jakýkoliv pohyb. "Jen jsem si byla dvakrát zahrát kvůli ramenu, aby mi nezatuhlo. Začnu až teď a uvidíme, v jaké intenzitě to půjde," řekla. Kvůli otřesům a nárazům nemohla ani běhat. "Mohla jsem maximálně jezdit na kole, ale spíše jen chodit na procházky," doplnila Hlaváčková.

Nastoupit do zápasu bez tréninku prý problém nebude. Čtyřhru v podobné kondici již hrála. Bojí se však možných komplikací, kdyby ji opět míček zasáhl do zraněných míst. "Plánuji hrát s karbonovou maskou, kterou mi vyrábí na míru," prozradila Hlaváčková.

Její finální podobu však uvidí až v pátek přímo v New Yorku, kam jí ochrannou pomůcku přiveze trenér. "Ve středu jsem ji zkoušela, ale ještě byla veliká. Musí se ještě ořezat. Uvidíme, jestli s tím budu schopná hrát. Budu vypadat hrozně, ale bude to asi bezpečnější," řekla aktuálně desátá deblistka světového žebříčku.

Hlaváčkovou zranila švýcarská hvězda Martina Hingisová, která ji zasáhla míčkem v koncovce druhého setu semifinále olympijského turnaje. Hlaváčková sice duel po ošetření dohrála, ale její stav nebyl dobrý. Švýcarky následně výsledek otočily a postoupily do finále.

"Už jsme to neřešili a už se to ani řešit nebude. Byla to z její strany nešťastná náhoda a tím bych to uzavřela," řekla Hlaváčková, která po zápase uvedla, že ji soupeřka zasáhla úmyslně, a nelíbilo se jí ani následné chování Hingisové.