Díky za pozornost a přeji příjemný zbytek posledního dubnového dne.
Tak nakonec ani ve druhé půli žádný gól nepadl, třebaže měly oba celky velké příležitosti. Na straně hostů běžel sám na brankáře Schipplock, za domácí se v tutovce ocitl Onisiwo, avšak oba gólmani se dnes činili a celkem zaslouženě si připsali na svá konta čisté štíty.
90+2
90+2
Hosté dlouho drželi míč, nyní bude soupeř vhazovat aut.
90+1
Hosté budou po faulu rozehrávat ze středového kruhu a je jasné, že se už nikam nepoženou.
90+1
Podobně jako v prvním poločase, i tentokrát se budou nastavovat dvě minuty.
89
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Ivo Iličević, přichází Cleber Reis.
87
Nový muž na hřišti se ihned zapojil do útočné akce, když vybídl ke skórování Córdobu, jenž v jasné tutovce poslal míč po zemi vedle levé tyče. Střelecké trápení tak pokračuje dál.
87
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Samperio Bustara Jairo, přichází Christian Clemens.
85
Znovu skončil míč u Drobného a scénář se opakoval.
83
Drobný si s míčem u nohy v klidu počkal, až k němu doběhne někdo z protihráčů, teprve pak míč sebral do rukou.
81
Ti si v pokutovém území pomohli faulem a musí se proto stáhnout.
81
Rohový kop pro domácí.
80
Český gólman si poradil i proti nepříjemně zatočené ráně z hranice pokutového území.
79
Frei střílel ze střední vzdálenosti a Drobný musel zasáhnout a letící míč vytěsnil nad břevno.
78
Nepřesná přihrávka končí u Kariuse, který rychle bere míč do rukou.
76
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Nabil Bahoui, přichází Dennis Diekmeier.
75
Pěkný střelecký pokus Ostrzoleka z dálky proletěl vedle bližší tyče.
73
Rudnevs si míč zpracoval a běžel vstříc brankáři, nakonec mu dva bránící protihráči znemožnili zakončit.
72
Byl to první jmenovaný, který zamířil vysoko nad domácí klec.
72
Buď Bahoui nebo Hunt se postarají o přímý kop.
71
Zajímavá příležitost pro Hamburg, který bude rozehrávat zhruba 35 metrů od soupeřovy brány.
70
Na přetažený centr nikdo z hráčů v červeném dresu nedosáhl a Drobný tak mohl zůstat v klidu.
69
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Pablo De Blasis, přichází Yunus Mallı.
69
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Sven Schipplock, přichází Artjoms Rudņevs.
68
V obrovské šanci Onisiwo, který postupoval z pravé strany v podstatě sám na brankáře, nakonec svoji bombu poslal pouze do míst, kde hostující brankář stál a Jaroslav Drobný dokázal prudkou střelu zkrotit.
65
Nepřesný centr Onisiwa dopadl na síť soupeřovy brány.
64
Držení míče: 54 % – 46 %.
63
Žlutou kartu dostává Gojko Kačar (Hamburger SV).
63
Drobný trochu zaváhal, když mu letící míč vypadl z rukavic, ovšem český gólman stačil zareagovat včas.
62
Žlutou kartu dostává Nabil Bahoui (Hamburger SV).
61
Córdoba obdržel přihrávku z pravé strany do pokutového území, ale k bráně stál zády a zakončit nestačil.
60
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Danny Latza.
59
Onisiwo dlouho držel míč na kopačkách, nakonec se poroučel k zemi, ovšem hlavní arbitr dobře viděl a údajný faul správně neodpískal.
56
Hosté mohli vyrazit do zajímavé šance, ale předtím si jeden z hráčů pomohl faulem, aspoň dle mínění hlavního arbitra, a balón tak musí odevzdat.
53
Na druhé straně končí rána z dálky přímo v Drobného rukavicích.
52
Schipplock běžel úplně sám na brankáře, zkusil jej propálit střelou na pravou stranu, avšak Karius na míč dosáhl a vytěsnil jej do zámezí. Nyní je třeba brankáře domácího celku pochválit.
49
Karius teď trochu zariskoval po malé domů, ale klička mu přeci jen vyšla.
49
Druhá půle se zatím nese ve znamení faulů a to na obou stranách.
46
Branka v prvních 45 minutách viděna nebyla, oba gólmani se mohli spolehnout především na pozornou obranu, přesto stojí za zmínku hlavička Djouroua, kterou konečky prstů vyškrábl na roh Karius. Dočkají se fanoušci vstřelené branky ve druhém poločase?
45+3
45+2
Stadionem to jen zahučelo po Brosinskiho akci, na jejíž konci byla nepřesná rána vedle vzdálenější tyči Drobného svatyně.
45+1
První možnost je správná, nad rámec základní hrací doby první půle budou přidány dvě minuty.
45
První půle se blíží k závěru a nic nenasvědčuje tomu, že bychom v ní viděli ještě gól. Ale vzhledem ke zdržováním by se minimálně dvě minuty, možná i tři, měly nastavovat.
43
Míč končí na kopačkách domácích fotbalistů, kteří si přihrávají mezi sebou.
41
Bahoui střílel z dálky jen do středu brány, kde stál připravený domácí gólman, na druhé straně vybojoval Mainz rohový kop.
40
Ostrzolek mohl střílet, volil ale ještě přihrávku a nakonec jeho tým přenáší hru až na svoji stranu.
38
Bahoui se sice hodně diví, ale naprosto správně mu byl odpískán nedovolený zákrok po ataku Brosinskiho.
36
Teď byl Hamburk hodně blízko skórování, Djourou se po rohovém kopu dostal k hlavičce, míč si to mířil k levé tyči, ale Karius rychlým skokem stačil ještě balón vyrazit do zámezí.
35
Hosté šli do přečíslení tři na dva, Schipplock dostal přihrávku z levé strany, avšak nepříliš přesnou, přesto si dokázal míč zpracovat, avšak poté už mířil jen do bránícího protihráče.
34
Pokračuje se dál, hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale o míč přišli.
33
Hra je přerušena, po nepříjemném skluzu zůstává na zemi ležet Kačar.
32
Obrany zatím pracují hodně spolehlivě, byli sme svědky začínající slibné šance na obou stranách, ale vždy si dokázali obráni poradit.
31
Sakaj se snažil vyslat do šance Bahouie, ten si ale při zpracování pomohl faulem, takže balón musí odevzdat.
30
Ostrzolek upadl před pokutovým územím soupeře, ale hlavní arbitr jen gestem ukázal – vstávej, hraje se dál.
29
Centrovaný pokus před bránu hostů byl zblokován, následovat bude aut.
28
Serdar upadl v pokutovém území a dožadoval se penalty, ovšem byl to právě on, kdo ještě chvíli předtím fauloval, takže se bude rozehrávat směrem k polovině jeho mužstva.
27
Stejný hráč o chvíli později už postavení uhlídal, poté si míč zpracoval a chvíli se střelou vyčkával a nakonec poslal míč vedle bližší tyče, takže Drobný zasahovat nemusel.
25
Córdoba si nepohlídal své postavení, je odmáván a zároveň odpískán ofsajd.
22
Žlutou kartu dostává Emir Spahić (Hamburger SV).
19
Při druhém pokusu se míče zmocnil Serdar, pálil však mimo hostující svatyni.
18
Rohový kop domácího týmu byl odvrácen do zámezí.
17
Držení míče 55 % – 45 %.
15
Nakopnutý míč sebral před dobíhajícím Schipplockem Karius do rukavic včas.
9
První velká šance utkání. Onisiwo mířil z bezprostřední blízkosti nad hostující bránu.
8
Bungert musel být ve střehu a míč odkopl do bezpečí před dotírajícím Schipplockem v posledních chvíli.
7
Domácí si dlouho přihrávali mezi sebou, nakonec si vynutili faul a rozehrávat budou ze středové lajny.
4
Z dálky zkoušel štěstí Hunt, nemířil ale přesně.
3
Hned na úvod se nepříjemně zranil Iličević a poměrně dlouho se nehrálo. Uvidíme zda bude nutné nakonec střídání.
1

1. FSV Mainz 05: Karius – Brosinski, Bungert, Bell, Donati – Frei, Serdar – Onisiwo, De Blasis, Jairo – Córdoba.
Náhradníci: Curci – Latza, Bengtsson, Moritz, Mallı, Bussmann, Clemens.

Hamburger SV: Drobný – Sakaj, Djourou, Spahić, Ostrzolek – Kačar, Holtby – Bahoui, Hunt, Iličević – Schipplock.
Náhradníci: Mickel – Diekmeier, Reis, Olić, Rudņevs, G. Jung, Altintas.

Rozhodčí: G. Winkmann – C. Bandurski, A. Blos.

Hamburk

Jedenácté mužstvo s 37 body na kontě, na soupeře tak ztrácí osm bodů, ovšem náskok před šestnáctými Brémami, které už jsou na pozici znamenající sestup, je jen šestibodový. Hamburk z patnácti venkovních duelů vyhrál třetinu, třikrát bral bod za remízu a sedm zápasů prohrál, vstřelil sedmnáct branek a dvaadvacet jich inkasoval. Naposledy prohrál v Dortmundu 0:3. O pozici nejlepší střelce se dělí dva Němci, P. Lasogga a N. Muller, oba dosáhli na osm branek.
Mainz

Zatím šestý tým tabulky, šestá pozice jako poslední zajišťuje postup do hlavní fáze Evropské ligy, ovšem sedmé Schalke, které už je na pozici zajišťující "pouze" kvalifikaci, má stejný počet bodů, jen horší skóre. Mainz doma z patnácti utkání vyhrála osmkrát, dvakrát remizovala a pětkrát soupeři podlehla při celkovém skóre 23:18. Naposledy doma podlehla Kolínu hokejovým výsledkem 2:3. Nejlepším střelcem týmu je s deseti góly Y. Malli z Turecka.
Dobrý den, podobně jako v ostatních evropských ligách, i ta německá se pomalu chýlí ke svému konci. Stále je však o co hrát, Mainz např. bojuje o postup do pohárové Evropy, Hamburk pro změnu o udržení se v nejvyšší německé lize. Každý bod je tak důležitý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.